Opnieuw conflict Pais-Andriessen Mysterie rond ontvoerde Nederlander BUITENOM Hulpverleners verslaafde Zuidmolukkers ontslagen AVRO: CRM AFSTANDELIJK BINNENDOOR ONTVOERD IN BERGLAND VAN AFGHANISTAN Kabinet hakt maandag knoop door Scheepvaart onder één directoraat Bijstands uitkeringen omhoog Man stikt in weefgetouw ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1979 BINNENLAND KABOEL (GPD) - „Den Haag" werkt sedert het weer opduiken van de Velpse lerares Fieneke Flipse-te Raa (30) in de Afghaanse hoofdstad Kaboel op volle kracht aan de ontsluiering van het kid- nap-mysterie. Nog steeds is niets bekend over de verblijfplaats van haar man, de bioloog en freelan ce-fotograaf Eric (34). De onze kerheid over zijn lot wordt steeds groter. Fieneke bevindt zich op dit mo ment veilig en in goede gezond heid in het Nederlandse consu laat in Kaboel, waar zij zich - na haar verdwijning op 1 augustus - plotseling onverwacht meldde. Haar man, die eveneens in het onherbergzame bergland van Af ghanistan werd ontvoerd, is nog spoorloos. De moeder van Eric Flipse is ten einde raad en wacht in haar wo ning in het Gelderse Rozendaal met spanning de berichten van buitenlandse zaken af. Onrust De sectie „Hulpverlening aan in moeilijkheden verkerende Ne derlanders van dit ministerie heeft begin deze week getracht telefonisch contact te krijgen met Fieneke Flipse in Kaboel. Het is niet gelukt die verbinding tot stand te brengen, zodat nog steeds wordt gewacht op haar relaas over de mysterieuze ver dwijning van haar en haar man en hetgeen hun is overkomen. Het tot stand brengen van telefo nisch contact met Afghanistan wordt zeer bemoeilijkt vanwege de onrust in dat land. De chef van de sectie „Hulpverle ning" Jan Dijkman: „Wij zijn ont zettend nieuwsgierig naar Fiene- ke's verhaal. Zo gauw wij iets we ten wordt de familie in Arnhem en Velp ingelicht" Den Haag heeft intussen ook de Nederlandse ambassades en con sulaire vertegenwoordigers in de landen rond Afghanistan gea larmeerd. Op veel hulp van Af ghaanse autoriteiten behoeft niet te worden gerekend, want het land wordt verscheurd door poli tieke onrust, rellen, gevechten en zelfs massamoorden. Fanatieke moslims zijn in opstand tegen de pro-Russische regeringstroepen. Bloedige gevechten tussen rege ringstroepen en rebellen zijn er schering en inslag. Het marxisti sche regime van president Taraki wordt door de Sowjet-Unie ge steund. Massamoord Uit Kaboel komen berichten over soldaten van het Afghaanse rege ringsleger die een massamoord hebben gepleegd op de Hazarah- minderheden. Volgens de eerste berichten zouden er enkele dui zenden slachtoffers zijn. De moord zou een represaillemaat regel zijn omdat de Hazarah-le- den (een klein ras, dat ook reli gieus in de minderheid is) de op standige rebellen naar verluidt hebben laten onderduiken en verborgen hielden voor de rege ringstroepen. De Hazarah is een stam die al eeu wenlang wordt verdrukt. Het ras heeft een Mongools uiterlijk in tegenstelling tot de meerderheid van de Afghanen, die bovendien religieus anders zijn georiën teerd. Guerrillastrijders hebben afgelo pen zondag vanuit een hinder laag een bus met toeristen be schoten, waarbij een Zwitser en een Canadees zijn gedood. Het aantal buitenlanders dat in de af gelopen week bij dergelijke ge vechten werd gedood is al geste gen tot negen. De onrust in het land neemt toe en daarmee ook de bezorgdheid over het lot van de verdwenen Velpenaar Eric Flipse. DEN HAAG (GPD) - Tussen de ministers Pais (onderwijs) en Andriessen (financiën) is opnieuw een hooglopend conflict uitgebroken over de be groting van onderwijs. Nadat dinsdagavond een compro mis was bereikt over de uitgaven na 1980 en de begroting rond leek, maakte Pais moeilijkheden over een technisch onderdeel van de begroting voor volgend jaar Het voltallige