Ben de Roo: "Lugdunum nn in vorm Jan Dekker: "Publiek is hier vreselijk fanatiek" De enige die tussen Leiden en Katwijk net zo snel is als de auto is deNZH-buschauffeur. 40OO+2OOO m2 Spek (reedt af bij RCL De busdus keukens, badkamers,zitkomfort Patrick Sercu onttroont zesdaagsekeizer" Post Handbalfinale bijna Leidse aangelegenheid HM' Keukens van klasse. poggenpohl VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1979 LEIDEN - Bennie de Roo is een ondergewaardeerde voet baller. Niet verwonderlijk overigens want de sobere speelstijl van de Lugdunum-voorstopper is namelijk minder opvallend dan dat van zijn kornuiten Sjardijn en Van Es in de frontlinie, die regelmatig in het oog lopende acties ondernemen en derhalve meer tot de verbeelding van het publiek spreken. De 21-jarige Leidenaar bewijst evenwel elke wedstrijd dat hij vrijwel een onmisbare steunpi laar is in de basiself van de forma tie van Ruud de Groot. De sei- zoenouverure tegen DHL (1-2 winst) was daarvan een duidelijk bewijs. Ondanks een spierbles sure verkoos De Groot liever zijn bebaarde pupil in de opstelling dan een topfitte remplacant. Hal verwege de eerste helft moest de verdediger niettemin toch afha ken omdat een tweede, in de wedstrijd opgelopen kwetsuur hem belette de strijd voort te zet ten. De gevolgen waren bijna (Zee scoorde vlak voor tijd de winnende treffer) desastreus. De tot op dat moment vrijwel fout loos operende Leidse defensie onderging na het uitvallen van Ben de Roo een gedaanteverwis seling. De organisatie viel weg en er bleef niet veel meer over dan een nerveus geheel, waar vijf (incluis goalie Eradus) persona ges elkaar ongecoördineerd in de weg liepen. De Roo is dus een zéér bruikbare kracht.in de Leidse afweer, al hoewel hij de plek van voorstop per tamelijk ondankbaar vindt. "De spits uitschakelen, daar gaat het dus eigenlijk om. 't Is de meest ondankbare plaats in de ploeg maar ik doe het niet met tegenzin. Ik probeer het gewoon netjes te doen. Als de tegenstan der gaat schoppen, schop ik net zo hard mee. Zo ben ik dan ook weer, want ik laat niet over me heenlopen. En als ze beginnen te ouwe hoeren, wijs ik gewoon naar het scorebord. Dat zegt meestal voldoende" Scorebord Op dat scorebord prijken de laatste tijd voordelige uitslagen van de Leidse tweedeklasser. "Het gaat momenteel niet slecht met Lug- dunum. De conditie is uitstekend en het sfeertje kan niet kapot. Dat moet toch aan de eind van de rit een kampioenschap kunnen op leveren. Tenminste als het geluk ons een beetje gunstig is gezind. Ook zullen we dergelijke wed strijden als vorige week tegen Delft gewoon moeten winnen, anders gaan we net als vorig sei zoen de boot in". Toch is Bennie de Roo voorzichtig met z'n uitspraken als de stad- botsing van a.s. zondag tegen "Minstens gelijkspel" LEIDEN - Sjaak Matters, de forse gebouwde verdediger van LDWS, meent dat zijn ploeg minstens een gelijk spel aan de confrontatie te gen Lugdunum overhoudt. "Dat is gebaseerd op het feit dat LDWS nu over dertien gelijkwaardige spelers be schikt. Zondag doen Cees de Roode en Hannie Sjardijn weer mee in de basiself en vooral de aanwezigheid van Cees scheelt een slok op een borrel. Mede met zijn in breng op het middenveld zijn we helemaal niet kans loos tegen Lugdunum". Bennie de Roo, de sobere voor stopper van Lugdunum, stelt dat Lugdunum met het aanwezige spe lersmateriaal en het goede sfeertje kampioen moet kunnen worden. LDWS ter sprake komt. Ook hij stelt: "een derby is een vreemde wedstrijd. Je kan er niets