Wegslepen van woonwagens mag c Gemeente Voorschoten krijgt gelijk van Raad van State Burgerlijke stand Jaarmarkt Wassenaar begonnen eidseV' agenda ft STAD EN RAND VRIJDAG 24 AUGUSTUS 197$ VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten mag de woonwagenbewoner die met zijn gezin ruim een maand geleden op het parkeerterrein bij de Treubstraat en de Oranjeboomstraat is neergestreken, desnoods met be hulp van de politie verwijderen. De waarnemend-voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. Troostwijk, is niet ingegaan op het verzoek van woonwagenbewoner Van der Werf om de gemeente voorlopig te verbieden zijn woonwagens weg te slepen. De staatsraad heeft het besluit van het gemeentebe stuur, dat Van der Werf voor 15 augustus van het parkeerterrein zou moeten verdwijnen (des noods door ingrijpen van de poli tie) niet geschorst. Eerder had de gemeente een ver zoek van de woonwagenbewoner om op het parkeerterrein te mo gen blijven staan, al afgewezen. Daartegen heeft Van der Werf be zwaar aangetekend bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. Hij had in elk geval op het par keerterrein in Voorschoten wil len blijven staan, tot het resultaat daarvan bekend zou zijn. Maar de gemeente hoeft daar dus niet op te wachten. In zijn pleidooi bij de Raad van Sta te zei mr. Kalkman, de Leidse raadsman van de woonwagen bewoner, dat de huidige situatie is voortgekomen "uit hoge nood". Hij erkende dat Van der Werf, door zonder toestemming van de gemeente op het parkeer terrein met zijn woonwagens neer te strijken, de wet had over treden. "Maar nood breekt wet", zei Kalkman, die erop wees dat Van der Werf al jarenlang door de Leidse regio zwerft, zonder dat hem een standplaats wordt toe gewezen. De gemeente Voorschoten vreest vooral dat wanneer Van der Werf wel toestemming zou krijgen om een plaats in te nemen, andere woonwagenbewoners niet meer kunnen worden geweigerd. Mr. de Graaf, raadsman van de ge meente, wees daar gisteren op. Hij vertelde dat ook aan het Frans Halsplantsoen inmiddels al twee families (met drie caravans en ze ven auto's) een plek hebben uit- Verkeers maatregelen Nassaulaan ter discussie ZOETERWOUDE - Het plan om verkeersafremmende maatrege len te treffen in de Nassaulaan te Zoeterwoude zal volgende week dinsdag opnieuw in de gemeen teraad besproken worden. Het zelfde plan was in juni al behan deld maar met name over een an dere bestrating bestonden er toen meningsverschillen. Nu de Financiële kant nader is be keken wordt er door de raad op nieuw gestemd. Het plan heeft tot doel een ver hoogde verkeersveiligheid te verkrijgen door middel van het aanbrengen van bochten, stoe pen en gemarkeerde kruisingen. Het verkeer zal door deze maat regelen nog slechts langzaam kunnen rijden op het gedeelte Nassaulaan, tussen Oranjelaan en Servatiusstraat. Het geheel moet 37.000 gulden gaan kosten. KPJ HOUDT WEER EEN TUINFEEST ZOETERWOUDE - De Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ) zul len, evenals andere jaren, weer een tuinfeest houden. Voor het plan om een barbecueavond te organiseren op het Zoeterwoud- se strandje werd namelijk geen toestemming gegeven door de Zoeterwoudse gemeente. Het tuinfeest zal morgen gehouden worden in het bos van de heer Versteegen, langs het grote ker- kepad, vlakbij het kleuterschool tje aan de Weipoortseweg. Bij slecht weer zal de avond in het KPJ home aan de Noord Aa plaats vinden. Het feest zal opgeluisterd worden met live muziek van de gebroe ders Wolvers en met medewer king van Studio 17. Alle leden, met of zonder introduc tie zijn welkom. gezocht. "Dergelijke situaties krijg je dan. Het hek is van de dam". Hij wees erop dat de ge meente Voorschoten nog bezig is met het realiseren van drie legale woonwagenkampjes met elk drie plaatsen. De uitspraak van de Raad van State betekent voor de familie Van der Werf de zoveelste nederlaag in een juridisch