'Ambachts- en Baljuwhuis moet met spoed worden! opgeknapt' n „Zoekt uzelf bezuinigd moet worden" 'e/cfee agenda Meningsverschd over toewijzing van woningen Kf Burgerlijke stand BURGEMEESTER BEGROET DOOR RAAD VOORSCHOTEN - Het Ambachts- en Baljuwhuis op de Voorstraat in Voorschoten moet met spoed opgeknapt worden. Dat vinden de leden van de commissie voor openbare werken, welzijn en financiën van deze gemeen te. WOENSDAG 12 SEPTEJVLBEK IS OEGSTGEEST - Het Oegst- geester CDA-raadslid Van der Reijden is gisteravond boos en demonstratief weggelopen uit de vergadering van de raadscommissie voor finan cien. Wethouder Van Belle wilde hem namelijk geen nota toezeggen over de mogelijk heden van verschillende hoogten van de tarieven voor het ophalen van vuil. "Ik heb geen ambtenaren be schikbaar om een nota te schrijven over of het mogelijk is die heffing te verbinden aan de hoeveelheid vuil die de mensen kwijt willen", aldus Van Belle. Maar de conclusie van het college dat een derge lijke heffing de inningskosten te veel verhoogt vond Van der Reijden onvoldoende gear gumenteerd. Ter tafel lag het voorstel dat in de komende raadsvergade ring aan de orde komt over de verhoging van het tarief van de vuilophaling in 1980. Het bedrag zou volgens de plan nen van burgemeester en wethouders met 12 gulden tot 108 gulden per jaar moeten stijgen. Dit is nodig om het zogenaamde dekkingspercentage van de Raadslid verlaat demonstratief vergadering Oegstgeest daalt, komt die verhoging uit op 13.1 procent vergeleken met het tarief van vorig jaar. De behandeling van de verhoging nu en niet tijdens de begrotingsbehan deling had al tot heftige reac ties en kritiek geleid van WD'er Steenkamp en Wuisman (D'66). Van Belle kiest voor een be handeling zo veel vroeger dan de begroting voor 1980 aan de orde komt omdat anders de verhoging pas in april zou iïl 51 tl I® 1111 117*1 01* kunnen worden doorgevoerd, lllttdl Hl tl VV uUl 'En dan komt die per maand veel hoger uit als we wel de zelfde jaaropbrengst willen" zei hij. gestegen kosten van de vuilophaling ook in 1980 op 60,6 procent te kunnen hand haven. Omdat de mensen steeds meer vuil op straat zet ten en het inwonertal van Maar Van der Reijden was het evenmin eens met de voorge stelde verhoging van 13,1 procent en wil slechts 3,5 pro cent verhogen. "Zoekt u dan zelf ook maar uit waar bezui- nigd moet worden", zo voeg- de Van Belle hem toe. "Want I ik heb al genoeg met het rode potlood gestreept en bedank daar verder voor". Maar Wuisman kon het met de ver hoging wel eens zijn omdat de mensen zich, zoals hij zei, best LEI bewust mogen worden wat de |el be - Ki vuilverwerking kost. Kleine buit bij inbraak in Warmond WARMOND - Bij een inbraak in een woning aan de Bijleveldlaan in Warmond is vannacht een ta felaansteker, een vaasje en een pakje shag gestolen. De kleuren televisie waarmee zij aan het ver dwijnen waren hebben zij in de tuin achter gelaten. De politie vermoedt dat de inbrekers ge stoord zijn tijdens hun vlucht en het zware apparaat daarom niet meer verder meegesleept heb ben. Een politiewoordvoerder vertelde dat buren stemmen en glasgerinkel gehoord hadden, maar dat desondanks pas 's och tends de politie gewaarschuwd werd. Bloemstukje oorzaak van botsing LEIDERDORP - Een bloemstukje is gisterochtend de oorzaak ge weest van een botsing op de En- gelendaal in Leiderdorp. Eert be stuurster van een personenauto liet bij het optrekken bij één van de stoplichten op deze weg haar stuur los om een bloemstukje te grijpen dat van de stoel naast haar dreigde te vallen. De onbe stuurde auto van de Leiderdorp- se schoot vooruit en knalde tegen een lantaarnpaal. De schade aan de paal en de auto was aanzien lijk. Nachtzuster stoort twee inbrekers LEIDERDORP - Twee mannen werden gisterochtend rond 5.15 uur door een nachtzuster ge stoord toen zij bezig waren met een inbraak in Leythenrode in Leiderdorp. De inbrekers ver dwenen met een klein geldkistje waarin een gering geldbedrag. LIÜIDEIIDOIU' I200 jaar Programma van festiviteiten DONDERDAG 13 september 08.00-14.00 Weekmarkt in de Hoofdstraat. 