Ton Marijt naar Roda JC: Ellende is voorbij Wim Jansen kijkt nit naar rentree 55 MENNEA HEERST OOK OP SLOTDAG VNIVERSIADE Miffl Coach Mulder: „YYSB bulkt van talent U.V.S. - D.H.C. ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1979 ROTTERDAM (GPD) - De ren tree van Feyenoorder Wim Jansen is nog hooguit een kwestie van dagen. De g tappe is zelfs of de bezige middenvelder vanavond te gen de Maasstedelijke derby tegen Sparta al zijn eerste competitieoptreden af werkt, dan wel volgende week op Europees niveau wordt ingezet tegen E verton. Gelet op de ernstige aard van de spierblessure, prefe reert de Rotterdamse medi sche staf een nog latere ren tree van Jansen. Daartegen over staat de wens van trai ner Vaclav Jezek om de al- leskunner minstens op te stellen tegen Everton. Jansen zelf over het probleem: "Het mooiste zouz i jn om een kwartier tegen Sparta te spelen, waarna in alle rust gekeken kan worden of het verantwoord is om aan te treden tegen Everton" Looyen De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft Leen Looyen, trainer van NEC met ingang van 14 september verboden te coa chen bij voetbalwedstrijden tot de dag volgende op die waarop het a-elftal van NEC twee achtereenvolgende competitie- en of bekerwed strijden zal hebben gespeeld. De tuchtcommissie legde Looyen, die zich op 29 augus tus na afloop van de wed strijd FC Twente-NEC bele digend over scheidsrechter Van Dijken uitliet, boven dien een boete van 300 gul den op. In de periode van schorsing mag Looyen zich vóór, gedurende en in de rust van voetbalwedstrijden ook niet ophouden binnen of di rect rondom de afrastering van de voetbalvelden. Ver der mag de trainer van NEC in die periode geen gebruik maken van technische appa ratuur waarmee aanwijzin gen kunnen worden doorge geven. NOORDWIJK/KERKRADE - Uitgerekend op het moment dat hij zich al had verzoend met een gedwongen periode van langdurig nietsdoen, haalde Roda JC-trainer Bert Jacobs de voormalige Sparta-speler Ton Marijt uit de wachtkamer van werkloze profvoetballers. Ingegeven door de slechte resultaten van zijn club nam de Limburg se oefenmeester vorige week contact op met de Noord- wijker, nodigde hem uit voor enkele proeftrainingen en een 'testwedstrijd' tegen de Hoensbroekse amateur hoofdklasser EHC. De 31-jarige voetballer hield een gun stig Kerkraads eindoordeel aan het examen over, waar door de sollicitatieprocedure in een stroomversnelling geraakte. Na enkele besprekingen zette de voorstopper gistermiddag zijn handtekening onder een contract, dat hem het verdere seizoen aan de Zuidlimburgse eredivi sieclub bindt. "Het is voor mij een opluchting dat nu alles achter de rug is", aldus Marijt, "want die onzekerheid ging steeds meer aan mij knagen. Iedereen vroeg maar 'heb je nu al een club', ik werd er op het laatst tureluurs van. Als het me alle maal teveel werd ging ik maar vissen. Aan het water verzette ik mijn zinnen een beetje. Gelukkig is alles nog op zijn pootjes te rechtgekomen en heb ik toch nog een goede club gevonden". Ton Marijt tekende bij die vereni ging, Roda JC dus, voor eén jaar, "want Kerkrade is nogal ver weg. Daarom wil ik eerst bekijken hoe het dit seizoen allemaal gaat ver lopen" De voetballer, die eerder contacten met Cambuur ("Ik was rond met die club, maar moest in Leeu warden gaan wonen"), NAC, Tel star, Go Ahead Eagles "Die clubs boden te weinig") en KV Kortrijk ("Volgens die club was ik te oud") om diverse redenen zag afsprin gen, blijft in Noordwijk wonen en zal net als Jan .Jongbloed een pendeldienst gaan onderhouden tussen de Randstad en Neerlands meest zuidelijke provincie. Die keuze impliceert voor Marijt een druk weekprogramma, "want op maandag ga ik naar Kerkrade, verblijf dan in de nacht van maandag op dinsdag in een pen sion, volg op dinsdag twee trai ningen, waarna ik weer naar Noordwijk terugga. Woensdag is mijn vrije dag. Vervolgens reis ik op donderdag opnieuw naar Limburg af, breng daar ook de nacht door, ga vrijdags terug naar huis en moet daarna, op zaterdag