"Gif kikkertj e nekt AZC tegen Spandau'04:4-5 5Het gaat gewoon lekker John Washington: Blessureleed brengt PSV in zorgen Geen werkvergunning Aj ax-buitenlanders Fernandez schiet Duitsers in laatste minuut naar zege "Volgende ronde halen we wel" Wiersma herovert titel -JgSi ZATERDAG 27 OKTOBER 1979 EINDHOVEN (ANP) - Door het grote aantal blessures is PSV- trainer Kees Rijvers gedwongen voor.de eredivisiewedstrijd van vanavond Sparta-PSV zijn selec tie aan te vullen met een viertal jeugdspelers. Het zijn Gerrie Dijkstra, Rob Lansbergen, Willy Scheepers en Tom Smulders. In verband hiermee wordt de wed strijd tussen Jong PSV en Jong Eindhoven van vanmiddag ver schoven naar donderdagavond 1 november. Kees Rijvers beschikt tegen Sparta over veertien spe lers. Van de oorspronkelijke se lectie zijn niet beschikbaar Ernie Brandts (geschorst), Willy Jansen (knieblessure), Adrie Koster (dij beenblessure), René van de Kerkhof (knieblessure), Willy van de Kerkhof (knieblessure). Jan Poortvliet (enkelblessure) en Tom Smits (knieblessure). Op woensdag 31 oktober speelt het UEFA-elftal (16-18 jaar) een interlandwedstrijd tegen België op het terrein van de voetbalclub RKC Waalwijk. De aanvang is 19.00 uur. Bondscoach Ger Blok heeft de volgende spelers gese lecteerd: Jacques Storm, John Holhuysen, Ben Haverkort. Rene Kraaij (allen Ajax), Arend Keuch (AZ'67), Erwin Koeman (PSV), Tjalling Teerling, Fred Rutten, Jerry Cooke (allen FC Twente), Rob Kelderman (De Graafschap), Danny Blind (Sparta). Marco de Vroedt (FC Den Haag). Réne Tol (Volendam), Rudi Gullut (Haar lem), Jan Maessen (Fortuna Sit- tard) en Jan Gaasbeek (DOVO). Raymond Goethals. oud-trainer van het Belgische nationale elf tal. zal in dienst treden van de Franse club Bordeaux. Goethals zal in de Zuidfranse havenstad de Argentijn Luis Carniglia opvol gen. Carniglia werd maandag ontslag aangezegd, nadat hij zes tien maanden in Bordeaux had gewerkt. DEN HAAG (ANP) - Minister Albeda van sociale zaken heeft ook in tweede instantie een arbeidsvergunning geweigerd voor de twee Oost- europese spelers die Ajax wilde aantrekken. Op 9 augustus had Ajax bezwaar gemaakt tegen het niet verstrekken van een arbeidsvergunning voor verdediger Balint (Hongarije) en doelman Svilar (Joegoslavië) De minister overwoog in zijn afwijzing dat Ajax ook in tweede instantie heeft nagelaten de stichting arbeidszaken betaald voetbal te raadplegen en dat nog steeds aanbod van beroepsvoetballers aanwezig is op de Nederlandse markt. De werkgelegenheidssituatie verzet zich dus tegen het verlenen van een vergunning. Ajax heeft de mogelijkheid binnen 30 dagen van deze afwijzing beroep in te stellen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. KLAGENFURT - De Joegoslavi sche trainer coach van Spandau '04. Alfred Balen, al tien jaar werkzaam in Berlijn, kwam na afloop van de 5-4 overwinning op AZC tot de meest eerlijke conclu sie. "We zijn gelukkig en ook de gelukkigste ploeg geweest. Je hebt vanavond weer kunnen zien dat er in Holland een keepers- probleem is sinds die rooie. hoe heet hij ook alweer, Evert Kroon ja, is weggevallen. Dat heeft AZC genekt. En ook toen ze met 4-2 voorstonden hebben ze te offen sief gespeeld". Balen mocht zich dan tevreden to nen met de zege, een nederlaag met kleine cijfers zou hem ook niet onwelkom, hoe tegenstrijdig dat ook klinkt, zijn geweest. "Er zijn