,/lfsïrriv Het was in een woord geweldig!" "Volkstuintjes bij De Bloemen!" —eidse agenda PVDA WIL HAAST MET "HOGE KLEI" 11 Burgerlijke stand PAGINA 2 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 197| Leiderdorps feest voor de volle honderd procent geslaagd LEIDERDORP - "Het was in één woord geweldig." Dit is de reactie van de heer W.D.C. van den Wijngaard op de twee weken vol festiviteiten die Leiderdorp beleefd heeft. Woningen eind 79 gereed LEIDERDORP - De eerste nieuw bouwwoningen in het Van Leeuwenpark in Leiderdorp worden naar verwachting voor de jaarwisseling opgeleverd. Het voormalige Van Leeuwenpark telde 24 huizen. In het nieuwe plan komen er 22, waarvan 17 vierkamer- en 4 tweekamerwo ningen. Voor zover nu bekend willen zeven voormalige bewoners naar het nieuwe Van Leeuwenpark te rugkeren. De Algemene Woning bouwvereniging heeft een voor lopige berekening gemaakt van de huren. Deze zal voor de vier- kamerwoningen 390 gulden per maand bedragen en voor de tweekamer woningen 330 gul- den. "Meer doen aan emancipatie" LEIDEN - Het PvdA-raadslid Van Dongen vindt dat de socialisti sche raadsfractie niets doet aan het emancipatiebeleid in de ge meente Leiden. Volgens me vrouw Van Dongen wordt er al leen incidenteel iets aangepakt maar wordt door het college van burgemeester en wethouders niet werkelijk gewerkt aan een beleid om achterstandsituaties weg te werken. Het PvdA-raadslid zei dit gister avond in een fractievergadering van haar partij. Zij wees er op dat het tot dusver volledig ontbroken heeft aan initiatieven van de kant van de PvdA-wethouders in het college en pleitte er voor dat er een gemeentelijke nota zal ko men waarin een aanzet zal wor den gegeven aan het emancipa tiebeleid. De kwestie zal in een volgende vergadering van de PvdA-fractie nog eens bespro ken worden naar aanleidin'g van een notitie die mevrouw Van Dongen maakt over de knelpun ten bij het wegwerken van ach- terstandsituaties in de gemeente. Diefstal in warenhuis LEIDEN - In een warenhuis in de Leidse binnenstad is gistermid dag een 19-jarige inwoonster uit Voorschoten aangehouden in verband met diefstal van een hoeveelheid kinderkleding ter waarde van 290 gulden. In het zelfde warenhuis werd gisteren ook een 39-jarige vrouw uit Roe- lofarendsveen aangehouden in verband met diefstal van een blouse. De heer Van den Wijngaard, al ruim twintig jaar voorzitter van de Leiderdorpse Oranjevereniging, kijkt met voldoening terug op de feestelijke viering van het 1200- jarig bestaan van Leiderdorp. Het was een onvergetelijk gebeuren," aldus de heer Van den Wijngaard. "Zoiets heb ik in Leiderdorp niet meer meegemaakt sinds het veer tigjarig jubileum van de koningin in 1938. Ik had nooit gedacht dat er in het nuchtere 1979 nog zo'n eenheid onder de bewoners zou kunnen bestaan." Ook de heer M.J. Blauw is enthou siast over het Leiderdorpse feest. Als secretaris van de Oranjever eniging heeft hij het draaiboek van de activiteiten samengesteld. Samen met de heer Van den Wijngaard vertelt hij hoe de or ganisatie in zijn werk is gegaan. "In januari van dit jaar zijn we al begonnen met vergaderen. Met alle Leiderdorpse verenigingen zijn we om de tafel gaan zitten en hebben we besproken welk aan deel ieder in de activiteiten zou hebben. Dankzij de grote eenheid die er onder de organisatoren be stond, hebben we alles binnen vijfeneenhalve maand in kannen en kruiken weten te krijgen." Het slagen van het Leiderdorpse feest is volgens beide heren aan vele factoren te danken. De be langrijkste daarvan zijn echter toch wel de grote inzet van de verenigingen en de eenheid die zich plotseling bleek te ontwik kelen onder de Leiderdorpers. De heer Van den Wijngaard: "Plotseling rezen er in verschei dene wijken spontaan plannen op om straatfeesten te organise ren. Dat is toch fantastisch?!" Financieel zijn de organisatoren zeer dankbaar voor de medewer king van verschillende bedrijven. "Zonder sponsors hadden we het financieel werkelijk niet gered. We hebben 30.000 gulden uit de kas van de