of zondag, weer naar het zuiden. En dan rij ik na de wedstrijd die tweehonderd zoveel kilometer in omgekeerde richting" Werkrooster Vooralsnog heeft Marijt weinig be denkingen tegen dat gecompli ceerde werkrooster, "tenslotte ga ik niet naar de grote vaart", maar hij kan zich op voorhand wel voorstellen dat het heen en weer rijden hem op de lange duur de keel uit zal gaan hangen. "Maar dat zal de toekomst leren, voorlo pig concentreer ik mij op Roda. Want ik ben ontzettend blij met dit contract, had eigenlijk niet meer verwacht dat ik nog ergens onderdak zou komen" De. wat hij noemt, ellendige tijd begon voor Marijt op het moment dat het bestuur van Sparta te kennen gaf niet langer met hem in zee te willen gaan. De Rotter damse Kasteelclub offreerde de speler een sterk verlaagde ver bintenis (Marijt: "ik ging er de helft op achteruit") en bood hem voor 75000 gulden te koop aan "Erg lullig van die club", vindt Marijt, "want ik ben daar als een ouwe bok aan de kant gezet. En dat. terwijl ik op Spangen twee goede jaren heb gehad". Sparta- penningmeester Floor Bouwer erkent dat laatste, zegt echter dat Marijt één van Sparta's duurste spelers was, voor wie binnen de spelersgroep een jonger en goed koper alternatief (Luuk Balke- stein) beschikbaar was. "Geels is een andere zaak", verklaart Bouwer, "hij is wel duur, maar we hadden een spitsspeler nodig" Voor Marijt brak er nadien een on zekere tijd aan. Hij hield zijn con ditie op peil met privétrainingen, speelde met Noordwijk 6 tegen het zoveelste elftal van Leiden en overwoog ten einde raad maar naar een amateurvereniging over te stappen. Het laatste restje hoop op een betaalde club weerhield hem van die stap, want als ik een overschrijving had aangevraagd naar bijvoorbeeld Noordwijk of SJC, was ik meteen gebonden geweest" Marijt bleef dus in de wachtkamer zitten, vertikte het ("uit principe") zichzelf bij een club aan te bieden. "Ik heb op een gegeven moment wél mijn vriend Cor Brom opgebeld. Die beloofde mij dat hij contacten zou gaan leggen met bevriende collega's" Na dat telefoontje bleven de aan biedingen van andere clubs ech ter uit. Wél boden allerlei, zich als voetbalmakelaars presenterende personen hun diensten aan en legde één of andere Amerikaan Marijt een voorlopige overeen komst voor met het advies die maar zo spoedig mogelijk te te kenen. "Maar dat zag ik niet zit ten", zegt Marijt, "omdat hij pas na dat getekende contract in Amerika naar een club zou gaan zoeken" Interesse De man. die in het (bijna) grijze verleden als "Solo Anton" door het leven ging werd uiteindelijk vorige week donderdag van zijn onzekerheden bevrijd. Roda- trainer Bert Jacobs gaf van zijn interesse blijk op het moment dat "ik alle hoop had laten varen". De trainer inviteerde hem voor een proeftraining op Kaalheide, on derwierp hem aan een test in het oefenduel tegen EHC en bracht manager Hans Coerver een, voor Marijt, gunstig advies uit. Hij werd vervolgens aan een medi sche keuring onderworpen, waar de clubarts constateerde dat de Noordwijker "een betere condi tie had dan menig andere speler van Roda", zodat de laatste hin derpaal voor het éénjarig con tract spoedig was weggenomen. Marijt: "Morgen speel ik al mee tegen Den Haag. Ik weet dat ik geen topper ben, maar zal ook in die wedstrijd gewoon mijn man, in dit geval Van Leeuwen, probe ren uit te schakelen. Daarvoor ben ik ingehuurd, wat ik in op bouwend opzicht nog kan doen is alleen maar meegenomen. Zegt Roda-manager Hans Coerver tenslotte korzelig: "Dat Marijt een paniekaankoop is, is een fou tieve voorstelling van zaken. We hebben eerst geprobeerd een paar Denen te contracteren. Met uitzondering van Nielsen is dat niet gelukt. Maar ook Marijt had den we op ons lijstje staan. Hij is voor ons een welkome verster king van de selectie. Hij mag dan 31 jaar zijn, maar ik heb liever een goeie vent van die leeftijd, dan een middelmatige van 20".. GERARD VAN PUTTEN ADVERTENTIE Sportcomplex Zondag a.s. "Kikkerpolder" ||r aanvang 14.00 uu Deze advertentie