Heemskerk zet afwachtend RCL nog net op 2-2 Timo Gerlof wijst Noord wijk de weg LISSER BOYS VALT TEGEN: 1-1 Winstdroom Quick Boys in slotfase nog verstoord Zege van RBB dè triomf van Wijnands GERECHTIGHEID ZEGEVIERT IN DUEL TEGEN KOZAKKEN BOYS Wini Haasnoot redt Katwijk op valreep tegen SV'35 MAANDAG 1 OKTOBER 1979 NOORDWIJK - Als een match winnaar ontpopte invallerTimo Gerlof zich niet, maar de Noordwijk-speler zorgde er wel voor dat zestien minuten na de doelwisseling de ontmoeting tussen zijn club en DETO een positieve wending kreeg en dat de kustbewoners door de 2-0 ze ge opklommen naar de tweede plaats op de ranglijst. Noordwijk-trainer John Eelman moest eigenlijk noodgedwongen een beroep doen op Gerlof omdat zijn spits, Ruud Bröring, vlak na rust kenbaar maakte dat hij last had van een blessure. Gerlof werd daarom op de linksbuiten- positie geposteerd, terwijl Jan Willem Bogers werd terugge haald naar het middenveld en John van Dijk naar de punt van de aanval verhuisde. Het bete kenden achteraf gezien succes volle verschuivingen binnen het "Want Timo (Gerlof) was meer plaatsgebonden en hield de buitenkant beter vast dan Jan Willem (Bogers), die veel meer zwerft. En er ging ook echt gevaar van hem uit" loofde Eelman na afloop zijn invaller. Invaller sterk in wedstrijd tegen DETO SPORT omdat Eelman door ziekte niet in de gelegenheid was geweest met Kees Karstens te praten over de kritiek die hij eerder uitte op zijn oefenmeester. "Anders had ik hem zeker opgesteld", verklaar de Eelman Karstens absentie "Volgende week speelt hij weer, alhoewel ik momenteel wel dik in mijn middenvelders zit". SPORT SPORT Vleugels De Noordwijk-aanhang had eigen lijk niet meer op de 2-0 zege, die na de spelerswisseling Bröring- Gerlof tot stand kwam gerekend, want in de eerste helft gingen de pupillen van Eelman bijzonder slordig met de geboden kansen om. Zo had de zaterdag eer steklasser al na één minuut de leiding moeten nemen, maar Bröring schoot in kansrijke posi tie tegen invaller-doelman Hans Aman op. Omdat de Vriezenve- ners ook verzuimden te scoren (Becker trof de buitenkant van de paal en kopte van dichtbij voor langs), kwam er van de tactiek die Arend Steunenberg had uitge stippeld ook niet veel terecht. De oud-Heracles doelwachter hoop te met zijn ploeg in de eerste twintig minuten aan de leiding te komen. "Want", meldde Steu nenberg "als een uitspelende vereniging wil winnen dan moet zo'n ploeg in die fase scoren. Daarom startte ik ook met drie spitsen". Nu dat niet lukte ging de DETO-coach zich gaandeweg meer verzoenen met een deling. Een puntloos gelijkspel leek, ge zien het spelbeeld in het eerste bedrijf, ook een logische uitslag te gaan worden, totdat Gerlof zich mocht ontdoen van zijn trai ningspak. De invaller stond nog geen drie minuten binnen de lij nen of de eerste Noord wij k-tref- fer was een feit. Suttorp ging er op de rechtervleugel snel van door en speelde op tijd af aan Sjoerd Boot, die scherp voorzet te. Gerlof maakte vervolgens handig gebruik van een misver stand in de DETO-defensie en kopte hoog boven de te laat uit zijn doel gekomen Aman in. Een andere invaller. John van Dijk, gaf tenslotte het beslissende tik je. Van Dijk die op het midden veld startte stond in de basis, De 1-0 gaf zoals Steunenberg het uitdrukte "de Noordwijkers vleugels". Het resulteerde bij voorbeeld in een tiental corners (tegen DETO twee) na rust en in enkele gevaarlijke situaties. Gerlof zag zwevend zijn kopbal tegen de paal belandde, terwijl Sjoerd Boot, die in