mededelingen gemeentebestuur leiden 24 tm 28 sept.'79 vakaturelijn 071-130636 leiden Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. LubapQ I 'it/end Buro-J Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 24 sep tember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming commissarissen van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Benoeming Curatoren van het Stedelijk Gymna- Voorstel verdaging beslissing vaststelling bestem mingsplan Rijnzicht. Voortzetting interpellatie Mr. H.E.A. Driessen over totstandkoming gemeenschappelijke regeling krachtens de Wet Ambulancevervoer Geld voor de sloop fabriekscomplex Nederlands Drukkerij Bedrijf Oosterkerkstraat. Behandeling nota "Energiebeleid Leiden" Eervol ontslag hoofdleidster openbare kleuter school "De Margriet". Vaststelling bestemmingsplan "Maredorp" Verzoeken schoolbesturen om medewerking Geld wegens uitspraak Centrale Raad van Beroep in de zaak Daey Ouwens. Vaststelling onteigeningsplan Ververstraat. Vaststelling onteigeningsplan Haver en Gortbuurt. Aanvullende gelden voor restauratie 4e Binnen vestgracht 9,27 en 33. Geld voor herstel woning 4e Binnenvestgracht 8. Geld voor uitwerken schetsontwerpen en uitvoe ring voetgangersbruggen over Nieuwe Rijn bij Be schuitsteeg en over Oude Vest bij Lijsbethsteeg, Voorstel bouw nieuwe trap bij Stadhuisplein en aanschaf hardstenen paaltjes voor dit plein. Commissie- vergaderingen \5 Commissie voor Volkshuisvesting. Dinsdag 25 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Treffen voorzieningen voor gehandicapten, o.a. aan nieuwbouwwoningen (verzoek Mevr. Kessen). Voorstel benoeming bestuurslid Vereniging tot be vordering bouw Werkmanswoningen. Besluit B. en W. 5 sept. jl. slopen panden 3e Ha- Hinderwet venstraat 89,91, 93, 95. Brief Stichting Comité Hulpverlening Z.O.-Azië met verzoek om woonruimte t.b.v. vluchtelingen. Jaarrekening 1978 Stichting Centrale Boekhouding Woningbouwcorporaties. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te be handelen agendapunten, kan daarover informatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Werkgroep Pancras-Oost. Bestaande uit ambtenaren en vertegenwoordi gers van bewoners en bedrijven in Pancras- Oost, van de Welzijnsraad en van de Adviesraad voor de binnenstad. Woensdag 26 september a.s. om 15.30 uur in het informatiecentrum de Pancrat, Middelstegracht 40 (op het parkeerterrein aan de Ir. Driessen- straat). Agenda: Concept van het ontwerp-bestemmingsplan. Voorlichting en inspraak daarover. Stand van zaken m.b.t. de bebouwing van de ter reinen van de voormalige Zaalberg- en van Wijkfa- briek. Inspraak van de toekomstige bewoners. Toekomst van de panden Middelstegracht 133 t/m 143 en Uiterstegracht 152 t/m 160. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid Donderdag 27 september om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Subsidiëring uitzending kinderen naar vakantieko lonies. Subsidieafrekening 1974 t/m 1977 t.b.v. avondver zorging Cornelius Musius Stichting. Krediet voorzieningen zusterhuis Endegeest. Ontwerp-gemeenschappelijke regeling Ambulan cevervoer regio Leiden brief Mr. Teekens dd. 10-9-79. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 27 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet Vlietpark; intrekken van het raadsbesluit van 10 ok tober 1977, no. 248. Verkoop noodlokalen Louise de Coligny-SGM, staande aan de Eijmerspoelstraat; krediet voor de bouw van vervangende noodlokalen op het terrein van de scholengemeenschap. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: L.J.F. Guldemond h/o Kunstaardewerkfabriek "De Leidsche Fles", alhier. Oprichten van door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van de fabricage van kunst- aardewerk c.a. in het perceel Morsweg 9 c/d. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisgeving, te we ten: 21 september 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: dinsdag 9 oktober 1979, om 14.30 uur in kamer 104 in het Stadsbouwhuis Het verzoek om vergunning met de bijlagen en_ de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, afde ling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Concept-brief inzake de asfaltering van de Bree- straat. Opstellen van een consolidatieplan voor het pand B reestraat 125. Opstellen van een consolidatieplan voor de kappen van het gebouw Steenschuur 21 Opstellen van een consolidatieplan voor de Mors- poort. Opstellen van een consolidatieplan voor de walto- ren Oistenrijck. Opstellen van een restauratieplan voor het complex van de Stadstimmerwerf. Ruiling van2panden inde Haverstraat. