De hoogste NMB spaarrente. Lisser Boys ondanks zege geen schim van zichzelf il yjpt Waterpoloteam LZ niet bij laatste acht Slottoernooi van Leids tennis- circuit bij Unicum PSV verspert Leids team weg naar eindronden bekerstrijd King bereikt halve finale na zege op Virginia Wade "Soepel breien? Met Scheepjeswol natuurlijk!" scheepjeswol) N B DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1979 LISSE - De hand ging weliswaar omhoog bij Landzaat, maar het blijft de vraag of de nieuwe coach van Lisser Boys echt blij kon zijn met de 1-0 zege op Jodan Boys. De voormalige speler van hoofdklasser Aalsmeer zal onge twijfeld hogere verwachtingen van zijn pupillen gehad hebben, want Lisser Boys, bij wie Ben Barten (blessure) en Leo Kuipers (schorsing) ontbraken, was gisteravond nog geen schim van het afgelopen seizoen. In de eerste helft van het verscho ven competitieduel van de zater dag tweedeklassers leek het wel of de spelers met hun gedachten elders waren. Zo dacht Gert van Tol bijvoorbeeld meer aan zijn lege maag dan aan voetbal, want de debuterende voorstopper vroeg herhaaldelijk om een broodje voor in de rust. Van Tol kon het zich nog veroorloven ook, want Kees Graafland die hij de gehele wedstrijd volgde faalde evenals zijn ploeggenoot Chris Piris hopeloos. Zij vormden de ongevaarlijke tweemans voor hoede van Jodan Boys. Omdat aan de andere kant de drie front- spelers van Lisser Boys in de eer ste helft ook niet tot acceptabele prestaties kwamen was het in de eerste vijfenveertig minuten maar een gezapig partijtje voet bal. Na rust probeerde Lisser Boys-lin kerspits Ed Langereis zich te ont trekken van de malaise waarin beide formaties verkeerden. Het resulteerde in enkele soli die ech ter- bij gebrek aan steun van ploeggenoten regelmatig ver zandden rondom het Goudse strafschopgebied. Alleen in de 8ste en 42ste minuut vestigde Langereis even alle aandacht op zich. Vlak na de spelhervatting schoot hij op aangeven van aan voerder Piet Boot hard tegen doelman Piet Roodenberg op, waarna spits Nijkamp inkopte en de Jodan Boys-keeper, bij een kei, Ed Langereis uit de toegekende vrije trap de bal prachtig langs de muur in de kruising schoot. Een treffer die HERMAN POOS poging de bal te pakken, zijn arm verrekte en waarschijnlijk met een spierscheuring het veld ver liet. Nadat eerst nog Kees Graafland in een één tegen één situatie met Nico Groeneweg had gefaald, scoorde tenslotte de meest actie ve Lissenaar, Ed Langereis, het enige doelpunt van het inhaal- duel. Nijkamp ging alleen op in valler doelman Anton van den Stok af, maar werd vlak buiten het strafschopgebied door laatste man Kees Vermeulen aan zijn shirtje vastgehouden. Vermeulen belandde vervolgens evenals NOORDWIJK - Op woensdag 12 september wordt in de sporthal aan de Noordwijkse Duinwetering weer gestre den om de traditionele Northgo-cup. De opbrengst van dit zaalvoetbal-toernooi komt deze maal ten goede aan de Gehandicapten Sport Vereniging De Sleutels uit Leiden. Het rolstoelbasketbalteam van deze vereniging, vorig seizoen gepromoveerd naar de één na hoogste afdeling, geeft trouwens acte de pré- sence op deze avond. In de pauze speelt De Sleutels een demonstratiewedstrijd te- Zaalvoetbal om Northgo-cup: baten voor Leidse Sleutels gen selectiespelers van de voetbalvereniging Noord- wijk die zich voor deze gele genheid eveneens in een rol stoel zullen voortbewegen. En dus ongetwijfeld van het veld gespeeld zullen worden. Voorafgaande aan deze de monstratie spelen de hoofd klasseteams Van Rooyen en Koosjardin om acht uur en het programma wordt ver volgd met een duel tussen VI en EKL-boys. Na de pauze (tien uur) beginnen de fina lewedstrijden. De voetbalvereniging SIZO uit Hillegom organiseert een strafschopper.toernooi voor de plaatselijke jeugd. De fi nale van de SIZO Penalty Cup zal plaatsvinden op vrijdag a.s. om 19.15 uur aan de Weeresteinstraat. In het doel zal dan staan Rob Boersman, de doelman van Haarlem. Lisser Boys-spits Gerard Nijkamp kopt in nadat Ed Langereis tegen