Nieuwe regeling muziekonderwijs Rijnstreek [Le/cfee agenda Moeilijke tijden voor woningzoekenden Leiderdorp Door opening nieuwe school in Leiderdorp Burgerlijke stand PAGINA 2 - STAD EN RAND DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 LEIDERDORP - Als alles volgens plan verloopt, verhuist de muziekschool "Rijnakkoord" in Leiderdorp volgend jaar naar een nieuw onderkomen. In verband met die verhuizing zal er een andere verdeling komen van de groter wordende kosten voor de vijf bij deze muziek school aangesloten gemeenten: Leiderdorp, Alkemade, Wou- brugge, Koudekerk, Hazerswou- de en Zoeterwoude. Om die re den is de muziekschool op dit moment in deze gemeenten on derwerp van gesprek. Financiële zorgen blijken daarbij een hoofd rol te vertolken, al hebben de problemen niet de omvang van de rond de muziekschool in Al phen aan den Rijn. Bij deze laat ste school zijn inmiddels twee gemeenten (Ter Aar en Nieuw- veen) opgestapt om finanpiële redenen. In Leiderdorp is het de bedoeling dat nog vóór het ver strijken van dit jaar op de hoek van de Engelendaal en de Vos- siuslaan de eerste paal de grond ingaat voor een multifunctioneel gebouw (voor tal van doeleinden te gebruiken), dat de muziek school zal gaan betrekken met ondermeer de bibliotheek. Ook zal een wijkcentrum en een bejaardencomplex in het gebouw worden ondergebracht, terwijl een aantal luxe twee-kamerflats de kosten moet drukken. De to tale kosten van dit centrum, dut is ontworpen door het Waddinx- veense architectenbureau Stuurman, zijn geraamd op on geveer drie miljoen. Lusten en lasten Omdat de lusten van het nieuwe onderkomen van "Rijnakkoord" voornamelijk voor de inwoners van Leiderdorp zullen zijn, lijkt het redelijk ook de voornaamste lasten voor rekening van die ge meente te brengen. Het voorstel van het streekmuziekschool-be- stuur is om met het oog daarop een andere verdeelsleutel te gaan toepassen op grond van de vol gende uitgangspunten: Elke gemeente betaalt de 'huis vestingskosten van de eigen leerlingen (veelal schoollokalen in het eigen dorp). O De reiskosten en de kosten van de reistijden die de muziekdo centen maken van Leiderdorp naar de andere dorpen worden in rekening van vier "buitenge meenten" gebracht op basis van het aantal leerlingen per buiten gemeente. Leiderdorp betaalt dus niet mee. De resterende kosten - bijvoor beeld de kosten van huisvesting voor de administratie en directie - worden volgens de "oude" rege ling verdeeld. Deze algemene kosten worden dus gewoon, op basis van aantal inwoners en leerlingen per gemeente, ge deeld. De opbrengsten (lesgelden en subsidies) komen bij de gemeen te terecht volgens dezelfde ver houdingen als bij de kostenver deling zijn gehanteerd. Het gebouw van muziekschool "Ripiakkoord" in Leiderdorp. Omdat de school zal verhuizen, komt er een nieuwe regeling voor muziekscholen in de Rijnstreek. Op dit moment worden de kosten in principe nog op één hoop ge gooid en verdeeld onder de vijf gemeenten die een gulden per inwoner en een bijdrage per leer ling (ongeveer 70 gulden) neer tellen. In totaal kost de muziek school de vijf gemeenten nu zo'n 660.000 gulden per jaar. Straks moeten de gemeenten gezamen lijk, vanwege het betrekken van een nieuw en duurder gebouw, ongeveer een halve ton meer neertellen en komt de totale bij drage op zo'n 710.000 gulden. Hogere kosten Ondanks het hanteren van een nieuwe verdeelsleutel zal die stij ging van kosten niet alleen op Leiderdorp worden afgewenteld. Ook de vier andere gemeenten zullen met een verhoging van kosten worden geconfronteerd, ook zal die verhoging van kosten worden geconfronteerd, ook al zal die verhoging verhoudings gewijs minder fors zijn dan die voor Leiderdorp. In