Overblijfplaats moet opdoeken Opknapplan voor oude gerechtspanden vordert lleidse agenda I Leiderdorpse vrouwen teleurgesteld Busrit-wij zigingen bij "Westnederland" Burgerlijke stand bij Taxi-centrale mag zelf opkoper kiezen Bijna heel Leiderdorp bekabeld Baljuw- en Ambachtshuis in Voorschoten: VOORSCHOTEN - De plannen voor het opknappen van het Am- bachts- en Baljuwhuis in Voor schoten komen langzaam van de grond. Wethouder Marselis ver telde gisteravond tijdens de commissievergadering voor wel zijn en onderwijs dat er onder handelingen waren geopend met het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk over de historische gebouwen. Omdat het nog niet duidelijk is wat in de nabije toekomst met het op geknapte Ambachts- en Baljuw huis moet gebeuren, blijft er ver dere onzekerheid over de verde ling van ruimten in Voorschoten voor de plaatselijke verenigin gen. Onduidelijkheid verder ook over het Cultureel Centrum en de aula in Noord Hofland. Al deze onzekere factoren maken het nu niet goed mogelijk om vast te stellen waar te beginnen met een betere verdeling van de ruimten over de verschillende instellin gen en verenigingen, zo bleek gis teravond. Wethouder Marselis verzocht de commissieleden gisteravond om binnen hun eigen politieke par tijen prioriteiten te stellen en de ze kenbaar te maken aan burge meester en wethouders. Zodra burgemeester en wethou ders weten waar de wensen lig gen van de diverse partijen kan een keuze gemaakt worden. In middels is wel bekand dat de stichting Gezondheidszorg in Noord-Hofland een apart ge bouw wil, terwijl aanvankelijk werd gedacht aan het mede ge bruik van de aula in Noord Hof land. Deze aula zou volgens eer dere plannen verder uitgebreid dienst moeten doen als kerkge bouw en gezondheidscentrum Vast kwam gisteravond wel te staan dat alle partijen geen heil zien in het zogenaamde micropo- lisproject, een complex waarin ook een schouwburg zou moeten komen. Een concentratie van het schouwburggebeuren kan in de zaal van het Cultureel Centrum, zo werd gesteld. DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1979 r nog onduidelijk i Nog tal van vragen in Katwijk over nieuwe opzet ziekenvervoer KATWIJK - De gemeente Katwijk staat vooralsnog niet te dringen om zich aan te sluiten bij een ge meenschappelijke opzet voor het ambulancevervoer in een groot gebied rond Leiden. Dit bleek gisteravond uit een dis cussie in de raadscommissie voor onderwijs, sociale zaken, volks gezondheid en personeelszaken, waarvan wethouder N. Parlevliet voorzitter is. Katwijk vraagt zich af of het belang van de patiënt wel wordt gediend met een nieuwe regeling. Daarbij is het de bedoeling dat er een cen trale meldingspost in Leiden komt. Ook bij het financiële hoofdstuk van de regeling plaatste de com missie (een groepje raadsleden, die burgemeester en wethouders adviseren) vraagtekens. De kos ten van een rit per ambuiance worden in de nieuwe opzet veel hoger. Particuliere ziekenver- voerders komen in moeilijkhe den omdat de verhoogde prijs niet door de ziekenfondsen wordt betaald, zo werd aangevoerd. De raadscommissie wil eerst meer informatie, voordat er ja of nee tegen de nieuwe regeling wordt gezegd. LEIDERDORP - "Wij allen zijn erg teleurgesteld. Tenslotte hebben we ons een paar jaar voor de kinderopvang inge zet. En nu zijn we genoodzaakt te stoppen door gebrek aan belangstelling." Dit zegt mevrouw Hermans, één der bestuursleden van de Stichting Kinderopvang Leider dorp. Mevrouw Hermans van de schooloverblijf-gelegenheiddie nu gaat verdwijnen in Leiderdorp: "De regelmatig komende kinderen - en niet te vergeten hun ouders - zijn i r gedupeerd.' Met ingang uan 2 september NEW YORK (Reuter) - Het Ame rikaanse automobielconcern Ge neral Motors (GM) is bereid de in moeilijkheden verkerende Chrysler een krediet te verstrek ken van 230 miljoen dollar, zo heeft een woordvoerder van GM meegedeeld. Chrysler zal het geld gebruiken om de voorraden