Slagers: Slachthuis moet openbaar blijven' Wegwijs in Leiden Gegadigde voor sauna in het Vijf Mei-bad Leiden-oost nog geen bibliotheek Overleg over overneming slachthuis nog gaande Opvang verslaafde jonge prostituees in Leidse regio? Officiële opening van De Horst 26 oktober Augustinus Zaterdag wordt bij de jonge renvereniging "Augustinus" aan het Rapenburg 24 een avond gehouden met het op treden van de rock and roll- rhytm and blues- formatie Wilcox Gay. De groep bestaat uit vijf man en hun repertoire bestaat voornamelijk uit ei gen repertoire en oude rock nummers. Verder zullen ook nog enkele andere musici optreden. De avond begint om half tien. De zaal is ai een uur eerder ge opend. Volksdansinstuif In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt morgenavond de eerste maandelijkse volksdansin stuif van het nieuwe seizoen gehouden. Op deze instuif verzorgt het orkest "Ranja" de muziek. Het repertoire be staat uit instrumentale volksdansmuziek uit een groot aantal landen met het accent op de Balkan. De groep bestyaat uit Theo van Tol (accordeon), Ida Hazen berg (klarinet), Jaap Leegh- water (fluit), Roel Scholma (gitaar), Hans van Beest (bas), en Hans Wortman (slagwerk). Het geheel staat onder leiding van Y. Knynen- burg. De instuif begint om 20 uur en de toegangsprijs be draagt f 450. Natuurwandeling De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbescher- mingseducatie(IVN) organi seert op zondag 14 oktober een ongeveer anderhalf uur du rende natuurwandeling in Duivenvoorde in Voorscho ten De wandeling staat onder leiding van ervaren natuur- gidsen. De wandeling begint om twee uur 's middags bij de Laan van Duivenvoorde. Bij de ingang van het park zijn dag- of jaarkaarten ver krijgbaar. Kijkhuis In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt de filmcyclus "De Surrealis ten" maandag 15 oktober voortgezet met de vertoning van een film van de beroemde Spaanse regisseur Luis Bu- nuel. In de hoofdrollen treden Catherine Deneuve en Michel Piccoli op. Er zijn die avond twee voorstellingende eerste begint om acht uur en de tweede om kwart over tien. De toegangsprijs bedraagt f 4 SO. Druk en papier De Federatie Druk en Papier, afdeling Leiden, houdt dins dag 16 oktober een algemene ledenvergadering in 't Par lement aan de Nieuwe Rijn 52. Aanvang 20 uur. In deze ver gadering zal de FNV-discus- sienota over het arbeidsvoor waardenbeleid voor 1980 be sproken worden. Tevens worden de leden in de gelegenheid gesteld om voor stellen in te dienen voor de komende cao-onderhande lingen. KBBG-jubileum Op 16 en 17 oktober viert de af deling Leiden van de Katho lieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden het 25-jarig bestaan. Op 16 oktober wordt een mis van dankbaarheid opgedragen in de parochie van de Hartebrugkerk door rector D3.F. Plaat, de geeste lijk adviseur van de Leidse afdeling. Daarna wordt er voor de leden een feestelijk ontbijt geser veerd. Een receptie in het An- tonius Clubhuis van 1430 tot 1530 uur sluit de eerste dag af. Op de tweede dag17 okto ber, is er om twee uur 's mid dags een cabaretvoorstelling aangevuld met zang van het "eigen' bejaardenkoor. Ook dit evenement wordt gehou den in het Antonius Clubhuis. Tijdens de bijeenkomst zal een bestuurslid die de bond al 25 jaar trouw is in het zonne tje worden gezet. Herfstvakantie In diverse clubhuizen beginnen maandag weer de activiteiten in het kader van de herfst vakantie. De Tamboerijn, Valeriusstraat 73,vertrekt om half tien 's ochtends voor een bezoek aan Meyendel. De kos ten zijn drie gulden. Opgeven tot en met vandaag in hel clubhuis. In het buurthuis Groenoord aan de Musschenbroekstraat 25 is er maandagochtend een ochtendje aardappel bewer ken. Er worden stempels, poppetjes en beestjes van ge maakt en de deelnemers be talen f 050. 