U Y S en RYC in alle opzichten SJC nu eindelijk goed wakker De opvallendste coupé van Nederland Lugdunum matig in toptreffen Terechte pnntendeling bij Hïï- SC Lisse Ploegen tonen kwaliteit én hardheid MAANDAG 5 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 SPORT H SPORT SPORTH SPORT Een kluwen spelers die inplaats van te voetballen hev'g wei elkaar «n discussie zijn. Rechts ligt Van Seg- gelen, even daarvoor werd de Lei- denaar tegen het gras gewerkt, te wachten op verzorging. Koos Han- naart maant de Rijswijkse doel- Bakhuis tot rust. der Heiden ziet het alle- LEIDEN - RVC-oefenmeester Aad de Mos gaf de toch al onderhoudende pot UVS-RVC (uitslag 1-1) nog een op merkelijk vervolg mee. De boomlange Zoetermeerder had niet zozeer moeite met het uiteindelijk behaalde punt alswel met het "tegen alle basisprincipes indruisende spel" van de Leidse hoofdklasser. "Na acht competitie- westrijden nog met zo'n verdedigende taktiek op de proppen komen vind ik laf van Désar", brieste de goed van de tongriem gesneden trainer verder. "Waar ben je dan in vredesnaam mee bezig. Bij vlagen speelde UVS zelfs intimidatievoetbal". ADVERTENTIE ,^~t> Suzuki SC 100 GX Kompleet: mét dagteller, zelfdenkende ventilator, stoelen met hoofdsteunen. 3-punts rolgordels en elektrische ruitensproeiers, achterruitverwar- bovendien radio en toerenteller, neemt genoegen ming, afsluitbare tankdop. achteruitrijlampen, aan- met normale benzine (1:20,1). En dat alles voorde steker, moquette vloerbedekking, parkeerlichten, prijs van f9.999,- inclusief 12 maanden garantie. radiaalbanden, zonwerend glas, fijne sport- Ook concurrent Verburch slecht op dreef UVS-trainer Gerard Désar weer legde die ongezouten kritiek met een glimlach. "Ach, de ploeg moest bij balbezit kansen creëren en had de opdracht erg geconcen treerd te verdedigen. Dat UVS dat vooral voor de rust beter deed dan RVC zat De Mos blijkbaar niet lekker. Ik begrijp zijn woede dan ook niet. Intimidatievoetbal? Ik kan zo een rijtje RVC'ers op noemen die hun hand niet voor een forse overtreding omdraai den. Er werd gewoon op het scherpst van de snede gespeeld". De Leidse oefenmeester droeg de meest waarheidsgetrouwe uit spraken aan. Vooral in de eerste helft was UVS de ideeënrijke ploeg, die twee opgelegde kansen verkreeg om periodekampioen RVC op een achterstand te zet ten. Aan die kansrijke mogelijk heden gingen echter wel blun ders van de Haagse defensie vooraf. Na een kwartier ver scheen Mario Faber opeens vrij voor RVC-goalie Bakhuis, nadat zijn bewaker Broere zich totaal op de bal had verkeken. Faber handelde te haastig waardoor het leder naast het doel carambo leerde. Na 30 speelminuten kreeg Van Seggelen een riante moge lijkheid van Van Leeuwen gebo den, maar hij schoot tegen de Rijswijkse sluitpost op. Theo van Seggelen bleek gisteren overigens een opvallend gemoti veerde pion in de blauwwitte equipe die weinig hinder onder vond van de soppige, maar verder goed bespeelbare grasmat. Van uit de defensie vloeiden de com binaties opvallend gemakkelijk naar het middenveld waar Van Seggelen een veelvuldig bereik baar aanspeelpunt was. Vanuit die positie demarreerde de blon- DEN HAAG - Sportclub Lisse hield aan het degradatieduel tegen HW een winstpunt over. De Lis- senaren kwamen onder erbar melijke weersomstandigheden een 1-1 gelijkspel overeen met de Haagse ploeg. Een terechte pun- tendeling want beide elftallen hadden één speelhelft het beste van het spel. Door dit resultaat blijft de ploeg uit Lisse nog op een van de degradatieplaatsen staan. Wellicht dat het redelijke spel van gisteren de