actief ifl I vrije tijd I Voorzieningen voor noodkamp "Dit ding is zo stevig, daar kun je mee naar Zaire rijden" ■ranJ Regiogemeenten dragen kosten Raadsleden verbolgen over antwoorden op schriftelijke vragen PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 18 SEPTEMBER 1979 Industriebond FNV De afdeling Leiden van de In dustriebond FNV houdt van avond een ledenvergadering in het Antonius Clubhuis aan de Mari 43. Aanvang 8 uur. Tijdens de vergadering zal een definitief federatiebe stuur worden gekozen. Het voorstel van het bestuur is om maximaal 13 bestuursleden te kiezen. Na de pauze vertelt een hoofdbe stuurder over de structuur en werkwijze van de Industrie bond FNV, en het arbeids voorwaardenbeleid voor 1980. "Peerke Donders" De Katholieke Nationale Bond voor EHBO "Peerke Don ders", afdeling Leiden start vanavond weer met de ver volg scur sussen. Er wordt een diaserie vertoond door de in structeur, de heer Van Wijk. De bijeenkomst begint om acht uur en wordt gehouden in een van de lokalen van de St. Barbaraschool op de hoek van Levendaal en St. Joris- steeg. In diezelfde ruimte wordt don derdagavond 27 september een lezing gehouden over het redden van drenkelingen. Aanvang ook acht uur. VVD-ledenver gade- ring De Leidse afdeling van de WD houdt vanavond een algeme ne ledenvergadering. De ver gadering bestaat uit een huishoudelijk gedeelte en-na de pauze - een politiek gedeel te. Dr. F. Kuijers, voorzitter van de Leidse gemeente- raadsfractie, zal dan spreken over de actuele politiek. De bijeenkomst wordt gehouden in de Bierdeghel aan de Veste- straat le en begint om kwart over acht. Vluchtelingen De Leidse studentenvereniging SSR organiseert samen met de vluchtelingencommissie van CJVIYMCA-Nederland een avond die gewijd is aan de vluchtelingen in Jordanië. De bijeenkomst wordt gehouden in het SSR-gebouw aan-de Hogewoerd 108. Aanvang 20 Hengelsport Hengelsportvereniging VOP'74 hield een viswedstrijd in de Rijn en in de Nieuwe Vaart. De uitslag was als volgt: 1H. v.d. Meij 2220 gram (18 stuks), 2. A. Segijn 1440(18), 3. G. J. Kokkedee 1390(18), 4. H. v. Houten 2060(15), 5. Av.d. Meij 1950(11), 6. F. Reijken 1140(11), 7. J. Kokkedee 880(5), 8. H. v. Tongeren 320(4), 9. R. v.d. Zeeuw 480(3), 10. M. Kerkvliet 260(3). Majoretten het Leidse majorettenpeletoh "De Toekomst" heeft het af gelopen weekeinde deelgeno men aan een concours in Vlis- singen. De senioren eindigden daar als eersten, samen met "De Picolientjes" uit Dor drecht. De miss-majorette van het peleton behaalde de tweede prijs en kwam juist een halve punt tekort om als eerste te eindigen. Macrobiotiek In het Gesprekscentrum aan de Vrouwenkerkkoorstraat 17 wordt vanavond de tweede le zing gehouden in de serie over macrobiotiek. Alfons Zwet sloot van het Oost-West-cen- trum in Amsterdam spreekt over macrobiotiek em voe ding. De bijeenkomst begint om acht uur en de toegangs prijs bedraagt f 3.50 Duivensport! 1) LPC hield een wedvlucht vanaj St. Ghislain met 210 duiven. De uitslag was: 1,4. P. Lan- desbergen. 2,5,8,10. N. de Groot, 3,7$. J. Staffeleu, 6. J. Rozier. Duivensport! 2) LPV De Snelvlieger vloog met 321 duiven vanaf St. Ghis lain. De uitslag was: l.Gebr. Bink, 2$. I. Klinkhamer, 4,7. F. Compier, 5. J. Schouten, 6,8$,10. M. de Lange en Zn. Hengelsport Visvereniging De Brasem viste een wedstrijd in de Leidse Trekvaart. De vangst was slecht.De uitslag1. v.d. Pauw Kraan 1240 gram 15 stuks) ,2 S. Gommans 730(8), 3. A. v.d. Hulst 710(10), 4. G. Cramajr. 