Hennie Koemans sterkste in "Masters'-toernooi HRC buigt voor DIOK Henny Fehling winnares bij dames PIKET GRIJPT LEIDSE TITEL Foreholte verliest ongelukkig Van Vliet eerste MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT LEIDEN - De spanning werd Herman van der Capellen net iets teveel. Terwijl de Leidenaar in zijn daarvoor gespeel de partijen een magistrale vorm etaleerde (Hennie Koe mans werd kansloos van de baan geveegd), ging Van der Capellen in de kruisfinale van het Matchtennistoernooi in de laatste set met 9-7 onderuit tegen Marinus Brooshoofd. Deze Roomburg-speler kwam in de finale tegen Hennie Koemans,die zich via een zege op Jon Visbeen voor de eindstrijd had geplaatst, net iets tijd tekort: 7-6, 6-4 voor Koemans. Bij de dames zegevier de Henny Fehling Het Match Tennis toernooi heeft aan zijn opzet voldaan. De gewel dige opkomst van het publiek heeft ook aangetoond dat het Leidse tennispubliek dit nieuw tje best kan waarderen. De spe lers en speelsters hebben op hun beurt alles gegeven dat zij aan kwaliteiten in zich hebben en gebleken is wel dat het verschil in speelsterkte aanzienlijk kleiner is dat menigeen vermoedde. Bij de heren sprongen de prestaties van Marinus Brooshooft, sterke finalist, Jon Visbeen, de meest Sterk debuut badmintonners Vlietwijk: 7-4 LEIDEN - Het eerste team van de Voorschotense badmintonver eniging Vlietwijk is de competi tie goed begonnen. Vrij gemak kelijk werd Velo 2 met een 7-4 nederlaag opgezadeld. BC Lei den moest bij Aristo een veer la ten. De Leidenaars bleven op 4-4 steken. Vlietwijk - Velo 2: 7-4 De suprematie van Vlietwijk kwam in dit duel voornamelijk bij de heren-enkelpartijen tot uiting. Velo moest die in alle gevallen aan de Voorschotenaren afstaan. Dick Oostergo ontmoette in zijn partij tegen Duyvestein nog de meeste moeilijkheden. Na drie sets (15-11,11-15 en 18-14) trok hij aan het langste eind. Zijn ploeg- makkers Van den Berg en Ron Lapré hadden aanmerkelijk minder moeite met hun oppo nenten. Van den Berg veegde Ar- kestein van de baan (15-2, 15-3), terwijl Ron Lapré aan Daniëls eveneens geen kind had: 15-2, 15-2. De confrontatie Wester- beek-Wijs mondde al evenzeer in een Voorschotense zege uit 15-9, 15-9. In het damesenkelspel blameerde Vlietwijk-speelster Bennink haar tegenstandster De Groot. In een mum van tijd mocht De Groot de kleedkamer opzoeken, zonder dat zij ook maar één punt had kunnen scoren: 11-0,11-0. Ook het gemengd dubbel De Vrind/ Oostergo kwam goed voor de dag. Het tandem Duyvestein/De Groot had weinig in te brengen tegen het gedegen spel van het Voorschotense duo: 15-2, 15-7 Aristo - BC Leiden 4-4 BC Leiden heeft ondanks het ver trek van Enzo Spadon en Herman Strik een redelijke indruk ach tergelaten tegen Aristo. Nu Spa don vanwege zijn leeftijd een stapje achteruit heeft gedaan en Strik verhuisd is, moesten Kees Knijnenburg en Sjaak Laman in het team worden ingepast. Met één gewonnen herenenkel, één damesenkel, één gemengd dub bel en één herendubbel bereikten de Leidenaars met een 4-4 deling de finish. vernietigende serveerder, en Herman van der Capellen, een weergaloze touchspeler naar vo ren. Maar daarnaast mag worden opgemerkt dat géén van de heren zonder kleerscheuren uit de strijd op Unicum is gekomen. Zo verloor Marinus Brooshooft wel gedecideerd van Bram Madera (7-6, 2-6,1-6) en ging Herman van der Capellen (6-2, 6-3 zege op Hennie Koemans) in twee sets ten onder tegen Bub van der Zee (7-6, 6-4). En de veteraan Blommendaal? Jon Visbeen zal afgelopen zaterdag erg blij onder de douche zijn ge stapt na zijn 7-5, 7-6 zege. Tegen zijn dubbelpartner Brooshooft kwam hij net tekort (6-4, 4-6, 1-6). Hennie Koemans moest voor