^vermout Luns pleit voor tactische kern wapens in Deze week extra voordelig bij uw Melkunie leverancier: Lenco 's: geen trek in glamourwereld, waarin louter huwelijken Leiderdorpers zonder flair met 'Esmeralda' in tipparade "Wal je in de mnziek maakt moet geheid wezen" 'rfilligk Geniet van dagvers. Van de Melkunie. Fors verlies (1-8) voor ijshoekeyteam VROUW NA OVERVAL OVERLEDEN DINSDAG 4 SEPTEMBER 1979 PAGINA 15 Van huis Rinus denkt er exact eender over. „Al zou 'Esmeralda' een dijk van een hit worden: we komen heus wel weer ten val. Nee, met dat wereldje willen wij niks te maken hebben. Met zo als het nu gaat zijn wij tevreden. We nemen hooguit drie optre dens per week aan. Het is ten slotte geen pretje elke avond van huis te zijn." Nico: „Zou jij Vader Abraham willen zijn? Altijd maar onder weg. Of zo'n jongen van die groep 'Normaal'? Dag in, dag uit op pad. Dat moet je toch gaan vervelen." Rinus tegen Nico: „Dat zag je gisteren wel." Nico knikkend: „We moesten naar de studio's in Haarlem. Komen we daar aan, staat Normaal buiten. Waren ze binnen vermoedelijk de wc voorbijgelopen en stonden ze het daar buiten te doen." Rinus: „Met hun blote Gerrit op straat. Ja, die jongens zal het wat kun- Proeven De Lenco s vertellen dat de plaatopname hun zuiver om de flauwekul te doen was. „We wilden het eens proeven." De single 'Esmeralda' hebben ze dan ook in eigen beheer opge- Nico: „In een kleedkamer van RCL hebben we de stoute schoenen aangetrokken. Ik achter de drums, Rinus achter het orgel en een vriend van ons achter de bandrecorder. Toen hebben we die band naar me neer Belenco in Belgie ge bracht. Via hem en via een pira tenzender is die bij Joost den Draaijer terecht gekomen. Die toonde interesse. En ineens Antonio Rinus, de tekstschrijver, ver klaart dat hij 'Esmeralda' niet zo maar uit zijn mouw heeft ge schud. Bepaald niet. Het ver haal mag er dan ook wezen! Esmeralda, een alleraardigst meisje dat in Mexico danst om het geld bijeen te sprokkelen, dat nodig is voor haar Antonio. Staat Rinus achter deze tekst? „Jazeker." Werkelijk? „Nou en of!" „De melodie hebben we samen uitgedokterd", zegt Nico. „Die is puur van ons en ligt lekker in het gehoor. Ja wat je in de mu ziek maakt, moet geheid wezen. Anders lig je er zo uit." Langspeelplaat Afgezien of hun dansende 'Es meralda' werkelijk de hoogste trede van onze hitladder zal we ten te beklimmen, zullen Rinus en Nico hun flinterdunne eigen repertoire („We spelen uiter aard wel elke rumba of cha- Elke ochtend, steevast om tien uur. ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Het is onderhand wijdverbreid bekend dat de Lenco's met hun vrolijke hoempapa-deuntjes (om er maar even een oneerbiedige term aan te zwengelen) Jan en Alleman van de stoelen weten te krijgen. Voor ingewijden was het dan ook zonneklaar dat onderhoudsmon teur Rinus en magazijnbediende Nico eens een gokje op de over bevolkte platenmarkt zouden gaan wagen. Dankzij de ontfer ming van platenbaas Joost den Draaijer is dat nu gelukt. Sterker nog: met hun eerste geesteskind 'Esmeralda' staan ze al 16 in de vaderlandse tipparade. Met een schamele stip zelfs, Rinus en Nico waren immers een week eerder op de 27ste plaats komen binnendenderen. Mallemolen Rinus en Nico hebben dat geweten. Van de ene op de andere dag draaiden ze mee in de maalstroom van de mallemolen, die het curieuze Nederlandse platenwereldje heet te zijn. Een middagje vrijnemen voor een platenopname hier en een radio-optreden daar. 