610(6), 5. B. Eradus 580(9), 6. S. den Dubbelden, 7. G. Cra- ma 480(4), 8. P. Eradus 460(5), 9.J. Blikman 370(6), 10. G. den Dubbelden 225(4). LEIDEN - Op de tien nood- standplaatsen van het re gionaal woonwagencen trum aan het Trekvaart plein zullen voorzienin gen als water, elektrici teit, schuur en toilet wor den aangebracht. De ge meenten die zitting heb ben in het bestuur van de Regionale Woonwagen centra rayon Leiden zul len de kosten voor de aan leg van de voorzieningen samen dragen. Er moet nog een kostenraming plus ontwerp worden gemaakt, maar de ge schatte kosten bedragen 300-350.000 gulden. Het bestuur van het Woonwagen schap besloot gisteren om in af wachting van de kleine kampjes in de regio de noodstandplaatsen als normale plaatsen in te richten. Het voorstel daartoe is het gevolg van de actie, enkele weken gele den gevoerd door de woonwa genbewoners. Kamer bezet Zo bezetten zij de kamer van wet houder Tesselaar. Later zetten zij de Breestraat vast. Als argument voor de actie voerden ze aan dat de kampjes, die volgens afspraak (een gemeenschappelijke rege ling) in de regiogemeenten moe ten worden opgericht er nog steeds niet zijn. Ze gebruiken nog steeds de noodstandplaatsen, die in 1976 voor een jaar werden in gericht. Gesprek Nieuw portofoonnet politie LEIDEN - Als de Leidse raad er mee akkoord gaat zal de politie binnenkort de beschikking krij gen over een nieuw portofoon communicatienet. Met de porto foons die nu gebruikt worden is het op afgelegen plaatsen vaak niet mogelijk om contact te hou den met collega's op het bureau aan de Zonneveldstraat. Het nieuwe systeem is inmiddels in een 25-tal gemeenten geïnstal leerd en voldoet goed. Het nieu we portofoonnet bestaat uit één centrale zender en een aantal ver spreid in de gemeente geplaatste ontvangers. Die zijn zodanig op gesteld, dat ze vanuit elk punt in de gemeente binnen het zendbe- reik van de portofoons vallen. De ontvangers zijn via telefoonlij nen verbonden met een in het bu reau van de politie opgestelde centrale. De kosten van de in stallatie voor Leiden bedragen rond f 175.000.-. De gemeentelij ke commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden ging gisteravond akkoord met die uitgave. Verder gaf men ook de goedkeu ring aan een plan om een aantal afdelingen van de politie in de toekomst te huisvesten in het pand aan de Korevaarstraat 30. Daar zit op het ogenblik nog het statistisch bureau van de ge meente, maar dat zal binnenkort terugkeren naar het stadhuis. Het overbezette woonwagencentrum aan het Trekvaartplein Tijdens een gesprek tussen de ge meente Leiden, de bewoners en CRM enkele weken geleden werd duidelijk dat het ministerie niets voor uitbreiding van het 68 plaat sen tellende centrum voelt. De gemeente Leiden wilde het plan toch uitvoeren, omdat de nood standplaatsen bestaan. Van uit breiding is geen sprake. Gisteren liet CRM het schap weten geens zins van plan te zijn aan de voor zieningen mee te betalen. Het plan van de gemeente zou bo vendien aan nauwlettende crite ria worden onderworpen. Desondanks besloot de meerder heid van het bestuur dat de voor zieningen er moeten komen. Hetgeen niet wil zeggen dat de regiogemeenten nu van hun plicht om een aantal standplaat sen in te richten worden ontsla gen, zo benadrukte Tesselaar. LEIDEN - De vertegenwoordigers van PPR, PSP en CPN in de Leidse raad, de heren Beijen, Hoeven en mevrouw Ponsen, zijn verbolgen over de wijze waarop B en W schriftelijke vragen hebben beantwoord over onder houdswerkzaamheden aan woningen in het SintJanshof. "De eerste de beste huisjesmelker die een dergelijk verhaal zou op hangen zou door het gemeente bestuur met hoon worden over laden en bij de huurcommissie en de kantonrechter geen enkele kans maken", zo constateren de drie raadsleden in een toelichting op een aantal nieuwe vragen over de kwestie. In de antwoorden van de eerste se rie vragen zei het college dat het in het hofje om normale onder houdswerkzaamheden ging die niet tot een huurverhoging mo gen leiden. "Maar", zo zeggen de raadsleden,vervolgens vertelt u dat hier toch een kostenvergoe ding betaald wordt en dat de be woners nog boffen dat u dit niet als een huurverhoging ziet. De raadsleden wijzen erop dat de mededeling dat het niet om een huurverhoging gaat aantoonbaar onjuist is. Men noemt daarbij een B en W-besluit van december vo rig jaar waarin duidelijk staat dat de kosten van de onderhouds werkzaamheden