Bowlingfavorieten gaan al onderuit Tweede zege Vollebregts NEDERLAND APPARTEMENTEN VAKANTIELAND Ddw HET IS NIET ALLES GOUD WAT BLINKT Komst Hollink naar Twente nu definitief DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1979 SPORf LEIDEN - Tijdens de bowlingcompetitie van de Bowling Bond Leiden hebben verschillende gegadigden voor de titels belangrijk puntenverlies geleden. Zo verloor Yellow Tigers verrassend met 3-1 van het niet al te sterke Tettero 3. Mede door dit resultaat staan de Tigers nu 'slechts' op een vijfde plaats. Tettero 2 leidt in deze dinsdagvijfmans- league met 8 winstpunten. Formule Baronnen van Münchau- sen behield de leidende positie in dezelfde competitie op de banen in Zuid-West. De Baronnen maakten korte metten met de re putatie van Formule Pentagoon. De ex-kampioenen werden met 3-1 aan de kant gezet. BC. Sport won hier met 21/a-l1/2 van V.d. Steen en Co. Op dezelfde bowlingbanen maakte Trio Jordens een sterk debuut door De Galliërs met 3-1 terug te wijzen. Pin-Set bleef bij Formule Florentijn op 2-2 steken. In de driemansleague aan de Ples- manlaan op maandag veroverde Flying Arrow, titelverdediger en sterk favoriet, de eerste plaats. Met de volle winst werd over de Eagles heen gelopen. De zege (3-1) van de Oliva's op Tet tero 6 brengt de eerste ploeg naast Arrow aan de leiding. You Never Can Tell kwam in de strijd tegen AZL niet verder dan een 2-2 gelijkspel. De Ladies pakten in de dinsdagcompetitie de hoogste plek (3-1 tegen WH). De hoogste persoonlijke score werd gewor pen door Sjaak Karremans van de Birds. Zijn serie van 603 is 201 gemiddeld. Manfred Lefébre was in vorm. Getuige zijn 592 pins (197 gemiddeld). Uitslagen: Maandag 5-marts Hl: Wegres taurant - Boxers 0-4, Lions - Boon team 4-0, WH - Misfiks 3-1, Treffers - Kwekkers.4-0 (onder protest), LV - Rabbits 0-4. Dinsdag 5-mans HI: Blue Diamonds - Tettero 2 0-4, Les Imbattables - De Birds 0-4, Modeboys 2 - Tettero 112-2, Yellow Tigers - Tettero 3 1-3. Maandag trio's Hl: Tettero 6-Oliva's 1-3, Flying Arrow - Eagles 4-0, Tettero 8 - Tettero 4 3-1, H. huis-Tettero 7 3-1, EC - Tettero 5 0-4. Dinsdag trio's HI: Lions - Boxers 0-4, WH - Ladies 1-3, Treffers - Modeboys 0-4, Driftkikkers - Plezierboys 2-2, AZL - VNCT 2-2. Dinsdag 5 mans HM: Formule Penta goon - Formule BvM 1-3, Splits - Formule Pink Panther 2-2, V.d. Steen en Co. - BC Sport lI/s-21/s. Dinsdag trio's HM: BC Sport-Formule 5 4-0, Trio Jordens - De Gallièrs 3-1, Formule Florentijn - Pin-set 2-2. Recordbedrag voor tv- rechten van Spelen 1984 LAUSANNE - In een geza menlijke verklaring van het internationaal Olympisch Comité (IOC) en het organisa tiecomité van de Zomerspe len die in 1984 in Los Angeles worden gehouden (LAOOC) is gisteren in Lausanne be kend gemaakt dat de tv-rech- ten voor de Verenigde Staten van die Spelen door ABC zijn opgekocht voor het record bedrag van 225 miljoen dollar. ABC zal 100 miljoen dollar voor de rechten op tafel leg gen en de resterende 125 mil joen als bijdrage in de organi satiekosten storten. Standen Maandag 5-mans 1. Treffers 7-1 2. Lions 6-2 3. WH 5-3 4. Rabbits 5-3 5. Kwekkers 4-4 Maandagtrio's Hl: 1. Flying Arrow 2. Oliva's 3. Tettero 4 4. Tettero 8 5. Tettero 6 Dinsdag 5-mans HM: 1. Formule BvM 6. Wegrestaurant *Co. 7. Misfiks 8. Boonteam 9. Boxers 10. LV 2. V.d. Steen ei 5>/i-2,i 3. Formule Pen tagoon 4- 4. BC Sport 3 »/t- 5. Splits 6. Formule- Pink P Dinsdag 5-mans Hl: 1. Tettero 8-0 2. Modeboys 