LMHC mist felheid, maar wint wel: 2-1 DIOK troeft DSRC af: 4-16 Laddy Prorok 'redt' Docos: 4-6 Dammers Katwijk boeken winst Roomburg faalt tegen Spirit OPNIEUW RECORDS IN LEIDSE HOUT Vervelend weekeinde voor badmintonners MAANDAG 1 OKTOBER 1979 SPORT I SPORT SPORT DELFT - DIOK blijft in de rug- by-ereklasse het leidende Den Haag, dat gisteren Hil versum versloeg, op de voet volgen. De Delftse studenten moesten na een onaantrek kelijke wedstrijd met 4-16 het onderspit tegen de Leide- naars delven. Vooral het optreden van de Leidse voorwaartsen als een hecht gesloten pack was gis teren beneden de maat. Want Dick Altink en Wil Rijsdam mochten dan wel de aandacht trekken met goede indivi duele acties, maar te vaak ontbrak het die spelers aan steun. DIOK kon in deze con frontatie immers niet be schikken over de geblesseer de Kees Koemans en Bob del Prado, zodat Altink en Rijs dam zich voornamelijk om ringd wisten door minder er varen ploegmaten. Het gevolg hiervan was dat in de sots- crums veelvuldig balverlies werd geleden, waardoor de beweeglijke Delftse drie- kwartlijn tot (ongevaarlijke) aanvalsacties kon komen. Bovendien toonden talloze DIOK-spelers zich tegen de Delftse studenten te gretig, wat de rust binnen de Leidse gelederen bepaald niet ten goede kwam. Niettemin kwamen de Kikker- polderbewoners op voor sprong, toen DIOK-wing Gi deon v.d. Born op onregle mentaire wijze door de Delft se full-back Hette Hielkema van de goallijn werd afge houden. Referee De Loos kende DIOK terecht een pe nalty-try toe: 0-4. Ab Huis man verzilverde prompt de conversie, hetgeen 0-6 bete kende. Direct na rust kwamen de Delf tenaren even terug. Otto van het Hof zorgde zelfs voor de aansluitingstreffer, maar na dit wapenfeit stokte de doel puntenproductie van de prinsstedelingen. De geel blauwe driekwartlijn kreeg mede door een condi tioneel surplus meer greep op het spel en na goed aangeven van Hans Görtz en Barry van Dooren slaagde Gideon v.d. Bom erin het ovaal tweemaal over de trylijn te drukken: 4-14. Ab Huisman belastte zich andermaal op succes volle manier met de conver sie, waarmee hij de eindstand op 4-16 bepaalde. LSRG De Leidse studenten onder streepten tegen RSRC hun goede vorm. De Rotterdamse studenten kregen een 8-0 ne derlaag aan hun broek, een grondige voorbereiding op dit duel ten spijt. RSRC slaagde er aanvankelijk in het aanvalsspel van de LSRG- driekwartlijn naar behoren af te breken, maar na rust ver schafte de sleutelstadbewo ners zich gaandeweg toch een overwicht. Toon van der Lande brak voor LSRG de ban, waarna Paul Hofman, na een fraaie scissor-pass van Hans Siemens, de Leidse winst veilig stelde: 8-0. LEIDEN - In de damcompetitie is RDC er niet in geslaagd om WDG in zijn opmars te stui ten. De Rijnsburgers moesten met 12-8 hun meerdere er kennen in de koploper die kan bogen op een 100% score. Voor RDC kwamen alleen Kooloos en Van den Bosch tot winst. RDC boekte overwin ningen via Vermin, De Ko ning, Van Vuren en Binnen- kade. Katwijk kon, in dezelfde klasse, eindelijk eens volledig achter het bord verschijnen. Gevolg: een 12-8 zege op Vlaardingen. De gewonnen partijen kwa men op naam van Van Dui- venbode, De Jonge, Schone- veld, De Bruin en Soet. Drie remises waren verder genoeg voor de overwinning. Op merkelijk was het meespelen van Joop Burgerhout. Hij kan het niet laten. Hij kwam ove rigens niet verder dan remise. In de Leidse hoofdklasse wer den twee wedstrijden ge- speeld. LDG 2 verloor met 6-10 van Kijk Uit. Overwin ningen van Heemskerk en Uittenboogaard waren niet voldoende om de nederlaag te voorkomen. In Alphen werd de broederstrijd tussen HDC 1 en 2 gespeeld. Geen enkel moment is de 13-3 zege van het eerste in gevaar geweest. Door overwinningen