\m Maasbach opent Gouwekerk KERKDIENSTEN QSBBBSI Leiden en Zwolle nu aan de beurt Volgende week neemt de Stichting Johan Maasbach Wereldzending de 75 jaar oude Gouwekerk in het hart van Gouda feestelijk in gebruik. Woensdag om 3 uur gaat deze vroegere roomse kerk, die met de hervormde Sint Jan het beeld van de kaarsenstad beheerst en ternauwernood aan de sloop ontkwam, officieel open met een receptie voor genodigden, 's Avonds om 8 uur wordt een inwi jdingsdienst gehouden, waarin de evangelist Tommy Osborn uit de Verenigde Staten de voornaamste spreker is. Hij maakte in ons land naam als leider van een opzienbarende evangelisatiecampagne met "gebedsgenezingen" op het Haagse Malieveld in augustus 1958. Een verlicht kruis van 400 kilo op een 80 meter hoge toren geeft in Gouda de plaats aan die wereldzendeling Maasbach voor de symboli sche som van f. 1 kocht om er de Volle Evangelie Gemeente te huisves ten: de afgedankte rooms-katholieke Gouwekerk. Het breekijzer stond er al in toen Maasbach de koopovereenkomst tekende. Uiterlijk heeft de kerk haar karakter geheel behouden. Geen kruis of beeld is weggehaald om te verdoezelen dat dit een roomse kerk is ge weest. Binnen hoefde de restauratie-architect niets te ontzien omdat het geDou w, met het oog op de komende afbraak, al totaal was leeggehaald. Johan Maasbach heeft het neogotische pronkstuk van Gouda van de ondergang gered. "Kerken moeten niet worden afgebroken," zegt hij "We hebben ze meer nodig dan ooit." De feestelijkheden, met tal van mu ziek- en zanggroepen uit binnen- en buitenland, duren tot en met zondag 9 september. Iedere avond zijn er samenkomsten met gastsprekers. Zaterdag 8 sep tember staat een jeugdfestival op het progreamma en zondag 9 is er 's morgens een avondmaalsvie ring en 's middags om 3 uur een doopfeest met onderdompeling. De neo-gotische kerk met haar tachtig meter hoge middentoren en twee zijtorens aan de voorge vel komt in gebruik bij de Goud se Volle Evangelie Gemeente, die in 1962 door de evangelist Maas bach zelf werd gesticht. Deze gemeente staat nu onder leiding van broeder C. van Houwelingen. Hij blaakt van dankbaarheid. "Wij krijgen nu de beschikking over een prachtig gebouw, dat volledig beantwoordt aan de vraag naar meer ruimte om aller lei activiteiten te kunnen ont plooien. Naast de wekelijkse bij eenkomsten op zondag en woensdag zijn dat bijvoorbeeld gospelconcerten, evangelisatie- en filmavonden en ontmoetings diensten" Certificaten Er was aan de Gouwekerk heel wat op te knappen. Het gebouw was met het oog op de bijna zekere afbraak al van alles beroofd. Met de botte bijl had men erg veel schade aangericht. Het architec tenbureau Hoogevest in Amers foort, dat grote ervaring heeft met het restaureren van oude kerken, werd ingeschakeld om het ge bouw voor zijn nieuwe bestem ming geschikt te maken. Eind 1977 werd het hoogste punt in de restauratie bereikt. Op de Doorlichting kerkenbezit De Bouw-en restauratiecommissie van de Hervormde Kerk heeft alle kerkvoogdijen die een mo numentaal kerkgebouw beheren geadviseerd, lid te worden van de stichting Monumentenwacht in hun regio, opdat hun bezit regel matig bouwtechnisch kan wor den onderzocht. Op het ogenblik verzamelt de commissie gegevens