aan beide zijden kardinale fouten gemaakt, hoewel ik het een goede wedstrijd vond", aldus Balen. "Maar twee weken terug heeft mijn ploeg met 8-2 van CSKA Moskou en met 9-1 van Wurtzburg gewonnen. De spelers leven nog in die roes. Hun fouten van vanavond willen mijn spelers na de zege niet inzien. Een ne derlaag had hun daarbij met de neus op de feiten gedrukt. De ploeg van mijn vriend George (Geurtsen) gaat natuurlijk mee naar de volgende ronde". In het Alphense kamp was men nauwelijks aangeslagen door het verlies. "De volgende ronde ha len we toch wel", sprak -Enk Noordegraaf vol vertrouwen. "Gezien de competitieresultaten van ons tot nu toe en het ontbre ken van Meijer en het feit dat Spandau toch maar met 8-2 van CSKA wint, hadden we met een grotere nederlaag rekening ge houden", meende coach Geurt- Hoewel hij schijfverlies voor kwam, werd zijn positie allengs slechter. In een negen-om-negen- stelling wankelde zijn damtroon en in een zeven-om-zeven-stand zochten de aanwezigen naar een zekere winst voor Wiersma. Bei de spelers waren inmiddels in hevige tijdnood gekomen. Er werd in een razend tempo ge speeld om de vjiftig zetten te ha len. In de slotfase van de partij zag Gantwarg waarschijnlijk een mogelijkheid tot remise over het hoofd. Hij werd feilloo door Wiersma naar de nederlaag ge speeld. In een verloren zes-om- zes-stand gaf Gantwarg op. Het verloop van de zetten was: Wiersma 1. 32-28.'17-22; 2 28x17. 11x22. 3 37-32, 12-17; 4 41 37. 6-11. 5 46-41. 8-12; 6 34-29. 19-23; 7 32 28. 23x32. 8 37x28. 16-21; 9 41-37. 14-19; 10 40-34, 10-14, 11. 45-40. 5-10; 12. 38-32. 11-16. 13. 31-26. 3-8; 14 43 38. 7-11. 15. 28-23, 19x28; 16 32x23,20*25; 17.48-43; 18-19; 18 38-32. 19x28; 19. 32x23, 9-13; 20. 43-38.13-19; 21.38-32.19x28; 22.32x23. 4-9; 23 35-30. 9-13; 24. 40-35. 15 20; 25. 44-40. 10-15; 26. 49-43, 21-27; 27. 30-24, 13-19,28. 24x 13.8x28; 29 43-38,2-8; 30. 29-24. 20x29. 31 34*21. 16x27. 32. 39-34. 18-23. 33. 50-45, 23-28; 34 35-30, 28x39; 35 34x43. 1-7; 36 40x29. 1-7; 37 29 23, 8 13. 38 23-18, 12x23. 3<l. 37-32, 7-12; 40 32x21. 15-20; 41 21-16.13-18; 42. 16x7. 12x1. 43 36-31. 20-24. 41 43 39. 14 20. 45 38-33. 20 25. 46. 47-41, 24-30. 47 41-36. 1-7. 48 42-38. 7-11; 49 38-32. H 16.50 31-27.22x31; 51 36x27, 17-22. Wit (Gantwarg) geeft het op. KLAGENFURT - AZC/Unique heeft zijn eerste wedstrijd in de eerste ronde van de Europa cup van landskampioe nen met 5-4 verloren van de Duitse titelhouder Spandau '04. In het Oostenrijkse Klagenfurt maakte de Alphense waterpoloploeg teveel fouten om een gunstig resultaat te veroveren. voorin tegenover een Duitser) en dat leverde het in balbezit zijnde Spandau via Fernandez van re delijke afstand 4-5 op En toen raakte AZC, van wie Erik Noordegraaf (samen met Gijze Stroboer tot de uitblinkers beho rend) vooraf nog had aangekon digd te kunnen zegevieren over de Berlijners, pas echt in de problemen. De scoringsmachine ieek volledig tot stilstand geko men na de vier treffers in de eer ste anderhalve periode. Een man meer situatie bood evenwel nog uitkomst toen Gijze Stroboer bij het scheiden van de markt 5-5 liet aantekenen. Met nog vijf volledi ge speelminuten voor de boeg was dat echter AZC's laatste wa penfeit. In het door de Joegoslaaf Matosic en Tsjech Prelovscy voortreffelijk geleidde duel. ont popte de drievoudige landskam pioen zich wel als de best spelen de