mededelingen gemeentebestuur leiden 5t!m9nov.79 iiiiïlifisiiiisiiïliii Wanneer wordt u door Bureau Huisvesting geholpen? vv Gemeenteraad Eindexamen. Jaarverslag. De gemeenteraad vergadert op maandag 5 no- Commissie voor de Beroepschriften vember a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het Vrijd 9 novembar a s om 16M stadhuis. 1 Agenda: adjunct-secretaris van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, i de raad- kenbaar te maken. zaal van het stadhuis Agenda Benoeming van leden voor de vorderingscommis sie. Overdracht van het Openbaar Slachthuis aan parti culieren. Vaststelling onteigeningsplan Haver- en Gortbuurt. Krediet voor de uitwerking van de schetsontwerpen voor een voetgangersbrug over de Nieuwe Rijn nabij de Beschuitsteeg en over de Oude Vest nabij de Lijsbethsteeg en de uitvoering van deze bruggen. Het bouwen van een nieuwe trap in de zuidelijke hoek van het Stadhuisplein ter vervanging van de be staande opgang en aanschaffing van Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. aantal Wie meer wil weten over de te behan- hardstenen paaltjes ten behoeve van de afwerking delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid Behandeling bezwaarschrift van J. Macke tegen aan- Donderdag 8 november a.s. om 20.00 uur in ka- kondiging politiedwang tot verwijdering van een mer 263 van het stadhuis, woonschip. Agenda: Behandeling bezwaarschrift van M. Lührman tegen Mededelingen over: a. 1 Commissie Kunstopdrachten b. Triënnale Openingstijden vervangende badgelegenheid aan de Morssingel. weigering ligplaatsvergunning. Behandeling bezwaarschrift van J. Macke tegen weigering ligplaatsvergunning. van het Stadhuisplein Wijziging van de Verordening op de de beroepschriften. Regeling van de spreektijd en het indienen van mo ties en amendementen tijdens de behandeling van de begroting 1980. Voorlopig vaststellen van de gemeenterekening, en de rekeningen van de takken van dienst over 1977. Een schrijven van de Commissie voor de rekenin- LI jnHprWPt' gen over het onderzoek naar de besluitvorming van c 1 Burgemeester en Wethouders rond de gunning van Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de de uitvoering van de werkzaamheden voor de goe- volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de derenlift in het stadhuis. Hinderwet zijn ingediend: Een brief van Burgemeester en Wethouders met de 1. F-M. van der Werf, alhier. Een nieuwe, de gehele ber zal tussen 23.30 uur en 6.00 uur de spoorweg- Uitgave van een fotoboek ter gelegenheid van het 275-jarig bestaan van de Leidse Schouwburg. Beschikbaarstelling gelden voor de aanmaak van engelse gidsen t.b.v. Molenmuseum De Valk. Aankoop van een schilderij t.b.v. De Lakenhal. Voorbereiding plan verbouwing benedenverdieping Steenschuurzijde van het gebouw van de Gem. Soc. Dienst. Halfjaarlijks verslag van werkzaamheden bijzonder controleur Gem. Soc. Dienst. Antwoord op vragen raadslid mw. Hes t.a.v. aspec ten over het functioneren Gem. Soc. Dienst. Afsluiting overweg Haagweg In de nacht van woensdag 7 op donderdag 8 r Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huis vesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregi streerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de re gistratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerde heet de koppelbak. Wie zijn er aan de beurt? Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350,— per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder die in het bezit is van een geldige registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd van B-kaarten wordt niet meegeteld. inrichting omvattende vergunning ingevolge de overgang op de Haagweg zijn afgesloten. Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van door Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden, die worden elektromotoren gedreven installaties ten behoeve uitgevoerd door de N.S. (Nederlandse Spoorwegen), van het bewerken, verwerken en roken van vlees De omleiding wordt met borden aangegeven, en vleeswaren annex verkoopinrichting in het per- 2. Boraboom Ltfdw?B.V., te Zevenhuizen IZ-H). Op- Reconstructie Stationsweg richten van door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het poeliersbedrijf in het per- Vorige week maandag is de aannemer gestart met de ceel Rosmolen 32. reconstructie van het Stationsplein. Het karwei wordt in gedeelten aangepakt. Het verkeer zal zonodig over de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen/Leid- ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde één rijbaan worden geleid. se Vrouwenraad en het Vrouwenhuis Leiden. vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het Col- Wanneer het weer een beetje meewerkt, dan is het 1 Verpachting van de buffetten van de Stadsgehoor- l®9e van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Lei- karwei voor de kerstdagen geklaard. Tijdens spitsuren zaal, en het verstrekken van een lening voor de aan- den. