Cor Eversteijn boekt eerste zege als prof WEDSTfflUH UCN bijna voor honderd procent in staatshanden HONSBEEK VERDIENT SELECTIE Yan der Linden kroongetuige in de zaak Tol Leidsch Dagblad Sportraad Afrika: Boycot Barbarians99 Oud-turnkampioen Leiden overleden Tal op dreef in Riga Wetsontwerp in voorbereiding DEN HAAG (ANP) - Cor Eversteijn heeft gisteravond m het Haagse gebouw 'Amicitia' in zijn eerste partij als be roepsbokser op punten gewonnen van de in België wo nende Spanjaard André Blanco. De beweeglijke Eversteijn heeft gedurende het gehele zes ronden durende, gevecht het initiatief gehad. In de derde ronde ver waarloosde de Haagse lichtwel- tergewicht echter even de dek king. De afwachtend boksende Blanco profiteerde daarvan. Na een korte slagenwisseling ging Eversteijn enkele tellen tegen het canvas. De 29-jarige pupil van Theo Huize naar bleek in zijn partij tegen Blanco louter offensieve bedoe lingen te hebben. Zijn slagenre pertoire was echter te beperkt om de Spanjaard te verontrusten Met een wat lage, maar uitge kiende dekking wist de 62,8 kilo gram wegende Blanco - twee on sjes minder dan de Nederlander - de wel snelle, maar niet zo krach tige linkse van Eversteijn op te ADVERTENTIE Op de Doezastraat woensdag 3 oktober 10.00 uur Het Leidsch Dagblad organiseert ook dit jaar wederom de jaarlijkse touwtrekwed strijden om het kampioenschap van Lei den in 'samenwerking met de 3 October- Vereeniging. Dit jaar als speciale attractie een optreden van de „sterkste" man ter wereld JOHN MASSIS uit België. f o ~h Inschrijving van de ploegen, bestaande uit 6 personen: - Kantoor Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden Telefonische informatie: 071-144941, tst. 235 Speaker: Theo Koomen 'n aktieve krant Pas in de derde ronde kon Blanco af en toe de aanval overnemen. Een slagenwisseling waarbij Blanco een linkse hoek op een korte rechtse liet volgen, bracht Ever steijn even tegen het canvas. De daaropvolgende ronden hervatte Blanco echter zijn defensieve houding. De conditioneel sterke Eversteijn, die drie keer kampioen van Ne derland bij de amateurs was, gaf nog enkele linkse stoten weg, maar imponeerde eigenlijk meer door de danspasjes die hij daarbij uitvoerde. De jury had geen en kele moeite met de beslissing. De drie leden kenden Eversteijn 59 en Blanco 56 punten toe. De Rotterdamse bokser Cor Eversteijn rechtsbewees in zijn eerste profpartij tegen de Spanjaard Blanco dat hij een streep heeft gezet onder zijn verleden. De voormalige druggebruiker vierde zijn debuut als be roepsbokser met een ruime puntenwinst. PURMEREND - Jan van der Linden is zo langza merhand uitgegroeid tot kroongetuige in de zaak- Pier Tol. „Ik heb een uit nodiging van de advocaat van AZ ontvangen om als getuige te verschijnen in Zeist voor de arbitrage commissie. „Maar", aldus van der Linden, „ik ben partij. Dan kom ik toch niet als AZ-getuige opdra ven? Trouwens, als de ar bitragecommissie mij zo graag wil horen, dan moet die commissie mij maar uitnodigen en niet de raadsman van AZ, mr Bertels" Jan van der Linden was bestuurs- gedelegeerde voor het profvoet bal van Volendam en als zodanig de man die de AZ-claim op een jeugdspeler van Volendam on dertekende. Een overeenkomst die niet meer was dan een for mele vastlegging van de afspraak die Van der Linden met de in middels overleden Cees Mole naar maakte na de „levering" van Hans Mol en Sem Wokke aan Volendam. Van der Linden: „Daar moest na tuurlijk iets tegenover staan. Daar was iedereen in het Volen- dam-bestuur van overtuigd. De afspraak was, dat als AZ het oog had laten vallen op een jeugd speler, er met mij contact zou worden gezocht om die transfer te regelen" Afspraak LEIDEN - Marcel Honsbeek, de talentvolle jeugdatleet van het Leidse De Bataven, heeft het afgelopen weekeinde bijzonder knappe prestaties afgeleverd. De Leidenaar slaagde er in Amsterdam tijdens de C-Spelen (officieuze Nederlandse kampioenschappen