'sAvonds weer de hort op voor het maken van een promotie- filmpje en onderwijl de con tracten van platenmaatschappijen die Rinus en Nico onder de neus werden geschoven. Het is dat de Lenco's zelf de boot hebben afgehouden, anders zaten ze naar hun stellige overtuiging nu vast en zeker verstrikt in dat verraderlijke web, waarin „louter huwelijken stuk gaan. En daar passen wij ten enenmale voor." ,Punt één", legt Nico uit, „het is maar een hobby. Als wij nou in het vakwerk zouden zittenalaa. Maar ach, ik heb een baan bij de overheid. En die gooi ik van z'n leven niet aan de kant. Waarde vast pensioen! Ja, ik zit gebeiteld." cha-cha, maar die gaan we na tuurlijk niet op de plaat zetten") uitbouwen totdat ze genoeg ei gen nummers hebben om er een langspeelplaat mee te vullen. Reeds dan zullen zij een punt zetten achter hun avontuur op de zwarte groeven. Hoe dan ook. Nico: „Het was eventjes uitpro beren of het zou lukken. En dat was tot dusverre best span nend." En zo ondervond diens kennissenkring het kennelijk ook, getuige Rinus' uitspraak dat familie en vrienden de hele dag hun oor te luisteren leggen op de luidsprekerbox waaruit Esmeralda" de huiskamer in zou kunnen schallen. Nico zegt dat zijn collega's eveneens hun oren spitsen wanneer Hilver sum 3 in de lucht is. Succes en roem Tophit of niet Rinus en Nico, die elkaar overigens in de schoolbanken hebben leren kennen, worden noch warm noch koud van het succes en de roem die hun dansense Esme ralda hun mogelijk zou kunnen toezwaaien. Dat getuige de passage waarin hun ervaringen ter sprake kwam met een interview voor de radio. Wat er op dat moment in die studio, pratend ten over staan van heel Nederland, door hun heen ging, luidde mijn vraag. Of zij dat, ja die gevoe lens onder woorden konden brengen? „Natuurlijk kunnen wij dat on der woorden brengen". zeiden zij zonder te hoeven nadenken. „Niets ging er door ons heen. Geen donder!" Zo is dat. Nieuwe belevenissen voor Rinus Wesselink (33) en Nico de Jong (31), twee .jongens zonder flair" die vol trots bekennen met huid en haar gebonden te zijn aan het 'oude' Leiderdorp, het Doeskwartier om precies te zijn. Ruim vijf jaartjes al weer struinen zij als het duo 'De Lenco's' menige bruiloft en partij in deze regio af om gewapend met hammond-orgel, drumstel en sambaballen een opperbeste polonaise in te zetten. Nico de Jong rechtsen Rinus Wesselink: "Al zou 'Esmeralda' een dijk van een hit worden, we komen heus wel weer ten val." ADVERTENTIE (Van onze correspondent) BRUSSEL - Uitstel van het besluit van de NAVO om moderne tactische kern wapens in West-Europa op te stellen in antwoord op de Russische SS-20-raket- ten, stelt Europa bloot aan chantage door de Sowjet- Unie. Met deze krachtige waarschuwing drong NAVO-secretaris-generaal mr. Joseph Luns gisteren aan op een snelle beslis sing over de opstelling van langere afstandskernwa pens (Pershing- en Cruise- raketten) in West-Euro pa. Luns sprak in Brussel op een stu diebijeenkomst over de toekomst van de NAVO in Brussel, waar aan door enige tientallen NAVO- deskundigen uit verscheidene landen werd deelgenomen. De modernisering van de tactische kernwapens (TNF) in West-Eu ropa, met name door opstelling van nieuwe raketten die het grondgebied van de Sowjet-Unie kunnen bestrijken, was een van de actuele NAVO-problemen die in het centrum van de discussie stonden. De NAVO-landen wil len een besluit nemen over de zo genaamde TNF-modernise- ring. Van Nederlandse kant werd aan de bijeenkomst deelgenomen door CDA-fractieleider Ruud Lub bers, oud-minister Max van der Stoel en PvdA-defensiespecialist in de Tweede Kamer Klaas de Vries. Ze kregen geen steun voor suggesties om voorlopig alleen oorlogsschepen (voornamelijk duikboten) met nieuwe tactische kernwapens uit te rusten. Eerst zou geprobeerd moeten worden de Sowjet-Unie tot concessies over te halen in wapenbespre kingen. Pas als dat niets zou op leveren zouden de nieuwe raket ten op Westeuropees grondge bied kunnen worden opgesteld, zo bepleitten deze Nederlandse deelnemers. Evenals Luns toonden de Ameri kaanse oud-minister van buiten landse zaken Henry Kissinger en generaal Alexander Haig, voor malig opperbevelhebber van de NAVO, zich voorstanders van een snelle invoering van nieuwe tactische kernwapens als ant woord op de „meer dan honderd lanceerinrichtingen met SS-20- raketten" die de Sowjet-Unie in gebruik heeft genomen. Als de Europese NAVO-landen niet po sitief en resoluut op deze uitda ging reageren, loopt de geloof waardigheid van de nucleaire af schrikking van de NAVO