van Zijlstra, Van Egmond, Brunt, Baerveldt en Van Winkel blijft HDC in de race voor de titel. Zaterdag werd een zwarte dag voor LDG. Nadat het tweede team zijn koppositie kwij traakte overkwam dat later ook het eerste. Van RDG 3 werd met 11-9 verloren. Het ontbreken van Evert Bron- string werd aan de eerste bor den nog goed opgevangen, want Van der Kwartel, Kleyn en Ong kwamen tot winst. Aan de lagere borden ging het evenwel aanmerkelijk min der soepel en met drie remi ses was de koek op. Een ne derlaag derhalve. RONALD VAN EGMOND Joan van Marwijk Kooij tracht tussen twee Pinoké verdedigers door te laveren. LEIDEN- Toen Jan van Beek, halverwege de tweede helft van het duel tegen Pinokie (2-1) van stick wisselde, verrichtte hij daarmee een symboli sche handeling. Het spel van Leiden wilde niet vlot ten en de ploeg scheen er maar niet achter te kunnen komen waar dat aan lag. De symboliek zette zich voort toen Van Beek enige minuten later, ondanks zijn nieuwe speelhout, zelf óók het veld moest verla ten. Geen externe factoren belemmerden Leidens prestaties, maar een ge brek aan geestdrift van binnen uit. Al in de eerste minuut kroop LMHC door het oog van de naald. Een treffer van Pinoké spits Noordhof werd afgekeurd, waarmee het vroegtijdige ver dwijnen van de kleine dosis zelf vertrouwen waarover de Leide- naars slechts beschikten, werd Scylla-dames handhaven ongeslagen status LEIDEN - Alle Leidse topforma- ties hebben met goede prestaties de kracht van het tafeltennis in de regio Leiden bewezen. Scylla verweerde zich goed tegen De Veluwe 3-7, in Hilversum was Laddy Prorok voor Docos de gro te redder in nood 4-6, en Avanti liet zich door Bettine Vriesekoop naar een 8-2 zege op Shot leiden. Bij de dames handhaafde Scylla haar ongeslagen status tegenover een zwak Koningslust en al was de winst van Avanti op het be zoekende Aloysius miniem, nut tig was die zeker. Sjoerd Meijer opende hel duel Scylla-De Veluwe met game- winst op de blokkende Reinier Tens. Brutaal trok de 14-jarige Scylla-pupil het initiatief naar zich toe maar miste in de tweede en derde set de fysieke kracht om tot winst te komen. Wel gaf zijn voorbeeld Patric Swier de juiste inspiratie om veelvuldig met backhand en forehand scorend international Jaap v. Spanje (net terug uit Moskou waar met 7-0 werd verloren van Rusland) op zijn nummer te zetten, 1-1. Frits Kantebeen leed daarna de eerste van drie kansloze nederlagen maar in het dubbel toonden Swier en Meijer alweer weinig ontzag voor hun geroutineerde opponenten 2-2, waarna Patric Swier door Reinier Jens te vaak werd uitgeblokt om een 2-3 ach terstand bij de rust te kunnen voorkomen. Na de thee toch weer 3-3 want Sjoerd Meijer produceerde ge noeg topspin tegen de met back hand wat passieve Ron v. Spanje. Verder kwamen de Scylla-teena- gers niet, maar na de twee te zwa re 9-1 nederlagen, was het ver weer nu beter geweest en liet het toekomstperspectief zich weer wat gunstiger aanzien. Ed Fallaux was zo vriendelijk in Hilversum de vorige week gepo neerde wisselvalligheid direct met drie keer verlies te onder schrijven. Voor Docos was dat minder prettig maar precies op het juiste moment liet Laddy Prorok twee keer zien meer te zijn dan een gezellige derde man. Voeg daarbij naast de bijna altijd zekere hattrick van Ed v. d. Berg een gewonnen duel en de prima 4-6 triomf is verklaard. Avanti had geen kind aan Shot 8-2. Dat Theo Louwers alleen de Bruin voorliet en Bettine Vriese koop weer eens drie keer de hand geschud kreeg is een bekend verhaal, nee, John van Strien is de man die momenteel de meeste aandacht opeist. De 18-jarige pu pil van Gerard Bakker heeft zijn spel volledig op zijn "Chinese services" afgesteld waarmee een zijdigheid een veelvuldig