aanzet is tot betere tijden voor Sportclub Lis- In de eerste helft was het HW dat het spel maakte. Lisse stond met de rug tegen de muur en de Ha genaars kregen diverse kansen. Maar goed keeperswerk van Lis- se-goalie Hans Kortekaas stond HW-treffers in de weg. In de twintigste minuut nam Lisse via een uitval onverwacht de leiding. Alex Dobbe leverde een afgeme ten voorzet af die door Ronald Faas werd verzilverd: 0-1. Na de ze opsteker moest Lisse nog ver der terug en het was aan de Haag se schotloosheid te danken dat de 0-1 stand tot aan de pauze onaan geroerd bleef. Zo bracht spits Frank Bijloos enkele fraaie kan sen om zeep. Na rust waren de rollen omge draaid. Lisse speelde een gecon centreerde wedstrijd en zette de Haagse veste onder druk. Tien minuten na de hervatting kwam HW plotsklaps op gelijke hoog te. Een vrije trap van de Hagenaar Rolf Vermeulen verdween via de rug van een van de Lisse-verde- digers kansloos achter de ver bouwereerde Hans Kortekaas: 1-1. Ondanks deze fikse tegen valler zochten de Lissenaren verwoed de aanval op en creeër- den zich talloze kansen (onder anderen voor Ronald Faas en Harry v.d. Zwet). De equipe van Hans v. d. Vlist slaagde er echter niet in om de Haagse doelman Paardekooper te verschalken. de voetballer menigmaal langs zijn directe opponent Gerard van der Mark. De acties van de huidi ge leraar kregen echter niet het juiste vervolg omdat zijn voorzet ten niet altijd op de bedoelde plek aankwamen; in de gevallen dat de bal wel in kansrijke positie ar riveerde bleek geen Leidenaar (Frits van der Heiden) over de koelbloedigheid te beschikken het leder achter doelman Ton Bakhuis te deponeren. Met een dosis meer agressie pro beerde RVC in de tweede helft het Leidse spel te ontregelen. Theo van Seggelen kreeg spel- verdeler/schopper Rob van de Bol als mandekker mee en het moet gezegd dat de Hagenaar de meest getalenteerde blauwwitter in de tweede helft aan banden hield. De manier waarop dat ge beurde hoorde evenwel niet op een voetbalveld thuis. Van de Bol moest telkens teruggrijpen naar onoorbare overtredingen en Van Seggelen raakte daardoor be hoorlijk aangeslagen. Omdat de rest van de Leidenaars, Hans van Leeuwen speelde ver onder zijn niveau, niet in staat waren vin dingrijke acties te ontplooien, diende UVS zich toen hoofdza kelijk te beperken tot verdedi gen. De Leidse afweer kreeg een stortvloed van Rijswijkse aan vallen te verwerken en op het moment (57ste minuut) dat RVC de openingstreffer liet aanteke nen (Tunesiër Hakim Braham passeerde Sloos met een droge knal), leek de nederlaag van de Désar-elf derhalve slechts een kwestie van tijd. Een penalty, 180 seconden later door scheidsrech ter Gaanderse toegekend omdat Hans Neuteboom door RVC'er Borghart tegen het gras was ge werkt, zorgde echter voor de op lossing voor het toen schotloze UVS. De door Bert Kort (hij moest later uitvallen voor Ron Bekooy) vanaf elf meter gepro duceerde gelijkmaker had voor het verdere verloop van de wed strijd vérstrekkende gevolgen: het geïrriteerde RVC (de ploeg was het niet eens de toekenning van de strafschop wat doelman Ton Bakhuis op een boeking kwam te staan; Neuteboom en Rijswijker Broere waren al eer der officieel gewaarschuwd) han teerde de botte bijl maar UVS weigerde zich naar de slachtbank te laten leiden. Steeds vaker was een kluwen graaiende spelers op de alsmaar natter wordende grasmat te aanschouwen in situa ties die weinig meer met voetbal te maken hadden. Gescoord werd er dan ook niet meer ofschoon het wél tot de laatste seconden span nend bleef. ROB ONDERWATER POELDIJK - Als Lugdunum