formatie, maar was Spandau doeltreffend bezig. De fysiek, alsmede conditioneel sterke Duitse ploeg scoorde één minuut en negentien seconden voor het eindsignaal de winnende treffer. Natuurlijk door toedoen van Ar- nando Fernandez. Spandau zette daarmee een forse stap op weg naar de halve finale en zal naar verwachting ongesla gen blijven. Voor AZC is er nog niets verloren. Op de Oostenrijk se nationale feestdag (26 oktober 1955 werd dat land neutraal ver klaard) won gastheer FC Wor- thersee weliswaar met 5-4 van de Turkse kampioen Ijuzme Inhti- sas Kulübü, maar beide mindere goden zijn door AZC te verslaan. In dat geval plaatst de Geurtsen- equipe zieh samen met Spandau alsnog voor de halve eindstrijd. De loting daardoor wordt mor genavond in Zurich verricht WIM VAN WANROOY. UTRECHT (ANP) - Harm Wiersma heeft gisteren in Utrecht de we reldtitel dammen veroverd. Door winst in de voorlaatste partij in de tweekamp tegen titelverdediger Anatoli Gantwarg breidde hij zijn voorsprong uit tot vier punten (21-17) en werd daardoor onbe reikbaar voor de rus. Maar voor dat het zover was, heeft de grote schare toeschouwers lang moe ten wachten op de capitulatie van de speler uit Minsk na Wiersma's 51e zet 17-22, die onherroepelijk verlies voor hem inhield. Lang heeft Gantwarg naar een oplos sing gezocht, maar moest zich tenslotte in het onvermijdelijke schikken en reikte onder enorm applaus, zichtbaar teleurgesteld, Wiersma de hand. De Fries had zijn begin dit jaar in Arco verlo ren wereldtitel terug, tffcrnv is een einde gekomen aan de schit terende tweekamp, die meer dan 10.000 toeschouwers heeft' ge trokken. Wiersma en Gantwarg hebben met hun gedurfd en soms adembenemend spel alle vorige matches om het wereldkam pioenschap ruimschoots over troffen. Natuurlijk heeft Gantwarg in de negentiende en voorlaatste partij een vertwijfelde poging onder nomen de achterstand van twee punten weg te werken. Zijn ope ningszet 32-28 werd door Wiers ma beantwoord met 17-22. Daar door belandde de partij in een bekende Russische variant, die beide spelers door en door ken- Mct zijn vijftiende zet 28-23 echter lanceerde Ganmrarg één nieuwe voortzetting, die de aanval in leidde. Volgens zijn secondant Michael Koradevski was dit een goede aanvalszet. maar in de zaal bestond daarover twijfel. Na Gantwargs 24e zet 40-35 kwam Wiersma in het voordeel. Gant warg verdedigde zich goed. De problemen dienden zich al in de eerste periode aan. toen reserve doelman Jos van den Heuvel (de eerste keeper Ronald Meijer was thuisgebleven vanwege militaire verplichtingen) tot tweemaal toe blunderde. Eerst tastte Van den Heuvel totaal mis toen de Duitser Hagen Stamm op de grens van 33 seconden van grote afstand doel trof. Vervolgens verkeek de AZC- goalie zich op een eveneens van ver ingeschoten bal van Frank Otto: 0-2. AZC herstelde zich van de onfortuinlijke opening knap. In dezelfde periode zorgde Gijze Stroboer vanuit een man meer si tuatie voor aansluiting; 1-2. Het begon er goed uit te zien toen Erik Noordegraaf de Alphense ploeg in de volgende periode via de twee doelpunten koelbloedig voor de eerste keer op voor sprong bracht: 3-2. AZC dicteer de toen de wedstrijd via geva rieerder aanvalsspel en een strakke mandekking. Volkomen volgens de verhouding tilde aan voerder Ton Buunk daarna zijn ploeg met een schitterende om haal al naar 4-2 en