over het hervormde kerkenbestand en de kosten van onderhoud en restau ratie. De ongeveer 1200 histori sche kerken vormen, aldus de commissie, een bron van zorgen, niet alleen voor de kerkelijke be sturen maar ook voor de rijks dienst Monumentenzorg. Inzicht in dat bezit is nodig om de be perkte overheidsmiddelen zo doelmatig mogelijk te besteden. Al 800 plaatselijke gemeenten heb ben op de vragenlijst van de Bouw- en restauratiecommissie gereageerd. middentoren kon toen het 400 kilo wegende kruis worden her plaatst. Dat is nu verlicht. Het is in wijde omtrek boven Gouda zichtbaar, gaat automatisch aan als het donker wordt en weer uit als de dag aanbreekt. Een deel van de herstelkosten komt voor rekening van Monumenten zorg, maar de stichting Wereld zending zelf moest weliswaar niet voor de aankoop (slechts f. 1) maar wel voor alle reparaties en voorzieningen diep in de beurs tasten. Er ligt een duur kamer breed tapijt van honderden me ters in de kerk. „Dat is echt geen nylonnetje", verzekert evangelist Maasbach. Maar hij zit daar niet over in. Dat geld komt er wel Vanzelfsprekend zal hij de tien tjes en de vijfentwintigjes die voor dit doel royaal worden ge geven niet verachten, "want God taxeert de waarde van ons offer altijd naai wat wij kunnen ge ven", maar pas iedere gever van 1000 gulden of méér ontvangt een speciaal Gouwekerk-certificaat als aandenken. "Iedere christen behoort trots en dankbaar te zijn dat dit prachtige Godshuis gespaard is gebleven en net als Capitol in Den Haag en de Havenkerk in Schiedam een zielenwinnend evangeliecen trum zal worden, waar zonder zweem van twijfel vele mensen tot bekering zullen komen, zie ken zullen genezen en gelovigen worden vervuld met de Heilige Geest". In zijn blad wekt Maas bach de mensen op hun geld niet "zomaar" op de spaarbank of de giro te laten staan als zij het zelf niet direct nodig hebben. "Laat mij het gebruiken voor de red ding van zielen en voor de onkos ten van het grote werk in Gouda. Wees een geloofspartner met mij en bid en geloof met mij. Als in de dagen van Nehemia geloof ik dat God in de hemel het ons zal doen gelukken" Johan Maasbach mikt op een mil joen extra. Het Gouwe-project is TOMMY OSBORN - "gebedsgenezer" wijdt Gouwe kerk in - dat waard. "De directeur van een architectenbureau vertelde mij dat het optrekken van een zo gi gantisch bouwwerk nu zeker 80 a 100 miljoen gulden zou kosten". Broodhuis De Bethlehemskerk aan de Lam mermarkt in Leiden is een van de volgende gebouwen die Maasbachs Wereldzending gaat aanpakken. De stichting heeft het Amersfoortse architecten bureau Hoogevest al opdracht gegeven de restauratie op pa pier voor te bereiden. Ze heeft de vroegere kerk voor het symboli sche bedrag van 1 gulden kunnen kopen. Evangelist Jan Zijlstra, die in dienst is bij de Wereldzending en regelmatig de samenkomsten van het Evangeliecentrum aan de Zijlsingel leidt, is erg blij met de ze oplossing. "Wij zitten in een te kleine ruimte, vooral voor onze speciale bijeenkomsten. Daar voor moeten wij nu naar de Ge hoorzaal. De ruimte aan de Zijl singel hebben we altijd als een noodoplossing gezien. Het aan trekkelijke van de Bethlehems kerk is dat ze gemakkelijk be reikbaar is en dat je er voldoende parkeergelegenheid