Scheuren in panden aan het Noordeinde eidse agenda Zoeterwoudse raad bespreekt herindeling Vijfkamp in Leiderdorp ADDIEDEJONG ENHANKAPAAN VINDEN ELKAAR .filsznk Burgerlijke stand WERK GEDEELTELIJK STILGELEGD LEIDEN - De werkzaamheden aan het bouwplan Noord einde/Galgewater, op het voormalige terrein van de Roto gravure, zijn gedeeltelijk stilgelegd. Bij het trekken van een damwand rond het bouwterrein, welke werkzaamheden met flinke tril lingen gepaard gaan, werd ge constateerd dat in enkele panden aan het Noordeinde scheuren in de muren en vloeren ontstonden. Op grond van de metingen die gisterochtend door TNO Delft LEIDEN - Geboren: Marijke Elisabeth, dochter van J. Ros en M. van Klaveren; Frank Jacobus Gerardus, zoon van J.M.G. van Mullekom en J.C.M. Blüm, Paulus Johannes Carl Chrysostomos, zoon van P.J.I.M. Berntsen en E.M. van Woerkom; Iris, dochter van J.J.M. van der Hulst en C. de Boot; Johannes Adriaan Vincent, zoon van F. Stikkelo- rum en S.H.M. de Munter; Carolina Fo- calina, dochter van J.A.J.M. Disselhorst en F.A.H.M. Vlierhuis; Hicham, zoon van A. Latafi en N. Ghamouss; Maria, dochter van C. J. Hondei s en M. Peeman Saskia Carla Johanna, dochter van W.J. Vissers en C.I.M.. Vos; Johanna Petro- nella, dochter van G. Barnhoorn en C Sneijders; Willemina Saskia, dochter van G.J. de la Rie en N. van der Zwan Sander, zoon van J.H.A. Burggraaf en T. van Tol; Claudia Elizabeth Maria, doch ter van T.A.C. van der Veek en A.A Smit; Petronella Casperina, dochter van W. Glasbergen en J. van Iterson; Danny, zoon van G.J. de Roode en C.J. Plaizir, Mascha, dochter van A.H. Hoogeveen en J.G. Fresen; Hendrika Leandra Alida, dochter van G. Ravevsbergen en A.L van Delft; Michelle Catharina, dochter van E.N.F. Hillenar en C.T.M. Buikstra Yvette Gerarda, dochter van E.N.F. Hil- lenaar en C.T.M. Buikstra; Yvette Ge rarda, dochter van E.N.F. Hillenaar en C.T.M. Buikstra; Danielle, dochter van A.P. Sips en R.S.C. Halder. Ondertrouwd: P.M.G. den Dubbelden en C.A. Boom; J. de Vries en M.C. van Steenbergen; A.P. de Paauw en L. Lens J.H. Boulee en G. Stroo; M. Kneefel en J.J. Groenendaal; S.P Sengkerij en M Koolstra. Gehuwd: C.A. van der Stel en I.K.* Schouten; A.F. Meinders en P. A.M. Ver hoeven; C.A. van Wee en A.A.M. van Benten; P. Moerland en P. van der Bent E. Akbulak en J.L. Disseveld; T. Rijns burger en D.C. Hartman; N. Roshanali en E.P.M. Houweling; R.E. Pattiapon en M. van Berkel; L.A. Struijk en C. van Berkel; C.M. Mokveld en M. Veldhuizen, A.C.L. van der Nagel en M. van der Meij- den. Overleden: E. Reiber (1917); A.Sira (1895), echtgenote van M. Noort; J. Tui- nenburg (1915); J. Vermeulen (1895) G.J. Ligtvoet (1937); T.G.M. van Tonge ren (1915), gehuwd geweest met P.H. van Putten; H.J. Hoogervorst (1923); W.M Borst (1923), echtgenote van M. Smit; J Vooijs (1913): B. Neuteboom (1921) D.M.C.I. Spera (1958). zijn verricht heeft de Bouw-op- drachtgever Westland Utrecht Project Ontwikkeling (de WUPO) besloten de zogenaamde "trek- werkzaamheden" voorlopig te staken. In overleg met de aannemer zal de WUPO proberen een oplossing te vinden zodat de damwand kan worden voltooid zonder dat de aan het bouwterrein grenzende woningen, die eigendom zijn van de WUPO en op de nominatie staan om gerenoveerd te worden, met instortingsgevaar worden bedreigd. De ongewenste bijverschijnselen van de "trekwerkzaamheden" werden vrijdagmiddag ontdekt door de heer C. Lens, die samen met vrouw en twee zoons het pand