Twee woonwagens op de Speelweide [Le/cfce agenda Onderzoek naar kwaliteit van 18 gemeente-woningen Veel paars op modeshow Warmondse raad beslist EERSTE HUWELIJK IN GEMEENTEHUE Maatregelen tegen wagens marktkooplui Organist Van Eersel: dynamisch PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 11 SEPTEMBER 1979 Eerste vrouwelijke wethouder in Warmond WARMOND - Maar 6 mede raadsleden konden gister avond Liesbeth Dalhuisen (Progressief Warond) uitver kiezen tot wethouder van de gemeente Warmond. Die zes staken in elk geval hun tevre denheid over de benoeming niet onder stoelen of banken. Wethouder Van Schagen (CDA), die gisteravond bur gemeester De Vreeze verving, ging uitvoerig in op het feit dat mevrouw Dalhuisen de eerste vrouwelijke wethou der van Warmond is. Hij ver zekerde mevrouw Dalhuisen dat "voldoende rekening zal worden gehouden met haar inzichten". Mevrouw Dalhui sen sprak op haar beurt vriendelijke woorden tot wethouder Van Schagen. Daarbij riep zij in herinnering dat ze destijds niet zo vrien delijk had gereageerd op de komst van Van Schagen als wethouder. De gehele Pro gressief Warmond-fractie reageerde toen nogal afwij zend maar het verzet van me vrouw Dalhuisen was daarbij opvallend. Mevrouw Dalhui sen nam gisteren nog eens de gelegenheid te baat om te be togen dat ze nu veel waarde ring heeft voor de werkwijze en opstelling van Van Scha gen. In goede harmonie na men de beide wethouders daarna naast elkaar plaats. Oud-wethouder Van der Zalm, die deel is gaan uitma ken van de Pvd A-fractie in de Provinciale Staten, had vanaf de publieke tribune slechts het toekijken. Dinsdag Stadhuis - Commissie Volkshuisves ting, 20 uur. Gesprekscentrum - Vrouwenkerk- choorsteeg, lezing Makrobiotiek, 20 uur. Breehuis - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, woe van 10-12 uur. tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ, Beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2a, klachtenspreekuur, 17-20 uur; geopend ma. t/m vrij. van 10-17 uur. Oegstgeest - Commissie financiën en Culturele zaken, 19.30 uur. Warmond - Commissie ruimtelijke or dening, 19.30 uur. Leiderdorp - Commissie Verkeer en vervoer, 20 uur. Voorschoten - Commissie Welzijn en fi nanciën, 20.3Q uur. Woensdag Stadhuis, Begeleidingscommissie Openbare werken binnenstad, 19.00 uur. Energiebedrijf Rijnland, 20 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkchoorsteeg, filmavond, 20 en 22.15 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - 13.30 uur Medisch kleuter dagverblijf "Margriet". Oegstgeest - Commissie Onderzoek en Maatschappij, 20 uur. Wassenaar - Vergadering S.W.R.J. Raadhuis "de Paauw", 20 uur. Donderdag Stadhuis - Commissie Ruimtelijke Or dening, 20 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, Ruilbeurs, 19.30-22 uur. Filmhuis, Breestaat66, filmvoorstelling, 21 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep Homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal, Rode Kruis. Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 10-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskérkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, open sociéteit, 19-21 uur. Werkgroep Dienstweigeren, Troef, Noordeinde 2a, 20-2J.30 uur. Voorlich ting en begeleiding dienstweigeren, ook tel. 140866. Warmond - Commissie Openbare wer ken, 20 uur. Oegstgeest - Commissie verkeer en ver voer, 20 uur. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10-17 uur door Apo theek Kok Leiden, van 7-14 sept, tel. 071 124807. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan menuit- sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do, van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Modehuis Beekman presenteert collectie in De Beukenhof x.2*. LEIDERDORP - Het nieuwe gemeentehuis van Leiderdorp heeft gisteren De heer Van Leenen, ambtenaar van burgerlijke stand, heeft het huwelijk zijn eerste huwelijk beleefd. De heer A. Ie Maitre trouwde met mej. W.M. voltrokken en overhandigde het echtpaar een boekje over Leiderdorp van der Windt. (z*e foto). Eerder had de commissie ruimte lijke ordening zich al in positieve zin uitgelaten over de speelwei de. Dit stuk grond