Perikelen rond zaalvoetbal bij Leids UVS Waarom u voor een geldlening beter naar een bank zoals de NMB kunt gaan. STERKE START OEGSTGEEST Joop Zoetemelk wordt hotelier "Met mij kunt u alle kleuren en dessins op" BC Sport erg sterk in bowlingcompetitie Henskens geschorst, Van Seggelen terug naar B-selectie Zege's VVSB en Quick B JULZLd De NMB denkt met u mee. i DONDERDAG 18 OKTOBER 1979 S-PORf PAGINA 21 LEIDEN - In de hoofdklasse van de Leidse zaalvoetbalcompetitie behaalde Oogstgeest gisteravond in de Leidse Groenoordhallen een 4-3 overwinning op de Ta verne. Het team van Van Rooyen leed in de Sassenheimse Was- beekhal een 4-3 nederlaag tegen Landwer. Oegstgeest-de Taverne 4-3. Een enigszins verrassende zege van de Oegstgeestenaren in hun competitie-ouverture tegen het sterk geachte de Taverne. Het was Peter Hogewoning die Oegstgeest al in de eerste minuut aan een 1-0 voorsprong hielp. Theo van Seggelen bracht de Leidenaars hierna op een passje van Hans Braat op gelijke hoogte: 1-1. Opnieuw Peter Hogewoning zorgde vlak voor rust voor 2-1. In het tweede speelpart was er we derom een gelijkopgaand spel- beeld te zien. Het was Tony Wer ner die na een kwartier spelen de stand uitbreidde tot 3-1, waarna Leo Wetselaar via een snoeihard schot gelegenheidskeeper Ron van der Kolk kansloos liet: 3-2. Toen Oegstgeestenaar Dick van der Meij in de laatste minuut zijn eigen doelman passeerde, leek de ploeg alsnog met een deling ge noegen te moeten nemen. Peter Wieman echter knalde Oegst geest op slag van tijd alsnog naar de 4-3 overwinning. Roodenburg-van Duuren 1-4. F.en verdiende overwinning van Van Duuren op promovendus Roo- denburg. Fred van Haarlem zorgde via twee treffers voor de 0-2 ruststand. Na de pauze waren het Jan Heshusius en Wally Gal- lert die het Roodenburg-net wis ten te vinden. Jan Rietkerken redde de traditionele eer voor de Kooiclub. Landwer-van Rooyen 4-3. Piet Hoogervorst schoot in de zeven de minuut na een combinatie met Ruud van der Voort 1-0 in voor de Sassenheimers, waarna Jan Boe kei er even later 2-0 van maakte. Bennie de Roo verkleinde hierna de marge voor de Leidenaars: 2-1. Ruud van der Voort schoot de 3-1 op het scorebord. Frans Sjardijn en Piet Gubler brachten de Leidenaars nog voor de pauze naast de thuisclub. In de tweede helft slaagde alleen Henny Zoet er nog in om tot scoren te komen, waarmee hij voor zijn team de 4-3 zege in de wacht sleepte. Van Gerven-MJBS 4-4. Na een spannende wedstrijd kwamen de ploegen, in de Lisser THB hal, gezien het spelbeeld, terecht een deling overeen. In de eerste rondgang was het alleen Jan Willem Bogers die tot scoren kwam (voor MJBS). Na de pauze waren de beide ploegen duidelijk produktiever. Leen Spoor doel puntte 1-1. Het was Henny van Eeuwijk die de Lissenaars zelfs op voorsprong zette: 2-1. Via Gerry Lumoindong kwam MJBS weer op gelijke voet. Gerard Ver beek en Henny van Eewijk scoorden hierna nog voor de thuisclub. Jos Witteman en op nieuw Gerry Lumoindong scho ten voor de Sassenheimers raak: 4-4. FRED SEGAAR LEIDEN - Het gisteren in de Leidse Groenoordhallen georganiseerde KNVB herfstvakantie toernooi voor E en D pupillen (zie foto) is bij de E pupillen gewonnen door VVSB. Bij de oudere leef tijdsklasse ging de overwin ning naar de jeugd van Quick Boys. VVSB en Quick Boys bleken uiteindelijk de sterkste van vierendertig in de Leidse hal uitkomende verenigingen. Bij de E-pupillen die het eerst Veroordeling - De afgelopen weken zijn twee Poolse priesters veroordeeld, omdat ze betrokken waren bij de illegale bouw van kerkgebouwen. Eind september werd de priester