Vandaag onder meer historische optocht „Leidato" trekt eerste avond weinig publiek l_e/cfee agenda Mr. Scheenstra komt per één oktober BUURTVERENIGING PROFESSORENWIJK HEEFT AULA Cc&r"* Feest in twaalf honderd jarig Leiderdorp is nu echt losgebroken Muzikale start in kerken PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1979 OEGSTGEEST - De nieuwe burgemeester van Oegstgeest, mr. S. H. Scheenstra zal op 1 oktober zijn intrede doen in de nieuwe gemeente. Zoals wij in een deel van onze oplage reeds meldden werd hij gisteren bij koninklijk besluit benoemd tot de opvolger van burgemeester jhr. T.A.J, van Eijsinga die met ingang van die datum met pensioen gaat. De heer Scheenstra, is lid van het CDA en is 45 jaar oud. Hij is getrouwd en vader van drie kinderen, van wie twee de middelba re school bezoeken en één de kleuterschool. Sinds 1974 is hij burgemeester van de gemeenten Asperen en Heukelum. Beide gemeenten tellen rond 2600 inwoners en liggen in Zuid-Holland op korte afstand van Gorinchem. Naast het ambt van burgemeester vervulde mr. Scheenstra ook de functie van voorzitter van een recreatieschap en is hij tevens voorzitter van het bestuur van de muziekschool. Bovendien is hij sinds kort voorzitter van de Christelijke Pedagogische Academie in Gorinchem. LEIDEN - De publieke belangstelling op de eerste avond van de Leidato-huishoudshow in de Leidse Groenoord- hallen was gisteren aan de magere kant. deel van de Leidse'' midden stand op de beurs wordt de lijn die tot 1975 een neergaande lijn vertoonde en daarna weer een stijgende, voortgezet. Van Zijp meende daarin het bewijs te zien dat de middenstand in de LEIDEN - Buurtvereniging Professoren-, Burgemees- ter- en Rijndijkwijk heeft een eigen onderkomen. Na een paar jaar lang bij de ge meente aan de bel getrokken te hebben heeft de vereniging de aula van de Durieuxschool aan de Durieuxstraat toegewezen ge kregen. Gisteren vond daar de eerste activiteit van de vereni ging in eigen huis, een kaart avond, plaats. De officiële opening van de voor malige aula zal medio oktober plaatsvinden. De buurtvereniging heeft een slor dige vijftienduizend gulden in het opknappen en aankleden van het onderkomen gestoken. Het geld werd bijeen geschraapt via de opbrengsten van bradenes en bazaars. De vereniging, ze werd in juni 1977 opgericht, kocht er meubels en een bar van. In het clubhuis zal voorlopig vier maal per week de kinderkantine een overblijfmogelijkheden voor lagere schoolkinderen gaan draaien. De kinderkantine was tot voor kort in de Lorentzschool gevestigd, maar die werd voor dit doel te klein. Verder is de buurtvereniging van plan om op zondagmiddag soos (voor jong en oud) te gaan draai en. Een kunstschilder zal er op een nog nader te bepalen tijdstip tekenlessen gaan geven. Wat er verder in het nieuwe onderko- Frontale botsing ZOETERWOUDE - Een fietser uit Hazerswoude en een bromfietser uit Leiderdorp zijn gisteravond op het fietspad langs de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude frontaal op elkaar gebotst. Wie het onge luk veroorzaakte is niet bekend. Beiden kregen een hersenschud ding en zijn naar het Elisabeth- ziekenhuis gebracht. Het onge luk gebeurde om tien uur, ter hoogte van de splitsing met de Burgemeester Smeetsweg. men gaat plaatsvinden hangt voor een groot deel van de initia tieven van buurtbewoners af. De openingsavond die zich in voor gaande jaren toch in een redelijke belangstelling mocht verheugen trok nu weinig geinteresseerden. Vermoedelijk heeft het fraaie na- zomerweer daarbij een belang rijke rol gespeeld, terwijl ook het ontbreken van een artiest van naam de publieke belangstelling ongunstig beïnvloed kan hebben. De standhouders verwachten van avond een grotere toeloop wan neer in de fraaie ouderwetse spiegelzaal de groep Champagne zal optreden. Leidato-bestuurs- lid