0=□e/cfee]> "Straks keiharde manier van africhten agenda. Gemeentehuis Leiderdorp verhuist Hondenvereniging dreigt "onder te gaan aan ledenverlies Giraffe wordt acht jaar PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 3 SEPTEMBER 197«yIAA LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Maandag Gemeentehuis - Commissie Algemer.— zaken en Best. aangelegenheden, 1 Voorschoten - Orgel-beiaardconcert, i APOTHEKEN 1 De avond-, nacht- en zondagsdienst dd apotheken in de regio Leiden worq aangenomen van 31 augustus tot 7 sep tember door Apotheek "Tot Hulp de Menschheid", Rosmolen 13, 121060 e door apotheek Voorschoten, Leidsewe 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet mee mogelijk is met openbaar vervoer naa de apotheek te komen, kan men uitslu tend voor spoedgevallen van een tax tel. 122444, gebruik maken. Hakkaart teleurgesteld bij de eens druk bezochte kantine de aanleg van het sport- en re creatiepark de Bloemerd een aanvang werd genomen. We moesten weg en kregen van de gemeente Leiderdorp een stuk grond dat vlak bij de nog door te trekken Mauritssingel ligt. Het terrein heette de Zandput en bleek een vuilnisstortplaats te zijn die was bedekt met wat aar de. Het was daar in het begin een vuile troep", zegt Hakkaart." We moesten nog wel eens wat kui len graven en stootten tot onze verbazing op een wasautomaat of zelfs eens op een oud bed. Maar het leek verder allemaal prachtig en we besloten om op het terrein een echte kantine te bouwen, waaraan we op dat moment heel goedkoop konden komen. Na wekenlang hard timmeren, met selen en verven was dan eindelijk onze kantine klaar." Toen begon het enthousiasme ech ter al terug te lopen. Hakkaart: "In het begin werkte je met zo'n vijftien man, na twee weken wa ren het er nog maar drie die de kantine verder afmaakten. Onze kosten werden hierdoor natuur lijk hoger. We konden de kantine en de verf wel zelf betalen, maar toen de electriciteit en het gas door de gemeente moest worden aangesloten, bleek het bedrag in eens te groot om nog andere din gen voor de vereniging te doen. Voor het eerst hebben we toen, twee jaar geleden, subsidie aan gevraagd om die kosten te dek ken. Twee jaar geleden was dat nota bene. Al die tijd hebben we het zelf maar moeten uitzoeken De toenmalige wethouder, me vrouw Tichler Moerman, heeft in feite geen moer voor onze vereni ging gedaan terwijl andere ver enigingen in Leiderdorp op een joviale manier in het zadel wer den geholpen." Te laat De nieuwe wethouder, mevrouw I. Gehner, wil de hondenverenio- ging wel helpen. "Maar daar is het nu te laat voor", zegt Leo, die de eerst zo mooi gebouwde kantine in haar huidige staat laat zien. Bij aankomst blijkt het houten ge bouwtje in erbarmelijke staat te verkeren. Het geheel maakt een verlaten indruk. Leo heeft met lede ogen aan moeten zien hoe "zijn" DKS een min of meer aflo pende zaak werd. "Met het open veld bij RCL hadden we veel reclame. Nieuwe leden kregen we er in de Zandput-pe- riode niet meer bij. Het ledenaan tal bleef zakken. Waarom? Nou, de meeste leden waren op de ver eniging om gedrag en gehoor zaamheid aan hun dier te leren. Zodra deze dieren dan niet meer aan de lijn trokken en goed naast hun baas liepen, vertrokken deze mensen natuurlijk. Zo heeft DKS een sterk ledenverloop en nieuwe leden komen er tegenwoordig niet meer bij. En de afgelopen rotwinter heeft daar ook niet veel goed aan gedaan," meent Leo Hakkaart "Uit enkele gesprekken heb ik be grepen dat er sommigen zijn die nog door willen gaan met de ver eniging. Maar dat zijn juist de personen die het bij mooi weer lieten afweten. Het zijn spijker harde gasten die hun hond op de Brabantse manier willen africh ten. Met een stuk hout en een rubber slang. Ik denk niet dat de mensen die hun huisdier willen africhten dit zo leuk zullen vin den. Je eigen dier laat je toch nooit slaan?" Maar ja, daar zullen ze vanzelf wel achter komen. Mijn vrouw en mij zien ze daar in elk geval niet meer Mischien nog een keer op de op heffingsvergadering die op woensdag 26 september wordt gehouden," aldus de oprichter van de Leiderdorpse honden sportvereniging. ROEL ZAADNOORDIJK DEN HAAG-ZOETERWOUDE De handelsonderneming De Kas- tenspecialist aan de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude zal, tegen de wens van het gemeentebestuur in, waarschijnlijk toch kunnen uitbreiden. De Provinciale Planologische Commissie heeft aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland (het dagelijks bestuur van de provincie) geadviseerd om deze meubelzaak wèl de ruimte te bie den om zich te vergroten in het gebied tussen Weipoortsevliet Oude Rijn, de grens met Hazers- woude en de Hoge Rijndijk. De belangrijkste reden van dit ad vies is dat een