Jodan Boys doelman Roodenberg had opgeschoten. Even later zou de Goudse doelwachter geblesseerd het veld verlaten. Lisser Boys won met 1-0. LEIDEN - Morgen begint op het Leidse tennispark Unicum het Match Tennis Toernooi. Daaraan nemen deel de acht spelers en vier speelsters, die in de toer- nooien-reeks van het Leidse cir cuit de meeste punten verzamel den. Hoe er voor een plaats in dat toernooi is gevochten, blijkt wel uit het feit dat noch bij de heren, noch bij de dames vaststond wie er in de slotakte van het Leidse buitentennisgebeuren zou mo gen aantreden voordat het laatste kwalificatie toernooi op de Leid- sche Hout was gespeeld. Bij de heren wist Blommendaal, de nationale kampioen bij de vete ranen zich door zijn finaleplaats op de Leidsche hout ten koste van de Hazerswoudse tennisle- raar Jan Willem Bruin en Har Meijer te kwalificeren; bij de da mes dienden Henny Fehling, Ti ne Langeveld, Petra Wessels en Rosemarie Verdegaal tot het laat ste toe strijd te leveren voor twee plaatsen. Petra Wessels en Henny Fehling slaagden en Petra Wessels mag voor haar plaatsing stellig "dank u wel" zeggen tegen Annette van der Meij, die Tine Zwaan van een finaleplaats afhield. De acht heren zijn Arnold van der Capellen, Henny Koemans, Herman van der Capellen, Bub van der Zee, Marinus Brooshooft, Jon Visbeen, Bram Madera en Ronald Blommendaal. Bij de dames geven acte de présen te: Ineke Kallenberg, Maureen Meijer, Henny Fehling Wessels. De heren zijn in twee poules ARNHEM - LZ'86 is er niet in geslaagd zich te plaatsen bij de laatste acht ploegen in de strijd om de nationale waterpolobeker. De herkansing, gespeeld in Arnhem, leverde de Leidse formatie niet meer op dan een tweede plaats. Van AZPC werd nog wel gewonnen (6-4) maar PSV bleek met 7-5 duidelijk te sterk Nadat eerst PSV met 8-6 van AZPC had ge wonnen, trad LZ'86 aan tegen de verliezer van deze wedstrijd, AZPC. De twee ploe gen waren aan elkaar gewaagd, wat blijkt uit de periodestanden (1-0, 3-3, en 4-4). De laatste periode was bijzonder spannend. LZ'86 maakte uit een man meer situatie 5-4 (J.P. Heek). Vlak voor tijd viel de be slissing. Een schot van Fried Elzenga be landde op de lat. De scheidsrechters En- gelberting en v.d. Kolk gaven tot ieders verwondering echter doelpunt (6-4). Deze tegenslag kwam AZPC niet meer te boven, zodat de wedstrijd tegen PSV voor LZ'86 beslissend zou zijn. LZ'86 startte tegen PSV veelbelovend, de eerste de beste aanval op de Eindhovense goal was direct raak. Bram van der Leden was de maker van deze treffer. PSV was echter in het geheel niet geschrokken van deze snelle openingstreffer. De ploeg hield de verdediging verder goed gesloten en begon druk uit te oefenen op het doel van LZ keeper Erik Vos. Dit resulteerde m de gelijkmaker van Wittenberg (1-1) De beide teams hielden elkaar in deze fase van de strijd goed in evenwicht. Tot hal verwege de derde periode hield LZ'86 alle kans op een goed resultaat. De stand was PSV inmiddels 3-4 in het voordeel geworden. Plotseling was het echter gedaan met de Leidenaars. PSV kon, vooral omdat de man meer situatie zeer slecht door LZ'86 werd uitgebuit, tot 7-3 uitlopen. LZ'86 probeerde het nog wel maar de marge was te groot. Verder dan twee doelpunten (J.P. Heek en Ruud Muusse) liet PSV het niet komen. Eindstand 7-5. Door deze re sultaten speelt PSV a.s. zaterdag in Amersfoort in de kwartfinale tegen VZC uit Venendaal. deeld. Die indeling geschiedde op basiv an de in de Leidse toer- nooienreeks behaalde punten. In poule A komen uit Arnold van der Capellen. Henny Koemans. Herman van der Capellen en Bub van der Zee. als respectievelijk no 1, 4. 