NOVO verslaat Volendam met 30 1 Lijstaanvoerder PSV door Fides Pacta verslagen: 7-10 P/Leiden maakt karwei niet af Zuiderkwartier van slag af MAANDAG 8 OKTOBER 1979 LEIDEN - In de volleybalcompetitie dit maal betere resultaten voor de Leidse teams. Bij de dames won Gem/K I in de eerste divisie van V.C. Polaris. Deze vereniging is een fusie van Dynamiek en Appollo, waarvan Dynamiek eind vorig seizoen de promotie naar de eredivisie op een haar na miste. Gem/K won de eerste set met 15-2, had daarna enige moeite (15-12), maar sloeg zijn tegenstander ver volgens weg: 15-8. Vooral Lia Koppens (verdedigend) en An neke Kras (aavallend en blok) waren voor Gem/K de uitblin kers. Gem/K 2 herstelde zich prima na het echo van vorige week. Het was vooral technisch beter dan AV'40, vooral door de inbreng van Marieke Bertels en Maria Wuisman. Dat het uiteindelijk slechts een 3-2 zege was (15-11, 11-15,12-15,15-4 en 16-14) lag aan het zwakke spelverdelen, waar door de aanval er vaak slecht uit kwam. Leython herstelde zich slechts ge deeltelijk van zijn matige start. In Gouda tegen Jodan Boys bleek men de zenuwen af en toe niet in bedwang te houden. Leython liep snel uit naar 3-14, maar dat laatste puntje kwam pas op 11-15. Jodan Boys ging gelijk door en won de volgende set: 15-10. Daarna was het de beurt aan een energiek Leython dat met 6-15 een 1-2 voorsprong nam. Toen bleek ech ter dat het team nog niet op elkaar is ingespeeld, want via 15-11 en 15-8 trok Jodan Boys toch de winst naar zich toe. Leython had echter zijn eerste puntje binnen. Aanvallend waren Boukje Wie bes en Ariane Renaud de sterkste spelers bij Leython. Ondanks dat NOVO maar liefst 3 speelsters miste (uitstekend ver vangen door Ria v.d. Wal, Ans Koop en Ank Stevens) wist het de met zorg tegemoet geziene wed strijd tegen Volendam toch ruim te winnen. Volendam had welis waar een sterke veldverdediging, maar kwam aanvallend slecht voor de dag. NOVO won met 3-0 (15-7, 15-10 en 15-6). Bij de heren leed Gem/K in de tweede divisie een 3-0 nederlaag. In Hoorn tegen HSV Sport was de inzet slechts en de pass zwak. Gunstige uitzondering vormde Kees de Ridder, die met zijn goe de smashes nog voor enige ver warring kon zorgen. Nadat via tweemaal 15-12, de stand 2-0 voor HSV was, stapte Gem/K van het 5-1 systeem af, en liet men Simon Beurse invallen. Ook dat hielp niet meer, getuige de 15-10 die HSV bereikte. In de promotieklas heren behaalde Donar zijn tweede overwinning in successie. Nu was in Gouda Jodan Boys het slachtoffer. Toch draaide Donar niet lekker. Daar voor was het spel te rommelig. Er was wel genoeg klasse om Jodan Boys via 15-5, 9-15, 5-15 en 13-15 naar een 1-3 nederlaag te spelen. Veel belangstelling was er weer voor de Leidse derby LUSV-Ley- thon. Het op papier zwakkere Leython leek regelrecht voor een stunt te gaan zorgen, want met flitsend aanvalsspel werd LUSV aanvankelijk weggeslagen: 8-15 en 10-15. Vooral serverend wer den uitstekend de zwakke plek ken van LUSV blootgelegd. Daarna echter bleef LUSV goed bij. In de derde set werd het on der veel spanning 16-14, terwijl Leython nog op setpoint had ge staan. In de vierde set leek een omzetting bij Leython goed uit te pakken, want in korte tijd stond het 2-9. Maar weer ging LUSV be ter draaien en kwam Leython onder zware druk. Niets hielp en via 15-13 werd het 2-2. Daarnaa was de fut eruit bij Leython en LUSV kwam makkelijk via 15-5 op 3-2, Leython