Koudekerk heeft het gemeente bestuur bijvoorbeeld berekend dat terwijl de totale bijdrage met ongeveer 8,5 procent stijgt, de ei gen bijdrage met dik 6,5 procent omhoog gaat. Daarmee is aange toond dat de nieuwe verdeelsleu tel naar verhouding een verbete ring zal inhouden voor "buiten gemeenten" hoewel ook zij meer geld op tafel zullen moeten leg gen voor de muzieklessen. Die stijging van kosten is in de di verse gemeenten met gefronste wenkbrouwen begroet. Hoewel de geluiden nog niet zo alarme rend zijn als die weerklinken rond de streekmuziekschool in Alphen aan den Rijn (die trou wens te zijner tijd ook gaat ver huizen naar een splinternieuw cultureel centrum), bestaat er zorg over de kostenstijging. Zorgelijke geluiden In Alkemade hebben vrijwel alle gemeenteraadsfracties de alge mene beschouwingen aangegre pen om een woord aan de mu ziekschool te wijden. Met name Progressief Alkemade uitte bij monde van raadslid F.C. Hoo- genboom deze week zorgelijke geluiden over de in 1980 ver wachte stijging met 10.000 gul den, die de gemeente Alkemade op een kostenpakket van zo'n 130.000 gulden zal brengen. Ook W.P. Klerks (CDA) consta teerde dat de kostenstijging, on danks de wijziging van de ver deelsleutel, "onverdroten" voort blijkt te gaan. Alleen van VVD- zijde viel een betrekkelijk opge wekt geluid te beluisteren. Na mens deze fractie wees P. van Aken-Rens op het gegeven dat bij stijging van het aantal Alkema- dese leerlingen de bijdrage ver houdingsgewijs steeds lager zal worden. "Reclame maken voor de muziekschool zal de gemeente dus ten goed komen", was haar conclusie. Lagere scholen Tegelijk met de financiële zorgen W oonbootdames 'Kattenkwestie' moet weg VOORSCHOTEN/LEIDSCHEN- D AM - De woonboot van de twee Haagse dames, die onlangs de boerderij "Wie kan keeren de hand des Heeren" in Voorscho ten ijlings verlieten, moet eer daags uit Leidschendam ver trekken. Volgens de politie van Leidschen dam ligt de woonboot, waarop een groot aantal katten is gehuis vest, momenteel op een illegale ligplaats. Samen met de dierenbescherming Rijswijk controleerde de politie gistermiddag of de veertig katten op de woonboot ziek waren. Vol gens de dierenbescherming was er echter geen reden tot ingrij pen. De dames vertelden tegen de poli tie, dat zij waarschijnlijk wel in Rotterdam of Den Haag terecht kunnen. De Leidschendamse politie blijft de woonboot tot het vertrek in de gaten houden. Daarna wordt het, volgens een woordvoerder van de politie, een provinciale aangelegenheid. LEIDERDORP - De bazaar die gisteravond werd gehouden in Leythenrode in Leiderdorp is zeer druk bezocht Er bestond een grote belangstelling voor de vele handwerken die aan de kramen werden verkocht. De opbrengst van de bazaar bedroeg dan ook 20.000 gulden. Dit bedrag is bestemd voor de recreatiebus van het verpleegtehuis Toneelstuk (1) "Tinus verkoos de vrijheid" is de naam van het toneelstuk dat de toneelgroep van de KPJ van daag en morgen, plus een extra uitvoering volgende week za terdag, zal uitvoeren. Het is een vervolg op het stuk "Tinus de Tiran" (ook geschreven door J. de Beer van Heiver) dat de groep een jaar geleden speelde. De aanvang van de voorstellingen is steeds 20.30 uur. Er zullen verder nog uitvoeringen worden gegeven in bejaardentehuizen in Leiden, Leiderdorp en Zoeter woude. Bazaar De Hervormde Kerk in Warmond organiseert morgen en over morgen een bazaar in Het Tref punt aan de Herenweg. Er zullen allerlei waren verkocht worden, variërend van bloemen en plan ten tot etenswaren en grammo foonplaten. De openingstijden: vrijdag van 14.30 uur tot 17.00 uur en van 19.30 uur tot 22.00 uur. Zaterdag van 14.30 uur tot 17.00 uur en van 19.30 uur tot 's avonds laat. Om 