verwijt werd. Tot nu toe retourneren zijn opponenten echter van elke serie van vijf services er hooguit een of twee zodat Avanti weer een vrij compleet team heeft dat recht streeks op de ereklasse afstevent In de hoofdklasse bewezen Scylla 2 en 3 weer eens hoe sterk de club in de breedte is. De 4-6 van de reserves bij VDO mag er zijn maar de stunt van de week is toch de eveneens 4-6 triomf die Scylla 3 boekte op het Phoenix- trio van Bemmelen, Van Zuylen en Platenburg. Dames Sandra de Kruijff heeft de zomermaanden uiterst nuttig ge bruikt, dat kun je na drie compe titieduels wel stellen. Het retour neren van de service gebeurt rus tiger net als de openingsspin, voeg daarbij de wat meer even wichtige mentale benadering van het wedstrijdgebeuren en het is duidelijk dat De Kruijff in de ereklasse nauwelijks nog tegen stand ondervindt. Het dubbel wmmmmm De 14-jarige Sjoerd Meijer in duel met Jens. De Leidenaar kwam fysieke kracht tekort. met de linkshandige debutante Sophia Vaalburg loopt tot nu toe ook goed zodat Scylla zich elk duel van vier punten verzekerd Stephine van Gennip heeft korte lings haar bat beplakt met de be faamde "lange noppen" waar door de effectiviteit van haar ver dedigende spel sterk verhoogd is. De pas 16-jarige pupil van Theo Bakker behoort op dit moment zeker bij de Nederlandse top vijf zodat Scylla alles bij elkaar mo menteel een serieuze kam pioenskandidaat is. Koningslust kwam in ieder geval niet verder dan twee keer aanto nen dat Sophia Vaalburg de ko mende twee jaar nog het een en ander moet leren 8-2. Overige uitslagen: Scylla 5-Mizu 1-9; Scylla 6-Victoria 7-3; Shot 2- Scylla 4 6-4: Rath-Avanti 2 6-4; A dam 78-Avanti 3 5-5; Mizu 2- Tw. One Up 6-4; Docos 2-Vrien- denschaar 0-10; Victory '55-de Treffers 4-6; Dames Scylla 2- Hooge Huys 7-3; Play Fair-Avan ti 2 6-4. LEIDEN - Opnieuw is gisteren gebleken dat de nieuwe kunst- stofbaan in de Leidse Hout zich uitstekend leent voor record prestaties. Tijdens een door de AV Holland georganiseerde snelwandelwedstrijd slaagde Haarlemmer Frank van Ravens- berg er in twee Nederlandse jeugdrecords te verbeteren. Van Ravensberg nam deel aan een wedstrijd over 20 kilometer (50 ronden op de baan) en slaagde er na 5 kilometer in een tijd van 23 minuten 7,4 seconden op de klokken te brengen. Dat was bij na een halve minuut sneller dan de vorige record-verrichting van Rotterdammer Hans van der Knaap. Ook een ander record van Van der Knaap, de half uurs af stand, werd door Van Ravens berg overtroffen. De atleet van de AV Haarlem liet 6 kilometer en 414,5 meter opmeten en dat was maar liefst zo'n 237 meter meer dan Van der Knaap drie jaar ge leden deed. Overigens won Van Ravensberg de 20 km wedstrijd niet. De Haar lemmer die in het eerste half uur bewust voluit was gegaan moest in het vervolg van de wedstrijd toestaan dat Leidenaar Nico Schroten van de AV Holland zijn achterstand ongedaan maakte en hem zelfs op twee ronden achter stand zette. Schroten finishte uit eindelijk ruimschoots als eerste na 1 uur 42 minuten 58,4 secon den met Van Ravensberg als tweede in 1.47.34,6 en Dirk Maas- sen van de Brink, evenals Schro ten van de A V Holland, als derde. Maassen van de Brink, de rege rend nationaal kampioen op deze afstand, kon gisteren het juiste tempo niet vinden wat resulteer de in een matige tijd van 1 uur 49 minuten 15,8 seconden. De snelwandelwedstrijd werd om lijst met een sprint/spring-drie- kamp en een werpdriekamp, zo wel voor dames als heren. De sprint/springdriekamp bij de heren trok zestien deelnemers van wie Haarlemmer Erik Rol- lenberg er via een hoogtesprong van 2.05m in slaagde de zege te grijpen. Alfred Verhoef (AV Holland) liep een sterke 100 me ter in 10,9 sec en sprong ook re delijk ver(6.22m) maar