Noord wijk "rast" te lang RCL put kracht uit ongekende "feest"-sfeer Matig Lisser Boys boekt toch zege: 1-0 SC LISSE AAN KOP VAN VIERDE KLASSE Quick Boys laat kans op ruime winst liggen OWIOS komt in slotfase nog langszij: 1 -1 RBB maakt verre reis niet voor niets MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 PAGINA 19 VLAARDINGEN - De schrale 1-2 triomf op Zwaluwen Vlaardingen werd in Quick Boys-kringen wat overdreven als een zelfoverwin ning begroet. Toegegeven, het dubbele verlies (tweemaal 1-0) van vorig seizoen had binnen de Nieuw Zuid-équipe het ontzag voor de 'waterwegvogels' sterk doen aanscherpen. Maar dat Quick Boys-trainer Arie Lagen dijk ook na het belabberde Zwa luwen-optreden nog uiting gaf van zijn tevredenheid "omdat we een 'Angstgegner' hebben ver slagen", deed wat overtrokken In plaats van alle jubel doet Lagen dijk er beter aan niet al te veel waarde aan deze 1-2 winst te hechten. Want Zwaluwen, vorig jaar nog een geduchte kwelgeest voor de zeekanters, bleek nu hoogstens tot een incidentele plaagstoot in staat. Tegen die achtergrond mocht het vreemd heten dat de Katwijkers niet bij machte waren om de op onderafdelingsniveau voorthob- belende Rijnmonders in een vroeg stadium van de wedstrijd in de nesten te werken. Het te gendeel was zaterdagmiddag waar. Nadat Quick Boys na 59 minuten op 0-2 was gekomen (benutte penalty van Nico Kuyt) werd de Lagendijk-brigade plot seling door een merkwaardige vorm van angst overmand. Die omsloeg in paniek, toen cen trumspits Dick v.d. Bergh op de valreep nog de 1-2 wist te vinden. "En zover had het natuurlijk nooit mogen komen", oordeelde ook Arie Lagendijk. Quick Boys had tevoren nagelaten Zwaluwen te kapittelen voor het onthutsend zwakke tegenspel. En dat, terwijl vooral het Kat- wijkse middenrif Van Rooyen, Kuyt en Hans van Duyn alle gele genheid kreeg aanvallende initia tieven te ontplooien, nu de oud gedienden Leen Pijpers en Jos Buitelaar een baaidag hadden opgenomen. Die spelers, die in het recente verleden nog het ge zicht van hun ploeg bepaalden, waren in deze botsing met Quick Boys slechts lijfelijk aanwezig Als daarbij dan nog wordt be dacht dat met name links (en later rechts)back Frans Loos herhaal delijk in de fout sprong en ook de rest van de Zwaluwen-defensie allerminst uit 'hoogvliegers' be stond. dan wordt duidelijk dat Quick Boys de unieke mogelijk heid op een ruime overwinning onbenut heeft gelaten. In eerste aanleg had het er overi gens alle schijn van dat de kust bewoners er wél op uit waren het doelsaldo in gunstige zin op te krikken. Na een kwartier kon digde Teun v.d. Plas immers de 0-1 al aan, toen hij na een afgesla gen corner van rechterspits Ke gel profiteerde van fraai coun- terwerk van Nico Kuyt en de an dermaal statische Mart v.d. Plas Het Zwaluwen-antwoord be stond uit een hard schot van Pij pers, dat goalie Theo Guyt van alle gevaar ontdeed. Verder bleef de Quick Boys-sluitpost werk loos, al moest hij na rust wel éénmaal naar de hoek na een te scherpe terugspeelbal van Freek Rienks. Voor het overige drukte het overigens bepaald niet groot se Quick Boys zijn stempel op het duel. Die ploeg liet evenwel na het volle rendement te halen uit het steeds aanwezige overwicht. Zodat Nico Kuyt (nadat Mart v.d. Plas onreglementair was gevloerd door Kegeler aan te pas moest komen om van elf meter de 0-2 ter wereld te helpen. Quick Boys leek zichzelf op dat moment een gunstige uitgangs stelling te hebben verschaft. Maar vreemd genoeg verloren de Katwijkers juist in die periode de zelfdiscipline en werd het ar moedige Zwaluwen alsnog tot 'Angstgegner' gepromoveerd. Na een fraaie actie scoorde Dick v.d. Bergh tegen, waarna de paniek