J. van Zijp constateerde dat op de achttiende Leidato ongeveer een derde van de 150 standhou ders uit Leiden en omgeving af komstig is. Met het stijgend aan- Leidse regio springlevend is. Oud-staatssecretaris Van Rooij- en nam gisteravond de officiële opening voor zijn rekening. Dat gebeurde nadat zijn echtgenote eerst nog aan een korte quiz had meegedaan die door Hans Ver snel werd gepresenteerd. Het huidige tweede-kamerlid voor het CDA ging in zijn openings toespraak in op een aantal aspec ten van de huidige economische situatie. Hij constateerde dat de LEIDEN- Op de atletiekbaan in de Leidse Hout is gistermiddag het eerste punt van de agenda die de gemeentelijke schoolsportcom missie voor dit jaar heeft opge steld afgewerkt, een bosloop voor het voortgezet onderwijs. In to taal namen 519 scholieren hier aan deel, waarvan 399 aan de prestatieloop en 120 aan de wed strijdloop. In groepjes van vijf deelnemers per school moest in het laatste onderdeel tweeduizend meter worden afgelegd. De uitslag van de wedstrijdloop was als volgt. Bij de jongens van elf tot en met dertien jaar werd Louise de Coligny eerste (7 min. 6 Bosloop trekt 519 deelnemers sec.) en de Lagere Agrarische school tweede. Bij de meisjes van elf tot en met dertien jaar werd Louise de Coligny eveneens eerste (8 min. 21 sec.) en het Stedelijk Gymnasium tweede. Het Stedelijk Gymnasium won het bij de jongens van veertien en vijftien jaar van de Lagere Agra rische School met 7 min. 14 sec. Ook de meisjes van het Stedelijk werden in die leeftijdsgroep eer ste met 7 min.56secTweede werd hier Louise de Coligny. Bij de jongens van zestien jaar en ouder werd een spannende strijd gevoerd tussen Visser 't Hooft en het Stedelijk Gymnasium waarin Visser 't Hooft aan het langste eind trok (10 min. 0,8 sec.). Bij de meisjes in die leeftijdsgroep won het Stedelijk Gymnasium met 11 min. 12sec.en werd Visser 't Hooft tweede. consumptie per hoofd van de be volking sinds 1960 is verdubbeld en dat één procent van het natio nale inkomen - zijnde 3'/2 miljard - wordt uitgegeven aan reclame. "De Leidato is zo'n voorbeeld van reclame", aldus Van Rooijen. Scola Cantorum De Schola Cantorum van de St- Willibrord parochie in Oegst geest bestaat op zondag 23 sep tember veertig jaar. Die dag be gint de eucharistieviering in de kerk om 10.30 uur en wordt er in het Camphuys om 14.00 uur een symposium georganiseerd waarin enige prominenten zul len spreken over gregoriaans gezang. Tentoonstelling In de bibliotheek te Voorschoten is er nog tot 24 september een tentoonstelling van schilderij en, aquarellen en etsen door Ruud Augustinus en Piet de Boer. Ook worden de penningen in brons van Ruud Augustinus tentoongesteld. Vijftien gewonden bij vechtpartij LEIDEN - Bij een vechtpartij van nacht op de Beestenmarkt zijn vijftien jongeren licht gewond geraakt. Het betrof twee groepen jongens die slaags raakten. Hoe de ruzie, die om twaalf uur begon en om half één door de politie beëindigd kon worden, is ont staan is niet bekend. De jongens zijn ter plaatse door de EHD ge holpen en daarna voor verhoor meegenomen naar het politiebu- met het verlenen van hypothe ken." Er werd voor 50 miljard aan hypotheken afgesloten. De con sumptie van Nederlanders in het buitenland - bijvoorbeeld tijdens de vakanties - steeg de afgelopen twee jaar met 2'/z miljard. Ook worden er steeds meer buiten landse produkten gekocht. Daardoor komt de werkgelegen heid in gevaar en bovendien beïnvloedt het de betalingsba lans ongunstig", aldus Van Rooijen. Met het hijsen van de nieuwe Lei- dato-vlag opende hij tenslotte de achttiende huishoudshow die tot en met 16 september dagelijks geopend is. Stiltecentrum In de komende maanden zal de Wassenaarse Dorpskerk op vrij dagavond weer open staan van 19.00 tot 21.00 uur. Om kwart over zeven is er, te beginnen op volgende