voor junioren van 14 en 15 jaar) in zowel de titel op de 800 meter als op de 1500 meter te grijpen. Hij deed dat in de fraaie tijden van 2.04.5 en 4.16.1. Het leverde hem een uitnodiging op voor de jeugdinterland over veertien dagen tussen Nederland en Nordrhein-Westfalen. Een dergelijke invitatie was er ook voor Peter Blokker van De Spartaan uit Lisse. Deze junior behaalde de titel op de 300 meter horden, een nieuw onderdeel bij de jongens C. Zijn tijd bedroeg 41.7 sec. De Spartaan-atleet kwam ook nog tot een tweede plaats bij het verspringen met 5.92 meter en een tweede plaats op de 800 meter in 2.05.8. Een jongensploeg van De Spartaan werd eerste op de 4x100 meter in 48.5 sec. Voorts behaalde Kees Toussaint, ook Spartaan, zilver op de 100 meter in 11.9 sec. Ook hij mag aantreden voor de interland tegen Nordrhein-Westfalen. YAOUNDE (ANP) - De Afrikaanse sportraad heeft gisteren in een tele gram aan lord Carrington, de Britse minister van buitenlandse zaken, gevraagd de toernee van de Zuidafrikaanse rugbyploeg 'de Barbarians' te verbieden. Deze toernee is gepland voor oktober in Groot-Brittannie. Als de Britse regering er niets aan doet' zo dreigt de CSSA (Conseil Superieur de Sport en Afrique), 'dan zijn de andere Afrikaanse landen gedwongen een bepaalde houding in te nemen, die in dit voor-Olym pisch jaar niet wenselijk is' In het telegram bevestigt de secretaris van de CSSA, Jean-Claude Ganga nog eens het standpunt van de andere Afrikaanse landen geen enkele sportieve band met Zuid-Afrika te willen hebben. Ook de aanwezigheid van kleurlingen in het rugbyteam doet aan het feit dan in Zuid-Afrika apartheid wordt bedreven niets af LEIDEN - Eerst nu is bekend geworden, dat het oud-be- stuurs- én erelid van de Leidse gymnastiekvereniging Ex celsior, Nico de VEcluse, op vrijdagavond is overleden. De VEcluse is 76 jaar geworden De Leidenaar, die zich in 1919 bij Excelsior aanmeldde, trad in 1921 toe tot het bestuur. Hij is tot 1968 actief bestuurslid gebleven. De l'Ecluse, die als turner verschillende malen Leids kampioen is geweest, heeft zich ook als lid van de Leidse Turnkring verdienstelijk gemaakt. Op 21 juli 1968 kreeg hij van het KNGV de medaille van verdienste in zilver (de op één na hoogste onderscheiding van het Verbond) uitgereikt. Tal: vierde z$ge RIGA (ANP) - Tijdens het In terzonale schaaktoernooi in Riga heeft de Rus Mikhael Tal voor de vierde achter eenvolgende keer gewonnen. Hij versloeg zijn landgenoot Gennadi Koetsmin in de vierde ronde. Door dit resul taat blijft Tal met vier pun ten op de eerste plaats, hoe wel de Deen Bengt Larsen hem met drie en een half punt uit vier partijen op kor te afstand volgt. Larsen won van de Hongaar Zoltan Ribli. De jonge Brit Tonv Miles kwam, na zijn verlies in de derde ronde, niet verder dan remise tegen Oleg Romanis- jin. Victor Kortsjnoi zal het Eu ropees parlement verzoeken druk uit te oefenen op de re gering van de Sowjet-Unie, opdat zijn vrouw en zoon zich evenals de schaker zelf in Zwitserland kunnen vesti gen. In een verklaring die Kortsjnoi gisteren telefonisch aan het Franse persbureau AFP ver strekte heeft hij laten weten, dat Britse leden van het par lement de kwestie in Straats burg aanhangig zullen ma ken. De Britse parlementariërs, die Kortsjnoi in juni in Londen heeft ontmoet, hebben zich reeds schriftelijk tot de Rus sische partijchef Leonid Breznjev gewend. Kortsjnoi voegde er aan toe, dat "Amnesty International" hem heefi meegedeeld pas tussen beide te kunnen ko men wanneer zijn gezin in ge vangenschap zou verkeren Die afspraak dateert van november 1976. Een half jaar later moest Cees Molenaar voor een operatie naar Amerika. De AZ-baas wilde toen die afspraak op papier heb ben. Van der Linden: „Ik heb daarin toegestemd. Cees Mole naar wist exact wat we hadden besproken. Wat op papier kwam was niet meer dan een formele vastlegging van de uiterste essen tie. Ik heb het briefje