21.00 uur begint in elk geval een kaas- en wijnavond. De op brengst van de bazaar is be stemd voor de inrichting van de consistorie. Chili-avond In het Dorpshuis aan de Kerklaan in Leiderdorp is komende zater dag een Chili-avond. De Leider- dorpse Chili-werkgroep zet zich in voor het zogenaamde Eetta felproject om Chileense kinde ren tenminste één keer per dag een goede maaltijd te geven. Omdat de aandacht voor Chili in de ogen van de werkgroep de laatste tijd is verslapt, vinden zij het nodig iedereen nog eens te wijzen op de vreselijke toestan den in dit dictatoriaal geregeer de Zuid-Amerikaanse land. Er zal een film worden vertoond uit Chili, opgenomen in 1977. Ver der zal er Latijnsamerikaan.se muziek, waarin de strijd tot uit drukking komt, ten gehore wor den gebracht. LEIDEN - LEIDERDORP - VOOR SCHOTEN - ZOETERWOUDE Geboren: (Leiden);Joyce D.A., dochter van T. Chrispijn en J.B.E. Lapré; Mi chel, zoon van K. van Klaveren en W.F. Brantenaar; Wouter J., zoon van J.G. Nieuwenhuis en M.J.J. Ogink; Gladys, dochter van T.J. Branden burg en E. Andriesen; Sylvia R.N., dochter van J.J.M. Oremus en I.F. Bakker; Wendy, dochter van D. de Kier en M. Marbus; Kim, dochter van L. Riethoven en J.H. van Caubergh; Elise M., dochter van G.F. Weissberg en J.C. van Leeuwen; (Leiderdorp); Politie zoekt getuigen ongeval LEIDEN - Na een ernstig ver keersongeval gisteravond op de Maresingel in Leiden is een 22-ja- rige inwoonster van Den Haag in bewusteloze toestand en met in wendig letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De vrouw reed met haar fiets op de Maresingel en in de bocht ter hoogte van het Slachthuis werd zij geschept door een personen auto die werd bestuurd door een 19-jarige Leidenaar. Deze was door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijtge raakt, uit de bocht gevlogen en frontaal op de hem tegemoet ko mende fietster gebotst. Door de klap belandden fiets, bestuurster en personenauto in het water van de Maresingel. Door omstanders is het slachtoffer uit het water gevist maar toen de politie ter plaatse kwam waren de getuigen verdwenen. De politie verzoekt daarom een ieder die van het ongeval, dat rond kwart over tien gebeurde, getuige is geweest zich met haar in verbin ding te stellen (tel. 149961). LEIDERDORP - Er is een te groot gat gevallen tussen de voltooiing van Voorhof en de bouw van Bui tenhof in Leiderdorp. Dit consta teren burgemeester en wethou ders van deze gemeente in hun beleidsvoornemens voor 1980. Daarbij komt nog dat het aantal onvolledige gezinnen groter wordt, waardoor de druk op de woningmarkt ook steeds meer toeneemt. Met het stagneren van de bouw- stroom wordt de lijst van wo ningzoekenden in Leiderdorp langer. Dat geldt met name voor de Algemene Woningbouwver eniging, maar ook bij makelaars worden de lijsten van woning zoekenden uitgebreider en daarmee gepaard gaan dan weer lange wachttijden. In 1978 wer den nog 1218 woonvergunningen afgegeven. Dat aantal staat in schrille tegenstelling tot wat tot- nutoe (in 1979) is verstrekt onge veer 350. Al deze ontwikkelingen vervullen B en W met zorg, "temeer daar aan de huidige behoefte aan woonruimte op korte termijn niet kan worden voldaan", zo valt te lezen in de beleidsvoornemens. B en W wijzen erop dat de situatie in Leiderdorp daarmee nauwelijks verschilt van die in de regio. Re gionale samenwerking op het ge bied van de huisvesting zien zij de komende jaren dan ook niet tot de mogelijkheden behoren. Achthovenerweg In hun beleidsvoornemens laten B en W nog eens duidelijk blijken dat zo snel mogelijk met een he- raanplant van bomen langs de Achthovenerweg zal worden be gonnen. De raad heeft deze zaak, waarover bij veel Leiderdorpers de nodige zorg