19.30 Vierde dag vijfkamp in het Dorpshuis. Vanavond kla- vetjassen. 19.00-22.00 Braderie met Oud Hollandse ambachten. De monstraties, tentoonstellin gen, pottenbakken, dia- mantslijpen, enz. Met mede werking van Toneelvereni ging To-Ver-Lei, de ballet school van mevrouw Joosten en K&O. 19.30 Filmvoorstelling voor bejaarden in "Huis ter Does" aan de Klaprooskamp. Afge wisseld met bingospelletjes. 21.00 Wagenspel "Esbattement van de speelboom" op het plein voor de winkels van het Fred. Hendrikplantsoen. Door toneelvereniging To- Ver-Lei. Burgemeester en wethouders van Voorschoten krijgen de volmacht om voorbereidingen te treffen zodat in maart 1980 met het om vangrijke werk begonnen kan worden. De rijkssubsidie zal rond de 500.000 gulden liggen, terwijl de gemeente Voorschoten zelf een bedrag van 1,2 miljoen gul den moet opbrengen. Financieel is dat voor Voorschoten geen probleem. Toch zijn de commissieleden niet helemaal gelukkig met de plannen. In te genstelling tot eerdere toezeg gingen gedaan door het ministe rie van cultuur, recreatie en Het voormalige rechtshuis en het huis van de Baljuw aan de Voorstraat. De commissieleden vinden dat beide huizen met spoed moeten worden opgeknapt. knappen naar de oorsprong. Geen besluit werd genomen over de definitieve bestemming van het gebouw. Gedacht wordt wel aan een inrichting welke geschikt is voor bruiloften en vormelijke partijen. Omdat Voorschoten al ongeveer 25 jaar praat over de restauratie willen de commissie leden daar thans een punt achter zetten en de beperkingen die CRM oplegt maar voor lief ne- De restauratie van de gevel wordt in 19e eeuwse stijl uitgevoerd, terwijl de trap voor de ingang 18e eeuws wordt. In de loop der eeu wen is er heel wat vertimmerd aan dit voormalige rechtshuis en huis van de Baljuw, waardoor di verse restauratiemogelijkheden over zijn. CRM wil beslist niet "terug" op- LEIDEN/WARMOND Geboren: (Leiden)- Cornelis Jan, zoon van J. Schaddee en I. Dijkhuizen; Saskia Geziena Henriëtte, dochter van J.A. Littink en G.G. Ellenbroek; Johan na Theodora, dochter van H.J. van Hoekelen en P. de Bruin; Rudolf Leopold, zoon van G.A.M. Duiven voorden en P.C.C. van den Berg; René Alexander, zoon van G.A.M. Duivenvoorden en P.C.C. van den Berg; Maria Helena, dochter van B.E. Meertens en H.C.C. Hak; Lau- rien, dochter van H.C. van Paassen en H.M.M. Vogt; Martin Herman, zoon van R.H. Ligtvoet en A.M.P. Buitenhuis; Willem, zoon van A.J. OEGSTGEEST - De nieuwe burgemeester van Oegstgeest, mr. S.H. Scheenstra, werd gistermiddag samen met zijn vrouw door de raad ontvangen. De heer Scheenstra zal per 1 oktober de scheidende burge meester Eysinga opvolgen. Op de foto de heer Scheenstra te midden van de raadsleden. Van links naar rechts: Van Veen (CDA), mevrouw Rörsch (WD), mevrouw Scheenstra, Waisman (D'66), Kohlbeck (PvdA), wethouder Van Belle, burgemeester Scheenstra, mevrouw Steenkamp (VVD), wethouder Blom, Steenkamp (WD), Van Hazel (CDA), mevrouw Van Vloten (VVD) en wethouder Thorn. Hoek en J.F.G. van der Willik; Raymond, zoon van E.J. Koper en A.C. J. van Vuuren; Kamil, zoon van B. Kirac en H. Asian; Simon, zoon van A.J. Beekman en F. van Tol; Muriël Cecile, dochter van J.C.A. van Beek en L.A.S. Schwiddir; My- ria Shanta, dochter van A.R.S. van Raemdoncken G.S. Sahtoe; Wanita Anoeradha, dochter van D. Mahesh en I. Jairam; Theodora Petronella Hanna, dochter van N.J. J. van Kes- teren en