primair gedekt worden uit een huurverhoging per 1 januari. Het college van B en W, dat als re genten van het hofje optreedt, krijgt van de raadsleden onder meer de vraag voorgelegd of de uitvoering van de onderhouds- Hoeven werkzaamheden afhankelijk is gesteld van een kostenvergoe ding te betalen door de bewoners. De drie raadsleden zijn van me ning dat de sinds 1 januari 1979 betaalde toeslag terugbetaald moet worden. Een gevaarte dat na het passeren van een hindernis slechts met de allergrootste moeite weer op de been (het wiel) kon worden gezet spoedt zich weer aan de ar beid. Het bonte gezelschap vervolgt zijn weg langs de Leidse Vaart. De enkele autochtonen die langs deze kilometerslan ge vaart zijn gevestigd kijken met open monden toe. Even als trouwens het in deze con treien veelvuldiger voorko mende vee. Wanneer een der deelnemers het nodige vuur werk afsteekt begint een kudde koeien met allerlei vreemdsoortige schijnbewe gingen en bokkesprongen door elkaar te rennen. Vanuit de geluidswagen klinkt het: "Jongens, vanavond hebben we zure melk van deze koeien". Wanneer een van de vele brug getjes wordt genomen rijdt team vier by de afdaling bijna een woonboot binnen. Een voorbode van naderend on heil want bij de volgende af daling slaat het noodlot kei hard toe. "Het Paard" verliest de macht over het stuur en belandt met een noodvaart in een heg. Met een pijnlijke heup en op een nog gammeler voertuig fietst hij verder om enkele honderden meters verderop wederom de macht over het stuur kwijt te raken. Het toe val wil dat hij deze keer niet richting heg koerst maar met een sierlijke boog met zijspan en al in de vaart verdwijnt. Wanneer hij even later proes tend en druipend op de kant staat brult hij: "Heb er ie mand een handoekkie voor me want ik sta hier te vergo- ren!". Arm "paard" hij moet de resterende kilometers noodgedwongen in een volg auto afleggen. Na dit kostelijke incident ver loopt de race vervolgens re delijk voorspoedig. Rond zes uur bereikt de Leidse delega tie in opperbeste stemming, zij het gehavend, de Noord hollandse badplaats. Na een stevige opknapbeurt in hotel Bouwens-Palace stort men zich massaal in het uitgaan sleven. Vandaag is op het circuit van Zandvoord waar "Het paard" nog een poging heeft ge waagd om zijn bolide aan baandirecteur Johan Beere- poot te verkopen, een hinder nisrace gehouden waarna de hele bedoeling weer richting Sleutelstad trok. Op het mo ment dat u deze krant onder ogen krijgt is het nog licht be nevelde gezelschap waar schijnlijk volop onderweg om straks als ware "verlepten" (en zo hoort het volgens Hans Sijsveld ook) bij de DIOK- kantine te arriveren. JAAP VISSER een stille BV, dus daar praten we niet over op de tv". Tegen twaalven zet het hele cir cus zich eindelijk massaal in beweging. De race is begon nen. Onmiddellijk ontstaan er overal gigantische verkeers opstoppingen en op de Haar lemmerweg vallen in het tot 14 duo's teruggebrachte deelnemersveld de eerste ga ten. De zijspan die wordt be mand door de twee paters blijkt uiterst solide te zijn en daar de geestelijken over een verbazingwekkende conditie beschikken verdwijnen zij al ras uit het zicht van het pelo ton. Van de wedstrijdleiding krijgen zij evenwel abrupt een ver maning. In niet mis te versta ne bewoordingen wordt hen duidelijk gemaakt dat het de bedoeling is dat het hele zootje tegelijk in Zandvoort arriveert en dat uitlooppo gingen daarom uit de boze zijn. Mokkend passen zij zich vervolgens aan aan het meer dan gezapige tempo van de rest. Het wordt al snel duidelijk dat de deelname van een Ameri kaanse slee die uitpuilt van de reservewielen geen overbo dige luxe is. De voorraad slinkt zienderogen. Met mi nutenlange tussenpozen be reiken de deelnemers zo'n twee uur na de start het etablissement "Het Sol daatje" in Voorhout, waar zy van lunchpaketten worden voorzien en de vermoeide be nen een korte rust kunnen bieden. Niet al te lang want de onver moeibare Hans Sijsveld