5 en 8. In poule B treden aan Marinus Brooshooft, Jon Visbeen, Bram Madera en Ro nald Blommendaal, als respec tievelijk no 2, 3, 6 en 7. Morgen begint om 16.30 uur Arnold van der Capellen tegen Bub van der Zee, Henny Koemans tegen Herman van der Capellen en Henny Fehling tegen Maureen Meijer. Om 18 uur volgt de strijd tussen Marinus Brooshooft en Ronald Blommendaal, Jon Vis been en Bram Madera en Ineke Kallenberg en Petra Wessels. Zaterdag komen om 11 uur Arnold van der Capellen en Herman van der Capellen tegen elkaar op het gravel en gelijktijdig Henny Koemans en Bub van der Zee. Om 12.30 uur zetten de dames Henny Fehling tegen Petra Wes sels en Ineke Kallenberg tegen Maureen Meijer het gebeuren voort. om 15.30 uur volgen de heren weer met Arnold van der Capellen te gen Henny Koemans en Herman van der Capellen tegen Bub van der Zee en op 17 uur sluiten Ma rinus Brooshooft tegen Jon Vis been en Bram Madera tegen Ro nald Blommendaal de duels van zaterdag af. Petra Zondag vinden vanaf 11 uur de kruis wedstrijden bij de heren plaats. Om 14 uur komen de de dames Henny Fehling tegen Ineke Kal lenberg en Petra Wessels tegen Maureen Meijer de aandacht voor zich opeisen. De finale bij de he ren - bij de dames is de winnares dan M bekend - wordt gespeeld om 15.30 uur. Als hoofdscheidsrechter zal optre den de voorzitter van Unicum, Rini Maas, terwijl Lodewijk Kal lenberg als bondsgedelegeerde aanwezig zal zijn. Als scheids rechters zijn aangezocht Hans Tonjann, Jos Koemans, Luc van Wijk. Freek van der Capellen. Pe ter van Paridon en Rik Tessers. Gespeeld wordt, behalve om een fraaie bokaal, om een door de sponsor beschikbaar gesteld prijzengeld van totaal 1500,- gul den. FRANK BONTE Billie Jean King ADVERTENTIE UeAoie WMïTK IA:# smu Kies uit de vele modieuze zelfmaakmodellen, de aktuele garens en de unieke kleuren. NEW YORK (ANP) - Billie-Jean King heeft als eerste de halve finales bereikt van het toernooi om de Open Amerikaanse tennistitels. In de kwartfinales versloeg de als negende gerangschikte King de Britse Vir ginia Wade, die door de plaatsingscommissie een vierde positie was toebedeeld. De setstanden waren 6-3 7-6. Elf jaar geleden stonden beide dames in de finale van dit toernooi tegen over elkaar. Wade won toen dat duel. Nu was de verbetenheid van King, die reeds 35 jaar is, haar teveel. Vooral in de eerste set (6-3) kwam de Britse er niet aan te pas. Pas in de tweede set kreeg zij meer vat op het spel en dwong haar tegenstandster tot een tie-break. King liet de winst echter niet meer glippen, pakte de tiebreak (7-4) en daarmee de partij: 6-3 7-6. De Amerikaanse krijgt bij de laatste vier te maken met o.a. Chris Evert, die haar partij van Evonne Goolajong won. Bij de heren was J immy Connors de eerste die de halve finales bereikte. De Amerikaan gunde zijn landgenoot Pat Dupre slechts vier games: 6-2 6-1 6-1. In de vorige ronde had 'Jimbo' veel meer moeite gehad met Brian Gottfried, die hij in vier sets versloeg. De Nederlandse meisjes Marianne van de Torre, Nanette Schutte en Karin Moos hebben alle drie de eerste ronde overleefd van het toernooi om de Open Amerikaanse juniorentitels. Van de Torre, de Nederlandse kam pioene, versloeg moeizaam in drie sets de Amerikaanse Anne White: 4-6 6-3 7-5. Nanette Schutte won met tweemaal 6-4 van de Braziliaanse Claudio Montero en Karin Moos zegevierde met 7-5 6-2 over Pirio Oyale uit Finland. Vobral de prestatie van Karin Moos was van goed gehalte. Dit stond zij twee keer eerder tegenover de Finse en beide keren kansloos. ADVERTENTIE Gelijkspel van studententeam in Mexico MEXICO STAD (ANP) - Het Ne derlandse studenten voetbalelf tal heeft gisteren tijdens de Uni- versiade in Mexico Stad in zijn derde wedstrijd gelijk gespeeld tegen Spanje: 0-0. Nederland was door overwinningen op Mada gascar en Canada reeds zeker van een plaats bij de laatste acht. Een overwinning op Spanje had de kansen op de eindzege echter aanmerkelijk vergroot. Nederland-Spanje was een vrij hard duel waarin Nederland voortdurend een licht overwicht had maar niet tot doelpunten kon komen. In de tweede helft had den de Spanjaarden de overwin ning kunnen pakken toen zij een strafschop kregen van scheids rechter Luis de Rosa. Cue'sto schoot echter over. In het tennistoernooi plaatste Micky Albers (Lisse) zich voor de derde ronde. De Nederlandse speelster versloeg Martine van de Winkel uit België in