Dringende behoefte aan nieuwe loods "Er komen wel degelijk speelterreinen in wijk I eidse agendaj LEIDERDORPSE KANOVERENIGING RIJNLAND STERK GEGROEID Aan Wiegmanweg huizen Wassenaarse bejaarden Weer veel paars op modeshow in Rijnlands Iycenmj! Nieuwbouw raadhuis krijgt vorm Voorhof-Noord te Leiderdorp Burgerlijke stand Zoeterwoude tafeltennist met succes PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 18 SEPTEMBER 1979 LEIDERDORP - "In de drie jaar dat onze Leiderdorpse kanovereniging Rijnland bestaat, is het ledenaantal enorm gegroeid. Het is geen vereniging die zich specifiek richt op een bepaalde groep mensen, zoals bijvoorbeeld de roeivereniging Levitas een studentenkanovereniging is. Afgezien van de sterk uiteenlopende leeftijden hebben onze leden een duidelijke andere mentaliteit, niet eentje die zich onderscheidt van de gewone burgerij". Aan het woord is Frans Wickel één van de medeoprichters van de Leiderdorpse roeivereniging Rijnland. In een kleine loods, een voormalig scheepswerfje, aan de Dwarswateringkade heeft de vereniging haar stalling. Op dit moment liggen er vijfendertig kano's waarvan er acht van de vereniging zijn. Met dit botenbe- stand is bijna elke beschikbare ruimte in het kleine loodsje be nut. Frans verteld dat de vereni ging aan de gemeente Leiderdorp heeft gevraagd om te mogen ver huizen naar de Kleine Zandput, langs de in de toekomst doorge trokken Mauritssingel. "Onze vereniging blijkt na die paar jaar in een behoefte te voorzien. Dat blijkt wel als je weet dat we bij de oprichting vijfentwintig leden hadden en nu al honderd. Omdat de loods niet groter is hebben we een botenstallingsstop in moeten voeren. Onze leden hoeven na tuurlijk geen eigen boot te heb ben, maar veel leden bezitten wel een kano die ze nergens kunnen stallen. Maar als we toestemming krijgen om een eigen onderko men in De Kleine Zandput neer te zetten, nou, dan kan het aantal kano's uitgebreid worden tot zo'n negentig. De loods die we neer willen zetten moet echt wel zo'n tien jaar meegaan en daarom hebben we voor beton gekozen. Zo'n gebouw staat binnen een maand en kan opgevrolijkt wor den met leuke beschilderingen. Als het voor de rest maar functio neel is: er hoeft voor ons geen mahoniehouten bar in", aldus Frans. Een gedeelte van hun hui dige onderkomen is met wat im proviseren geschikt gemaakt om te dienen als kleedruimte. Echter zonder enig sanitair. "Iets waar aan de leden toch wel op z'n zachtst gezegd behoefte aan heb ben". zegt Niek Onderwater die sinds een jaar actief lid is van Rijnland. "Het enige wat we hier hebben is electriciteit, geen ver warming of schoon water. Als het wat kouder weer is, heb je, wan neer je bent omgeslagen, wel zin in een douche. Al was het maar om de blubber weg te spoelen. Maar ja, voorlopig hebben we ons nog gered met een pakketje re servekleren. Een kleedhok heb ben we hier in feite ook niet. Op vrijdag en maandagavond heb ben we instructieavonden. Zodra het regent staat iedereen buiten onder de paraplu. Want binnen zit het vol, zegt Niek, die laat zien dat de vereniging zoveel enthou siaste leden heeft, dat ook in de koudere maanden de kanoactivi teiten gewoon doorgaan. "In de winter huren we een verwarmd zwembad waarin we oefenen in het eskimoteren. Dat is omslaan en zonder de kano te verlaten weer boven komen. Binnenkort hebben we een kouwe-handen- tocht. Vorig jaar hadden we dat gepland, maar op die dag was al les stijf dicht gevroren. In het voorjaar gaat de vereniging ver scheidene keren wildwatervaren in het buitenland. In de zomer worden er voorts toertochten, grachtentochten, toerweeken- den, brandingvaren, slalomvaren en kanopolo georganiseerd", ver telt Niek. Bij de vraag waarom het kanovaren nou zo leuk is begint Frans en Niek te glimlachen. Één voor één noemen zij alle voordelen neugten op die zij, met het kanovaren ondervinden "Een kanovaarder is een indivi dualist", zegt Frans. "Hij vaart alleen in de natuur en geniet er zelf van. De meeste kanovaarders trekken er alleen op