kabinet moet er nu maandagavond aan te pas komen om de knoop - ongetwijfeld ten gunste van Andriessen - door te hakken. Na afloop van de ministerraad van gisteren liet premier Van Agt duidelijk doorschemeren dat in DEN HAAG (GPD) - Het kabinet heeft gisteren zijn goedkeuring gegeven aan het plan van het mi nisterie van verkeer en water staat, alle scheepvaart en scheep vaartzaken onder één directo raat-generaal te brengen. Vanaf 1 januari 1980 vallen onder dit Di rectoraat-Generaal Scheepvaart en Maritieme zaken (DGSM) niet alleen de binnenvaart en de zee scheepvaart, ook het van defen sie overgehevelde Rijksloodswe zen. Minister Tuijnman heeft de Tweede Kamer hiervan vrijdag per brief op de hoogte ge bracht. In de brief wordt uitvoerig verslag gedaan van de besprekingen die tussen het ministerie en verte genwoordigers van de binnen scheepvaart zijn gevoerd, omdat van die kant grote vrees zal be staan dat de binnenscheepvaart in gebieden waar ook de zeevaart opereert; de laatste groep een be voorrechte positie zou krijgen. Daarvan kan geen sprake zijn, al dus het departement, een uiteen zetting waarmee de binnen schippers overstag zijn ge praat. Het argument daarvoor luidde dat het hele scheepvaartverkeer in wateren met gemengde vaart door één instantie moet worden begeleid. Dit is vooral van belang met het oog op de voorgenomen uitbreiding van de verkeersbe- geleidende walradar van Rotter dam en het rijk. Op het ogenblik functioneert deze walradar alleen tussen Rotterdam en de Noord zee, maar in de toekomst, zo blijkt uit de brief, zal het worden uitge breid in de hele Rotterdamse re gio, tot aan de Moerdijk. Het zou, aldus de brief, onjuist zijn deze noodzakelijke ontwikkeling tegen te houden door de nu nog onder rij kwater staat ressorte rende binnenscheepvaart ge scheiden te houden van de mari tieme vaart. Met deze fusie van rijksdiensten zijn ongeveer 2000 personen van het loodswezen gemoeid, 300 van het huidige di rectoraat-generaal van scheep vaart en 185 van rijkswaterstaat. De vakcentrales hebben zich voor het laatst op 6 september akkoord verklaard met de fu- DEN HAAG (ANP)-Het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft aan de gemeenten medegedeeld dat de bijstandsuitkeringen voor het tijdvak van 1 oktober tot 31 de cember 1979 tijdelijk worden verhoogd met één procent. Deze maatregel houdt verband met een eerder besluit van de rege ring ten behoeve van de koop kracht van degenen met een so ciale uitkering. de ministerraad grote irritaties zijn ontstaan over het dwarslig gen van Pais. Hij noemde het vol strekt ongebruikelijk dat het vol tallige kabinet (en dan nog aan de vooravond van Prinsjesdag) een technisch meningsverschil tus sen twee ministers moet beslech ten. Het conflict zal overigens geen in vloed hebben op de presentatie van de miljoenennota aanstaande dinsdag, want het totale bedrag dat voor onderwijs beschikbaar is, staat vast. Het gaat slechts om de wijze waarop begrotings technisch bepaalde uitgaven ge dekt moeten worden. Het uitstel betekent wel dat de begroting van onderwijs niet in gedrukte vorm, maar hoogstens gestencild op Prinsjesdag beschikbaar is voor de Tweede Kamer. In de pers zal dinsdag de berichtgeving over de begroting van onderwijs hoogstwaarschijnlijk ontbreken, omdat de tekst niet op tijd gereed Stemming Van Agt bestreed gisteravond dat het conflict met Pais overeen komst vertoont met dat tussen premier Biesheuvel en minister De Brauw (DS'70) in 1972, dat de val van het kabinet tot gevolg had. „We komen er maandag avond wel uit", zei Van Agt, die meedeelde dat zowel Andriessen als Pais op hun stuk blijven staan, zodat een stemming waarschijn lijk uitkomst moet bieden. In kringen rond het kabinet neemt men aan dat Pais geen enkele steun zal krijgen van zijn colle ga's, ook niet van WD-zijde. Het