Michal Jozefe- zyk veroordeeld tot een gevange nisstraf van een jaar en een boete van 6600 gulden. Hij bouwde een kapel zonder dat hij daar toe stemming voor had gekregen van de autoriteiten. De priester Wa- lenty Bal kreeg een boete van 11.600 gulden opgelegd omdat hij had meegedaan aan het uitbrei den van een al bestaande kerk. Hem werd bevolen het werk on gedaan te maken. Bezorgd. Tijdens de ontmoe tingsdag van de Nederlandse Je- zuieten in Den Haag hebben 47 van de 65 aanwezigen een open brief ondertekend. Daarin con stateren ze met het oog op de bij zondere Nederlandse bisschop pen conferentie dat positieve ontwikkelingen aan de basis in de katholieke kerk van Neder land door beleid van bovenaf vaak wordt verstikt. Met name wijzen ze op het bisdom Roer mond, waar, zo schrijven zij, een pastoraal uitzichtloze situatie on tstaat als gevolg van een bis schoppelijke machtsuitoefening zonder dialoog. Cambodja. De Wereldraad van Kerken heeft gevraagd om vijf miljoen gulden voor de hulpver lening aan de siachtoffers van de onlusten in Cambodja. Dit ver zoek om geld komt na een bezoek van een team waarnemers aan Cambodja dat erop uit was ge stuurd door de Wereldraad en de Christelijke Conferentie van Azie (CCA). Het verbleef zeven dagen in en in de buurt van de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh. Het geld dat de Wereldraad inzamelt wordt besteed voor de aanvoer van voedsel, de weder opbouw van drie ziekenhuizen en de hulp aan wezen, zo is afge sproken met de regering in de hoofdstad. Binnen twee weken zal het eerste schip met voedsel naar Cambodja vertrekken. Beroepingswerk. Beroepen te Schipluiden: R.J. de Vries, Drie bergen. Te Aalten: J.H. van Hun- nink, Bergentheim; te Aalst P.H. van Trigt, Papendrecht; te Oos terzee D.G. Posthuma, Gronin gen; te Surhuizum A.B. Sloof, Papendrecht, aangenomen naar Rijssen J. van Wier, Kampen; Doetinchem B. Holl; bedankt voor Barendrecht J. den Hoed, Sliedrecht; voor Dalfsen L.A. Nell, Bolsward. Gereformeerde Kerken: beroepen te Charlotte-town (Canada) T.J. Ouwehand, Lutten; te Den Hel der, J. Meijer, Erica. Aangeno men naar Breda G. Kerssies, Ommen. Gereformeerde Kerken vrijgemaakt; Beroepen te Assen R. Timmerman, Heemse; te Kampen A.N. Hendriks, Amers foort, bedankt voor Brunssum- Treebeek A. Kooij, Enschede voor Driebergen en Zaandam B. Kamphuis, Vlissingen. Christelijk gereformeerde kerken: beroepen te Zuidland J.P. Boi- ten, Zeist. Aangenomen naar Driebergen J. van der Vlies, Nieuwpoort. Bedankt voor Dun das, Canada A. Baars, Urk. aan bod kwamen, kwamen Noordwijk, Docos, UVS, Ter Leede, SJC en VVSB als poule-winnaars uit de bus. In de finale toonden de Noord- wijkerhoutse jeugdigen zich in het nemen van strafschop pen bekwamer dan mede fi nalist Noordwijk. Docos werd derde, Ter Leede vierde. Bij de D-jeugd was Quick Boys verreweg de beste ploeg. Via diverse monster-overwinnin gen werd de finale bereikt, waar een nipte 1-0 overwin ning op UVS genoeg bleek om de beker in ontvangst te mogen nemen. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Lisser Boys en Ter Leede werd door de Lisse- naartjes gewonnen met 2-0. Uitslagen finale-poules E-jeugd: A: Noord wijk -Docos 0-0, Docos - UVS 2-0, UVS - Noordwijk 2-0. vierde plaats. Docos - Ter Leede 3-1 Uitslagen finale-poules D-jeugd: A: Lisser Boys - Udo 0-0, Quick Bo; 1 4-0, Lisser Boys - Quick Boys 0 B: UVS - Noordwijk 2-1, Noordwijk - Ter Leede 0-0. UVS - Ter Leede 1-1. FINALE: UVS-Quick Bo vs 0-1. wedstrijd PARIJS (AP) - De wielrenner Joop Zoetemelk gaat het hotelvak ii i de Tour de France van het eer goed