AZC leek on bedreigd op de winst af te steve- De ploeg van trainer George Geurt sen had in z'n derde Europacu- pavontuur echter onvoldoende rekening gehouden met het Duits-Mexicaans gifkikkertje Armando Fernandez, die al twee interlands voor het Mexicaans zevental speelde. De 1.65 kleine Fernandez prikte nog in het twee tweede 4-3 achter Van den Heu vel. Het zou het keerpunt in de voor 250 toeschouwers in het bij zonder fraaie Hallenb d ge speeld toptreffen worden. AZC bleef na het ombuigen van een 0-2 achterstand tot een 4-2 voor sprong. tegen de afspraak in. vol harden in te gretig spel. Roland Freund, de succesvolste Duitse international, strafte dat in de derde rondgang af toen Frank van de Akker op de kant zat: 4-4. Spandau heroverde de leiding on danks dat steunpilaar Stamm het water uit moest. AZC gokte op een snelle tegenaanval (twee man ADVERTENTIE Zondag a.s. 14.00 uur L.F.C. - Delft Terrein Boshuizerkade Zondag a.s. 14.00 uur LUGDUNUM - HVV Sportpark aan de Oegstgeesterweg. LEIDEN - Na een veelbewogen seizoen dat zich kenmerkte door de vele wisselingen in het spelersbestand en waarin Parker Leiden zowel zijn ti tel- als zijn Europa Cup aspi raties in de ijskast moest zet ten, lijkt de Leidse basketbal- topper nu in rustiger vaarwa ter verzeild geraakt. Een indi catie daarvan kreeg men al aan de vooravond van de in middels op gang geraakte competitie toen de techni sche leiding besloot af te zien van de diensten van een uit gesproken vedette als Arthur Collins, dit ten faveure van een veel soberder speler als Ei-vin Giddings. Hetgeen ten doel had te komen tot een evenwichtiger opbouw van de ploeg, een streven dat in een eerder stadium al het aan trekken van Ron Kruidhof verklaard. Vooruitlopen op de feiten lijkt wat voorbarig, want het seizoen duurt nog lang en de te nemen hinder nissen zijn talloos, maar de eerste stappen op de ingesla gen weg die moet leiden tot successsen op nationaal en internationaal niveau zijn hoe dan ook voorbeeldig gezet. In alle rust. Een speler die in deze werksfeer van betrekkelijke zekerheid bijzonder goed gedijd is John Washington, de 24-jarige Amerikaanse center. Vorig jaar tussentijds aangetrokken als vervanger voor de zwaar tegenvallende Dave Kyle speelde de boomlange Was hington zich vooral in de kij ker door zijn spectaculaire blocks. Met hem erbij zou Leiden zonder meer zijn doorgedrongen tot de finale poule van de EC I, maar he laas, op dat beslissende mo ment zat hij nog in Amerika. Dat Leiden, met zijn aanwe zigheid, later de titel tussen de vingers zag doorglippen is een heel andere zaak, maar blijkbaar had men het ver trouwen in de van Memphis State University afkomstige Washington niet verloren. Hoewel er geruchten gingen dat hij vervangen zou worden door de veel efficiënter spe lende Mike Schulz hield Lei den uiteindelijk toch vast aan Washington met de stellige overtuiging dat de mateloos populaire Amerikaan tot veel meer in staat was dan hij vorig jaar in dat korte tijdsbestek had laten zien. En in de eerste negen competitieduels heeft Washington dat vertrouwen geenszins beschaamd. Aandrang Op zijn aandrang moet trou wens afgezien worden van een vergelijking tussen de Washington van vorig jaar en die van nu."Ten eerste omdat ik toen veel te kort hier was om te wennen aan het bas ketbal in het algemeen en het team in het bijzonder en ten tweede