hebt" Zijlstra schat op dit ogenblik de restauratiekosten op een ander half miljoen gulden. Daar zit dan wel een aandeel van Monumen tenzorg in, maar de toekomstige gebruiker zal ook een flink kapi taal moeten opbrengen. Zijlstra leeft echter in hetzelfde vertrou wen als zijn meester Maasbach. "Alle mensen zijn enthousiast, en zij zullen dat zeker ook in finan cieel opzicht laten merken" De kerk krijgt ongeveer 500 zit plaatsen. Wanneer het werk gaat beginnen, kon Zijlstra nog niet zeggen. "Dat hangt ook af van Monumentenzorg en van de pro vincie. Maar wat óns betreft is het morgen. We willen er de grootste spoed achter zetten" De Bethlehemskerk, bekend als "armenkerk", werd in 1918 geslo ten. De gemeente Leiden kocht het gebouw toen terug voor f. 5500 en maakte er een opslag plaats van. Materieel gezien lijkt een restaura tie van anderhalf miljoen gulden nauwelijks verantwoord. Maar broeder Maasbach en zijn organi satie beoordelen dat ook vanuit een andere gezichtshoek. "Dit wordt weer een plaats, waar ar me, verloren zondaren tot het Licht der wereld zullen komen. De tijd van armoede, toen de mensen in de rij moesten staan voor wat brood en turf, is geluk kig voorbij, maar zonder de Here Jezus is ieder mens arm, naakt, verloren en blind. Bethlehem be tekent: broodhuis. Het zal nu een waar broodhuis worden. Overal vandaan zullen mensen komen om het Brood des Levens te ont vangen. Wie daarvan eet, zal nooit meer hongeren" Voor het opknappen van de kerk aan de Lammermarkt heeft Maasbach, net als voor zijn ande re centra, een gironummer be schikbaar. En wederom met cer tificaten voor giften van duizend gulden en meer. De gevers mo gen er, naar zijn overtuiging, trots op zijn, zo'n steentje aan de her bouw te kunnen bijdragen. "Zo als aan alle plaatsen die de Here ons heeft gegeven", zegt de evan gelist Duivenmest Maasbach verstaat de kunst, en grijpt elk geoorloofd middel aan, om mensen tot offeren te bren gen. Geen geldbron is hem te vreemd. Met een kennelijke voorliefde voor afgedankte rooms-katholieke kerken heeft zijn stichting onlangs de 200 jaar oude Sint Jozefkerk in Zwolle aangekocht. Eertijds een ver trouwd Godshuis in de binnen stad aldaar, nu een broedplaats voor honderden duiven, die door de kapotte ramen in en uit vlie gen. "Die duiven hopen we bin nenkort de huur op te zeggen. Voor mensen die het kunnen ge bruiken hebben we enkele ton nen duivenmest te koop" 'Kerken moeten niet worden afge broken. We zullen ze meer dan ooit nodig hebben voor de glorie van God" "Lichtbakens in een duistere wereld", noemt Maas bach ze. Zo zoekt hij ook naar een vaste plek in Amsterdam. "Je moet in deze tijd meer dan één ijzer in het vuur hebben" S. J DE GROOT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1979 "Samen op weg". "Te gek om vast te lopen" is de titel van een gespreksboekje dat de commis sie "Samen op weg" heeft sa mengesteld met het oog op de ge zamenlijke synodevergadering van de Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in okto ber. Het thema van deze vergade ring is: "Samen kerk-zijn in de nabije toekomst". De kerkeraden van de twee kerken is gevraagd, het boekje in hun vormings- en toerustingsprogramma op te ne men, omdat deze "meest opmer