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Waard aan B.V. Aannemingsbedrijf du Prie te Lei den. Aankoop van enige percelen tuinland, gelegen in de Meerburgerpolder. Verbouw van de panden Aalmarkt 5 en 6 tot hore cabedrijf, zomede het onttrekken aan de woon ruimtebestemming van die beide panden. Commissie voor de beroepschriften, derde afde ling. Vrijdag 28 september a.s. om 16.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van de heer M. Lührman tegen aankondiging van politiedwang tot verwijdering van een (woon)schip uit de Boshuizerwetering. Wijziging bestemmingsplan de Kooi De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 212 van het gebouw Langegracht 72, in de re novatiewinkel voor de Koöi, Javastraat 2, en het Dienstencentrum voor de Kooi, Driftstraat 49, voor één ieder met ingang van 25 september 1979 gedu rende een maand ter inzage liggen het ontwerp-wij- zigingsplan Javastraat/Medusastraat en een bouw plan voor 14 woningen aan de Javastraat. Het ont- werp-wijzigingsplan heeft betrekking op wijzigings- gebied II opgenomen in het op 28 augustus 1978 vastgestelde bestemmingsplan Leiden de Kooi. Het wijzigingsplan is o.a. noodzakelijk ten behoeve van de bouw van 14 woningen in meergezinshuizen, bestaande uit 2 bouwlagen en kap, aan de Java straat. De verlening van de vergunning voor dit bouwplan is niet mogelijk, dan nadat het college van Gedeputeerde Staten hiervoor op basis van het be paalde in artikel 50 lid 8 van de Woningwet een ver klaring van geen bezwaar heeft afgegeven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wethou ders evenwel pas aanvragen, nadat belanghebben den in de gelegenheid zijn gesteld tegen het bouw plan en het ontwerp-wijzigingsplan, waarop het bouwplan is gebaseerd, bezwaren in te dienen. Ge durende bovenvermelde termijn kunnen deze bezwa ren bij het college van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De procedure, welke thans is ge volgd, is opgenomen in artikel 23 van de voorschrif ten behorende bij het bestemmingsplan Leiden de Kooi. Goed idee doe mee Ideeënbusaktie energiebesparing. In de periode van 21 september tot 30 oktober kan iedereen in Leiden meedoen aan een ideeënbusaktie voor energiebesparing. Als u denkt dat u een waar devol idee heeft om energie te besparen moet u dat zo uitvoerig en duidelijk mogelijk op papier zetten en met vermelding van naam en adres, inleveren in één van de ideeënbussen. Deze lichtblauwe bussen (50 stuks) zullen tijdens de aktie verspreid door de stad worden opgehangen op opvallende plaatsen in voor het publiek goed toegankelijke en drukbezochte ruim ten van verschillende gemeentelijke gebouwen zoals stadhuis, stadsbouwhuis etc. Mededelingen i.v.m. festiviteiten rondom 3 oktober Verkeersomleidingen In verband met de viering van Leidens Ontzet op 2 en 3 oktober a.s. zullen de volgende verkeersmaatrege len worden getroffen: Vanaf vrijdag 28 september om 08.00 uur in de ochtend worden de volgende wegen voor het doorgaand verkeer afgesloten: Lammermarkt-Mo- lenwerf-Schuttersveldweg en Valkbrug-Schut- tersveld. Op donderdag 4 oktober om 23.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is worden deze afsluitin gen weer opgeheven. Gedurende deze periode zal op de Haarlemmer weg, voorzover gelegen tussen de Willem de Zwij gerlaan en de Maresingel een éénrichtingverkeer worden ingevoerd en wel in de richting Willem de Zwijgerlaan. Öp zaterdag 29 september om 10.00 zal, in verband met de standplaats van„kermiswagens, de rijbaan van de Oegstgeesterweg, aan de zijde van het Schuttersveld, voor doorgaand verkeer worden.af gesloten. Het verkeer wordt over de andere rijbaan in twaerichtingen geleid. Op dinsdag 2 oktober om 10.00 uur zal het stads centrum geleidelijk verder voor het rijverkeer wor den afgesloten. Het rijverkeer "stad in" wordt ge leid via de Steenstraat, terwijl het rijverkeer "stad- uit" wordt verwezen via de route Apothekersdijk- Stille Rijn-Lange Mare. Op woensdag 3 oktober zelf zullen in verband met evenementen de B reestraat, de Doezastraat, de Jan van Houtkade, de Jan van Goyenkade, een ge deelte Witte Singel en een gedeelte van de Zoeter- woudsesingel gedurende een gedeelte van de dag aan het verkeer worden onttrokken. Tenslotte zal de taptoeroute (op 2 oktober 's avonds 19.30 uur) en