VVD en PW willen nu milieuonderzoek [Le/cfe< agendo Woonwagens aan Treubstraat weggesleept Zandwinning bij Warmond Buikhuisen zorgt voor onrust onder Waddinxveners Sluiting brandgevaarlijk pension: eigenaar gaat verhuizers te lijf Hnldiging oudste zwemmer van vierdaagse VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1* WARMOND - Er zal in Warmond bekeken worden of er een onderzoek moet komen naar de invloed van de zandwin ning op het milieu. Dit is gisteravond besloten tijdens de maandelijkse raadsvergadering. De fracties van Progres sief Warmond en de VVD vonden het noodzakelijk nu meteen te onderzoeken of de zandwinning kwalijke ge volgen voor het milieu heeft. Burgemeester De Vreeze echter, zei dat het niet veel uit zou maken of er nu een onderzoek zou worden gedaan of dat er gewacht zou worden tot de beëindiging van de zandwinning in 1982. "We zitten nu eenmaal vast aan het contract dat is afgesloten. De zandwin ning zal in ieder gaval doorgaan. Als er nu een onderzoek zou ko men dat uitwijst dat het milieu een schadelijke invloed ojider- vindt, zal de zandwinning toch doorgaan. Ik vind het nuttiger achteraf een onderzoek in te stellen en aan de hand daarvan eventuele maatregelen te nemen. Een onderzoek nu zou "geld in de put gooien" zijn." Alle raadsleden gingen ermee ak koord zich nader te beraden over het tijdsip van een onderzoek. V oetgangerstunnel f>jdens de vergadering werd ook weer eens gepraat over de voet gangers- en wielrijderstunnel onder de spoorbaan, die Lom- merlust moet gaan verbinden met Endepoel I. De heer Bonjer (WD) wees er nogmaals op dat er een subsidie verkregen kan wor den van 80 procent op de totale kosten. "Geen der fracties heeft •k Wethouder Van der Zalm nam gisteravond afscheid van de War- mondse raad (archieffoto). gerekend op een bedrag van 1.325.000 gulden. Dat zou ook een onverantwoordelijke uitgave zijn." De Vreeze zegde toe om nogmaals contact op te nemen met de N.S. en hen te verzoeken een globale kostenraming op te maken. Postkantoor De openingstijden van het post- DEN HAAG - De onrust die in Waddinxveen is ont staan nu bekend is dat een aantal gegevens van een onderzoek onder leerlin gen van een lagere school in handen zijn gekomen van de Leidse criminoloog prof. mr. W. Buikhuisen, heeft geleid tot vragen in de Tweede Kamer. De Tweede-Kamerleden Stoffelen en Van der Hek (beiden PvdA) willen van minister De Ruiter (justitie) weten wat de rol van zijn ministerie in deze kwestie is ge weest. Het gaat hier om een on derzoek dat in 1965 is uitgevoerd door mevrouw drs. E.J. Nagel, die toen schoolarts was en een zuster van de toenmalige direc teur van het Criminologisch In stituut aan de Leidse universteit, prof.mr. W.H. Nagel. Hij is in middels opgevolgd door Buik huisen. Toestemming Mevrouw Nagel kreeg in 1973 of 1974 met toestemming van de minister van justitie inlichtingen van de justitiële documentatie dienst. Daarmee kon zij de resul taten van het sociaal-medisch onderzoek op de school in Wad dinxveen vergelijken. De kamerleden Stoffelen en Van der Hek willen nu weten op grrond van welke bepaling me vrouw Nagel destijds toestem ming heeft gekregen om over de gegevens van de justitiële docu mentatiedienst te beschikken en of toen al bekend was dat de ge gevens in handen zouden komen van het Leidse Criminologisch Instituut. Ook vragen de kamer leden zich af of in de laatste vijf jaar nog meer onderzoekers de beschikking hebben gekregen Auto gestolen LEIDEN - Een twee weken oude blauwe Honda Civic waarde 13000 gulden, is in de nacht van woensdag op donderdag gestolen op de Apollolaan. De eigenaresse is een 20-jarige Leidse. De Honda heeft als kenteken FF-71-XP. Misdadigers kantoor in Warmond stonden gis teravond eveneens ter discussie. Het hoofdkantoor te Leiden heeft onlangs meegedeeld dat het Warmondse filiaal voortaan een uur later moet sluiten, namelijk om vijf uur 's middags. Dit schijnt nodig te zijn in verband met werktijden van het personeel. De gehele Warmondse raad vond dit een belachelijke situatie omdat veel mensen pas na vijf uur in de gelegenheid zijn het postkantoor te bezoeken. De heer Timmer man (Progressief Warmond) stel de dan ook voor om het "hogerop te zoeken". Hij bedoelde hiermee een brief te schrijven aan de cen trale directie van de post met het verzoek de zaak