Zijl/LGB mikt dit jaar zeer hoge notering Lichte hartaanval Joegoslaaf Ivkov Goede prestatie Henk van Maaien Den Hollander Sportagenda Waterpolocompetitie begint morgen Hu in voorraad bij Het Motorhuis: (Millet ülotorfiuis AannPeugeot hoefje doorgaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. Keukens van klasse. poggenpohl 4OOO+20OOm2 keukens, badkamers, zitkomfort VRIJDAG 12 OKTOBER 1979 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Morgen begint de waterpolocompetitie. Het sei zoen '79/'80 zal misschien voor de meeste verenigingen extra belangrijk worden. Op 20 oktober wordt namelijk tijdens de KNZB jaarvergadering de definitieve beslis sing verwacht over een nieuwe competitie opzet. Met ingang van het seizoen '80/'81: zou dan volgens een zogenaamd geïntegreerde opzet worden ge speeld. Dit betekent dat de reser ve teams en de standaard teams in één competitie worden onder gebracht. Het aantal afdelingen zal hierdoor worden verdubbeld. Om door deze rigoreuze verande ring de krachtverhoudingen niet al te zeer scheef te trekken is in de tweede en derde klasse een ruime promotieregeling van kracht (de eerste vier van elke afdeling promoveren). Hoe de verenigin gen over dit voorstel van de bondswaterpolocommissie den ken is nog onduidelijk. De wat grotere verenigingen lijken in het algemeen voor, de wat kleinere verenigingen in het algemeen te gen. Leidenaars De twee Leidse vertegenwoordi gers in de hoofdklasse (Zijl/LGB en LZ'86) hebben voor het zover hun standaard-teams betreft geen boodschap aan opzet (er blijft 1 hoofdklasse 12 teams waarbij geen teams kunnen komen). De uit gangspunten zijn echter totaal verschillend. De Zijl/LGB mikt duidelijk op een zeer hoge note ring terwijl debutant LZ'86 het Stan van Belkum: "We mikken op een plaats bij de eerste drie" Zijl/LGB internationaal Stan van Belkum over de komende com petitie: "Het team dat vorig jaar vierde werd is intakt gebleven, alleen Hans Korevaar wordt er nog aan toegevoegd, zodat we dit seizoen met tien man zullen gaan spelen. Deze uit Zwitserland af komstige speler zal zeker een versterking voor ons zijn. Omdat wij drie internationals in de ploeg hebben zouden we de eerste wedstrijden mogen verschuiven naar een later tijdstip. Dit omdat de nationale ploeg nog maar net terug is uit Joegoslavië waar het aan een kwalificatie voor de Olympische Spelen heeft deel genomen. We maken van dit recht geen gebruik. We (Jaap Ko revaar, Theo Uittenhout en Stan van Belkum) hebben in Havr lekker gespeeld en zijn daardoor goed in vorm. Verder moeten we rekening houden met de andere spelers van onze ploeg die al een tijd lang trainen zonder "echt" te spelen. Dat ik hierdoor een jaar lang niets anders doe dan water polo spelen is niet erg, daar heb ik zelf voor gekozen. We mikken dit jaar op een plaats bij de eerste drie. Gezien de vierde plaats van vorig jaar, en vooral de goede prestatie in september tijdens het sportfondsen bekertournooi waar we voor het eerst HZC de Robben versloegen, moeten deze hoge verwachtingen realiseer baar zijn". Debuut LZ'86 debuteert dit jaar in de hoofdklasse. Drie seizoenen te rug speelde de Leidse formatie ook al eens in het waterpolowal- halla. Toen moest echter na één jaar alweer een stap terug gedaan worden. Trainer/coach Gijs van de Leden: "Zonder aan zelfover schatting te lijden hebben we als iedereen een 100% inzet toont een kans om in de hoofdklasse te blij ven. In vergelijking met vorig seizoen is de ploeg niet veel ver anderd. Joop Siera is terug in het eerste en Bram van Mil is na een éénjarig verblijf bij Zian/Vitesse ook weer op het oude nest terug gekeerd. Gerard Soet vond het na 13 jaar in het eerste gespeeld te hebben wel genoeg en deed een stapje terug. Hierdoor zullen wij in