in al zijn hevigheid toesloeg in de Quick Boys-gelederen. Met kunst en vliegwerk (Rienks blokkeerde een inzet van Van den Bergh; Pijpers knalde uit een vrije schop rakelings over) hiel den de zeekanters zich uiteinde lijk staande. Gezien het eerder bestaande krachtsverschil een gegeven dat méér nog dan over dreven vreugde de aanleiding mag vormen voor een nauwkeu rig Katwijks zelfonderzoek.. GERARD VAN PUTTEN NOORDWIJK - De woorden "Het was een triest geheel" van Noordwijk-trainer John Eelman waren alleszeggend na afloop van het thuisduel tegen OWIOS. r Een van de weinige spectaculaire momenten uit het duel Noordwijk-OWIOS. Sjoerd Bout schiet via een speler an OWIOS de bal over de doellijn. Uit de daaruit vloeiende corner zou hij vervolgens legen de onderkant van de SASSENHEIM/LISSE - Ter Leede behaalde zaterdag tegen het Har- derwijkse V.V.O.G. een doel puntloos gelijkspel. Lisser Boys kwam tot winst. Tegen het be zoekende Lyra werd met 1-0 ge- Ter Leede - V.V.O.G. (W) Ter Leede verspeelde zijn eerste competi- tiepunt. De Sassenheimers heb ben gezien het vertoonde spel hun draai nog niet gevonden. Vooral in aanvallend opzicht kwam de ploeg nauwelijks uit de verf. Zowel Jan van Harskamp als spits Jelte Tilma zorgden voor weinig gevaar in het Harderwijk- se strafschopgebied. In de eerste helft liet Ter Leede af en toe nog aardig voetbal zien. Na een rommelig begin nam de Sas- senheimse ploeg het heft in han den en werd V.V.O.G. via enkele goed opgezette aanvallen onder druk gezet. Vooral de van Noord wijk afkomstige Claus Godé gaf zijn directe tegenstan der Herman Dekker vaak het na kijken. Na de rust was de lijn in het spel van Ter Leede ver te zoeken. V.V.O.G. nam de aanval over en werd soms goed gevaarlijk. Dat de nul gehandhaafd kon blijven was te danken aan de redelijk be trouwbare verdediging en uitste kend keeperswerk van Ter Leede-goalie Wim van Hars kamp. Nico van der Fange van Ter Leede was nog het dichtst bij een openingstreffer. Een door hem snoeihard genomen vrije trap verdween via de grabbelen de handen- van doelman Hans Jansen rakelings over de lat. Lisser Boys - Lyra 1-0 Lisser Boys heeft in een matige wedstrijd zijn tweede overwinning geboekt. Ondanks een snel begin van bei de ploegen ontstonden er geen echte scoringsmogelijkheden. In de twintigste minuut kwam er wat leven in de brouwerij. Gerard Nijholt van Lisser Boys zette de bal voor en het was Paul Frans- sen die wat ongelukkig het leder tegen de arm kreeg. Aanvoerder Piet Boot benutte de strafschop feilloos. Lyra schiep zich in de eerste helft ook een goede kans. De actieve Toon van der Meer zag zijn schot echter vlak langs de paal ver dwijnen. Lisser Boys scoorde nog een tweede treffer, maar de vrije trap van Langereis werd wegens buitenspel van een aantal medespelers afgekeurd. Na de pauze probeerde Lyra van alles maar echte stootkracht ontbrak en de spaarzame uitvallen van de Lissenaren waren duidelijk ge vaarlijker. Zo schoot Nijholt na een soloactie rakelings naast. Piet Boot kreeg nog een tweede strafschop te nemen, nu faalde Boot echter. Hij zag zijn schot ge keerd door doelman Van Craay Een punt bleef weliswaar in de badplaats, maar de 1-1 deling verbloemde nog teveel het zwak ke spel van de zaterdag eer steklasser in de tweede helft, want evenals in de openingsou verture tegen zaterdagkampioen DOVO werd er alleen in de eerste rondgang aanvaardbaar gevoet bald. "Toen ze met een 1-0 rust stand de kleedkamer opzochten dachten ze allemaal "Oh, dat doen we in de tweede helft wel effetjes, want dan hebben we toch de wind in de rug", bromde Eelman. "Nou je hebt het gezien, na rust is Noordwijk niet één keer bij de goal geweest. Ze