gevecht. Eerder dit jaar spande Van der Werf een kort geding tegen de gemeente Lei den aan. Hij stond toen als zoge naamd overbezetter op het regio naal centrum aan het Trekvaart plein. Door middel van het kort geding trachtte hij gedaan te krij gen dat de gemeente zijn wagens zou aansluiten op gas, licht en water. De rechter wees het ver zoek af. Vorig jaar werd de wagen van de familie Van der Werf weg gesleept van het Spoortje, het voormalig spoorwegemplace ment aan de Herensingel in Lei den. Ook nam hij, telkens illegaal, plaats in de Waard, bij Holiday Inn, bij molen de Valk en in Voorschoten. Nog altijd wacht het woonwagengezin op een le gale standplaats. OEGSTGEEST - Tijdelijke en permanente woonruimte voor Vietnamese bootvluchtelingen in Oegstgeest en een onderzoek naar de mogelijkheden om in verband hiermee met de ge meente Leiden samen te werken. Dat is de kern van de motie die gisteravond door de gemeente raad van Oegstgeest aan burge meester en wethouders werd aangeboden. "De motie is een verzoek om de mogelijkheden van huisvesting te onderzoeken en geen eis," lichtte Van der Reijden (CDA) toe. "Maar belangrijk is nu iets voor velen te doen en later voor individuele gezinnen." Hij duidde hiermee op een onder deel van de motie die zich richt op de tijdelijke opvang van 50 tot 100 personen in de gemeente. Oegstgeester raad wil Vietnamese vluchtelingen huisvesten Voor permanente huisvesting van enkele gezinnen wordt ge dacht aan het in de toekomst be schikbaar stellen van enkele woningen in nieuwbouwwijk Haaswijk. Het ministerie van CRM verwacht dat de permanente huisvesting van de bootvluchtelingen het grootste probleem zal geven, al dus de samenstellers van de mo tie. Regionaal overleg zal daar om nodig zijn omdat 50 tot 100 personen door Oegstgeest niet aan woonruimte kunnen wor den geholpen. Drie tot vijf wo ningen en dan dicht bij elkaar, kan de gemeente wellicht wel aanbieden, zo deelde het minis terie de Oegstgeester raadsle den mee. Overigens vroeg Van der Reijden ook aandacht voor de sociale problemen die inpassing van Aziaten in een Westerse ge meenschap met zich zullen mee brengen. Daarop terdege voor bereid te zijn, was daarom zijn aanbeveling. LEIDEN - Geboren: Iris Johanna, dochter van W. van der Velden en K.C.M. van Limbergen; Eva, doch ter van F. Noort en C.E.M. van Hoogdalem; Fenno, zoon van P.J. van den Berg en M.P. Hamstra; Jessica, dochter van H. Griffioen en H. Horstman; Mandy, dochter van H. Griffioen en H. Horstman; Björn, zoon van W.G.H. Berntssen en H.W.H. Haenen; Marthe Irene, dochter van E.M. Noordijk en M.A. Brom; Ramon Christiaan, zoon van C.G. Koenen en A.W. Kijk in de Vegte; Sebastiaan Benjamin, zoon van E. de Hoop en A.C. Gerrits; Cornelis Adriaan, zoon van C.A. Zuijderduijn en H. van Duijn; An- nika, dochter van C.J.A. van Veen en M.L. Groenenboom; Michael Adriaan, zoon van L.A. van Es en P.J. Chadwell;Kim, dochter van J.F. Colijn en D. de Jong; Robert- Jan Theodoor, zoon van T.J. Blaauwhof en J.M.H. Weerden; Corlijn Ria Melanie, dochter van D.E. Lamkin en M.A.E. van Ma- strigt; Marjolein, dochter van J.H. Bolk en H. Lucieer; Sander, zoon van M. Schaaij en A. Kraaij; Maar ten, zoon van G.L. Aardom en P.G. van Loenen. Ondertrouwd: E. Akbulak en J.L. Disseveld; B. Mes en A. Oskam; T.C. van Heijningen en J.C. de Zoe te; P. Gerris en A. Burggraaf; J.H. Wessels en M.J. Bink; D.B. Peter sen en M.A. de Haseth; L. Schilt- huizen en Y. Montagne; N. Ie Mair en T. Bosman; L.A. van der Meer en M.E. van den Berg; W. ten Cate en F.D.M. Adema; L.P. Poppema en L.T.M. Rother; P.J. J. Maessen en J. BOKSEN - Het gevecht tussen Eu ropees kampioen boksen in het zwaargewicht Rudie Koopmans en de door de boksunie als offi ciële uitdager aangewezen Fransman Tafer zal op 1 oktober in het sportpaleis Ahoy worden gehouden. Cursussen en activiteiten in Zoeterwoudse „Eendenkooi" ZOETERWOUDE - Het komende seizoen