Oranjevereniging we ten te schrapen. Hoewel we van de gemeente een garantiesubsi die hebben gekregen, was dat na tuurlijk bij lange na niet genoeg voor een feest zoals Leiderdorp de afgelopen weken gevierd heeft." WASSENAAR - Het bestuur van de afdeling Wassenaar van de Partij van de Arbeid heeft een "brandbrief' geschreven aan burgemeester en wethouders over de trage gang van zaken rond het bestemmingsplan "Ho ge Klei". De PvdA noemt het „onaanvaardbaar" dat door deze trage gang van zaken rond een gebied waar mogelijk woning bouw kan komen "veel autoch tone Wassenaarders in de kou blijven staan, terwijl iedere wel gestelde zich nog volop een huis in Wassenaar kan Het afdelingsbestuur heeft in maart 1978 al gebruik gemaakt van in spraakmogelijkheden op het voorontwerp van een bestem mingsplan voor de Hoge Klei. Toen al werd ernstig bezwaar gemaakt tegen de inruilen van de vroegere woonbestemming van het gebied achter de Oostdor- perweg en De Zonneveldweg te gen een agrarische bestemming Het argument van de PvdA is, dal er in de jaren tachtig jaarlijks 100 nieuwe woningen nodig zijn om iets te doen aan de woningnood in Wassenaar. Intussen heeft ook de provincie Zuid-Holland zich op datzelfde standpunt gesteld. Het afdelingsbestuur van de PvdA waarschuwt B en W dat men Wassenaarders in toenemende mate naar bijvoorbeeld Zoeter- meer zal sturen, dat er een ver dergaande vergrijzing van de be volking zal plaats vinden en dat het huidige college van B en W het volgende college met een slechte erfenis zal opzadelen. De PvdA vraagt burgemeester en wethouders om de gemeenteraad op zeer korte termijn een ont- werp-bestemmingsplan Hoge Klei aan te bieden met woning bouwplannen voor het gebied dat niet in de aanvliegroute van het marinevliegkamp Valkenburg ligt. "De verenigingen hebben het feest met z'n allen gemaakt." Toch willen de heren Van den Wijn gaard en Blauw enkele personen en verenigingen in het bijzonder noemen. Eén van hen is Theo Hendriksen die dag en nacht in touw is geweest met de braderie Een ander de Hervormde Gere formeerde Jeugdraad, welke maar liefst drie van de wagens m de historische optocht voor zijn rekening nam. Ook de Rijkspoli tie en gemeentewerken krijgen een extra corflplimentje. De heer Van den Wijngaard heeft alle activiteiten bezocht. Geen enkele is aan zijn aandacht ont snapt. Hij weet dus waarover hij spreekt wanneer hij zegt: "Ja, het Leiderdorpse eeuwfeest is voor de volle honderd procent ge slaagd." De heer Blauw kan dit geheel beamen. Hij vertelt dat er al vele Leiderdorpers naar hem toe zijn gekomen met de woor den: "Groot succes geweest, hè!" Met de wetenschap dat het organi seren van festiviteiten aan de Leiderdorpers besteed is, is de Oranjevereniging vast van plan volgend jaar mei weer een grote kermis op poten te zetten. "Waar we het geld daarvoor vandaan moeten halen weten we nog niet, die kermis komt er." Kernwapens De Leiderdorpse werkgroep In terkerkelijk Vredesberaad (IKV), gaat begin oktober in de Voorhof een peiling houden over de IKV-leus: "Help de kernwa pens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland." De peiling is geen neutraleNIPO- achtige enquete. In een folder wordt het IKV-voorstel duide lijk gepresenteerd en de bedoe ling van de peiling is nu te weten te komen hoe de mensen in Lei derdorp over het voorstel den ken. De werkgroep zal de peiling hou den onder de Leiderdorpers die in Voorhof-Zuid wonen. Dege- lllSpr<l3.K nen die zestien jaar of ouder zijn, kunnen aan de peiling meedoen. Opheffing van VVV in Wassenaar? WASSENAAR - De VW Wasse naar zal op dinsdagavond 2 okto ber in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam een buitenge wone algemene ledenvergade ring houden om te beslissen over eventuele opheffing van de ver eniging. dolfijnenshow bij te wonen, Zoals al enkele maanden geleden terwijl om 13.00 's middags de oud-leden in het clubhuis wor den verwacht. Een uur later spe len zij een wedstrijdje tegen een Warmondse selectie. Om 15.30 uur speelt het eerste team, dat uitkomt in de eerste klasse van het district Rijn- Delftland, tegen Madjoe. Ter af sluiting is er in hotel De Zon een feestavond. Korfbal De korfbalvereniging Warmond organiseert in het kader van het dertigjarig bestaan zaterdag enkele activiteiten. 