's Middags om twee uur begint er een bingo. In het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33 wordt maandagochtend van 10 tot 12 uur de film "Circus op stel ten" vertoond. De toegangs prijs bedraagt twee gulden. VRIJDAG 12 OKTOBER 1979 LEIDEN - De festiviteiten rondom de viering van het tienjarig bestaan van de meao in het Lammenschanspark zijn op het ogenblik in volle gang. Gisteren werd in het schoolgebouw een fancy fair gehouden, terwijl gisteravond voor de ouders en genodigden een revue werd opgevoerd. Vandaag is er onder meer een vossenjacht. LEIDEN - Na twee jaar heeft de Leidse Sportstichting iemand gevonden die een sauna in het Vijf Meibad wil gaan exploiteren. Het is de heer Vis, hij exploiteert sauna's in meerdere plaatsen in het land. De gemeenteraad keurde twee jaar geleden het plan voor het zwembad goed, daarin was een sauna begrepen. Het is de bedoeling dat de gemeente nu de investeringen doet waarna de Sportstichting de sauna aan de exploitant verhuurt. Die inves teringen, vier ton, moeten door de pachtsom worden gedekt. In het investeringsbedrag is een risicofactor van zeven procent op genomen. Mevrouw Van Akkeren (CDA), vroeg zich gisteravond tijdens de vergadering van de gemeentelijke commissie voor ondermeer sport en recreatie af of ondanks dat het risico voor de gemeente niet te groot wordt nu is gebleken dat een particulier van plan is in de Merenwijk een grote sauna te vestigen. Het antwoord van wethouder Tesselaar stelde haar zodanig gerust dat ze toch met het plan instemde. Tesselaar zei er van uit te gaan dat twee sauna's in Leiden niet haalbaar zijn en dat de gemeente moet streven naar een zo gevarieerd mogelijk complex van spor tieve voorzieningen. De grond in de Merenwijk is van de gemeen te, en een sauna daar dus tegen te houden, aldus de wethouder. Behalve Beijen, die zijn stem voorbehield omdat hij in de commis sie voor financiën nader op het pachtcontract wil ingaan, stem den de commissieleden in met het voorstel voor een investe ringsbedrag van vier ton. Voor het geval de sauna er niet mocht komen, is de Leidse Zwemclub 1886 gelnterresseerd in de ruim te. Die moet dan wel ruim 14000 gulden aan kale huur gaan opbrengen. LEIDEN - Wethouder Tesselaar kreeg gisteren elfhonderd hand tekeningen aangeboden van ou ders die willen dat er na de slui ting van de jeugdbibliotheek aan de Plantage andere ruimte in Leiden-oost beschikbaar komt voor een jeugdbibliotheek. Ze denken zelf aan een lokaal in de Du Rieuschool. De wethouder verwees hen door naar het be stuur van de bibliotheek. Dat moet zijns inziens dan zelf maar voor de middelen en het perso neel zorgen, voor een lokaal zou eventueel wel gezorgd kunnen worden. Tesselaar wees er op dat de jeugd bibliotheek aan de Plantage er voor de hele stad is en alleen maar toevallig in Leiden-oost staat. De kinderen in dat stadsdeel zijn daardoor 32 jaar lang juist be voordeeld geweest boven die in andere delen van Leiden, aldus de wethouder. Op de planning voor verwezenlij king van bibliotheekruimte ko men eerst het Morskwartier, Lei- den-noord (herhuisvesting) en het Houtkwartier. LEIDEN - Met de toekom stige eigenaars van het Openbaar Slachthuis Leiden b.v., grossier A. en L. Philip, de Leidse Vlees centrale en de Naald- wijkse exportslachter B. Bos, wordt momenteel overleg gevoerd over de vraag of de kleine (huidi ge) gebruikers deel mo gen uitmaken van de te stichten b.v. Een aantal Leidse 'zelfslachtende' slagers en grossiers vindt name lijk dat het Slachthuis niet alleen uit een bv van drie 'poten' moet •bestaan. De slagers vinden dat het openbaar karakter- het Slachthuis is nu nog in gemeen telijke handen - zoveel mogelijk moet worden gehandhaafd. Weliswaar hebben de toekomstige eigenaars geen enkel bezwaar te gen het woordje openbaar, maar de slagers bij monde van Van der Zon willen wat meer zekerheid. Voor hen kwam de beslissing in juli dat Bos, Philip en de Leidse Vleescentrale de nieuwe eige naars van het Slachthuis zouden worden zeer onverwacht. Het liefst zouden ze zien dat de kleine slagers samen met de Leidse Vleescentrale één groep vormen die in het samenwerkingsver band de belangen vertegenwoor digen. Dit om te voorkomen dat teveel macht wordt geconcen treerd binnen een te kleine partij. Met de huidige oplossing zouden de drie 'poten' weliswaar in overleg met de gemeente, de slachttarieven kunnen vaststel len. De Slagersfederatie heeft overigens laten weten akkoord te gaan met de huidige oplossing, mits haar de garantie wordt ge geven dat het recht om te slach ten blijft gehandhaafd. Het Slachthuis gaat in particuliere handen over omdat de exploitatie al jaren een verliesgevende zaak is. De moeilijkheid met de Open bare Slachthuizen is de intrek king van artikel 8 van de Vlees- keuringswet per 1 januari 1978. Dit houdt in dat vlees, dat van de ene keuringskring naar de andere wordt vervoerd niet opnieuw ge keurd hoeft te worden. Een po ging van de gemeente