2 5-3 3. Birds 5-3 4. Modeboys 1 3-1 5. Yellow Tigers Dinsdagtrio's HI: 1. Ladies 7-1 6. WH 4-4 2. YNCT 5-3 7. AZL 3-5 3. Boxers 5-3 8. Lions 3-5 4. Driftkikkers 5-3 9. Plezierboys 3-5 5. Modeboys 4-4 10. Treffers 1-7 Dinsdag trio's HM: Borg 80.000 gulden rijker ESSEN - Door een simpele 6-1, 6-4 overwinning op Ilie Nastase mocht Björn Borg gisteravond in Essen 80.000 gulden bijschrijven op zijn al immense bankreke ning. De viervoudige Zweedse Wimbledon-winnaar werd door zijn zege op de Roemeen winnaar van het tweedaagse demonstra tie-toernooi in de Westduitse stad. Een dag eerder had Borg zich voor de eindstrijd geplaatst door Ha- rald Solomon vijf games te gun nen; 6-2,6-3. Nastase werd finalist door een overwinning op John Alexander met 2-6, 6-2 en 6-4. In de eindstrijd was Nastase voor 6000 toeschouwers volledig kansloos. De Roemeen accep teerde dit gegeven en vermaakte het publiek met enkele techni sche staaltjes. Alexander haakte na zijn verloren partij tegen Nastase af. De Au straliër reisde spoorslags terug naar zijn geboorteland om zich voor te bereiden op het Davis Cupduel tegen de Verenigde Sta ten. In zijn plaats speelde Vitas Gerulaitis, overgevlogen uit Ba zel, tegen Solomon om de derde plaats. Gerulaitis won met 6-2 en 6. Tettero 3 3-5 7. Tettero 11 2-2 8. Blue Dia monds 2-6 9. Les Imbattables 1-7 1. Pin-set 5-3 4. Formule 5 3-5 10. New Team 0-0 2. BC Sport 4-0 5. Formule Flo- 3. Trio Jordens renijn 3-5 3-1 6. De Galliërs 2-6 Eric Swinkels: mikken op de Olympische Spelen Eric Swinkels naar rechter DEN HAAG (GPD) - Vanmiddag diende voor de Haagse rechtbank het kort geding dat Eric Swinkels uit het Brabantse Best heeft aan gespannen tegen de Koninklijke Nederlandse Schutters Associa tie (KNSA). Swinkels neemt het niet dat de KNSA hem niet heeft opgenomen in de Nederlandse ploeg voor het wereldkampioen schap kleiduivenschieten van 2 tot en met 7 oktober in het Ita liaanse Montecatini. Swinkels heeft het kort geding aangespannen op advies van het Nederlands Olympisch Comité en van Bram Leeuwenhoek, chef de mission voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Rus land. De Bestenaar, tweede op de Spelen in Montreal, is er niet van in kennis gesteld waarom hij bui ten de ploeg werd gelaten, maar veronderstelt dat zijn eerlijk ge meende kritiek op onder anderen de ploegleider bij voorgaande wedstrijden er veel mee te maken heeft. Hij voelt zijn uitzending naar de Spelen van volgend jaar in Mos kou in gevaar komen, hoewel hij de laatste tijd niet minder dan ze ven keer aan de eis van het NOC heeft voldaan en niet één keer heeft verloren van degenen die begin oktober wél naar Italië worden uitgezonden. In strijd om Duitse zeiltitel TRAVEMÜNDE - Erik en Sjoerd Vollebregt uit Warmond hebben f.' gisteren de leiding in de strijd om de open Duitse zeiltitel in de Flying Dutchmanklasse overge nomen van de Westduitsers Wiesner en Antoni. De gebroe ders Vollebregt wonnen bij Tra- vemünde de derde race. De Engelsen Pat Blake en Cristian Houchin finishten als tweede. Derde werden Jörg Diesch en Nils Sprenger uit West-Duits- land. Het was de tweede over winning voor de Vollebregts. De uitslag van de derde race in de Flying Dutchmanklasse is: 1. Erik Vollebregt/Sjoerd Volle bregt (Ned), 2. Pat Blake/Chris- tian Houchin (Gbr), 3. Jörg Diesch/Nils Sprenger (Wdl). Stand na de derde race: 1. Erik Vollebregt/Sjoerd Vollebregt (Ned) 15 punten, 2. Albert BatziS/ Rudolf Batzill 23 (Wdl). 