van zeggen. Maar het zal wel weer een slechte wedstrijd worden. Dat is gebruikelijk tegen LDWS" Verspeeld In de beslissende fase van de vorige competitie verspeelde Lugdu num door een 0-0 deling tegen LDWS vrijwel zeker het kam pioenschap van de tweede klasse A. Met deze wetenschap oordeelt Bennie de Roo dat "het een voor deel is om zo vroeg tegen LDWS te spelen. Want nu is Lugdunum in vorm, nu hebben we een goede kans om te winnen. Trouwen^ het zijn zo langzamerhand alle maal oudjes bij LDWS aan het worden, hè. Zeker op conditie moeten we ze kunnen pakken" Zijn directe tegenstander van zon dag, George Pinas, boezemt de voorstopper weinig angst in. "Pi nas is een van de velen die ik moet uitschakelen. En dat gaat mij de laatste tijd goed af. Vorig seizoen hebben maar twee spit sen tegen mij kunnen scoren. Bij dat aantal moet het maar blij- ROB ONDERWATER LEIDEN - Na de door Parker Leiden met zeer veel overtui ging gewonnen wedstrijd tegen topper-in spé Amstelveen en de week rust die daar op volgde krijgt het team van Hennie Blom morgenavond opnieuw met een sterke te genstander te maken. Die opponent is niemand minder dan EBBC Den Bosch, kampioen van vorig jaar en aarts rivaal nummer één. Evenals Leiden kende de ploeg van Ton Boot, vorig seizoen nog zo succesvol in de strijd om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars, een voortvarende start van de basketbalcompetitie. In een aar dige wedstrijd zette Den Bosch vorige week de 'eeuwige' num mer drie NN Donar aan de kant en zoiets geldt nog altijd als een goed resultaat. Morgenavond kan Den Bosch evenwel op nog meer tegenstand rekenen. EBBC werd het afgelo pen jaar weliswaar kampioen in Leiden, maar dat feestje kon ge vierd worden in de Groenoord- hal. Een omgeving die de Bos schenaren wel ligt, gewend als de heren inmiddels zijn aan het spelen in grote hallen. Jantje Dekker, international en spelverdeler van EBBC drukte daar alsvolgt zijn mening uit: "Ik snap Leiden niet. Het is natuur lijk aardig datje tienduizend man over de vloer krijgt bij je kam pioenswedstrijd, maar als je daarmee de titel op het spel zet vraag ik me af of je er niet wijzer aan doet om op vertrouwd terrein te blijven. Wij hebben in de Vijf Meihal nog nimmer kunnen win nen. Die atmosfeer daar ligt ons niet. Het publiek is altijd vrese lijk fanatiek en zoiets mist zijn uitwerking niet. Nee, wij waren vreselijk blij toen we hoorden dat we daar niet hoefden te spelen" aldus Jan Dekker toen Duidelijk Enfin, dat is duidelijke taal, Den Bosch heeft het niet zo op de in tieme Vijf Meihal die bij dit soort toppers meestal tot de nok ge vuld is met enthousiaste (Leiden) supporters. En het publiek, Blom zei het zo passend, kan fungeren als een soort zesde man, een ex tra-handicap voor de tegenstan der. Den Bosch, dat kwalitatief iets hoger aangeslagen moet worden dan Leiden, zou inder daad wel eens opnieuw over die drempel kunnen struikelen. Er veranderde dit jaar overigens zeer weinig bij dit 'PSV' van bas ketballand. EBBC, dat ondanks zijn successen op internationaal niveau, nog steeds niet geslaagd is in het vinden van een sponsor en het daarom nog immer moet hebben van de geldelijke injec ties van de joviale bestuurders Rinus de Jong, zal alleen John van Vliet afhaken. Rust staat voorop bij de club uit Den Bosch en die tactiek heeft EBBC geen windeieren gelegd. Iedereen weet waar hij aan toe is, iedereen kent zijn taak. Veel meer dan an dere verenigingen is Den Bosch een vriendenclubje dat gemoe delijkheid hoog in het