conflict draait om Pais' integra tieplan voor het basis- en voort gezet onderwijs. Pais wil in het kader daarvan op uitgebreide schaal experimenten starten, wat WAALWIJK (GPD) - „Machien, machien", zei een 23-jarige Turk se gastarbeider vrijdagmorgen tegen zijn collega's terwijl hij achter een groot weefgetouw vandaan kwam. De man die er duidelijk ernstig geschrokken uitzag werd door zijn collega's opgetild en bleef dood in hun ar men achter. In het ziekenhuis in Waalwijk werd aangenomen dat de ongehuwde Turkse gastarbeider overleden was aan een hartverlamming. Omdat een en ander echter in een tapijtweverij was gebeurd werd voor alle zekerheid toch de re cherche geinformeerd. Deze ont dekte dat de man ernstige ver wondingen aan de hals had op gelopen. Uit het eerste onderzoek van de politiedokter is dan ook komen vast te staan dat de man door mechanisch geweld om het leven moet zijn gekomen. De luchtpijp van het slachtoffer is duidelijk dichtgesnoerd geweest en het strottehoofd ernstig be schadigd. Men vermoedt dan ook dat de man aan een inwendige bloeding is overleden. De arbeidsinspectie die op de ta pijtweverij onmiddellijk een on derzoek instelde vermoedt dat de man tussen drijfstangen van het weefgetouw is terechtgekomen en na daar ernstig bekneld ge raakt te zijn aan deze verwondin gen is overleden. Het onderzoek wordt voortgezet. DEN HAAG (ANP) - De raad van bestuur in arbeidszaken, het sa menwerkingsorgaan van de werkgeverscentrales, vindt dat er een afzonderlijk overheidsappa raat moet komen voor de opspo ring van zowel werkgevers- als werknemersfraude met sociale verzekeringen. De werkgevers zeggen dat in hun commentaar op de regeringsnotitie over het volumebeleid, het beleid om minder mensen een beroep te la ten doen op sociale zekerheids uitkeringen. in de knel dreigde te komen door de extra bezuinigingsronde waartoe het kabinet twee weken geleden besloot om de woning- wetbouw op peil te houden. De eerdere ruzie tussen Pais en An driessen betrof de financiering van de experimenten na 1980. Pais wilde in de meerjarenra ming al concrete bedragen voor de experimenten op lange ter mijn opgenomen zien. Dinsdagavond bereikte Andries sen met Pais hierover een com promis, waarover Pais zich te vreden toonde. Dit akkoord werd woensdagavond door het voltal lige kabinet bekrachtigd. Daarna ontstond echter opnieuw on enigheid over de dekking voor het jaar 1980. Pais wilde hiervoor slapende gelden - dat wil zeggen geld dat door allerlei oorzaken niet uitgegeven kan worden - aanwenden, wat door Andriessen met een beroep op de Comptabi liteitswet werd verboden. An driessen was ook niet bereid voor één jaar een uitzondering te ma ken, omdat hij vreest dat dan meer ministers met posten in hun begroting gaan schuiven. An driessen wil nu met behulp van het voltallige kabinet Pais op dit punt tot de orde roepen. AMSTERDAM (ANP) - Nederlands oudste man, de Amsterdammer J. Linning, hoopt dinsdag 107 jaar te worden. Linning, die geboren werd op 18 september 1872, woont in het Amsterdamse bejaardencentrum Flevo. Hij heeft nog zes kinderen en was van beroep schilder, transport arbeider en kolenhandelaar. Op de foto houdt hij een kop uiterst zoete koffie vast, een lekkernij waar hij veel van houdt. NA BEZETTING KANTOOR UTRECHT (GPD) - Veertien me dewerkers van de stichting Tjan- du. een organisatie voor hulp verlening aan drugsverslaafde Zuidmolukkers, zijn op staande voet ontslagen. Zij hebben tien dagen geleden het kantoor van de stichting aan de Varkensmarkt in Utrecht bezet. Omdat ze gewei gerd hebben de bezetting op te geven, hebben de elf vaste hulp verleners en drie stagiaires, die het gebouw nog steeds bezet houden, hun ontslag gekre gen. De medewerkers vechten het ont slag aan. Zij wijzen erop dat in het deurwaardersexploit, dat hun dinsdag werd