Verbetering openbaar vervoer tussen Leiden en Leiderdorp eidse agenda Veel geluk ermee Opbrengst langspeler voor zwakzinnigenzorg Plannen worden uitgewerkt Dode en gewonden bij gecompliceerde botsing Gemeentehuis Leiderdorp officieel open 99 STAD EN RAND ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1979 (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG - Nog dit jaar zal minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) een plan bekend maken voor de verbete ring van het openbaar vervoer op de streng Leiden (vanaf de Korevaarstraat) - Leiderdorp - Zoeterwoude. De plannen worden op het ogenblik uitgewerkt. De proble matiek van een voetgangerstun nel onder de Hoge Rijndijk nabij de Leiderdorpse brug heeft voor enige vertraging gezorgd. Ver wacht wordt dat in de tweede helft van 1980 het definitieve plan gereed zal zijn; de tussenliggende periode wordt gebruikt voor het geven van inspraak. Het kan zijn dat met de werkzaamheden in Leiderdorp het eerst wordt be gonnen, als de procedure daar sneller verloopt. Dit blijkt uit een overzicht dat in het Provinciehuis in Den Haag circuleert over de stand van za ken bij het zgn. experimenteer project Leidse Baan. Dat expe rimenteerproject is het alterna tief voor de zgn. Leidse Baan, een provinciale verkeersweg die tus sen Leiden en Den Haag gepland was. Na vele protesten besloten Provinciale Staten in 1972 om de ze weg (in ieder geval voorlopig) niet aan te leggen en na te gaan op welke wijze het openbaar vervoer verbeterd zou kunnen worden. (Zoals door het aanleggen van aparte busbanen en door de bus sen de mogelijkheid te geven verkeerslichten te beïnvloeden). Strengen Het project is verdeeld in een aantal strengen. De werkzaamheden op de streng Leiden-Katwijk- Noordwijk zijn afgerond. Minis ter Tuijnman heeft deze verbe terde route dit jaar „geopend" De streng Leiden-Leiderdorp- Zoeterwoude zal de volgende zijn, die wordt aangepakt. Voor de streng Leiden-Voorscho- ten-Wassenaar-Den Haag is het nog niet zover. Op initiatief van de provincie Zuid-Holland wordt momenteel nagegaan welke technische mogelijkheden er zijn om de doorstroming van het openbaar vervoer te bevorderen. Er is overleg gaande met de di verse wegbcheerders: de ge meenten Leiden, Voorschoten, Wassenaar, Den Haag, alsmede Rijkswaterstaat. Aan Den Haag en Voorschoten heeft de provin cie inmiddels gevraagd een prin cipe-uitspraak te doen over en kele voorgestelde maatregelen; het technisch overleg met Leiden en Wassenaar zal naar verwach ting nog dit najöar worden afge rond. Dan pas kunnen Gedepu teerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) een voor stel doen aan de minister van verkeer en waterstaat en begint de inspraakprocedure Verbetering van de streng Leiden Stationsweg-Leiden Leliestraat is nog niet in studie genomen. De verbetering van de situatie op de Korevaarstraat wordt opgeno men in het plan voor de streng Leiden-Leiderdorp-Zoeterwou- de. De provinciale werkgroep die de diverse plannen voorbereidt, voert verder overleg met de ver schillende gemeenten over het wegnemen van knelpunten voor het openbaar vervoer. Bij de aan vang van het project werden er 68 van dergelijke knelpunten gesig naleerd; daarvan zijn er inmid dels 25 opgelost of vervallen. „NACHT VAN ZOETERWOUDE" TROK 72 DEELNEMERS ZOETERWOUDE - Ruim twaalf uur zijn de 72 deelnemers aan de "Nacht van Zoeterwoude" in de weer geweest. Gisteravond om 8 uur werden voorzichtig de eerste ping-pong balletjes geslagen. De sterkste deelne mers van de verenigingen ATTC uit Alphen a/d Rijn, HTVZ uit Zoeter woude, Taverzo uit Zoetermeer en de organiserende Pit-Effect combi natie (PEZ) zijn tot laat in de morgen bezig geweest. De eerste uitvallers waren vannacht om 1 uur te melden. Onder de deel nemers bevond zich uiteraard ook 'tafeltennisser in hart en nieren', Van der Helm. Buitert het tafeltennis op de zes tafels werd de nacht doorge bracht met spelletjes zoals sjoelen, biljarten, kaarten, dammen en scha ken. "gecompliceerd" ongeluk