is aangeboden door Dames- heren- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden MEXICO STAD (ANP) - De laatste dag van de atle tiekwedstrijden en tevens de slotdag van de Univer- siade, werd althans wat het sportieve gedeelte be treft ditmaal niet gehin derd door tropische re genbuien. De sluitingsce remonie in het Olympisch stadion moest evenwel in de de stromende regen worden gehouden. De negen finales, die voor de laat ste dag op het programma ston den, boden atletiek van zeer hoog niveau. Het hoogtepunt was de 4 x 100 meter, waarop Italië het elf jaar oude Europese record evenaarde met een tijd van 38,42 seconden. Het was op nieuw een triomf voor Pietro Mennea, de Europese kampioen op de 100 en 200 meter. De Ita liaan kan zich nu wereldrecord houder op de 200 meter (19.72), uiteraard ook Europees record houder en verder de snelste van het oude werelddeel op de 100 m (10.01) en 4 x 100 meter noemen. Van zeer goed gehalte waren de fi nales van het hoogspringen en het polsstokhoogspringen. De Westduitser Gerd Nagel won het hoogspringen met 2,28 meter. Hij had minder pogingen nodig om over deze hoogte te komen dat de Oostduitse favoriet Rolf Beilschmidt. Het was de tweede maal in nauwelijks een maand tijd dat Beilschmidt voor een Westduitse hoogspringer moest buigen. Tijdens de finale van de strijd om de Europese beker, be gin augustus in Turijn verloor Beilschmidt van de toen 17-jaar oude Dietmar Moegenburg. Van zeer hoog internationaal ni veau was het polsstokhoog springen. De Pool Wladislaw Kozakiewicz werd winnaar met 5,60 meter voor de Fransman Philippe Houvion (5,60) en een tweede Fransman Patrick Aba- da met 5,55 m. Ondanks de handicap van de ijle lucht leverde de 800 meter da mes uitstekende tijden op. Drie loopster bleven binnen de 2 mi nuten en 1 seconde. Nadesja Moechta (2.00.50) en Olga Dvirna (2.00.77) zorgden voor een dub bel Russisch succes. Het brons ging naar de Roemeense Fita Lovin (2.00.81). De Roemeen Ilie Floriou behaalde op de slotdag zijn tweede gouden medaille door na de 10.000 meter ook de 5000 meter op zijn naam te bren gen. De tijden op de vijf kilome ter werden gedrukt door de ijle atmosfeer in de Mexicaanse hoofdstad. Floriou liep de 5000 meter in 14.12.9. Helmut Schrei- ber veroverde op de slotdag nog een gouden medaille voor West- Dutisland door het speerwerpen te winnen met 88.68 meter. Hij bleef de Fin Harkonen ruim an derhalve meter voor: 87,10. De succesvolste deelnemer aan de Universiade was de Russische turner Bogdan Makoets. Hij veroverde de totaal zes gouden medailles (vijf individueel en één met de Russische ploeg). VVS B-trainer Mulder: 'Ze het hoofd erbij houden" Morgen derby tegen Van Nispen NOORDWIJKERHOUT. DE ZILK - De leeftijd zou mor gen nog weieens in het voor deel van derdeklasser Van Nispen kunnen uitvallen. In de nabije toekomst Ujkt er voor tegenstander en streek genoot WSB echter meer succes weggelegd. Terwijl de Noordwijkerhoutse formatie volgens WSB-coach Mulder "bulkt van het talent", weet Van Nispen-trainer Frank van der Gevel haast met grote zekerheid te voorspellen dat zijn équipe binnen afzienbare tijd een klasse lager zal gaan spelen. De oefenmeester daarover "De Zilk is met zijn drieduizend inwoners aan het vergrijzen, want het geboortecijfer is in middels ook in dit katholieke dorpje gedaald, terwijl hoog bouw hier taboe is. Boven dien stroomt de jeugd de laat ste jaren niet meer door. Over een aantal jaren zie ik deze ploeg dan ook terugzakken. Het bestuur is zich geloof ik, dat ondertussen ook wel be wust". De Haarlemse trainer houdt het daarom na zes jaar Van Nispen onder zijn hoede gehad te hebben na dit jaar wel voor gezien. "Afgelopen zomer kreeg ik al een leuk aanbod van Ter Leede en kon ik ook bij UDO aan de slag, maar ik had toen net mijn contract voor nog een jaar verlengd. Aan het einde van dit seizoen ga ik echter defini tief weg"Een ander probleem, waar de 41-jarige coach aan het begin van ieder seizoen mee wordt gecon fronteerd is de matige op komst