bestaat, al eerder als een verplicht project voor 1980 opgenomen. Voor de wijk Voorhof verwachten ze dat vol gend jaar de aanleg van de groen voorziening kan worden afge rond, evenals in Winkelhof-oost. Over een nieuwe wegindeling van de Hoofdstraat, de aanleg van het Dorpsplein en een bestem ming van de plek waar nu nog het oude gemeentehuis staat kunnen het volgend jaar voorstellen wor den verwacht, zo wordt gemeld. Een aangepast ondernemerschap en een "grootschalig denken" zien burgemeester en wethou ders met de komst van Winkelhof als een noodzaak. Met de vijftig tot zestig winkels die in dit win kelcentrum komen ontstaat "een uitdaging" voor de Leiderdorpse winkeliers, zowel voor degenen die in Winkelhof terecht zullen komen als voor die winkeliers die Winkelhof als concurrent gaan krijgen. B en W geven aan dat uit vergelijk bare situaties in het land echter blijkt dat de gevestigde midden stand impulsen put uit een nieuw centrum. "Dat is in Leiderdorp reeds zichtbaar door de ontstane bundeling van winkeliers in de omgeving van het oude raad huis". Zij vinden dan ook dat dit initiatief van de winkeliers uit het oude dorp moet worden ge steund, omdat de consument bui ten Winkelhof ook nog andere winkelmogelijkheden moet heb ben. Wel moet er volgens B en W nauw lettend op worden gelet dat het aanbod de vraag niet gaat over treffen, dus dat wordt verhinderd dat het vloeroppervlak van de winkels (inclusief Winkelhof) binnen Leiderdorp niet zal toe nemen. Een punt van bezorgheid vormt de toename van het gebruik van voetpaden door fietsers en brom fietsers. Met proefnemingen, on der andere door het plaatsen van Kiwi-sluizen (ijzeren hekken die het passeren van fietsers en bromfietsers verhinderen), hoopt men tot een veilige route te ko men voor voetgangers en spelen de kinderen. Gezondheidszorg In 1980 komen hoogstwaarschijn lijk ook voorstellen over uitbrei ding en aanvulling van het (con- tact-)materieel voor de brand weer in de Leiderdorpse raad. Dit omdat er een nieuwe taakverde ling wordt verwacht tussen de Leidse en Leiderdorpse korpsen. Binnen de regionale brandweer Rijnland wordt momenteel ge werkt aan een herverdeling van die taken. Een plek waar een an dere opzet wordt gebruikt vormt waarschijnlijk de rijksweg, in die zin d?t de Leiderdorpse brand weer in de toekomst als eerste zal optreden bij ongelukken op een nog nader te bepalen deel van de ze weg. Wat de gezondheidszorg in Leider dorp betreft vinden B en W dat het aantal tandartsen met één moet worden uitgebreid. Het kruisgebouwtje aan de Berken- kade zal moeten verdwijnen om dat er al geruime tijd plannen zijn voor een nieuw gezondheidsge bouw en omdat de plannen voor de oude raadhuisbuurt (winkels) op de huidige plek geen nieuw bouw toestaan. Verder melden B en W nog dat er in overleg met de thans in de praktijk werkende fy siotherapeuten in Leiderdorp overleg moet komen om wild groei in deze praktijken tegen te gaan. De afgelopen maanden hebben burgemeester en wethouders er bij de verschillende verenigingen in Leiderdorp op aangedrongen na te gaan of de uitgaven kunnen worden beperkt en dat de inkom sten worden verhoogd. Men heeft de verenigingen meegedeeld dat er geen verhoging van de subsi diebedragen inzit. Op het terrein van de subsidietoewijzing willen B en W ook in de toekomst meer duidelijkheid scheppen. Het nieuwe gebouw in Buitenhof oost waarin De Dillenburg, een muziekschool en een bibliotheek zullen worden gevestigd, zal met een grote zaal in het centrale ge deelte mogelijkheden bieden als onderkumen voor plaatselijke verenigingen. Verder is er wat de clubgebouwen aangaat kort ge leden begonnen met de bouw van een onderkomen voor de schiet vereniging "De Vrijheid" en