Zilveren De Burcht viert volop feest agenda Scheidende politiechef krijgt ridderorde Wassenaarders willen veiligheid door een noordelijke randweg PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 1 OKTOBER 1979 Leidenaar doodgereden OSSENDRECHT - Zondag avond laat is de 25-jarige N. van Dee uit Leiden bij een verkeersongeval in de ge meente Ossendrecht om het leven gekomen. De 22-jarige H. Breedijk uit Rijswijk raak te ernstig gewond. De twee mannen werden lopen langs de weg aangereden door een personenauto, bestuurd door de 26-jarige L.T. uit Ossen drecht. T. reed na het ongeval door, maar werd later door de poli tie thuis aangetroffen en in gesloten. Bij hem werd drankgebruik geconstateerd. Auto vat vlam LEIDERDORP - Een auto, die geparkeerd stond op het ter rein bij "De Bloemerd" in Leiderdorp, is vannacht uit gebrand. De brand werd door de politie ontdekt. Wat de oorzaak van het plotseling ontvlammen van de perso nenauto is geweest, is nog niet bekend. Brandstichting LEIDEN - In de nacht van za terdag op zondag werd op de Plesmanlaan een bromfiets in brand gestoken. Na de ont dekking van de brand werden in de omgeving twee Leide- naars van 21 en 22 jaar aange houden. Ze werden op het bu reau verhoord maar er kon niet worden bewezen dat zij de brand hadden gesticht. Lunchroom op stelten gezet LEIDEN - Zeven jongelui heb ben afgelopen zaterdagmid dag de lunchroom van Vroom en Dreesman op stelten gezet. De bezoekers werden lastig gevallen en er werden vernie lingen aangericht. Op vordering van de directie van het warenhuis en onder toezicht van de politie werden de knapen naar buiten gediri geerd. AUTO VAN TALUD AF LEIDEN - Een 27-jarige auto bestuurder uit Beverwijk veroorzaakte in de nacht van zaterdag op zondag een aan rijding toen hij rijdend op de Zijlsingel naar de Hoge Rijn dijk wilde. Hij vloog eerst met zijn auto tegen een boom en kwam vervolgens op het ta lud terecht waar hij een ver deelkast van de kabel-tv ramde. De auto werd flink be schadigd en de bestuurder kwam met de schrik vrij. Een inzittende die op de ach terbank lag te slapen kreeg bij de botsing een lichte hoofd wond. Motor in water LEIDEN - De brugwachter van de Zijl brug ontdekte zater dagochtend dat er een motor in het water lag. De brand weer haalde het vervoermid del op het droge. Uit een on derzoek van de politie kwam vast te staan dat de motor en kele dagen tevoren was ge stolen. Wild -west door Leiden LEIDEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag hebben Leid- se politieagenten in een sur- veillanceauto alles in het werk moeten stellen om twee onder invloed van alcohol verkerende mannen te kun nen aanhouden. De politie wilde de auto van de beide mannen aan een con trole onderwerpen en gaf een stopteken. Dat negeerden de twee inzittenden waarop een wild-west-rit door de stad ontstond, waarbij de achter volgende politie steun kreeg van collega's. Het tweetal reed met zeer hoge snelheid in de richting van Leiderdorp, waar de auto ter hoogte van Alberts Corner tenslotte tot stoppen kon worden gedwongen. Voor het zover was, moesten eerst nog drie waarschuwingsschoten worden gelost. De twee inzit tenden, een 23-jarige Leide naar en een even oude inwo ner van Leiderdorp, werden aangehouden. Ruitentikker LEIDEN - Een 19-jarige Leide naar heeft in de nacht van za terdag op zondag twee ruiten ingeslagen van een pand aan de Nieuwe Beestenmarkt. Korte tijd later kon hij op de Lammermarkt worden aan gehouden. De man bleek drank op te heb ben en werd ter ontnuchte ring ingesloten. Bij het in slaan van de ruiten had hij aan één van de handen verwon dingen opgelopen. Burgemeester Vis - in gezelschap van wethouder Schoute - feliciteert De Burcht-voorzitter Soet met de viering van het zilveren jubileum LEIDEN - De Leidse mu ziekvereniging "De Burcht" bestaat dit jaar een kwart eeuw. Een druk bezochte receptie in de nieuwe repetitieruimte (onder gebracht in de voormalige Mor- spoortkazerne) vormde zaterdag de inleiding van een reeks festivi teiten om dit 25-jarigejubileum te vieren. Een groot aantal leden, oud-leden en vertegenwoordi gers