Noordeinde 18 bewoond Het gezin Lens kreeg gisteroch tend de raad om uit het achterste gedeelte van hun woning, dat pal tegen het bouwterrein aanligt, te blijven. In dit gedeelte van het pand zijn tal van scheuren ont staan, zowel in muren, plafond als vloeren. Sommige zelfs en kele centimeters breed De heer Lens wil zijn woning dan ook zo snel mogelijk verlaten. Hij zegt: "Het is hier al acht jaar een puinhoop, overal scheuren en lekkages. Nu wordt het zelfs nog een linke boel ook. Ik wil hier zo snel mogelijk vandaan. Sinds fe bruari staan wij al ingeschreven ais woningzoekenden, maar in een stad als Leiden valt het na- KPJ- Zoeterwoude superieur bij sportwedstrijden ZOETERWOUDE - Op de district- sportdag op het A.A.V.-terrein in Alphen aan de Rijn bleek de Zoe- terwoudse afdeling van de Ka tholieke Plattelands Jongeren superieur aan de andere teams Op de sportdag kon meegedaan worden aan onder meer geblind doekt fietsen, een loopstokbro- denhaprace, verspringen, speer werpen en gemengde estafette De Zoeterwoudse dames wisten viermaal de eerste plaats te vero veren, eenmaal de tweede en tweemaal de derde. De heren legden driemaal beslag op de eer ste plaats, vier keer op de tweede en een keer op de derde Deze overwinning is de derde in successie, zodat na drie jaar dis trictsportdagen duidelijk is gebleken wie over het sterkste team beschikt. ZOETERWOUDE - Er moet in de komende jaren een nieuwe pro cedure worden opgezet teneinde de gebieden rondom Alphen aan de Rijn, Gouda en Zoetermeer opnieuw in te delen. Dit vinden de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland noodzakelijk. De bedoeling van een nieuwe inde ling van de bestaande gemeentes in deze gebieden is dat gemeen- Bejaarde op zebrapad omvergereden LEIDEN - Een 90-jarige voetgan ger liep gistermiddag heup- en beenletsel op toen hij op een ze brapad op de Schrijversbrug bij de kruising Herensingel, Lage Rijndijk door een bromfietser omvergereden werd. De ver keerslichten op de kruising wer ken niet in verband met de afslui ting van de Lage Rijndijk. Bo vendien regende het gistermid dag om half drie, toen het onge luk gebeurde, en was de weg glad. Dit zou. aldus de politie, tot het ongeluk bijgedragen kunnen hebben. Het slachtoffer, een in woner van Leiden, is opgenomen in het AZL. ten met minder dan 10.000 inwo ners bij elkaar of bij een grote stad zoals bijvoorbeeld Leiden gevoegd worden. Het begin van de procedure zal zijn dat de gebieden nader afgeba kend worden. Daarna zullen alle mogelijkheden om te komen tot gemeenten met meer dan 10.000 inwoners onderzocht worden en tenslotte zal afgewogen worden welke van de mogelijkheden de beste is. Dit werk zal gedaan worden door speciale werkgroe pen waar elke gemeente een ver tegenwoordiger in heeft. De Zoeterwoudse raad zal donder dagavond (om 19.30) haar mening formuleren over de voorgestelde procedure en alvast over het in te nemen standpunt praten. Voor Zoeterwoude is de gemeentelijke herindeling van erg groot belang, omdat Zoeterwoude als zelfstan dige gemeente op het spel staat. Ondanks het feit dat Zoeterwoude minder dan 10.000 inwoners heeft (ongeveer 7300), menen de Zoe terwoudse bestuurdsers toch dat Zoeterwoude veel bestuurlijke kracht heeft. Het evenwicht tus sen industrie en landbouw bij voorbeeld is hier beter dan in menig gemeente met meer dan 10.000 inwoners, is een van de ar gumenten. Ook is er in het verle den enige malen een stuk Zoe terwoude door een