nauwelijks gelezen. Er was een sfeer van we derzijds vertrouwen tussen ons". Die warme sfeer tussen Volendam en AZ van toen is sindsdien danig verslechterd. AZ contracteerde op grond van het in vyf minuten geformuleerde overeenkomstje Pier Tol als .jeugdspeler", die in de koel juridisch neergelegde maar qua sfeer veel warmere af spraak bedoeld zou zijn. „Daar is het fout gegaan", aldus Jan van der Linden, „Cees Molenaar stuurde Hans Kraay naar Volen dam, die als een tank door de por- celeinkast is gegaan. Die wist niets van de achtergronden om trent de afspraak en koos Tol". Overeenkomst Op die schriftelijke overeenkomst stond ook de handtekening van Joop Brand. De Haarlemse oe- fenmeester. „Ik heb Jan van der Linden gevraagd, toen mij dit stuk ter tekening werd voorge legd, of ik dit wel mocht tekenen. Jan vertelde toen dat dit geen kwaad kon aangezien hij zelf en ik toch geen tekeningsbevoegd heid hadden", aldus Joop Brand. Jan van der Linden en Joop Brand lopen zij aan zij wat hun opvat tingen betreffende het getuigen aangaat. Brand: „Er zijn duidelijk fouten gemaakt. Maar wat heeft het nu voorzin om Cees Molenaar te betichten van die fouten. Daar is toch niemand meer mee ge baat. Ik blijf ervan overtuigd dat grote mensen elkaar hadden moeten vinden in een verzoe ningspoging, alleen die is tot dusver nog steeds niet onderno- ADVERTENTIE Bezoek onze speelgoedmarkt 4e etage tot 15 september. Op deze markt zijn diverse attractieve aanbiedingen. Profiteer er nu van o m. diverse spellen voor de helft van de prijs diverse poppen met 50 procent korting boetseerklei van 2.95 en 1.95 enz. enz. VROOM',". DREESMANN DEN HAAG (GPD) - Het kabinet wil van UCN, het uraniumverrijkingsbe- drijf in Almelo, vrijwel helemaal een staatsbedrijf maken. Volgens een woordvoerder van eco nomische zaken is een wetsontwerp over deze materie op dit moment in voorbereiding. De staat heeft op dit moment 55 procent van de aandelen van de Almelose fabriek in handen. Dit percentage zal drastisch toene men als het bedrijf wordt uitge breid. De industrie die nu nog voor bijna de helft in UCN deel neemt, wil aan deze uitbreiding niet meedoen. De woordvoerder van economische zaken: „De bedrijven willen deze groei niet meefïnancieren, onder meer vanwege de politieke risi co's. Nu de staat wil voortgaan met UCN, betekent dat dat de staat de uitbreiding moet finan cieren. Dat houdt automatisch in, dat het staatsaandeel zeer aan zienlijk zal toenemen". Door uitbreiding van het aande lenkapitaal neemt het belang van de staat al met 160 miljoen gulden toe. Naar verluidt neemt de over heid bovendien de 150 miljoen gulden schuld over die UCN nog by de staat heeft. Als deze berekening klopt, bete kent dat. dat de staat haar aandeel in het UCN-project zou willen uitbreiden tot ruim 98 procent. Voor de industrieën - Philips. Shell, VMF-Stork. DSM en RSV - zou zo nog anderhalf procent over blyven. De woordvoerder van economische zaken kon deze cijfers gister avond niet bevestigen. „Maar ik moet u zeggen dat ze me niet on- waarschijnlyk in de oren klin ken", aldus deze woordvoer der. VVD: geen oude trein op rails DEN HAAG (GPD) - De WD wil van minister Tuynman (verkeer en waterstaat) weten waarom de NS oud treinma- terieel uit 1946 wil inschake len bij het reizigersvervoer. Het Tweede-Kamerlid De Beer wil van de bewindsman verder weten of dit materieel wellicht niet meer voldoet aan de huidige opvattingen van veiligheid en comfort voor passagiers en NS-perso- neel. De Beer stelt zyn vragen naar aanleiding van een brief van de Vereniging van NS-ma- chinisten, waarin deze aan kondigt dat de leden niet itieer willen rijden in het „stokoude materieel". Deze (groene) treinen waren eigen lijk al bestemd voor de sloop, maar nu is besloten de trein stellen achter de hand te hou den om het grotere reizi gersaanbod op te vangen, zo heten de machinisten we ten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15