ge last een ieder al snel de tocht voort te zetten. Enerzijds om dat de achterstand op het tijd schema schrikbarend is op gelopen en anderzijds omdat menigeen zich al uitgebreid in de buurt van de tap heeft geïnstalleerd en het gerstenat rijkelijk laat vloeien. Nu begint de ellende pas goed. Het ene wiel na het andere geeft de pijp aan Maarten en op de grens van Voorhout en Noordwijkerhout ontstaat er een flinke file voor de deur van fietsenmaker N.W. Zoet. Deze goede man weet niet wat hem overkomt. Met een peuk in de mondhoek en de handen op de rug slaat hij het geheel hoofdschuddend gade. Wan neer de stoet even later zijn weg vervolgd, voorzien van vele nieuwe binnen- en bui tenbanden, krabt hij zich een paar keer achterop het kalen de hoofd en toont zich vervol gens tevreden over de gedane zaken. "Niet gek voor de maandagmiddag", mompelt hy half binnensmonds en Sommige fietsen-met-zijspan waren behangen met allerlei overbodig lijkende attributen LEIDEN - Als alles vol gens plan verloopt, en dat is zeer de vraag, zal vanavond rond zeven uur een uiterst bont ge zelschap van paters, Romeinse krijgers en futuristische gouddel vers, in Leiden arrive ren. In de kantine van de rugby-vereniging DIOK zullen zij geza menlijk aanzitten om een stevige maaltijd naar binnen te werken (hutspot uiteraard) ten einde met de laatste krachten die hen rest een aanval te kunnen doen op de omvangrij ke bier-voorraad. Wanneer zij vervolgens volko men uitgeput hun sponde zullen opzoeken is de zoveel ste stunt van de "Sijsveld- boys", ofwel de "Club der Verlepten", achter de rug. Enkele jaren terug organiseer den deze stamgasten van het Leidse café "De Kruik", on der leiding van café-eigenaar Hans Sijsveld een volkomen uit de hand gelopen bakfiets- koppelkoers naar Zandvoort. Vorig jaar hielden zij een draagbaar-koers door de Leidse binnenstad en dit jaar ontsproot in het brein van Hans Sijsveld een nog waan zinniger plan, namelijk een fiets-zijspanrace Leiden - Zandvoort - Leiden. Na een omvangrijke voorberei dingsperiode van bijna een half jaar kon gisteren het startschot voor deze unieke race worden gelost. Althans, dat was de bedoeling. Maar op het kritieke moment weigert het startwapen elke mede werking. De eerste tegenval ler, er zouden er nog velen volgen. Voordat de lange stoet van vijf tien vernuftig geconstrueerde zijspannen en talloze volgau to's aan de slopende tocht naar Zandvoort kan beginnen moeten er eerst op het par keerterrein aan de Lammer markt enkele hindernissen worden genomen. Het in allerijl uitgezette par koers blijkt sommige voer tuigen echter voor onover- komenlijke problemen te stellen. Eén bolide zakt al bij het aanschouwen van de eer ste proeve van bekwaamheid spontaan door zijn assen. "Een typisch geval van me taalmoeheid", zo merkt een van de twee berijders scham per op. Ook de zijspan van het duo Hans Sijsveld - Rob Paarde- koper is al bijna direct ge doemd om van het toneel te verdwijnen. Voordat dit tweetal op de eerste hindernis (een wip) aankoerst had Paardekoper (beter bekend als "Het paard") nog vol zelf vertrouwen rondgebazuind: "Dit ding zit zo stevig in el kaar, daar kun je zo mee naar Zaïre rijden". De optimist. Na het passeren van hindernis 1 kan het gevaarte slechts met de allergrootste moeite weer op z'n wielen worden gezet. Het zelfvertrouwen van "Het Paard" krijgt door deze te genvaller een gevoelige knauw. "Eh, we mogen geloof ik blij zijn wanneer we die ha- ringkraam daar verderop kunnen halen". Maar luttele minuten later is de besnorde beroepsdwaas vol ledig over de tegenslag heen en staat hij voor de televisie camera (de race werd gevolgd door een filmteam van Vero nica) de meest vreemdsoorti ge capriolen uit te halen. "Mag ik me even voorstellen, ik ben "Het paard" en samen met m'n maatje heb ik een duistere handel in zwevende plafonds, swingende dansvloeren en geparfu meerde toiletten. Maar dat is

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4