week vrijdag om de veertien dagen, een avondgebed van een klein half uur, waarna - tot ongeveer 21.00 uur - gelegen heid is voor persoonlijke stilte beleving. Op 21 september begint, óók om kwart over zeven, en óók om de veertien dagen, eerst een half uur meditatieve stilte, waarna, tot ongeveer 21.00 uur, de per soonlijke stite beleefd zal kun nen worden. IJsclub De ijsclub Zoeterwoude begint binnenkort weer met haar acti viteiten op de Ton Menkenbaan te Leiden. Nadat vorig jaar is ge start met een schaatstrainings groep, zal ook het aanstaande seizoen de jeugd van acht tot en met twaalf jaar in de gelegen heid gesteld worden aan de schaatstraining deel te nemen. Ook is er gelegenheid tot deel name aan een cursus begeleider. Drumband Drumband VIOS uit Zoeterwoude zal zondag deelnemen aan een concours in Haarlem. Hoewel het pijpercorps nog niet in de show is opgenomen, is er terdege op een uitvoering gestudeerd. Om 13.00 uur zal de drumband vanaf het Centrum vertrekken. 'Spinneweb" De cursussen die in het "Spinne web" aan de. Zuidbuurtseweg gegeven worden, zijn bijna vol geboekt. Tot en met zondag kan nog ingeschreven worden voor de cursussen Nederlands, ma- cramé en volksdansen. De cur sussen gaan half september van start. Artsen LEIDERDORP- Er is iets aan de hand in Leiderdorp, een werk groep "1200 jaar" en zestig eve nementen voor de deur. Het woord muziek ontbreekt er niet in. Muziek opende zelfs het fe- stein, gelijktijdig in Scheppings- en in Dorpskerk, met een sche matische uitstalling van wat Lei derdorp aan muziekbeoefenaren te bieden heeft. Ik heb de Dorpskerk genomen. Van de andere kerk weet ik dat Esther Hillinga, concertsopraan uit het eigen Dorp, er solieerde met een Halleluja in een uitvoering door het grote koor Excelsior, dat er optrad naast de Scheppings- Cantorij en het vrouwenkoor van Ineke Nobbe. In den beginne was de glimlach. In een home-made verzenproductie (J.v.d.Kooy) op de melodie Merck toch hoe Sterck lees ik "Dorp jij bent mijn. Oudste gra ven van Holland we-e-erden hier gebo-o-o-oren. Leiderdorp zal noo-oo-ooit vergaan". Nico de Raad begeleidde op het orgel de samengesmede koren. In twee verzen mocht iedereen het mee proberen. Te weten valt, dat deze melodie van een springdans komt, drie keer zo snel. Ruimtegebrek noopt tot enkel een verslag van de koorprestaties. Vooraan het vrouwenkoor van Rie van Doorn, gemakkelijk lig- Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienstregeling van za. 10 uur v.m. tot zo. 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, Noord-Binnenstad), H. Aalbers. Noordeindsplein 2a, tel. 122268. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk) P. Dersjant. Hooi gracht 61, tel. 123752. Wijk 3 (Waard. Pro- fessorenwijk, Tuinstadwijk en zuid-bin nenstad), J. van Gent, Zoeterwoudse- singel 28, tel. 122538. Wijk 4 (Zuid-West, Haagwegkwartier), W. Schellekens, Pa- ganinnistraat 24. tel. 764035. Leiderdorp - L- Middendorp/P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 410070. Za. en zo. spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest - H. A. Reterink.Terweeweg 152, 150394. Voorschoten - C. Meijer, Rouwcoop- park, tel. 2493. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030. Zaterdag Programma activiteiten ter gele genheidvan 1200jaar Leiderdorp ZATERDAG 8 september 08.00-10.30 Viswedstrijd voor jong en oud. Aanmeldingen voor deelname in de kantine van de Voetbalvereniging R.C.L. in de Bloemerd vanaf 07.00 uur. 9.30-18.00 Demonstraties door zwemverenigingen "De Kleine Does" en de "Leiderdorpse Red dingsbrigade" in het buitenbad van zwembad "De Does". Ook zal er in samenwerking met zwem vereniging "De Treffers" uit Rosmalen een demonstratie kunstzwemmen worden gege- Muziek opende gisteravond het festijn van 1200 jaar Leiderdorp, zowel in de Dorpskerk (foto), als in de