ieder geval de eerste competi tie wedstrijden met 10 man gaan spelen. De bovenste zes ploegen zullen waarschijnlijk te sterk voor ons zijn, maar de onderste zes ontlopen elkaar niet veel. Er zal een felle strijd ontstaan om de twee degradatieplaatsen te ont lopen. In dit kader is de eerste wedstrijd tegen HZPC van groot belang. Na zaterdag weten we di rect hoever we zijn". Katwijk Bij-de tweede klasser Katwijk zijn er nog al wat veranderingen. Hans van Putten (vorig jaar nog spelend voor de Katwijkers) volgde Hugo Boonstoppel op als trainer/coach. Verder ook nog in het team nogal wat omzettingen. Dick van der Bent en Kees van der Moolen moesten een stapje terug doen. Hiervoor in de plaats komen drie jongeren nl. Hans Schaap, Arthur Jonker en Kees Oudshoorn. Ondanks de lagere gem. leeftijd van de groep, heeft Hans v.d. Putten toch wel ver trouwen in het komende seizoen. "Ik hoop op een plaats bij de eer ste drie en de eventueel belang rijke vierde plaats moet zeker haalbaar zijn. Misschien dat we in het begin van het seizoen door het gebrek aan ervaring nog wat puntjes zullen verspelen, maar Zege Orioles BALTIMORE (ANP) - Baltimo re Orioles heeft gisteren in het eigen stadion de eerste wed strijd van de "world series", het officieuze wereldkam pioenschap honkbal voor clubteams, tegen de Pitts burgh Pirates met 5-4 gewon- De omstandigheden op het ter rein van de Orioles waren na een dag regen en lichte sneeuw niet ideaal. Daarom werden dan ook de nodige veldfouten gemaakt. De be slissende punten werden voor de Orioles gemaakt door derde honkman Doug Decin- ces, die met een speler op de honken, een homerun sloeg. De world series gaan over maximaal zeven wedstrijden. Studenten organiseren titelstrijd LEIDEN - De Leidse studenten rugbyvereniging LSRG organi seert aanstaande zondag voor de eerste keer het Nederlands rug- bykampioenschap voor studen ten. Er nemen negen teams aan de strijd deel en de wedstrijden worden gehouden op de velden aan het Piet Paaltjespad. De aan vang is 10.30 en de finales zullen ongeveer om 15.30 beginnen. Remise tegen Van der Wiel Optimistisch Ook van de derde klassers DKD en Vivax redelijk optimistische ge luiden. DKD zag Frans v.d. Brink naar LZ'86 vertrekken. Bij de se lectie kwamen John v.d. Brinken Ron Rietbroek terwijl keeper Enno Dreef dit jaar veldspeler is. Zijn plaats in het doel wordt overgenomen door Kees v.d. Plas. DKD trainer Jan Breede- veld hoopt dat zijn team in de buurt van de vierde plaats kan komen. Het Oegstgeester Vivax debuteert dit jaar in de derde klasse. Het heeft via Guus Spierenburg van de Zijl/LGB versterking gekre gen. Tevens is na een lange afwe zigheid ook keeper Henk de Mooy weer beschikbaar. Frits Welling heeft zijn ploeg via een trainingskamp in Veenendaal goed voorbereid op de competi tie. Handhaving staat voorop maar in zijn achterhoofd houdt hij toch ook die vierde plaats. Het sterke Wik zal zondag direct een goede graadmeter zijn. DIRK KLOOS LEIDEN - Op papier gaat het er dan toch naar uitzien, dat het eer ste tiental van Philidor/Leiden zijn rentrée in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie gaat vieren met twee nederlagen op rij. Toch hebben de Leide naars in de eerste ronde tegen de profs van D/Watergraafsmeer wel degelijk kansen gehad. Zo liet Ad van den Berg zijn pracht- stelling tegen Kick Langeweg tot remise vervlakken, terwijl Joop Piket verzuimde Rob Hartoch remise af te dwingen. Nog erger verging het Van Halderen, die in "gewonnen" stand een stuk weg gaf en kon opgeven. Alleen Men- no Okkes, de Leidse topscorer van vorig seizoen, boekte een winstpartij. Zijn opponent, Peter de Roode, gaf zonder verder spe len de hangpartij op, zodat Phili- dor tenslotte met 3-7 van de Am sterdammers verloor. Ook de