moest zijn leidende positie na twee onder delen prijsgeven. De Leidenaar zakte zelfs naar de vierde plaats, op vrij korte afstand gevolgd door zijn clubgenoten Ruud Eveleens en Hennie Hakker. Eveleens deed het goed op de 100 meter 11.5) en bij het hoogsprin gen (1.80m), Hakker kwam voor de derde achtereenvolgende maal op een wedstrijd bij het hoogspringen over l,90m. Nico van Steyn van De Spartaan werk te zich door een regelmatige serie prestaties naar de derde plaats: 100m in 11,8, met ver 6.59m en bij hoog l,80m. Hagenaar Jan Har- land (Sparta) werd tweede, onder meer dankzij een 100 meter in 11,2 sec. Twee Haagse dames deelden bij de sprint/springdriekamp de lakens uit. Yvonne Zeitzen (Olympia'48) begon sterk met een lOOm in 12.4 sec. Clubgenote Lia v.d.Linden passeerde haar echter door bij het hoogspringen l,73m te halen. In die volgorde kwam geen veran dering meer omdat de verschillen in de verspringbak gering ble ven: Zeitzen 5,50m en v.d.Linden 5.3lm. Cunie de Nie (De Spar taan) die derde werd had ook een mooie vertesprong: 5,10m. Twee Leidse atletes deden het niet slecht op de 100m: Joske Boom van AV Holland 12,8 sec en Anne Politiek van De Bataven 12,9 sec. Bij de werpdriekamp heren speel de Spartaan-atleet Nico van Noort een voorname rol dankzij een kogelstoot van I2,26m en een discusworp van 45,32m. Hij werd tenslotte derde achter Rotter dammer Nico Kriatkow (met ko gel 14,36m) en Hagenaar Frans Besseling (met speer 54,92m). Bij de dames was Elly van Beuze- kom uit Castricum oppermachtig met een kogelstoot van 12,12m, een discusworp van 35,10m en een speerworp van 45,68m. Hol- land-juniore Mildred Boon sleepte nog een derde plaats in de wacht, o.m. via een kogelstoot van 9.50 meter. voorkomen. De voormalige hoofdklasser lijkt in weinig op de formatie die in vorige seizoenen nog zo'n sterke indruk maakte. De 'oude rotten' zoals Drijver, Leenen, De Regt en Feenstra, blijken niet bij machte de jonge ploeg naar grote prestaties te stuwen. Leiden opereerde in de eerste helft voornamelijk op het middenveld, en kwam door ge brek aan felheid niet of nauwe lijks gevaarlijk voor het Amster damse goal. Pinoké creeerde on dertussen op links enkele goede aanvallen die vaak pas ter hoogte van de Leidse cirkel konden worden afgestopt. Toch was de treffer van de nieuwe Leidse spits Leo ten Brink, in de 23ste mi nuut, niet onverdiend: 1-0. Het was zelfs een flatteuze stand voor Pinoké want tot het weinige wat Leiden had kunnen uitrichten, behoorden wel enkele strafcor- ners, maar dit wapen bleek in handen van LMHC krachteloos. Ook na rust bleef het spel aanvan kelijk gespeend van de, vorig jaar bij Leiden nog gebruikelijke fel heid, en verfrissende brutaliteit. Pinoké kwam gelijk door een doelpunt van Noordhof die, na uitgebreid in de Leidse cirkel ge soleerd te hebben, een magistraal schot af gaf: 1-1. De tegentreffer werkte weinig inspirerend. Pas toen Edwin Dekker met een schot vanaf de rand van de cirkel LMHC op 2-1 bracht, leek de ploeg zich enigszins boven de grauwe middelmaat te verheffen. Het invallen van Van Marwijk Kooij, die wat meer spirit in de ploeg bracht, en het alsnog op dreef komen van Pot Hofstede, eén van de spectaculairdere hoc keyers bij LMHC, bracht einde lijk na ongeveer een uur wat le- ven in de brouwerij. Met name Pot Hofstede maakte dat Leiden achteraf toch nog die 2-1 voor sprong verdiende. ROLPH PAGANO Spirit - Roomburg: 2-0. Konden beide ploegen elkaar de eerste 35 minuten nog in evenwicht hou den, na rust bleek een volledig falend Roomburg geen partij voor het felle Spirit. Dankzij een onnodig weggeven strafcorner kwam Spirit rond de 45ste mi nuut op 1-0. Met een grove dek- kingsfout bood Roomburg zijn tegenstander de mogelijkheid