Scheppin gske rk gende wijsjes voor ouderen. Dan onder K. Buurman het intelligen te dames- en herenkoor 'De Menswording', met Joop Wisse aan het deelnemende klavecim bel. Het N.H. koor 'Hart en Stem' van G. Zaalberg zong met alle Verkoop brandhout op braderie LEIDERDORP - Ter gelegenheid van het twaalfde eeuwfeest van de gemeente Leiderdorp is er op 13 en 14 september een braderie aan de Hoofdstraat. Tijdens die braderie zal één van de kraampjes beheerd worden door de "Actie Brandhout". Onder het motto "Zorg voor warmte in uw huis en in het hart van het dubbelgehandicapte kind" zal er brandhout voor de open haard ver kocht worden. De opbrengst van dit hout zal geheel ten goede komen aan de lichamelijk en geestelijk gehandicapte kinderen van Tehuis Bui tenzorg. toewijding een Psalm en een song van Wesley, geassisteerd door een sopraansax (E. Atsma) en orgel (G. Siera). Als laatste het nieuwe Kamerkoor van Wim van Meeuwen, waarin elitetnateriaal voorhanden, met delen uit een Mis van Michael Haydn. Mijn muziekprijs gaat naar het blokfluit-viool-cellotrio Albertine Carrière, Marjolein Hennes, Marijke Meyer. Achter grond: de streekmuziekschool. De burgemeester in zijn rede speelde in op de hoge leeftijd, ouder dan die van Methusalem, ouder dan die van die mysterieu- se graaf, die beweerde duizend te zijn, van wie na onderzoek alles waar bleek. Tegenover de gepre tendeerde duizend jaren van de Brusselaren stond de heer Van der Have sceptisch. De burger vader bedankte alle medewer kers, inzonderheid de Oranje Vereniging. Te melden valt nog een "korte" toe spraak van ereburger C. Meer burg, die veel van Leiderdorpse kroniek en typologie weet. Van de armoede der bewoners, van een barbier die voor vijf cent schoor, de opzienbarende eerste rooie bezorger van het Leidsch Dagblad, die tegelijk de uitvinder was van het eeuwigdurende kre diet. Enz. Kees Verhoef. 10.00 Kinderfeest voor de kinderen uit de Sternstraat, Albatrosstraat en Van der Marckstraat. Daarna voor de ouderen een barbecue- feest. 10.00 Bloembezorging bij zieken en bejaarden in geheel Leiderdorp. 13.30-15.30 Historische optocht over 12 eeuwen Leiderdorp. 16.00 Tennisdemonstraties door L.T.C. "De Munnik". Ingang Plantage. 16.00 Wagenspel door de toneelver eniging To-Ver-Lei. Opgevoerd wordt het 16e eeuwse "Esbate- ment van de Appelboom". Het wagenspel wordt opgevoerd op het parkeerterrein bij het buurt centrum "Zijlkwartier" aan de Van de Marckstraat. 19.00 Balletuitvoering door ballet school Margriet de Jong in de re creatieruimte van Leythenrode aan de Hoogmadeseweg. 20.00 Bingoavond in de kantine van voetbalvereniging R.C.L. 21.00-01.00 Dansfeest in de aula van de school R.I.O met Ted Easton dixieland en Ritmico Especial Zuidamerikaans. ZONDAG 9 september 18.30-23.30 Cabaretvoorstelling voor jongeren vanaf 17 jaar in het gebouw "'t Trefpunt" aan de Ei kenlaan. Wordt voorafgegaan door een broodmaaltijd. MAANDAG 10 september 14.00 Prijssjoelen voor bejaarden in het Dorpshuis aan de Hoofd straat. 19.30 Eerste dag Vijfkamp. Van daag sjoelen in het Dorpshuis. 19.30 Filmvoorstelling en bingo avond voor de bewoners van de "Dillenburg". Groenoordhallen - Leidato, 11-17 uur en 19-22.30 uur. Tuingroep "Het Zonneveld" - Nachte gaallaan, open dag, 10-12 uur en 15-17 Jeugddorp Zuid-West - Landelijke speldag, vanaf lO.SOAiur. Mytylschool - Blauwe Vogelweg 1, open middag, 14-17 uur. Augustinus - Rapenburg 24, Emanci patieavond, 20.30 uur. Sanders Levendaal/hoek Korevaar- straat - Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a - Vrouwencafé, vanaf 21 uur. Zondag Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids poppentheater, 14.30 uur Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoetingscentr. voor vrou wen, 13-16 uur. Groenoordhallen - Leidato, 11-17 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2