overhandigd, de eis tot opheffing van de bezetting niets stond vermeld. Zij moesten wel de directeur, de heer Man- touw, en de supervisor, de heer Sopacua, toegang verlenen tot het gebouw, maar daartoe zijn ze, naar ze zeggen, altijd bereid ge weest. De medewerkers waren uitgeno digd voor een gesprek dat gister avond had moeten plaatsvinden. Voor het zo ver was, kregen ze echter al hun ontslagbrief in de bus. Toen ze zich vrijdag niette min meldden op het afgesproken adres, werd hun daar de toegang geweigerd. De woordvoerder van het ontsla gen personeel sprak er gisteren zijn vrees over uit dat de hulp verlening aan de vele drugver slaafde Zuidmolukkers nu ge heel ontwricht raakt. De ontsla genen willen nog wel de contac ten met hun cliënten behouden, maar aan de andere kant willen ze zoveel mogelijk taken aan het be stuur afschuiven. „Maar wij zien niet gebeuren dat meneer Man- touw zelf het straathoekwerk gaat overnemen", aldus de woordvoerder van het ontslagen personeel. In de loop van deze week is de hulpverleners het werken al steeds moeilijker gemaakt. Eerst werd hun telefoon afgesneden, later kwam een secretaresse de archiefkast vergrendelen, zodat de hulpverlening steeds moeilij ker werd. Het conflict tussen bestuur en hulpverleners gaat om de invloed van de personeelsleden in het beleid. Zij vinden dat het bestuur zich meer moet openstellen voor inspraak en democratisering. Dat de verhoudingen buitengewoon slecht zijn, blijkt wel uit het feit dat het gesprek tussen bestuur en medewerkers dagenlang werd uitgesteld, omdat zij het niet eens konden worden over de vraag wie wie moest uitnodigen. GRONINGEN (GPD) - De 65-jarige notaris J. G. van B. uit Hooge- zand zal vandaag worden voor geleid voor de rechter-commissa- ris. Hij wordt ervan verdacht di verse hypotheekakten in de Oost groninger miljoenenzwendel te hebben vervalst. Volgens de offi cier van justitie, mr. Ph.Severein, Zwendel notaris gaat het om aanzienlijke bedra gen. Van B. zal waarschijnlijk minstens zes dagen worden ingesloten, op dat hij het onderzoek niet kan be lemmeren". We hadden al wel vraagtekens achter zijn werk zaamheden geplaatst, maar dat het zo erg zou zijn, hadden we niet verwacht. Het is bij ons als een bom ingeslagen"zegt mr. Seve- rein. De verdachte kan als gevolg van zijn emoties nog geen verkla ring afleggen. DEN HAAG (GPD) - AVRO-voor- zitter M. J. Keyzer heeft vandaag op de algemene vergadering in Eindhoven scherpe kritiek gele verd op het ministerie van CRM. Hij vindt dat CRM noodzakelijk overleg met de omroepen uit de weg gaat en verwijt het departe ment een afstandelijke houding aan te nemen. Ook is Keyzer slecht te spreken over de manier waarop CRM tot nu toe inspeelt op nieuwe techni sche ontwikkelingen in de com municatiemedia. zoals satelliet omroep, viewdata, teletekst, beeldplaat en video. Hij verwacht van CRM dat het een actiever en inventiever beleid zal gaan ont plooien dan tot nu toe. „De over heid geeft nog niet op overtui gende wijze blijk de nieuwe tijd op het gebied van de communica tie voldoende te verstaan", aldus Keyzer. Zonder te hopen dat het ooit zover komt, wilde de AVRO-voorzitter voorts niet uitsluiten dat ook ons land in de toekomst zal worden geconfronteerd met commerciële omroep. „Wij kunnen ertoe ge dwongen worden als de satellie ten hun dure, gesponsorde top- produkties over ons uitstorten", zo zei Keyzer. De plannen van CRM ter beteuge ling van de sluikreclame noemde Keyzer „weinig subtiel" en niet in overeenstemming met de reali teit. Hij voorziet vooral het toe brengen van schade aan de top sport, die zonder sponsoring voor een land als het onze niet moge lijk is. Een in goede banen geleide sponsoring, waaraan een aan vaardbare reclame gebonden is, moet mogelijk blijven. „We moe ten ervoor waken door al te strin gente maatregelen