3. Jörg Diesch/Nils Sprenger (Wdl) 23,1. Hendrik van de Raat en Bob Nobels eindigden in de race van de Flying Dutchmanklasse als acht tiende. Bij de finjollen werd Chris Frydal 29e. De zege ging naar de En gelsman Chris Law. David L. Wolper van ABC (rechts) kondigt aan dat zijn maat schappij de exclusieve televisierechten van de Olympische Spelen 1984 heeft opgekocht. Vandaar dus dat Peter Ueberroth van het organisatiecomité (zittend) best tevreden toe wil kijken. Het badmintonverslag in het L.D. van maandag j.1. wemelde van de onnauwkeurigheden. Ik weet niet of het aan uw verslaggever lag of aan zijn informanten, maar er wordt gesproken over het ge mengd dubbel, terwijl er twee gemengd dubbels per wedstrijd worden gespeeld. Er is geen Jan, maar Wim de Rooij bij VEGLO en die heeft een partij gespeeld met games (en geen sets) van 15 punten. Lezers schrijven Er stond, dat de Leidenaars alle he renenkels wonnen alsook het dubbelspel en meteen daarop wordt gemeld dat Knijnenburg/ Laman ten onder gingen. Dan het damesdubbel dat verloren met 7-11 en 7-11. In de eerste plaats gaat het damesdubbel ook tot 15 punten, maar bovendien is Koelemij van Leiden en Bau- meister van Morgenstond. De foutieve melding is ongeveer net zo vreemd als wanneer in de krant zou staan: "Wim van Hane- gem van PSV scoorde in de wed strijd NEC-Ajax uit buitenspel positie in eigen goal". M.M.J. van Balgooy Elzenlaan 5 Rijnsburg. MOSKOU (ANP) - Het is niet alles goud wat er blinkt. Zeker niet op de Olympische Spelen. De medailles voor de winnaars van de Spelen van volgend jaar in Moskou zullen voor slechts zes gram uit goud bestaan. Wie op de hoogste trede van het erepodium zal plaatsnemen, ontvangt een zilveren medaille met een middellijn van zes centimeter en een dikte van 3 milimeter, die voorzien is van een dun goudlaagje. Op de ene kant van de medaille staat Nika, de godin van de over winning afgebeeld. Zij wordt omringd door zuilen die het Colos seum voorstellen en een inscriptie in Cyrillische schrift: "Spelen van de 22e Olympiade Moskou 1980" Op de andere kant staat het embleem van de Spelen. Wanneer in begin augustus het Olympische doek valt, zullen er 197 titels verdeeld zijn. Meer dan 400 gouden medailles - bij team sporten zal men stellig geen genoegen nemen met een medaille voor de aanvoerder alleen - zijn dan uitgereikt. Om op het kritiek moment niet in verlegenheid te worden gebracht, heeft de organisatie maar vast 465 "gouden" medailles laten drukken. Het gewicht aan goud hierin bedraagt een kleine drie kilogram. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Bijvoorbeeld ||Ab 8 dagen Texel v.a. Ongestoord genieten in het buiten- sa'zoen. Fraaie appartementen met alle voorzieningen. Incl. treinreis Ivanaf elk station in NedeHandl en bootreis. Lees de gids „NS/Trans Vakantie razen in herfst, winter, lente". En boek: bij NS-sta1ions, Rabobank, ANWB, uw rasbureau of bel 030-627844. ENSCHEDE (GPD) - Het vertrek van Spitz Kohn van FC Twente en de komst van FC Heracles-trainer Hennie Hollink naar de Enschedese eredivisionist is definitief. Heracles-voorzitter Fred Hoogstraten beves tigde gisteren het gerucht dat Hollink Kohn zou opvolgen. Spitz Kohn is zeven jaar werkzaam geweest als hoofd-trainer bij FC Twente. Hennie Hollink heeft drie jaar de scepter gezwaaid bij Heracles. Kohn heeft naar zeggen van de Twente-leiding zelf ontslag genomen. De komst van Hollink vloeit voort uit de samenwerking