er is overleg gaande met de postdui venverenigingen. Eén van deze twee gaat binnenkort gebruik maken van een gebouw aan de Lindelaan, dat tot voor kort in gebruik was bij de stichting jeugdwerk Leiderdorp. De ande re vereniging wil een betere huis vesting krijgen met de uitbrei ding van het ijsclubgebouwtje. Zaalruimte De toneelvereniging "Toverlei" zal samen met de Turkse gemeen schap gebruik gaan maken van het wijkgebouwtje aan de Beu kenschans. Het vrijgekomen schoolgebouw Splinterlaan 91 zal huisvesting gaan bieden aan de balletschool van Margriet de Jong. Ook de volksuniversiteit K en O zal een deel van dat gebouw in gebruik gaan nemen. Al met al blijft er toch nog een te kort aan zaalruimte in Leider dorp. Die nood zou volgens B en W alleen maar zijn op te lossen door de bouw van een sporthal of de vergroting van de bestaande sportzaal. "De financiële midde len ontbreken helaas op dit mo ment" aldus B en W. Een dringende noodzaak is verder de uitbreiding van het aantal vel den voor RCL en Alecto. Beide verenigingen hebben noodge dwongen een ledenstop inge voerd. Er is al door de raad aan gegeven dat er twee velden kun nen komen. Het geld daarvoor is rond het muziekonderwijs speelt ook het verlangen om lessen Al gemene Muzikale Vorming op de lagere scholen te krijgen. In Al kemade heeft mevrouw Van Aken al gepleit voor overleg met de schoolhoofden. Veel sterker nog speelt dit verlan gen evenwel in Hazerswoude, waar al een aantal pogingen is ondernomen om die Algemeen Muzikale Vorming (amv) op school te krijgen. Het ontbreekt de muziekschool evenwel aan mogelijkheden en middelen om die lessen zelf op de scholen te verzorgen. Een plan om de on derwijzers onder begeleiding van vakleerkrachten de lessen te la ten geven is echter in de Hazers- woudse onderwijswereld niet met gejuich begroet. Volgens directeur D. Vogel van de muziekschool "Rijnakkoord" is het een kwestie van geld en man kracht. "Er zal een vorm moeten worden gezocht om dat amv op de lagere scholen te krijgen. Onze instelling bestrijkt zo'n zestig tot zeventig scholen. De hele zaak rond de algemeen muzikale vor ming op scholen is trouwens lan delijk in ontwikkeling. In princi pe heeft elke school wel mu ziekles op het programma staan. Maar een half uurtje zingen is nog geen amv. Het is een beetje een vicieuze cirkel. De onderwijzers komen, doordat ze op de school nooit inhoudelijk muziekles hebben gehad, vaak pas op hun 18e of 19e jaar voor het eerst met muziek in aanraking en dan be ginnen ze niet meer aan de blokfluit. En zo blijft de achter stand op het gebied van muziek onderwijs bestaan". Charissa, dochter van H. de Water en B. Werner; Michel, zoon van J.S. Zwetsloot en M. van 't Wout; Eva, dochter van C.J.H. Midden en M.J.J. Vogels; Justin, zoon van J. Duiven voorde en "ï.A. Knee fel; Niels, zoon van R.A. Huisman en E.M. van Grie ken; Ragnhild H.R., dochter van C.P. van Rooien en I.H.R. Grijn; (Voor schoten); Daan, zoon van E. Zeelt en K.E.D. Straver; Kirsten, dochter van J.R. van Leeuwen en A.M. Zonneveld; (Zoeterwoude); Alexander, zoon van R. Crop en R.M. de Vries. Gehuwd: (Leiden) H.A. Akerboom en B.H.H. Mulder; F.D. Wetters en J.C.M. de Groot;(Leiderdórp); J. Kammeijer en L.M.A. Zwart. Overleden; (Leiden); N.J. Overdevest (69), gehuwd met J.A.M. Driessen; N. Gressie (62); M.R.A. Mulder (93), ge huwd geweest met P. van der Klauw; G.J. Bik (72), gehuwd geweest met G.J. Tuithof; G. Teske (58), gehuwd met A.M. Alberts; J. Guldemond (64), gehuwd met M.G. Link; P.N.J. van den Krogt (72); H.E. Schmitz (84); T.F. Vlieland (84), gehuwd geweest met C. Terburgh; W. van der Waals (71), ge huwd geweest met A.J. Stuivenberg; P.B.H. Oostdam (70), gehuwd met D. J. Froflage; M.C. Heuzen (86); (Leider dorp); I.J.J. Werk (74), gehuwd met C. Sira; R. Dijkstra (77), gehuwd met M. Hoekstra; C. Bos (81); J.A. van der Steen (34), gehuwd met F.H.P. van Setten; J.G. Körber (74), gehuwd met J.J.M. van der Lubbe; F. Szitas (57), gehuwd met V. Hauk; H.K. van de Bijl (53). gehuwd met A.J. Kuijper. OEGSTGEEST - In een bloe- menbedrijf aan de Dorpsstraat in Oegstgeest zijn maandag middag twee buitenlanders aangehouden die geen werkver gunning bleken te hebben. De Oegstgeester politie heeft de twee overgedragen aan de Leid se collega's die hoogstwaar schijnlijk voor de uitwijzing zullen zorgdragen. Tegen de werkgever is proces-verbaal opgemaakt. Donderdag echter nog niet bescnikbaar ge steld. Bij de gemeente komen vaak aan vragen binnen voor volkstuin tjes. In eerste instantie werd ge dacht aan een complex aan de Dwarswatering, ter hoogte van het roeicentrum Asopos-De Vliet. De aanlegkosten bleken echter te hoog te zijn. B en W zien nu wel iets in een dergelijk com plex op de strook grond tussen de provinciale weg en de Bloemerd. Deze strook grond is nog gere serveerd voor de uitbreiding van deze provinciale weg. Een derge lijke uitbreiding is naar de me ning van burgemeester en wet houders echter niet meer te ver wachten. Het gemeentebestuur is nu in overleg met de provincie om de strook grond voor de volkstuintjes te kunnen gebrui ken. Op cultureel gebied willen B en W het aantal exposities uitbreiden. Met name het gemeentehuis biedt plaats als tentoonstellings ruimte. Voor de gemeente zelf zouden per jaar één of meer kunstwerken moeten worden aangeschaft. "Wij hopen dat de te verwachten restauratie van pand Bruggestraat doorgang zal vin den om de mogelijkheid voor beeldende kunstenaars om zich daar te vestigen mogelijk te ma ken. Verder willen wij in dat ge deelte van het dorp atelierruimte en ruimte voor ambachtelijke bedrijfjes maken", zo valt te le zen. Gchandicaptendagverblijf - Open Huis, van 10.30-15 uur, Hoge Rijndijk 19. Stadhuis - Cie maatschappelijke aan gelegenheden en volkshuisvesting 20 Lutherse kerk - Hooglandsekerkgracht 27, koopavondconcert, door Nico de Raad 20.30 uur. Leids Vrije Tijdscentrum - Breestraat 66, Spaanse filmcyclus, film no. 121 uur. Petruskerk - Lammenschansweg, in formatieavond Amnesty Int, 20 uur. Gebouw Rehoboth - Rapenburg 10, Postzegelmarkt 19.30-22 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond. 21 uur. Welfare - lokaal Rode Kruis, Leidse weg 33, Voorschoten, telefoon 01717-3309 spreekuur voor invaliden. Architektenwinkel - Hooglandsekerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolstraat, Werk lozen AdviesCentrum, v van 14-16 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b - open middag, 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van*20-21.30 uur, voor lichting en begeleiding dienstweigeren, ook tel. 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen van 10-12.30 uur. APOTHEKEN De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 26 okt. - 2 nov door apotheek Leiden Zuid-West tel: 763134, apotheek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest, teL 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men voor spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel:, ten noorden van de oooqooottttttoooq- ooottijn 134304 ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenrode, Lei derdorp. tel: 410131, spreekuur ma t/m do van 14 - 15 uur. Oegstgeest - Interkruis - Lijtweg 4, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v d. Waalslaan tel 4041. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout tel: 2523-3398. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling le voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2