zijn plaatsing op de slotdag winnen van Arnold van der Capellen Daar leek het aanvankelijk hele maal niet op. Arnold van der Ca pellen won de eerste set met 7-6 (tiebreak 7-4) maar moest na 3-0 in de tweede set ervaren dat een pijnlijke schouder en een daar door ingehouden service een te grote belemmering was voor een zege op Hennie Koemans. Bij de stand 5-3 voor Koemans gooide de oudste van de Van der Capel- lens de handdoek in de ring en gaf op. Bram Madera nam revanche voor zijn nederlaag op de Leidsche Hout door Blommendaal te kloppen (6-0, 6-3) en diende toen maar af te wachten wat of Mari nus Brooshooft zou gaan doen tegen Visbeen die zich door zijn twee overwinningen op Madera en Blommendaal al had geplaatst voor de finaledag. Brooshooft won en kwam door zijn vergaarde hogere puntentotaal boven Bram Madera in de poule. Al met al een duidelijk bewijs van de felle strijd die in het toernooi werd geleverd. In de eerste kruisfinale won Henny Koemans met 7-5, 6-1 van Vis been (die in deze partij werd ge confronteerd met zijn nog wel kwetsbare forehand) en won in de andere kruisfinale Marinus Brooshooft in een met fraaie staaltjes tennis gelardeerde partij van Herman van der Capellen (6-0, 5-7, 9-7). De finale tussen Hennie Koemans en Marinus Brooshooft gaf de door de bank genomen net iets beter vollerende Koemans een verdiende winst: 7-6 (tiebreak 8-6), 6-4. Bij de dames bleef Hen ny Fehling ongeslagen. Zij was André Moedig sterk in Goes GOES - De Leidse rolstoelatleet André Moedig heeft tijdens een atletiekontmoeting, die door AC'56 uit Goes werd georgani seerd, driemaal een eerste plaats voor zich opgeëist. De 100 meter legde Moedig af in 22.3 seconden, de 400 meter in 1.28.5 en de 1500 meter in 5.49.3. Op het onderdeel kogelstoten moest de Leidenaar, die ruim 4 meter stootte, de eer aan Johan Levenstone laten. Die wierp 5 meter en 60 centimeter. tegen het jonge talent Petra Wes- sels dichtbij een nederlaag (2-6, 6-3, 6-3). Haar sterke forehand opende voor haar de weg naar de toernooizege. Als nummer 2,3 en 4 eindigden ex aequo Ineke Kal lenberg, Petra Wessels en Mau reen Meijer. Net als bij de heren dienden de puntjes nauwkeuring te worden geteld om de rang schikking vast te stellen. Maureen Meijer won gisteren in de laatste partij van de dames van Petra Wessels (1-6,6-4, 6-3) en dat betekende voor de wedstrijdlei ding problemen want Petra Wes sels had eerder gewonnen van Ineke Kallenberg (7-5, 4-6, 6-1) terwijl laatstgenoemde Maureen Meijer weer met 6-4, 7-6 had te ruggewezen. De rangschikking werd tenslotte: 1 Henny Fehling, 2. Ineke Kallen berg, 3. Petra Wessels en 4. Mau reen Meijer. Bij de heren: 1. Hen nie Koemans, 2. Marinus Broos hooft, 3. Herman van der Capel len, 4. Jon Visbeen, 5. Bram Ma dera, 6. Bub van der Zee, 7. Ar nold van der Capellen en 8. Ro nald Blommendaal. FRANK BONTE Hennie Koemans in de finale tegen Marinus Brooshooft, "die gaat er nog net langs.. Eén van de weinige keren,dat de DIOK-moeite vo* gescoord. De goal zou echter worden afgekeurd. t.Kees Koemans (rechtsonder) heeft uiteen line-out LEIDEN - De rugby spelers van HRC hebben gisteren de kracht ondervonden van het "nieuwe" DIOK. De Hilversummers, die kort geleden nog de toon aanga ven in rugbyland en vorige week in Den Haag het sterk bezette Be- chet-toernooi wonnen, werden in de Leidse Kikkerpolder met 15-6 ontluisterd Voor 300 kijkers ontspon zich een spannend duel, waarin DIOK het initiatief naar zich toetrok. De Leidenaars wisten het overwicht echter niet in goals uit te druk ken. HRC daarentegen toonde zich in die openingsfase wèl tref zeker. Na 10 minuten brachtMike Hijpsteeg zijn équipe op voor sprong: 0-4. Henny