op 2-0 aan. Kees Went verzuimde, door het onbenut laten van een strafbal, Roomburgs eer veilig te stellen. Ring Pass - Forescate: 1-4. Voor rust kon Ring Pass Forescate nog wel bijhouden, maar in de tweede periode moest de ploeg definitief afhaken. Frank Brouwer sloeg in de eerste helft een strafcorner in, waardoor de Voorschotenarten op een verdiende voorsprong kwamen; 1-0. Allengs werd de te genstand van het conditioneel ondergeschikte Ring Pass min der, en kon de stand zonder veel moeite worden uitgebouwd. Jelmer Siersema tekende voor 2-0, en kort na de tegentreffer bracht Frank Brouwer 3-1 op het scorebord. Sjoerd Swanenburg tilde zijn ploeg in de allerlaatste minuut naar 4-1Gijs van Kekem, de Voorschotense goalie, wist de ze ietwat flatteuze stand dankzij magistraal keep-werk te behou den. FIT - Roomburg: 0-1. In de twin tigste minuut bracht Marleen van Schaik met een velddoelpunt de Leidse dames op voorsprong: 0-1. Ook na de rust hadden de Leidse het beste van het spel, maar het massaal teruggetrokken FIT bood haar tegenstander geen centimeter ruimte meer. LMHC - Victoria: 0-1. Het feit dat Victoria de onderste plaats bezet hpudt, bleek van weinig waarde •I. de ontmoeting tegen Leiden. De dames van LMHC zagen na melijk geen kans de Rotterdamse underdog te verschalkèn. Een licht veldoverwicht tijdens de eerste helft had Leiden op voor sprong kunnen brengen als de ploeg niet een groot aantal kan sen ongebruikt had gelaten. Kort na rust viel de enige treffer van deze wedstrijd. Te Werve - Forescate: 1-1. Twee gelijkwaardige ploegen hadden elkaar na 35 minuten nog geen doelpunt toegestaan. In de twee de helft echter kwam Forescate als eerste tot scoren: Liesbeth van den Burg bracht de Voor schotense dames op 1-0. Tien minuiten voor het einde sloeg Te Werve een korte corner in en werd terecht een puntendeling tot stand gebracht. LEIDEN - De regionale badmin tonclubs beleefden een ongeluk kig weekeinde, want zowel Vlietwijk, Veglo als BC Leiden moesten nederlagen incasseren. Vlietwijk boog met 6-5 voor Rot terdam. terwijl Veglo en BC Lei den met 5-3 aan de negatieve kant van de score bleven tegen respectievelijk Morgenstond en Drop Shot Vlietwijk profiteerde tegen Rotter dam aanvankelijk van een bles sure bij de tegenstander. Evenals vorige week tegen Oosterhout kregen de Voorschotenaren ook nu een flatteuze score in de schoot geworpen, nu Rotter dammer John Bolt vanwege een spierblessure te zeer gehandicapt was om enige tegenstand van be tekenis te bieden. Nadat hij tegen Dick Oostergo met 15-7, 15-5 ten onder was gegaan, blesseerde hij zich in de partij tegen Ron Lapré, die op dat moment een 16-15 voor sprong had. In het damesenkelspel versloeg Nolly Bennink in twee sets Thea van Gent (11-5, 11-5) en het ge mengd dubbel De Vnnd/Ooster go boekte al evenzeer winst tegen de combinatie Van Gent/Van Gorsel: 15-10, 15-8. Met uitzon dering van het andere gemengde dubbel, waarin Bolt aan Maas- stedelijke zijde ontbrak, mond den de overige partijen uit in winst voor Rotterdam. BC Leiden kon tegen Drop Shot slechts drie partijen in de wacht slepen. Kees Knijnenburg drukte Quentin met de veelzeggende cij fers 15-1, 15-5 met de neus op de feiten en het gemengd dubbel Koelemij/Slingerland wees Wennekes en Quentin met 15-5, 15-7 terug. Met de winstpartij in het herendubbel (Knijnenburg/ Laman bedwong Quentin/La- man met 15-4, 17-4) was de Leid se koek evenwel op. Veglo won eveneens driemaal. Jacqueline de Rooy had drie sets nodig om Bouwmeester te ver schalken (9-11, 11-8 en 11-6). In het damesdubbel was zij, samen met Sylvia Frederiks, die eerder haar enkelspel met 11-8,11-6 had gewonnen, eveneens succesvol: 15-11, 15-9.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18