MAT ER ALLEMAAL EEN OKTOBER BIJ NS GAAT VERANDEREN. NS-Kortingkaart. Hen nieuwtje van NS; en voor veel mensen erg aantrekkelijk. Gaat u maar na. U koopt de kaart voor f375,- per jaar. Voor dat bedrag krijgt u de volgende redukties: 50% op enkele reizen, 40% op dagretours en 25% op abonnementen(uitgezonderd deNS-en OV-Jaarkaart). En die korting krijgt u niet alleen.Ook uw gezinsleden krijgen die kortingen. Een folder over deze voordelige manier van reizen kunt u bij ieder NS-loket krijgen. Maandvastrechtkaart. Voor het vastrechtbedrag van f52,- krijgt u 50% korting op enkeltjes en 40% op retourtjes. Geen korting op de D-trein toeslag! 5- en 7-daagsc trajcktkaarten. Deze komen te vervallen. Hiervoor in de plaats komt de week-trajektkaart. Een voordelige kaart, want u betaalt er slechts de prijs van ongeveer vier retourtjes voor. Meer informatie in de abonnementen-folder. Aansluitend vervoer voor trajektkaarthouders. Bij uw week- of maandtrajektkaart kunt u nu 'n aanvullende kaart voor één, twee of drie zones voor tram, bus of metro kopen. De prijzen hiervan zijn bij een weektrajekt- kaart f2,50, f3,75 of f5,00. En bij een maandtrajekt kaart of jeugdkaart f 10,00, f 15,00 of f 20,00. Alle informatie vindt u in de abonnemen ten-folder. 60+/65+ kaart. De kaart die 'n begrip werd. Begrijpelijk, want u krijgt er 50% voordeel op enkele reizen en 40% op retours mee. De kaarten ondergaan een aantal wijziging en. Om te beginnen het vaste bedrag. Voor één persoon wordt 't f 26,50 per 3 maanden en f63,-per jaar. Voor een echtpaar zijn deze bedragen resp. f40.-en f96,-.Tot nu toe was het zo dat de vrouw ook jonger dan 60 mocht zijn. Vanaf I oktober moet één der partners 65 of ouder zijn en de ander 60 of ouder. (Overigens vatten we het begrip echtpaar ruim op.) Mocht u 't allemaal nog 'ns uitgebreid en op uw gemak willen lezen haal dan even de nieuwste 60+/65+ folder. Kinderkorting. Tot nu toe betaalde u voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar altijd de halve prijs. Perl oktober krijgt u 50% korting op enkele reizen en 40% op retours. Dagabonnement met verlengingsmogelijkheid. Hierbij vervalt de verlengingsmogelijk heid. De dagkaart op zich blijft en gaat nu f 37,50 2e klas kosten. Daarnaast komt er een 3-daags abonnement. U mag er drie dagen naar hartelust mee treinen in Nederland. En u betaalt er f 55,- (2e klas) of f. 82,50 (ie klas) voor. NS-Jaarkaart. Nog niet zo lang te koop, maar nu al een succes. En dat is allesbehalve vreemd. Want het is een abonnement bij uitstek voor mensen die veel van de trein gebruik willen maken. Tot 15 september 1979 nog voor de oude prijs van f 185,- per maand. Daarna betaalt u f 192,50. En voor degenen die 't nog niet weten: voor een gering bedrag per maand meer reizen ook uw gezinsleden onbeperkt. Meer bijzonderheden vindt u in de gratis folder. Scholierenkaart wordt Jeugdkaart. Deze kaart is niet langer alleen voor scholieren. Voortaan kan iedereen die jonger dan 19 is er één kopen. Vandaar dat we de naam veranderd hebben in Jeugdkaart. De kaart is een maand lang geldig op een vast trajekt. Ook's avonds en in het weekend. Het staat allemaal uitvoerig in de abonne menten-folder die verkrijgbaar is aan de loketten. OV-Jaarkaart. Goed nieuws voor de mensen die dit abonnementwillen aanschaffen of verlengen: de prijs blijft hetzelfde, f 215,- per maand voor één persoon. Evenals met de NS-Jaarkaart kunt u met de OV-Jaarkaart onbeperkt treinen. Maar met deze kaart kunt u bovendien in de tram, bus en metro stappen. Interesse? Vraag de folder bij 't loket. Per één oktoberveranderen de prijzen van de treinkaartjes en abonnementen. Bovendien zijn er veel nieuwtjes te melden. Sommige van die nieuwtjes hebben al ruimschoots aandacht in de kranten gekregen. Andere beduidend minder of zelfs helemaal niet. Het leek ons daarom nuttig de belangrijkste veranderingen voor u op een rijtje te zetten. Zowel de goede als de minder goede.De nieuwe abonnementen ende veranderingen aan bestaande. U vindt ze allemaal hierboven. Op één ding willen we u graag extra attent maken: de NS-Kortingkaart. Met deze kaart kunt u bijvoorbeeld bij een beetje afstand een 2e klas retourtje kopen voor minder dan 8 cent per kilometer. Op grote af standen zelfs voor 6 cent. Kijk hierboven 'ns wat voor u persoonlijk van belang is. Dan komt u één oktoberin ieder geval nietvoor verrassingen te staan.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 20