bedrijf als De Kas- tenspecialist te groot is voor een winkelcentrum. Als Gedeputeerde Staten het ad vies van de commissie opvolgen, dan betekent dit dat Zoeterwou de de in 1978 veranderde voor schriften bij bestemmingsplan nen opnieuw zal moeten wijzi gen. De voorschriften zijn vorig jaar op verzoek van GS zodanig aangepast dat vestiging van zg. weidewinkels werd bemoeilijkt. Het gevolg was, dat ook de uit breiding van De Kastenspecialist op losse schroeven werd gezet. Volgens de Provinciale Planolo gische Commissie moeten de voorschriften de mogelijkheid openlaten dat na goedkeuring door zowel het gemeentebestuur als Gedeputeerde Staten vesti ging van detailhandel op indus trieterreinen mogelijk blijft. Burgemeester Detmers van Zoe terwoude zei in een hoorzitting van GS dat de gemeenteraad niet zozeer bezwaar heeft tegen de Kastenspecialist, maar wel be vreesd is voor de mogelijkheid dat er, bijvoorbeeld na verkoop van dit bedrijf, toch een cash en carrybedrijf (weidewinkel) aan de Hoge Rijndijk kan worden ge vestigd. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, wer ken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en augustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. LEIDERDORP - "Wanneer het huidige bestuur van de hondensportvereniging Door Combinatie Sterk (DKS) eenmaal is vertrokken, zal er een totaal andere mentaliteit binnen de vereniging ontstaan. Een van - dik - hout- zaagt - men- planken - mentaliteit, die beslist niet ten goede komt aan de manier van africhten." S-- lÜïi Deze woorden komen uit de mond van een diep teleurgestelde Leo Hakkaart. DKS wacht na een verhuizing en een daarmee ge paard gaande daling van het le dental, een ommezwaai in het beleid. Namelijk van omzichtig africhten naar het "keiharde werk", waarbij de hond met slaan naar de hand van zijn meester wordt gezet. Voor hem is het een droevig resultaat van vijfjaar met hart en ziel werken voor een hon denvereniging waar naast het goed africhten van honden ook de clubsfeer als heeX belangrijk gold. Het is allemaal heel anders gelopen dan hij ooit bij de oprichting had durven denken. Na een enthou siast begin telde de club al snel zo'n honderdtwintig leden, ter wijl de vereniging nog niet eens een kantine had. Spartaans "Een spartaans buitengebeuren" noemt Leo de tijd dat DKS nog achter de velden van RCL in de Bloemerd mocht oefenen. "Maar toen kwamen de leden in elk ge val, ook al liepen ze in de blubber te trappen. Ja, die leden waren echte hondemeppers," aldus Hakkaart. Hij vervolgt "Die mensen hebben alles voor hun beest over. Ook al is het ontzettend warm of koud, de baas gaat met zijn hond naar buiten. En dat komt ten goede aan het dier dat op zo'n manier leert zijn instincten onder alle weersomstandigheden te ge bruiken. Voor het africhten, dat bij ons voornamelijk neerkwam op gedrag en gehoorzaamheid, hadden we één veld tot onze be schikking. De schutting die no dig was voor de politiehonden- training laadden we elke zondag op de auto en brachten we over de dijk naar het trainingsveld in de Bloemerd. Alles gebeurde buiten en daardoor hadden we vaak veel bekijks. Iedereen die in de buurt was, zag waar je mee bezig was en zodoende groeide het aantal le den erg snel." WASSENAAR - In het Dierenpark Wassenaar vierde de giraffe Youssef gisteren zijn achtste verjaardag Ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis werd de giraffe een taart V UllniSStOTtplclcltS aangeboden door de ambassadeur van Zaïre. Alle kinderen die op dat moment in het dierenpark aanwezig waren, kregen bovendien een glas limonade. Op de foto: De achtjarige Lenka biedt de evenoude giraffe Youssef een taart met acht peentjes aan. Leo zag de groei echter snel kente ren toen DKS uit de Bloemerd weg moest. "Op een gegeven moment was het zover dat er met Burgerlijke stand WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te ten noorden van de Rijn 134604 ten zui den van de Ryn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum. Berkerkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma/d< van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noord wij kerhout, tel. 02523-3398. Auto ontvreemd LEIDEN - Een 23-jarige Leidenaar heeft bij de Leidse politie aangif te gedaan van diefstal van een personenauto. De wagen, een Al- fa-Romeo met kenteken 73-EU- 56, stond geparkeerd op het Sta tionsplein en moet in de nacht van afgelopen vrijdag op zater dag zijn ontvreemd. De auto ver tegenwoordigt een waarde van ongeveer 8000 gulden Dronken jongeman vernielt wagens LEIDEN - De Leidse politie heeft zaterdagnacht een 18-jarige Lei denaar aangehouden in verband met het plegen van vernielingen aan personenauto's. De jongeman, die flink onder de in vloed