toch één punt la tend. Bij LUSV bracht vooral de floater serve van Ger Vos winst in de derde set. Bij Leython draaide de gehéle ploeg formidabel. NOVO vond het oude ritme terug. Gemini Kangeroes in de aanval tegen VC Polaris. De Voorschotense dames met 3-0. Na het verlies van vorige week werd nu de overwinnaar van LUSV, te weten Tornado, in een spectaculaire wedstrijd met 1-3 geklopt. Bij de dames promotieklassers won het sterk verjongde Gem/K 3 met 3-1 van het Zoetermeerse Zovoc. Leython 2 had na het toch wat teleurstellende verlies van verle den week tegen LUSV een en an der goed te maken. Maar tegen het aanvallende Thor uit Berg ambacht zag het daar in eerste in stantie niet erg naar uit. Binnen enkele minuten stond Thor met 9-0 voor toen echter gaf de ploeg de aanval uit handen en kon Ley thon terugkomen. Punt voor punt werd ingehaald en na een spannende strijd beslisten de Leidse dames deze set met 17-15 in hun voordeel. Door de moeilij ke serve van Leython (10 punten achter elkaar werden gescoord door Anette de Zwart) kwam Thor in de tweede set niet meer aan aanvallen toe. Binnen 9 mi nuten werd deze set gewonnen met 15-4. De derde set bracht iets meer spel, maar door het zelf in handen houden van de aanval en het sterke serveren werd door Leython deze set ook gewonnen met 15-11. Bij Thor was Corina Berkouwer het enige lichtpuntje. LUSV blijft verrassen in dit nog jonge seizoen. In Delft werd met 2-3 gewonnen van Tornado. Hard werkend, met een sterke serve en een uitstekende invalster (Ineke Havinga)werd Tornado via 14-16, 12-15, 15-12, 15-6 en 6-15 ver schalkt. RVV moest het loodje leggen tegen een beter spelend DAC. De eerste set ging nog ge lijk op door goed aanvalsspel van RVV (13-15 verlies), maar daarna viel het blok weg en wist DAC ook veel plaatsballen ruim te winnen: 8-15. Door haar enorme vechtlust nivelleerde RW nog even een achterstand tot winst (17-15), maar in de vierde set was er geen weerwoord op het DAC- spel: 8-15. GER RENES Volleybalteam in finale-poule EVREUX (ANP) - Het Nederlands dames-volleybalteam heeft zich in het toernooi om de Europese kampioenschappen geplaatst voor de finalepoule in Lyon. waar gespeeld wordt om de plaatsen één tot en met zes. Beslissend daarvoor was de overwinning met 3-1 van gistermiddag op Joegoslavié. De setstanden wa ren 15-3, 8-15 en tweemaal 15-8. Zaterdagavond was tegen Hon garije- dat samen met Nederland overgaat - ook een uitstekend re sultaat geboekt. Een nederlaag in vijf sets: 18-16, 13-15, 9-15, 15-8 en 7-15. Het Franse herenteam heeft zich in Toulouse geplaatst voor de fina lepoule (eerste tot en met zesde plaats) in het toernooi om het Eu ropees volleybalkampioenschap bij de heren. Van Roemenie werd weliswaar met 2-3 verloren (15-9, 5-15, 13-15. 15-5 en 8-15) maar door een beter gemiddelde heeft Frankrijk zich in elk geval ge plaatst. Overige uitslagen zijn: Saint Quen- tin - heren: Polen-Belgie 3-1 (12-15, 15-4, 15-3, 15-9); Bulga- rijë-België 3-2 (15-11, 11-15, 11-15, 15-6, 15-13. Nantes - heren: Sowjet-Unie-Grie- kenland 3-0 (15-11, 15-4, 15-2); Joegoslavie-Hongarije 3-0 (15-12, 15-9, 15-3). Cannes - heren: Tsjechoslowakye- België 3-0 (15-7, 15-10, 15-3); Tsjechoslowakije-Roemenié 3-1 (15-13, 15-11, 12-15, 15-5). Toulouse - Tsjechoslowakije-Oost- Duitsland 3-1 (14-16. 