Ds.Van Loenen, de brullende baby en het pierement KERKDIENSTEN -GgfflS3EE» Ben Hoekendijks laatste One Way Day Er blijft een harde kern waar op niet kan ZATERDAG 13 OKTOBER 1979 LEIDERDORP - Wie do minee Van Loenen ge looft mag aannemen dat er bij een doopsbe- diening in de Leider- dorpse Schepping skerk na zondag 4 november geen baby's meer zullen huilen. Toen de afgelopen zon dag weer zo'n poezelig driftkopje de kerk op stelten zette, nog vóór dat het doopwater over het rood aangelopen hoofdje gutste, gaf de predikant, met goed moedige scherts, de schuld daarvan aan het elektronische "piere ment", onder welks aanzwellende klanken, hoe bekwaam ook voortgebracht, de drie dopelingen de kerk wa ren binnengedragen. Het "pierement" op de galerij achterin de kerk dat al meermalen het mikpunt van dominee's terechte ongenoe gen was geweest speelt na melijk die zondagmorgen, 4 november dus, voor het laatst Uitgediend en afgeschreven als het is. Rechts van de preek stoel voorin de kerk heeft de Utrechtse orgelbouwer Van Vulpen op de begane grond een écht kerkorgel opge bouwd, en dat wordt dan 's middags om 4 uur officieel overgedragen „Orgie" Het elektronische instrument, waaraan ware kerkorgel minnaars consequent weige ren de benaming "orgel" laat staan "kerkorgel" te verbinden, heeft een kleine vijftien jaar dienst gedaan De bediening was niet eenvou dig en viel dan ook niet elke organist even gemakkelijk. Het apparaat zelfdoor een leukerd wel eens "orgie" ge noemd had zeker zijn kuren en vloekte met de toch al niet optimale akoestiek in deze vierkante ruimte, maar er zijn ook wel bespelers geweest die de tact en de bekwaam heid misten om het steigeren de ros in bedwang te houden. Alleen onder uiterst gevoelige handen en voeten wist het zich tamelijk mak te gedragen en een niet al te kritisch oor zo waar nog te strelen. Maar o wee als op een onbeheerst moment de registerkeuze wat ongelukkig uitviel of het zweimechanisme te uitbundig werd ingezet. Dan oefenden de versterkers soms een ware geluidsterreur uit, die het de zingende schare onmogelijk maakte haar eigen stem nog te horen. In plaats van op te klimmen werd ze plat gesla gen. Het is moeilijk voor te stellen dat er ook maar iémand is die bij de verwijdering van dit or gelsurrogaat staat te treuren r VAN LOENEN ...."pierement" temeer ornaat bepaalde on derdelen niet meer verkrijg baar zijn en het apparaat het van de ene dag op de andere definitief kan laten afweten Negentien Het nieuwe kerkorgel, geplaatst in een fraai gevormde blan ken kas, is groter geworden dan aanvankelijk de bedoe ling was. In mei 1977 deelde de commissie in het Leiderdorpse kerkblad mee, dat hel orgel 14 a 15 stemmen zou krijgen en dat dit voldoende was, ook voor een volle kerk. Toch had zij in een later stadium goede ar gumenten om tot twee keer toe enkele registers méér te vra gen, waarbij uiteraard ook de prijs van het orgel moest wor den herzien. Beide keren kreeg het verzoek van de or gelcommissie de instemming van de kerkeraad. En zo is het een orgel met 19 stemmen en 1200 pijpen ge worden, waarvan de kosten rondf. 