die FC Twente sinds enkele jaren met Heracles heeft. Reisbureau der N.V. Nederlandse Spoorwegen Handbalsters hebben weer bondscoach SITTARD - De Hongaarse Ilona Venema-Ignacz, trainster van Sittardia-dames, zal als interim- bondscoach de nationale dames- handbalploeg onder haar hoede nemen. Nadat Simon Flendrie vorige week -nadat het met de Oranje-selectie tot een breuk was gekomen- ontslag had genomen, heeft het NHV in tijdnood naar stig naar een oplossing gezocht. Ignacz's bemoeienis met de natio nale selectie zal zich in eerste in stantie uitstrekken tot en met het vierlanden-toernooi ADVERTENTIE Win 75.000 peseta's of een geheel verzorgde vakantie in Spanje Kijk op het achteretiket van een fles OSBORNE sherry hoe u kunt meedoen, of vraag uw winkelier om het wedstrijdformulier. Totaal zijn er zes van deze prijzen te winnen, dus DOE MEE! WIE SPANJE KENT, KENT OSBORNE SHERRY. Combi-synode. De op 11 en 12 oktober te houden gemeen schappelijke vergadering van de hervormde en gereformeerde sy node (in Lunteren) zal onder meer een stuk behandelen van de werkgroep "Kernen van belij den", waarin voorstellen worden gedaan voor een kerk die de ge zichtspunten van beide kerken tot hun recht laat komen en die zich echt inzet voor de wereld en de mensen. Er zijn op het ogenblik al honderd federatieve gereformeerd-hervormde ge meenten in ons land. De gecombineerde synode zal ook een brief behandelen van een aantal federatieve gemeenten. Daarin staat dat de rechtsonge lijkheid van een hervormde kerkvoogdij en van een gerefor meerde commissie van beheer moet verdwijnen, alsook de on gelijkheid in salaris en pensioen van de predikanten en het ver schil in ledenadministratie. Mekka-gangers. Martinair Ne derland heeft voor het zevende achtereenvolgende jaar een con tract gesloten met de Indonesi sche luchtvaartmaatschappij Ga- ruda voor het vervoer van mos limpelgrims naar Mekka. Twee DC-10-toestellen zijn daarvoor vandaag van Schiphol naar Ja karta vertrokken. Volgende maand maken de beide vliegtui gen 46 retourvluchten naar Saoe- di-Arabië. In totaal zullen ze tus sen de 17.000 en 18.000 pelgrims vervoeren. Andere godsdiensten. Veertig boeddhistische monniken zijn een paar weken de gast geweest in Duitse rooms-katholieke kloosters. Gisteren hebben zij deelgenomen aan de algemene audiëntie van de paus op het Pie tersplein. De paus sprak met gro te instemming over dit experi ment. Hij noemde deze geestelij ke uitwisseling van de grootste betekenis voor de dialoog met andere godsdiensten. De monni ken hebben inmiddels de terug reis naar Japan aanvaard. Militair onderwijs. De synode van de Bond van Evangelische Kerken in Oost-Duitsland heeft opnieuw geprotesteerd tegen het verplichte militaire onderwijs op de scholen. Vorig jaar werd dit onderwijs ingevoerd. "Het leidt tot een vastlegging van het vy- andsbeeld. Bovendien wordt de jeugd eraan gewend dat geweld een legitiem middel is om conflicten op te lossen".zegt de bond. Hervormde kerk: beroepen te Dalfsen L. A. Nell Bolsward, te Bergum A. A. Bos Renkum; be dankt voor Zuidland D. W. Koelman Temeuzen, voor Vrie- zenwen R Kloskamp Leerdam. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Doesburg- Doetinchem R. Timmerman Heemse. Christelijke Gerefor meerde Kerken: bedankt voor Apeldoorn-zuid A. W. Drechsler Haarlem. Gereformeerde Ge meenten: beroepen te Hoogvliet J. Driessen Moerkapelle.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 25