kelijke oecumenische beweging in Nederland" niet alleen een zaak is van de synodes maar ook van alle gemeenteleden. Een paar jaar geleden werd, ook ter gelegenheid van een gemeen schappelijke synode, het boekje "Te gek om los te lopen" uitgege ven. "Veel hervormden en gere formeerden", aldus het voor woord in de nieuwe uitgave, "willen nu niet meer los van el kaar". "Toch zijn beide kerken er nog niet, maar het zou te gek zijn als ze nu zouden vastlopen". In het boekje schrijven dr. H. W. de Knijff, docent aan de Utrecht se universiteit vanwege de Her vormde Kerk, over "De uitdaging van de nabije toekomst", prof. dr. A. Geense, hervormd kerkelijk hooglera3r te Groningen, voor heen predikant in Leiderdorp, over "Meer dan het gewone: de waarheid van de eenheid" en dr. J. M. Vlijm (gereformeerd) te Leiden over "Pluraliteit". Dit boekje is te bestellen bij de Centrale voor Vormingswerk/ Hervormde Vrouwendienst in Driebergen. Vrede "Als je de vrede wiltZo heet een project over vrede voor kindergroepen van 10 tot 14 jaar op scholen of clubs. Het is een uitgave van Benny Vreden Pro- dukties in samenwerking met de Landelijke Hervormde Jeug draad en het Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk (respectievelijk postbus 114 en postbus 99 Driebergen). Het project bevat een grammo foonplaat met op de ene kant ne gen liedjes, die alle iets te maken hebben met vrede in het groot en in het klein, en op de andere kant een orkestbegeleiding, geschikt voor het instuderen van de liedjes met de groep. Bij de plaat is een boekje met de tekst en de muziek van de liedjes en ook een pro grammaboekje, dat in een achttal hoofdstukjes tips geeft voor het werken in de groep met dit vre desproject. De bedoeling is vooral, dat kinde ren zelf hun houding leren bepa len ten aanzien van vragen rond oorlog en vrede. Het wil laten zien dat er steeds verschillende mo gelijkheden zijn en dat ze zelf uit die mogelijkheden moeten kie zen. Het programmaboekje geeft ook spelsuggesties, aanwijzingen voor creatieve verwerking en ac tiemogelijkheden en een paar verhalen. Hervormde Kerk: beroepen te Rijnsburg L. Romein Boven- Hardinxveld, te Werkendam T. Lekkerkerker Ede, te Genemui- den H. Visser Nieuwe Tonge; aangenomen naar Waspik kandi daat J. G. van Willigen Veenen- daal. Gereformeerde Kerken: beroe pen te Hoogezand J. A. van Hooydonk Vianerv Gereformeerde Gemeenten: be roepen te Katwijk aan Zee W. Hage Rotterdam-West. Doopsgezinde Gemeenten: aan genomen naar Sappemeer- Noordbroek-Winschoten J. Jonkman uit Curacao, naar Am sterdam J. Gulmans Wagenin- gen, naar Bolsward J. Knip- scheer (blijft ook predikant te Hindeloopen-Workum). LEIDEN - Herv. Gem.: Hoogl. kerk 10 ds. Pannekoek, 11.45 oec. studenten- dienst; Marekerk 10 ds. De Jong, 5 ds. Poot, Nieuw-Loosdrecht; Maranatha- kerk L. Morsw. 10 ds. Maliepaard; De Regenboog (Merenwijk) 9.30 pastor Van Well, 11.15 ds. v. Leeuwen en pastor Van Well; Bethlehemkerk Dnfstr. 10 ds. Bar- nouw. Den Haag; Bevrijdingskerk ZW 9 en 10.30 ds. Rietveld, ha; Vredeskerk 10 mevr. ds. De Mey; Waalse kerk 10.30 ds. Ribs; Acad. Ziekenh. 