actief in I vrijetijij Leidato trekt minder publiek dan vorig jaar Tweede Vrouwenmarkt een geweldig succes VOLOP GELD VOOR NIEUW "BUITENZORG' Bnnrt legt nit protest speeltuin aan Organisatoren tócli tevreden Opknapbeurt Marebrug MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 Kampioen schap kinderwagen- zitten brengt veel mensen op de been LEIDEN - De wereldkam pioenschappen kinderwa gen-zitten, die het afgelopen weekeinde in het winkelcen trum De Kopermolen zijn gehouden, hebben samen met de omlijstende activi teiten een enorme mensen menigte op de been gebracht. Duizenden belangstellenden maakten zaterdagmiddag de prijsuitreiking van dit lu dieke gebeuren mee. Het team van het majorette-pe loton The Little Stars, be staande uit de heren Delfos en Van Strien, ontvingen even na drieën uit handen van voetbaltrainer Barry Hughes de hoofdprijs van 999,99,-. Het team had een zit van 19 uur achter de rug, in welke pe riode er tal van vragen moes ten worden beantwoord en opdrachten moesten worden uitgevoerd. Met het beant woorden en oplossen hier van konden zowel punten als premies (zoals drie meter worst) worden verdiend. Op de tweede plaats eindigde het team van majorette-pe loton Paulien, bestaande uit de heren Pet en Van Weeren. De derde plaats was voor de heren Van der Linden en Steenbergen van het team van showband Allegro Viva- De prijs voor de meest echte kinderwagen ging ook naar het duo Delfos-Van Strien. Dit tweetal had beslag weten te leggen op een authentieke kinderwagen die ook in de film "Soldaat van Oranje" te zien is geweest. Aangehouden in verband met brandstichting LEIDEN - De Leidse politie heeft vrijdagmiddag een 34-jarige Lei denaar aangehouden in verband met brandstichting. De man wordt ervan verdacht ver antwoordelijk te zijn voor de brand in een slaapkamer van de flat aan de Jan Luykenlaan waar bij voor meer dan 50.000 gulden schade werd aangericht. De ver dachte was huurder van dit pand. Ook zou hij verantwoordelijk zijn voor enkele brandjes in ver schillende kelderboxen, waarbij voor ongeveer 10.000 gulden schade werd aangericht. Als motief voor de brandstichting werden huiselijke omstandighe den aangevoerd. Vrouw ernstig gewond bij aanrijding LEIDEN - Bj een aanrijding op de kruising Churchilllaan-Haagweg is zaterdagmiddag een 50-jarige vrouw uit Den Haag ernstig ge wond geraakt. Het slachtoffer zat als passagiere in een personenauto die werd be stuurd door haar echtgenoot. De ze zou hebben verzuimd voor rang te verlenen aan een vracht wagen. De vrouw liep bij de aan rijding een schedelbasisfractuur op en is samen met haar man, die licht gewond raakte, overge bracht naar het Academisch zie kenhuis. LEIDEN - "Een geweldig succes. Er bestond grote en gerichte belangstelling voor de onderwerpen ".zo ka rakteriseerde één van de initiatiefneemster de twee de Vrouwenmarkt. die afgelopen zaterdag op het Leidse Stadhuisplein werd gehouden. De markt, georganiseerd door het Progressief Vrou- wenoverleg Leiden, had als théma meegekregen "Vrouwen en gezondheid!zorg)"Er werd aandacht geschonken aan tal van aspecten die betrekking heb ben op de vrouw en de gezondheidszorgEr waren op het Stadhuisplein acht kraampjes opgesteld waar in formatie was te krijgen over de vrouw en psychiatrie, kr aamverzorging, wijkverpleging, vrijwilligers werk, abortus, stereliseringborst- en baarmoeder kankeronderzoek. voorbehoedsmiddelen en preven tieve (voorkomende) gezondheidszorg. Op de markt zorgden Het Leids Vrouwenorkest, het koor "DeSirenes"en Katrien Bijdeveld voorde nodi ge verstrooiing. Het succes van de vrouwenmarkt werd 's avonds gevierd in het Vrouwenhuis aan de Nieuwe Rijn waar een cabaretgroep optrad evenals de Leidse vrouwenrockgroep Gaya. Op de foto een overzicht van de markt op een nog tame lijk vroeg tijdstip LEIDEN - Aan de Leidse u teit promoveren in de maand sep tember tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen; J.G.M. Ramaekers (38), A.G.M. van der Boog (31), mevr. R.J. Grayer Barkmeijer (35) uit Engeland, L. A. Ginsel (32), J.W.M. Turk (28), R. Hunik (30), H. Jochemsem, en L.A.B.M. Otten (29). Fr.W.E. Fursdon promoveert tot doctor in de letteren. Tenslotte promoveert M.G. Erasmus (29) tot doctor in de rechtsgeleerd heid. Aan de universiteit slaagden voor het doctoraal examen farmacie: G. de Weerd, D. Eylers en G E Schuitemaker. Scheikunde: H.P Westerink, B.M. Tieman, M.A.B.M. Ranke, H.C.E. ter Meulen, K. Rietveld, A.M.J. WU- bers, J.A.M. Snoek, J.M. Kockx, J. Hille (cum laude) en M.C. van Zeil. Doctoraal examen rechten; Y. Bu- ruma, mej. A.A. Rijperman, mej. M.W.A. Rimmelzwaan, mej. G Korteland, mej. H.N. Cohen Ter- vaart, G. Nieuwenhuis, R.A.E. de Haze Winkelman, C.W.J. Bent- velsen. T.H.P. Prins, JJL van Elk. M.H.E.H. de Jong, S.N .M. van der Voort, W. Thomson, M N. Cram- winckel, mevr. C.E. Bloem, H.A.C. Smid, mej. M. Bles, mej. M.J. Boerdijk, mej. S.C. Geus, P.J. Koeslag, P.P. Rutten mgn Roethof, A. Roodnat. J.J. Win kelman, A.J. Vis, S.G.W. Teunis- sen, mej. A.A. Haverhals, H.J Andel, H.O. van der Straten. G.A Scholten, mej. M.S. Mittertreiner mej. I. van Wessem, C.J.J.M. Stolker, mej. M.R.Ph. Drielsma M.H. Muller en J.W. Spruyt. Doctoraal Duits: mej. M. Visch Doctoraal geschiedenis: R.Chr Kloosterman. LEIDEN - Naar schatting 1500 mensen hebben afgelopen za terdag de bazaar in het 3M-ge- bouw aan de Rooseveltstraat in Leiden bezocht. Deze bazaar bracht maar liefst zo'n 20.000 gulden op. Dit bedrag is bestemd voor de aankleding van het nieuwe gebouw van huize "Buitenzorg" dat binnen ander half jaar nabij het Leiderdorpse Elisabeth-ziekenhuis van de grond zal komen. "Buitenzorg", dat onder de stichting Philadel phia valt, is een gezinsvervan gend tehuis voor ruim 40 dubbel- gehandicapte kinderen (zeggen zowel geestelijk als lichamelijk gehandicapt). Deze kinderen wonen nu nog in een oud pand aan de Hoge Rijndijk. "Een pand dat uitermate onprak tisch kan worden genoemd", al dus Jan Vooys, vader van één van de 40 kinderen en samen met Jacques Janson de grote stimula tor van de bazaar. "Er is bijvoor beeld geen lift en ook de fysiothe- rapeutische behandeling van de kinderen kan in een dergelijk ge bouw niet optimaal worden uit gevoerd. Vandaar de bouw van een nieuw tehuis in Leiderdorp" Om alvast over het nodige geld te beschikken voor de aankleding van het nieuwe gezinsvervan gende tehuis werd zaterdag de bazaar gehouden. Het initiatief was afkomstig van Jan Vooys, die bij de voorbereidingen werd ge steund door zowel de perso neelsleden, de directie en de ou dervereniging van Buitenzorg als de personeelsvereniging van 3M. Vooys, zelf werkzaam bij 3M; "Ie dereen heeft enorm enthousiast gereageerd op de plannen voor die bazar. Van alle kanten kregen we volop medewerking. Het re sultaat is dan ook niet uitgeble ven. Die opbrengst van 20.000 gulden heeft onze verwachtingen flink