15-7, 15-6, 15—4). Tsjechoslowakije plaatst zich voor de finalepoule in de strijd om de eerste tot en met de zesde plaats. Dames: Cannes - Bulgarije-Belgiè 3-0 (15-4, 15-4, 15-3). Evreux - Joegoslavië-Frankrijk 3-1 (15-4, 15-5. 9-15, 15-6), Roe- meniè-West-Duitsland 3-1 (15-7, 12-15, 15-11, 15-12). LEIDEN - Na achtereenvol gens de drie mede-kansheb bers voor de titel - EBBC, Amstelveen en NN Donar - verslagen te hebben, lag het voor de hand dat Parker Lei den zijn ongeslagen status teren mindere hroeder die opzienbarende acties die hem het vorig seizoen zo uniek maakte. Wayne Arm strong bleef ook en hij haalde zaterdag een dikke voldoen de. Was de eerste center dit jaar die Washington wist af te troeven. Zij het dan dat de LEIDEN - In de promotieklasse korfbal heeft Fides Pacta voor een daverende verrasssing gezorgd door het Eindhovense PSV, dat nog geen punten had ver loren, in eigen huis te kloppen. Ook Pernix boekte een belangrijke overwinning op middenmoter VES (6-5). De Danaïden deed wat van hem werd ver wacht. Het zeer zwakke Sportlust werd naar een regelmatige nederlaag gespeeld. Zuiderkwartier leed in Zutphen een nederlaag, waardoor ZKC weer aansluiting heeft gekregen met de midden- STARS uit Haarlem zou handhaven. Hetgeen ge schiedde, want de formatie van Hennie Blom won met 91-84. Gemakkelijk, al geven de cijfers wat dat aangaat een verte kend beeld. Zes minuten voor tijd leidde de vice-kampioen evenwel nog met twintig pun ten verschil. Toen vond coach Blom het verder wel best. Wat zich zaterdag overigens in de Vijf Meihal afspeelde mag zeker geen reclame voor het Nederlandse basketbal wor den genoemd. Afgezien van een tiental minuten na de pauze was het matigheid troef en vooral het chaotische ge doe in de slotfase deed het toch weer talrijk opgekomen publiek een bittere smaak in de mond krijgen. Blom koos toen, niet geheel ten onrechte want de voorsprong gaf er alle aanleiding toe, voor zijn bankspelers. Die weliswaar een veel grotere inzet toonden dan de basismensen die daar voor nogal plichtmatig te werk waren gegaan, maar die gewoon klasse tekort kwa men om de twintig punten te consolideren. Tegenover de zeven punten die men aan het totaal wist toe te voegen moesten er maar liefst eenen twintig worden geïncasseerd. Vandaar dat uiteindelijke ge ringe verschil. Bij de Haarlemmers is er ten opzichte van vorig jaar weinig of niets veranderd. Tony Par ker verdiende in Amerika geen profcontract en keerde dus terug. De revelatie van de afgelopen competitie lijkt wat minder geïnteresseerd, ten minste afgaande op wat hij za terdag liet zien. Gedegen spel natuurlijk, maar dit keer niet Scores Leiden - Bruinsma 21; Woud stra 19;Kruidhof 18; Giddings 11; Washington 9; Plaat 8. STARS - Armstrong 30; Parker 26; Hagens 10; Amama 6. LEIDEN - Foreholte heeft onver wacht sterk uitgehaald tegen WWV, dat met 10-5 werd versla gen. Bij rust stonden de handbal- sters uit Voorhout enigszins on verwacht reeds met 5-4 voor. Na de hervatting kwam de ploeg zelfs op 8-4, om uiteindelijk op de dik verdiende overwinning uit te komen. De dames van Northa boekten in de veldcompetitie hun derde ach tereenvolgende zege. EHC, dat bij rust nog met 4-2 aan de leiding ging, werd in de tweede helft weggespeeld; Northa bracht het tot 10-5. Leidse Amerikaan evenals zijn ploeggenoten niet al te geconcentreerd aan dit kar wei begon. Emill Hagens is de derde Haar lemse smaakmaker. Kreeg na afloop een bemoedigend schouderklopje van tegen strever Mitchell Plaat. Ha gens deed het inderdaad