op de trainingen. "In de eerste maanden zie je altijd maar weinig jongens. Het schijnt dat het dan erg druk is in de bollenhandel en bijna al mijn spelers zijn werkzaam in die sector. Eén jongen (Martin van Eeden) komt zelfs hele maal niet. Hij heeft een zaak in Belgié en zit iedere dag in z'n wagen. Voor een trainer uiteraard geen ideale situa tie". Strubbelingen In geheel ander klimaat is Mul der bij WSB als trainer ac tief. De Vijfhuizenaar. die dit seizoen Eifler opvolgde heeft bij zijn nieuwe werkgever een A-selectie samengesteld waarvan de gemiddelde leef tijd ongeveer negentien jaar is. "Van het team van afgelo pen seizoen zijn er maar vier overgebleven. Een aantal spelers is vertrokken of lager gaan spelen na wat strubbe lingen met Eifler, maar voor namelijk jeugd is dit jaar doorgestoten. Drie A-junio- ren staan momenteel in de basis en verder heeft WSB dit seizoen in Theo van de Burch (Noordwijk) en Hein Bronk (Amstelland) er twee goede krachten bijgekregen. Samen met Henk van Maris (voormalig speler van Van Nispen) zijn zij de oudste spelers en vormen zij de as van mijn ploeg aldus Mul der, die vanaf zijn zeventien de betaald voetbal heeft ge speeld bij het voormalige FC Twente (SC Enschede) en FEC Zwolle (Zwolse Boys) Een van de spelers die na de problemen ("Ik kan er mets zinnings over vertellen, alleen dat de excessen van het afge lopen seizoen nog doordreu nen bij de oudere garde") met Eifier niet meer in het keur korps van WSB uitkomt is Johan van de Berg. De talent volle doelman, waarvoor Feyenoord serieuze interesse heeft getoond, keept nu in het tweede. Mulder. "Johan is helemaal afgeknapt op het eerste jaar in de derde klasse en heeft daarom aan mij ver zocht of hij in een lager team kan uitkomen. Ik heb niets aan jongens die mentaal niet sterk zijn. Dus ik heb aan dat verzoek voldaan. Maar moge-, lijk dat ik hem later nog een kans geef om zich in het eer ste team te spelen" Bollenmensen Van de problemen, die collega- trainer Van der Gevel aan het begin van ieder seizoen on dervindt. heeft Mulder geen last. Hij: "Dat zal wel komen, omdat ik geen bollenmensen in mijn team heb zitten. Al leen merk je bij een jonge ploeg dat er nogal wat jon gens in militaire dienst zitten en daarom niet altgd op de trainingen kunnen verschg- Het uitgangspunt van het ge sprek. Van Nispen-WSB. De 38-jarige Mulder zal mor gen in De Zilk weereen aantal oude bekenden tegen komen, want twee jaar geleden train de hij daar nog de jeugd. Het is een aspect dat het duel een extra dimensie geeft, evenals het feit dat Henk van Mans een aantal jaren geleden Van Nispen verliet en zich aan meldde bij WSB. De reden waarom hij vertrok wekte nogal wat geruchten op in De Zilk. Van Nispen ziet de duels tegen WSB daarom per de finitie als een prestigekwes tie. "Het is nog altijd het klei ne dorpje (De Zilk hoort bij Noordwijkerhout) dat WSB wil pakken", zo karakteri seert Mulder de strijd tussen beide clubsi "De ZÜkte spe lers hebben in dit soort wed strijden dan ook altijd meer moraal dan de Noordwijker- houters" vervolgt hij "Mijn enige zorg is dan ook of mijn jonge pupillen hun hoofd er bij kunnen houden in zo n derby, want het zijn meestal stevige duels, waarbij de rou tine nogal eens de doorslag v It Ik gta er zelf neutraal tegenover, maar je merkt dat het hier behoorlijk leefL Ze praten er voortdurend over. Een gelijkspel zie ik toch wel zitten voorspelt de nieuw bakken WSB-coach. wiens formatie volgende week op nieuw een derby moet afwer ken, want dan komt het ge promoveerde SJC uit Noordwijk op bezoek. Frank van der Gevel houdt het ook op een deling, ondanks dat zijn ploeg afgelopen sei zoen dn<- punten aan de duels tegen WSB overhield. Ver duidelijkt hij:"Een gelijkspel is een trend bg derbïys en het is voor ons een normale uit slag, want mijn ploeg is geabonneerd op een drie Af gelopen seizoen speelden we ongeveer vijftien keer gelijk en het jaar daarvoor een keer of tien", aldus de Haarlem- HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11