van alcohol was, trok een spoor van vernielingen door de Janvossensteeg, waarbij vooral autospiegels en antennes het moesten ontgelden. Bejaarde vrouw bestolen SOS-dienst n Gehoor per telefoon. Als u in nood ver keert of eenzaam bent, kunt u altijd pei telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wq 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei-S den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver- S lening aan gewond geraakte of anders-1 zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst- |r geest, Warmond en Zoeterwoude. F Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c,' spreekuur dagelijks van j 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 a uur, telefoon 142144. f FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap Noordeinde 40B. tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Praat- en kontaktgroep LEIDEN - Een bejaarde vrouw is zaterdagmiddag in de buurt van de Doelengracht in Leiden be stolen door een onbekend geble ven jongeman. De jongeman, gezeten op een flets. Help even rukte een tas uit de handen van de 71-jarige vrouw en maakte zich vervolgens uit de voeten. De tas met inhoud, onder meer een portemonnee, is ongeveer 700 gulden waard- kontaktgroep Leiden, voor die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557 Meubelzaak mag wel uitbreiden Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende, moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer. Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDEN, LEIDERDORP. OEGST GEEST. ZOETERWOUDE - Gebo ren: (Leiden), Bianca, docter van A. Ie Febre en K.C. Kruit; Albert C., zoon vpn L.J. Lantrok en A.J.F.W. Winkel: Greta M., dochter van J.K. Petiet en A. Kralt; Brigitte M., dochter van J.T. Witteman en C.M. Vintges; Stephanus T.H., zoon van B. Hulsman en T.A.M. Baars; Mark M., zoon van H. Kettenis en V.A. de Jong; Gerben M., zoon van C. Biermann en L.A.A.M. Paarde- kooper; Reinout A zoon van S.H.M. Bemen W 11 Vos; Wouter L., zoon van G.E. de Vries en E.H. Sax; Michael P.J., zoon van E.E.J. Ligtvoet en J.M. Le Brun; Brian J.H., zoon van R.W.J. Kloen en P.P. Brink; Elsje D., dochter van J. Mullens en T.D. van Konings veld; Mark W., zoon van G.J. Koenen en M.H.T. Kemfers; Arjan A. M., zoon van G.P.M. Reijns en A.A.M. Kouwe- naar; Ruben R.Z., zoon van O.C.W. van der Veen en K.R. Dijkstra; Laura, dochter van H. Zirkzee en H.P.M. Moerkerk; (Leiderdorp), Martijn P., zoon van H. van de Groep en H. van der Linden; Veronique, dochter van W. de Ridder en M.A.J. Verboven; Bart J.A., zoon van J.A.G. van Bez- poijen en J.J.C. Nijsen; Pieter W.,zoon van D. Heijns en G. Smit; Danielle, dochter van J.M. l'Amie en C.H. Cavé; NienkeM., dochter van G. Roozendaal en M. van der Velde; Martijn, zoon van B. Cornet en C. van Nieuwkoop; Me rel; dochter van G. van Rij en J .M. Ein- feld; Roosje, dochter van E.J.M.F. Gerritsen en J. Runia; Marjolein S., dochter van G.H.A. van Bolhuis en P.M. van Lith; Maarten W., zoon van W. Knoester en M.J.G. van Leeuwen; (Oegstgeest), Angelica J., dochter van H. van der Riet en J.H. Tijssen; (Zoe terwoude), Marjolein M., dochter van C.J. van der Krogt en M.W. van der Salm; Maarten L., zoon van E.A. Oudshoorn en J.M. Valk. Ondertrouw: (Leiderdorp). J A M. Turk en J. Bronwasser; R.H.H. Weiter en T.J. van der Lek; T. Ranselaar en R.H. Koolmoes; J.L.M. van der Krolt en H.J.G. Rol; A. le Maitre en W.M. van der Windt. LEIDEN - Het VVV-kantoor te Leiden heeft per 1 september weer de winterdienst ingevoerd. Het kantoor is nu maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 18.00 uur geopend en 's zaterdags van 10.00 uur tot 15.00 uur. De Winkelhof-vestiging van het Leiderdorpse gemeentebestuur, die deze week in gebruik wordt genomen. LEIDERDORP - De laatste dagen dat het Oude Raadhuis in Lei derdorp nog in gebruik is, zijn nu deiinitief geteld. Het gemeente bestuur en de medewerkers van de secretarie en de gemeentebe drijven van Leiderdorp verhui zen volgende week naar het raadhuis in Winkelhof. Op woensdag 5 september staan 's morgens om half acht de eerste verhuiswagens klaar om alles over te brengen. Het is de bedoe ling dat alle afdelingen van de Hoofdstraat en het bureau aan de Van Diepeningenlaan in één dag zullen overgaan. Donderdag 6 seotember wordt gebruikt om overlijden op donderdag open Maar dan op het nieuwe adres Statendaalder 1 in Winkelhof. De gemeentelijke bureaus zijn om Overigens zal op de laatste ver die reden op 5 en 6 september huisdag. 5 september om twee voor het publiek gesloten. Alleen uur, het laatste huwelijk worden het bureau burgerlijke stand is gesloten in het oude gemeente- voor aangifte van geboorte en huis.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2