10.15 ds. Bakker; Diac. huis 10.30 ds. Boer, Katwijk aan Zee; jeugdkapel Vredeskerk 10; jeugd- kapel Bevrijdingskerk 10.30 mej. v.d. Mark; Endegeest 9.30 ds. Fnederich. Ge- ref. Kerk; Zuiderkerk 10 ds. Sijtsma; Pe- trakerk 10 ds. Hortensius; Oude Vest 10 ds. Littooy. Rijssen, 7 ds. Hortensius; Mar. kerk 10 ds. Maliepaard; Bevr. kerk ZW 9 en 1030 ds. Rietveld, ha. 5 ds. Sijtsma; Groenhoven 10 kand. Bakker; Regenboog (Merenwijk) zie herv. ge meente. Dolerende noodgemeente Groot-Leiden (Lokhorstkerk P. Kerk straat): 8.30 hr. Veth, Capelle a.d. IJssel, 7 ds. Krol, avondmaal. Geref. Kerk Vrijg. (Herengracht 70): 10 en 5 ds. Gootjes. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): 11 ds. De Joode, Rijnsburg, 5 dienst. Geref. Gem. (N. Rijn): 10 en 4.30 ds. Boogaard. Geref. Gem in Ned. (Bethl.kerk Drift- straat): 11.30 en 5.30. Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgracht): 10.15 ds. Happee. Remonstr.Doopsgez. Gem. (Pieters kerkstraat 1): buitendag. Baptisten ge meente (O. Ryn 3): 10 dienst. Evang. Christengemeenschap (Middelstegracht 3): 10 hr. Dikkes. Zendingswerk Mid- dernachtsroep (Zoeterw.singel 21): 5 nam. dienst. Evangeliecentrum Zijlsin gel 2: zond. 10 en di. 8 hr. Zijlstra. Pink stergemeente (O. Rijn 3): 3 hr. Eikerbout. Leger des Heils (Hooigracht): 10 en 7.30. Nieuw-Apost. Kerk (H. Ryndyk 24): 9.30 en 4, wo. 8. Christian Science (Steen- schuur 6): 10.30. Kerk van J Chr. v.d. Heiligen der L. Dagen (Steenschuur 6): 10.15. Zevendedagadventisten (Lok horstkerk): elke zat. 9.45 bijbelstudie, 11 prediking. Volle Evangelie Gemeente Bethel (in school De Twee Sleutels, hoek Rijnsburgersingel): 5 nam. samenkomst. Oud Kath. Kerk (Zoeterw.singel): 10. Rooms-Kath. kerken: Haagweg zat. 7, zond9 en 10.45; Herensingel zat. 7, zond. 8.30,9.30 en 11Rijndijk zat. 7, zond. 9.30 en 11.30; Steenschuur zat. 10 en 7, zond. 8.30, 10, 11.30, 6 en 7; Boshuizerlaan zat. 7, zond. 9.30, 11 en 12.15; Lammen- schansweg zat. 7, zond. 9, 10.30 en 12; Haarl.straat zat. 7, zond. 9.30, 10.45 en 12 15. ABBENES - Herv. Gem.: 9.30 hr. Dry- AARLANDERVEEN - Herv. Gem.: 10 ds. Bos, Badhoevedorp, 7 ds. Langhout Drogeham. Geref. Kerk: 10 ds. Hout man, Amstelveen, 6.45 ds. v. Wijk, A dam. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 5.30 ds. Den Hartog, Veenendaal. R.K. Kerk: zat. 7, zond. 7.30 en 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: Adventskerk 9.30 ds. Bogers, 6.30 jeugddienst; Kruiskerk 9.30 ds. v.d. Lin den, Koudekerk; Opst.kerk 9.30 ds. Hoogendijk, 6.30 ds. Haakman: Nabij 9.30 jeugdkapel; G.H.kerk 10 en 6.30 ds. Moll; De Bron 9en 10.30ds. Verheul,6.30 ds. Verheul, jeugddienst; Ashram 9.30 mevr. ds. v. Everdingen, Leiderdorp; Driehoorne 7 ds. Koers; Oudsh.kerk 10 ds. Oort; Sionskerk 9.30 ds. Ouwendijk, 6.30ds. Breure.Oud-Alblas. Geref. Kerk: Mar.kerk9.30ds. Van Wijk, 6.30 ds. Vree; Salv.kerk 9.30 ds. Vree. 6.30 ds. Vollen hoven, Amstelveen. Zie verder herv. gemeente. Ned. Geref. Kerk (chr. ny- verh school Willemstr.): 9 ds. Brink, 4.30 br. Kleingeld. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 ds. Hamstra. avondmaal. Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 4, di. 4 sept. 7.15 ds. v.d. Meer. Baptistengemeente: 10 en 6.30 ds. Koekkoek; Noord (Sportlaan) 10 hr. v.d. Steen. Volle Evang. Gem. (school Preludeweg): 10 hr. v.d. Hoorn. Leger des Heils: 10 en 6.30 uur. Corn, de Vla- mingstr. Pinkstergemeente Bethel (R.