het tweede part erg veel ruimte werd gegund op het middenveld, zijn inzet op de lijn gekeerd zag dooreen ver dediger. Drie minuten voor het eindsignaal van Van Oevelen werd tenslotte het tweede doelpunt gefabri ceerd. John van Dijk kon toen ongehinderd richting DETO- strafschopgebied oprukken en dichtbij de sluitpost passe- 2-0. HERMAN POOS LEIDERDORP - Diep in de tweede helft van de "thriller" RCL-Kozakken Boys, zegevierde uiteindelijk toch de spreekwoordelijke gerechtigheid. De kersverse amateu rinternational Bennie Heemskerk, die tevoren zelf met een gave treffer de ommekeer in de wedstrijd had inge luid, mocht zijn ploeg vanaf elf meter naast de Kozakken schieten, waardoor RCL alsnog een welverdiend punt aan deze aantrekkelijke "pot" overhield. Niets wees er aanvankelijk op dat RCL-Kozakken Boys zou uit groeien tot een spektakelstuk. RCL nam, in opdracht van oe fenmeester Huguenin, aanvan kelijk een misplaatste defensieve houding aan. Misplaatst omdat de Kozakken er nauwelijks in slaagden om in aanvallend op zicht een vuist van betekenis te maken. Ronduit verbazingwekkend was het daarom dat de bescheiden geklasseerde bezoekers met een riante 2-0 voorsprong konden gaan rusten. Halverwege de eer ste helft was het de "sluwe vos" Jan van Vuuren die, daar waar iedereen een voorzet verwachtte, de bal uit een onmogelijke hoek achter de verbouwereerde Bram Brandt kogelde. Op slag van rust verzilverde Bert Schouten de tweede echte doelrijpe kans die de "Boys" zich wisten te schep pen en daarmee leek hij Zijn ploeg in veilige haven te brengen. Na die 0-2 geloofde niemand meer in puntenwinst voor RCL. Trai ner Huguenin sprak in de pauze zelfs van een "kansloze partij". RCL mocht dan wel, ondanks de afwachtende houding, verreweg het beste van het spel hebben ge had. Maar eenmaal in de buurt van doelman Ottevanger misten de Leiderdorpers elke overtui ging (Fred Plijter en Pierre van Gemerden, na een schitterende kopbal op de lat van Dick van der Bijl) zodat zelfs de meest vurige RCL-aanhangers de hoop op een positief resultaat al hadden op gegeven. De tweede helft gaf evenwel een heel aner RCL te zen. De ploeg had alle onnodige schroom van zich af geworpen en trok, vocaal gesteund door de eigen aanhang, met een ontroerende ijver onop houdelijk richting Ottevanger. Al na twee minuten schoot Hugo Minderhout de bal, ver buiten be reik van deze uitstekende doel man, net over de lat. Nadat Dick Damen verzuimd had om de wedstrijd te beslissen, door de bal van zeker veertig me ter over de ver uitgelopen Bram Brandt maar ook over de door hem verlaten veste te loben, leid de Heemskerk de ommekeer in de wedstrijd in. Op de rand van buitenspel schoof de blonde aanvalsleider, op aan geven van Jan van Duyn, be heerst de 1-2 binnen. Vervolgens nam het eenrichtingsverkeer naar het Kozakken-doel in nog heviger mate toe. In het Werken- damse strafschopgebied ont stond dan ook regelmatig flinke filevorming, hetgeen de over zichtelijkheid niet ten goede kwam maar de amusements waarde wel verhoogde. Tijdens een van de vele chaotische schermutselingen in de bbuurt van doelman Ottevanger werd Bennie Heemskerk beentje ge licht. Spelleider Menzel was ver volgens zo vriendelijk om de bal op de stip te leggen. Heemskerk belaste zichzelf met de voltrekking van doende met stip stijgend op de topscorerslijst. Bij Kozakken Boys sloop na de verdiende ge lijkmaker grote onrust in de ge lederen. Het gevolg was dat met name de gebroeders Bas en Ger- rie Klop (van wien Gerrie een grove