175.000 bedragen. Een forse som weliswaar, maar voor dit hoog gestemde doel nooit weggegooid. Een bij zonderheid is dat de bouwer gebruik heeft gemaakt van oud-hollandse orgelbouw technieken. Dat geeft alle ver trouwen in de kwaliteit en de duurzaamheid. Hoewel dit orgel uiteraard de gehele bevolking van de Scheppingskerk aangaat en dat zijn gereformeerden en hervormden samen heeft de kerkeraad algemene zaken van de Gereformeerde Kerk indertijd de koopbeslissing genomen. Hij is de eigenaar van het kerkgebouw. De actie voor het orgelfonds richtte zich echter tot de beide kerke lijke gemeenten. In overleg met de hervormde kerkvoog dij en de gereformeerde com missie van beheer werd beslo ten, aantekening te houden i orgel. Kosten: 175.000. van de herkomst van de bij dragen, opdat bij een finan ciële eenwording in de toe komst de inbreng van beide kanten kan worden verre kend. Feest In de Scheppingskerk, waar el ke zondagmorgen twee dien sten achter elkaar worden ge houden, spelen in totaal vijf organisten. Zij doen om beur ten dienst. Voorzitter M. de Kool van de orgelcommissie had het in een aankondiging van de aanstaande inge bruikneming al over een "feest". Dat zal straks ieder een wel zo ervaren. De jaren hadden het besef dat het trouwe pierementdestijds als een noodoplossing was aanvaard haast uitgewist. Overigens kunnen kerkgangers die het bij een doop juist zo leuk vinden als kindertjes een keel opzetten gerust zijn. De baby's zijn, blijkens ervarin gen elders, mans genoeg om, als ze dat wiüen,de negentien registers van dit echte orgel luidkeels te overstemmen. Ze zullen zich door meneer Van Vulpen niet de mond laten snoeren. Op een doopfeest zorgen zij pro deo voor de twintigste stem. Dominee Van Loenen zal de werkelijke oorzaak van dit spontane verschijnsel in de kerkdienst - een van de wei nige - toch in een andere rich ting moeten zoeken. Maar iaat zou 't. Als het waar is dat uit de mond van kinderen en zuigelingen Gode lof Wordt bereid, dan hebben brullende baby's een kerk vol ernstig toekijkende mensen nog wel wat te zeggen. Trouwens, hoe zouden ze zich anders moeten uiten? SJ. DE GROOT (Van onze redactie geestelijk leven) De. bekende Puttense evangelist Ben Hoekendijk stopt met zijn "One Way Days". De sterke kostenstijging is een van de redenen. Zeven van zulke landelijke manifestaties ze trokken vele duizenden jongeren zijn er geweest. De achtste, volgende week zaterdag, 20 oktober, is de laatste. Weer in de Utrechtse Irenehal. Het besluit om achter "One Way Day" een punt te zetten is niet een gevolg van een dalend bezoe kersaantal. Hoekendijk: "Elkjaar kwamen er méér jongeren naar de Domstad. Vorig jaar telden we er 15.000" Steeds duurder Ook zijn er geen/financiële proble men geweest. "Elk jaar kwamen we er via de collecten weer ruim schoots uit. We hielden nog geld over voor zendingsprojecten. Maar zo'n massale evangelisatie dag gaat wel steeds méér kosten. De komende dag vergt zo'n f. 180.000. Volgend jaar zou er mis schien twee ton mee gemoeid zijn. We hebben ons afgevraagd of er langzamerhand geen minder dure methoden zijn om mensen met het evangelie te bereiken. We denken dat we dit geld effectie ver kunnen besteden" Ben Hoekendijk, verbonden aan de "Stichting Opwekking", een lan delijke evangelisatiebeweging, meent ook dat er in ons land vol doende campagnes