Bonte optocht door feestend Leiderdorp eidse agenda JEROEN BEUMER WINT JEUGD-VISWEDSTRIJD LlüIDEllDOllP Oude anecdote op het toneel Hinderlijke tikker ernstig mishandeld Dieven stelen imperiaal van politieauto... YOORSCHOTENSE (64) IN SPANJE VERDRONKEN Keramiek en zeefdruk in galerie De Pomp PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 LEIDERDORP - Als grote opening van de feestelijkheden trok zaterdag middag de historische optocht, die als thema "Twaalf Eeuwen Leider dorp" had, door het jarige Leiderdorp. Een Leiderdorp waarin vooral het Doeskwartier opviel, omdat dit deel van het oude dorp zich in een uitbun dig feestelijk jasje had gestoken. LEIDERDORP - Het dansfeest dat het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonder wijs (RIO) zaterdagavond het jarige Leiderdorp aan bood, heeft zich mogen ver heugen in een overweldi gende belangstelling. Hal verwege de avond was de or ganisatie al 800 entreekaar- ten kwijt. Binnen de gastvrije muren van de fraaie school aan de Leid- sedreef werden de bezoekers verrast met de eerste van 10.000 bierviltjes die door twee leerlingen van de school zijn ontworpen bij Veel volk op de dansvloer wijze van felicitatiewens van het RIO aan Leiderdorp. Werkelijk iedereen kon ver volgens muzikaal aan zijn trekken komen: Ted Easton bracht in de grote aula zijn bekende dixielandmuziek ten gehore. Ook de Zuidame- rikaanse Ritmico Espe^&I slaagde er in een andere zaal volledig in om met zijn mee slepende muziek een groot publiek op de dansvloer te krijgen. Hoewel niet aangekondigd, draaide er ook nog een disco, die zijn klanken door de kel der van het gebouw liet gal men en zo dit doodse gewelf tot leven bracht. Ook voor de inwendige mens werd gezorgd, hoewel de hapjes-stands vaal nogal wat moeite hadden de grote stroom belangstellenden vlot te verwerken. Hoewel het geduld van de duizen den belangstellenden zwaar op de proef werd gesteld door de fik se achterstand op het tijdschema, werd het wachten rijkelijk be loond. Voor de ogen van het publiek trok een bonte stoet voorbij, waarin vooral de opval lend mooie historische kleder drachten bewondering afdwon gen. In een tijdspanne van een half uur voerde de optocht het publiek door twaalf eeuwen Leiderdorp- se geschiedenis: vanaf het ont staan van het dorp in de negende eeuw met zijn eerste bewoners (en levende have), tot in de twin tigste eeuw met een wagen die voornamelijk door kinderen werd bezet. Op deze laatste wa gen werd werd als variant op een bekende uitspraak verteld: "Een dorp dat leeft, bouwt aan zijn toekomst", een en ander gelar deerd met grote foto's van bouw projecten. Vanzelfsprekend was het edele vervoermiddel van vroeger eeu wen, het paard, ruim in de stoet vertegenwoordigd. De oranje vereniging en de carnavalsver eniging "De Rijnschuimers" kunnen op een geslaagd evene ment terugzien. LEIDERDORP - Eveneens in het kader van het 1200-jarig bestaan van de gemeente Leiderdorp werd er zaterdag een viswedstrijd gehouden. Aan de wedstrijd, die plaats vond aan de Dwarswetering, deden 62 mensen mee, van wie de jongste, John van der Ouden, zeven jaar oud was. •In de categorie jeugd tot twaalf jaar behaalde Jeroen Beumer de eerste prijs met een vis van 28 cm. Marcel van Wesel sleepte de tweede prijs in de wacht met een 19 cm. lange vis. Bij de deelnemers vanaf vijftien jaar werd J. Jansen de winnaar. Hij wist twee vissen te vangen die een gezamenlijke lengte van 33 cm. hadden. Ook werden er prijzen uitgeloofd voor de langste vis die gevangen werd. Hier viel W. de Wit met een vis van 32 cm. in de prijzen. Hij ontving een beker Wat staat er morgen op stapel Programma activiteiten 1200 jaar Leiderdorp DINSDAG 11 september 19.00 Grote ruilbeurs voor philate- listen, georganiseerd door Phila- telistenvereniging "De Rijns treek". Tevens een expositie over postzegels. Er is een prijs uitge loofd voor de oudste afstempe ling gedaan in Leiderdorp. De ruilbeurs vindt plaats in de kof fiekamer van het multifunctio neel centrum "De Mendwor- ding" aan het Heelblaadjespad. 