omdat we nu een to taal andere ploeg hebben. Vo rig jaar werd er zeer individu eel gespeeld, nu is het veel meer een team," aldus Was hington die er geen doekjes om windt dat hij veel beter tot zijn recht komt in dat laatste concept. "We zijn completer geworden", is zijn verklaring, "iedereen speelt nu mee. Ik vond Arthur (Collins) een uit stekendejongen, maar hij eis te het spel teveel voor zichzelf op. Momenteel gaat de bal over meer schijven en daar door is je positie veel duide lijker. De vorige competitie wil ik dan ook zo snel moge lijk vergeten. Ik concentreer me uitsluitend op dit belang rijke seizoen". Hoewel er nog maar net begon nen is aan die lange reis en er eigenlijk alleen nog maar sprake is van wat voorhoede gevechten lijkt Washington elk duel, ook tegen de zwak keren, aan te grijpen om zich te bewijzen. Hij relativeert dat laatste, zegt "Het gaat ge woon lekker. Ik hou er van om in een team te spelen, te moeten doen waar je voor aangetrokken bent. Reboun- den dus in mijn geval, spelen als een echte center. Die blocks maken is natuurlijk aardig, but that's not all. Ik moet bijvoorbeeld aanval lend nog sterker worden, daar werken we aan. Verdedigen is duidelijk mijn sterke punt. En dat ik minder persoonlijke fouten maak dan vorig jaar heeft te maken met het feit dat ik wat beter ben gewend aan de arbiters." Behalve gewenning en een be ter team voert Washington nog een derde punt aan waar om hij zich 'happy' voelt en vandaar zo lekker draait. Het platenkopende publiek van het grootwinkelbedrijf V&D zal dat zeker niet zijn ontgaan, want sinds een tijdje voert de ze toch al in het oog lopende verschijning een opmerkelij ke act op aan de andere kant van de toonbank. Een uurtje of twintig per week brengt John Washington de Top-40 aan de man en naar hij zegt met enorm veel lol. "De hele dag niks doen verveelt snel en toen ik dit baantje kon krijgen heb ik het meteen gepakt", lacht hij. "Ik verpak het met een beetje show, maar dat hoef je er niet in te zetten. Ik hou trouwens ook niet van Julio Eglesias, maar dit ter zijde. Blues spreekt me veel meer aan, B.B Kingen Muddy Waters. Maar het maakt me natuurlijk niet uit wat ik ver koop. Ik heb wat te doen en dat is het belangrijkste", al dus de immer grijnzende Washington die overigens slechts een paar woorden Ne derlands spreekt. "Heeft geen invloed op de omzet hoor", grapt hij. Koffiedik Bittere ernst is het hem als hij op verzoek even in het koffie dik tuurt. "We worden kam pioen en pakken de Europa Cup", zegt hij zonder blikken of blozen. En is daar op geen enkele manier vanaf te bren gen. of je nou tegenwerpt dat EBBC toch ook aardig kan ballen en dat Cantu en Bar celona er ook een houtje van kunnen. Washington is niet meer te stuiten. "Natuurlijk, dat weet ik, maar wij zullen bewijzen dit jaar beter te zijn. Niemand heeft zo'n klasse speler als Mitchell Plaat en met Ervin Giddings en Ron Kruidhof erbij zijn we stuk ken vooruitgegaan. En de ploeg moet nog groeien, kan veel beter. Nee, wij gaan dit jaar winnen. Let maar op". AD VAN KAAM No«Dmt re OCT •kJohn Washington prijst The Commodores aan, muziek in zijn straatje. De basketballer van Parker Leiden heeft het best naar zijn zin tussen de platen. f \EVEBB fACTJ W6EMT £J2 \j'jf cqoetv ce gèesie., K'JK <5C£P hoe.-/<£. r vc toet ^0

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11