gevaar, aldus Luns. Ook Henri Simonet, de Belgische minster van buitenlandse zaken, toonde zich desgevraagd voor TNF-modernisering, gezien de verschuiving in het Euro-strate gisch evenwicht ten gunste van de Sowjet-Unie. Simonet, die zijn persoonlijke mening gaf (de Bel gische regering moet haar stand punt nog bepalen) noemde nog twee overwegingen van Europe se politiek toen hem werd ge vraagd of België langere af standswapens met atoomkoppen op zijn grondgebied zou willen opstellen. Het zou gevaarlijk voor de samen hang en het karakter van de NA VO als bondgenootschap zijn als de beslissing over de TNF-mo dernisering alleen door de Ver enigde Staten en de Duitse Bondsrepubliek zou worden ge nomen, aldus de Belgische be windsman. De Bondsrepubliek wordt dan in de verleiding ge bracht in het vervolg op eigen houtje over tactiek en strategie te gaan beslissen, aldus Simonet, die in zijn eigen Franstalige so cialistische partij alsook bij de Vlaamse socialisten nog wel op enige tegenstand kan rekenen met betrekking tot zijn opvatting over de TNF-modernisering. TILBURG (ANP) - Het Neder landse ijshoekeyteam is gis teren in Tilburg zijn Olym pische voorbereiding gestart met een nederlaag (1-8) tegen de Amerikaanse Olympische selectie. Het was de derde keer dat beide landen elkaar ontmoetten. Deze derde nederlaag zal door de Zweedse coach Hans Westberg niet met schok zijn ontvangen. Daarvoor was de ploeg te zeer gehandicapt. De spelers van Heerenveen wa ren wegens een trainings kamp in Finland niet be schikbaar en het tijdstip was erg ongunstig. De competitie is nog niet van start gegaan, zodat het wedstrijdritme nog ontbreekt. Er kwamen dan ook veel misverstanden DEN HAAG - Prinses Beatrix heeft gistermiddag bij de officiële inge bruikneming van een nieuwbouw-gedeelte van de Staatsdrukkerij in Den Haag een eerste exemplaar ontvangen van het in herdruk verschenen 'Plakkaat van Verlatinge'de omvangrijke akte van afzwering waarbij op 26 juli 1581 koning Philips de Tweede van Spanje van de troon der Neder landen vervallen werd verklaard. De Amerikanen, die hun eerste oefenwedstrijd speelden uit een serie van 45, maakten minder fouten. Doch ook ua schaats- en sticktechniek was de Ver enigde Staten superieur. Zelfs met een numerieke minderheid beheerste de Amerikaanse ploeg, waarin Rob McClanahan en Dave Dilick excelleerden, de strijd. )e basis voor de triomf werd gelegd in de eerste periode, waarin de Nederlandse doelman Gerry Gobel - de beste man van Oranje - vier maal werd gepasseerd. In de tweede periode kwam er iets meer lijn in het spel van Oranje. Bles scoorde tegen na aangeven van Corky de Graauw, maar het veront rustte de Amerikanen aller minst. Zij schoten nog eens twee keer raak. De laatste periode was verre weg het boeiendst van dit rommelige duel, waarin de Verenigde Staten Göbel twee keer passeerde en de eindstand bracht op 1-8. UTRECHT (ANP) - Do 68-jarige mevrouw S. Vos uit Amerongen is in de nacht van zondag op maandag in het ziekenhuis be- /weken a.in lie verwondingen du- zij drie weken geleden opliep fc»j een gewapende overval waarvan zij en haar bejaarde vriend J Vermeer (86het mikpunt vorm den. Dit heeft de politie gisteren meegedeeld. Op 13 augustus drongen twee man nen het kleine huisje in Ameron gen binnen waarde bejaarde man en vrouw samenwoonden. De overvallers sloegen mevrouw Vos de schedel in en ook de heer Vermeer werd zwaar mishan deld. Hij is volgens de politie in middels aan de beterende hand, maar durft zijn huis niet meer in. Uit het huisje werd mets vermist. In verband met deze overval heeft de politie vorige week twee man nen aangehouden, de 28-jarige F C .z uit Driebergen en de 34-ja- rige F.D uit Wijk bij Duurstede Dit tweetal, oude bekenden van de politie, kwam de recherche op het spoor nadat omwonenden hadden verklaard dat er de dag van de overval een opvallende grote Amerikaanse auto in de buurt van het huisje had rondge reden van hetzelfde type als de auto van Z.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15