nieuwe auto's bij de dealers te fi- Deze stichting zal na acht jaar op houden te bestaan. Door de sterk teruggelopen belangstelling ge durende de laatste twee jaar is de stichting in financiële moeilijk heden geraakt. Bedoelde kinde ropvang was de enige overblijf- gelegenheid voor de lagere- schoolkinderen in Leiderdorp Acht jaar geleden werd het op vangcentrum opgezet. Initiatief neemsters waren de dames An- gremond. Goes en Dijkstra. Na gepolst te hebben of er belang stelling voor een dergelijke in stelling bestond, besloten zij de "Stichting Kinderopvang Lei derdorp" in het leven te i "De eerste jaren liepen de zaken goed," aldus mevrouw Her mans. "Het was van het begin af LEIDEN/ALPHEN - Busmaat schappij "Westnederland" gaat met ingang van zondag 2 sep tember enkele veranderingen aanbrengen in het rittenschema Voor het gebied van Leiden en Alphen aan den Rijn gaat het om de volgende veranderingen: Lijn 1 (Leidschendam - Zoeter- meer - Boskoop - Alphen aan den Rijn) krijgt er een rit bij op werk dagen (maandag t/m vrijdag). Er zal voortaan een bus van Zoeter- meer naar Boskoop vertrekken om 16.35 uur. Alle vertrektijden vanuit Zoetermeer worden ove rigens vijf minuten vervroegd. Lijn 4 (Leiden - Zoetermeer - Berkel - Rotterdam) wordt ook op zaterdagochtend en zondag middag een halfuursdienst tus- sen Zoetermeer sen Zoetermeer en Rotterdam wordt een halfuursdienst gere den op zondag. Lijn 8 (Leiden - Boskoop - Gou da) zal van maandag t/m zaterdag de gehele dag als halfuursdienst Maatregelen voor verkeer de Haven WASSENAAR - Bij de Haven in Wassenaar wordt (tijdelijk) één- richtingverkeer ingesteld, al thans zo luidt een voorstel van burgemeester en wethouders van die gemeente. Bewoners van sta- welke tussen Haven- worden gereden. In combinatie met lijn 7 en 9 wordt tussen Ha- zerswoude-Rijndijk en Leiden een kwartiersdienst gereden. Ook worden de aankomst- en ver trektijden gewijzigd. Lijn 9 (Leiden - Alphen - Bode graven). Deze lijn krijgt andere aankomst- en vertrektijden. In de avonduren wordt in beide rich tingen weer doorgereden naar Leiden. Lijn 14 (Alphen - Koudekerk - Hazerswoude - Benthuizen - Zoetermeer). Op deze lijn zullen de bestaande zes ritten worden teruggebracht tot vier ritten. In Benthuizen zal via het Dorp wor den gereden, waardoor in combi natie met lijn 1 een kwaitiers- dienst wordt gereden. Leiden. Tus- Voor verdere plannen van bus maatschappij "Westnederland" zie pagina 21. LEIDEN/LEIDERDORP/WAR- MOND/ZOETERWOUDE/VOOR- SCHOTEN - Geboren: Marleen, Braber dochter van R. Wolters en J. van dochter den Bogaard; Michiel W., zoon van L. Beijen en M. C. A. Verdegaal; Sabrina, dochter van G. van Zeist Sophie, dochter en C. A. van Dam; Johanna- A., Hermans dochter van M. P. B. Bonnet en A. J M. Breugers; Marjolein, dochter van J. J. Wolfslag en M. L. Blom; Jenny, dochter van R. J. de Boer en C. W. Sinia; Maarten, zoon van L. Bakker en W. G. van der Loop; Sandra, dochter van J. L. Gussen- hoven en M. van der Reijden; Dan ny, zoon van J. J. de Keiser en E. T. Zvara; Martinus C. A., zoon van C J. M. Laken en A. H. A. van Velzen, Rosan E., dochter van N. J. M. Bak ker en E. A. L. M. Broxterman; Ca- straat en Haven staan, hebben op gewezen dat er bij de haven een gevaarlijke verkeerssituatie bestaat. Er is daar vrij veel vrachtverkeer en het uitzicht is niet erg goed. Hierdoor komt het herhaaldelijk voor dat tegenlig gers pas laat worden opgemerkt. Omdat men ongerust is dat één en ander tot ongelukken zal lei den, stellen burgemeester en wethouders voor de Haven voorlopig in zuid-oostelijke rich ting te sluiten voor alle verkeer met uitzondering van voetgan gers en fietsers. OEGSTGEEST HAAG-OEGSTGEEST - Eigenaar T. J. G. de Bruin van Taxicentrale Oegstgeest hoeft zijn bedrijf niet te ver kopen aan de Haarlemmer Koenes. Laatstgenoemde heeft het kort geding dat hij bij de Haagse rechtbank tegen De Bruin had aangespannen verloren. Volgens de Haarlemmer was er