van zusterverenigingen, be vriende organisaties en gemeente kwam het bestuur dat staat onder Jaar van het kind In het kader van het "Jaar van het kind" zal in het Cultureel Centrum te Voorschoten van 4 tot en met 14 oktober een aantal kleine tentoonstel lingen worden gehouden. Zo wordt er antiek, oud en curieus speelgoed geëxposeerd uit een Am sterdamse particuliere verzameling. Het is de bedoeling dat kinderen - onder leiding van een op de tentoonstelling aanwezige kleuterleidster - met hedendaags speelgoed kunnen spelen. Ook zijn er op de tentoonstelling oude schoolplaten en kinderpostzegels te Rond de expositie worden enkele manifestaties georganiseerd. Donder dag om 19.30 uur komen de Streekmuziekschool, afdeling Voorschoten, Balletstudio Sylvia, De Lenteklokjes en enkele leden van Muziekschool Otto Wolthuis in het centrum. Vrijdag en zaterdag zal de Vereniging Gezondheidszorg Voorschoten in het Cultureel Centrum de resultaten tentoonstellen van het project "Gezondheid" dat zij in het kader van het "Jaar van het kind" op de Voorschotense scholen heeft georganiseerd. De exposities en manifestaties, alle georganiseerd op initiatief van de "Werkgroep voor de kunsten, vorming en ontwikkeling", zijn vrij toe gankelijk. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Op zondag van 14.00 tot 17.00 uur Burgemeester Staab speldt politiechef Van Boven de versierselen bij de ridderorde op het uniform. Jachthonden De heer Bakker, een der voormannen van de jachthonden-trainingsgroep St. Hubertus uit Den Haag en zelf ook jachthonden-trainer, zal dinsdag avond 30 oktober een lezing houden over jachthonden en de jacht voor de leden van KV Rijnland. De lezing begint om 20.00 uur in het hotel-res taurant "Het Witte Huis" te Oegstgeest. Honden zijn daar niet toege staan. Zangvereniging Namens het bestuur van de Leiderdorpse zangvereniging "Harten Stem" nodigt de jubileumcommissie alle oud-leden uit om op zondag 21 okto ber om tien uur in de dorpskerk aanwezig te zijn. Er zal dan een feestelij ke kerkdienst worden gehouden, waarin het zangkoor samen met de gemeente het 50-jarig jubileum zal gedenken. Na de dienst wordt er een receptie gehouden in "Het Trefpunt" WASSENAAR - Bij zijn afscheid als commissaris van politie in Wassenaar is de heerGJ. van Bo ven een koninklijke ridderorde ten deel gevallen. Burgemeester Mr. K. Staab maakte dat bekend tijdens een afscheidsbijeenkomst in het Wassenaarse raadhuis. De burgemeester bood de scheiden de politiechef, die bijna dertig jaar aan het Wassenaarse korps verbonden is geweest, namens het gemeentebestuur een envelop met inhoud aan. Tijdens de afscheidsbijeenkomst werd het woord gevoerd door de hoofdofficier van justitie mr A.W. Rosingh, door de opvolger van de heer Van Boven, hoofdin specteur A.G.L. Rijken, door de heer Van Marion namens de korpschefs in Zuid-Holland en Zeeland, en door drs. GJiJM. Peijnenburg namens de commis sie politie-bur gerij Inde middaguren was er,eveneens in het raadhuis, een bijzonder druk bezochte receptie waarop véle honderden belangstellenden afscheid kwamen nemen van de heer en mevrouw Van Boven. De receptie eindigde met een serena de, gebracht door de drumband van de gymnastiekvereniging Irene. voorzitterschap van J. Soet) feli citeren. Daartoe behoorde onder meer UVS-voorzitter P. Kruit die de vereniging omschreef als "een symbool van hechtheid". Hij prees de muzikaliteit en de goede onderlinge verstandhouding bij "De Burcht" Gelukwensen waren er ook van de overkoepelende organisaties voor muziekverenigingen, de ANUM. Ze werden overgebracht door gewestelijk penningmees ter G.F. Briggema..Tevens over handigde hij J. van Hooven de zilveren ANUM-speld, omdat hij sinds de oprichting lid is van "De Burcht" en zich de laatste zeven jaar als instructeur inspant om de vereniging op een hoger muzi kaal plan te brengen. DEN - Aan de Leidse universiteit zijn geslaagd voor het artsenexamen "oude stijl": W.F. Beijen en mejuffrouw E.R. Kloprogge. Artsexamen "nieuwe stijl": Mejuffrouw D.M.C.B. van der Aa, mevrouw A. de Groot-Blok, A.C.A. Borst, A.F.E. Bots, T.W. van