opnieuw in overweging te nemen. Gemeentehuis De WD kwam met het plan om het oude gemeentehuis een culturele bestemming te geven. Er zijn door enkele burgers van War mond plannen ontwikkeld om een soort van Warmondse kunst kring op te zetten. De diverse fracties vonden dit een aardig idee maar met name de PW wilde niet al te snel overgaan tot toewij zen van het gemeentehuis voor welke bestemming dan ook. Met het oog op de diverse nog be schikbare ruimtes in Warmond vond de PW het raadzaam om de zaak nog eens rustig te bekijken. Afscheid Aan het eind van de vergadering werd uitgebreid aandacht be steed aan het vertrek van Cees van der Zalm als wethouder van Warmond. Hij heeft deze functie vijf jaar bekleed. Daarvoor was hij al vier jaar als raadslid actief geweest. In een gezellige sfeer werden er verschillende toespraken afge stoken. Ook nam Van der Zalm enkele enveloppen met inhoud aan. Deze inhoud zei hij te willen besteden aan een nieuwe boom voor het gemeentehuis. De oude boom is verloren gegaan bij de verbouwing van het gemeente huis dat overigens in januri 1980 klaar moet zijn. Door de aandacht aan het vertrek van de heer Van der Zalmdie nu werkzaam is bij de Provinciale Staten van Zuid- Holland, wer den enige punten verschoven naar een extra raadsvergadering op 10 september. Vrijdag Zuiderkwartier, MontgomerysB Fancy Fair, 18.15 uur. Zwembad "de Vliet", Start prestatie! 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum. Breestraal Optreden Great Adventures, Jeugdcentrum de Korte Vliet, f^ avond "Aktief Leiden". 19 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club I leenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-Trefcentj| openweekend-café, 21.30 u Voorschoten - Raadsvergadering 4 Oegstgeest-Afscheidsreceptie Eijsi^ Zaterdag Augustinus, Rapenburg 24, Nevill 1 ter Theater, 22 uur. Groenoordhal, agrarische dag 1 Maandag Gemeentehuis - Commissie Algemi zaken en Best. aangelegenheden1 Burgemeester Van Eysinga geportretteerd OEGSTGEEST - Deze impressie van burgemeester Van Eysinga van Oegstgeest is een familiege schenk dat hem ter gelegenheid van zijn afscheid vanmiddag wordt aangeboden. Verder krijgt hij een geschenk van een gedeel te van de Oegstgeester burgerij. Tekenares Greta Schelke zette deze gelijkenis met houtskool op pa pier. Van Eysinga poseerde drie middagen voor de kunstenares in zijn werkkamer in het gemeente huis; de plek waar hij zich naar zijn zeggen het meest thuis voelt. Greta Schelke specialiseerde zich tijdens haar studie in het maken van portretten en aquarellen. De onrust die in Waddinxveen leeft, is ontstaan uit vrees dat de privacy van de betrokken leer lingen onvoldoende gewaar borgd is. Mevrouw Nagel zelf heeft laten weten allerminst ge lukkig te zijn met het feit dat de gegevens van haar onderzoek nu in handen zijn van Buikhuisen, wiens werkwijze zij niet waar deert. Buikhuisen kwam enige tijd geleden in opspraak door een voorgenomen ondezoek naar biologische kenmerken van mis dadigers die, in combinatie met hun sociaLe achtergrond, een verklaring zouden kunnen ople veren voor hun crimineel gedrag. Door middel van een kort geding heeft mevrouw Nagel getracht de gegevens van haar onderzoek uit handen van het Criminologisch Insituut te krijgen. Op de rechts zitting kwamen partijen destijds overeen om te zoeken naar een ander instituut aan de universi teit, in samenwerking waarmee mevrouw Nagel haar onderzoek zou kunnen voortzetten. In af wachting daarvan is het kort ge ding verschoven naar 1 oktober. Exposities in gemeentehuis Benthuizen BENTHUIZEN - De Stichting Evenementen Commissie Bent huizen houdt de komende tijd een reeks tentoonstellingen in het gemeentehuis. Als eerste start de expositie "Textiele Figu ren" van Kea Tan op 6 september. Kea Tan is begonnen met het maken van poppen en sieraden. Vooral de laatste tijd heeft zij zich toegelegd op het werken met tex tiel. De indrukken die de voorstellingen van een soort paardenspel en an dere ervaringen in Indonesië bij haar hebben achtergelaten, vin den hun neerslag in haar werk. Gebatikte kleden dragen exoti sche namen dragen. Behalve door de grillige vormgeving valt haar werk op door het gebruik van bestorven kleuren en de toe passing van andere materialen (bijvoorbeeld metaal) naast tex tiel. LEIDEN - De "operatie" rond de sluiting