de 3 oktoberoptocht met zich meebrengen dat vele wegen in de binnenstad tijdelijk worden afge sloten. Nadere inlichtingen over deze verkeersmaatregelen zijn te verkrijgen bij de verkeerspolitie te Leiden Tel. 149961. Taptoe optocht De route is als volgt: kaasmarkt (vertrek 19.30 uur) Pelikaanstraat-Haar- lemmerstraat-Prinsessekade-Bostelbrug-Kort Ra- penburg-Breestraat-Hogewoerdsbrug-Steenschuur (oostzijde)-van der Werfpark-Doezastraat-Jan van Houtkade-Geregracht. Grote optocht De route is als volgt: Vertrek om 13.00 uur precies van de Burggraven- laan-Hoge Rijndijk-Plantage-Hogewoerd-St. Joris- steeg (oostzijde)-Oranjeboomstraat-Jan van Hout- kade-Doezastraat-Raamsteeg-Korevaarstraat-Hoge- woerdsbrug-Breestraat-Kort Rapenburg-Bostel- brug-Prinsessekade-Haarlemmerstraat-Pelikaan- straat-Hooigracht-Watersteeg-Hogewoerd-Hoge- woerdsbrug-Breestraat. Het is verboden om tijdens de taptoe en de grote optocht met een auto langs bovenge noemde routes te staan. Auto thuis In verband met de grote drukte die tijdens de fes tiviteiten in de binnenstad wordt verwacht, raadt de politie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeersmaatregelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Cf&ed ccUt.. ebt hm! verstandig met energie Prijzen Alle ideeën, groot of klein, op het werk, in de stad of thuis zijn welkom en zullen door een deskundige jury beoordeeld worden. Er is een systeem bedacht om de ideeën te kunnen waarderen en prijzen vast te stellen. Daarbij kan het om flinke bedragen gaan. Er zal geke ken worden naar de besparingen die de ideeën op de gemeentelijke energierekening opleveren. Afhankelijk van de hoogte van dat bedrag zal de prijs een percen tage van de besparing bedragen. Dat kan oplopen tot bedragen van omstreeks (een paar) duizend gulden. Ook voor waardevolle ideeën die energiebesparing opleveren die niet "direct meetbaar" is worden prij zen uitgeloofd. Hiervoor is een puntenwaarderings- sypteem met prijzen tot maximaal f 1.600,— Daar naast zijn er, in natura, nog enkele energievriendelijke prijzen beschikbaar. Alle prijswinnaars zullen nog voor kerstmis 1979 worden bekend gemaakt. Tenslotte. Oktober 1979 is uitgeroepen tot internationale ener- giebesparingsmaand. We hopen dat u allemaal probeert mee te doen door het inleveren van goede ideeën. Wilt u meer inlichtin gen hierover neemt u dan contact op met de heer G. in 't Veld, lid van de energiecommissie, tel. 76 92 41 toestel 231 of met buro Voorlichting van het stadhuis. Donderdag 27 september om 9.30 uur start de Leidse banenmarkt in de Stadsgehoorzaal, Breestraat 60. Tot 's avonds 21.30 uur kan iedereen die op zoek is naar een baan daar terecht. Tientallen bedrijven die werk aan te bieden hebben van allerlei aard staan klaar om uitvoerige inlichtingen te verstrekken. Op ongedwongen wijze kan men zo kennismaken met de mogelijkheden die bedrijfsleven en overheid te bieden hebben. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 24 september Wijk 24.28 en 32 woensdag 26 september Wijk 33 donderdag 27 september Wijk 30 en 31 vrijdag 28 september Advocatenkantoor Mr. J. van der Plas c.s. Stationsplein 7, 's-Gravenhage vraagt: RECEPTIONISTE/TELEFONISTE met enige type-vaardigheid. Sollicitaties aan bovenstaand adres. OEGSTGEEST BORNEOSTRAAT Door particulier aangeboden EENGEZINS WONING met grote zonnige achter- en kleine voortuin, geheel goed onderhouden. Leeg te aanvaarden. Vraagprijs 157.000,- k.k. Tel. 055-261398. Het verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen: bel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer. SIRE Rublikatie aangeboden door dit blad ii nwerking met de Stichting Ideële Reclame. UNIEK/CLASSIC voor liefhebber VOLVO 444.04 Bouwjaar 1957. Goedgekeurd sept. 1979. in totaal originele staat. Kapelstraat 1, Leiden. Telefoon 146712. Bij beschikking van de Arron- dissements-Rechtbank te 's- Gravenhage van 17 september 1979 is Cornelis Hendriklis Jo seph Bus, geboren op 24 april 1936 te Laren N.H., wonende te Noordwijkerhout, onder cu ratele gesteld wegens een geestelijke stoornis met be noeming van Joseph Willem Bus, wonende te Hilversum aan de Gouden Regenlaan nr. 36 tot curator en Johanna Ja- coba Bus, wonende te Laren N.H. aan het Klooster nr. 6 tot toeziend-curator. Baarn, 19 september 1979 Mr. Joh. Grooten, Nassaulaan 42, Advocaat. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. Mé"

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18