figuur te kunnen i gezelschap van een aantal en pand in Coeur de Meaux wordt ondergebracht een Maar eerst wil hij nog deelnemen z volgend jaar waarin hij hoopt een 2 slaan. Zoetemelk, oud 33 jaar, heeft i vrienden de eerste steen gelegd van e (departement Seine-et-Marne) waari aantal kantoren en een hotel met 42 kamers. Hij zal er de eigenaar van zijn. Het gebouw moet gereed zijn tegen oktober 1980. De renner heeft een drukke tijd in het verschiet. Hij zal deelnemen aan de zesdaagse te Frankfort (25 tot 30 oktober). Zurich (26 november tot 2 december), Maastricht (14 tot 19 december) en Rotterdam (17 tot 22 januari). Verder gaat Zoetemelk de tijd doden met het deelnemen aan enige terreinritten en daar tussendoor en zuiver voor zijn plezier, wat skiën. ADVERTENTIE BRIDGE - De ploeg van de VS heeft in Rio de Janeiro de finale gehaald van het toernooi om de wereldtitel bridge voor landen teams. Italië wordt in de eind strijd waarschijnlijk de tegen stander. LEIDEN - Theo van Seg gelen, Will Henskens en Piet Mieremet zijn door UVS voorlopig om disci plinaire redenen terug verwezen naar de B-selec tie. Henskens is boven dien door de club voor één wedstrijd geschorst. De voorstopper van de amateur- hoofdklasser heeft, tegen de ge maakte afspraken in, meege speeld in de Leidse zaalvoetbal competitie en zal dat ook blijven doen. Piet Mieremet heeft te kennen gegeven dat te willen gaan doen; Theo van Seggelen heeft dat inmiddels al gedaan. Gisteravond voetbalde hij mee bij Taverne. "Voor één keertje", zoals hij zelf zegt. "En niet omdat ik er iets voor zou hebben gehad, zoals hier en daar wordt gerod deld (Ik heb dat huisje gewoon via huisvesting gekregen), maar omdat ik had beloofd een wed strijdje mee te spelen". Met die "belofte" heeft de spelbe- palende middenvelder van de blauwwitten zichzelf in een moeilijk parket gemanoevreerd. Hoe moeilijk bleek vooral tijdens een zeer emotionele bespreking tussen A-selectiespelers en lei ders bij UVS, waarop het punt zaalvoetbal andermaal ter dis cussie stond. Van Seggelen en trainer Gerard Désar stonden dinsdagavond lijnrecht tegen over elkaar. Op de vraag van Dés- ar wie in navolging van Henskens "elders" het bij UVS aan A-selec tiespelers verboden zaalvoetbal zou gaan spelen, stak Van Seg gelen (met Mieremet) de hand op, waardoor terugzetting naar de B- groep automatisch in het ver schiet ligt. Wel kregen alle drie de betrokken voetballers nog tot volgende week dinsdag de tijd om op hun beslissing terug te komen. Henskens wil dat niet, "Ik blijf gewoon zaalvoetballen en ik aanvaard de consequen ties", maar Van Seggelen is dui delijk geschrokken van zijn eer ste emotionele opwellingen. "Ik had er nooit bij stilgestaan dat het spelen van een wedstrijdje in mijn vrije tijd zulke gevolgen zou hebben", zegt hij als de bezinning is gearriveerd. "Die ene wedstrijd heb ik alleen gespeeld omdat ik dat had beloofd, maar nu is het zaalvoetbal voor mij afgelopen. Wat UVS gaat doen, bekijken ze maar, al is het voor mij op deze gronden wel erg moeilijk om een schorsing of een terugzetting te accepteren". Van Se'ggelen komt dus duidelijk terug op zijn beslissing ("Ik zit er vreselijk mee, want dat zaalvoet bal interesseert me echt niet zo"). Wat er met hem gebeurd voor het aanstaande duel tegen CVV moet worden afgewacht. Henskens is daarin zeker niet van de partij. De terugzetting van de verdediger die aan zijn vijfde seizoen in UVS 1 bezig was, wordt vrijwel zeker definitief, omdat UVS niet wenst af te wijken van de condities die vóór het seizoen zijn opgesteld. Na herhaalde samenspraak met de