ligt binnen de dorpskern en biedt een vrije woonsituatie voor de woonwa genbewoners. Het bestaande groen maakt bovendien een goe de landschappelijke inpassing mogelijk. Een bijkomend voor deel is dat de speelweide al ei gendom van de gemeente War mond is. De andere mogelijkheden voor de vestiging van een woonwagen kampje is (terrein tegenover ga rage Vink, Lommerlust, gemeen tehaven, terrein langs rijksweg 44 en een terrein aan de Burgemees ter Ketelaarstraat) kwamen wat deze punten betreft ongunstiger uit de bus. Wel rees oorspronkelijk bij omwo nenden van de speelweide verzet tegen de komst van de woonwa gens. De verzetsactie, die bij een WARMOND - Op de speelweide aan de Beatrixlaan zal een woonwagenkamp voor twee woonwagens worden ingericht. Dat is de definitieve keuze van de Warmondse gemeenteraad die gisteravond met een forse onderbe zetting moest vergaderen. Slechts 7 van de 11 raadsle den waren aanwezig en ook burgemeester De Vreeze liet verstek gaan. blijven staan. Zo zal onder meer de hoogte van de woningen moe ten worden aangepast, waardoor een grotere eerste verdieping op de huizen zal komen. Hierbij is wel de vraag, of de huidi ge fundering, die geleden heeft van de klap van een neerstortend vliegtuig achter de huizen in de oorlog, het gewicht van een der gelijke vergroting zal kunnen dragen. Een onderzoek zal dit moeten uitwijzen. De kosten van een renovatie kunnen volgens burgerlid Wesseling worden ge raamd op ongeveer 75.000 gulden per woning. Hij vroeg zich dan ook af, of nieuwbouw (kosten: 100.000 gulden) niet meer aan te bevelen is. Het bijkomende voordeel daarvan is, dat de wo ningen dan weer zeker 50 jaar mee kunnen. De commissie voelde overigens niets voor verkoop van de wo ningen. De heer Leijnse (PvdA) vond, dat de gemeente de toch al weinige goedkope huurwonin gen die ze heeft, niet moet verko pen, temeer omdat de huidige bewoners waarschijnlijk niet kunnen of willen kopen. De heer Tieken (CDA) vond verkoop ook daarom al ongewenst, omdat de gemeente geen in slechte staat verkerende huizen mag verko pen. "Wat de gemeente verkoopt, moet goed zijn", was zijn mening. ZOETERWOUDE - Drumband VIOS heeft het afgelopen week einde uitstekende resultaten be haald op een concours in Haar lem, georganiseerd door de R.K. Noordhollandse Bond van Mu ziekgezelschappen in Nederland. Net glans doorstonden de ver schillende afdelingen van de showband de uitstekende maar zeer strenge beoordeling. De mi- niretten kwamen uit in sectie C en behaalden met 132 punten een tweede prijs. De majoretten de den het in sectie A nog beter. Zij behaalden de eerste prijs. De drumband kreeg als waardering voor het stilstaande nummer "Happy Sound" en het marche rende werk "A Simple Melody" een tweede prijs. Het complex woningen overdoen aan de Woningbouwvereniging Leiderdorp (WBL) is ook niet zo eenvoudig. De WBL zal ook niet zo gelukkig zijn met een aantal woningen, waarin al direct een hoop geld moet worden gesto ken. Wat er echter ook gaat gebeuren, renovatie of nieuwbouw, vast staat, dat de huurprijzen aan zienlijk omhoog zullen moeten. geraffineerd, een voor bontman tels ongekende eenvoudigheid uitstraalde. Anders was dit met het zogenaamde "steenmarter- tje" Dit jasje met vlindermouw was rijkelijk afgezet met neer hangende staarten. Hoewel deze bontmantel veel kreten van be- wonering ontlokte aan het publiek van De Beukenhof, is het de vraag of een dergelijke jas "draagbaar" is. CONNY SMITS Wens Yoorschotense commissie VOORSCHOTEN - Er moeten zo snel mogelijk maatregelen genomen worden om de aanvoerwagens van Voorschotense marktkooplui een andere plaats te geven. Dit was de opdracht die de commissie financien en economische zaken gisteravond gaf aan 'wethouder Van Dalen (VVD). Omdat de meeste auto's van marktkooplui in Voorschoten nu achter de kraam staan, zijn de winkels en de horecabedrijven in de Voorstraat praktisch onbereikbaar. De Voorschotense winkeliersvereniging heeft daarom een zogenaamde knelpuntennota opgesteld die gisteren in de commissie financiën en economische zaken aan de orde kwam. Naast de toezegging van maatregelen tegen deze versperring door aan voerwagens, kreeg ook het verzoek van de winkeliers tot verplaatsing van het kermisterrein de volledige steun van de commissie. Volgens de wethouder moet het mogelijk zijn om al volgend jaar de kermis te ver plaatsen naar het M.O.C.