vaandel heeft staan. En toevallig lopen er natuurlijk nog een stelletje aardi ge ballers rond. Spil van het team is James Listen de boomlange center en speler van het jaar. Hem werden het af gelopen jaar aantrekkelijke con tracten voorgelegd door Franse en Italiaanse clubs, maar de 'al- les-kunner' van Den Bosch bleef waar hij was. Naast hem staat Kees Akerboom, erkend als de beste Nederlandse speler die er is, Al Faber, de fy siek sterke Nederlandse Amen- kaan en Rob van Essen, het aan komende talent. Dan zit Den Bosch sinds jaar en dag erg goed in zijn guards. Allereerst de on volprezen Jan Dekker, vervol gens de man met het loepzuivere afstandsschot Danny Cramer en tenslotte nog 'gaatjesvuller' Theo Kropman. En daaromheen loopt natuurlijk altijd nog een man als Jantje Dekker, hier in duel tegen t Cantude latere Europa Cup winnaar de strijd tegen Leiden Buff Kirkland, de uiterst balvaardige dribbelaar, altijd goed voor spectaculaire acties en veel punten. Last but not least beschikt EBBC over Ton Eoot, vorig seizoen uitgeroepen tot coach van het jaar. Voorwaar een illuster stel LEIDERDORP - Het RCL-be- stuur, dat aanvankelijk door de houding van tweede voorzitter Koos Spek volledig zou aftreden, blijft gewoon functioneren Aanleiding hiertoe is het gevolg van een gisteravond gehouden ledenvergadering in de kantine bij de Leiderdorpse voetbalclub. waar Koos Spek massaal door de leden werd weggestemd. Spek voelde het één en ander al aankomen en trok zich al voor dit besluit terug als tweede voorzit ter en bestuurslid. Rinus Rijnsburger werd gister avond als vervanger voor Spek aangewezen. Voor Leiden wordt het morgcp af tasten van de eigen mogelijkhe den. In principe leek het duel te gen Amstelveen daarvoor al ge schikt. maar het sterk gewijzigde team van Hennie Blom kreeg van het opgekrikte ploeggie van Theo Kinsbergen niet de tegenstand die het verwachtte. De test-case van morgen zal veel interessanter zijn. Weliswaar stelt het duel uit competitie-techinisch oogpunt (beide teams zullen zich zeker kwalificeren voor de nacompeti- tie) niets voor, maar gezien de ri valiteit die er bestaat tussen Ncerlands sterkste formaties, ligt het er dik bovenop dat men tot het uiterste zal gaan. Leiden kan dan zien welk perspectief dit team biedt. Of een Bob Heuts no dig is of niet AD VAN KAAM ADVERTENTIE De NZH lijnen 31, 32 en 41 tussen Katwijk en Leiden lopen als een trein. Dankzij een vrije baan, stoplichtbeïnvloeding en passeerstroken doet de bus er nooit langer dan ca. 20 minuten over En dat voor maar f 39,- per maana. Vraag een aanvraagformulier voor 'n abonnement1 LEIDEN - De bekerfinale van het handbaldistrict Den Haag is bijna een complete Leidse aangele genheid. Bij de dames gaat de strijd tussen MMO, dat Hermes met 5-4 versloeg, en Oase, dat veel sterker bleek dan Verburch. De heren van Saturnus ontmoeten in de eindstrijd het Haagse Wings. Door deze verrassende ontwikke lingen onderzoekt de Haagse handbalbond de mogelijkheid om beide finales in Leiden te la ten verspelen. De datum waarop de wedstrijden gespeeld worden is dinsdag 25 september. In de lotto en toto van week 37 vie len in totaal 37.817 prijzen. Lotto 37 van zondag. In deze lotto vielen in totaal 34.042 prijzen. Inleg: 3.367.024,-. Prij- zenbedrag: 1.735.457,94. Ie prijs 1 winnaar, bruto 666.666,67, 2e prijs 10 winnaars, elk 15.993,30, 3e prijs 157 winnaars, elk 1.528,00,4e prijs 9.103 winnaars, elk ƒ35,10, 5e prijs 24771 win naars. elk 12,90, jackpot be stemd voor week 38 29.240,61. Toto no. 37. In deze toto vielen in totaal 2.179 prijzen. Inleg: 510.960,-. Prijzen bed rag: 282.305,88. Ie prijs 5 winnaars, elk 27.336,40, 2e prijs 182 win naars, elk 333,30, 3e prijs 1.992 winnaars, elk 42.60. Toto-gelijk no. 37. In deze toto vie len in totaal 1.596 prijzen Inleg. 