overtreding met als lijdend voorwerp Fred Plijter, zag be straft met een officiële waar schuwing) zich herhaaldelijk te buiten gingen aan onbesuisde ac ties. De Werkendamse formatie was rijp de afslachting maar de tijd voor RCL tekort om de op ent naar de slachtbank te lei den. Deploeg kon dat zichzelf verwijten omdat het de grote fout had gemaakt om in de eerste pe- BENNEKOM - Ondanks het aanvalsgeweld van opponent Bennekom leek het er toch op dat Quick Boys beide winst* punten aan de eersteklasse confrontatie zou overhouden. De thuisclub stelde werkelijk alles in het werk om de pal na de rust op het scorebord ver schenen 0-1 te nivelleren maar de Katwijkse defensie wilde van geen wijken weten. Echter, 120 seconden voor het laatste fluitsignaal van arbiter Schut plofte het ronde projec tiel voor de voeten van Jaap Hiensch, die kansloos voor sluitpost Theo Guvt alsnog de gelijkmaker voor Bennekom liet aantekenen(l-l). Een onverwachte gang van za ken voor de Lagendijk-équi pe, die het hevige slotoffen- sief van de thuisclub met goed verdedigingswerk pa reerde. Freek Rienks c.s. kre gen weliswaar een stormloop van aanvallen te verwerken maar degelijk dekkingswerk en vakkundig corrigeren van Rienks hielden Quick Boys tot de 88ste overeind. Toen scoorde de thuisclub alsnog... In de eerste helft waren het de Katwijkers die de thuisclub tot verdedigen dwongen. De combinaties liepen weliswaar niet allemaal vlekkeloos maar niettemin wist de frontlinie Bennekom-doelman Gerard Drost tot enkele reddende ac ties te dwingen. Vooral de schoten van Cees van Rooyen leverden Drost nogal wat werk op. Vlak voor de pauze leek de blonde spits Mart van der Plas zijn formatie op voorsprong te zetten maar de Katwijker vond in zéér kans rijke positie goalie Gerard Drost op zijn weg. Offensief In de tweede helft had Benne kom veel aanvallende bedoe lingen. Toch was het Quick Boys dat in de 58ste minuut op voorsprong kwam. Cees van Rooyen omspeelde twee Bennekom-verdedigers en wist doelman Drost op fraaie wijze te passeren: 0-1. Deze treffer deed het offensief van de thuisclub in alle he vigheid toenemen. Trainer Van der Weerd bracht twee spelers in het veld en die wissels (Henk van Zwan en Rijk van der Bunt kwamen in het veld voor Groeneveld en Van der Kraats) gaven de thuisclub aanvallende impul sen. De Lagendijk-elf daaren tegen zorgde met een paar uitvallen voor gevaar maar Nico Kuyt, Mart van der Plas en Teun van der Plas spron gen te onzorgvuldig met de mogelijkheden om. Benne kom was wel het meest aan de bal maar veel werkelijk uitge speelde kansen kwamen niet voort uit dat balbezit. Derhal ve leek Quick Boys als win naar uit de strijd te komen totdat twee minuten voor tijd Bennekommer Hiensch de Katwijkse winstdroom ver stoorde. SPIJKENISSE - Herman Wij nands begint dan toch nog school te maken bij Rijnsburgse Boys. Nadat de Alkmaarse trainer vorig seizoen nog talloze weerstanden op zijn disciplinaire weg heeft ontmoet, lijken zijn voetbalfilo sofieën gaandeweg steeds vaste re voet bij de geelzwarte club te krijgen. In Spijkenisse kreeg de technische leidsman de bevestiging van zijn aanvankelijk met zoveel weerzin begroete theorieën. Want behalve dat zijn équipe zaterdagmiddag het gereputeerde Spijkenisse met opvallend gemak naar een 0-2 nederlaag speelde, boekte Wijnands ook in ander opzicht een triomf. Immers, in tegenstelling tot de voorgaande competitieafleverin gen bleef de discipline, dus ook de concentratie, tegen de vroege re zaterdaglandskampioen de to tale speeltijd