-terrein. De commissie was echter niet helemaal gelukkig met de aanleg van een aparte oversteekplaats voor fietsers bij de spoorwegovergang in de Pa pelaan. Omdat de nieuwe oversteekplaats toch veiliger zou zijn dan de huidige slinger welke de fietsers moeten maken, ging de commissie akkoord met de toezegging dat de dienst openbare werken zal trachten een nog veiliger oversteek te bedenken. Ook werd gisteren besloten dat particulieren in het vervolg kleine stukjes openbaar groen, die grenzen aan het eigen pand, in huur kunnen ver werven indien daarmee het straatbeeld fleuriger wordt of indien de bewoners van een woning daarmee gevrijwaard worden van bijvoor beeld stuiterende ballen tegen een blinde muur. De opzet van het geheel is dat de bewoners zelf voor het onderhoud moeten zorgen. Verder kon de commissie financiën akkoord gaan met de verhoging van de tarieven voor gemeentelijke belastingen en retributies. meerderheid van de gemeente raad destijds als "onsympathiek" overkwam, lijkt inmiddels ge staakt te zijn. Tijdens de hoorzit ting, die aan elke raadsvergade ring vooraf gaat, maakte geen van de omwonenden gebruik van de mogelijkheid om bezwaar te ma ken tegen woonwagens op de speelweide. Desondanks zal het Warmondse gemeentebestuur met grote omzichtigheid de om wonenden op de komst van de woonwagenbewoners voorbe reiden. r Er staat een informatie-bijeen komst op het programma, waar van de organisatie nog nader moet worden uitgewerkt. De kersverse wethouder mevrouw Dalhuisen die onder meer welzijn in de portefeuille heeft, krijgt daarvoor nog enige tijd. Eerst moet de planologische procedure worden afgerond. Wel vroeg het eveneens kersverse raadslid Slingerland (Progressief War mond) om er vooral voor te zor gen dat tijdens een bijeenkomst de omwonenden en woonwa genbewoners kennis met elkaar kunnen maken. Wethouder Dal huisen zegde dat toe. LEIDERDORP - De eerste dag van de vijjkamp, die georganiseerd werd ter gelegenheid van 1200 jaar Leiderdorp, is succesvol verloren. Gisteravond stond sjoelen op het programma. Bijna negentig mensen waren in Het Dorpshuis aanwezig om hun vaardigheid in deze sport te testen. Winnaar van gisteravond werd de heer Borst. Hij ontving een beker en een bedrag in geld. Vanavond wordt er geschaakt in het Dorpshuis. OEGSTGEEST - Brede schouder lijn, kort opstaand kraagje en bij na rechte rok was troef tijdens de tiende modeshow van modehuis Beekman, gisteren in De Beu kenhof te Oegstgeest. In de mo deshow, die van commentaar werd voorzien door Noortje Roll, vielen verder ook de kleuren paars en alle daarmee verwante tinten op. De brede schouderlijn is vooral op vallend op het gebied van man tels, die deze winter bovendien een opstaand kraagje behoren te hebben, net als de blouses. Wat rokken betreft, de lijn is weer slanker en smaller dan vorige ja ren. Hoewel nog geen kokers, zijn de rokken tamelijk recht, vaak voorzien van een plooi om het lo pen mogelijk te maken. Dit modebeeld is ook merkbaar bij de mantelpakjes die dit seizoen niet over het hoofd te zien zijn. Door modehuis Beekman werd gisteren een pakje geshowd in de nieuwe modekleur paars, ge combineerd met donkerrood. Een gewaagde combinatie die weliswaar geen gek figuur sloeg. Modehuis Beekman voert model len van vele internationale ont werpers. De bekendste daarvan zijn wel Ginovannozzi, Mickhou- se, Berberys en Pierre Cardin. Van deze laatste viel vooral een In Leiderdorp blauw broekpak op dat mede door het bijpassende hoedje veel had had van de kleding van een stewardess. Van Mickhouse daarentegen een bijzonder mooie combinatie: een rok van geruit bouclé met daarop een wijde blousè, waarover een wollen vest met breimotief. Voor de accessoires zorgde Carel van der Meer. Naast geïmpor teerde artikelen verkoopt hij ook eigen ontwerpen. Met een geheel eigen stijl weet hij de modellen van modehuis Beekman zeer mooi "af' te werken. Zo getuig den het schoeisel en de tassen die gisteren geshowd werden, van