„Majorette is nooit te oud" pand officieel in gebruik Mjrthe (7) uit Leiden wint prijs in Chinese tekenwedstrijd Drukbezochte reünie van Visser t Hooft KWJ Leiden neemt nieuw LEIDENAAR VERONGELUKT LEZERS SCHRUVEN Anneke (40) en Lenie (43) op instructiedag: S2330IB LEIDEN - Afgelopen zaterdag werd in de Koppenhinksteeg het nieuwe pand van de KWJ, de be weging van werkende jongeren, oficieel geopend. De opening van het pand werd ver richt door Ton van der Velden, één van de mensen van het eerste uur, die een affiche aanplakte op de gevel van het nieuwe gebouw. Daarmee onderstrepend dat de KWJ blijft strijden voor de verbe tering van de woon-, werk- en leefsituatie van werkende jonge ren. In de afgelopen jaren heeft de KWJ vooral akties onder steund en gevoerd voor de verbe tering van het minimum-jeugd loon, de verbetering van de op leiding voor werkende jongeren en hun huisvestingssituatie. Al met al heeft de KWJ flink aan de weg getimmerd en is de afgelo penjaren steeds gegroeid met als LEIDEN/HOOFDDORP - De 31- jarige M. Visser uit Leiden is in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een verkeersongeluk in Hoofd dorp (gem. Haarlemmermeer) om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen het slachtoffer met hoge snelheid inreed op een voor hem rijdende auto. Na de aanrijding sloeg de auto van het slachtoffer enkele malen over de kop. De bestuurder overleed ter plaatse aan zijn verwondingen, aldus een politiewoordvoerder. TREINVERKEER VERTRAAGD LEIDEN - Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag heeft zater dagmiddag van half één tot half Omdat vier vertraging ondervonden door een defecte trein op dat tra ject. Dit heeft een woordvoerder van de Nederlnndse Spoorwegen zaterdagavond meegedeeld. spoor tijdelijk niet kon worden gebruikt, vielen er enkele treinen uit en moest een gedeelte van het treinverkeer omgeleid worden via Breukelen. resultaat dat men opnieuw naar ~een groter pand moest verhuizen. Rob Klein, een van de huidige wer kers van de KWJ, bracht op de openingsdag klare taal ten geho re: "Wij zullen er niet voor terug deinzen om de heren onderbeta lers, vakantiegeld-ontduikers, onrechtmatige-op-staande- voet-ontslag-gevers en ander ba zig tuig voor de rechter te slepen. We zullen blijven vechten voor het minimumloon voor 18-jarige, voor betere en goedkopere huis vesting, beter onderwijs en meer werk voor jongeren. We zullen nooit toelaten dat er met de rech ten van jongeren gerommeld en gerotzooid wordt. Met kwaad aardige bazen zullen we geen medelijden hebben, we zullen ze aan de schandpaal blijven nage len. Pamfletten zullen worden uitgedeeld waar over de rechten van van het personeel heenge- walst wordt", aldus Rob Klein. Zaterdagavond werd in het nieuwe gebouw een receptie gegeven waarop raadsleden van verschil lende politieke partijen en verte genwoordigers van vele verwan te organisaties het nieuwe on derkomen kwamen bekijken. Er was ondermeer een tentoonstel ling ingericht over 10 jaar strijd van de KWJ. Later op de avond begon een groot feest om de ope ning van het nieuwe pand te vie ren. SS? top de voorgrond de Energieverspilling Veel burgers in Leiden zullen het met mijn verzoek eens zijn. Ik richt dit aan de heren postambte naren, maar in het bijzonder aan de dames- en heren-bezorgers van kranten en vooral reclames, waarmee we weer overspoeld zullen worden. Door die stukken maar half in de brievenbussen te stoppen, wordt veel warmte aan de huizen ont trokken. Denk aan de energiebe sparing. Een klem beetje bewus ter werken en dit euvel is ook weer verholpen. LEIDEN - Liever had ze een doos vol griezelbeesten gehad maar het boekje met tekeningen en Chinese tekens, bladzijden vol, kan er mee door. Je kunt er in elk geval om lachen. Myrthe Versluys (zeven jaar) uit Leiden deed mee aan een Chine se tekenwedstrijd en zag haar te kening bekroond met zilver. Vo rige week bracht de postbode op school een doos, beplakt met een hele serie Chinese postzegels. Er zaten een plakaat (de prijs), een vlag, een affiche, speldjes en een boekje met afbeeldingen van de bekroonde tekeningen in. De on derwijzers van de school beke ken dit alles met veel belangstel ling: Myrthe zelf vroeg alweer snel: "Mag ik nu weer