toonden totaal geen initiatief' Ook OWIOS, dat in de twee vooraf gaande ontmoetingen tegen Al- tena en WHC de volle buit had binnengehaald kon op geen en kele manier zijn hoge positie waarmaken. Hoewel ze met drie spitsen speelden, kwamen de 01- denbroekers, die dit seizoen zijn teruggekeerd in de hoogste za terdag afdeling kwamen tot geen enkele noemenswaardige of fensieve actie. De gelijkmaker kreeg de ploeg van Weurman zelfs 'cadeau' Voorstopper Si mon van Beveren maakte zeven minuten voor het einde onnodig hands. Wel keerde Dortmundt in eerste instantie de zwak inge schoten strafschop van Van de Beek, maar de toegelopen Van Beveren schoot de bal ongeluk kig achter zijn eigen doelwach ter 1-1. "En dat betekende geen v de ontknoping", meende de Ol- denbroekse oefenmeester Weurman te kunnen opmerken "want in de gehele tweede helft hebben wij het initiatief gehad. We schiepen ons weliswaar geen enkele kans, maar die kreeg Noordwijk toch ook niet?" Weurman had daar ten dele gelijk in, want verder dan een afstands kogel van vrije verdediger Albert Spaanderman kwam de Eelman- brigade niet, maar in de vijfen veertig minuten daarvoor had den de Noordwijkers wel een ac ceptabele voorstelling opge voerd. Linkerspits Jan Willem Bogers draaide toen geregeld soepel, terwijl hnkervleugelver- dediger Jack Sluys een paar keer gevaarlijk opkwam. Alleen het middentrio (Sjoerd Boot. Frans van der Veen en in iets mindere mate John Manuputty) vormde een uitzondering. De middenvel ders sloten te weinig aan bij hun frontlinie. Alleen Manuputty werd in de eerste rondgang gere geld diep aangespeeld, maar hij was na rust even ongevaarlijk en onzichtbaar als zijn middenveld collega's. In de periode dat de Noordwijkers het publiek wél konden boeien werd ook de 1-0 gefabriceerd. HARKEMA - Dc reis van veertien uur bleek uiteindelijk niet voor niets te zijn gemaakt. Door de vreemde competitieindeling van de KNVB moest Rijnsburgse Boys zaterdag in het noorden des lands zijn opwachting maken bij Harkemase Boys, waar na de lan ge trip anderhalf uur gevoetbald diende te worden. De zoete smaak van de zéér verdiende 0-2 zege deed het reisongemak ver geten. De Rijnsburgse overwinning had overigens veel ruimer kunnen uitvallen. Vooral in de tweede helft creéerde de Wijnands-elf zich voortdurend de meest ge makkelijke kansen. Het vizier stond echter niet op scherp. Trai ner Wijnands: "We hadden deze pot zeker mét een nulletje of zes moeten winnen. Na de rust kre gen de jongens veel opgelegde mogelijkheden Voor de pauze wogen beide teams nog redelijk tegen elkaar op. De thuisclub was weliswaar het meest aan de bal; Rijnsburgse Boys toonde over meer aanval lende kwaliteiten te beschikken. Gé Perfors, Henk van der Zwan en Ruud van der Voort spongen echter te slordig om met de kan- Het was de Rijnsburgers bijna op gebroken. omdat ze verdedigend een nogal onzekere indruk maak ten. Harkemase Boys kon dan ook enkele malen gevaarlijk worden, maar doelman Cees Star behoedde zijn ploeg voor een achterstand. In de tweede helft ging de nieuw bakken eersteklasser meer ge concentreerd te werk. "In dc rust heb ik ze ingepeperd dat het op die manier niet langer kon", al dus Wijnands, die concentratie verlies binnen zijn team had be speurd. "Wel begrijpelijk omdat de tegenstander bepaald niet in spirerend werkte, maar ze moes ten er wel op worden gewezen. En ze hebben mijn woorden ook ter harte genomen, want in de tweede helft werd er opeens een stuk attender en gemotiveerder gespeeld Al direct na de pauze kreeg Ruud van der Voort een levensgrote mogelijkheid om Rijnsburgse Boys op voorsprong te zetten. De Harkemase doelman liet pal voor de voeten van de Rijnsburger