het kind met het badwater weg te gooien". Keyzer, voorstander van regionale omroep, zei het met CRM eens te zijn dat de regio moet mee-finan- cieren. Er moet regionale en lo kale STER-reclame komen, vindt hü. Kamperen (1) In een zwartboek dat deze week aan de verantwoordelijke staatssecretaris is aangebo den, stond het allemaal netjes opneen rij. Maar het zal voor de direct betrokkenen wel niet zo vreselijk veel nieuws bevat hebben. De langkampeerder is vrijwel rechteloos. De kampbeheerder is het op perwezen en de kampeerders zijn op z'n hoogst een groepje gevallen engelen. Het is er druk, duur en nat. Maar dat laatste staat niet in de kleine lettertjes. Het schijnt voor te komen dat de arme kampeerder bij de campingeigenaar verplicht is om een stacaravan te kopen. Gedwongen winkelnering tussen de plassen en het strookje struikgewas. Een la te galm uit een lang vervlogen verleden dat wel eens ten on rechte het etiket "goede, oude tijd" krijgt opgeplakt. Bewoners van stacaravans be horen niet tot het meest ver mogende deel van de natie. Ze wonen meestal in dichtge slibde buurten, waar niet zo zeer de communicatie als wel de aggressie door de dunne muren bevorderd wordt. De te brede auto's staan op te smalle trottoirs geparkeerd. De stacaravan van het week einde staat voor hen alshet- ware midden in de Elyseische velden. Het is er altijd zon, de kranen van het washok klin ken als klaterende bergbe ken, het biertje smaakt er an ders dan op het balkon twee hoog achter. Zo jadden we het ons allemaal voorgesteld. In het zwartboek van het Kon- sumenten Kontakt staat het allemaal wel een tikje anders neergeschreven. De almach tigheid van de campinghou der lijkt inderdaad buiten aardse vormen aan te nemen: hij beschikt over leven en dood van het campingbe- staan. Wie zich niet confor meert, wordt gedreigd met het onherroepelijke en het onherstelbare. Hij loopt grote kans zijn standplaats kwijt te raken. Kamperen (2) Ik moet erkennen dat ik over weinig eigen ervaring be schik. Ooit, heel lang geleden heb ik eens in Spanje drie weken op een Costa Brava- camping gebivakkeerd. De spanlijnen verloren in die be trekkelijk korte periode alle vitaliteit, de haringen trokken krom. Naast ons had een toen befaamd voetballer uit Venlo samen met vrouw, zwager en schoonzuster domicilie geko zen. De weelderige koffer ruimte - achterdelen van au tomobielen deden in die tijd door hun behaagzieke ron dingen nog pogingen om te behagen - bleek geheel ge vuld met leeftocht, afkomstig uit het goede vaderland. Om de achteras niet al te veel te belasten had men de beide zakken met eigenheimers respectievelijk boven het lin ker- en het rechterwiel gevleid. In de middaguren klonk rond de klok van vier uur steevast het vrolijk getin kel van lepeltjes in theekop jes. "Hoeveel suiker wil jij, Lucas", vroeg een vrouwen stem en het antwoord volgde onveranderlijk: "geef mij maar dos klont. Mies" Mijn kam peerervaring is dus minimaal en geeft blijk van een grote onbeholpenheid. Maar veel mensen hebben me uitgebreid bericht van alle frustaties van het leven te velde. Blijf maar eens buiten de neurose, als je buurman strijk en zet om vijf uur op staat om te vissen, met Hil versum III zijn stiltevrees be strijdt, het zoontje zijn speel goedpistooltje op de clivia richt die net bij de ingang van de optrek staat opgesteld, je andere buurman om de ande re dag gaat barbecuen en zo'n ondeugend schort voor doet, waar van die immense bor sten op staan afgebeeld. Maar wat de mensen elkaar zelf al niet aan doen, daar zorgt menig kampinghouder voor, zo begrijp ik dus. Een wereld op wielen achter het hek. In de kampwinkel hebben ze vandaag biterkoekjes. Ach mevrouw, zoudt u uw voet even terug kunnen halen. U zit met uw teen in onze mar garine. Wonen (1) Over wonen gesproken, maar dan van een permanenter