niet slecht, maar ook hij had de mazzel dat de Leidse spelver deler zich niet erg gretig toonde. Laag tempo Dat gebrek aan inzet en concen tratie aan Leidse zijde leidde er toe dat het publiek in de eerste helft nauwelijks iets te bieden kreeg. Gerommel, balverlies en een laag tempo kenmerkten het gebeuren waarbij het geen verwonde ring wekte dat het toch be duidend minder getalenteer de STARS eigenlijk moeite loos kon bijblijven. Dunks (dat nog wel) van Washington en Bruinsma leverden op de valreep een 42-39 ruststand op. Drie minuten na de pauze kwam Leiden eindelijk tot bezinning. Onder aanvoering van Sid Bruinsma, die als uit zondering wel degelijk strijd wilde leveren, en Ervin Gid dings, die zijn klasse bewees met een 'dunk om een hoekje' en een schitterende onder handse assist op de weer in vorm komende Harry Kip, liep Leiden in hoog tempo weg bij de Haarlemmers. Het ware klasseverschil kwam aan het licht en STARS moest volledig pas op de plaats ma ken. Helaas duurde de ople ving slechts tien minuten. Weliswaar stelde Leiden in die fase de zege via 66-55 en 77-59 veilig, maar de hoop van de supporters dat hun fa vorieten grondig werk zou den leveren werd niet be waarheid. Coach Blom haalde Plaat, Washington, Kruidhof en Giddings terug, terwijl Woudstra met 5 p's ook van het veld moest. Het spel was meteen gespeeld. AD VAN KAAM Foreholte boekt overwinning op Ook de dames van MMO hebben opnieuw een overwinning ge boekt. ditmaal op het hardwer kende CWP uit Den Haag. De 4-2 voorsprong halverwege de wed strijd werd geleidelijk uitge bouwd, tot de ontmoeting uitein delijk met 10-3 in het voordeel van MMO werd afgesloten. Pernix - VES 6-5 (2-3). In de eerste helft kwamen alleen Peter Kui pers en Kees v. d. Kraan aan sco ren toe 2-0. VES herstelde zich goed (2-2) en in de laatste minuut voor rust kwamen de Hagenaars ruime WWV: 10-5 De heren van HVV'70 troffen in de afdelings tweede klasse het niet van wisselspelers voorziene Nor tha, hetgeen de overwinning voor de Wassenaarse formatie aan zienlijk heeft vergemakkelijkt. Bij rust stond reeds 10-3 op het scorebord en het bleek een koud kunstje om op 22-11 te eindigen. zelfs op 2-3. De spanning in de tweede helft vergoedde veel wat de toeschouwers aan kwaliteit moesten missen. Agnes de Rooy, Peter Kuiper en Janko Breedveld zorgden ervoor dat Pernix met 5-4 aan de leiding kon komen. VES wist nog wel gelijk te ma ken, maar invaller Wim Laman zorgde voor 6-5, wat ook de eind uitslag werd. De Danaïden-Sportlust. 13-5(7-3). Een verplichte oefenwedstrijd, zo was deze competitiewedstrijd in het cluborgaan aangekondigd. En inderdaad konden alle spelers en speelsters van De Danaïden zonder veel kopzorgen de wed strijd afwikkelen. Tegenstander Sportlust is duidelijk de zwakste van de afdeling. Maar wat in de eerste helft nog het aankijken waard was, werd in de tweede minder. Het tempo daalde na de thee en Sportlust kwam daardoor in de tweede helft nog wel eens in stelling. Maar de afronding was bij de Zuiderlingen ver te zoeken. Voor De Danaïden scoorden Leon Brouwers (2x), Cees Chris- tiaanse (2x), Hennie Devilee (2x), Frank de Bruin, Ellv van Spel den, Joke van Nood, Pieter Koornneef, Yvonne Kamerling (2x) en Trudy Nap. PSV - Fides Pacta 8-10 (5-7). On danks de snel opgelopen achter stand heeft Fides Pacta in de lichtstad een overwinning kun nen boeken op het boven aan de ranglijst vertoevende PSV. De 3-0 achterstand