's Ochtends gaan de jeugdige leden Zandvoort om daar een Op woensdag 3 oktober wordt er een brief met het hoe en waarom van de peiling in de bus gedaan. De daarop volgende vrijdag een folder met stemkaart. De stern- kaart wordt dan na het week einde weer opgehaald. Door de gemeentelijke ruimtelijke ordening zal dins dag om 20.00 uur een informatie avond gehouden worden over de inspraakprocedure, die vooraf zal gaan aan de opstelling van het bestemmingsplan "Be bouwde Kom". De avond wordt gehouden in gebouw "De Zon" aan de Dorpsstraat in Warmond. de leden is meegedeeld zijn is er een nijpend geldgebrek. De fi nanciële positie is zodanig dat geen informatrice in dienst ge nomen kan worden, ook niet in de zomermaanden. Correspon dentie aan de VW Wassenaar wordt al enige tijd behandeld door de VW Den Haag, een samenwerkingsovereen komst bestaat. Voor een beslissing over ontbin ding van de vereniging noodzakelijk dat ten minste de helft van het aantal leden aanwe zig is. Is dat niet het geval, dan volgt binnen drie weken tweede vergadering. Donderdag LEIDEN - Geboren: Nicolaas Jaeobus, zoon van N. Mooyekind en M C. van Zoen; John Gerardus, zoon van R.J. van Velzen en A.H. Gommans; Marieke, dochter van N.C.J. Ouwehand en C.A.M. van den Berg; Margaretha Maria, doch ter van P.P.J. Berbee en C.H.J.M. Teus- sink; Hendrikus Petrus, zoon van H.B. Alkemade en H.A.M. Janson; Marcus Johannes, zoon van A.J. Verhaar en T.M. Ciere; James Gaston, zoon van C.L. Krul en P.H. de Leeuw; Danielle Geertruida Elizabeth, dochter van C. J. van der Kaay Florence, dochter van T. Witte- Ouwehand; Nicole Jolanda, dochter H.R. Roodenburg en V.J.M. Jan: Klara Louise, dochter C. de Rooij er Bos; René Martijn, der mark en C.H.M. Oudshoorn; Andrea, dochter van C. van Beelen en H.W. Barnhoorn; Cafer, zoon van E. Gülmez en W. Gijsman; Gerard, zoon van D. van Duijn en A. van de Ven; Cornells, zoon van N. van der Nagel en J. van der meij; Vincent Remmert, zoon van B.A. Eve- leigh en P.C. Houtman; Helena Dirkje, LEIDERDORP-Het Leiderdorpse politiebureau is vanochtend verhuisd naar de Van Diepeningenlaan. Op dochter van J. van Rijn en D. Varkev de foto is te zien hoe de laatste dozen uit het oude bureau aan de Acacialaan worden gesjouwd. ;r; Sembèna Eleanor, dochter van L. Jeroe en G.E. Markus; Bartholomeus Wilhelmus Maria, zoon van W.C.M. van Dam en B.M.J.M. van Kampen. Overleden: C.H. van den Bosch (1917); C. Hannaart (1895), gehuwd geweest met A. van der Zeeuw; C. Rietveld (1912); J.A. de Brouwer (1890), gehuwd geweest met A.J. van den Berg; J.J. Dekker (1930), echtgenote van W.J.P. Verhoog; A.J. van Putten (1884), gehuwd geweest met J. Vermeer; A. Goudkuil (1913), echtgeno te van R. Handgraaf; J. de Jong (1911), gehuwd geweest met Z. van Duijn; S.M. Hanzel (1905), gehuwd geweest met H.L. Jansen. LEIDEN - Uit een bureaulade op de eerste etage van een sportarti kelenzaak aan de Haarlemmer straat is gisterochtend een geld bedrag ontvreemd van 2300 gul den. Het geld zat in een zakje en bevond zich tussen een grote hoeveelheid cheques en betaalkaarten. Het zakje met geld is meegenomen, cheques en betaalkaarten zijn achtergelaten. Breister kan mode op de voet volgen LEIDEN - Breien en haken is te genwoordig meer dan een een voudige trui of een spencertje. Het is je eigen mode maken ge worden, zeker sinds modeont werpers als Frans Molenaar en Frank Covers handgebreide creaties in hun collectie tonen. Breien kan eigenlijk iedereen. Daarom is het dan ook niet ver wonderlijk dat nieuwe breiboe- ken (er staan vaak ook andere vormen van handwerk in) gretig aftrek vinden. Gezien de belang stelling is het dan ook niet vreemd dat voor het eerst voor zover ik me kan herinneren, een show van brei- en haakmodellen werd gehouden door Boetiek 't Gulden Vlies in samenwerking met