dit jaar een serieuze gooi naar het kampioenschap in de tweede klasse A wil doen, zal de ploeg van trainer De Groot het verdere verloop van de competitie een be tere vorm moeten demonstreren dan gisteren in de wedstrijd te gen mede-koploper Verburch. Omdat ook tegenstander Ver burch bepaald niet best speelde was de uiteindelijk overeenge komen 1-1 deling volledig te recht te noemen. Geen moment konden de tweeen twintig spelers het ondanks het slechte weer toch in redelijke ge- LEIDEN - In de derde klasse zon dag kwamen gisteren drie van de vijf 'Leidse' vertegenwoordigers in actie. SJC leverde een goede prestatie. Streekgenoot Van Nis pen moest er met 2-0 aan geloven. Hillegom was minder succesvol. De Hillegommers hadden niets in te brengen tegen koploper PDK. De Hagenaars zegevierden met 0-3. De streekderby tussen Tey- lingen en WSB kon geen door- Programma zaalvoetbal LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie treedt Glasbergen vanavond in de Wad- dinxveense sporthal De Sniep om 20.00 uur aan tegen Huug van Es. De zaalvoetbalteams van Koosjardin en De Engel komen woensdag uit. De Leidenaars spelen tegen Concordia in hal Zuidhage te Den llaag (aanvang 20.00 uur). Het Lisser team ont vangt om 20.25 uur in deTHB hal het Goudse Benco. In de Leidse hoofdklasse staan vanavond de teams van EKL Boys en Van Duuren in de Cleijn Duin hal in Katwijk tegenover elkaar (20.00 uur). In de Groenoordfiallen worden woensdagavond drie wedstrijden gespeeld: Om 20.00 uur Van Rooyen tegen Vd Plas. Om 21.00 uur de wedstrijden Roodenburg- MJ BS en De Taverne - Van Ger- ven. In de Wasbeek hal in Sas- senheim tenslotte spelen Land- wer en Oegstgeest om 20.30 uur tegen elkaar. tale opgekomen publiek verma ken. Frans Sjardijn en Rinus van Es, de twee Leidse flankspelers die normaal voor enig 'vuurwerk' verantwoordelijk zijn, kwamen geen moment aan de bak. Dit was voor een groot deel de verdienste van de Verburch-backs, Willem Jan Jansen en Peter Valk, die de twee Leidenaars volledig on zichtbaar maakten. De Leidse ploeg trok in de eerste helft (geheel zonder overleg ove rigens) voortvarend uit de startblokken. De Kikkers wisten zich zelfs enkele kansjes te scheppen. Ted van Berkel en Frans Sjardin toonden zich ech- gang vinden omdat de gemeente het veld afkeurde. SJC - Van Nispen: 2-0 SJC lijkt eindelijk goed wakker ge schud. In de voorgaande wed strijden waren de Noordwijkers al een paar maal onnodig de boot ingegaan. Het leek af en toe wel of SJC zich nog in de vierde klasse waande. En een dergelijke spe lopvatting wordt een afdeling ter niet bepaald schotvaardig. Koos Bekooy, de enige Leidenaar die gisteren zijn normale vorm bereikte, stond na een half uur aan de basis van de Leidse ope ningstreffer. De Leidse spelbe paler passeerde op rechts knap twee man, gaf goed voor en stelde Ted van Berkel op die manier in staat zijn enige goede daad van de wedstrijd te verrichtten: 1-0. Verburch wist alleen via af standsschoten van Sjaak Volle- brecht en Rene van Staveren voor enig gevaar te zorgen. Na de pauze trok de thuisclub het initiatief duidelijk naar zich toe. Het niet bijster intelligente spel hoger genadeloos afgestraft. Met als resultaat een laatste plaats voor de debutant in de derde klasse. De selectiegroep kwam donderdag voor een gesprek bij een en gisteren verschenen de Noordwijkers in de streekderby tegen Van Nispen gemotiveerd aan de start. SJC had het beste van het spel en nam verdiend de leiding. Bennie van der Zalm te kende voor de openingstreffer. van Verburch leidde weliswaar niet tot scoringsmogelijkheden, maar wel