ka rakter. de vele paaltjes in de tuin met "Te Koop" boven 'Te bevragen bij...." eronder. zijn langzamerhand een ver trouwd gezicht in het stads beeld. Wanneer je eens door een straat komt, waar een dergelijk bos ontbreekt, slaat je de schrik om het hart. Wel ke geheime krachten zijn hier in het spel? Ik maak me dan ook ernstig zorgen dat ik langs de eenvoudige singel waar ik zelf woon, tot op he den nog niet zo'n woud van verkooplustigheid heb zien verrijzen. Zou het niet kun nen zijn dat mijn buren zeg gen: "als ze die fraaie splin ternieuwe schakelbungalow of die schoongewassen drive- inwoning al niet kwijt kun nen, waar zouden wij met ons hopeloze ouderwetse, on- practische huis de moed van daan halen om ons deson danks op de markt te wa gen?" Kranten eten hun buikje vol aan deze toestand. Eerlijkheid in berichtgeving. Het moet maar eens gezegd worden. Van daag weer pagina aan pagina van makelaars die blijkens hun sleetse proza langzamer hand ook de moed verloren schijnen te hebben. Er zijn geen huizen meer. Alleen maar villa's. Hele of halve. En de prijs valt nader overeen te komen. Wonen (2) Het is een zenuwslopende zaak. Gemakkelijke kwinkslagen door een krantencolumnist worden gemakkelijk geblust in de liters valeriaan of flessen librium die de mensen met zo'n pandje voor de verkoop altijd binnen handbereik hebben. Ik ken een ouder echtpaar in Laren - man bo ven de zeventig - dat vorig jaar met veel optimisme en dadendrang een nieuw huis kocht van drieëneenhalve ton en nog altijd met de huidige kloeke losstaande woning van vijfeneenhalve ton (vraagprijs) zit. Nachtmerries vanwege het kraakspook met zo'n leegstaande woning. Men overweegt nu om voor lopig maar het huishouden voor de nachtelijke uren naar lokatie te splitsen. Mensen in eenzelfde straat met de palen in de voortuin hou den elkaar elke zaterdag in de krant nauwlettend in het oog. Wie verliest het eerste zijn koelbloedigheid en gaat tien duizend gulden met zijn pnjs omlaag? Zwijgende vetes, nooit naar buiten uitgespro ken verwijten van marktbe- derf en schijterigheid. Het is het alles overheersende ge sprek in al die doorzonkamer- tjes met vaste vloerbedek king. Zou er een statistiek van bestaan, hoeveel mensen er van de kruk aan de huisbar zijn gevallen. Bezopen van de dubbele whisky's en de dub bele hypotheek? Proza De NRC Handelsblad heeft zichzelf ooit uitgeroepen tot de Nederlandstalige kwali teitskrant. Dat mag. Zo vind ik bijvoorbeeld dat ik beter Chopin speel dan m'n zoontje en zolang Chopin zelf niet om zijn mening wordt gevraagd is pianospelen allereerst een kwestie van goede woningi- solatie. De NRC zoekt journalisten en gebruikt in de personeelsad vertentie ondermeer de vol gendevolzin: "hetgaat(...)om mannen of vrouwen die be reid zijn om met grote nieuwsgierigheid het gebeu ren in hun sector te verslaan en op te sporen." Het laatste gedeelte moet u eens even goed op u laten inwerken. De NRC-redacteur zet zich blijkbaar aan zijn schrijfma chine en begint met grote nieuwsgierigheid te berich ten over zijn sector. De feiten heeft hij nog niet, maar dat gebeurt in fase twee; dan vangt hij zijn opsporende ar beid aan. De omgekeerde wereld, denkt menig redacteur van een aards regionaal krantje met beperkte ambities. Wellicht behoort helderziendheid tot de noodzakelijke equipage van de NRC-redacteur. Ook dient men misschien over het derde oog te beschikken of met de helm geboren te zijn. Het kan natuurlijk ook gewoon slonzig taalgebruik zijn. Goed. ik heb erover bericht en ga nu op zoek naar de fei ten. Zo gaat de hoofdredac teur van deze wakkere krant zijn medewerkers voor op het doornige pad naar het verre ideaal van ook eens k .,ii teitskrant te zijn. Mijn verslag staat in de krant Nu de feiten nog. HAN MULDER

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 7