Neveda. Een show waarin niet alleen de nieuwe modellen van jong en oud maar ook de verwerking van nieuwe garens zoals de doubletta (100% wol) en de Neveda avanti, sirocco, valentine en crochet double was te zien. En dat ge breide en gehaakte kleding alleen voor de kleine maten zou zijn werd gelogenstraft door de mo dellen die uit het speciale boek voor de grote maken werden ge toond. In het Antonius Clubhuis zagen de bezoeksters van de show dus een uitgebreide collectie waar voor Truien ook iedereen iets uit te halen was want naast de mannequins kwa men er ook kinderen en een dressman hun opwachting ma ken. Rekening houdend met alle modieuze, accenten is Neveda er weer in geslaagd een breiboek samen te stellen dat de moeite waard is. Ook voor degenen die niet zo verschrikkelijk bedreven zijn op de pennen. H. v.d. HOEVEN LEIDERDORP - "De grond in de Boterhuispolder, gelegen tussen de Dwarsweteringkade en het gebouw van de Leidse Onderwijs Instellingen is niet geschikt voor de aanleg van volkstuintjes. Er zit teveel puin in de grond door de gebouwen die daar vroeger heb ben gestaan. Als je dat moet weg halen voor volkstuintjes wordt het allemaal veel te duur". Dit zegt wethouder Gehner van Leiderdorp. Met het college van burgemeester en wethouders is zij van mening dat de toekomsti ge volkstuintjes het beste ten noorden van het sport- en recrea tiepark "De Bloemerd" aange legd kunnen worden. "Niet al leen het puin in de grond, maar ook de toegangsweg naar de pol der kost naar verhouding teveel geld. Op die manier is de lol er voor de meeste tuinliefhebbers af. Volkstuintjes moeten niet al leen haalbaar zijn voor mensen die het goed kunnen betalen. Achter "De Bloemerd" ligt echter een strook grond langs de pro- vincialeweg zes. We hebben als gemeente inmiddels toestem ming aan de provincie gevraagd. Volgens ons zal de eventuele ver breding van deze rijksweg waar schijnlijk toch niet doorgaan. De strook grond die daarvoor was gereserveerd, kan daarom beter gebruikt worden voor de tuintjes. Er staan inmiddels al tachtig wachtenden geregistreerd. Niets zou mooier zijn dan deze mensen voor een zacht prijsje de grond te verhuren. Er zullen ech ter geen gebouwen op mogen staan zoals schuurtjes. Maar dat is, uit wat ik begrepen heb. niet zo'n probleem. Zodra we de toe- Leiden Stadgehoorzaal nenmarkt, vanaf 8.45. Stadhuis - Cie Maatschappelijke gelegenheden, 20 uur. Cie Ruimtelijke ordening, 20 uur. Barbaraschool, Levendaal, EHBO-le- zing, 20 ui Kerkcentr. Merenwijk - Cabaret en film over de vredesweek, 20 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33, Spaanse avond, 21 uur. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, 20 - 21.30 Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidse weg 33, Voorschoten, tel. 3309, spreekuur voor invaliden, 19 - 20 Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 - 21.30 Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20 - 21 Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo- zeri advies Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, open sociëteit, 19-21 uur. Leiderdorp - Verhuizing politiebu: Zoeterwoude - Veiling voor de missio narissen in "Ons Huis". Voorschoten - Alg. ledenvergadering van het "Nut". 20.15 uur. Warmond - Raadsvergadering, 20 uur. Oegstgeest - Raadsvergadering, 20 uur Zoeterwoude - Raadsvergadering, 20.30 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 21-28 sept. door Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121735. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. Ge- Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentr. v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v. d. Wilt, Me rellaan 22, tel. 02522-11454. Mevrouw Gehner in het de Boterhuispolder. stemming van de provincie heb ben, hoeven we eigenlijk alleen nog maar een bruggetje te slaan over de sloot, in het verlengde van de Gallaslaan over de sloot, die de enige afscheiding met het sportpark vormt", aldus me vrouw Gehner. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2