weg?" De wedstrijd was georganiseerd door de Association for Educa tion through Art, al voor de tien de keer. De tekeningen, van kin deren van zes tot vijftien jaar uit meer dan zestig landen, werden van twintig tot dertig oktober tentoongesteld in het Nationaal Historisch Museum van Taipei Hoeveel deelnemers er waren ver meldt het boekje niet, wel dat er in totaal 167 tekeningen be kroond zijn met goud, zilver of brons. Van de Nederlandse deel nemers kreeg alleen Myrthe zil ver; er was één bronzen prijs voor een ander Nederlands deelne- mertje. Daarnaast werden nog acht Nederlandse tekeningen "selected", een soort eervolle vermelding, waaronder die van de tienjarige broer van Myrthe, Friso Versluys. De onderwijzer van Friso, de heer Goutier, las begin mei in een lan delijk ochtendblad een berichtje over de Chinese wedstrijd. Hij wist dat de kinderen Versluys graag tekenen en lichtte hun Open dag De Vrijwilligerscentrale aan de Langegracht 246a houdt vandaag een open dag voor de "Doe-eens-wat-samen- groepen". De groepen bestaan die willen doen leen niet toekomen. Bijvoor beeld eens per week een flinke wandeling maken, lunchen, evenementen bezoeken, naar de film gaan enz. Iedereen die daarvoor belang stelling heeft kan vanavond van acht tot tien uur terecht bij de Vrijwilligerscentrale. Zij die verhinderd zijn kun nen ook telefonisch inlichtin gen inwinnen: tel. 071 - 149064. Jeugdfilm "Op jacht in Holland" is de titel van een jeugdfilm die op woensdag 7 november in het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45 wordt vertoond. Aan vang 14.30 uur. De film han delt over een Engelse jongen die in Amsterdam gaat loge ren bij een Nederlandse vriend. Ze komen daar in con tact met een reisleider die een diamanten armband in zijn wandelstok heeft verstopt. De politie komt er ook nog aan te pas. De toegangsprijs is drie gulden en de film is voorzien van Nederlands commentaar. Bus-ijsbaankaarten Met ingang van vandaag is het mogelijk in de bussen van de NZH gecombineerde biljetten te kopen die recht geven op zowel heen- en terugreis naar de ijsbaan aan de Vondellaan in Leiden, als op toegang tot de ijsbaan. De gecombineerde reis-toegangskaarten zijn verkrijgbaar op alle dagen dat de ijsbaan geopend is. Hengelsport "De Gidden Voorn" viste onder slechte weersomstandigheden een viswedstrijd in de stads- wateren. De uitslag was: l.B. Velthuijzen 1390 gram (14 stuks), 2. F. Smit 1280 (20), 3. G. Harland 1250 (13), 4. G. Kleijn 1180 (18), 5. H. v. Al phen jr. 1120 (8), 6. M. Hoog kamer 1000 (13), 7. W. Lardee 620 (8),8.E. Gertenaar 460(8), 9. S. de Bruijn 460 (5), 10. D. v.d. Bent 370 (6). Onder leiding van het Holland In stitute Twirling Department werd een nieuwe en moderne dans-twirl ingestudeerd uiter aard onder het toeziend oog van vele familieleden op de tribune. Vooral trotse ouders waren aan wezig om, vanaf een strategisch gekozen plaats, de verrichtingen van dochterlief, meestal in de giechelleeftijd, nauwlettend te volgen. Op de maat van de mu ziek, jonglerend met de tamboer stokjes, af en toe de beentjes in de lucht. Met ingetogen pret trachtte elke majorette de instructeurs en de andere dansmarietjes nauw gezet te imiteren in de weten schap dat hun aanhang toch al leen gekomen is om haar dan spasjes te zien. "Het is weer een geweldig succes geworden", zegt Jacques de Knegt, één van de organisatoren van de Taptade Instructiedag. "De belangstelling van vorig jaar is ruimschoots geëvenaard. We hebben dit jaar zo n 450 deelne mers getrokken. Er doen dit jaar vijf jongens mee. De jongste deelnemers zijn zeven of acht jaar". De twee oudste deelnemers aan de Majorette Instructiedag zijn de 40-jarige Anneke Pannekoek en de 43-jarige Lenie van de Laarse, beiden uit Aalsmeer. Je bent er nooit te oud voor, zeggen zij. "We doen het graag, het is gewoon een hobby" Lenie van de Laarse: "Ik ben pas half jaar geleden begon nen. Daarvoor was ik zwemin- structrice, maar daar moest ik mee ophouden. Toen hebben ze me gevraagd om het majorette- peleton van de plaatselijke drumband weer op poten te zet ten. En dat heb ik gedaan. Het is erg veel werk, maar ik doe het graag en ik zou het niet willen Anneke Pannekoek, instructrice van een ander peleton uit Aals