worden ge houden. "Wij begonnen destijds met iets nieuws. Dat was toen functioneel. We denken dat de Heer ons nu weer iets anders wil laten doen" Hoekendijk gaat dan ook weer pio nieren. Hij heeft het oog op Bel- giè. Daar wil hij volgend jaar ok tober met medewerking van en kele duizenden jonge Nederland se christenen een "evangelisch getuigenis" laten horen. In België zouden ze er positief tegenover staan. Ware climax De laatste "One Way Day", 20 okto ber om 10 uur, wordt om de kenmerkende woordkeus van Hoekendijks organisatie te ge bruiken "een ware climax" Fred Lemon uit Engeland, die veertien jaar wegens misdadige activiteiten in de gevangenis doorbracht, komt zijn "sensatio nele bekeringsverhaal" over drie engelen in zijn cel vertel len. 's Avonds (7 uur) voert een koor van 700 stemmed met orkest de musical "Nehemia" uit. Op een "evangelische beurs" met 80 kramen zullen tal van organisa ties zich presenteren. Men gaat ook de straat op. Met zang en ge tuigenissen op pleintjes en straathoeken, maar ook met spel, volksdans en zelfs poppenkast als evangelisatiemiddel Een paar honderd voorgangers en evange listen zijn ingeschakeld voor de nazorg. Vorig jaar maakten dui zend jongelui daarvan gebruik, voor gebed en gesprek. Ben Hoekendijk en zijn medewer kers geloven oprecht dat zij het resultaat van zo'n campagne niet in eigen hand hebben. Ze hebben daarom een "nationale gebeds- en vastendag" (donderdag 18 ok tober) uitgeschreven. De evan gelist zelf: "Velen zullen die dag bidden voor een opwekking on der de jeugd van Nederland". Hij meent dat terugkeer tot God ons land een "nieuwe impuls van op timisme en morele gezondheid" kan geven. BEN HOEKENDIJK De lange weg naar eenwording van hervormden en gerefor meerden in Nederland "Sa men op weg" loopt wat de hervormden betreft zeker niet langs de gemeenten die behoren tot de (rechts-orthodoxel Gere- formeerde-Bondsstroming. Die liggen niet alleen ver van deze route af, maar er zijn ook ner gens richtingborden die daar heen wijzen. En het eigenaardi ge is dat deze "bondsgemeen- ten" zich helemaal niet gepas seerd of geïsoleerd voelen. Ster ker nog: ze blijven het liefst zichzelf en houden de oecumeni sche en ook de gereformeerde boot bewust af. Ir. Van der Graaf, algemeen secre taris van de Bond, legt in De Waarheidsvriend van deze week, waarvan hij hoofdredac teur is, nog eens uit waaróm. Hij had geen beter moment kunnen kiezen, nu de synodes van de grootste twee protestantse ker ken in ons land juist deze weck een paar dagen in Lunteren bij elkaar hebben gezeten om het samen-op-weg een nieuwe im puls te geven. Van der Graaf begint mild: hij zou niet durven beweren dat er geen confessionele verbondenheid meer bestaat tussen de her vormd-gereformeerden en de gereformeerden. Er zijn herken ningspunten, "al weten we", zo laat hij er onmiddellijk op vol gen, "dat de moderne theologie daar haar duizenden heeft ver slagen". Als hij moet constate ren dat er tussen hervormd-ge reformeerden en gereformeer den plaatselijk nauwelijks sa menwerking is, dan is daarvan vooral de prediking de oorzaak, meer nog dan de liturgische inkleding van de kerkdienst. Triest Vroeger, toen de gereformeerden de binding aan de belijdenis nog