-Kruisgebouw): 6 nam. Pinksterge meente Alphen (R.-Kruisgebouw): 10 voorm. Remonstr. Knng: 10 mevr. Boe- ke, Noordwyk. R.K. kerken: Bon.kerk zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30; Piuskerk zat. 7. zond. 9,10.30 en 11.45; De Bron zat. 7, zond. 9 en 11.30. BENTHUIZEN - Herv. Gem.: 9.30 en 6 ds. Exalto. Geref. Gem.: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Honkoop, di. 4 sept. 7.30 ds. Rietdijk, Vlaardingen. BODEGRAVEN - Herv. Gem. Dorps kerk 9.30 ds. Richter, 6.30 ds. Droogers; Salv.kerk 9.30 ds. De Vreugd, 6.30 ds. Gall, Den Haag; Bethl.kerk 9.30 da Droogers, 6.30 ds. Klusener, Zeist. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. 't Hart. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 leesdienst, 4 ds. Borgdorff. BOSKOOP - Herv. Gem.: Dorpskerk 9.30 ds. Stelwagen, 6.30 ds. Van Roon, Katwijk aan Zee, jeugddienst; De Stek 9.30 ds. Omta. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. Dijkstra. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 3 ds. Quist, Den Haag. Geref. Gem.: 9.30en 6 Opwekkingsgemeente (Concordia): 9.30. Verg. v. Gelovigen (Nieuwstraat): 9.30 en 5. R.K. kerken: zat. 5.30 en 7 zond. 9.30 en 11. HAZERSWOUDE - Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. Geertsema Geref. Kerk: 9.30 dr. Van Oeveren, Rijnsburg, 5 ds. v. Santen, S.heim R.K. kerk: zat. 7, zond. 8 en 10; Rijndijk zond. 10; Anker zat. 7. zond. 8.45 en 11.15. HILLEGOM - Herv. Gem.: 10 ds. v. Bruggen, 5 oec. kinderdienst. Gerei. Kerk: 10 ds. v.d. Wal. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Biesma R.K. kerk: Mart.kerk zat. 7. zond. 8.30, 10. 11.30 en 12.45; Jo zefkerk zat 7, zond. 8.30, 10 en 11.30. HOOGMADE - Herv. Gem.: 10 dr. v. Vliet. R.K. kerk: zat. 7, zond. 10. DE KAAG - Herv. Gem.: 10 ds. Kolk man. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8 en 10. KATWIJK AAN DEN RIJN - Herv. Gem.: Dorpskerk 10 ds. Kret, Sassen- heim, 6 ds. Den Tonkelaar, Warmond; Ontmoetingskerk 10 ds. Gebraad, 6.30 ds. v.d. Bogerd, Rijnsburg. Geref. Kerk: 9.30 ds. Vrolijk, 5 ds. v.d Horst. Kapel Marinevliegkamp: 10.30 ds. Schepers, gezinsdienst. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE - Herv. Gem.: N. Kerk 10 ds. Vroegindewey, 6 ds. Boer; O. Kerk 10 ds. Van Roon. 6 ds. Arkeraats; Ichthuskerk 10 ds. Vink, 5 kand. Nij- land; Pnielkerk 9.30 ds. Arkeraats. 6 hr. Bakker; Gr. v. Pr. school 10 ds. De Vos; Hoeksteen 10 dovendienst; Overduin 2 ds. Baas. Geref. Kerk: Tr. kerk 9.30 ds. v.d. Horst, 5 hr. v.d. Bos; Vr. kerk 9.30ds. Bakker, Amstelveen, 5 ds. Vrolijk. Ge ref. Kerk Vrijg.: 10.15 en 3.30 ds. Hoff.ha. Geref. Kerk Vryg. Buiten V.: 8.30 en 7 ds Roukema, ha. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. v. Sorge Geref. Gem.: 10 en 6.30 ds. Wisse, Kootwijkerbroek. Volle Evang. Gem. (Voorstraat 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Herv Gem.: 10 hr. Goedhart, 7 ds Bronsgeest, beiden Nieuwkoop. Geref. Kerk: 10 en 7 jeugdzondag. LEIDERDORP - Herv. Gem. en Geref Kerk: Dorpskerk 10 ds. Doesburg, 6.30 ds. Geursen; Hoofdstraat 10 mr. Reuge- brink; Schepp.kerk 9 en 10.30 ds. Geur sen. avondmaal. Baptistengemeente: IC br De Vries, opdrachtdienst. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9, 10.30 en 12. LEIMUIDEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. Molenaar, Nieuwveen; dorpshuis Ku- delstaart 10 dienst. Geref. Kerk 9.30 hr Schoenmaker, 7 mr. Reugebnnk, Lei derdorp. R.K. kerk: zat. 7, zond. 7.30,9.30 en 11.15. LISSE - Herv. Gem.: Grote Kerk 10 ds Goverts, Nieuw-Vennep; Pauluskerk IC ds. De Gelder, ha, 7 ds. De Gelder. Geref Kerk: 10 ds. De Wit, 7 ds. De Raadt. Val kenburg, ha. Geref. Kerk Vrijg.: 10 er 2.45 ds. Kuiper. Ned. Geref. Kerk 9 en 5 ds. Schuurman, in Salvaton Chr. Geref Kerk: 10 en 5 ds v. Dijken. Gerei Gem. 10 en 4 ds Hakkenberg. Oud Geref Gem.: 9.30 en 3. R.K. Kerken: Agatha kerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; Poelpoldei zat 7, zond. 9 en 11.30; Mariakcrk zat. 7 zond. 8.30, 10 en 11.45; Engelbew. zat. 7 zond. 8, 9.30 en 5.45. NIEUWKOOP - Herv. Gem.: 9.30 ds Bronsgeest, 6.30 jeugddienst Geref Kerk: 9.30 ds. Korenhof, Voorhout, 6.3C ds. v.d. Ree. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. v.d. Ent, Dordrecht. R.K. kerk: zat. 7, zond. 7.30, 9 en 10.45. NIEUWVEEN - Herv. Gem.: 9.30 ds. Ra- vesloot, Hardenberg, 6.30 ds. Moonen, A dam. Geref. Kerk: 9.30 kand. v.d. Meulen, 7 hr. Stam. R.K. kerk: zat. I zond. 9 en 11. NIEUW VENNEP - Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 3 ds. Drechsler. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11. NOORDEN - Herv. Gem.: 9.30 prof. dr. Graafland, 7 ds. Van Leijen, Wilms. Ge rei. Kerk (Woerdense Verlaat): 9.30 en 7 ds. Nooteboom. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.30. NOORDWIJK - Herv. Gem. Voorstraat 10 dr. Jansen; Vinkenlaankerk 7 ds. El- germa, ha; Hoofdstr. 10 ds. Keuning; ge rei. kerk Hoofdstr 7 ds. Keuning, ha; De Rank 10 ds. Blenk, Oudewater, 5 ds. Vroegindwey, Katwijk aan Zee; Vier- boet Boerenburg 10 jeugdkapel. Geref. Kerk: Hoofdstr. 10 ds. Elgersma, 7 ds. Keuning; Vinkenlaan 9.30 ds. Bouma, 7 ds. Elgersma; St. kerk 11 dr. Van Oeve ren; Sole Mio 9 hr. v. Duin. R.K. kerken: Zee 9 en 11; Binnen 8, 10 en 11.15. NOORDWIJKERHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Kalkman; De Zilk 10 hr. De Vries, Heemstede. R.K. kerk: Jozefkerk zat. 7, zond. 8.30 en 10; Victorkerk zat. 7, zond. 9.30 en 11 OEGSTGEEST - Herv Gem Groene Kerk 10 ds. Meijering, V.schoten; Pau luskerk 10 ds. Sasse. Gem. centrum 10.30 ds. Ter Linden; Endegeest 9.30 ds. Fnederich; Van Wyckerslooth 4.30 ds. Sasse; Gem centr 7 nam ds. Vegter. Ge ref Kerk: lOds. Heemskerk. Geref. Kerk Vryg.; 9.30 leesdienst. 4.30 ds. Kuiper. R.K. kerk: Will.kerk zat. 7, zond. 9, 10.30 en 12; Bon.kapel zat. 6.30, zond. 9 en 11. Volle-Evangeliegem. (gem. centr.): 4 hr v.d. Brugge. OUD ADE - R.K. kerk: zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE WETERING - Herv. Gem.: 9.30 ds. Lalleman Geref. Kerk: 9.30 ds. Los, 6.30 ds. Stolk, Alphen. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9.30 en 11.30. Re monstr. Gemeente: 10 ds. Bloemendaal, Delft. ROELOFARENDSVEEN - R.K. ker ken: Mar. Pres. zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11 P. Banden zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11.30. RIJNSATERWOUDE-Herv. Gem.: 9.30 ds. De Kruijf, 7 ds. Van Waarde, Rijsen- hout. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. Bouw. RIJNSBURG - Herv. Gem.: Grote Kerk 9.30 ds. v.d. Bogerd, 5 ds. Van Achter berg, Leiden; Bethelkerk 9.30 hr. Vink, Katwijk, 5 ds. v.d. Bogerd. Geref. Kerk: Petrakerk 9.30 ds. Baayen, 5 ds. Dams- ma; Imm.kerk 9 en 10.30 ds. Damsma; Mar.kerk 9.30 ds. Byleveld, 5 ds. Baayen. Geref. Kerk Vrijg.: 10 en 5.15 ds. Zomer. Chr. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Joode, 5 ds. Ribbers, Aalsmeer. Evang. Christenge meente (aula mavo): 10 br. v.d. Brink, ha R.K. gemeenschap (aula tuinb.schoolX zat. 7, zond. 10.30. RIJPWETERING - R.K. kerk: zat. 7 zond. 7.30, 9 en 10.30. SASSENHEIM Herv. Gem.: 9 en 10.30 ds. v.d. Meer, 6.30 ds. Pannekoek. Geref. Kerk: 9.30 ds. Baas, jeugddienst, 5 hr. Stam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. De Jonge, Stadskanaal. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 11. TER AAR - Herv. Gem.: 9.30 ds. Hane- maaijer. Alphen, 6.30 ds. Stelwagen Boskoop. Geref. Kerk: 9.30 ds. Bezemer 6.30 ds. v. Leeuwen, Zevenhuizen. R.K kerk: Aardam zond. 9 en 12; Langeraai zat 7. zond. 8.30, 10 en 11.30 VALKEN3URG - Hen, Gem 10 ds Broekema, Leiden, 6.30 hr. Hoffenaar, Voorhout Geref Kerk: 9.30 ds. - Dc Raadt, 6.30 ds. De Wit, Lisse. Geref. Kerk Vryg.: 9.30 leesdienst, 3 ds. Zomer. Ma rinevliegkamp: 10.30 ds. Schepers, ge zinsdienst. VOORHOUT - Herv. Gem.: 10 ds. Van Santen. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9,10.30en 11.45. VOORSCHOTEN - Herv Gem.: Dorps kerk 10 ds. Mackaay, Leiden, 7 ds. Meije ring; aula 9.30 ds. De Zeeuw; Hulp en H 10 ds. Lentz; kapel Rijndijk 10 ds. v.d Schoot. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. De Zwart. Geref. Kerk Vryg.: 9.30 lees dienst, 3 ds. Geelhoed, Den Haag. R.K kerken: Laur.kerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; aula NH zond. 11; M. Godskerk zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. WADDINXVEEN - Herv. Gem.: Be thelkerk 9 ds. Verboom. 5 ds. Verwehus 10.30 ds. Verwelius, 6.30 ds. Roetman: Hoeksteen 9.30 ds. Roetman, 6.30 ds Verboom; Imm.kerk 9.30 ds. Posthu mus, Meyen, 7 ds. Cnossen. Geref. Kerk: Kr.kerk 9.30 ds. Modderaar, 5 ds. v.d Berg; Ontm.kerk 10 ds. v.d. Berg, 5 ds Modderaar. Volle Evang. Gem. (Linden gaarde 17a): 9.30. R.K. kerk: Victorkerk 10; Ontm.kerk 8.30 en 11.45. WARMOND - Herv. Gem.: 10 ds. Den Tonkelaar. R.K. kerk: zat. 7, zond. 8.30 10 en 11.30. WASSENAAR-Herv.Gem.: Dorpskerk 10 ds. Steenstra, 4.30 ds. Tukker, 7 ds Steenstra; Kievietkerk 10 ds. Schram Abcoude; Messiaskerk 10 ds. Veldkamp Den Haag; Dorpscentrum 9.30 ds. Var Vliet, Papendrecht. Geref. Kerk: 10 ds Lindeboom, Zw'indrecht, 7 ds. v. Beek Den Haag; Zuid 10 ds. Bech. Ned. Prot Bond: 10.30 ds. Werner. WOUBRUGGE - Herv. Gem.: 9.30 ds Lagerwey, Den Haag, 6.30 hr. Dryver Voorschoten. Geref. Kerk: 9.30 en 6.3( hr. De Hoop. R.K. kerk: zat. 7, zond. 10. ZEVENHOVEN - Herv. Gem.: 9.30 dr Haitsma, Boskoop. Geref. Kerk: 9.30en 1 ds. Verheul, Sleeuwyk, ha. R.K. kerk: zat. 7, zond. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE - Herv Gem. 10 ds Wolthaus. R.K. kerken: Janskerk zond 10.30, Chr. Dienaarkerk zat. 7, zond. 9.15. ZWAMMERDAiyi - Herv Gem.: 10 ds Haakman, 6.30 kand. Wijting. Geref Kerk: 10 en 6.30 ds. v.d. Heiden, ha.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4