van brandgevaarlijke pensions is vanochtend voortgezet met de sluiting van het pension aan de Apothekersdijk 32. Toen verhuizers bezig waren om de huisraad van buiten landse werknemers naar elders te transporteren ontstak de eigenaar in grote woede en wilde de verhuizers te lijf gaan. Daarop werd hij door de politie meegenomen naar het bureau om te kalmeren. LEIDEN - In zwembad "De Vliet" is gisteravond de oud ste deelnemer aan de vierde zwemvierdaagse gghuldigd. De 78-jarige Leidenaar de heer Crévecoeur viel deze eer ten deel. Naast de gebruikelijke bloemenhulde kreeg hij uit handen van Sportstichting voorzitter Biegstraaten een 25-banenkaart overhandigd die geldig is voor de beide Leidse binnenbaden. Aan de zwemvierdaagse, die naast "De Vliet" ook in zwembad "De Zijl" wordt ge houden en vanavond eindigt, neemt een record-aantal van 2250 zwemmers en zwemsters Hooi OEGSTGEEST - Aan de Kem- penaerstraat te Oegstgeest zijn vannacht twee inbraken ge pleegd. Uit een woning zijn en kele sieraden verdwenen, en uit een nabij gelegen fotozaak werd een fototoestel ter waarde van 800 gulden ontvreemd. De eigenaar van de fotozaak, die boven de winkel woont, hoorde vannacht wel gebons maar kon de dader niet achterhalen. Ook de politie heeft nog geen spoor van de dader(s) gevonden. VOORSCHOTEN - De woonwa gens, die al een tijdje op het par keerterrein aan de Treubstraat te Voorschoten stonden, zijn giste ren op last van de gemeente ver wijderd. In opdracht van burgemeester en wethouders heeft de rijkspolitie gistermiddag de salonwagen van de familie Van der Werf versleept over de gemeentegrens en ge plaatst op het parkeerterrein van het benzinestation op de rijksweg Ypenburg-Amsterdam nabij de Europaweg. De woonwagen was enige weken geleden geplaatst op het terrein achter de vroegere brandweerka zerne. B en W van Voorschoten hebben gewacht op de uitspraak van de Raad van State, die nega tief uitviel voor de familie Van der Werf. De rijkspolitie was op volle sterkte omdat werd gerekend op verzet van de kant van Van der Werf. Deze laatste verzette zich echter helemaal niet, waaardoor de ope ratie-woonwagen zonder problemen kon worden uitge voerd. De toekomst van het woonwagen gezin, dat thans verstoken is van licht en water, is zeer onzeker. Een wachtmeester van de rijks politie merkte nuchter op: "Hij is buiten de gemeentegrens, wij hebben onze opdracht uitge voerd. Zo simpel ligt dat." Het echtpaar Van der Werf heeft schoolgaande kinderen. Deze werden gistermiddag uit school gehaald. Verscheidene omwo nenden van het niet-officiële woonwagenkampje zagen de hele operatie met gemengde ge voelens aan. Voorschoten kreeg al drie jaar geleden opdracht om negen staanplaatsen voor woon wagens binnen de bebouwde kom te maken. Tot nu toe is het gemeentebestuur nog steeds niet verder dan een plan voor drie plekken van elk drie wagens. Veel lof voor J. Wingelaar bij afscheid ZOETERWOUDE - Veel woorden van lof waren er gisteravond voor de scheidende gemeentesecreta ris J. Wingelaar. Zoewel de bui tengewone vergadering als de daaropvolgende receptie werden door enorm veel Zoeterwoude- naars benut om de heer Winge laar te feliciteren met zijn promo tie naar de gemeente Brielle die 15.000 inwoners telt. Ook werden vele cadeaus aange boden waaronder een gouden polshorloge van de gemeente. De heer Wingelaar zelf benadrukte nog eens dat hij altijd met zowel de raad, als met burgemeester en wethouders enorm goed heeft kunnen opschieten. Voorts waardeerde hij het zeer dat hij niet alleen op bestuurlijk en op ambtelijk terrein, maar ook als mens enorm goed heeft kunnen fungeren in de Zoeterwoudse gemeenschap. Dankbaar blikte hij terug op de vele dingen die in de jaar in Zoe- terwoude met zijn hulp zijn ver anderd. Voor de toekomst noem de hij als belangrijkste purjt de gemeentelijke herindeling. Hier toe moet ook het contact tussen leden van de raad en het ambte lijk apparaat weer intensiever worden volgens Wingelaar. Drs. De Graaf „geridderd" OEGSTGEEST - Mejuffrouw drs. L.G. de Graaf, wonende in Oegst-, geest, werd gisteren benoemd tot' Ridder in de orde van Oranje Na ssau vanwege haar werk als re dactioneel assistente bij de afde ling Woordenboek der Neder landse Taal van het Instituut voor Nederlandse Lexicologie te Lei den. Deze onderscheiding werd haar bij