werd door doel punten van Robin Sommeling, Daan Carrée en Wim Piket weer snel weggewerkt. Een boeiende eerste helft werd daarna afgeslo ten met een 5-7 voorsprong. In de tweede helft heeft Fides Pacta de wedstrijd niet meer uit handen gegeven. Op elk tegendoelpunt hadden de discipelen van Hans van Zonneveld een antwoord, daarmee aantonend dat het schot beter verzorgd is geworden. Slechts één moment is de voor sprong nog in gevaar gekomen, maar bij 7-8 wees Fides Pacta PSV resoluut terug (7-10). Doel punten: Robin Sommeling (3x), Daan Carree (3x), wim Piket (2x), Ronald v. d. Velde, Dik Onderwa ter. ZKC - Zuiderkwartier 11-7 (6-3). De nog zeer jonge ploeg van trai ner Ko de Haas is duidelijk van slag af. Ook deze nederlaag kwam tot stand omdat de ploeg op kri tieke momenten niet kan door drukken of vasthouden. Een 5-1 achterstand werd weggewerkt naar 5-3, maar juist in een sterke re periode kwamen de geelblau- wen niet meer tot scoren. ZKC bepaalde de ruststand op 6-3. Via 7-3 en 9-5 werd duidelijk dat Zuiderkwartier niet meer bij machte was om de wedstrijd een ander beeld te geven. Voor Zui derkwartier scoorden Rens Hen- ze (2x), Dirk Jan de Kreek (3x), Eric van Lunteren (2x). Rozenburg - Crescendo 7-6 (3-3). Wederom Wederom heeft Cres cendo een wedstrijd met een mi nimaal verschil verloren. On danks de legio kansen in de tweede helft moest Crescendo lijdzaam toezien dat Rozenburg tegen de verhouding in een 7-4 voorsprong creeerde. John Huig- sloot en Marlies Brouwer ver kleinden nog wel de achterstand tot 7-6, maar de tijd was te kort om de gelijkmaker nog te scoren. In de eerste helft waren de ploe gen goed tegen elkaar opgewas sen Vta 1-1, 2-2 en 3-3 werd de rust bereikt van een tot dat mo ment goede wedstrijd. In de tweede helft bleek Crescendo zelfs iets sterker, maar de doel punten vielen aan de andere kant. Voor Crescendo scoorden verder nog: Louis Kok (2x), Wilfred Cor- nelisse, Liesbeth Kok. De Algemene - Mcrwic 5-5 (4-2). Het vierde gelijke spel van De Al gemene in successie werd be haald in een wedstrijd waarin to taal geen tempo zat en waarin slecht werd gespeeld. In de eerste helft kwam De Algemene door Ruud en Wim van Vliet op 2-2 om vervolgens in de laatste periode voor rust via doelpunten van Martin Philippo en Henk v. d. Groot tot 4-2 uit te lopen. In de 20e minuut na rust werd de uit eindelijke eindstand al bereikt (5-5) door een doelpunt van Carla Swaak. OSCR - TOP 3-14 (2-7). Het Sas- senheimse TOP laat over haar kampioenswensen in deze com petitie geen gras groeien. Het Rotterdamse OSCR werd het slachtoffer. Zonder veel tegen stand en zuiver schieten trachten Jacqueline Westerbeek, Jan Willem Simmelink (3x), Wilma Kühn (2x), Bert Staal (2x). Harold Simmelink, Hans Oudshoorn, Ineke Westerbeek en Peter Se- gaar de eindstand op 3-14. Meervogels - Ons Eiland 6-8 (1-4). Ons Eiland wisselt slechte wed strijden af met hele goede. Age- lopen zaterdag werd er prima ge speeld. Alleen tegen het eind kwam de royale voorsprong die Ons Eiland eerder in de wedstrijd had opgebouwd in gevaar. Bij 4-7 kwam Meervogels gevaarlijk te rug tot 6-7 maar Patrick Verra maakte aan alle onzekerheid een eind (6-8). Doelpunten: Patrick Verra (2x), Barry van Duin, Piet Beekman, Jan van Kalkeren, Rob Hasselbach (2x) en Huib Hassel- bach. Fiks - Animo 8-11 (3-7) Robert v. d. Kraan en Ab Knetsch zorgden voor een 2-1 voorsprong, maar een zuiver schietend Animo