tot verwarring in de door gelegenheids laatste man Leo Wetselaar slecht georgani seerde Lugdunum-defensie. Uit zo'n chaotisch spelmoment knalde aanvoerder Henk van Berge Henegouwen in de 25ste minuut de terechte gelijkmaker in: 1-1. Hoewel er dus toch een punt aan het duel werd overge houden, dient de formatie van De Groot zich goed te realiseren dat er betere clubs in de tweede klas se A spelen dan Verburch. FRED SEGAAR Deze stand bleef tot aan de pauze onaangeroerd. Na rust vergrootte SJC pijlsnel de marge. Een mooie combinatie werd door Bennie van der Zalm met een boogbal- letje afgemaakt; 2-0. Hierna drong Van Nispen wel wat aan maar de Zilkenaren liepen her haaldelijk in de buitenspelval. Hillegom - PDK: 0-3 Een kansloze en terechte nederlaag voor Hillegom dat in de eerste Frans Sjardijn: onopvallend helft gelijke tred kon houden met de Haagse koploper. De Hille gommers leverden kranig partij en creeèrden zich enkele kleine kansjes. Zo was de weer terugge keerde spits Boudewijn Pijpers een paar maal dichtbij een doel punt maar hij kon niet tot scoren komen. In de tweede helft scha kelde PDK over op een hogere versnelling wat resulteerde in de uiteindelijke 0-3. Typerend beeld uit UVS-RVC na KNVB wijst bestuur Amersfoort aan AMERSFOORT (ANP) - Do be- stuursleden van SC Amersfoort zijn bereid hun bevoegdheden in formele zin over te dragen aan door het sectie-bestuur betaald voetbal van de KNVB aan te wij zen personen. Dit is gebleken in een zaterdag ge houden bijeenkomst van het be stuur van de eerste divisieclub met de spelers, trainer, verte genwoordigers van de suppor tersvereniging en financieel geïn teresseerden. Jo Witteveen en Roel Wiersma, beiden lid van het sectiebestuur betaald voetbal, hebben de afge lopen weken onderzocht hoe een einde kon worden gemaakt aan de in Amersfoort bestaande be stuurscrisis. Blauw Zwart verslaat Oranjeplein WASSENAAR - Blauw Zwart pro fiteerde gisteren gretig van de halve misstap die Verburch en Lugdunum in hun onderlinge wedstrijd begingen. De equipe van Roel Timmer leverde een goede prestatie door Oranjeplein met 4-1 terug te wijzen. Dit ge beurde in een, gezien de abomi nabele weersomstandigheden, leuke en aantrekkelijke wed strijd. Oranjeplein, dat voor het eerst sinds lange tijd volledig aan de start verscheen, startte erg aan vallend. Veel gevaar leverden de Haagse aanvallen echter niet op. In de 29ste minuut nam Blauw Zwart de leiding. Wim Tolido liet een uitgekiende 'kromme' bal van zijn voet vertrekken en het leder belandde buiten bereik van keeper Leo Vis in de uiterste hoek. Blauw Zwart ging door de ze ruggesteun beter spelen en drie minuten later was het weer raak. Hans Grundeken werd te gen het gras gewerkt en de te recht toegekende strafschop werd verzilverd door Whn Toli do 2-0. In de tweede helft kwam Oranje plein opzetten. Dit speelde de Blauw Zwart-spelers in de kaart die de bal goed rond lieten gaan en via snelle counters terugsloe gen. Een fraaie actie van Martin Hoogenboom bracht Blauw Zwart in veilige haven. Na een mooie solo bed lende hu Jules van Brecht op maat die de bal maar voor het intikken had: 3-0. Tien minuten vcc r tijd kreeg de stand voor de Wassenaarders helemaal een fleurig aanzien. Ren van <i> r Ham scoorde het vierde Blauw Zwart doelpunt. Toch kreeg Orar\jeplein in de slotfase loon naar werken. Hannie van Spron- sen en Kees Becker gingen een één-twee combinatie aan waarna laatstgenoemde de bal langs Blauw Zwart-doelman Peet Pie- terse knalde: 4-1. Streekgenoot Van Nispen met 2-0 geklopt

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15