kenden en op dat punt zelfs tucht oefenden, waren er ook al diepgaande verschillen in theo logie, beleving en klimaat, maar de laatste jaren is de afstand in de prediking alleen maar groter geworden. De theologie zoals die al tientallen jaren vanuit de Vrije Universiteit de gerefor meerde kerken is ingedragen heeft voor de prediking vér strekkende gevolgen gehad. "Samen op weg" mag dan lande lijk en synodaal steeds meer ge stalte krijgen, er blijft, zo voor spelt Van der Graaf, een harde kern van gemeenten waar het niet kan, zoals het tussen her vormden onderling al niet kan. "Dat is de trieste werkelijkheid van het gemeentelijke leven. We liggen vaak ver uiteen". Wat de Gereformeerde Bond van een eventuele "evangelische kerk" in de toekomst verwacht is niet zoveel. Zal daarin de band met de belijdenis der va deren nog méér verslappen of zal uit de aan de gang zijnde be zinning toch nog iets nieuws kunnen voortkomen "in de tra ditie van de reformatie"? Van der Graaf heeft wat dit laatste betreft grote zorg, al sluit hij niet uit dat de Heilige Geest door alles kan heenbreken naar een waarachtige van het kerkelijke leven. De Bondssecretaris waarschuwt nog wel voor passiviteit. "In de doordenking van de vragen die op ons afkomen zullen wij als hervormd-gereformeerden niet aan de kant mogen en kunnen staan". Om dan ootmoedig te be sluiten: in het besef dat de belijdenis ook niet overal met terdaad functioneert waar ze met de mond wordt geprezen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Zevenhuizen (ZH) kandidaat P.L. de Jong Laar (Duitsland), door de synode tot zendingspredikant in Peru J.E. de Groot te Oegstgeest, te Vol- lenhove" J. de Olde Rotterdam- Zuid; bedankt voor Wassenaar (voor de Geref. Bond) L.J. Geluk Zwolle. Gereformeerde Kerken: aangenomen naar Kapelle-Bie- zelmge kandidaten T. Niessen en H. Stel aldaar, naar Zwolle (voor missionaire toerusting) H. Olde aldaar, naar Goor G.H. ter Maat Andel(NB); beroepen te Breda G Kerssies Willemstad (Antillen). Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Burlington (Ontario, Canada) W. Pouwelse Bergentheim, te Vlaardingen H. Veldman Wetsinge (Gr.); bedankt voor Doesburg R. Timmerman Heemse. LEIDEN - Herv. Gem Hoogl. kerk 10 dr. Witteveen Utrecht. 11.45 oec. studen- tendienst; Marekerk 10 ds. De Jong en de hr Christ, 5 ds. Blenk Oudewater; Maranathakerk L. Morsweg 10 ds. Hemmes; Regenboog (Merenwijk) 9.30 ds. v. Leeuwen, 11.15 ds. v. Leeuwen en pastor Litjens; Bethlehemkerk Drifstr. 10 ds. Spruyt Amsterdam, opendeur- dienst; Bevrijdingskerk 10.30 mevr. ds. Westera-Franke; Vredeskerk 10 dr. Lamping; Waalse kerk 10.30 ds. Ribs; Acad. Z, 10.15 ds. Bovenberg; Diac.huis 10.30 ds. Pannekoek; jeugdkapel Vre deskerk 10; jeugdkapel Goede Herder (Oude Vest 13) 10.30; Endegeest 9.30. Ge ref. Kerk: Zuiderkerk 10 ds. Koolstra, jeugddienst; Petrakerk 10 ds. Horten- sius, avondmaal; Oude Vest 10 ds. Ver doorn, 7 ds. Hortensius; Mar. kerk L. Morsweg 10 zie herv. gemeente; Bevr. kerk ZW 9 drs Korte weg. 5 ds. Sijtsma; Groenh. 10 ds. Sijtsma. Dolerende Noodgemeente Groot Leiden (Pieters kerkstraat 1): 9 dr. Zeegers, 5 hr. Dub beldam. Geref. Kerk Vrijg. (Herengracht 70): 10 en 5. Chr. Geref. Kerk (Steen- schuur 9): 10 en 5 ds. Bouw, Schevenin- gen. Geref Gem. (N.Rijn): 10 en 4.30 ds Boogaard. Geref. Gem in Ned Beth 1.kerk Drifstraat): 11.30 en 5.30. Evang.