Lugdunum in laatste seconden onderuit UVS 'total loss' na ongelukkige nederlaag Teylingen lijdt ongelukkige 0-2 nederlaag tegen RKDEO irnrtT J -rnt M sport sport J sport J sport J sport J sport J sport Gebroeders De Roode zorgen voor zege van LDWS Richard Klein schiet Roodenburg naar zege in spectaculair duel met tien man LFC naar 2-2 bij HVV Blauw Zwart nestelt zich op eerste plaats na 1-0 overwinning MAANDAG 1 OKTOBER 1979 PAGINA 15 sport LEIDEN - In een uitermate zwakke wedstrijd heeft LDWS gisteren met 2-1 gezegevierd over het nog steeds zonder punten verkerende Sportclub Lisse. Een geflatteerde overwinning van de Leidenaars, die pas diep in de tweede helft tot stand kwam. Voor de rust waren er twee uiterst matig acterende ploegen te zien, waarvan LDWS, dat Bart van der Weijden al na drie minuten geblesseerd zag uitvallen, eigenlijk nog de minst slechte was. De Bekkering - elf wist zich echter geen enkele sco ringskans te scheppen. Met John Haastrecht op de plaats van de geblesseerde George Pi nas ontbrak het de Leidenaars aan snelheid in de voorste linie. Geen moment werd de Lisser - defensie dan ook in gevaar ge- bracht.Flankspeler Wim van Beek, veelal de gevaarlijkste speler bij de Lissenaars, kon geen enkele vuist maken aangezien hij George Moesman volledig werd uitgeschakeld. Na de pauze was aanvankelijk het zelfde spelbeeld te zien, waarin wederom door beide ploegen weinig kansen werden gecreeerd. Hannie Sjardijn was na vijf minu ten dicht bij de openingstreffer. Zijn inzet belandde echter op de buitenkant van de paal. Bij de ploeg van trainer Hans van der Vlist wist alleen de voor Ron Mesman ingevallen Ronald Faas voor enige verwarring in de Leid- se verdeding te zorgen. LEIDEN - In de derde klasse zon dag kon van de vijf'Leidse' clubs alleen Hillegom tot puntenwinst komen. Teylingen verloor de uitwedstrijd tegen RKDEO met 2-0. Ook Van Nispen kreeg een nederlaag te slikken. Quick klop te de Zilkenaren met 0-1. SJC bleef in een sensationele wed strijd met lege handen achter. In de laatste vijf minuten boog koploper PDK een 2-1 achter stand om in een 2-3 overwinning. VVSB moest met 2-1 zijn meer dere erkennen in Fortuna Vlaar- dingen. Hillegom boekte een knappe 0-2 zege in de moeilijke uitwedstrijd tegen HBS. RKDEO - Teylingen: 2-0 Een on gelukkige nederlaag van Teylin gen dat met een beetje geluk ze ker een punt uit Nootdorp had kunnen meenemen. Er werd door Teylingen vanaf het begin met volle inzet gespeeld en de veste van RKDEO werd onder druk ge zet. Teylingen had echter de pech dat RKDEO- keeper Theo Jans sen in uitstekende vorm verkeer de. Zo ranselde Janssen schoten van onder andere Hans v.d. Berg en Peter van Rijn op keurige wij ze uit zijn doel. Na de rust een sterker RKDEO met een op de counter spelend Teylingen. Bij een van deze uitvallen knalde de mee opgekomen Hennie Zoet keihard tegen de onderkant van de lat. In de twintigste minuut nam RKDEO de leiding. Dick de Hollander kopte een voorzet van Wim Hooymans in: 1-0. Na deze tegenvaller drong de Sassen- heimse ploeg weer op maar ver der dan een schot op de lat van Aad Witteman kwam Teylingen niet. Het was zelfs Wim Hooy mans die RKDEO op de beslis sende 2-0 zette. SJC - PDK: 2-3 Tot vlak voor tijd had SJC een voorsprong om toch nog de boot in te gaan. SJC speelde een goede partij tegen het nog ongeslagen PDK. Jaap Smit maakte op slag van rust uit een corner van Jos Alders de ge lijkmaker nadat de Hagenaars een 0-1 voorsprong hadden ge nomen. Dezelde Jaap Smit bracht SJC in de tweede helft zelfs op voorsprong. Niets leek een verrassende Noordwijkse ze ge in de weg te staan tot de fatale laatste vijf minuten. PDK kwam onweerstaanbaar opzetten en pakte alsnog de 2-3 zege. Van Nispen Van Nispen - Quick: 0-1 Een ver diende overwinning voor Quick dat zich het meest gevaarlijk toonde. Al in de eerste minuut viel de uiteindelijk winnende treffer voor de Hagenaars In de tweede helft drong Van Nispen wel wat aan maar er ontstonden slechts enkele kleine kansjes. Toch leek invaller Erik Marijnis sen Van Nispen op gelijke voet te brengen. Zijn schot ging tien mi nuten voor tijd echter net naast het Quick- doel. Fortuna