tweede promovendus, MEMO/Amsterdam, redde het niet: een winstpartij en vier remi ses, waaronder die van Dennis Dieks tegen Hans Bouwmeester, was de oogst tegen BSG/Bus- 3-7 a irlies. VHS-Haarlem kwam tegen E/VAS/ ASC niet verder dan vijf remises. Kopman Lex Jongsma leed een nederlaag tegen Hans Ree. Door vertrek van Cor van Wijgerden en Leo Hofland naar CVl/Utrecht is Charlois/Europoort één van de zwakste ploegen in de hoofdklas se. Eindhoven onderstreepte dat nog eens door vernietigend toe te slaan: lll2-2llt. De debutant in de Eindhovense formatie, de Ne derlandse jeugdkampioen Rudy Douven, begon goed: hij versloeg Koevermans. In de tweede ronde, die morgen wordt gespeeld, krijgt het Leidse Philidor het nog moeilijker de uitwedstrijd tegen het sterren team van V/Rotterdam. Het is echter de vraag, hoe sterk de ploeg uit de Maasstad zal zijn, want in elk geval ontbreken Jan Timman en zijn Zweedse secon dant Ulf Andersson, die beiden momenteel in Rio de Janeiro verblijven. Eén succesje hebben de Leidenaars reeds geboekt: Henk van Maaren hield de Leidse vedette van V/ Rotterdam, John van der Wiel, in een vooruitgespeelde wilde partij op remise. Derhalve geen hon derd procent score voor Van der Wiel dit jaar. De definitieve uitslagen van de eer ste ronde zijn: Eindhoven I- Charlois/Europoort I 7'/2-21/2, Philidor I/Leeuw arden-V/Rot terdam I 2*/2-71/2, Philidor I/Lei- den-D/Watergraafsmeer I 3-7, VHS I/Haarlem-E/VAS/ASC 1/ Amsterdam 2>/2-7,/2, MEMO 1/ Amsterdam-BSG I/Bussum 3-7. ADVERTENTIE Chevrolet Citation Malibu 4-deurs Malibu Coupé O Chevrolet Monza O Pontiac Lemans 9 enz., enz. Al deze auto's zijn te bezichtigen op ons voorterrein. Vanwege de lage dollarkoers nu extra voordelig! Inruil mogelijk. NSa: Vondellaan 80, Leiden, telefoon 071-769313 Borislav Ivkov: volstrekte rust HAARLEM (GPD) - Lene Kop pen is de opvallendste deel neemster aan het Europa-Cup toernooi badminton dat vol gende week vrijdag tot en met zondag in de Duinwijck-hal in Haarlem zal worden gehouden. De wereld- en all-England- kampioene maakt deel uit van het team van Gentofte uit De nemarken dat vorig jaar het eer ste Europa-Cupevenement heeft gewonnen. Koppen weet zich o.a. verzekerd van de steun van Morten Frost (kampioen van Denemarken in het enkel spel), Susanne Breg (Deens kampioene in het damesdub belspel) en Steen Skovgaard, de wereldkampioen in het ge mengd dubbelspel. DENEN IN HAARLEM FAVORIET De voornaamste concurrent voor Gentofte zal het Zweedse Malmö zijn, dat in Sture John son zijn voornaamste troef heeft. Een grote kanshebber voor de titel had ook Engeland kunnen zijn. Als gevolg van competitieverplichtingen vaardigt de Engelse vertegen woordiger Wimbledon echter een reserveteam af. Opvallende spelers en speelsters als Gillian Gilks, Paul Whetnall en Karin Bridge zullen derhalve in Haarlem ontbreken. Van de dertien deelnemende ploegen, die zijn verdeeld over vier poules, behoren verder het Westduitse Muhlheim en Duinwijck tot de geplaatste teams. Duinwijck begint vrij dagavond 19 oktober al aan het toernooi. Om zeven uur wordt dan gespeeld tegen de kam pioen van Portugal Gruppo Dramatico Sportivo. De finale vindt zondagmiddag 21 oktober plaats om 13.00 uur. ADVERTENTIE Timman komt niet aan bod RIO DE JANEIRO (EFE) - Jan Timman heeft in de veertiende ronde van het interzoneschaaktoernooi in Rio de Janeiro een extra vrije dag toebedeeld ge kregen. Zijn tegenstander Borislav Ivkov kreeg van de toernooi-arts volstrekte rust voorgeschreven, toen hij klaagde over pijn in de borst en ongevoeligheid in één arm, symptomen, die zouden kunnen wijzen op een lichte hartaanval. In de loop van vandaag zullen de behandelende artsen nagaan, of het verantwoord is, dat de Joego slavische grootmeester het toer nooi