van Altena verzilverde de conversie, zodat DIOK in weerwil van de spelver- houdingen tegen een 0-6 achter stand aankeek. De Mellet-brigade liet zich echter allerminst ontmoedigen door die onverwachte ontwikkeling. Inte gendeel. De thuisclub beheerste het spel volledig, maar sprong te nonchalant om met de vele kan- The Bassets en LSRG gaan goed van start sen. Vlak voor rust verkleinde Kees Koemans de DIOK-achter- stand uit een penalty-kick tot 3-6, waarna de geelblauwen in de tweede periode orde op zaken stelden. Na een kwartier werd winger Gideon v.d. Born vlak voor de Hilversumse goallijn op onreglementaire wijze onderuit gehaald. Arbiter Knoop wees DIOK een penalty-try toe, waar- HRC sprong hierna geregeld in de fout, het maatgevoel was weg, hetgeen DIOK in de kaart speel de. In de 30ste minuut tilde Gi deon v.d. Born de score naar 13-6, waarna Kees Koemans ander maal converteerde: 15-6 LSRG In Haarlem schoot LSRG tegen Kinheim danig uit zijn slof. De na twee jaar teruggekeerde trainer Peter de Bruyn zag tot zijn ge noegen dat de hardere lijn, die hij bij de Leidse club heeft inge voerd, resultaten beginnen af te werpen. De studenten wonnen uiteindelijk met 4-27 De Sassenheimse rugbyclub The Bussets is het seizoen eveneens goed begonnen. Met onthutsend gemak werd het vierde team van DIOK met een 50-10 nederlaag naar huis gestuurd. Bert Hoo- genveen, Tinus Harskamp en Barry van Kesteren hadden een groot aandeel in de zege. KATWIJK - Hij redde het tenslotte toch nog. Joop Piket, in de strijd om het Leids kampioenschap schaken begonnen met een ne derlaag, sloeg tijdens het afge lopen weekeinde onbarmhartig toe. De Philidor-speler boekte vijf overwiningen op rij en greep daarmee alsnog de hoog ste eer. De gevestigde reputatie liet zich door het aanstormend talent niet van zijn voetstuk ha- Tal neemt de leiding RIGA (ANP) - Mikhael Tal heeft na de derde ronde van het interzo nale schaaktoernooi in Riga de leiding. De ex-wereldkampioen sloot zaterdag de derde ronde winnend af tegen zijn landgenoot Romanisjin en zette gisteren de afgebroken partij tegen Tsjes- kowski eveneens in winst om De Brit Miles leed in de derde ronde zijn eerste nederlaag. Lev Poloe- gajewski die zich op dit toernooi voorbereidde in de geheime twee kamp met Jan Timman in Breda, behield de aansluiting met de kopgroep door Miles tot overgave te dwingen. De tslagen uit de derde ronde zijn: Tal (Sow) - Romanisjin (Sow) 1-0. Larsen (Den) - Mednis (VSt) 1-0, Ribli (Hon) - Tarjan Vst112-112, Adorjan (Hon) - Ljubojevic (Joe) 1-0. Miles Gbr)- Poloegajewski (Sow) 0-1 Gheorghiu (Roe) - Bouaziz (Tun) 1-0, Van Riemsdijk (Bra) - Grün- feld (Isr) 1-0, Koetsmin (Sow) - Trois(Bra) 0-1Rodriguez (Cub) - Tsjeskowski (Sow) Va-Va. De stand na drie ronden is: 1. Tal 3 punten, 2/3. Larsen, Gheorghiu 2 1/2,4 t/m 8. Miles, Poloegajewski, Ribli, Adorjan, Van Riemsdijk 2, 9/10/11. Romanisjin, Ljubojevic, Tarjan 1 1/2, 12/13/14. Trois, Med nis, Rodriguez, 1, 15/16/17 Koetsmin, Tsjeskowski, Grün- feld 1/2, 18. Bouaziz 0. len. *Ja een verrassende nederlaag eerste ronde tegen Wiebe twee daaropvolgende ovi ningen rukte Joop Piket i vierde ronde op naar de derdi de de plaats door een zege op clubge noot Van der Berg. Heemskerk en Huijzer hadden door winst- partijen op respectievelijk Brouwer en Erwich de leiding genomen. Het duo kreeg het in de vijfde ronde niet gemakkelijk. Wiebes gaf Heemskerk goed par tij en in het toreneindspel zat dermate weinig perspectief dat Heemskerk een remise moest trok de aandacht. Piket h toestaan. Een lel op winst beluste Huijzer haalde zich grote moei lijkheden op de hals in zijn partij tegen Brouwer. Die stond op ge geven moment zelfs