VI. VVSB: 2-1 Fortuna kwam voortvarend uit de startblokken en via een penalty in de beginfase kwam Fortuna op voorsprong. Een mooi schot van Henk van Maris bracht de partij en weer op gelijke voet. Toch kreeg WSB voor rust nog een tegentreffer te incasseren. In de tweede rondgang was WSB veel sterker maar de ploeg uit Noord- wijkerhout kon niet tot treffers komen. Ondanks dat Nico den Elzen en Albert van der Burg daar dichtbij waren. HBS - Hillegom: 0-2 Een fraaie overwinning van de equipe van trainer Stokman. Na een vrije trap van Andre Schrama op de lat zette Meindert de Jong in de 25ste minuut Hillegom op 0-1 Tot aan de rust bleef Hillegom sterker en Sjaak Rutte net naast en Roel de Jong net over scoorden bij na een tweede doelpunt. Na de thee een sterker HBS maar kee per Jan Dekker verrichtte een paar goede reddingen. Met een uitval was het Peter Berg die vijf minuten voor tijd Hillegom in veilige haven bracht 0-2. Toen na vijftien minuten de beide ploegen zich met een 0-0 deling leken te verzoenen nam LDWS onverwacht de leiding. Hannie Sjardijn lanceerde Ger de Roode in de diepte: de LDWS - spits kwam oog in oog met de Lissese sluitpost Hans Kortekaas sloot te passeren.Kortekaas werkte hem echter tegen de grasmat waarop^ scheidsrechter LEIDEN - Derbies zijn per definitie met zenuwen geladen confrontaties, die meestal naast een oninteressant spel beeld door de bank genomen met weinig doelpunten zijn toebedeeld. Roodenburg en Lugdunum etaleerden giste ren voor zo'n tweeduizend kijkers dat het ook anders kan. 1-2 voorsprong in de derby tegen Roodenburg. Ciere (links) en Aad de Groot zijn i Tour resoluut en penalty toe kende die Cees de Roode benut te: 1-0. Ronald Faas had hierna de mogelijkheid op de gelijkmaker, maar zijn lob over de uitgelopen Wim Visser mister echter het doel. De koelbloedigheid die bij Faas ontbrak was bij Ger de Roo de even later echter wel aanwe zig. Na door de Lisse - defensie te zijn gesoleerd schoof De Roode het leer beheerst in de hoek: 2-0. Sportclub Lisse wist er onder aan voering van Theo Godvla en Alex Dobbe nog een slotoffensief uit pompen, wat resulteerde in een fraaie treffer van Harry van der Zwet: 2-1. Hierna hield LDWS het achterin onder controle en sleepte zodoende de tweede overwinning in de wacht. Weer een nederlaag dus, voor de ploeg van Hans van der Vlist die zich dan ook op de onderste plaats van de tweede klasse A weet geklas seerd. FRED SEGAAR Twee veelal aanvallend voetbal lende ploegen, vijf doelpunten en een flinke dosis spanning waren verantwoordelijk voor een zéér aantrekkelijk schouwspel, dat de volle negentig minuten lang bleef boeien. Roodenburg kwam uit eindelijk met een 3-2 zege als winnaar uit de strijd maar het had evengoed andersom kunnen zijn. Roodenburg-trainer Laurens Mou ter stelde derhalve na afloop eer lijk vast "Geluk, ja. Daar heeft het ons bepaald niet aan ontbro ken". Een reëele kijk op de wed strijd van de oefenmeester, te meer daar elk van de ploegen één helft van de krachtmeting had gedomineerd. De wedstrijd leek dan ook in een terechte 2-2 uit slag te eindigen, ware het niet dat Nachtegeller uit veld gestuurd S' GRAVENHAGE - Goed was het allemaal niet bij H.V.V./L.F.C., spannend daarentegen wel. Bei de ploegen hebben éénmaal voorgestaan, beide keren werd gelijkgemaakt en de 2-2 einduit slag was dan ook gezien de spel- verhoudingen volkomen terecht. Het begon zo prachtig voor H.V.V. Reeds na vijf minuten stond de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Eric Smits omspeelde drie man, inclusief de keeper en zijn schot werd op de doellijn nog wel ge keerd door een verdediger, maar Marc van Loenen kon de bal er toen zo inleggen. Tot op dan mo ment was H.V.V. duidelijk beter maar na verloop van tijd nam het overwicht van de Hagenaars af. Er zat echter wat weinig lijn in de aanvallen van L.F.C. en het duurde zelfs tot vlak voor de rust, eer er een echte kans geschapen werd. Collee kwam op links het strafschopgebied binnen, liep om zijn mannetje heen en legde terug op Nachtegeller, die verschrik kelijk hard uithaalde. Goal dacht iedereen, behalve de scheids rechter, die Collee buitenspel had zien staan. Nachtegeller