overtroffen" Hoogtepunten op de bazaar waren de rommelmarkt en de wedstrij den op een home-trainer met als inzet de regenboogtrui van de voormalige wereldkampioen op de weg Gerrie Knetemann. Dit tricot, waar de "Kneet" een jaar lang in heeft rondgereden, werd uitgereikt door de vrouwelijke wereldkampioen op de weg 1979, de 17-jarige Petra de Bruin uit Nieuwkoop. Een ander hoogtepunt was het Rad van Avontuur, (zie foto) met pre sentator Herman Veerkamp, die er op een charmante slaagde de talrijke bezoekers heel wat geld uit de zak te kloppen. Jan Vooys ever wat er met het geld gaat gebeuren. "Dat is natuurlijk nog niet precies bekend maar we denken onder meer aan appera- tuur voor de fysiotherapeut, aan gepaste boxen en een solarium omdat die kinderen zo weinig buiten komen" bezochten de "Buitenzorg"-baza Kijkhuis In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt vanavond de serie Italiaanse speelfilms voortgezet met de vertoning van een film uit 1971 van Pier Paolo Pasolini. Er zijn twee voorstellingen: de een begint om 20 uur en de ander om 22.15 uur. Volksdansen In het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk begint van avond een nieuwe volksdans groep voor de middenleeftijd. Het gaat daarbij om mensen die niet meer zo piep zijn, maar toch te jong zijn voor de 60-plus-dansgroepEr wordt om kwart voor acht begonnen Duivensport! 1) PV Leiderdorp hield een vlucht met 184 duiven vanaf St. GhislainDe uitslag was: 1 H. v. Laar, 2. J. Knijnenburg 3.7$,10. J. v.d. Blom. 4. H. Flippo,5. P.Sloos, 6.G.V. Vel- zen, 8. AHogervorst. Duivensport! 2) PV Het Oosten hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain In concours waren 231 dui ven. De uitslag was: 1,7,8,10. K. Dokkum en Zn., 2. J. de Wolf, 3,5,6$. P. Juffermans, 4 J. Stouten Duivensport! 3) LPV De Vriendenclub vloog met 395 duiven vanaf St. Ghis lain. De uitslag was: 1$. M. Noordervliet, 3,8,10. A. Hou- weling, 4,5,7. Jac. Siera, 6 Bodijn-Rijsbergen, 9. A. La- terveer Duivensport! 4 PV De Blauwkras vloog vanaf St. Ghislain met 129 duiven De uitslag was: 1. N. v.d. Blom.2,7,8.9. F. v.d. Wetering, 3$, 10. P. de Mooy,4. W. de We tering en Zn., 6. J. Vinkestein Hengelsport "De Gulden Voorn" hield een viswedstrijd op de Westeinder Plassen met redelijk resul taat. De uitslag was: 1. H.v. Alphen jr. 5690 gram (15 stuks). 2. E. Gertenaar 4040(15),3. F. Smit 3690(13),4. W. Lardee 3200(11), 5. H. v. Alphen sr. 3150(12). 6. C. Lar dee 2850(8), 7. G. Harland 2650(11), 8. S. de Bruijn 2600(9), 9. G. Kleijn 2230(7), 10. J. Schouten 2190(8). LEIDEN - Bewoners van het He- rengracht-Zijlsingelgebied heb ben afgelopen zaterdag zelf een speeltuintje in de wijk aangelegd. Dit uit onvrede met het feit dat in dit stadsvernieuwingsproject dat zijn voltooiing nadert nauwelijks voorzieningen voor de jeugd zijn opgenomen. "Wij zijn het wachten moe", zo stel den de bewoners en besloten de ontwikkelingen niet verder af te wachten. Van de gemeente had men wel de beschikking gekre gen over een aantal speeltuigen, die zaterdag dan ook in een mum van tijd een plaatsje kregen op de hoek van de Waardgracht en de Groenesteeg (zie foto). Behalve de speeltuigen verschenen er ook enkele borden op deze plaats met het opschrift: "Rij voorzichtig, denk aan onze kin deren". LEIDEN - De achttiende Leidato, die zondag zijn laatste minder bezoekers getrokken dan in voorgaande jaren. Zaterdag bezochten ruim 7000 mensen de beurs