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken za| er politie aanwezig zijn om het verkeer in goede koop van de inventaris. na dagtekening van de openbare kennisgeving, te we- banen te leiden. Aanwijzing van het object kwekerij van het werk- ten: verband handarbeid van de gemeentelijke Dienst 2 november 1979 Sociale Werkvoorziening en het beschikbaar stel- Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per- len van gelden voor de aanschaf van een nieuwe soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzit- mededeling dat de heer A. Verboom heeft besloten om met ingang van 8 mei 1980 wegens gezond heidsredenen als wethouder en raadslid af te tre-' den. Vaststellen van wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager en buiten gewoon onderwijs voor 1980. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel tech nisch onderwijs. Verlenen van subsidie in de huisvestingslasten aan Wat zijn zoal de veranderingen kas, en het plaatsen van installaties. Commissie vergaderingen ting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 20 november 1979 om 14.30 uur in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. 2. 20 november 1979 om 15.00 uur in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Adviescommissie inzake het Huisvestingsvraag- Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de 8tul< eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in- Dinsdag 6 november a.s. om 20.00 uur in de raad- za9e in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, zaal van het stadhuis. Agenda: De rijbanen worden geasfalteerd. Ter bescherming van de wielrijders komen er in rood gekleurd asfalt vrijliggende fietspaden. De schuin opgestelde parkeervakken veranderen van opstelling. De taxi standplaatsen worden overzichtelijker inge deeld en aangepast. Voorts komen er verkeerstechnische voorzieningen. 1e verdieping (afd. V.O.W.). Wie meer wil weten over de uitvoering, kan daar voor terecht in het Informatie-Centrum van Buro Voor- De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen ''enting. Daar is een ingekleurde tekening van het ge- Verdere behandeling van de nota "Woonruimte-ver- een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld hele P|an ,n ,e zien- deling". Commisie voor Onderwijs, Sport enz. Dinsdag 6 november a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Diverse kredieten investeringsprogramma 1979 (sport); Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk; Mutaties personeel openbaar onderwijs; Kredieten openbaar onderwijs: a. brandveiligheidsvoorziening t.b.v. het school gebouw aan de Obrechtstraat 4; b. meubilair t.b.v. de G.L.O.-school aan de Telders- kade 48; door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aan- Strddtndm6f1 "BockhOTSt" gekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in- De straatnamen voor het gebied Boekhorst zijn be- gediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of kend. Belangstellenden kunnen deze inzien in het In een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om formatiecentrum, links in de hal van het stadhuis. vergunning is openbaar gemaakt. Dit overzicht verschilt niet van het overzicht, dat op 13 juli 1979 is gepubliceerd. Dit houdt in dat de wachttijden voor alle hierboven genoemde catagorieën woningzoekenden thans met 3 maanden is toegenomen. Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen nog meer zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 1.) 27 woningen van de woningbouwvereniging Eensgezindheid (Zeeheldenbuurt). 2.) 100 woningen van de woningbouwvereniging Tuinstadwijk (Tuinstandwijk). 3.) 164 woningen van won.b.ver. Werkmanswoningen (Transvaalbuurt). 4.) 112 woningen van de won.b.ver. Ons Doel (Tuinstadwijk). 5.) 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk). 6.) 72 woningen van de won.b.ver. Ons Belang (Noorderkwartier). Diversen Kruispunt Herenstraat - Lelie straat afgesloten Kunst en evenementen in de waag Maandag a.s. 5 november is het kruispunt Herenstraat- Leliestraat voor de duur van één week vc.or doorgaand verkeer afgesloten. 14 dagen is onder grote belangstelling de De aannemer begint op dat kruispunt een sleuf te gra- podium t.b.v. de G.L.O.-school aan het Broek- kunstenaarstentoonstelling "Triënnale" geopend. De- ven voor de aanleg van een hoofdriool, die vervolgens plein 5; ze tentoonstelling is te bezichtigen in het Waaggebouw aangesloten zal worden op die van de Drie Oktober- De toegang is gratis straat. Het verkeer komend van de Zoeterwoudseweg/Vijf Meilaan wordt dan richting de Koninginnelaan verwe- Het verkeer komend van de Witte Singel/Douzastraat mag via de Bloemistenlaan rijden. De week daarna, dus 12 november, dan start men met de werkzaamheden aan de andere kant van het kruispunt. Ook weer een karwei van één week Krediet voor de evaluatie-procedure t.b.v. de nieu- aan de Aalmarkt (naast Vroom Dreesman) we bestuursvorm voor de scholen "De Ducdalf" en "De Loopplank"; Lokalen-situatie Zijlwijk; Informatie S.A.D.; Mededelingen voorzitter en secretaris; De openingstijden zijn: Ter kennisneming: maandag 13.00-17.00 a. agenda en notulen Gemeenschappelijke School- dinsdag t/m 'aad: zaterdag 11.00-17.00 b. brochure van