andere ge meente geannexeerd. De raadsvergadering die over dit onderwerp handelt, is openbaar. tuurlijk niet mee om andere woonruimte te krijgen. Ik heb begrepen dat de Westland Utrecht nu in overleg met de ge meente aan het zoeken is naar vervangende woonruimte. Maar dat moet dan wel snel gebeuren want in die toestand waarin wij nu leven worden we knettergek" Lazy Bird in "Wapen van Voorschoten" VOORSCHOTEN - In het 'Wapen van Voorschoten" zal volgende week zaterdag 15 september) een optreden worden verzorgd door Lazy Bird. Deze formatie brengt moderne bebop jazz met Latijns- Amerikaanse en funk invloeden ten gehore. Lazy Bird bestaat uit Rob Tichelaar-trompet, Enno Spaanderman-tenorsaxofoon, Alex Philipse-keyboards, Ferry Meininger-bas, Arnoud Gerrit- sen-drums en Wim van der Beek- percussion. Waarschijnlijk zal, naast boven staande artiesten, een muzikale verrassing van nationale faam het orkest komen versterken. Er is in Voorschoten overigens een toenemende belangstelling voor jazz te constateren. De proefcon- certen in de maanden mei en juni met Frits Landesbergen Big Band, het kwartet Dolf Delprado en het Willem Reinen kwartet hebben aangetoond dat levende jazz in Voorschoten in een be hoefte voorziet. Zowel oudere als jongere mensen waren tijdens de proefconcerten in het "Wapen van Voorschoten" te vinden. Een en ander was voor de organisa toren reden om de activiteiten door te zetten. Indien de finan ciële positie het toelaat, wil de Jazz-Club het komend seizoen tenminste één keer een topfor- matie naar Voorschoten halen De achterzijde van het pand Noordeinde 18. LEIDERDORP - In het kader van de viering 1200 jaar Lei derdorp wordt in de week van 10 tot en met 14 september een Vijfkamp georganiseerd door de Leiderdorpse Oran jevereniging. Elke dag is er iets anders te doen. Van maandag tot en met vrijdag is er achtereen volgens sjoelen, schaken, bridgen, klaveijassen en dammen. Alle evenementen vinden plaats in het Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. De drie hoogst geëindigde Lei derdorpers ontvangen een herinneringsbeker. Deze zullen door de burgemeester van Leiderdorp worden uit gereikt. Men kan zich voor elk evene ment opgeven bij de volgende adressen: Dr. de Bruijen- straat 21, Grotiuslaan 41, Pinksterbloem 37 en Pink sterbloem 47 VOORSCHOTEN - De stadsbeiaardier van onder meer Voorschoten, Ad- die de Jong, heeft al ontelbare malen in de Dorpskerk als orgelman geconcerteerd. Nu weer, met beiaard toe. Han Kapaan, hoboïst, heb ik ook talloze malen gerecenseerd in stad en regio. Dat de twee elkaar vinden zouden, ligt in de aard van hun artistici teit. Het publiek heeft ze als het ware al in de korte broek gehoord en zij weten wat publiek-kennen is. Dat betekent onophoudelijke verstand houding en wisselwerking. Krebs' Fantasie en Loeillet's Sonate in g, waarschijnlijk voor fluit gedacht, zijn klassiek gelijkwaardig. De organist betoonde zijn begeleidingsrol naar de optimale verwachting te vervullen.'De hoboïst blaast een toon die het volmaakt schone -in de opbouw, de expressie, de schakering, de spanning, het kleurenpalet- in natuur en eenvoud allerzuiverst over draagt. Hetzelfde geldt voor een Air Pastoral van Eugène Bozza, een als het ware verdwaald welkom concertstuk van de huidige dirigent van de Parijse Opéra Comique. De organist vertolkte solo een Concerto in Bes (ik vermoed een arrange ment van een Concerto grosso van een Italiaan, van wie het origineel