in de Groenoordhallen en gisteren wa ren dat er iets meer dan 6000. Het totale bezoekersaantal werd daarmee gebracht op 63.824. Vol gens lid van het organisatiecomi té J. van Zijp komen daar nog en kele duizenden bij omdat de zo genaamde bijzondere kaarten (groepskaarten etc.) nog niet zijn geteld. Van Zijp: "Ik verwacht dat het to tale aantal zal oplopen tot 70.000. Dat betekent 5000 bezoekers minder dan vorig jaar. Maar dat vind ik geen tegenvaller omdat we er twee zondagen bij hebben gehad met uizonderlijk mooi Toch tevredenheid dus bij het or ganisatiecomité. Tevredenheid die volgens Van Zijp wordt ge deeld door de standhouders. "Er zijn goede zaken gedaan" Opvallend was dit jaar weer de gro te belangstelling voor de Leidato van buiten de sleutelstad. Van Zijp: "We hebben dit jaar geen enquete gehouden onder de be zoekers maar de mensen die we er uitpikten, zoals de tien- en de vijftigduizendste, waren bijna allemaal mensen van buiten Lei- dag kende, heeft in totaal iets den. Ik denk dat het percentage niet-Leidenaars dat de Leidato bezoekt ongeveer 60 procent is" Ook onder de standhouders zijn steeds meer niet-Leidenaars te vinden. Van Zijp: "Een duidelij ke tendens welke we een klein beetje een halt willen toeroepen" Voor de artiesten die de afgelopen weken in de zogenaamde Spieg- helzaal optraden bestond erg veel belangstelling. Zo puilde deze sfeervolle ruimte zaterdag vol komen uit bij het optreden van de dames LUV. Ook voor het optre den van de Leidse formatie Cata pult bestond zondagmiddag veel belangstelling. De skateboard-baan werd met een demonstratie geopend Leiden heeft skateboard-baan LEIDEN - De Leidse jeugd heeft sinds zaterdag de beschikking over een heus skateboard-centrum. Dit centrum, gelegen achter de Menken Ijs hal, werd onder grote belangstelling geopend met een demonstratie waaraan ondermeer de Amerikaanse skateboard-kampioen "Dr. Soul" deelnam. In een mum van tijd is het plankschaatsen in ons land uitgegroeid tot een ware rage. Deze uit Amerika overgehaalde waaghalzerij is evenwel niet door iedereen enthousiast ontvangen. Van diverse kanten is gewezen op de gevaren die aan skateboard zijn verbonden. In tal van gemeenten heeft dit er toe geleid dat het plank- schaatsen op de openbare weg nadrukkelijk werd verboden. Het gevolg was een onstuimige groei van skateboardbanen In Leiden heeft tot Menken het initiatief genomen om een dergelijke baan van de grond te krijgen. Door Francis Leonard liet hij een zestiental hindernissen samenvoegen tot zo'n acht combianties. De hindernissen werden kant en klaar uit Amerika overgevlogen en achter de ijshal aan de Vondellaan in elkaar gezet. De Leidse jeugd heeft zich nu al enthousiast getoond over het skateboard centrum, dat ongeveer anderhalve ton heeft gekost. Enkele honderden enthousiastelingen trokken het afgelopen weekeinde met de schaats- plank onder de arm richting skateboardcentrum, waar het dragen van beschermers (helm, knie- en elleboogbeschermers) overigens verplicht de brug. De werkzaamheden zullen begin oktober worden vol tooid. De brug zal niet in z'n ge heel worden afgesloten. Eén rij baan blijft voor het verkeer be schikbaar. LEIDEN - Nog deze maand zal de Marebrug, waarvan het staalwerk in de loop der jaren sterk is aan getast. een flinke opknapbeurt krijgen. Vandaag is een begin gemaakt met het zandstralen van "Stil1**!

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3