tussen hem en De Bruin een voorlopige overeenkomst gesloten, waarin afgesproken was dat hij het taxibedrijf zou overnemen. Hij kon een stuk overleggen waarop zijn eigen handtekening en die van de echtgenote van De Bruin prijkte. De handtekening van de eigenaar van de taxicen trale zelf ontbrak en daarom mist het stuk volgens de rechter, mr. Lycklama, bewijskracht. Het staat wel vast dat er tussen De Bruin en Koenes onderhande ling en zijn gevoerd, maar alleen in aanwezigheid van de beide echtgenotes en niet van andere getuigen. Ook dat is reden voor mr. Lycklama om de eis van Koenes af te wijzen. De bandopna men die de Haarlemmer van enkele telefoongesprekken met De Bruin had gemaakt, laat de rechter in zijn vonnis geen rol spelen. De Oegstgeestenaar wist niet dat de gesprekken op de band wer den opgenomen. Koenes heeft het kort geding verloren en moet ook de kosten die de eigenaar van de taxicentrale heeft gemaakt (520 gulden) voor zijn rekening nemen. Voor De Bruin is nu de weg vrij om zijn bedrijf overeenkomstig zijn eigen wens te verkopen aan zijn voormalige werknemer Akse roline M., dochter van B. G. Coff en C. Roest; Kommer, zoon van K. L. M. Koghee; Nathalie, V. Barilaro en L. C. Mi- zon; Jeroen, zoon van J. M. Kooi- stra en V. H. Kins (Leiden); Anne- an J. M. H. M. Rijn; Diederick A., zoon van P. Joosten en E. E. Au gustijn; Judith M., dochter van A. H. Meerburg en M. A. Wernecke, Paula, dochter van P. M. van der Voort en G. C. Hogewoning; Dirk J C., zoon van A. van Es en E. Nieu- wenhuis; Sebastiaan, zoon van A. C. H. Nihot en L. A. M. van Stok- hem (Leiderdorp); Martinus H. L., zoon van H. J. J. Hoeijmans en C. M. P. Belt (Warmond); Domonique, dochter van P. Schuitmaker en G A. C. Smit (Zoeterwoude). Ondertrouw: A. D. van den Dries en T. Kreulen; H. G. M. van der Hoe ven en C. J. M. Tukker; H. E. M. Bogaart en P. A. Goossens (Leider dorp). Huwelijken: M. van Beusekom en G. L. van 't Hof (Leiderdorp); F. M. J. Lefering en W. J. M. de Jongh (Leiden). Overleden: D. M. Lafeber (73), ge huwd geweest met W. C. Voor brood; J. B. Meuldijk (84), gehuwd geweest met A. van Rijn (Leiden);. C. van Booren (95), gehuwd ge weest met H. Mieremet (Leider dorp); T. van Oort (1916) (War mond); C. G. Onderwater (74), ge huwd met C. Hooijmans; J. S. Va- lentijn (67), gehuwd geweest met F D. Schilthuizen (Voorschoten). de bedoeling dat het opvangcen trum zichzelf zou bedruipen. Doordat er dagelijks zo'n 20 kin deren gebruik maakten van de overblijfgelegenheid in het ge bouw "De Sjelter" konden zon der moeilijkheden de huur, het speelgoed en de hulpen betaald worden." Het aantal kinderen dat zijn boter ham in het wijkcentrum kwam opeten is echter de laatste twee jaar veel kleiner geworden. Men weet niet precies hoe dit komt. Het bestuur van de stichting denkt dat de bouw van scholen in de nieuwe Leiderdorpse wijken zeker een rol heeft gespeeld. Kinderen die op deze scholen zit ten moeten namelijk eerst een zeer drukke weg oversteken, willen ze bij gebouw "De Sjelter" kunnen komen. Mevrouw Her mans: "Daar zou ik mijn eigen kinderen ook niet aan wagen. Ik kan best begrijpen dat ouders hun kinderen liever aan de eigen kant van de weg houden." Een en ander had tot gevolg dat de Stichting Kinderopvang in fi nanciële moeilijkheden kwam. Van de kant van de gemeente kon er geen hulp verwacht worden omdat het maar om zo weinig kinderen ging. "Voor acht tot tien kinderen vond de gemeente het niet de moeite waard de stichting door subsidie langer staande te houden"aldus mevrouw Her- Hoewel er niet genoeg belangstel ling bestond om het overblijfcen- trum voort te laten bestaan, wa ren er aan de andere kant ook kinderen die regelmatig kwa men. "Deze kinderen en niet te vergeten hun ouders, zijn zwaar gedupeerd," zegt mevrouw Her- Rommelmarkt LEIDERDORP - Kinderen van de Hugo de Grootstraat in Leider dorp organiseren op zaterdag 18 augustus een rommelmarkt. Ze nodigen de hele buurt uit om van één