-Luth. Gem (Hoogl Kerk- gracht): 10.15 ds. Heemskerk O.geest. Remonstr.-Doopsgez. Gem. (Pieters kerkstraat 1): 10.30 hr Knoppers. Bap tistengemeente (O.Rijn 3): 10 ds. Ter Braak De Bilt, zendingsdienst, zang van Glorysisters. Evang. Christengemeen schap (Middelstegracht 3): 10 hr Dikkes Zendingswerk Middernachtsroep (Zoe- terw.singel 21): 5 nam. hr. v.d Keur Evangeliecentrum Zijlsingel 2: zond. 10 en di 8 hr. Zijlstra. Pinkstergemeente (O.Rijn 3): 3 hr. Riekerk. Leger des Heils (Hooigracht): 10 en 7.30 Nieuw-Apost. Kerk (H Rijndijk 24): 9.30 en 4. wo. 8. Christian Science (Steenschuur 6): 10.30. Kerk van J. Chr. v. d Heiligen der L. Dagen (Steenschuur 6): 10.15 Zevende dagadventisten (Lokhorstkerk): elke zat. 9.45 bijbelstudie. 11 prediking. Oud Kath. Kerk (Zoeterw.singel): 10. Rooms- Kath. kerken Hugwegzat 7,zond9en 10 45; Herensingel zat 7 zond. 8.30. 9.30 en 11; Rijndijk zat. 7, zond 9 30 en 11.30. Steenschuur zat. 10 en 7. zond. 8.30, 10. 11.30, 6 en 7; Boshuizerlaan zat. 7, zond 9.30 en 11; Lammenschansweg zat. 7, zond. 9. 10.30 en 12; Haarlemmerstraat zat. 7, zond. 9.30, 10.45 en 12.15. Voor Zoeterwoude-Rijndijk zie onder Zoe- ABBENES - Herv. Gem.: 9.30 dienst. AARLANDERVEEN - Herv. Gem.: 10 ds. v. Hoegee, 7 ds. De Kruijf. Geref Kerk: 10 hr. Schoenmaker, 7 dr. v. Oeve- ren, Rijnsburg. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 3 ds. Bijkerk, Putten. R.K. Kerk: zat. 7, zond. 7.30 en 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: Adventskerk 10 ds. Bogers, 6.30 ds. Wigboldus Den Haag, opendeur- dienst; Kruiskerk 10 hr. Sierat, Leiden; Opst.kerk 10 ds. v.d. Heiden, 6.30 ds. Bo gers; Nabij 10 jeugdkapel; G. Herder kerk 10 30 en 6.30 ds Moll; De Bron 9 ds Moll, 6.30 dr. v. Santen; Driehoome 7; Ashram 9.30 mevr. ds. v. Everdingen te Leiderdorp; gebouw Onderweg 10 ds. Oort; Sionskerk 9.30 en 6.30 ds v. Wier Kampen. Geref. Kerk: Mar. kerk 9.45 ds. v. Halsema Leusden. 6.30ds. Stolk; Salv kerk 10 ds. Stolk. 6.30 ds. v. Wijk A dam: G. Herderkerk 9 ds. Mulder. De Bron 10 ds. v.d. Ree, 10.30 ds. Mulder. Zie ook herv. gemeente. Geref. Kerk Vrijge maakt: 8 45 dienst, 6.30 ds. Riemer Ned. Geref. Kerk (chr. nijverheidsschool Willemstr): 9.30 en 4 ds. Dekker Ermelo. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 ds. Ham stra. Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 4, di. 16 okt. 7.15 ds. Schinkelshoek. Baptis tengemeente: 10evang. Verkerk, 6.30 ds. v.d. Wetering; Noord (Sportlaan): 10 hr. De Jonge. Volle Evang Gem. (school Preludeweg): 10 hr Bulthuis. Pinkster gemeente Bethel (R.-Kruisgebrouw): 6 nam Pinkstergemeente Alphen (R.-Kruisgebouw): lOvoorm. Leger des Heils: 10 en 6.30 uur. Corn de Vla- mingstr. Remonstr Kring: 10 dr. Cra mer. streekdienst. R.K. Kerken: Bon. kerk zat. 7. zond. 9 45 en 11.30; Piuskerk zat. 7. zond. 9.10.30 en 11.45; De Bron zat. 7. zond .9 en 11.30. BENTHUIZEN - Herv. Gem 9.30 en 6 ds. Exalto. Geref. C.em 9 30 leesdienst. 7 ds. Boogaard, Leiden. BODEGRAVEN - Herv. Gem Dorps kerk 10 ds. De Vreugd, 6.45 ds. De Reu ver, Capelle aan de IJssel; Salv.kerk 10 ds. Droogers, 6.30 ds. Richter; Bethl.kerk 10 ds. Richter, 6.30 ds. Den Boer, Woudenberg. Geref. Kerk: 10 en 6.30 ds. 