in tact; werd er geen half werk geleverd zoals bijvoor beeld in de thuiswedstrijden te gen ONS en SDCP. Met de overijverige Cas Zwaan als linkerspits manifesteerden de Rijnsburgers, bij wie de gepas seerde Anne Ouwersloot het slachtoffer was geworden van de harde Wijnands-lijn, zich als een brutale klas leerlingen, die de oudere studielichting (Spijkenis se) voortdurend de les las. Afgetroefd 1 Kozakken Boys. Piet Verschoor riode een afwachtende houding aan te nemen. JAAP VISSER. De op eersteklasseniveau toch door de wol geverfde pupillen van Jan van Baaren kregen zaterdagmid dag van debutant Rijnsburgse Boys een fraai staaltje onderricht in collectief, temporijk voetbal. Op werkelijk alle voetbalfronten werd Spijkenisse afgetroefd. In doelmatigheid, agressiviteit, be sluitvaardigheid en in opoffe ringsgezindheid. Kortom, de leerlingen van Herman Wijnands maakten reclame voor het in be ginsel zo verfoeide credo van hun leermeester: het totaalvoetbal. Het stuntelende Spijkenisse wist nooit een passend antwoord te vinden op de door RBB met zo veel flair voorgelegde vraagstuk ken. Het 4-4-2 concept bood de eilandbewoners vooral in aan vallend opzicht weinig soelaas, nu de eenzame voorposten Bert Bak en Harry Remmerswaal af doende werden ingepakt door Nico Zwaan en Leo van Delft. Om beurten konden de sterke cen trumverdedigers Wil Groenen dijk en Gerrit van Egmond dan ook opschuiven naar het mid denveld, waardoor de druk voor Spijkenisse alleen maar werd verhevigd. De thuisclub zocht in de eerste helft wellicht daarom naar alternatie ve wegen om de Rijnsburgse da dendrang in te tomen. De beuk werd er ingegooid en met name Cor v.d. Meer, George Jardez en Ruud de Haan grepen bij herha ling naar de noodrem. Het gevolg was dat de Rijnsburgse aanvalscomposities tijdelijk smoorden in de overtredingsfuik van Spijkenisse. Maar nadat Ruud v.d. Voort, die vanwege een gezichtsverwonding was getooid met een tulband, eerst uit kans rijke positie had misgemaaid, vond Piet Haasnoot in de vijf tiende minuut, na een corner van de excellerende Martin Toet, koppend de logische 0-1. Tegenoffensief Spijkenisse mobiliseerde hierna de manschappen voor een tegenof fensief. Twee minuten na de ope ningsgoal leek die aanvalsopera- tie al gestalte te krijgen in de ge lijkmaker van Remmerswaal. Arbiter Koolman annuleerde dat doelpunt echter "wegens du- Rijnsburgse Boys hernam na dat 'incident' het initiatief, dicteerde vrijwel steeds het spel en noopte Spijkenisse-trainer Van Baaren tot spelersmutaties (Jan Molen dijk voor Bak; Faneyt voor Groe nenboom) en omzettingen bin nen zijn équipe. Die koerscorrec ties legden evenwel totaal geen gewicht in de schaal. Integen deel, Henk v.d. Zwan mocht na een kunstig persoonlijk num mertje van Cas Zwaan zelfs de 0-2 aantekenen, zodat Van Baaren achteraf weinig restte dan de opmerking "RBB was gewoon sterker en heeft daarom terecht gewonnen". "Maar", waar schuwde Herman Wijnands zijn spelers op voorhand, "ook na dit succes moeten we gewoon blij ven doen. Want handhaven Is in principe ons parool en dan zien we wel hoever we in deze klas komen".. GERARD VAN PUTTEN. LEIDEN - In de derde klasse zater dag verspeelde Katwijk wat te leurstellend een punt. De pupil len van trainer Van der Zeeuw speelden 1-1 tegen SV'35. SIZO verloor met 2-1 van Vlug en Vaardig. Katwijk - SV'35: 1-1. In de eerste helft had Katwijk veel moeite met het stugge spel van SV'35. Desondanks kregen Arnold Boers en Wim Guyt II een kans om Katwijk op voorsprong te zet ten. Vooralsnog