uit, hoewel het bij sommige dingen beter is om met z'n tweeën of met z'n drieën te zijn. Bij een kanotrek tocht moet er bijvoorbeeld ie mand zijn die de bagage vervoert. Bij een wildwaterrace zijn er vier Leden mensen nodig wanneer je de ri vier af wilt zakken. Niek is via een omweg bij de kanosport terecht gekomen. "Eerst had ik een mo torboot, toen een zeilboot en uit eindelijk een kano. Waarom? Nou, je bent tijdens het kanova ren veel meer bij de natuur be trokken, je zit gewoon dichter op het water". de "leden Frans wil er tot slot aan toevoegen dat de vereniging Rijnland de veel jeugdige leden leert hoe men zich op het water dient te gedra gen. "Tijdens de instructie kweek je in feite allemaal watersporters die veilig op het water kunnen varen. Ook ai wordt de kano inge ruild voor een grotere boot, de gedragsregels op het water blij ven toegepast worden". ROEL ZAADNOORDIJK de Dwarsweterinaka.de. OEGSTGEEST - Tijdens de mode show die gisteravond gehouden werd in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest werd dameskleding gepresenteerd van Van Strien Modes en herenkleding Van Veldhovens Fashions. Het ge beuren verdiende met recht de benaming "show", gezien de acts die de modellen ten tonele brach ten. Alleen de herhaaldelijke po gingen van één model om zijn mannelijke charmes aan de vrouw te brengen waren hierbij misschien wat vervelend. De kleren die gisteren geshowd werden, kunnen, wat de dames mode betreft, weer onder de noemer van paars, brede schou der en smalle rokken gebracht worden. Opvallend waren wél de voiles die de avondjaponnen dit seizoen compleet "moeten" ma ken. Zo ook bij een zwart "disco- pak", waarvan de broek van bo ven wijd was en dan smal naar beneden uitliep. In de dit seizoen ook veel geziene kleur groen werden verder diver se combinaties gepresenteerd. Deze bestonden dan veelal uit een geplooide ruitrok met vest en blouse. Voor de heren waren gisteren ook enige nieuwe modesnufjes te ontdekken. Hoewel de herenmo de niet elk seizoen schokkende veranderingen ondergaat, waren er toch wel duidelijk andere ac centen. De kleur is dit jaar bij voorbeeld vooral bruin met ac centen van helder blauw. Ook vielen de smallere revers en rech tere schouders op. Wat het model van de kostuums be treft, dat "moet" er dit seizoen vooral op gericht zijn het dragen zo gemakkelijk en licht mogelijk te maken. Een voorbeeld van de ze trend waren gisteravond de kostuums waarvan de colbertjes veelal verwisseld of verwissel baar waren voor een blouson. Was het colbert wel aanwezig, dan viel deze op door een dubbele knopen rij. Opvallend was ook een aan twee zijden draagbare herenmantel. Aan de ene kant leek deze een winterjas, aan de andere kant kon hij dienst doen als regenmantel. Het gehele gebeuren van gister avond werd opgeluisterd door muziek van Lenny Kuhr. ZOETERWOUDE - Op welke manier het gebouw van de voor malige kleuterschool aan de Wei- poortseweg behouden kan wor den en wat voor activiteiten er dan ontwikkeld kunnen worden, wordt morgen besproken tijdens een informatieve avond in het gebouwtje. Voor de bewoners van Weipoortseweg en Gelders- woude biedt dit gebouwtje een ideale kans om te komen tot een soort buurtcentrum. Alle bewo ners van dit gebied worden dan ook uitgenodigd om vanaf 8 uur alle mogelijkheden met de ook aanwezige wethouder Van der Heijden te bespreken. ;:-S2'iOBï Van de buitenkant is de aanbouw links bij het gemeentehuis i verhuizing van het gemeentepersoneel plaatsvinden. Warmond rechtsrond. In december zal de WARMOND - De nieuwbouw bij het Warmondse ge meentehuis krijgt langzamerhand vorm. Rond het oorspronkelijke gebouw aan de Herenweg zijn twee eenheden gebouwd in dezelfde stijl als het gemeen tehuis. De drie eenheden zijn door gangen met elkaar verbonden. De gehele aanbouw zal rond de ander half miljoen gulden gaan kosten. Men verwacht in december klaar te zijn. De dienst gemeentewerken die de laatste vijfjaar in het oude raadhuis bij bij "de Pomp' heeft gezeten, zal dan ook naar dit pand