de bal uit de handen glippen, maar Van der Voort presteerde het om vooreen leeg doel over te knallen. Na een kwartier kwam de Wij- nands-equipe echter toch op 0-1. Rechterspits Piet Haasnoot le pelde het speeltuig op maat voor de voeten van Henk van der Zwan, die de Harkemase defen sie koelbloedig op het verkeerde been zette. Tien minuten later was de strijd be slist. Gé Perfors werd, na een pass van Martin Toet. onregle mentair in het vijandelijke straf schopgebied onderuit gehaald. Anne Ouwersloot verzilverde de toegekende penalty foutloos. diger en de lat), was het vijf minu ten later wél raak via de opgeko men Sluys en Manuputty, die glijdend Henk Boer voor de eer ste keer in het seizoen '79/'80 pas seerde. Een treffer die de ver houdingen op dat moment juist weer gaf. Nog voor de pauze kwam Noord wijk bijna op 2-0. Bogers manou- vreerde zich uitstekende vrij, maar wilde vervolgens Bröring de eer gunnen. De Noordwijk- spits scoorde weliswaar, maar het doelpunt werd door de in de eer ste klasse debuterende scheids rechter Brekelmans afgekeurd. Wegens buitenspel al leek dat erg twijfelachtig. Het betekende in elk geval wél dat Noordwijk met een te kleine voorsprong moest gaan rusten. Iets wat de ploeg, ge tuige het spel in die fase, ook in de tweede helft deed. Daarom was de 1-1 misschien wel terecht.. van voedsel te kunnen voorzien en gebeurde dat wel, dan bleek de Ridderkerkse buitenspelval een probaat afweermiddel. Een snelle één-twee pleegt in dat soort gevallen nog wel enig soe laas te bieden en dat bleken Pier re van Gemerden en Bennie Heemskerk ook te beseffen. Een korte combinatie tussen dit twee tal, bracht de laatste in stelling en de RCL-spits is de laatste weken te zeer op dreef om in zo'n situatie te falen. Die klap bleek bij RWH hard aan te komen. Met het zelfvertrou wen verdween de doortastend heid en het hard werkende en conditioneel sterke RCL kon dievoorsprong tot de rust vast houden. In de tweede helft was RWH ech ter al snel weer terug op het ni veau van het eerste half uur. Bram Brandt bleef echter een niet te nemen obstakel. Zo keer de hij op fraaie wijze een zieden de schuiver van Van der Spoel en zelfs een strafschop (toegekend omdat van Gemerden tegenstan der Dubbeld liet struikelen) stop te hij erg fraai. Het bleek de kentering in de wed strijd. Het publiek bevestigde vocaal nog eens zijn aanwezig heid, waarop de RCL-spelers de ruggen kromden. Dick van der Bijl bewees een uitstekend ge voel voor timing te bezitten door een paar minuten na de misser van De Hartog RCL naar 2-0 te schieten. Jan van Duyn verraste de RWH-defensie door een in directe vrije bal niet naar de naast het doel staande Heemskerk te plaatsen, maar naar dc volledig vrijstaande Van der Bijl, die van dichtbij raak schoot, r Brandt was beide keren op De resterende minuten werden LEIDERDORP - Het voert wellicht te ver om de 2-1 zege van RCL op RWH geheel op rekening te schrijven van Leiderdorps 12de eeuwfeest, maar enig verband bestaat er toch wel. De ambiance, waarin de Leiderdorpers zater dag hun tweede thuiswedstrijd van dit seizoen afwerkten, was niet gering. Gratis toegang, para chute-springen (dat overigens vanwege de te harde wind werd afgelast), een drumband en fraai weer (alleen dat laatste niet in het kader van 1200 jaar Leiderdorp) hadden erg veel toeschouwers naar De Bloemerd gelokt. Daardoor werd een voor RCL-be- grippen haast ongekend sfeertje gecreëerd, waaruit de elf van John Huguenin veel wilskracht putte. Wilskracht, die hard nodig was, want RWH was zaterdag zonder meer de beste ploeg. Slagvaardiger, bewegelijker en veel meer als geheel opererend tracteerden de Ridderkerkers zichzelf op erg veel