volledig ge wonnen, maar zag toen een do delijke penning over het hoofd waardoor Huijzer opgelucht adem kon halen. Piket bleef in het spoor van de twee door Oos- terom, in een moeilijke partij, de baas te blijven. In de zesde ronde zou de beslissing moeten vallen, want toen stond het duel tussen Huijzing en Piket op het programma. Het werd een heel fraai duel waarin Piket zich uiteindelijk de slimste toonde En daarmee was het wonder als nog geschied, zij het dan dat de Philidor-schaker Heemskerk wel erg dankbaar mag zijn. Waar om deze speler na twintig zetten tot remise besloot met tegen stander Erwich is een groot raad sel. Bij winst zou Heemskerk kampioen geweest zijn, maar door deze puntendeling ontging hem zelfs nog de tweede plaats, want Huijzer had 24 weerstands- punten tegen Heemskerk 23*/a. de vierde plaats werd gedeeld door Pols, Wiebes, Erwich, Oei en Brouwer. Door het behalen van de Leidse titel verwierf Joop Pi ket zich het recht om uitte komen in kwalificatiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap. LEIDEN - In de veldhandbalcom- petitie leden de dames van Fore holte een ongelukkige 9-8 neder laag tegen Wings. Tot tien minu ten voor het einde van de wed strijd leek Foreholte (bij een voordelige stand van 6-8) nog op een positief resultaat af te steve nen. In de slotfase ging de Voor- houtse formatie, die nog duide lijk routine tekort komt, een aan tal malen onnodig in de fout en dat is tegen een ploeg als Wings fataal. De Haagsen profiteerden dankbaar van de geboden kansen en via 8-8 drukte Wings in de laatste mi nuut koelbloedig door naar een 9-8 zege. Gezien het vertoonde spel zou een puntendeling de verhouding beter hebben weer gegeven. Voor Foreholte scoorden: Anne- miek de Bruyn (4x), Ineke Bollen (2x), Margreet van Velsen en Marlies Turenhout. Ook de da mes van HVS moesten met een nederlaag genoegen nemen. In Rijswijk werd verrassend met 12-10 verloren van Hercules. Voor de Stompwijkse treffers zorgden: Leny van de Bosch (4x), Ank van de Bosch (3x), Marijke Bos, Sjanie Waayer en Ans luiten. Voor de dames van OASE verloopt de competitie tot op heden naar wens. Voor de derde achtereen volgende maal boekte de ploeg uit Alkemade de volle winst. Slachtoffer was dit keer het Leid- schendamse EHC dat, hoewel niet slecht spelend, klasse tekort kwam om OASE ook maar enigs zins te kunnen verontrusten. Met 11-6 ging de zege naar Helma van der Geest c.s.. Doelpuntenmaak- sters aan OASE-zijde waren: Ma rian van der Geest (3x), Helma van der Geest (3x), Corrie Wee- nink (2x), Loes van der Geest (2x) en Lydia van de Poel. De Alke- madese heren hadden weinig moeite met de reserves van Velo getuige de ruime 5-20 zege. Het Noordwijkerhoutse Northa is ook na de derde speelzondag nog steeds zonder puntenwinst. In eigen huis moest Northa de zege met 4-5 aan De Hollandiaan laten. In de tweede rondgang lieten de Noordwijkerhoutse dames een verdiende 4-2 voorsprong door onnodig geknoei verloren gaan. Voor Northa scoorden: Nelleke de Jong (3x) en Marian van de Berg. Door een ruime 11-6 zege op Egac Ondo hebben de dames van MMO zich op de eerste plaats in de afdelings eerste klas ge nesteld. In de eerste helft kon de ploeg uit 's-Gravezande het spel nog aardig bijhouden (rust 4-2), maar na de veldwisseling was het snelle en beweeglijke spel van MMO de Westlandse dames te machtig. Verantwoordelijk voor de Hoogmadese score waren: Elly van Leeuwen (4x). Leidy Vink (3x), José Elstgeest, Adrie van der Meer, Helma Vol water en Gerrie van der Meer. De dames van Saturnus zegevier den vooral door een grotere schotvaardigheid met 11-8 over het tweede team van Westlandia. Ook de Leidse heren boekten een overwinning. Op