om het Slachthuis aan de Pasteurstraat LEIDEN - Amsterdam, Rotterdam en Den Haag willen in de nabije toekomst in de omgeving van Leiden een op vangcentrum voor ruim 250 aan heroïne verslaafde jeug dige prostituées. Volgende week voeren ambtenaren van de gemeente Rotterdam en Amsterdam besprekingen over de opvang van de verslaafde meisjes die in leeftijd varieren van twaalf tot vijftien jaar. i de Pasteurstraat dat - alles doorgaat - per 1 januari i "We kunnen nog geen concrete in formatie geven waar het opvang centrum gaat komen. Daarover zal binnen een paar weken meer duidelijkheid komen", zegt drs. M. Morival van de GGD in Rot terdam. Het opvangcentrum zal over ruim vijftien bedden moeten beschik ken. De kosten zullen ongeveer dertig miljoen gulden per jaar bedragen en er zullen dertig man personeel gaan werken. Het is niet de bedoeling dat-het opvang centrum een soort strafkolonie wordt. De behandeling van de meisjes zou moeten geschieden in drie fasen. Ten eerste het lichamelijk onder zoek in een ziekenhuis; de eigen lijke opname met een psychothe rapeutisch karakter en aan het eind de terugkeer naar de maat schappij via een half open- en open huis of pleeggezin. Banenmarkt hielp partieel leer plichtigen aan werk LEIDEN - Vijfentwintig partieel leerplichtigen zijn op de Leidse banenmarkt van 27 september direct aan een baan geholpen. Vijftig partieel leerplichtigen hebben daar te horen gekregen dat ze op langere termijn een plaatsje bij een bedrijf kunnen krijgen. Dit deelde wethouder Tesselaar gisteravond mee in de gemeente lijke commissie voor onderwijs. Het zijn de eerste resultaten die bekend zijn van de banenmarkt aan de huidige gebruikers over te doen mislukte, omdat deze te weinig zouden slachten. Met de inbreng van Bos uit Naaldwijk is dat probleem verleden tijd. De produktie van het Slachthuis kan door zijn komst fors worden uit gebreid. Overigens is het de be doeling dat het onderdeel Vlees keuringsdienst in handen blijft van de gemeente. De definitieve overdracht zou 1 ja nuari moeten plaatsvinden. Het is nog onzeker of die streefdatum ook wordt gehaald. De raad moet over het voorstel nog een beslis sing nemen. Zeker is dat de erf pacht-kwestie - de toekomstige eigenaren betalen het symboli sche bedrag van één gulden per jaar voor de grond - nog een han gijzer zal worden. Contractueel is er verder nog weinig vastgesteld. Het Slachthuis zou voor onge veer een ton van de hand worden gedaan. Wel is een bedrag van 1,2 miljoen nodig voor de verbou wing. Een bedrag dat deels via EG-subsidies, deels door de ge meente moet worden opge bracht. LEIDEN - Op vrijdag 26 oktober zal "De Horst", de school voor zeer moeilijk opvoedbare kin deren, op de hoek van de Fran- cimontlaan en de Bcijerinck- laan, officieel geopend worden. Het bestaande schoolgebouw is de afgelopen maanden flink op geknapt. Zoals bekend werd "De Horst" be gin van dit jaar dakloos door een felle brand in liet schoolgebouw in het Morskwartier. Het pand brandde toen vrijwel volledig uit en kon niet meer gebruikt worden. De zmok-school ver huisde toen naar de Professo- renwijk. Zakennieuws LEIDEN - Aan de Breestraat 14 is up cle plaats van het vourmalige café Zilverspoor de bockhandel van Ruward gevestigd. Deze boekhandel was eerder gevestigd aan de Haagweg 31. - Aan de Utrechtse Veer 18 is een winkel in kinderkleding geves tigd met de naam "Pietje Puk". -Aan de Zoeterwoudsesingel 3 is in de voormalige kantoorruimte van het ziekenfonds ZLO de ma kelaardij Van der Drift BV geves tigd. Deze makelaardij had daar voor onderdak aan de Oude Vest 59. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uitjpraten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr. 14-15, 20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur. Tel. 126802. Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Noordeinde 2a, klachten- spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Dierenbescherming Alcohol en drugs Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), tel. 769253. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16 uur, tel. 130983. Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij. 13-16.30 uur, tel. 124252. Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht Moeders voor Moe ders foon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en au gustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4