is vanmorgen vroeg de 37-jarige Joegoslaaf D.N. om het leven ge komen. Eén van zijn landgenoten raakte zwaar en twee licht ge wond. Bij het ongeval waren drie auto's betrokken. Het ongeval ontstond toen de Opel van de Joegoslaven, die bij een kaas handel in Bodegraven werken, op de Gemeneweg ter hoogte van het Korte Jaagpad door nog on bekende oorzaak van de weg raakte. De auto ramde daarop een boom en kwam daarna dwars op de rijbaan te staan. Een Renault, die uit de richting van Hazerswoude Dorp kwam en werd bestuurd door de 25-jarige postbode C.J.M., reed boven op de Opel. De postbode raakte daarbij licht gewond. Aannemer koopt grond in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben met het Sassenheimse aanne mingsbedrijf J. Dijkstra en Zoon overeenstemming bereikt over de verkoop van een stuk grond langs de Oude Rijn in Zoeter woude. Op dit terrein, gelegen in het be stemmingsplan Hoge Rijndijk Noord, zal een aantal woningen worden gebouwd (het zgn. Plan Dijkstra). Het aannemersbedrijf koopt de grond voor een bedrag van 54.542 gulden. De transactie moet nog worden goedgekeurd door Provinciale Staten; de sta tencommissie voor verkeer heeft zich gisteren akkoord ver klaard. Door de klap van de aanrijding kwam de Opel op de weghelft in de richting Hazerswoude Rijn dijk te staan en de Renault op de voor hem linker weghelft. Een Fiat van een Leidse krantenbe zorger botste tegen de Renault. Het slachtoffer, die naast de be stuur van de Opel zat, en de ge wonden zijn naar een Leids zie kenhuis vervoerd. t het Leiderdorpse 99 LEIDERDORP - Het nieuwe gemeentehuis van Leiderdorp is giste ren officieel geopend door de heer mr. M. Vrolijk, commissaris der koningin in de pro vincie Zuid-Holland. De openingshandeling bestond uit het oplaten van een para chute die door toedoen van de heer Vrolijk met enkele knallen de lucht in ging. Ver volgens lieten de aanwezige kleuters, die allen feestelijk verkleed waren, onder ba zuingeschal hun ballonnetjes op. Nadat de openingsceremonie voltrokken was, nodigde de burgemeester enkele kinde ren van Leiderdorpse basis scholen ujt om een tableau te vormen van verschillende werkstukken. Tijdens de toespraken die ver volgens werden gehouden in de raadszaal van het nieuwe gemeentehuis, wenste bur gemeester Van der Have alle burgers veel geluk met het nieuwe gebouw. De burge meester sprak over de veran dering die het gemeentehuis de laatste weken heeft onder gaan. "Was het eerst een huis van droefenis, nu is het een huis vol vreugde", aldus Van der Have. Verder kenschetste hij de openingshandeling, die met enkele harde knallen ge paard ging, als "een klap die een statendaalder waard is", waarmee hij doelde op de naam van de straat waaraan het gemeentehuis gelegen is: Statendaalder. Als cadeau voegde de heer Van der Have een schilderij, waarop het ou de gebouw aan de hoofdstraat afgebeeld stond, aan het ge meentehuis toe. De commissaris der koningin begon zijn openingstoe spraak met zich af te vragen wat er eerder was, de gedach te om de opening van het nieuwe gemeentehuis als slotstuk van het Leiderdorp se eeuwfeest te beschouwen of de conclusie dat Leider dorp dit jaar 1200 jaar bestaat. Na daarna nog enkele woor den gewijd te hebben aan de kunst van het besturen vani een gemeente, merkte hij op hoe huiselijk het exterieur van het gemeentehuis bij hem overkwam. Van binnen viel het multi-functionele karak ter van het gebouw hem op. Ook de heer Vrolijk had een cadeau voor het nieuwe ge meentehuis. Hij bood een portret aan van de koningin. Dit portret zal een plaats krij gen in de raadszaal. Er werden overigens vele ca deaus aangeboden gisteren. Van de nestor der raad werd een klok in ontvangst geno men, van de heer Hobo, de gemeentesecretaris, een oude sleutel uit het wapen van Lei derdorp, van de architect, de heer Moort, een aquarium. Als klap op de vuurpijl ont ving de gemeente bovendien nog een carillon voor op de gevel van het nieuwe gebouw. Dit carillon werd door de heer Klein aangeboden