echter geen doelpunten. Na de pauze keek Katwijk binnen dertig seconden tegen een 0-1 achterstand aan. De Katwijkers waren wakker ge schud en er werd druk uitgeoe fend op het SV'35-doel. Nadat Adrie Koelewijn en Jan van Dijk paal en lat hadden geraakt was het drie minuten voor tijd Wim Haasnoot die Katwijk het ver diende punt schonk: 1-1. Vlug en Vaardig - SIZO: 2-1. Een ongelukkige nederlaag voor SI ZO. De Hillegomse ploeg ver diende gezien het spelbeeld zeker een gelijkspel verdiend. SIZO kwam voor rust op achterstand door een doelpunt van De Wijn. Na de pauze een fel aanvallend SIZO. Een kwartier voor tijd bracht Eltjo Vyn de partijen op gelijke voet: 1-1. Vier minuten la ter ging SIZO alsnog de boot in. Dick Groen kopte Vlug en Vaar dig naar de 2-1 zege. L1SSE - Lisser Boys is er niet in ge slaagd de vierde zege op rij te be halen. Zaterdagmiddag bleef het team van Landzaat in een zwak ke wedstrijd op 1-1 steken tegen Be Fair. Lange tijd zag het er zelfs naar u it, dat het voor de thuisclub nog veel slechter zou aflopen. Aanvankelijk waren er nauwelijks problemen. Na een nerveus begin kreeg Lisser Boys controle over de wedstrijd. Dat leverde al na tien minuten spelen succes op. Een corner van de energieke Bar- ten werd door Nijkamp accuraat voorgekopt. Van Slooten rea geerde dankbaar met het hoofd: 1-0. De verwachting, dat het veel hoger geplaatste Lisser Boys de score daarna drastisch zou uitbouwen, bleek echter onjuist. De Wad- dinxveners gingen agressief de aanval in en ontwikkelden zich geleidelijk tot de meest doortas tende ploeg. Toch ontkwamen zij enkele keren aan een veel grotere achterstand. Aanvoerder Boot miste een vrije kans en Van Sloo ten kwam zeer dichtbij zijn twee de doelpunt. Nadat ook Nijkamp in goede positie naast had ge mikt, kwam Be Fair vlak voor de thee op gelijke hoogte. Goalie VOETBAL - Panionios, FC Twen- te's tegenstander in de eerste ronde in het Europese beker toernooi, is de Griekse competi tie begonnen met een nederlaag op eigen veld tegen Larisa: 0-1. Groeneweg liet een hoge bal glippen, door de opspringende Lingbeek kennelijk in verwar ring gebracht. Roskam was met een ter plaatse: 1-1. In het eerste kwartier na rust wei gerde Be Fair de wedstrijd te be slissen. Achtereenvolgens faal den Roskam, Koele en Bos bij riante mogelijkheden. Be Fair blééf in de tweede helft de wat sterkere ploeg, hoewel het doel punt bijna aan de andere kant viel. Een kwartier voor tijd vloer de De Wilde Nijkamp. maar Boot wist geen raad met de strafschop, toegekend door de uitstekend leidende Verhoef. Winst zou ook teveel zijn geweest voor het sterk tegenvallende Lisser Boys. dat door deze 1-1 naar de vierde plaats van de tweede klasse B zakte. Ter Leede SASSENHEIM - Ter Leede be haalde zaterdag in een niet al te fraaie wedstrijd een 1-0 overwin ning tegen DOSC uit Den Dolder. Door dit resultaat is de foramtie van trainer Spaan opgeklommen naar de vierde plaats. Voor hetzelfde geld had Ter Leede een ruime zege geboekt. Maar zowel in de eerste helft als na de rust verprutsten de Sassenhei- mers verschrikkelijk veel kan sen. Het duurde tot de 22ste mi nuut voordat de openingstreffer viel. Uit een goede voorzet van Claus Godie kopte Jan van Hars kamp de 1-0 in de touwen. orsprong. Lisser Boys verspeelde de pauze weer verschillende DOSC putte hier moed uit kansen voor Ter Leede maar ook kwam zowaar iets opzetten. 1 nu ontbrak het beslissende schot. Ter Leede-defensie met aan Y

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17