doelrijpe kan sen. Gelukkig voor RCL bleek én doelman Bram Brandt uitste kend op dreef én toonden de RWH-spitsen grote moeite te hebben met de afwerking. Vooral rechterspits Erik de Hartog verzuimde zijn ploeg aan de twee punten te helpen. Na een wat aar zelend begin van beide ploegen, was vooral hij het die geregeld gevaarlijk in de RCL-defensie penetreerde. Gedeeltelijk ook een gevolg van het feit dat hij in linksachter Nico Ooievaar de zwakste schakel in de RCL-de- fensie tegenover zich had. Naast het missen van eigen kansen be diende hij eerst rechtsachter Jan Willem Verschoor op maat en bracht vervolgens koppend An der Spoel in stelling, zijn post. Toen hij dat een keer niet was bij een schuiver van oud-FC Dordrechtspeler Dick Dubbeld. trad Hans Braat op de doellijn op als reddende engel. RCL had tot dan in offensieve zin weinig kunnen uitrichten. Het middenrif had het te druk met HERMAN POOS verdedigen om de eigen aanval voornamelijk doorgebracht met het wisselen van spelers én zo waar nog een tegendoelpunt van RWH. Vlak voor tijd deed De Hartog wat hij in de minuten daarvoor had verzuimd en gaf daarmee de score een althans iets rechtvaardiger aanzien. BART JUNGMAN LEIDEN - .In de zaterdagvier- deklasse B heeft SC Lisse via een ruime 4-1 uitzege op KMD de kop genomen. Oegstgeest blijft het in deze klasse goed doen. De ploeg van trainer Verkuylen boekte een 2-1 zege bij Rohda '76. Sleutels speelde gelijk tegen Hazers- woudse Boys. In de vierde klasse A behaalde Randstad Sport een verdienstelijk gelijkspel tegen DSVP. KMD - SC Lisse 1-1 In de 20ste mi nuut van de wedstrijd namen de Lissenaars via een doelpunt van Wil Streppel de leiding. Vlak voor de rust vergrootte Frans van der Laan de voorsprong tot 0-2, pal daarop scoorde Aat van der Poel 0-3. De tweede helft was derhalve een formaliteit. De thuisclub kwam weliswaar op 1-3 maar Ge rard van Beek zorgde weer voor de marge van drie treffers Rohda-Oegstgeest 1-2 In de eerste helft creeerde de ploeg van trai ner Verkuylen een krachtig of fensief. Dat leverde Oegstgeest nog voor de rust een voorsprong op. Een doelpunt dat overigens door een Rohda-speler werd ge scoord. In de tweede helft profi teerde Rohda van het wmdvoor- deel en zette Oegstgeest onder druk. De beloning bleef niet lang uit (l-i). Oegstgeest voelde zich nog niet verslagen en zette alles op alles om de eerste competitie zege uit het vuur te slepen. Twaalf minuten voor tijd viel de winnende treffer. Uit een vrije trap van Ron van Kolk kopte Jan de Wekker op schitterende wijze het winnende doelpunt in de Bo- degraafse touwen. Sleutels - Hazerswoudse Boys 2-2 De Leidse ploeg incasseerde via dit gelijkspel het eerste competi- tiepunf In de 15de minuut namen de bezoekers via een doelpunt van Rob de Roo de leiding Sleu tels was door deze achterstand behoorlijk aangeslagen en daar door kreeg Hazerswoudse Boys veel kansen op een tweede doel punt. De zwart «ritte formatie verzuimde echter de kansen te benutten. Vlak voor de rust viel de onverwachte gelijkmaker. Jan van der Berg was de maker van het doelpunt. Na de hervatting namen de gasten via Jan Vonde ling wederom een voorsprong. Sleutels ging toen met man en macht in de aanval om de gelijk maker te scoren. In de allerlaatste seconde slaagde Sjaak Bavelaar daarin. DSVP - Randstad Sport 1-1 Beide ploegen speelden in de eerste helft aanvallend. Kees Eriks gaf Randstad Sport in de 20ste mi nuut de leiding. Nadien werd de thuisclub wat gevaarlijker maar door goed optreden van doelman Keyzer werden vooralsnog tref fers voorkomen. In blessuretijd slaagde DSVP er toch in om de gelijkmaker te scoren.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19