spelers. Désar: "Ruim voor de competitie, op 15 mei, hebben ze de voorwaarden 1 besloten dat er niet in de zaal zou worden gevoetbald. Daarbij is het alternatief om in UVS-ver- band te "zalen" verworpen en zijn we tot afspraken gekomen. Op dat moment hadden ze hun consequenties kunnen trekken". De enige die dat direct al deed was Jan Verver, die (mede) daardoor verdween van het hoofdklasse toneel, waarop de Leidenaars in deze competitie op bescheiden wijze figureren. Dat Van Segge len, Henskens en Mieremet de vroeger puntspeler nu zijn ge volgd, beschouwt Désar dan ook als "een zeer onaangename ver rassing". Hoewel de bescheiden klassering daartoe best aanlei ding zou kunnen geven, is de trainer echter allerminst van plan te gaan marchanderen met prin cipe-zaken nu zulke waardevolle krachten in het geding zijn. "Zul ke toestanden moet je duidelijk aan de kaak stellen", vindt hij, "wie er ook bij betrokken zijn. Of er goede vervangers voor ze klaar staan, interesseert de club ook geen bal en ikzelf heb liever elf spelers op wie ik kan bouwen, dan schitterende voetballers die zich alleen maar aan afspraken houden op de momenten dat het hen uitkomt. Dat neem ik ze trouwens nog het meest kwalijk, dat ze daar nu pas mee gekomen zijn en me zó voor het blok zetten. Dat begrijp ik niet. Als je afspra ken hebt gemaakt, moet je daar van op aankunnen. Die ga je niet maar even eenzijdig verbreken". PAUL DE TOMBE zegt de chef-stoffeerder van DEM Dat kan de heer A. van Leeuwen mak kelijk beloven. Immers, bij DEM kunt U kiezen uit meer dan 400 kleuren en dessins per bankstel. Exclusieve meubel stoffen voor even exclusieve bankstêT len.DEM Meubelfabriek. Waar ze klas sieke en moderne bankstellen maken evenals bankstellen van massief Euro pees eiken, die doordacht zijn tot in alle details. Speciale wensen? DEM kan er rekening mee houden. Kom daar mee maar eens ergens anders. TOONZALEN: Zonneplein - Tel 020 - 37 57 77 H Overtoom 371 - Tel 020 - 12 7340 21 00 uur geopend 03450-74 84. S n \S ruirt V ïfc 5 jaar schriftelijke garantie op constructie en binnenwerk LEIDEN - Erg opzienbarende uit slagen zijn niet te melden uit de bowlingleagues, die deze week in Leiden zijn afgewerkt. Het team van Tettero 2 maakte korte met ten met Yellow Tigers en nestel de zich daardoor, en door het 4-0 verlies van Birds tegen Mode boys 2, stevig aan de leiding. Het achtste team van dezelfde ver eniging won ook al knap van Oli via's (3-1) maar moest toch dul den, dat H'huis (4-0 tegen Tettero 5) zich naast nummer 8 op ae koppositie wurmde. In de jeugdleague pakte Waterbuffels de eerste plek (Panthers speelde niet), dankzij de volle winst op ADVERTENTIE Geld lenen lijkt zo makkelijk. Toch is het beslist geen eenvoudige zaak. Zo'n lening moet passen binnen de financiële mogelijkheden die u heeft. En een té zware verplichting mag 't natuurlijk nooit worden. Kies daarom voor een vertrouwde bank zoals de NMB. De mensen denken er daadwerkelijk met u mee en probe ren in overleg met u de meest ideale regeling te treffen voor het geld dat u tijdelijk nodig heeft. Overigens: ook als u geen NMB- privérekening heeft bent u welkom. Maar dat spreekt vanzelf. Persoonlijke lening. Meestal gebruikt voor duurzame aan schaffingen zoals nieuw meubilair, een boot, een caravan of een auto. U betaalt vaste maandtermijnen (bijvoorbeeld 24,36 of 48), zodat u precies weet waar u aan toe bent. U kunt het zo uitrekenen dat de lening is afgelost op het moment dat uw auto aan vervanging toe is. Woningkrediet Bestemd vóór verbouwing, verbetering en onderhoud van uw woning: nieuwe keuken of