voortzet, of dat hij zich moet terugtrekken. Jan Timman bleef hierdoor staan op 5.5. pnt en drie afgebroken partijen. Daarvan is die tegen Veümirovic uiterst curieus. Timman heeft daarin - bij de bes te verdediging van zijn tegen stander - volgens de theorie nog 51 zetten nodig voor de winst. Aangezien hij sinds zijn laatste slagzet al veertien zetten heeft gebruikt, resteren hem nog slechts 36 over om remise te ont lopen. Tegen Hübner kwam Timman eerder remise overeen. Tom Okker in halve finale TEL AVIV (ANP) - De als tweede geplaatste Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het met 50.000 dollar gedoteerde grand prix-toernooi van Tel Aviv. Okker versloeg de ongeplaatste Israëli Shlomo Blickstein in drie sets: 7-5, 6-7, 7-6. Ook de Zweden Per Hjerqvist en Stefan Simonsson bereikten de halve eindstrijden. De als achtste geplaatste Hjerqvist won van de Westduitser Andreas Maurer: 6-3, 3-6, 6-2. Simonsson had maar twee sets nodig tegen David Schneider uit Zuid-Afnka: 7-6. 6-2. Aan de kop van het klassement heeft Tigran Petrosjan zich - naar het zich laat aanzien - tijdelijk - naast Robert Hübner en Lajos Portisch gedrongen. De oud-we reldkampioen had 28 zetten no dig om de Argentijn Luis Bron- stein via een combinatie te ver slaan. Hübner en Portisch zagen hun partijen afgebroken. Beiden hebben echter met zwart positio neel voordeel. Hübner tegen de Cubaan Guillermo Garcia en Por tisch tegen de Canadees Jean Hebert. De plaatyselijke favoriet Sunye kon het half punt, dat hem nog van de grootmeestertitel scheidt, niet pakken. Zijn partij tegen Eugenio Torre werd afge broken in een voor de Philippijn gunstiger stelling. De door Timman afgebroken partij tegen Torre heeft nog veertien zetten geduurd. Het zettenver- loop in deze partij was als volgt wit Timman, zwart Torre. De afgebroken stelling na de 40e zet van zwart was: Wit Kbl, Db2, Tel, Td2, Le2, Pd4, Pg5, pionnen op a3, c3, e5, f4, g3 en h4. Zwart Kb8, De7,Ta4, Tc8, Lb6, Le8, Pf8, pionnen op b4, b5, d5, e6, f5 en f7. 41. c3xb4 Tc8xcl (schaak), 42. Db2xcl De7-a7, 43. Dcl-c6 Le8-d7, 44. Dc6-d6 (schaak) Kb8-b7, 45. Le2xb5 Ta4xa3, 46. Lb5-c6 (schaak) Ld7xc6, 47. Dd6xc6 (schaak) Kb7-b8, 48. Dc6-e8 (schaak) Kb8-b7, 49. De8xf7 (schaak) Lb6-c7, 50. D(7xc7 (schaak) Kb7xc7, 51. Pd4xb5 (schaak) Kc7-d7, 52. Pb5xa7 Ta3xa7, 53. Td2-a2 Ta7-b7,54. Kbl-c2 Kd7-e7,55. h4- h5 Tb7xb4 en zwart gaf het op. Het zettenverloop van de partij tussen Timman en Hübner was als volgt Wit Hübner, Zwart Timman. 1. Pgl-f3 c7-c5, 2. c2-c4 Pg8-f6, 3. Pbl-c3 Pb8-c6,4. d2-d4 c5xd4,5. Pf3xd4 e7-e6,6. g2-g3 Lf8-c5, 7. Pd4-b3 Lc5-b4, 8. Lfl-g2 d7-d5, 9. 0-0 d5xc4, 10. Pb3-d2 0-0, 11. Pd2xc4 Dd8-e7, 12. Lcl-d2 Tf8-d8, 13. Ddl-cl Pc6-d4, 14. Tfl-el e6-e5, 15. e2-e3 Pd4-c6, 16. Lg2xc6 b7xc6, 17. a2-a3 De7- e6, 18. a3xb5 De6xc4, 19. e3-e4 h7-h6, 20. Tal-a5 Lc8-e6, 21. Kgl-g2 Td8-d3, 22. Pc3-a4 Dc4xcl, 23. Ld2xcl Pf6-d7, 24. Lel-e3 Ta8-b8, 25. Pa4-c5 Pd7xc5, 26. Le3xc5 Le6-g4, 27. Ta5-a7 Lg4-f3 (schaak), 28. Kg2-h3 h6-h5, 29. Ta7-a3 Tb8-d8, 30. Tel-e3 Td3xe3, 31. Lc5xe3 Lf3xe4. 32. f2-f4 e5xf4, 33. g3xf4 Kg8-h7, 34. Kh3-h4 Kh7-g6, 35. Ta3-a5 f7-f6, 36. Ta5-c5 Td8-e8, 37. Kh4-g3 Te8-b8, 38. Le3-d2 Le4-d5, 39. b4-b5 Tb8xb5, 40. Tc5xb5 remise. ADVERTENTIE Koningin Julianalaan Katwijk aan Zee 01718-71041' Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b v. Gebr. Rolff s Handelmij Tel. 071-899206 TT Amsterdam-Scylla, SL Apeldoorn- Korenbeurs en Midstara-Hooge Huys. Prom. ereklasse: Tafelt.-Quick 32, Do- cos-Shot en JCV-Avanti. Hoofdklasse: Phoenix-Onkyo, Raves- teijn-Middelb. Z., Scylla 3-Wilno. VDO- Dames Huys-TOV en Hoonhorst-Swift. Houdt St-NOAD, DC Lent-VAD, DV Huissen-Groningen, DRG-Huizum, L)muiden-DC Almelo.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19