niet teruggevonden is) van Bach's neef J.G. Walther. Vervolgens Prélude et Fugue van Alexandre Boëly, in een voor zijn tijd (1785-1858) zeer behou dende stijl. Ten slotte Cantilène et Dialogue sur les mixtures uit de Suite Brève van Jean Langlais, ook Parijzeriaar, in een modernistisch, licht schrijnend, enigermate onwezenlijk mediteren en om zo te zeggen in een onbeweeglijke stilstand. Als beiaardier liet Addie de Jong werken klingelen van de Vlamingen Van der Gheijn en Staf Nees, van Haydn en Mozart, en van Willem Pijper en Addie de Jong zelf. KEES VERHOEF UITBREIDING "DE VOSCUUL" VORDERT OEGSTGEEST - De uitbreiding van het sportpark "De Voscuijl" te Oegstgeest vordert gestaag. Dit voorjaar werd in de raad besloten tot uitbreiding van het sportterrein en deze zomer is men begonnen met de aanleg ervan. Er waren al enkele voetbal- en korfbalvelden aanwezig. Deze zullen nu uitgebreid worden met twee voetbalvel den en een half verhard oefenveldje. Verwacht wordt dat de velden het volgend seizoen "speelklaar" zullen zijn. Cursussen Om tegemoet te komen aan de behoefte die bestaat om in ei gen dorp een creatieve kern te krijgen, wordt er dit jaar in de "Ambachtsschuur" aan de Dorpsstraat in Zoeterwoude met een serie creatieve cursus sen begonnen. Bij voldoende belangstelling beginnen maandag 17 sep tember de cursussen meubel- stoffering en poppen maken. Gedurende dezelfde week starten ook de cursussen wandkleden maken, potten bakken .Spaans en spinnen en wol verven. Begin 1980 volgt er weer een nieuwe serie cursussen waar onder batikken, volksschil derkunst en handvaardig heid voor kinderen. Orgelconcert Het tweede concert in een serie van drie. georganiseerd door de stichting Orgelfonds Groe ne of Willibrordkerk in sa- menwerking met K&O, in de Groene Kerk in Oegstgeest, heeft vanavond plaats. De Rotterdamse organist Jaques van Oortmerssen speelt dan werken van onder andere Sweelinck, Böhm, Bach en Pachelbel, terwijl hij zal be sluiten met een improvisatie. Het concert begint om 20.15. Tentoonstelling hi het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voor schoten wordt volgende don derdag een tentoonstelling geopend. Het betreft hier een overzichtstentoonstelling van het werk van de beeldend kunstenaar Marinus Kuite rink. 1200 jaar Ter gelegenheid van de feeste- lijkheüen rond het 1200-jang bestaan van Leiderdorp, biedt het gemeentebestuur aan ieder, die bij de voorbe reiding van het feest is be trokken. aanstaande vrijdag een gezellig samenzijn aan. Bedoelde personen zijn na af loop van de herdenkingsbij eenkomsten welkom in het Dorpshuis aan de Hoofd straat in Leiderdorp. Moderne gymnastiek Ook dit jaar zal Barbara Ba- rendrecht weer een cursus moderne gymnastiek geven in "Ons Huis" aan het Koster spad in Zoeterwoude. De les sen, die bestaan uit ademha- lings-, ontspannings- en lenigheidsoefeningen, begin nen vanavond en eindigen op 27 mei. Sommige oefeningen worden op muziek gedaan terwijl het competitie-element ontbreekt. Kinderen mogen meekomen. Voor hen is speelgoed aanwe zig. DINSDAG 4 SEPTEMBER 1979 Dinsdag Manifestatie in 'De Lindehoeve' VOORSCHOTEN - De project groep Moeilijk-Moeilijk organi seert volgende week woensdag een Latijns-Amerika manifesta tie in het jongerencentrum "De Lindehoeve" te Voorschoten. Op deze avond is er een forumdis cussie over de samenhang van de economische belangen van de westerse wereld met de naleving van de mensenrechten in La tijns-Amerika. Aan