H.E. Belt; Bianca, dochter van M.M. Souisa en J. de Jong; Sandra, dochter van M.M. Souisa en J. de Jong; Nicole, dochter van J.C. Melissen en G. Singerland; Martinus Jacobus, zoon van J.H.J. van Heems en M.J.E. Hilkens; Ro- bertjan, zoon van J. Groeneveld en A. Lammens; Wendelina Carolina Maria, dochter van W.H.N.J. Sal man en C.H. Augustinus; Catharina Wilhelmina Gemma, dochter van W.H.N.J. Salman en C.H. Augusti nus; Petra Elena, dochter van J.M. Blöte en H.R. Voll; Marjorie, doch ter van G. de Jong en A.L. Jansen; Marianne Helena Magdalena, doch ter van W.F. Laman en M. Kerk vliet; Arend Mare, zoon van A. van Twillert en M. Koelewijn; Samira. dochter van M. Lfatmi en A. El Bel- kacemi; Cheryl Rosemary, dochter van M. Traas en L.H. van Vianen; Louisa Christina, dochter van P.E.M. Haalebos en C.C. Zuider duin; Githe Irini, dochter van H.O.M. Opdam en M.J.J. van Hees; Antonia Maria, dochter van R.F Melet en J.G.H. de Vogel; Bryan, zoon van P. van Hoven en M.Y. Slingerland; Qhaim, zoon van Z.S. Benayoun en M.C. Blankèrt; Mar- go, dochter van G. de Graaf en A. Foudraine; (Warmond), Peter, zoon van J. van der Spruit en J.M. Smel- tink; Joris W., zoon van P.C.J. van Putten en G.G. J.M. van der Zijden; Johannes P., zoon van J.M.J. van Winsen en J.J.A.C.M. Kortekaas: Arjan, zoon van A.A. Kralt en G van Duyn. Gehuwd: (Warmond), Piet van Dam en Wietske M. Gaarman; Jozel F.M. Willemsen en Lidian Kólfoort. Overleden: (Leiden), S.H. Wesche (1915); H. Timmerman (1909); A van Rynswou (1890); M.A. Koppens (1925), echtgenote van C. van dei Tuin; J. Slootweg (1906): J.E. Cos- see (1894); F.J. Maas (1963); M. van Rijn (1926), echtgenote van A.C Brussee; W. Pijnakker (1912); R van Oosterhoud (1897), echtgenote van J. Wolters; J. Joziasse (1911). P.W. van der Ven (1911); J.P. Waal wijk (1948); D.L.A. Osseman (1906) A. van der Meijden (1909); E. Wes terbeek (1911); P. van Weesel (1890) J.H.R. Rippe (1889); (Warmond), T van Oort (1916), gehuwd met W. Ui- terwijk Winkel; J. Labordus (1895) gehuwd met M.H. van Eek; C.A.M Kroon (1906). Ruilbeurs filatelisten in Leiderdorp groot succes LEIDERDORP - De ruilbeurs voor filatelisten die gisteren werd ge houden in "De Menswording", heeft veel belangstellenden ge trokken. De prijs die was uitge loofd voor de oudste afstempe ling gedaan in de gemeente Lei derdorp, ging naar mevrouw R. Pieterse-Zwetsloot. Mevrouw Pieterse was namelijk in het bezit van een postzegel die op 9 mei 1901 in Leiderdorp was afge stempeld. De tweede dag van de vijfkam p was ook een groot succes. Gister avond stond schaken op het pro gramma. Voor dit programma onderdeel was een behoorlijke belangstelling. Naast de dertig leden van de schaakvereniging waren er nog zo'n veertig mensen aanwezig. Verder kon gisteren het toneelstuk "Appeltjes voor de dorst" beke ken worden. Dit blijspel in twee bedrijven werd door To-Ver-Le speciaal voor de bejaarden ir Leiderdorp opgevoerd. Wereldwinkel De wereldwinkel in Voorscho ten is zaterdag en zondag ge sloten. De medewerkers zul len deze dagen besteden aan vergaderen. Vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur kan men nog terecht in de winkel aan de Voorstraat en woensdag avond in de Lindehoeve, waar de wereldwinkel met een standje aanwezig is. Cursussen Op enkele cursussen aan de Volksuniversiteit K&O te Leiderdorp, zijn nog plaat sen vrij. Men kan zich onder meer nog inschrijven voor de cursussen wandkleden ma ken, raamweven, historische kleding maken voor de "pop in oude stijl" en kleine klus jes in huis. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het secreta riaat van de Volksuniversi teit K&O Leiderdorp. Verkiezing De tweede verkiezing a 1978 is een feit geworden. De hiervoor ingestelde commis sie heeft uit ruim 20 aanmel dingen een keuze kunnen maken. De prijswinnaars zullen vanavond om plus minus 21.45 uur in die sport zaal "Op Dreef". Na enkele demonstraties van de plaat selijke sportverenigingen zal de burgemeester de prijswinnars bekend maken. In Voorschoten: Bejaarcle(74) geschept door personenauto ZOETERWOUDE - Een 74-jarige inwoonster van Zoeterwoude is gisterochtend ter hoogte van de Meerburgkerk aan de Hoge Rijn dijk vrij ernstig gewond geraakt. Volgens de politie stak zij aarze lend de straat over en werd daar bij aangereden door een perso nenauto die vanuit Leiden rich ting Alphen aan den Rijn reed. Zij is met een openbeenbreuk en een hoofdwond naar het ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN - Woningen tot een bedrag van 260.000 gulden moeten eerst aangeboden wor den aan de Voorschotense inge zetenen en na een wachttijd kan de woning op de vrije markt ko men. Zo is de mening van de Voorschotense PvdA en D'66. De WD en het CDA vinden de 260.000 gulden grens niet aan trekkelijk, omdat er tal van wo ningen in die prijsklasse soms maanden leegstaan. Volgens wethouder Eveleens, die meer achter het standpunt van de pro gressieven staat, is het een eerlij ke competitie Voorschotenaar tegen buitenstaander. Deze meningen kwamen gister avond naar voren in de gecombi neerde commissievergadering van welzijn, financiën en openba re werken. De verschillende in- Woensdag Stadhuis, Begeleidingscommissi Openbare werken binnenstad, 19.00uui Energiebedrijf Rijnland, 20 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkchoorsteei filmavond, 20 en 22.15 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur Leiderdorp - 13.30 uur Medisch kleute dagverblijf "Margriet". Oegstgeest - Commissie Onderzoek e Maatschappij, 20 uur. Wassenaar - Vergadering S.W.RJ Raadhuis "de Paauw", 20 uur. Donderdag Stadhuis - Commissie Ruimtelijke O: dening, 20 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, Ruilbeur: 19.30-22 uur. Filmhuis, Breestaat 66, filmvoorstelling Nieuwe Rijn 20a, werkgroep Homöfilit open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal, Rode Kruis. Leidsewej 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 10-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandsekerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, vr. van 14-16 uur, tel 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, oper sociëteit, 19-21 uur. Werkgroep Dienstweigeren, Troef Noordeinde 2a, 20-21.30 uur. Voorlich ting en begeleiding dienstweigeren, ook Oegstgeest - Commissie verkeer e Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst dei apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10-17 uur door Apo theek Kok Leiden, van 7-14 sept, tel. 071-124807. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer r de apotheek te komen, kan men uit- Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, ten zui den Van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zo'eterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do, van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. zichten tussen CDA en WD enerzijds en PvdA en D'66 ander zijds kwamen voort uit de be handeling van de notitie woning bouw en huisvesting 1979-1990. Alle partijen gaan wel akkoord met beperkte vestingingsbepalingen. Die bepalingen behelzen een an- ti-speculatiebeding waardoor voorkomen wordt dat nieuw bouwwoningen al tijdens de bouw in andere handen over gaan. Wethouder Marselis wees nog eens op het gegeven dat Voorschoten sterkt afhankelijk is van de rijks overheid zodra het woningbouw betreft. In de woningbouwnota wordt getracht op de meest effi ciënte wijze de woningnood te lijf te gaan en te bouwen voor de be hoefte van de eigen i veel als mogelijk i LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2