had al snel een 2-7 voorsprong geno men. Vlak voor rust werd het door Ab Knetsch nog 3-7. In de tweede helft kwam Fiks dichtbij (6-7) maar in plaats van 7-7 werd het 6-8, waarna Animo de wed strijd niet meer uit handen gaf. Doelpunten in de 2e helft. Rob Nonhebei (2x), Ineke Kooy. Kees v. d. Meij en Robert v. d. Kraan. Harga - KNS 11-7 (5-2). Ondanks dat KNS toch veel sterker was ging Harga aan de haal met de overwinning. KNS had te weinig gebruik gemaakt van de vele kansen. Op soms erg simpele wij ze werden pracht kansen om zeep geholpen Voor KNS scoorden Renee Kooien. Peter Zitman, Sandra Steen bergen, Trudy Blansjaar. Erica Velders en Hen nie Slechtenhorst. Velocitas - Stormvogels 2-4 (0-3) Twee gelijkwaardige ploegen die maar moeilijk tot scoren kwa men. By Velocitas scoorden Carla van Evert en Marice Mul der. By 2-3 was Velocitas wel sterker ma..r zo als dan zo vaak gebeurd viel het doelpunt aan de andere kant. GERT GRESSIE Leiden-dames blijven tegen Black Eagles in het juiste spoor: 71-43 LEIDEN - De dames van Parker zijn ook in de vierde achtereen volgende basketbal-wedstrijd ongeslagen gebleven. Tegen Black Eagles werd een gemak kelijke 71-43 overwinning be haald. Coach Rob de Vries had dit duel met enige zorg tegemoet gezien. Juventus, met Leiden de belang rijkste gegadigde voor de titel, had met de grootst mogelijke moeite van Black Eagles gewon nen en vandaar dat hij op de no dige tegenstand rekende. Inder daad kon Leiden in de eerste helft maar moeilijk afstand nemen en bij rust leek de wedstrijd nog he lemaal open: 35-27. Leek, want het hoge tempo dat de pupillen van De Vries over het hele veld hadden gespeeld, brak Black Eagles na de pauze op. Men kon het niet meer bijbenen en binnen een mum van tijd besliste Leiden de zaak met 71-43 in het voordeel. Topscorers: Ineke van de Laken 16, Ria de Wit 12, Rose- lie van der Laan 11. Ook eerste divisionist Nijssen Trot ters gaat het nog steeds voor de wind. In Wageningen bleef de ploeg van Ben van Cleef ongesla gen-door met 79-86 van Sphinx te De dames van Olga/Saturnus, die zich in de afdeling tot nu toe uit stekend handhaven, kampten te gen AHC'28-2 in de tweede helft met een behoorlijke dosis pech. Liefst viermaal voorkwam het houtwerk een rood-witte treffer. AHC scoorde wél en kwam van de 4-6 ruststand op 6-6. Voor Ol- ga schoten Marion Blansjaar en Ine Holsbkee beiden tweemaal raak, terwijl Inge Perquin even eens een treffer op haar naam schreef. Opvallend was het doel punt van keepster Paula van der Hulst die haar Haagse collega, die te ver voor het doel geposteerd was, met een verre lob, verraste. Gemakkelijk ging het allemaal niet. Enkele spelers hadden de festivi teiten van 3 oktober nog duidelijk in de benen, terwijl er tevens sprake was van enige onder schatting. "Waar zijn jullie in godsnaam mee bezig", vroeg coach Van Cleef dan ook in de rust die kwam met een 41-40 ach terstand. Het directe antwoord bleef uit en daarom besloot Van Cleef dat zijn basis, die het daarvoor had laten liggen, het maar moest uitzoeken. Oververmoeid, maar met een 86-79 zege op zak, gaf zijn keur korps een positief antwoord. Van Cleef: "Ze dachten dit provin- cieploegje wel even te kunnen slachten. Nou, dat viel mooi te gen. Alleen Berendsen hield het hoofd erbij. De rest heeft zich helemaal uit de naad moeten lo pen. Gelukkig liep het nog net goed af'.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19