de discussie zullen de heer Bolkenstein, lid van de Tweede-Kamerfractie van de WD, de heer H. van der Berg, lid van de Tweede-Kamerfractie van de PvdA, en de heer Theunis- sen, journalist, deelnemen. Daarnaast zullen ook een af gevaardigde van de Federatie van Nederlandse Vakverenigingen en een afgevaardigde van de Ver eniging van Nederlandse Onder nemers hun woordje doen. In een aantal stands zullen organi saties als Amnesty International, het Chilifront en Nicaragua Co mité informatie over Latijns- Amerika geven. De avond wordt opgeluisterd met Latijns-Amerikaanse muziek en eten. De aanvang is 20.15 en de toegang is gratis. VOORSCHOTEN - Voor het ge bied ten noorden van "Beres- teyn" te Voorschoten zal een be stemmingsplan worden opge steld. Bedoeld gebied bevat on der meer het landgoed "Berbice" en de terreinen waarop zich de Zilverfabriek bevindt. De gemeenteraad van Voorschoten zal hier op 28 september aan dacht aan besteden. P a rkeero verl ast in Kagerstraat LEIDEN - Welgeteld 209 auto's stonden gisteravond fout gepar keerd in de Kagerstraat. De poli tie heeft hier nog niet tegen opge treden. Het is het gevolg van het weer beginnen van de avondcol leges in de schoolgebouwen aan en rond de Kagerstraat. "We zul len optreden door een beroep te doen op de schoolleidingen om het parkeerprobleem de eerst volgende keer in hun lessen ter sprake te brengen. Dat is beter dan bonnen uitdelen", aldus een woordvoerder van de politie van ochtend. Stadhuis - Commissie Economische aangelegenheden, 20.30 uur. Stadhuis - Commissie Financiën 20 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen straat 1Avond over trancedente medita tie. Stadgehoorzaal - Breestraat, Hoorzitting over ambulancevervoer, 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen adviescentrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn Vrouwertcafé, 21 uur; NVSH - Trefcentrum, middelenver koop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 KWJ, Beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2a, Klachtenspreekuur 17-20 uur, geopend ma. t/m vrij. van 10-17 uur. Warmond - Commissievergadering 20 Woensdag Stadhuis - Verkeerscommissie 15.30 uur Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- steeg 17, film: Salome, 20-22.15 uur. Leiderdorp - Leiderdorp verhuist ge meentehuis. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 20 uur Donderdag Leids Vrije tijdscentrum - Breestraat 66 film: De Rode Psalm, 21 uur. Gesprekscentrum - Cassanovafilm, 20 Gebouw Rehoboth - Rapenburg 10 Postzegelbeurs, 19.30-22 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep Homofilie open café avond, 21 uur. Architektenwinkel, Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen adviescentrum, vr. van 14-16 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, open socièteit. 19-21 uur. Voorschoten 20 uur Commissievergade ring. Oegstgeest - Raadsvergadering 20 uur Gemeentehuis. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt aangenomen van 31 augustus tot 7 sep tember door Apotheek "Tot Hulp der Menschheid", Rosmolen 13, 121060 en door apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedgevallen van een taxi tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604 ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkerkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma/do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3398. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2