't Hart. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 en 4 ds. Hordijk. BOSKOOP - Herv. Gem.: 9.30 ds. Hey- mans, 5 ds. Dijkstra, gez. jeugddienst in geref. kerk; De Stek 9.30 dienst. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. Dijkstra; De Stek 9.30 ds. Bol, Werkendam. Chr. Geref. Kerk: 9 ds. Kok, Capelle aan de IJssel, 5 lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6. Opwek kingsgemeente (Concordia): 9.30. Verg. v. Gelovigen (Nieuwstraat): 9.30 en 5. R.K. kerken: zat. 5.30 en 7, zond. 9.30 en 11. HAZERSWOUDE-Herv. Gem.: 9.30 ds. Geertsema, 6.30 dr. Haitsma. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds Omta, avondmaal. R.K. Kerk: dorp zat. 7. zond. 9 en 10; Rijndijk zondag 10; Anker zat. 7, zond. 8 45 en 11.15. HILLEGOM - Herv. Gem.: Dorpskerk 10 ds v. Bruggen. 5 ds. Rothfusz; Park wijk 3 ds. v. Bruggen. Avondmaal. Geref. Kerk: 10 ds. v.d. Wal. avondmaal. Zie herv. gem. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Biesma. R.K. Kerk: Mart. kerk zat. 7. zond. 8.30, 10. 11.30 en 12.45; Jozefkerk zat. 7. zond 8.30, 10 en 11.30. HOOG MA DE - Herv. Gem.: 10 dr v Vliet. R.K. kerk: zat. 7, zond 10. DE KAAG - Herv. Gem.: 10 ds. Kolk man. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8 en 10. KATWIJK AAN DEN RIJN - Herv Gem.: Dorpskerk 10 ds. Schuurman, 6 ds Aarents; Ontm. kerk 10 ds Aartens, 6.30 ds. v. Doom, Alphen. Geref. Kerk: 9.30 ds. v.d. Horst. 5 ds. Veenstra te Lei den. Wijkgebouw De Wiek; 10 ds. Roth fusz Hillegom. mterk. evang. dienst. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE - Herv Gem n Kerk 10 ds. Arkeraats, 6 ds. Schuurman; O.Kerk 10 ds. Vink, 6 ds. Hovius; Ich- thuskerk 10 ds. v. Roon, 5 ds. Vroegin- dewey; Pniëlkerk 9.30 ds. Hovius, 6 ds. Juckema Scheveningen; Gr, v. Pr. School 10 ds. Boer; Hoeksteen 10 do- vendienst; Overduin 2 ds. Baas. Geref. Kerk: Vredeskerk 10 ds. Witte Siddebu- ren, 5 ds. v.d. Horst; Triumf.kerk 10 ds. Veenstra te Leiden, 5 ds. Witte. Geref. Kerk Vrijg.: 10.15 en 3.30. Ned. Geref. Kerk: 8.45 ds. Janse Den Haag, 7 ds. Roukema. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5. Ge ref. Gem.: 10 en 5, wo. 17 okt. 7.30 ds. Snoep A dam Volle Evang. Gem. (Voor straat 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Herv Gem.: 10 ds. v. Malssen, Leiderdorp, 7 ds. v. Niel, Rijnsburg. Geref. Kerk: 10 en 7 d.s. Steen, Utrecht. LEIDERDORP - Herv. Gem. en Geref. Kerk: Dorpskerk 10 ds. Doesburg, 3 dienst met geestelijk gehandicapten, ds Bovenberg. Leiden, viering avondmaal, 6.30 mr. Reugebrink; Hoofdstraat kerk 10 mevr. Jacobi; Scheppingskerk 9 en 10.30 ds. Geursen; Eliz. ziekenhuis 9 30 rector Vijftigschild, gez. dienst. Baptis- tengemeente (wijkcentrum Zijlkwar- tier): 10 hr. De Vries. R.K. kerk: zat. 7, zond 9. 10.30 en 12. LEIMUIDEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. De Leeuw. Maarn, 7 ds. Molenaar; Dorps huis Kudelstraat 11 ds. De Boer Hoofd dorp Geref. Kerk: 9.30 ds. Los, 7 ds. v. Hall. Zandvoort, zie ook herv. gem R.K. Kerk: zat. 7. zond. 7.30, 9.30 en 11.15 LISSE - Herv. Gem.: Grote Kerk 10 ds De Gelder; Pauluskerk 10 ds. 