verhuizen. Alle gemeentelijke diensten zijn dan op een plek in de gemeente War mond ondergebracht. LEIDERDORP - "Het lijkt mis schien of er op dit ogenblik ner gens meer speelterreintjes in Voorhof-Noord komen, maar dat is beslist niet waar". Zo reageert gemeentevoorlichter Oscar Reij- erse op de vraag van bewoners van de Klimopzoom en de Sleu- telbloemzoom in deze nieuw bouwwijk een speelplaats voor hun deur (zie het LD van zater dag) aangelegd te krijgen. Hij verwijst daarbij naar de plan nen die bij de gemeente Leider dorp liggen, waarin zo'n 12 kin derspeelplaatsen voor Voorhof- Noord zijn verwerkt. Er is een zo genaamde stippenkaart die de plekken, waar de terreinen moe ten komen, aangeeft. Met cirkels is daarop de omvang ervan aan gegeven. De Vrouwen-adviescommissie voor Voorhof zal in nauw overleg met de bewoners, kinderen en scholen een aantal wensen op papier zetten. Daarbij zal ook aan de orde komen waar, en hoeveel speelplaatsen er moeten komen. Als deze commissie klaar is met haar werk kan dit als een praat plan in oktober bij de gemeente ter sprake komen. Daarna zal de vrouwen-adviescommissie op nieuw de wijk ingaan om de men sen te laten zien wat (ook finan cieel) de mogelijkheden voor de wijk zijn. "Het is best mogelijk dat men tot de conclusie komt dat op een plek waar eerst een speeltterrein was gepland niks komt en ergens an ders wel", aldus gemeentevoor lichting. "Die beweeglijkheid zit in het hele plan. Dit wil echter niet zeggen dat zomaar een plantsoen over hoop kan worden gehaald. De mensen van Voorhof-Noord krij gen ook wat Voorhof-Zuid al heeft. De inspraakronde is ge weest en de scherpe kantjes ko men boven water. We hebben toentertijd de mensen meege deeld dat alle voorzieningen zou den worden afgerond als de rest De mogelijkheid om aanvullingen en zelfs kleine wijzigingen in het plan aan te brengen, blijven dus op zich aanwezig. "Het is best mogelijk dat er bij een woonerf op een plantsoentje een aanvul lend speelwerktuig wordt neer gezet. Dat is ook in Voorhof-Zuid gebeurd". De vrouwen-advies commissie gaat na het gesprek met de gemeente, zoals gezegd, opnieuw de wijk in. Komend vooijaar zal dan waarschijnlijk de afronding volgen", aldus voor lichting. WASSENAAR - "De drieënnegen- tig wooneenheden die aan de Wiegmanweg gebouwd zullen worden zijn bedoeld voor bejaar den. Zo nodig zullen de eenheden specifiek voor hen worden om gebouwd. Hoeveel bejaarden- woningen dat zullen worden hangt van de mensen af die heb ben ingeschreven. Nu wil ik ech ter nog geen aantal noemen." Dit zei wethouder Van Dingstee gisteravond in de gemeente raadsvergadering van Wasse naar. Hij wilde geen harde toe zeggingen doen, ondanks de ver schillende vragen die hem hier over vanuit de Raad werden ge steld. Uiteindelijk zorgde de mo tie van mevrouw Van der Heide en Nieuwenhoven ervoor dat het Wassenaarse college, in overleg Geitjes in de Dorpskerk VOORSCHOTEN - Het voorlaat ste, aardig bezochte, concert in de orgel-beiaardserie bracht het Christelijk Jongerenkoor van Theo Tobé ten tonele. Op het programma stonden allereerst de vier variaties van Sweelinck vermeld op Psalm 116, door Hans van Nieuwkoop vertolkt op het Dopskerkorgel. Vervolgens "Idem, vierstemmig koor a ca- pelja." Dus dezelfde psalm en weer Sweelinck. Bij het woord capella heb ik altijd een verbor gen lachje en eens in de vijf jaar vertel ik waarom. Capella is het latijnse woord voor geitje, en a (of ab) capella: van een geitje van daan. De bedoeling is a cappella, italiaans voor allerlei, onder meer de plaats waar het koor in de li turgie zich destijds opstelde. Via het eenstemmige onbegeleide gregoriaans is a cappella in het algemeen onbegeleide koorzang gaan betekenen. Ik heb me in de maand van mei zeer lyrisch over het Oegstgeester koor uitgelaten: fijne stem metjes, afwerking prima. Alleen leek speciaal nu de mannenbe- zetting maar een handvol. Die er waren, schonken een ruime ste- mafgifte. Voor de ongecompli ceerde Psalm van Sweelinck nog terdege bevredigend. Evenzo