Haeften, H.G. Hartstraa, W.A. van Heel, G. Hocdemaker, B.J.M. Hos- kamp, J.Ph. de Leeuw, Ch.Ch.M Lel- kens, P.F. Liqui Lung, E.G. Mast, J.D. van de Nieuwegiessen, J.D.M. Schelf hout, mejuffrouw C.M.F. Snel, F. Sut- moeller, G.J. van Zeben, mejuffrouw G. Baris, E.P.H. van den Berghaage, mejuf frouw J. Bouwmeester, mevrouw J.I-Ï.M.L. Lemkes-van Geleuken, mejuf frouw M.A. Hoekstra, P. Houpt, mejuf frouw M.J. Jager, P.H.L. Kessing, H. Kloesmeijer, A. Kloet, mejuffrouw M. Knoeptels, mejuffrouw N.W. de Kraker, H.A. van der Kreek, mejuffrouw J.E.L.M. Lavrijsen, J.E.H. Magermans, M.H.H.M.K. van Mechelen, W. van Os, F.R. Ronkes, M.P. Rulkens, R.A. Sleeuw, J.R. Snackey, L.P. van Staden ten Brink, mejuffrouw L. Teeuw en F. van Zuuren. Doctoraal examen Engels: mejuffrouw S. van der Ster; Doctoraal examen Ja pans: mevrouw N.L.M. Tomita; Docto raal examen geschiedenis: mejuffrouw L.M. Konincks en J.F.C.A. Willers. Tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen zijn gepromoveerd J.G.M. Ramaekers en A.G.M. van der Boog. Aan de universiteit van Utrecht is ge slaagd voor het bestuurswetenschappe lijk doctoraal examen: P Verbeek uit Rijnsburg. LEIDEN - Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagden voor het kandiaatsex- amen diergeneeskunde: mej. A.J. Al- laart uit Leiderdorp en mej. M. Kam- minga uit Wassenaar. Voor het doctoraal examen geneeskunde slaagde A.N. Roos uit Wassenaar. Namens de gemeente Leiden wer den de felicitaties overgebracht door burgemeester dr. A.J. Vis en wethouder P.H. Schoute. De laatste deelde het bestuur mee dat de gemeente een extra subsi die van 750 beschikbaar heeft gesteld in verband met de jubi leumviering. Naam Secretaris H. v. Hooven haalde aan dat C. de Jeu in 1954 de stoot tot de oprichting van "De Burcht" gaf en dat hij daarbij de steun kreeg van J. Scheffer. De vereni ging moest in de beginjaren ver schillende malen van naam ver anderen omdat de gekozen naam al bleek te bestaan. Zo heette men eerst "De Sleutels", later "De Ja gers" en tenslotte "De Burcht". In de loop der jaren liet men de toe voeging "Eerste Leidse Jeugdor kest" vallen. Voorzitter Soet: "We voelen ons nog een jonge vereni ging, maar een groot aantal mu zikanten is al meer dan twintig jaar lid". De Leidse vereniging kende de af gelopenjaren vele hoogtepunten. Er werd - en wordt - veel in het buitenland opgetreden. Soms tweemaal per maand. Bovendien nam "De Burcht" deel aan alle grote corso's die in ons land wer den gehouden. "De Burcht" telt volgens voorzitter Soet op het ogenblik zo'n 100 ac tieve leden. Men hoopt nog vele jaren over de huidige repetitie ruimte te kunnen beschikken. Sinds het ontstaan van de vereni ging is men al driemaal verhuisd. Eerst werd gerepeteerd in de Lok-school, daarna in de kantine van Krantz aan de Langegracht en nu in de Morspoortkazerne. Concert De festivitieten rondom het zilve ren jubileum kunnen uitgebreid worden gevierd dankzij de in spanningen van een jubileum comité dat op alle mogelijke ma nieren geld bijeen heeft gebracht. Aansluitend op de receptie werd zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst gehouden voor le den en oud-leden. Voor 17 no vember staat een jubileumcon cert op het programma en op 24 november is er nog een feest avond voor de donateurs. Maandag WASSENAAR - Onder het motto "Waar een wil is komt een weg" overhandigden enkele bewoners van de Wassenaarse oost-westroute (de weg uit Katwijk die dwars door Wassenaar-noord loopt en daar veel overlast veroorzaakt) dezer dagen een spade aan burgemeester Staab. In een brief uitten zij hun be zwaren tegen de verkeersoverlast op deze route en benadrukten zij nog eens de noodzaak van een noor delijke randweg. Ongeveer anderhalve maand geleden namen twee be woners van de Van Zuylen van Nijeveltweg het ini tiatief om hun medebewoners langs de doorgaande oost-westroute bijeen te krijgen om gezamenlijk aan te dringen op de aanleg van een noordelijke rand weg. De omwonenden van de Van Zuylen van Nije veltweg, Van Oldenbarneveldtweg en Lange Kerk- dam reageerden in groten getale. Ook zij waren het wachten op maatregelen