eigen terrein bleef Saturnus met 12-7 in de meerderheid tegen de reserves van Ancora. Saturnus speelde zowel aanvallend (de debutanten Hans Blansjaar en Jan Wolter IJssel de Schepper brachten de Rotterdamse defensie menig maal tot wanhoop) als verdedi gend een gedegen partij. Vooral in snelheid moest Ancora het vaak tegen de jonge Leidse ploeg afleggen. Doelverdediger Rob Spiekerman was weer bijzonder goed op dreef, hij stopte onder meer drie strafworpen. Voor de Leidse score zorgden: Jan Wolter IJssel de Schepper (4x), Hans Blansjaar (3x), Wim van Leeuwen (3x) en Anton Klok (2x). De dames van MSV leden een 9-10 nederlaag tegen het derde team van Hellas. Ook de Noordwijkse heren leden verlies. In Den Haag ging MDV na een 8-5 ruststand met 22-12 onderu it tegen het vaak te fors spelende CWP. De dames van HW '70 konden het niet bolwerken tegen de reserves van Duinoord, 2-4. Ook de Voor schotense heren werden met verlies geconfronteerd. Streek genoot het Wassenaarse Olympia bleef na een sportief en gelijkop- gaand duel met 19-14 in de meer derheid. Bij Olympia kan André Plus op een geslaagd debuut te rugzien. De Wassenaarse dames hadden weinig moeite met het derde team van Westlandia. Na een reeds duidelijke JÖ-ll rust stand zegevierde Olympia uit eindelijk met 3-18. Ondanks hinderlijke beenblessure EIDENIDEN HAAG - De Neder landse jeugdkampioen op de sprint, Haarlemmer Mario West broek. was zaterdag tijdens de jaarlijkse atletiekwedstrijden om de Red Band-trofee in Roosen daal de meeste opvallende atleet Westbroek won de 100 meter in 10,5 sec en had voor de 200 meter een (winnende) tijd nodig van 21,2 sec waarmee hij slechts één tiende seconde boven het Neder landse jeugdrecord bleef. Naast Westbroek kwam ook Am sterdammer Ronald Mercehna tot een prima verrichting. Hij no teerde een tijd van 1 minuut 48,9 sec. Uit Leiden en omgeving wa ren maar weinig atleten naar Roosendaal getogen. Kees Rie- mens van het Leidse AV Holland was present bij het speerwerpen en werd vijfde met 56,84 meter Beter was de Leidse deelname giste ren aan wedstrijden op de kunst- stofbaan in Den Haag. Twee AV Holland-leden zorgden voor overwinningen. Mark van Vliet had bij het polsstokhoogspringen maar twee sprongen nodig om eerste te worden. Eerst liet hij de lal op 4,00 m liggen, daarna wip te hij over 4,30 m. Van Vliet slaagde er vervolgens niet in de 4,50 m te overmeesteren. De andere Holland-zege kwam op naam van juniore Netty Brussee Nadat zij zaterdag op de sintel- baan in Alphen tot een persoon lijk record op de 400 meter (62,1 sec) was gekomen probeerde zij het gisteren in Den Haag eens op de 1500 meter. Dat pakte goed uit Van de Leidse De Bataven kwam juniore Sandra Dorlas dicht bij een overwinningOp de 100 meter bij de meisjes B bracht zij het tot een tweede plaats in 12,8 sec. Drie Bataven-dames verschenen aan de start van de 400 meter. Anne Politiek kwam weer eens binnen de minuut aan de streep (59,9) terwijl Lia Verbeek en Jeanet Hendriks met resp. 62.4 en 62,6 niet veel voor elkaar onder deden Jan Hendriks draaide op de 3 km steeple chase bij de heren naar een persoonlijke recordtijd van 10 minuten 10,4 sec. Twee "oudgedienden" in de Leidse atletiekwereld. Arie van Tol (Ba taven) en Bert Paauw (Holland) deden weer eens mee aan een 800 meter en bleven beiden juist bo ven de twee minuten steken: Van Tol 2.00.1 en Paauw 2.01.0. Van Holland kwam voorts Harm Zui- dema behoorlijk uit de voeten op de 200 meter bij de heren: 23,8 sec. De Bataven-junior Honsbeek. die in Haarlem de 800 m (2.45) en 1500 m (4.16.1) won is uitgeno digd voor de interland tegen Rijn westplan.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18