't Hooft, 7 ds. v.d. Broek (uit Ghana). Geref. Kerk: 10 ds. Boov, Utrecht. 7 ds. Prins, Den Haag. Geref. Kerk Vrijg.: 10 en 4.30 ds. Hoff. Ned. Geref. Kerk: 10.45 ds. Janse. 7 ds. Bouma. Chr. Geref. Kerk: 10.30 en 4 30 ds. v. Dijken. Geref Gem. 10 en 4 Oud Geref. Gem.: 9.30en 3. R.K. kerken: Agathakerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; Poelpolder zat. 7. zond. 9 en 11 30; Ma- riakerk zat. 7, zond. 8.30. 10 en 11.45; En- gelbew. zat. 7, zond. 8, 9.30 en 5.45. NIEUWKOOP - Herv Gem.: 9.30 ds. Oostenbrug, Ridderkerk, 6.30 ds. Vink, Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 9.30 ds. Nooteboom, 6.30 kand. Jaspers Focks. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. Hamstra. R.K. Kerk: zat. 7, zond. 7.30, 9 en 10.45 NIEUWVEEN - Herv, Gem.: 9.30 ds. Molenaar, 6.30 ds. Visser, Deil. Geref. Kerk: 9.30 kand. v. Wallinga, 7 ds. Rang. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 11. NIEUW-VENNEP-Herv. Gem.: 9.30en 7 ds. Goverts. Geref. Kerk: 9.30 ds. Rang, 4.30 ds. De Jong. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 ds. Visser. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11. NOORDEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. Zou tendijk, 7 ds. Kooien. IJsselstem. Geref. Kerk (Woerdense Verlaat): 10 hr. Koe kens. 7 ds. Schaafsma. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.30. NOORD WIJK - Herv Gem.: Grote Kerk 10 mevr. ds. De Mey, Leiden, 7 (zang- dienst) dr. Jansen, Hoofdstr. 10 dr Jan sen, 5 ds. Pannekoek, Leiden; De Rank 10 ds. v. Eyk, Gouda, 3.30 hr. Visser, Gouda. Geref. Kerk: Hoofdstr. 10 ds. De Haan, 5 zie herv.; Sole Mio 9 ds. Bouma; Vinkenlaan 9.30 hr. Stam. 5 ds. De Zwart. R.K. kerken: Zee 9.30 en 11; Bin nen 8. 10 en 11.30. NOORDWIJKKRHOUT - Herv. Gem 10 ds. Warnink, De Zilk 10 ds. Van 't Hof. R.K. kerk- Jozefkerk zat. 7, zond. 8.30 en 10; Victorkerk zat. 7, zond. 9.30 en 11. OEGSTGEEST - Herv. Gem.: Groene Kerk 10 ds. Ter Linden; Pauluskerk 10 ds. Sasse; Gem. centr. 10 prof. dr. Hee- nng, 7 ds. Vegter; Gem. centr. 10.30 jeugdkerk; Endegeest 9.30 ds. Friede- rich; Van Wyckerslooth 4 ds. Ter Linden, avondmaal. Geref. Kerk: 10 ds. Vegter. Geref. Kerk Vrijgemaakt 10 en 4 ds. Blokland Ned Geref. Kerk: 8.45 en 4 ds. Schuurman. R.K. kerk Will.kerk zat. 7, zond. 9. 10.30 en 12; Bon.kapel zat. 6.30, zond. 9 en 11. Volle-Evangeliegem. (gem. centr.): 4 hr. v.d. Brugge. OUD-ADE- R.K. kerk: zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING - Herv. Gem.: 9.30 ds. Lalleman, 5 pastoor Mussert, jeugddienst, mmv koor. Geref. Kerk 9.30 ds. v. Wijk, A.dam, 6.30 ds. Nooteboom, avondmaal. R.K. kerk zat. 7. zond. 9.30 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN - R.K. ker ken: Mar. Pres. zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11; P. Banden zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11.30. RIJNSATERWOUDE-Herv. Gem.: 9.30 ds. De Kruijf, 7 ds. De Lange, Tricht. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. Bouw. RIJNSBURG - Herv. Gem.: Grote Kerk 9.30 dr. De Ru Scheveningen, 5 ds. Van Roon Katwijk aan Zee, jeugddienst; Be- thelkerk 9.30 en 5 ds. Van Niel, avond maal. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 en 5 dr. v.Oeveren; Imm. kerk 9,10.30en5 ds. Baayen; Mar. kerk 9.30 en 5 ds. Damsma. Avondmaal. Geref Kerk Vrijg.: 10 en 5.15. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Joode. 5 ds. Rietveld, Maarssen. Evang. Chris tengemeente (aula mavo): 10 br. v.d. Brink. R.K. gemeenschap (aula tuin bouwschool): zat. 7, zond. 10.30. RIJPWETERING - R.K. kerk zat. 7, zond. 7.30, 9 en 10.30. SASSENHEIM - Herv. Gem.: 9 en 10.30 ds. v.d. Meer, 7 ds. Bosman Noordwijk, Opendeurdienst. Geref. Kerk: 9.30 ds. Baas. Zie ook herv. gem. Chr. Geref. Kerk 9 ds. v. Dijken, Lisse, 7 ds. Biesma. Hillegom. R.K. kerk zat. 7, zond. 9en 11. TER AAR - Herv Gem.: 10 ds. A. Klein Kranenburg, bevestiging ds. E.S. Klein Kranenburg, 2 ds. E.S. Klein Kranen burg, intrede. Geref. Kerk 9.30 kand. Verheul, 6.30 hr. Schoenmaker. R.K. kerk: Aardam zond. 9 en 12; Langeraar zat 7. zond. 8.30. 10 en 11.30. VALKENBURG - Herv. Gem.: 10 ds. Lefeber, Alphen, 6.30 ds. Boer, Katwijk aan Zee. avondmaal. Geref. Kerk 9.30 en 5 ds. De Raadt. Geref. Kerk Vrijg.: 9,30 en 5. VOORHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Bro kerhof, avondmaal. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9, 10.30 en 11.45. VOORSCHOTEN - Herv. Gem.: Dorps kerk 10 en 7 ds. Saraber; aula NH 9.30 ds. De Zwart, avondmaal; Hulp en Heil 10 ds. Lentz; kapel Rijndijk 10 ds. v.d. Schoot; De Ark 10 jongerendienst. Ge ref. Kerk: 10 en 5 ds. De Zeeuw, Geref. Kerk Vrijg.: 10 en 5. R.K. kerken: Laur. kerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; M. Gods- kerk zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. WADDINXVEEN - Herv. Gem.: Be- thelkerk 10.30 ds. De Ruiter Ermelo, 6.30 ds. v.d. Haar Houten, 9 ds. Roetman, 5 ds. Verboom; Hoeksteen 9.30 ds. Verboom, 6.30 ds. Roetman; Imm. kerk 10 ds. Hulst, 5 ds. Voors, Poortugaal. Geref. Kerk Kr.kerk 10 ds. Snoey, 5 ds. Modde raar; Ontmoetingskerk 10 ds. Modde raar, 5 ds. Stolk, Alphen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5. Volle Evang. Gem. (Linden- gaarde 17a): 9.30. R.K. kerk Victorkerk 10: Ontmoetingskerk 8.30 en 11.45. WARMOND - Herv. Gem.: 10 en 5 ds. Den Tonkelaar, avondmaal. R.K. kerk zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30. WASSENAAR-Herv. Gem.: Dorpskerk 10 ds. Steenstra. 4.30 ds. De Jong Leiden, 7 ds. v. Zanten; Kievietskerk 10 ds. Nor- tier Den Haag. avondmaal; Messiaskerk 10 ds. v. Zanten; Dorpscentrum 9.30 ds. Talsma. Geref. Kerk: 10 ds. Weyland, Lunteren, 5 ds. De Vries, Den Haag; Zuid 10 ds. v.d. Kamp. Ned. Prot. Bond: 10.30 ds. Werner. WOUBRUGGE - Herv. Gem.: 9.30 hr Goedhart, 6.30 ds. De Jong Leiden. Ge ref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Booy. Linscho- ten. avondmaal. Ned. Prot. Bond: 7 mevr. v.d. Voort, Heemstede, in De Wijk. R.K. kerk: zat. 7, zond. 10. ZEVENHOVEN - Herv Gem.: 9.30 en 7 ds. Nicolai, avondmaal. Geref. Kerk: 9.30 hr. Schreuder, 7 kand. v. Wallinga. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE - Herv. Gem 10 ds. Wolthaus. R.K. kerken: Janskerk zond. 10.30; Chr. Dienaarkerk zat 7, zond 9.15, Meerburgkerk Rijndijk zat. 7, zond. 10 hoogmis, 11.30 met orgel en volkszang. ZWAMMERDAM - Herv. Gem.. 10 en 6.30 ds. Haakman, Avondmaal. Geref Kerk: 10 en 6.30 hr. v. Leeuwen, Zeven hoven.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4