tegén de verkeersoverlast moe en kwamen in het gewèer voor de aanleg van de noordelijke randweg. Deze randweg is een weg die het verkeer naar en van Katwijk buiten de bebouwde kom van Wassenaar om moet leiden zodat veel vrachtverkeer niet meer door de niet al te brede stra ten van Wassenaar-noord hoeft. Momenteel onder vinden de bewoners veel stank- en geluidsoverlast van dit vrachtverkeer. Bovendien schept het verkeer levensgevaarlijke situaties voor kinderen. De bewoners eisen nu dat er op korte termijn maatre gelen worden genomen. Zolang dit niet gebeurt, zullen ze doorgaan met actievoeren tegen de ver keersoverlast. "Waar een wil is komt een weg" en de spade die burgemeester Staab r.) onlangs kreeg moet voor die wil zorgdragen. Spectrum wint talentenjacht VOORSCHOTEN - Tijdens de ta lentenjacht die zaterdagavond in "De Lindehoeve" in Voorschoten georganiseerd werd, kwam de Leids/Haagse formatie Spectrum als winnaar uit de bus. Tweede werd Jean Kooien, die zijn zang en gitaarspel in een apart lokaal tje van "De Lindehoeve" moest laten horen omdat er enkele moeilijkheden waren met de ge luidsinstallatie in de grote zaal. In totaal deden er zes groepen aan de talentenjacht mee. Het publiek kreeg van hen een grote diversiteit aan muziekstijlen te horen. Naast punkmuziek kwam ook de hard-rock en het trouba- dour-achtige spel van Jean aan bod. De leden van Spectrum, te weten Wil Mulder, gitaar, Roel Zaad- noordijk, fluit, Caspar Luycken, drums, en Michiel Mussies, bas, kregen ieder een platenbon uit gereikt van het bestuur van "De Lindehoeve". Het was dit jaar de vierde keer dat er in de jeugdsociëteit in Voor schoten een talentenjacht werd georganiseerd. LEIDEN - Burgemeester Vis en zijn echtgenote brachten zater dag een bezoek aan het echtpaar A.C.J. van Ravensberg-Van de Kamp wonend in de Sitterlaan 16a in Leiden. De visite werd af gelegd in verband met het 65-ja- rig huwelijksfeest dat het echt paar dezer dagen viert. Stadhuis - Cie. migrantenhuisvesting, 9.15 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel, 10-12.30 uur. Leiderdorp - Gem.huis, raadsvergade ring, 20 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude rd - Gezond heidscentrum, Berkenkade Leiderdorp, tel. 410131. Spreekuur van ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg. tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, tel 020-259738. SOS-dienst WATER LEIDERDORP EN ZOETERWOUDE DUURDER LEIDERDORP/ZOETERWOUDE - Het drinkwater in Leiderdorp en Zoeterwoude is met ingang van vandaag duurder geworden. Het water leidingsbedrijf "De Rijnstreek" heeft besloten een verhoging van zeven procent door te voeren. Het ministerie van economische zaken heeft toestemming gegeven voor de verhoging, die uitgaat boven de normale stijging van drieënhalf procent. Reden voor het duurder worden is het tekort van 470.000.- dat anders op de begroting voor 1980 zou prijken. Volgens de nieuwe tarieven wordt de vastrechtprijs 60.- per jaar (nu 56.40), terwijl de kubieke-meterprijs omhoog gaat van 0.96 naar 1.03. Samenvoeging De directie van de Leidsche Duinwaterschappij (LDM) heeft Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland voorgesteld een aantal waterdistributie bedrijven in de Leidse regio samen te voegen. De LDM denkt daarbij met name aan de bedrijven in Warmond, Rijnsburg en Voorschoten. In Katwijk en Noordwijk heeft men op het ogenblik nog één gezamenlijk bedrijf voor de distributie van zowel gas, licht als water. In de nieuwe opzet zou de waterdistributie daar moeten worden uitgelicht. Die zou dan bij het regionale bedrijf worden ondergebracht. De directie van de LDM stelt zich voor het bedrijf, die nu eigendom is van Leiden, ook open te stellen voor de regiogemeenten. Aanleiding tot het voorstel is een rapport van Gedeputeerde Staten om tot een samenvoe ging van waterleidingbedrijven te komen. Aan de bedrijven en gemeen ten werd gevraagd daarop voor 1 oktober te reageren. Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Glaasje op: Reeks festiviteiten begint met drukke receptie

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2