voor het canticum Cantate Do mino van Schütz. Maar bij de laatste strofen van Pachelbel's Magnificat brak het evenwicht toch wel. Bij.Schüts en Pachelbel zat de organist aan een vermoe delijk driestemmig meegebracht en door een Lissenaar vervaar digd orgeltje, dat het goed doet. Op kerkorgel hoorde men nog de vierde Sonate in e van Bach (die een sublieme eenheid heeft van het thematische materiaal) en Concerto a due Manauli e Pedale (B.W.V. 596), een bewerking door Bach van een Concerto van Vi valdi. Op de beiaard liet Wim Franken van de Amsterdamse Zuiderto ren zich horen in werkjes van de achttiende eeuwse Vlaming Hen ri de Croes: zevendelig en om en om een menuet. KEES VERHOEF LEIDEN - Geboren: Rudy Christiaan Jasper, zoon van L.C.H. Moest en L. Sopjes; Dennis, zoon van E. van Beelen en R.S. de Jong; Bianca Suzanne, doch ter van N.C. Meeuwenoord en P.G.M. van den Berg; Arie, zoon van A Hoek en B. Kerpershoek; Maria Gijsbertje, doch ter van J A. van Eek en M.J.C. Nieuw- land; Gohhan Riza, zoon van M.H. Sa- hinbas en G. Bulak; Marco Christiaan, zoon van D.A. de Jong en H.J. Berkheij; Yvonne Brigitte Johanna, dochter van D. Schollaardt en M.J.M. Schouten; Koen Adriaan, zoon van P.H.A.M. Per- quin en W.A.M. Gielisse; Maria Daniëlle, dochter van L. Spierenburg en M. de Jong; Marleen, dochter van A.G. Pol derman en A. Domen; Michael Theodo- rus Christiaan. zoon van W.C. de Jong en C.C. Montessora Amaya. Ondertrouwd: G.F. Kolff en C.H. Boevé; S. Ayad Kiroloss en A.I. van Schooten, A.A. Nagib en G.A.M. Stuifzand; R. Ou- werkerk en V.J.M. van der Linden; H.A.M. Pierrot en E.J. Heijmans; M Singh en S. Jairam, J A. Stenfert Kroese en H.J. Borleffs; J. Verhoogt en M.W. Witte; L. van der Vos en G.C. van Goo- zen; C.F. van Sweeden en A.T. Potjer; D.M.J. de Wit en F.G. Zweistra. Gehuwd: W.N. Timmers en J.P. van Heyningen; A C. Dronkerten M.P. Sjar- dijn; T C. van Heijningen en J.C. de Zoe te; G.W. van der Born en M.M. Romun- de; B.L. Kiel en L. de Koning; R. Moeli- ker en H. Groeneweg; E Leeflang en N. Tamerius; P.J. van der Weyden en S.O. Bavelaar; G.J. Kamphof en C.J. Horten- sius; A.A. Mieremet en B. Burgerjon; D.B. Petersen en M.A. de Haseth. Overleden: W. Ravensbergen (1891), ge huwd geweest met MC. Schouten; G.C M. van Haestregt (1952); G.W Hou- waart (1902); C.M.A.A. Rusche (1902). Dinsdag SSR - Hogewoerd 108. Avond over vluchtelingen in Jordanië, 20 uur. Stadhuis - Cie. financiën, 19 uur. Stadhuis - Cie. Econom. aangelegenhe den 20.30 uur. Bierdegel - Vestestraat le, Vergadering WD. Anthoniusclubhuis - Lange Mare 43, le denvergadering industriebond FNV, 20 Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen adviescentr. woe van 10 -12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcenrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ - Beweging werkende jongeren, Noordeinde 2a, Klachtenspreekuur. 17 - 20 uur; geopend ma t/m vrij van 10 - 17 Leiderdorp - 16.00 uur, persconferentie nieuwe gemeentehuis. Leijthenrode - Bingo- en muziekavond. 19.30 uur. Woensdag neeskruiden, 20 u Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, concert Rijnlands mannenkoor, 20 uur. Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, film: "Allonsanfan",20en22.15 Nieuwe Rijn 20a-Vrouwencafé, 21 uur. Zoeterwoude - Bijeenkomst behoud kleuterschool aan de Weipoortseweg, met de woningbouwvereniging St. Willibrordus zal streven naar minimaal veertig bejaarden wo ningen. Wat betreft de uitwerking van het bouwplan deelde Van Dingstee mee dat het complex in de huur sector gebouwd moest gaan wor den. "In onderhandelingen met het mi nisterie hebben we kans gezien om extra subsidie te krijgen voor het bouwen in de huursector. Af gezien van de grote vraag naar dit soort eengezinswoningen moet rekening gehouden worden met het grote verloop van de bejaar den bewoners. Door de woningen premie-koop aan te bieden ver liest men de greep op het huis", aldus Van Dingstee. De raad ging uiteindelijk akkoord met een globale opzet van het bouwplan. Het verzoek om