19.30 Tweede avond vijfkamp ff 1200 joor Vanavond schaken in het Dorps huis. 20.00 Toneelavond. Amateurto neelvereniging Leiderdorp, kortweg To-Ver-Lei genaamd, brengt speciaal voor de bejaar den in Leiderdorp het blijspel 'Appeltjes voor de dorst" in twee bedrijven. De avond wordt ge houden in htet gebouw Zijlkwar tier aan de v.d. Marckstraat. LEIDERDORP - Direct na af loop van de historische op tocht voerde de Toneelvereni ging Leiderdorp (To-Ver-Lei) op het parkeerterrein bij het buurtcentrum "Zijlkwartier" aan de van der Marckstraac een zestiende eeuws toneelspel op. De titel van deze grappige anecdote luidde: "Esbatement van de Appelboom" Van een vijftal appeldieven (een marskramer, een "in zonde levend" stelletje, de Dood en Satan) weet een boer concessies los te peuteren, een en ander vanzelfsprekend "tot leringhe en vermaeck van het talrijke publiek. De verbinding tussen de vijf be drijven werd muzikaal ver zorgd door K&O Leiderdorp. Voor degenen die het gemist hebben: het "esbatement" wordt in de komende feestwe- ken nog twee keer opgevoerd. Veel kleding van vroeger, veel paarden. Hier een "fragment" uit de feeststoet die zaterdag door Leiderdorp trok. LEIDEN-Twee Leidenaren, vader en zoon, hebben zaterdagoch tend rond drie uur een twintigja rige man uit Zoetermeer ernstig mishandeld. Het slachtoffer zou volgens de daders hinderlijk op een raam hebben staan tikken Dat was voor hen aanleiding om de man op de hoek van de Vrou- wensteeg en de Haarlemmer straat tegen de grond te slaan. De man verloor daarbij twee tanden en hield er pijnlijke ribben aan over. Op da Doezastraat is een man uit Wassenaar (22 jaar) vanochtend om drie uur door twee mannen, één uit Voorschoten (22) en één uit Leiden (18), met een mes be dreigd. De twee wilden hem zo zijn portemonnee afpersen. De bedreigde man wilde geen aan gifte doen bij de politie. Die kwam echter toevallig langs en vervolgt de zaak ambtshalve. Surveillerende agenten zijn zon dagochtend om kwart voor drie op de Molenwerf op twee man nen gestoten die daar auto's aan het doorzoeken waren. Van één auto hadden ze al het linnen dak opengesneden om er goederen uit te halen. De 20-jarige Leide- naar en de 25-jarige man uit Lei derdorp zijn meegenomen naar het politiebureau en na verhoor in de loop van de zondag weer vrijgelaten. Een marktkoopman is zaterdag op de Leidse markt beroofd van zijn polstasje waarin drieduizend gulden aan geld en vijfhonderd gulden aan cheques zat. De dief stal werd gepleegd terwijl de koopman zijn wagen na afloop van de markt aan het laden was. Nog vijf anderen zijn zaterdag op de markt en in de binnenstad hun portemonnee kwijtgeraakt door diefstal. Daarbij ging het steeds om kleine geldsbedragen. ZOETERWOUDE - Van een po litieauto is in de nacht van don derdag op vrijdag een imperiaal gestolen. Op de imperial bevon den zich een zwaailicht, een tweetonige hoorn, een antenne en een stopbak. De daders van deze diefstal zijn inmiddels bekend. Vrijdag avond werd de imperiaal met inhoud teruggevonden. Maandag Leidato - Groenoordhallen, 11-17 uur en van 19-22.30 uur. Stadhuis - Gemeenteraad, 19.30 uur. Oegstgeest - Modeshow, Beukenhof, Terweeweg, 14.00 uur. Commissie Openbare werken - 18.30 Benthuizen - Raadsvergadering 20 uur Voorschoten - Commissie financien 20.30 uur. Warmond - Raadsvergadering 20 uur. Leiderdorp - Commissie ruimtelijke or dening, 20 uur. Ontmoetingscentr. hoek Boshuizerlaan - Bejaardensoos, 14.30 uur. 5*^ Kantine NEM- ingang Vijf Meilalan, ruil en veilingavond van "De postzegel- vrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Apotheken Bellen- blaasfeest op kleuterschool OEGSTGEEST - De Julia- na-peuterspeelzaal in Oegstgeest vierde zater dag feest. Tijdens een open ochtend vierden de peuters het tienjarig bestaan van hun schooltje dat boven dien onlangs is verhuisd. Op de foto enkele kinderen aan het bellen blazen met op/ de achtergrond het draaiorgel dat voor de muziek zorgde. MADRID (GPD) - De 64-jarige Marie Christine van Gelder uit Voorscho ten is vrijdagmiddag bij Torremolinos in zee verdronken. Het slachtoffer kwam in moeilijkheden door de hoge golfslag. Een Nederlandse po litieagent, die eveneens in Torremolinos met vakantie was, haalde het slachtoffer uit het water. Volgens nog niet bevestigde berichten is de doodsoorzaak een hartaanval. Vlak voor de dood van Marie Christine van Gelder vormde een aantal Nederlandse vakantiegangers vanaf het strand een ketting in zee, omdat er een aantal zwemmers door de hoge golfslag in moeilijkheden waren gekomen. Hierbij werd een 17-jarige Spaanse jongen uit zee gered. De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10-17 uur door Apo theek Kok Leiden, van 7-14 sept, tel. 071-124807. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do, van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. WARMOND - In Galerie de Pomp te Warmond exposeren op dit moment Aad Hasenooten Hanne Oele. De expositie duurt tot 30 september. Aad Hasenoot, die ook in Duitsland exposeert, laat in Galerie de Pomp zijn zeefdrukken zien, ter- De galerie is alle dagen van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 2L00 uur geopend. Op woensdagoch tend bovendien van 10.00 tot 12.00 uur. LEIDSCH DAGSLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160.70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2