kon dat maar slecht verdragen en gaf de arbiter een duw, waarna hij van het veld werd gestuurd. Met tien man in de tweede helft ging het nauwelijks minder. Sterker nog, L.F.C. maakte zo maar gelijk. Alweer Collee rende twee man voorbij, de bal kwam bij Zuma die vervolgens door drie verdedigers héén probeerde te lopen. Dat ging niet, maar hij liet zich wel op tijd vallen. De scheidsrechter trapte erin en John Verschoor benutte het pre sentje: 1-1. De koek was daarmee nog niet op voor L.F.C. Zuma pikte vlak over de middencirkel de bal op en dit keer liep hij gewoon langs drie verdedigers en schoof 'm be heerst langs Masman. Dat was na twintig minuten spelen en de vraag was natuurlijk, zouden de Leidenaars de voorsprong met een man minder zolang kunnen vasthouden. Het is net niet ge lukt, want twee minuten voor het einde werd de gelijkmaker als nog achter van de Wetering ge kopt. Frans Lambers. zestig seconden voor het eind signaal van de voorbeeldig lei dende arbiter Van der Berg een doeltreffende uithaal van Ri chard Klein een onverwachte 3-2 zege voor de Kooiclub opleverde. En niets leek Lugdunum een for se zege na 45 minuten voetbal in de weg te staan. De volgelingen van trainer Ruud de Groot speel den volgens traditie fris van de lever en vooral via de snelle vleu gelspitsen Sjardijn en Van Es werden vaak inventieve openin gen gevonden, die echter het schamele resultaat van één doel punt opleverde. Maker van de treffer (29ste minuut) was Rinus van Es, die op koelbloedige wijze voorbereidend werk van Hennie de Klerk en Frans Sjardijn af maakte. In het slotkwartier van de eerste rondgang hadden Sjar dijn en Oppelaar de groen-witte brigade op een wat grotere voor sprong kunnen schieten maar juiste voortzetting bleef achter wege. Na de hervatting bleek Rooden burg herboren. Hans Tisseur, in de ploeg gebracht voor Peter van Houten, ontpopte zich als een rustgevende spelbepaler en voedde de aanvalslinie met veel bruikbare passes. Het betere spel leverde de thuisclub al snel een handvol kansrijke mogelijkhe den op maar o.a. Guldemeester en Strijk verzuimden te scoren. Juist op een moment dat het of fensief van Roodenburg leek te verstommen sloeg Aad de Groot toe. De naar voren gestormde voorstopper kreeg de bal op maat toegschoven van Ronald Gulde meester en faalde vlak voor kee per Wil de Vos (Eradus was door de KNVB vanwege zijn vorige week opgelopen rode kaart al ge schorst) niet: 1-1. De gelijkmaker versterkte allengs het zelfvertrouwen van de Kooiclub en met vaak speelse aanvalsopeningen werd de Lug- dunum-afweer met de rug tegen de muur gedrukt. Dat de defensie van de kikkers die druk nauwe lijks kon verdragen bleek wel uit het feit dat vier Roodenburgers alleen voor De Vos opdoken maar allen vergaten de bal tussen de palen te schieten. Rinus van Es deed dat wel. Geheel tegen de verwachting in schoof de blonde Leidenaar in de 74ste minuut een gave voorzet van de van zijn bewaker Wim Ligtvoet wegggesnelde Frans Sjardijn achter de kansloze Nievaart. Roodenburg antwoordde binnen één minuut. Linkerspits Ronald Guldemeester toonde zich zéér koelbloedig in het vijandelijke strafschopgebied door met een serie kap- en draai bewegingen Oppelaar én De Vos de verkeerde kant op de sturen. De vervolgens sensatierijke slotminuten lever den veel scoringsmogelijkheden voor beide doelen op maar het ontbrak de elftallen aan een af maker. Totdat één minuut voor tijd Richard Klein een harde schuiver van zijn voet liet ver trekken, die Roodenburg onver wacht aan de winstpunten hielp. ROB ONDERWATER LEIDEN - Voor de zekerheid zorg den enkele UVS-functionarissen meteen na afloop toch maar voor een 'vrije' aftocht van arbiter Engbertzen. Het bleek overbodig want hoewel de man in het zwart door het Leidse publiek in woord en gebaar duidelijk te kennen was gegeven dat de nederlaag te gen Elinkwijk geheel op zijn con to moest worden geschreven stak niemand daadwerkelijk een poot uit. Gelukkig maar want voor dat soort taferelen koopje natuurlijk niets. En dat nog wat: hoewel de Twent inderdaad een negatief stempel op dit treffen drukte moest UVS toch eerst en vooral de hand in eigen boezem steken. De