namens een bedrijf dat aan de bouw van het nieuwe gemeentehuis heeft meegewerkt. CHINESE MINISTER NAAR LEIDEN 99 ZOETERWOUDE - "Met de lp Overpeinzingen" blijven de goe de teksten niet alleen maar een herinnering, maar ze kunnen steeds weer beluisterd worden. Zo is het ook van grote betekenis geworden voor mensen buiten de zwakzinnigenzorg". Met deze woorden zorgde mevrouw Nolet van het stichtingsbestuur "Gem iva" ervoor dut de door de amateurs gemaakt plaat werd "gereleased" werd. Dit gebeurde in huize "De Weipoort" in Zoe terwoude. Naar aanleiding van een cabaret dat vorig jaar ter ge legenheid van het tienjarig be staan van "Gemiva" werd opge voerd zijn de teksten nu op de plaat vastgelegd. Het is de be doeling dat ook anderen r op muzikale wijze kennis kunnen maken met de wereld van de zwakzinnigenzorg. Harry Diederiks, initiatiefnemer van "Overpeinzingen" zegt dat de plaat nu al vruchten heeft afge worpen. "De plaat heeft bewezen te helpen bij discussies, vooral als mensen moeite hebben met het onderwero zwakzinnigenzorg", aldus de Zoeterwoudenaar. De opbrengst van de langspeler zal ten goede komen aan een groep geestelijke gehandicapten. Het is bestemd voor de aanleg van een verkeerstuin in een nieuw te bouwen instituut voor geestelijk gehandicapten. Het gebouw, dat aan de Stopwijkse weg komt te liggen, zal uiteindelijk 316 kinde ren kunnen opvangen. Eerst zul len er twee sterpaviljoens worden gebouwd waarin twee keer 72 pupillen kunnen worden gehuis vest. Over twee jaar moeten de eerste kinderen kunnen worden ondergebracht. Op een later tijd stip zullen er zo n dertig kinderen uit huize "De Weipoort" naar het nieuwe gebouw verhuizen. De bezetting van De Weipoort blijft dan zeventig kinderen; het aantal ligt nu op 101 en overschrijdt daarbij de bezettingsnorm. Don derdag 26 oktober zal de burge meester van Zoeterwoude Det- mers de eerste paal slaan van het instituut. LEIDEN - De Chinese minister van onderwijs Jiang Nanxiang brengt dinsdag een bezoek aan Leiden. Eerder op de dag houdt de Leidse professor, dr. S. Dres den van de Koninklijke Neder landse Academie van Weten schappen, een lezing over de or ganisatie van het wetenschappe lijk onderzoek. Buiten een be zoek aan de Leidse universiteit, gaat de Chinese minister die dag ook naar de Technische Hoge school in Delft. Op uitnodiging van minister Pais van onderwijs brengt de Chinese minister vanaf morgen tot en met vrijdag een bezoek aan Neder land. Op het programma van de minister staan buiten Leiden en Delft, bezoeken aan AJmere, Le lystad en Rotterdam, terwijl er ook enige lezingen worden ge houden. Maandagavond wordt het Chinese gezelschap in Den Haag ontvangen door prinses Beatrix en haar echtgenoot. Zoals bekend was minister Pais in maart in China om daar onder meer te onderhandelen over het uitwisselen van studenten en we tenschappelijke onderzoekers. Een en ander leidde tot de af spraak dat over en weer een be paald aantal studenten, afgestu deerden en wetenschappelijke onderzoekers zullen worden uit gezonden. Tijdens zijn bezoek aan China heeft minister Pais zijn ambtgenoot en diens echtgenote voor een tegenbezoek uitgeno digd. Zaterdag Leiden - Inschrijving Haring en Wittebrood, Stadsgehoorzaal van 11-15 uur. Schouwburg-Rasputin, 20.15 uur. Sanders - Levendaal/hoek Kore vaarstraat, Antiekmarkt, 9.30-17 Middelweg 19c, kinder voorstelling Leids Poppenthea ter, 14.30 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, Femke ontmoetingscentr. voor i, 13-16 uur. „Nova Karta robuust Chris Simpson werd na elk optre den zo frequent gesignaleerd met dames met een Nederlandse na tionaliteit, die hij altijd, de EG- gedachte van samenwerking huldigend, tot aan de vroege morgen begeleidde, dat zijn aan dacht voor de muzikale prestaties van "Magna Carta" zienderogen terugliep. Het werd de overige twee Magna Carta-leden duidelijk: Chris Simpson moest verdwijnen. Tom Hoy en Robin Thyne, drijvende krachten achter M.C., konden echter geen gebruik maken van de naam "Magna