tot vijf uur 's middags de markt te bezoeken De opbrengst van de markt zal ten goede komen aan "Green Pease", de actie die de moord op zeehon den en walvissen wil stoppen. Aan de kraampjes zal snoep, eten, drinken, boeken, sieraden en nog vele andere dingen te koop zijn. Ook is er een grabbelton. Niet voetstoots scholen samenvoegen PvdA en D 66 willen andere mogelijkheden onderzoeken VOORSCHOTEN - De PvdA en D'66 in Voorschoten willen meer oplossingen zien aan gedragen voor problemen rond het openbaar onderwijs in de Nassauwijk, Adegeest en Boschgeest. Het gemeen tebestuur kwam onlangs in een rapport tot de conclusie dat de openbare scholen uit deze wijken moeten worden samengevoegd in het Cultu reel Centrum, gezien het da lend aantal leerlingen. PvdA en D'66 willen echter an dere ideëen zien, omdat zij van mening zijn dat het ge hele zuiden van Vooschoten door de vestiging van één school in het Cultureel Cen trum wordt ontdaan van openbaar onderwijs. Wethouder Marselis zal het rapport nu eerst laten be spreken door de schoolraad en het hoofdenberaad. Daar na komt er een aan de laatste leerlingencijfers bijgewerkte scholennota uit en eerst dan zal de commissie voor welzijn en onderwijs zich een goed oordeel kunnen vormen. Gis teravond ging deze commis sie in haar vergadering niet veel verder op het rapport in. LEIDERDORP - De aanleg van het kabelnet in Leiderdorp nadert zijn voltooiing. Zowel in de Achthovenerpolder als in de wijk Binnenhof zullen over twee maanden alle aansluitingen zijn aangebracht. Met deze laatste aanleg is dan heel Leiderdorp van een centrale antenne-aansluiting voorzien. Ook de woningen aan de Prins Hendriklaan 2 tot en met 66 zul len zo spoedig mogelijk op de gemeentelijke centrale antenne inrichting (kabeltelevisie) wor den aangesloten. Over het juiste tiijstip valt echter nog weinig te zeggen. Pas onlangs is namelijk gebleken dat de huidige gemeen schappelijke antenne voor deze huizen in een zodanig slechte staat verkeert dat inpassing er van op de gemeentekabel onmo gelijk is. De hele installatie van de woningen en de flats moet daarom opnieuw worden aangelegd. Over de forse kosten van 9000 gulden wil de commissie centrale antenne-in richting (CAI) Leiderdorp overi gens eerst opheldering van de aannemer, voordat met de aanleg wordt begonnen. Donderdag Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309 spreekuur voor Invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 B, open 3e Binnenvestgracht, kantine Klos en Leemburggen, ruilavond philatelica Voorschoten, sportfestival SVLV, 17.55 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10-17 augustus door theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedgevallen van een taxi tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. Oei 15450Ö. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3398. SOS-dienst mans. "Van de meesten werken vader en moeder, zodat er van een opvang thuis geen sprake kan zijn tussen de middag." Een oplossing voor deze kinderen ligt niet makkelijk voor de hand. Een nieuw overblijfcentrum zal er voorlopig wel niet komen. "Het vorige is immers net mis lukt", zegt Mevrouw Hermans. "De enige mogelijkheid zie ik nog in een overblijfgelegenheid op de scholen zelf. Eén school hebben we hier al over aangesproken. De reactie was echter niet enthou siast. Dat kan ik best begrijpen, want de onderwijzers hebben tussen de middag natuurlijk ook hun rust nodig:" telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 17-21. aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vry- dag van 12^17.30 uur. Dierenbescherming Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597 Huize St. Maarten Opvanghuis tfoor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di. 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do 18.30-20.30 uur. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement - f 160.70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2