worden er in het trefcen trum "De Eendenkooi" in Zoe terwoude weer een aantal activi teiten georganiseerd. Vooral met medewerking van de onlangs op gerichte Activiteiten-Commissie zijn er enkele nieuwe cursussen en activiteiten tot stand gebracht. Eerder dit jaar werd een groot aan tal informatieformulieren ver spreid om een indruk te krijgen voor wat voor soort activiteiten en evenementen belangstelling bestond. Aan de hand van de re sultaten heeft de commissie een uitgebreide lijst voor het komen de seizoen opgesteld. Naast onder meer klaverjassen, fo tografie, toneelvoorstelling en wandkleden maken, staan nu ook danslessen en basketbal op het programma. Informatie over alle activiteiten en cursussen kan in gewonnen worden bij "De Een denkooi". Daar kan ook het vol ledige programma voor het ko mende seizoen worden verkre gen. Voor de viering van het éénjarig be staan van "De Eendenkooi" op zaterdag 20 oktober worden en kele extra activiteiten georgani seerd. Vanaf dinsdag 16 oktober staat het gebouw open voor alle inwoners van Zoeterwoude. On der meer zijn judodemonstraties, een Eendenkooibal en een schaakmiddag te verwachten. s gisteren al flink wat belangstelling voor de Wassenaarse jaarmarkt WASSENAAR - In de Langstraat in Wassenaar is gis teren weer de byna traditioneel geworden jaarmarkt begonnen. Voor de achtste keer in successie organi seert de winkeliersvereniging "Langstraat" deze markt waarop naast de kraampjes van de winkeliers een heleboel oude ambachten te zien zijn. Zo is er een "schoonschrijver", een houtdraaier, een hoefsmid, een kaarsenmaker en een diamantslijper. Vooral dit laatste beroep is uniek op een jaarmarkt en trekt dan ook enorm veel belangstelling. Gistermiddag was er verder een optreden van het pop pentheater "Ronzehons" uit Wassenaar. De harmo nie "Excelsior" verzorgde gisteravond een optreden. De jaarmarkt die morgen wordt afgesloten krijgt ook nog optredens van jazz-groepen. Vanavond is er een jazz-festijn in de Langstraat en ook morgen komen er nog twee jazz-groepen naar deze Wassenaarse win kelstraat. Vanavond voert de toneelgroep "Dialoog" nog sket ches uit op een podium in de langstraat. Vanmiddag was daar voor de kinderen een optreden van een clown en poppenkast. De winkels in de Langstraat blijven tot tien uur 's avonds geopend. VRIJDAG 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club leenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum open weekendcafé, 21.30 uur. Ton Menkenhal, 2 uurs race, model ra cing club, 20 uur. Groenoordhal, start Groenoordhalrit 19.30 uur. 1-1- Antiekmarkt, 9.30-17 Vrije tijds centrum, Breestraat 66, Openhuis, 14-17 uur. Korte Vliet, Vlietweg 5, receptie G. Steinbach 15.30-17.30 uur. Augustinus, Rapenburg 24, Reggae Film en discoavond, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal, concert Joe Tex, 20 Binnenstad, Kerkepad N.C.R.V., vanaf 9 ZONDAG Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 73b.LEII voor zijl van Aalst; P. de Water en M.P. van der Horst; P.S.J.R. Crobach en T.M.W. Houben; G.W. van der Born en M.M. Romunde; L.G. J. de Leede en M.T. Twente; C. van der Hoek en M. de Jong; H. A. Pabbruwe en H.N. Cohen Tervaert; W.A. de Vries en M.J. Herfst; J. Korenhof en M.C.M. Koens. Overleden: H. van Drongelen (1946), gehuwd geweest met P.A.J. Thijsen; F.X. Goddijn (1901); P. Borgo (1908); H.J. Dal (1939); H. Sparreboom (1886), gehuwd ge weest met J.K. Ouwens; A. Nie- vaart (1928); J.C. Roor (1900); A. Lievaart (1893), gehuwd geweest met C. den Heyer; C.L. Walen (1979); M. van Helden (1913), ge huwd geweest met W.A.J. de Vos; J. Kooien (1951), echtgenote van P.J.M. Hickendorff; M. Briks (1887), gehuwd met B. Riel. Pater Hulskamp viert gouden jubileum in de St. Jan ZOETERWOUDE - Ter gelegen heid van zijn gouden jubileum zal pater Hulskamp zondag de Hoogmis in de St. Jan aan de Zuidbuurtseweg opdragen. Op 28 aügustus a.s. is het 