71.798,-. Prijzenbedrag: ƒ37.350,54. Ie prijs geen win naars, 2e prijs geen winnaars reglementair gaat van de le prijs inclusief het aandeel van de niet uitgekeerde 2e prijs een bedrag van 4.008,87 naar de jackpot van week 39. Het overige bedrag wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m de 5e prijs; 3e prijs elk 665,10, 4e prijs -s, elk 18,70, 5e prijs "s, elk 11,80. Jackpot bestemd voor week 39 4.008,87. ADVERTENTIE W «UV4Wwtl 1 ADVERTENTIE LONDEN (ANP) - De zesdaagse van Londen, de opening van het seizoen, is gewonnen door de Belg Patrick Sercu en de Westduitser Albert Fritz. Op de tweede plaats ein digden de Nederlanders René Pijnen en Gerben Kar stens. Door zijn overwinning bracht Pa trick Sercu het aantal zesdaagse- overwinningen op 65, hetgeen IJshockey- selectie DEN HAAG (ANP) - Ter voorbe reiding op de Olympische win terspelen in Lake Placid speelt het Nederlands ijshockeyteam op 2 en 3 oktober twee interland wedstrijden tegen Noorwegen in Oslo. Coach Hans Westberg se lecteerde twintig spelers. De selectie ziet er als volgt uit: doel: De Bruyn (Amsterdam), Go- bel (Tilburg), verdediging: Peternousek (Til burg), Kolijn (Den Bosch), pluy- mers, Van Gog, Laarman. Van Onlangs (Groningen), Van Soldt (Heerenveen) voorhoede: De Bruyn, De Heer, Van Wieren, Jansen (Heeren veen), Van den Broek (Tilburg), Tooren (Groningen), De Vos, Huizinga, Berteling, Klooster en De Graauw (Amsterdam). een evenaring inhoudt van het record van de voormalige "zes daagsekeizer" Peter Post. De Belg behaalde voor de achtste keer de zege in de Engelse hoofd stad. In de finale van de laatste dag werd de Deens/Zwitserse combinatie Frank/Savary, die vier dagen het veld aanvoerden, op een ronde gereden, waardoor zij terugvielen naar de derde plaats. Pijnen en Karstens konden het duo Sercu Fritz blijven volgen, maar beza ten een te forse puntenaehter- stand om het koppel voorbij te gaan in de eindklassering. De uitslag is: 1. Sercu (Bel) Fritz (Wdl) 547 punten, 2. Pijnen Kar stens (Ned) 323, op één ronde: 3. Frank (Den) Savary (Zwi), 4. Peffgen Hempel (Wdl), 5. Allan Clark (Aus). Joop Zoetemelk heeft gisteren de wielerronde van de Molen, die in Oosterhout werd gehouden, gewonnen. Zoetemelk legde het tot 95 kilometer ingekorte par koers af in 2 uur 1 minuut en 27 seconden. Wereldkampioen Jan Raas eindigde als tweede en Jos Schipper werd derde. L»e uitslag is: 1. Joop Zoetemelk 95 km in 2 uur 1 min 27 sec, 2. Jan Raas z.t., 3. Jos Schipper z.t Morgan krijgt vijf duels DEN HAAG (ANP) - De spits- speler van FC Groningen, de Ier Sammy Morgan, is door de tuchtcommissie van de KNVB vijf wedstrijden on voorwaardelijk geschorst. Bovendien kreeg Morgan een geldboete van 250 gulden. De behandelingskosten komen voor rekening van FC Gro ningen. Morgan werd op 16 september in de wedstrijd tegen De Graafschap door scheids rechter Thomas van het veld gezonden, nadat de Ier een tegenstanderTrentelman had geslagen. Morgan en FC Gro ningen hadden de KNVB om een mondelinge behandeling gevraagd. Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt b v Gebr Rolffs Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeter woude-Rijndijk Tel 071-89 92 0(.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19