koninklijk besluit verleend op grond van haar bijzondere ver diensten voor het Woordenboek der Nederlandse Taal, waaraan zij gedurende bijna 37 jaren met grote toewijding heeft gewerkt. De bij de benoeming horende ver sierselen werden mejuffrouw De Graaf, ter gelegenheid van het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, uitgereikt door de heer dr. ir. B. Okkerse, hoofddi recteur Onderzoekbeleid van het ministerie van onderwijs en we tenschappen. Tapijten waren niet Perzisch LEIDEN - In de Morswijk loopt de laatste dagen een man met zoge naamde Perzische tapijten te venten. De man, die zegt dat hij zeeman is en plotseling moet ver trekken, heeft in minstens één geval al succes gehad. Hij ver kocht drie tapijten voor 500 gul den. Nadat de koper, die later het gevoel had geen echte Perzen te hebben gekocht, de handel had getoond aan een bonafide han delaar, bleek- de partij slechts honderd gulden waard te zijn. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordl weekenddienst van zaterdag 10 tot zondag 24 uur. waargenomen dooi volgende artsen: Wijk I (Morswegk\< tier, noord-binnenstad, Noorderkv^ tier en Groenoord) J. van Leeuwen, Brandelerkade 28, tel. 120412; Wij (Kooi- en Merenwijk) Y. Groenev< Brikkenwal 19. tel. 133834; Wijk (Waard, Professorenwyk, Tuinstadv en zuid-binnenstad): J. de Bru; Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk 4 (Zi Westen Haagwegkwartier): H. Engel Mey van Streefkerkstraat 53, tel. 1213. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Ho; 891100 (zaterdag); Kemme, Grotiuslii 12, tel. 893139 (zondag) (spreekuur \jy1j 12.30 - 13 uur in Gezondheidscentra Florijn 10, tel. 891000). or! Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, t'7S 152255. Voorschoten - F. Koopmans R. Wj&c nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); J.H. Vtoil enhoek, Bach laan 1, tel. 2356 (zonda^g] Warmond - L. Lempers, ChurchilllaL 13, Voorhout, tel. 10140. lei APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst d apotheken in de regio Leiden wofcor aangenomen van 31 augustus tot 7 s tember door Apotheek "Tot Hulp <J Menschheid", Rosmolen 13, 121060 ij door apotheek Voorschoten, Leidsew 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet m^D' mogelijk is met openbaar vervoer naen de apotheek te komen, kan men uitsliret tend voor spoedgevallen van een tel. 122444, gebruik maken. ;ee] WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tl ten noorden van de Rijn 134604 ten ze, den van de Rijn 121753. ie Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - zondheidscentrum, Berkerkade, derdorp, tel. 410131, spreekuur ma/fc van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, Whu 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. m' Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 4W< Noordwijkerhout, tel. 02523-3398. Bel DIERENARTSEN l|J{j Leiden - Weekendregeling dierenarts4H< Muurling/Roest/Helden G. Roei(p Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 8904Clee Weekendregeling dierenartsen KrolW Gool/Vestjesn: Y. Krol, Pres. Kenned»— laan 260, Oegstgeest. Tel. 153266. Tever,-^' B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058; SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood v£L keert of eenzaam bent, kunt u altijd p|A< telefoon (uit)praten of informatie kijW' gen. U vindt dag en nacht gehoor. VfCU tnouwelijke. Tel. 071-125202. 'sp m Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (ka tooruren). Spreekuren ma., di. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst L den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpv< lening aan gewond geraakte of ande zins in nood verkerende dieren in gemeenten Leiden, Leiderdorp, O geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leidei Rembrandtstraat 17-21, aanvragen vcxg hulp voor bejaarden en langdurig ziekd' en gezinsverzorging. Telefoon 14944 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur) Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oudi Rijn 44c, spreekuur dagelijks var 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.0G-20.0f uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwangeij schap en alleenstaand ouderschap Noordeinde 40B, tel. 144715. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43.05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2