een dubbele op zet te maken van het bouwplan werd daarbij eveneens ingewil ligd. Met name de WD wilde we ten welk verschil in kostenopzet er zou zijn wanneer de wooneen heden door te huur of te koop werden aangeboden. "Vroeger was een gemeenteraad een bestuurlijke herenclub die om de vier jaar herkozen werd. Tegenwoordig is de politieke overtuiging een belangrijke rol gaan spelen. Ik vindt het een ou bollige jen belachelijke situatie dat we hier nog steeds op de ou derwetse wijze om de tafel zit ten," aldus raadslid Gree (PvdA) die het niet eens is met de huidige verdeling van plaatsen van raadsleden. Tot nu toe gold de re gel dat de raadsleden rond de vergadertafel geplaatst worden naar leeftijd. "Een onduidelijke zaak voor het publiek", noemde Nieuwenhoven (D'66) de gebrui kelijke opstelling. "Niemand ziet waar de verschillende partijen zitten en onderling overleg tij dens de vergadering is eveneens onmogelijk. Uit praktisch oog punt is dat heel onhandig," aldus Nieuwenhoven. CDA-er Otte vond echter dat geda ne zaken geen keer namen en dat het reglement van orde, waarin deze zitplaatsindeling staat aan gegeven niet veranderd mocht worden. Otte noemde het voor stel, dat vorig jaar eveneens werd ingedient en afgewezen, "een stoelendans die we niet weer moeten proberen uit te voeren. "Evenals de WD-fractie stemde het CDA tegen en het voorstel werd met vier voor en achttien tegenstemmen verworpen. ZOETERWOUDE - Het tafelten nistoernooi gisteravond voor be stuurders van Zoeterwoude (georganiseerd door de jubile rende tafeltennisverenigingen Pit '54 en Effect '54) is een dave rend succes geworden. De jubileum-commissie was ver heugd over de opkomst van 53 deelnemers. Vooral de gemeen teraad was sterk vertegenwoor digd, waarbij juist wethouder Van der Heijden, die sportzaken onder zijn hoede heeft, het bij zonder ver schopte. Pas in de derde ronde moest hij in Kees van Muijden, die later vierde zou worden, zijn meerdere erkennen. Naarmate de avond vorderde, wer den de duels fanatieker. Dat bleek bijvoorbeeld in de finale. Na een uitstekende parij werd R. Brookman van Meerburg win naar. Bert Hulsbos van de Her vormde Jeugdraad maakte het hem bijzonder moeilijk, maar kwam toch net iets tekort. Derde werd Joop Lelieveld van Meer burg. Vrijdagnacht worden de festivitei ten rondom het 25-jarig bestaan van beide verenigingen voortge zet met "de Nacht van Zoeter woude" in Ons Huis; Donderdag Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film "Het vijfde zegel", 21 uur. Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, film: "Mamma Roma", 20 uur. Stadhuis - Cie. onderwijs, 20 uur. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begelei ding dienstweigeren, ook tel. 140866. Leiderdorp - Maquette van de muziek school en Dillenburg kan gefotografeer worden in het gemeentehuis. De hele ochtend. Bijeenkomst PvdA in de Sjelter - Stan Poppe spreekt over werkgelegenheid, 20 Zoeterwoude Bijeenkomst over woonwagenkamp, Gemeentehuis. Leiderdorp - Prijsuitreiking door Burg. van der Have van 10 kindertekeningen. Sporthal Op Dreef, 19.30 uur. Gemeentehuis - Cie. cultuur, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse weg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309. spreek uur voor invaliden, 19 tot 20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 - 21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis-Haarlemmerstraat 73b, open sociëteit, 19-20 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, Cae- cilia Consort, 20.15 uur. APOTHEKEN De avond- nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 sept. door Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 120347. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, tel. 02523-3137. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen. 01715-1021. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement per post Jaarabonnement Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. f43,05 60,90 f 160,70

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2