badkamer, centrale verwarming, of bij voorbeeld isolatie. Meestal gaat het hier om nogal grote bedragen. Daarom kunt u ook wat langer doen over het aflossen: bijvoorbeeld 96 maanden. Bijeen bank zoak .YMB bail u altijd rakad Doorlopend krediet Handig als geldvoorraadje voor onver wachte uitgaven of als alles tegelijk komt, zoals tandartsrekeningen, belastingaansla gen en de kosten van een 'tussendoor1 vakantie. In overleg met de NMB bepaalt u de hoogte van het krediet. U kunt er dan elk moment over beschikken. Steeds opnieuw. Ook over het bedrag dat u al hebt afgelost £7i verantwoorde lening. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Gratis folders bij elk NMB kantoor. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Golden Team. Ook Unbeatables komt goed opzetten. Frank Scheffer, lid van Unbeatables, wierp, na vorige week al 213 te hebben neergezet, weer een fraaie game. Nu werd het 200 exact. Bij de volwassenen was Hermie Kort goed op dreef. Zij liet een knappe 225-game aante kenen. BC. Sport staat nu al comfortabel aan de leiding op de banen in Zuid West. Met maar liefst zes punten voor opvolger Calamares maakt dit team van nieuwelingen toch wel een erg sterke indruk. Bij de quintetten aan de Boshui- zerlaan staan de twee Formule teams voorop. De Baronnen van Münchausen leidt met twee pun ten voor Pentagoon, waarna de overige teams volgen met ander half of meer punten op de ex- kampioen. Arrow - Tettero 7 1-3. Tettero 6 - Eagles 3-1, Tettero 5 - H'huis 0-4. Maandag 5-mans HI. LV - Lions 0-4, Boonteam - WH 2-2. Treffers - Missfits 3 5-0, Boxers - Rabbits uitgesteld. Dinsdag trio's HM Formule LBV - Gal liërs 1-3, Formule Florentijn - BC. Sport 0-4, Calamares - Pinset 4-0. Dinsdag 5-mans HM BC. Sport - For mule Pink Panther 2-2, Formule BvM - Splits 3-1, Kevers - Formule Penta goon 1-3. Dinsdag trio's Hl: Plezierboys - AZL1-3, Modeboys - WH 0-4, Driftkikkers - Ladies 4-0, Treffers - Boxers 0-4, YNCT - Lions uitgesteld. Dinsdag 5-mans Hl: Tettero 3 - Les Im- battables 1-3, Tettero 11 - Modeboys 1 1-3, Tettero 2 - Yellow Tigers 3-1Birds - Modeboys 2 0-4. Jeugdleague: Golden Team - Waterbuf fels 0-4, Wild Eagle - Unbeatables 1-3, Challengers - Salty Dog 2-2, BC. Knudde - Flinging Ladies 4-0. Standen: Maandag 5-mans Hl: 1. WH 13-7, 2 Treffers 12-4. 3. Lions 10-2, 4. Boonteam 9-11, 5. Rabbits 6-7. 6. Missfits 4. 5-11. 5. 7. Boxers 3. 5-4. 5. 8. Kwekken 2-6. 9 LV 0-12. io Wegres taurant 0-0. Maandag trio's Hl: 1. Tettero 8 15-5.2 H. huis 15-5,3. Tettero 4 12. 5-7, 5. 4 Oliva's 11-9. 5 Tettero 6 10. 5-9, 5. 6 Flying Arrow 10-10, 7 Tet tero 5 8-12.8. EC 8-12.9. Tettero 7 8-12, 10. Eagles 2-18 Dinsdag 5-mans HM: 1. Formule BvM 12-4, 2. Formule Penta goon 10-6, 3. Kevers 8. 5-7. 5, 4. BC. Sport 7.5-8.5,5. Splits 5-11,6. Formule Pink P. 5-11. Jeugdleague: 1. Waterbuffels 7 1. 2. Salty Dog 7-5, 3. Unbeatables 6,5-5,5.4. Panthers 6-2.5. BC. Knudde 6-6, 6. Flinging Ladies 4. 5-7. 5. 7 Wild Eagle 4-4. 8 Pulletje 4-4. 9. Challengers 4-8, 10. Golden Team 3-9 Dinsdag 5-mans HI: 1. Tettero 2 13 3. 2 Modeboys 2 9-3, 3. Birds 9-7. 4 Modeboys 1 8-4. 5. Les Imbattables 7-9,6. Blue Diamonds 8-6 7 Tettero II 4-8. 8 Yellow Tigers 4-12. 9. Tettero 3 4-12, 10. New Tes 104). Dinsdag trio's HI: 1. Boxers 12-4. 2 Driftkikkers 11-5, 3. Ladies 9-7. 4 WH 9-7. 5 YNCT 8-4. 6 AZL 8-8, 7. Modeboys 6-10, 8 Plezier- boys 4-12, 9. Lions 3-5, 10. Treffers Dinsdag trio's HM: 1. BC. Sport 14. 5-1.5.2 Calamares 8.5-7. 5. 3. Formule Florentijn 8-8. 4 Pin-set 7-9. 5 De Galliërs 6-10, 6. Formule

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21