ploeg kreeg vijf uitgespeelde kansen tegen Elinkwijk drie. Het werd 0-2 en dat zegt genoeg. sprong derhalve, maar een ach terstand. Wat ongelukkig opgelopen maar UVS vocht terug. Via spelmaker Theo van Seggelen die echter geen schijn van kans kreeg. Van scheidsrechter Engbertzen wel te verstaan, want deze trad veel te lankmoedig op ten aanzien van het bewakingsduo dat Van Seg gelen om beurten tegen de gras mat maaide. Engbertzen schreef 'de heren' Van Braneveld en Wolfkamp weliswaar vrij vlot op, maar liet ze vervolgens verder begaan met het verrichten van hun destructieve werk. De refe ree was aldus medeverantwoor delijk voor het feit dat de angel van UVS zijn werk niet naar be horen kon doen. UVS kreeg wel iswaar vijfentwintig vrije trappen maar Van Seggelen was machte loos. Een slechte ruil, want de be snorde kandidaat notaris is, wanneer men hem 'normaal' be jegend uiterst moeilijk van de bal te krijgen en dus uitermate ge vaarlijk. Meer averij nog liepen de Kikker polder-boys vlak na de hervat ting op. Het geschreeuw voor de 'bijna-gelijkmaker' van Hans van Leeuwen was nog niet verstomd of op zeer knullige wijze werd het 0-2. Op links raakte aan de andere zijde Cees van Leeuwen de bal totaal verkeerd, maar als door de bliksem getroffen bleven alle Leidenaars staan De donkere Elinkwijk-spits Wolfgang niet. Hij tikte dankbaar de tweede Stichtse treffer binnen. Getergd om zoveel onrecht de spel- verhouding aangedaan richtte UVS zich op. Kromde de rug en stoof ten aanval. Sléchts desillu sie viel de Leidenaars ten deel. Na de gemiste strafschop liet eerst Neuteboom een schitterende mogelijkheid onbenut, zag ver volgens Frits van der Heiden zijn volley fraai geplukt worden door goochelaar-doelman Doesburg en miste Henskens tenslotte voor leeg doel. Moedeloos geworden - mede omdat Engbertzen het ver tikte om stappen te ondernemen tegen de alsmaar provocerende en schoppende Van Barneveld - legde UVS het hoofd in de schoot. Murw en total loss. AD VAN KAAM Breekpunt WASSENAAR - Door de vrij matte wedstrijd tegen Verburch met 1-0 te winnen heeft de zondag tweedeklasser Blauw Zwart zich samen met Lugdunum op een gedeelde eerste plaats genesteld. Na negentien minu ten kwam het doelpunt al tot stand, toen spits Pieter Donath na een pass van Hans Grundeken onderuit werd gehaald door doelman Hans van Leeuwen. De toegekende strafschop werd door Wim Tolido hard en laag ingeschoten: 1-0. De Haagse ploeg maakte na deze openingstreffer een aangeslagen indruk, maar het centrale verdedigingsduo Vollebregt/Van Henegouwen wisten enkele gevaarlijke inzetten van Donath en Van der Ham te neutraliseren. Na de doelwisseling kreeg de ploeg van Blauw Zwart-trainer Timmer enkele riante mogelijkheden om op 2-0 te komen, maar de Haagse sluit post bleek een te grote obstakel voor respectievelijk Jan Rimmelzwaan en Donath. Breekpunt van dit duel dat de for matie van Aad Koren (Désar is met z'n school op excursie in Rome) op de laatste plaats van de hoofdklasse bracht was de straf schop die Hans van Leeuwen een kwartier na rust versierde. Volle dig tegen de verhouding in waren de Utrechtenaren door doelpun ten van Schreurs en Wolfgang daarvoor op 0-2 gekomen toen voor UVS het sein op groen ging om 'terug' in de wedstrijd te ko men. Maar Koos Hannaart, alom geroemd vanwege zijn uitste kende traptechniek. mikte vanaf elf meter met zijn ogen dicht en werd prompt witjes om de neus toen hij ze weer opende. In het vanghek dus en weg was die unieke kans. Opnieuw een forse deuk in het toen al zo beproefde moreel van de Leidenaars. Een flinke schade kon al na tien minuten genoteerd worden. Toen had Engebertzen een doetreffen- de vrije trap van Hannaart laten overnemen, Henskens de bal te gen de lat gekopt en werd de doorgebroken Van Seggelen niet in maar net buiten het zestien me- tergebied gehaakt. En toen stond het ook al 0-1, want na dit trio kansen reageerde Wijnand Sloos net even te laat op een verre kop bal van Schreurs. Geen voor- Met een schitterende redding voorkomt Elinkwijk doelman Doesburg e witte broek) had het leder gestuurd. i treffer. Frits van der Heiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15