O. en W. "Ouders en School": donderdagavond 19 00 - 22.00 c. een brief van mw. M.S. Vis, over de Jeugdbiblio theekvoorziening Leiden-Oost. Tijdens de tentoonstelling zullen Leidse culturele or- komt, zal zijn weg verder moeten vervolgen via de ganisaties op de koopavonden en zaterdagen pro- Zoeterwoudsesingel. Sub-Commissie voor het Stedelijk Molenmuseum gramma's van zang, dans, muziek en toneel presen- Er zullen, daar waar nodig, hekken worden geplaatst "De Valk". teren. en op diverse uithoeken komen verkeersomleidings- Woensdag 7 november a.s. om 16.00 uur in het net programma vanaf donderdag 1 november t/m za- borden, kantoorgebouw van de Lakenhal, Oude Singel terdag 10 november ziet er als volgt uit; 21*00uur °P koopavond vanaf A1915 uur ,0' Gemeentelijke publicaties Gruppo Trutto Dramatico treedt 3 maal op met een t 20 minuten durend straat-theaterprogramma. Aan de informatiebalie van het Buro Voorlichting zijn za 3 nov 14.30 uur: momenteel de volgene publikaties te koop Concert door het Leerlingen Blazers-ensemble van de Verkeers Circulatie Plan (V.C.P.) deel III Streekmuziekschool Leiden en omgeving, uit 12 jon- Bestemmingsplan Haagse Schouw gens en meisjes samengesteld ensemble voert oude Bestemmingsplan Maredorp 28, Leiden Agenda: Aanmaak herdruk Engelse gids. Verzoek Leidse Courant reclameruimte te huren aan buitenkant van molen "De Valk". Publiciteit. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het noodzakelijk dat t.b.v. herhuis vesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. b) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978, c) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor er weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen, d) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatie-projekten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en -wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woning zoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de defini tieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruim teverdeling. Een en ander betekent dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als woning- Het verkeer dat vanaf de Witte Singel/Douzastraat zoekenden er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dit een verlenging van de wachttijden betekenen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woonruimte voör de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gegeven wordt aan de behoefte van de stadsvernieuwingsurgenten en de doorschuiving in het bestand van de corporaties. Het voordragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voor namelijk kunnen plaatsvinden voor de duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening hou den. Werkgroep Begeleiding Totstandkoming Milieu- muziek uit onder leiding van Hans Stoop. nota. Donderdag 8 november a.s. om 16.30 uur ii mer 234 van het stadhuis. Agenda: Bespreking hoofdstuk "Lucht". Bespreking hoofdstuk "Water". Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 8 november a.s. om 19.30 uur i raadzaal van het stadhuis. Agenda: 16.00 uur 1 ka* dansdemonstraties door de Groep van Marjolein Briër. do 8 nov op koop-avond vanaf 19.15 uur concerteert de door Fred Cohen samengestelde slag werkgroep "Knock Out". Deze groep bestaat uit oud cursisten van de in het vorige seizoen door K&O ge organiseerde slagwerk-cursus, za 10 nov 14.00 uur tot 16.00 Verbeteringsplan Maredijk Verbeteringsplan Transvaal Verbeteringsplan Groenoord Grofvuilophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt; wijk 9 en 11 maandag 5 november afwisselend de Renaissance-Groep en het w'|'< 10 en 12 woensdag 7 november Beheerscommissie voor de Reinwardt Academie Vrijdag 9 november a.s. om 15.00 uur in het ge bouw van de Academie, Van den Brandelerkade Blokfluit Ensemble van de Streekmuziekschool Lei- de den e.o., beiden onder leiding van Piet Kunst, vanaf 16.00 uur: geeft de Kindertheatergroep "Pluisje" een voorstel ling. wijk 13 en 15 donderdag 8 november wijk 14 en 16 vrijdag 9 november Tenslotte f 2,50 Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan 1 2.450, bruto f 2,50 per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrij- f 5 gen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. f 2,50 Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. 2,50 De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of /2,50 flatwoning. Een bezoek aan het Bureau Huisvesting,Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schrifte lijke afspraak. - Voor telefonische informatie is het Bureau bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer: 123845 toestel: 27. Vaststelling bestemmingsplan Noordvest. (Gemeenschappelijk met de Commissies voor Volks huisvesting, voor Economische Aangelegenheden en Personeelszaken en voor Financiën) Belangenhebbenden, die naar aanleiding van boven- Mededelingen van het dagelijks bestuur, direktie, -,Z,„oo,d willen voeren, word. aange- docenten, nre.-onderwrjzend personeel en studen- den djt uMite[|{jk één dag de vergadering aan de

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14