50 jaar ge leden dat pater Hulskamp voor de eerste maal de religieuze gelof ten heeft afgelegd. Tijdens de hoogmis, die om 10.30 uur aan vangt zal pater Hulskamp een achterneefje dopen. Na de Hoogmis is er in de kerk gelegen heid de jubilaris te feliciteren, waarna het feest in huiselijke kring wordt voortgezet. Wassenaarse commissaris van politie stapt op WASSENAAR - De commissaris van politie te Wassenaar, de heer G.J. Boven, zal per 1 november wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het Wassenaarse politiecorps gaan verlaten. De heer A.G.L. Rijken zal zijn op volger worden. De heer Rijken, die voordien deel uitmaakte van het Haagse politiecorps, vestigde zich in 1966 te Wassenaar. Op 1 augustus kreeg hij daar de func tie van hoofdinspecteur en waar nemend corpschef. De heer Rijken is getrouwd en heeft twee kinderen. Opknapbeurt LEIDERDORP - Hoogstwaar schijnlijk kan binnenkort met het opknappen van de panden Brug- gestraat 1/Hoofdstraat 24 in Lei derdorp begonnen worden. Er vindt momenteel overleg plaats tussen de gemeente en monu mentenzorg over deze restaura tie. Van gemeentewege wordt meegedeeld dat er goede hoop bestaat dat het overleg binnen kort met een positief resultaat kan worden afgesloten, zodat binnen afzienbare tijd met het herstellen van de huizen begon nen kan worden. In juni heeft de gemeenteraad van Leiderdorp al 1 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor het opknappen van Bruggestraat 1 en Hoofdstraat 24. 125802. Volkshuis, Haarlemmerstraat Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 13-16 uur. Zonnebloemweekend Warmond, sport park Overbos, aanvang 10 uur. Orgelconcert, Dorpskerk Wassenaar, 19 MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. De Lindehoeve, Voorschoten; Lezing WD jongeren Tweede Kamerlid A. Kappeyne van de Copello, 20 uur. Dorpskerk Voorschoten, orgel-beiaard concert, 20 uur. Oegstgeest gemeentehuis, welzijn en bejaarden, 19.30 u\ Leiderdorp, gemeenteraad, 20 u ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen; Wijk I (Morswegkwar- tier, Noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R. Taytelbaum, Ho- gewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad); W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): A. Boer, Kennedy- laan 46, tel. 310420 (zaterdag) en W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035 (zondag). Leiderdorp - F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag); H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529 (spreekuur van 12.30-13 uur in het Ge zondheidscentrum, Florijn 10, tel. 891000). Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 156505. Voorschoten - vrijd. 23 uur tot zat. 23 uur. Mevr. S.M. Platteel-de Jongh.Diep- enbrocklaan 6, tel. 5417; zat. 23 uur tot zond. 23 uur; S. v.d. Kooij, Bar. S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951. Warmond - A. de Gijzel, Oranje Na ssaulaan 10, tel. 10834. APOTHEEK De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 24 augustus tot 31 augustus door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Leiden, tel. 121313 en door apotheek van Breest Smallenburg, Leovestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn; 134604; ten zui den van de Rijn; 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude-Rijndijk - Gezondheidscentrum, Berkenkade, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. DIERENARTSEN Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling/Roest/Helden F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057; weekendrege ling dierenartsen Krol/van Gool/Vest- jens: F. van Gooi, Pr. Frederikdreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781. S OS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood ver keert of eenzaam bent, kunt u altijd per telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. V71-125202. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2