twee sets. 9 De damesploeg van de Sowjet- Unie won de landenwedstrijd turnen voor Roemenië en de Ver enigde Staten. In het persoonlij ke klassement eindigde de Roe meense Teodora Ungureanu met een-tiende punt voorsprong als eerste voor Maria Filatova van de Sowjel-Unie. De Sowjetrus Aleksander Ro- mankov bevestigde momenteel de beste floretschermer ter we reld te zijn. Hij zegevierde in de finalepoule met vier overwinnin gen en een nederlaag. Vladimir Smirnov, eveneens uit de Sowjet-Unie kwam tot hetzelfde resultaat en verloor de barrage met 4-5. De Oostduitser Klaus Haerter werd tweede. VOETBAL - Borussia Mon- chengladbach heeft gisteren de inhaalwedstrijd tegen Bayern München met 2-1 gev Vrijgemaakten. Prof. dr. L. Doe- kes (Kampen) heeft deze week, wegens emeritaat, afscheid ge nomen van de theologische ho geschool van de Gereformeerden Kerken Vrijgemaakt. De jaarlijk se hogeschooldag van deze ker ken, die gisteren in Kampen werd gehouden, trok zo'n 11.000 men sen uit alle delen van het land. Verscheidene sprekers herin nerden eraan dat 35 jaar de vrij gemaakte kerken ontstonden als afscheiding van de Gereformeer de Kerken. In zijn afscheidsrede constateerde prof. Doekes een toenemende kritiek op de gereformeerde be lijdenis. "Men wil niet weten van de totale verdorvenheid van de mens". Hij zei te willen vasthou den aan de leeruitspraken van de synode van Dordrecht (1618). P. Jongeling, oud-kamerlid, J. P. de Vries, hoofdredacteur van het Nederlands Dagblad, en prof. dr. J. Douma, hoogleraar in Kam pen. hebben een boek geschre ven over de vrijgemaakte kerken, van 1944 tot heden. Het heet "Het vuur blijft branden" en werd de drie auteurs nu aangeboden. Prof. Douma merkte bij de aan bieding op dat de vrijgemaakten wel worden vergeleken met de aanhangers van bisschop Gijsen. Er zijn overeenkomsten, maar de verschillen zijn veel dieper, zei hij. "Wij lopen niet aan de leiband van Rome. maar willen alleen ge bonden zijn aan de Schrift". "Die binding brengt mee dat wij tegen veel dingen zijn. Dan roeien we als kerken wel tegen de stroom op, maar ook de profeten, de apostelen en Jezus zelf hebben tot zondagavond 10 uur wordt in een van de kerken van het Friese Grouwe een "solidariteitswake" gehouden voor de Turkse vluch telingen in de Grote Kerk te Al melo. Leden van de plaatselijke kerken zullen in ploegjes van ten minste zeven personen al die tijd in de kerk doorbrengen. Anderen zorgen voor eten, publiciteit en verdere hand- en spandiensten. Belangstellenden zijn van 's morgen vroeg tot 's avonds laat van harte welkom. In de kerk ligt informatiemateriaal over het lot van de Turkse christenen. Be zoekers kunnen hun handteke ning zetten onder een solidari- teitsbrief. Hervormde Kerk: bedankt voor Poortvliet J. Olie Linschoten, voor 's Grevelduin-Capelle C. van den Bergh Rotterdam-Zuid. Ge- ref. Kerken: beroepen te Ooster- wolde (Fr.) H. de Wit Lisse. Schending. De Poolse rooms-ka- tholieke bisschoppen beschuldi gen in een gisteren uitgegeven herderlijke brief de autoriteiten ervan dat zij het mensenrecht van christelijke kinderen op een reli gieuze opvoeding stelselmatig schenden. "De atheisering van de jeugd wordt vaak op beestachtige wijze doorgezet", zo staat in de brief. "Het gezag van de ouders wordt daarbij ondermijnd en de kinderen worden om hun over tuiging getreiterd" ADVERTENTIE VasteTèrmijn Spaarrekening: vaste looptijd,vaste rente. Op cat spaarrekening bjaar knjgi u het hoogsu Ukunt nü profiteren van de hoge spaarrenle bu de NMB. Van die hoge rente kunt u t> jaar lang verze kerd /iih. Met een Vaste Termijn Spaar rekening van de NMB «eet u tevo ren precies waar u aan toe bent Naar keuze 6. 5. 4, 3 of 2 jaar. Bij de langste looptijd hoort de hoogste rente lin let u eens op het percentage: nü is het voor u hiizon- der gunstig om zon rekening te openen. Minimale storting 1000,-. Tegoeden nut tussen tijds opvraagbaar. De NMB denkt met u mee. dat r en do Solidariteit. Va vond 10

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 25