veel gevoel voor combinatie. De schoenen en laarzen waren ove rigens veelal van suède. Voor dit seizoen een hogere hak en veel aandacht voor frutsels als strikjes en goudkleurige biesjes en ket tinkjes. Voor degenen die niet alleen over mooie kleren maar ook over schoonheid geïnformeerd wilden worden, was gisteren Maison "Hilde" aanwezig. Deze parfu merie, die tegelijkertijd schoon heidssalon is, kwam met enkele geurtjes van onder meer Ayer en Balenciaga. Tot slot van de modeshow passeer den enkele avondjaponnen de revue. Zowel van'Verena als van Usher werden er enkele ge showd. Van Usher een "gewaag de" rose avondjapon die, hoewel uniek qua ontwerp, heel betaal baar was. De overige kleding die gisteren geshowd werd was ove rigens, op énkele uitzonderingen na, vóór iemand die goed gekleed wil gaan best betaalbaar. Vermelding verdienen zeker de bontjassen van Bonthuis van Egmond (Nieuwe Rijn, Leiden). Uit eigen atelier werden diverse korte jasjes getoond die wederom opvielen door het accent op de schouders. Erg mooi was een wit te nertsmantel die, hoewel zeer VOORSCHOTEN - De Dorpskerk- orgelserie bewijst haar waarde en de zes concerten binnen vijf we ken en één dag hebben het voor deel het gevoel te scheppen en te scherpen voor de samenhang van allemaal. Gisteren kreeg de voor dit jaar hier enige onbekende een beurt voor zowel orgel als beiaard: Kees van Eersel uit Goes. Deze organist heeft een stevige, dynamische, sportieve greep op de toetsen. Die greep, deze vlotte zekerheid imponeert. Zijn gang naar een feestelijk glanzende en klingelende climax, ontvouwd in een Preludiam met Fuga van Samuel Wesley, stelde dat heel bijzonder in het licht. Dit echte organistenstuk volgde op een Preludiam en Fuga van Charles Wesley. Over deze Charles, even eens van voor en na 1800, bezit ik geen enkele gegeven. Van Sa muel was er nog minder belang wekkend Andante. Van Eersel toont ook gevoel voor avontuur. Eindelijk presenteert iemand iets van Johann Kuhnau, Bach's voorganger in Leipzig: Der Streit zwischen David und Goliath. Niet minder. Er staan re solute losse akkoorden in op tocht in het eerste tafereel en in het lofschallend eindtafereel is dat er in glorie weer. Alles is tafe reel, de bijbel zal dat wel verdui delijken. De wekere zeggen ook hoe gemakkelijk het Kuhnau valt om melodisch te denken. Geen luisterproblemen. Tassen die extraverte Kuhnau en Wesley's plaatst Van Eersel Bach's tweede Trio-sonate: twee introverte stemmen op de ma nualen, van ongeveer gelijke sterkte, zonder enige kleurcon trast, ontdaan van alle gerucht en zinnelijkheid - met een mindere inbreng erbij van een baspartner - voeren in drie onderscheidene delen een dialoog in formulerin gen en etslijnen, die, hoewel ab stract, niets dan reine wonderen van notenbouwkunst zijn. Hier opnieuw Van Eersel's greep en, nu ingetogen, beheersing. Men vergete hem niet... Het carillon verstrooide improvisa ties op verschillende wijzen. KEES VERHOEF LEIDERDORP - Op zeer korte termijn zal bij de 18 gemeente woningen aan de Doeslaan een nader onderzoek naar de kwali teit van de fundering worden in gesteld. Ook zal er een kostenbe- groting worden gemaakt, die enerzijds zal moeten bestaan uit de kosten, verbonden aan een in grijpende renovatie van de wo ningen en anderzijds uit de kos ten van sloop, gevolgd door nieuwbouw. "Deze zaak heeft momenteel de meeste voorrang" concludeerde wethouder Meer brug (CDA) van ruimtelijke or dening en openbare werken gis teravond in een vergadering van de commissie; Deze conclusie werd getrokken naar aanleiding van een onder zoek naar de kwaliteit van in to taal 31 vooroorlogsè gemeente woningen aan de Doeslaan, de Hoofdstraat en het Jaagpad, ver richt door de Nationale Woning raad. Met dit onderzoek Heeft de ze zaak, die alweer ongeveer 10 jaar loopt, een nieuwe, krachtige impuls gekregen. Renovatie zal zeer ingrijpend moeten worden aangepakt praktisch alleen de buitenmuren zullen overeind OEGSTGEEST - Op de foto de nieuwe burgemeester van Oegstgeest, mr. S.H. Scheenstra. Vanmiddag kwam de heer Scheenstra naar Oegstgeest om kennis te maken met de raad.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2