meer, is eigenlijk de concurent van Lenie maar de dames hebben samen veel plezier "De belang stelling voor de majorettekorp sen is de laatste jaren ze enorm gestegen dat we zelfs een vrese lijk grote wachtlijst hebben", al dus Anneke. "Ik heb zo'n zestig meisjes in het majorettekorps. We trainen drie keer in de week en ik maak bovendien alle pakjes voor de meisjes zelf. Alleen de kleinste hebben nog geen pakje, die moeten eerst leren lopen op de muziek en dan de danspasjes instuderen. Het valt soms niet mee hoor om ze dat te leren want vaak weten ze nog niet wat links en rechts is". "De kinderen die wij hebben doen het graag", vertelt Lenie van de Laarse. "Ze zijn meestal enorm enthousiast, net als wij. Ik ben pas begonnen met een cursus voor majorette-instructrice want ik weet er eigenlijk nog te weinig vanaf hoe ik het beste dingen met ze kan instuderen. Ik weet wel hoe ik kinderen moet leren zwemmen maar dat is toch heel wat anders dan ze te leren hoe ze over straat moeten paraderen". Jacques de Knegt zegt over het succes van de tweede Majorette Instructiedag: "Het kan niet an ders of deze dag zal volgend jaar opnieuw worden herhaald". LEIDEN - Een overweldigend aantal oud-leerlingen is afgelopen zaterdag aanwezig geweest tijdens de reünie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft. In de sfeer van welleer werd zaterdag heel wat afgebabbeld over hoe het vroeger was en kregen de oud-leerlingen en docenten een gevarieerd programma voorgeschoteld dat hen van 's middags tot 's avonds laat bezighield. In één van de schoollokalen was een tentoonstelling inge richt, waar honderden foto's uit de jaren 1919 tot en met 1979 te zien waren. Stuk voor stuk prenten die vele herinneringen opriepen. Hoog tepunt van deze feestelijke dag was uiteraard het docentencabaret dat 's avonds werd opgevoerd en dat voor heel wat plezier zorgde. Nog éénmaal stonden oud-docenten zaterdag voor de klas en kregen de reünisten gelegenheid nog eens de lessen te volgen. In de avonduren voerde de muziek de boventoon en was er voor ieder tijd genoeg om nog eens na te praten. De heer Pet van de lustrumcommissie vertelt: "Naar schatting zijn er tussen de 1000 en 1500 mensen geweest. Dat io eel meer aQn we hadde. verwacht dua er waren wel wat kleine problemen om alles in goede banen te leiden. Maar we zijn zeer tevreden over het verloop van de feestelijkheden. Het belangrijkste is dat het een zeer geslaagde dag is geworden", aldus de heer Pet. Friso maakte, ook uitgaande van het jaar van het kind, een grote wereldbol met alle vlaggen en volken van de wereld er omheen. "Een idee waarvoor de tijd ge komen is", schreef hij erbij. Ze hebben allebij al heel vaak aan tekenwedstrijden meegedaan. En al veel prijzen gewonnen. "Een poppenhuis, een fiets", be gint Myrthe al op te noemen. Fri so heeft pas nog een prijs gewon nen in de Unesco-tekenwed strijd. Zijn tekening zal prijken op de Unesco-kalender die bin nenkort uitkomt. Myrthe kreeg in diezelfde wedstrijd een troost prijs. Docenten van het Visser 't Hooft-lyceum tijdens het cabaret dat zij zaterdagavond brachten tijdens de reünie. LEIDEN - Fleurige en kleu rige pakjes, gracieuze dan spasjes, de klanken van "Hello Dolly" uit de spea kers. Zo'n 450 majorettes, van 8 tot 43 jaar, waren uit alle delen van het land ge komen om zaterdag in de Leidse Groenoordhallen hun beste beentje voor te zetten op de tweede Majo rette Instructiedag. 'We knutselen en tekenen hier in huis allemaal veel", vertelt hun moeder. "En we sturen het op, dat komt er natuurlijk ook bij. Want er zijn wel meer kinderen die aardig tekenen". De twee oudste deelnemers aan de Majorette Instructiedag: Anneke Pannekoek (links) en Lenie van de Laarse. Myrthe en Friso Versluys met het plakaat en de vlag die Myrthe won. Het zegt haar allemaal weinigalleen om de Chinese tekens kan ze wel lachen. moeder in. Zo kwam het dat ze meededen. Myrthe tekende een luchtballon met vlaggen en kin deren uit alle landen van de we reld. "Vrede", schreef ze erbij. De Chinezen hebben dat blijkbaar niet helemaal begrepen, want in het boekje wordt de tekening "Geboren" genoemd. Maar de bedoeling mag in elk geval dui delijk zijn.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3