Carta" en beslo ten de vrijwel identieke naam "Nova Karta" te kiezen. Daar waar Chris Simpson zich dicht bij zijn Engelse echtgenote en kin deren nestelde om tot het schrij ven van kinderboeken over te gaan, richtten Hoy Thyne de nieuwe band op. Dahmane Mes- bahi, Roy Kuschel en Lex Tanger werden aangetrokken voor resp. basgitaar, elektrische gitaar, pia no, dwarsfluit, percussie en drums. Deze opsomming is vrij willekeurig, omdat de musici de instrumenten onderling uitwis selen. Hun grote muzikale be gaafdheid stelt hen daartoe m staat. Natuurlijk zong de groep, die inmiddels meer dan twintig 'gigs' in Nederland onder de nieuwe naam achter de rug heeft, veel nummers van haar jongste, vorige week in Nederland uitge komen, langspeelplaat "Road works". Onder meer het op CBS- single uitgebrachte "Fly Away", een track van deze elpee, waar voor Hoy tijdens het optreden opvallend veel reclame maakte. Daarnaast ook de nieuwe compo sities "Customs Man", "Com ment Allez Vous", "Geraldine" (een Tom Hoy-compositie voor zijn vriendin) en "Lady Time" Daarnaast kon de groep niet heen om de Magna Carta-classics "Took A Long Time", "C'est La Vie" en "Idle Wind". De groep heeft, door toevoeging van man doline, trommels en meer gitaren een sterk gewijzigde sound. Het "Martine Bijl-effect" is vervan gen voor wat robuuster getoon zette en wat agressiever ver woorde nummers, die het- publiek blijkbaar bijzonder blij ken aan te spreken. Er waren gis teravond ongeveer vierhonderd vijftig man naar de Stadsgehoor zaal gekomen, waarbij niemand zich, ondanks de kwetsbaar op gestelde rijen stoelen, extrava gant gedroeg. Tijdens het optre den, dat door een korte pauze rond 9.00 uur in tweeën werd ge deeld, werd door het voorname lijk vrij jonge publiek zeer aan dachtig geluisterd. BERT KOEKEBAKKER Leiderdorp - 14.00 uur, Mr. Pieter van Vollenhove bezoekt het nieuwe gemeentehuis. Twee brandweerploegen bespuiten elkaar op de Hoogmadeseweg, 10.00 uur "Samsonveld". Ringrijderij - Fred. Hendriklaan, 13.30 uur. Gondelvaart - Achthaven, Span- jaardsbrug, 19.00 uur. Jaarfeest NVSH, Nieuwe Rijn 20a, 21 uur. Augustinus - Filmavond, 21 uur. Femke - open dag, Haarlemmer- straat 73b, 12-17 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van za 10.00 uur v.m. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad) J. van Leeuwen, Van de Brandelerkade 28, tel. 120412. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk) J. Verhage, Rozemarijntuin 51, Leiderdorp, tel. 895144. Wijk 3 (De Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad) Mevr. E. Vogelberg, De Sitterlaan 18, tel. 132877. Wijk 4 (Zuid-West en Haagweg- kwartier) H. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - zat S. Ouwerkerk, Loeve- i 10, tel. 891037, zond: F. Kemme, laan 29, tel. 152130. Voorschoten - J. Vrijenhoek. Bar S. van de Oyelaan 38, tel. 2356 (zat) zond: Mevr S. Platteel-de Jong, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 21-28 sept. door Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121735. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge- zondheidscentr.. Berkenkade Leider dorp, tel. 410131., spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentr. v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v. d. Wilt, Me rellaan 22, tel. 02522-11454. Zondag Zoeterwoude - Begin van de week Maandag Leiden - Openbare bijeenkomst van de literaire Workshop, LAK- theater, Levendaal 150. 20.00 uur. Najaarstentoonstelling, t/m 20 okt, over de geschiedenis van de Hooglandsekerk door de eeuwen heen, werkdagen van 9-17 uur en do-avond van 19.30-21.30 uur. zat: 9-12 uur. Gemeente archiefdienst - Boisot- kade 2a. Ontmoetingscentr. hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Stadhuis - Gemeenteraad, 19.30 "Overpeinzingen" heeft bewezei te helpen bij discussies c vmkzinnigenzorg LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post 60.90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post 1 232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2