moskee inlossen eidst agenda^ "LUV" moet wijken voor Frans liedje Amateurs hoofdmoot in culturele weken Botulisme steekt kop op in Voorschoten LEIDERDORP - "We moeten hier in Leiderdorp geen klein Turkije stichten, dan krijg je alleen maar narigheid. Als gemeente meebetalen aan een gebedsruimte is oneer lijk tegenover andere bevolkingsgroepen binnen onze gemeente. Voor Jehova's getuigen zouden we bijvoor beeld ook geen kerk bouwen". Dit Het voormalige Kruisgebouw aan de Splinterlaan in Leiderdorp, dat een Turkse gebedsruimte moet worden. CDA-er Hekkelman gister avond in de commissie beleids planning, financiën en belastin gen. Hij reageerde daarmee op een voorstel om een eenmalige Wassenaars plan voor 1980 WASSENAAR - Kunst van Wasse- naarse amateurkunstenaars moet de hoofdmoot gaan vormen in het volgende programma voor de "Kulturele Weken" in Wassenaar. Daarnaast zullen enkele be roepskunstenaars hun bijdrage tot dit jaarlijke culturele evene ment kunnen leveren. Dit laatste om de activiteiten voor de Was- senaarse burgers aantrekkelijk te maken. Dit idee is vastgelegd in het beleid voor 1980 van de Kulturele Kern Wassenaar, die zich bezig houdt met de organisatie van de Kultu rele Weken. Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de voorwaarde dat de KKW de activiteiten in het vervolg deel zal laten uitmaken van een cultureel jaarprogram ma. Zij willen hiermee bewerk stelligen dat er meer lijn en on derlinge samenhang in het pro gramma komt dan dit jaar het ge val was. De door de KKW georganiseerde weken waren dit jaar overigens wel succesvol. De activiteiten vonden vooral plaats rond twee weekeinden in mei. Het eerste stond in het teken van de ope ning, het tweede in dat van de muziek. De belangstelling van de Wasse- naarders voor allerlei manifesta ties en voor de verschillende ten- Wandeltocht door Meijendel WASSENAAR - De Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert morgen een avondwandeling door Meij endel. Deelnemers moeten zich om 18.00 uur verzamelen bij de boerderij. De wandeling wordt gemaakt onder leiding van een gids van de IVN. Voor maandagavond 27 augustus staat een avondwandeling door het Rosarium in het Haagse Westbroekpark op het program toonstellingen was zeer groot. De KKW heeft nu een nieuwe begro ting van 31.000 gulden ingediend bij de gemeente voor nieuwe ac tiviteiten. Burgemeester en wet houders zijn het met deze begro ting eens en zullen het financiële plan voorleggen aan de gemeen teraad. Concerten in Voorschoten VOORSCHOTEN - Henk Walvaart, cantor-organist van de Dorps kerk van Voorschoten zal a.s. maandag samen met Rien Ritter, stadsbeiaardier van onder andere Delft, een orgel-beiaardconcert geven. Dit is dan het eerste concert in de 12e door de gemeente Voorscho ten georganiseerde serie orgel- beiaardconcerten. Voor de pauze zal een orgelbespeling plaatsvin den, al of niet in combinatie met een ander instrument en na de pauze volgt dan een beiaardbe speling. In tegenstelling tot voorgaande ja ren zullen de concerten nu op 6 achtereenvolgende maandagen plaatsvinden en niet meer om de 14 dagen. Alle concerten worden in de Dorpskerk van Voorscho ten gegeven en beginnen om 20.00 uur. De cantor-organist van de Dorps kerk heeft voor maandag onder meer het Magnificat Primi Toni van Dietrich Buxtehude op zijn programma staan. Deze orgelbe werking zal telkens worden on derbroken door een zanggroep onder leiding van Rijk Jansen, die het Magnificat zingt. Verder staan werken van Tunder, Tele- man, Rohaczewski en Bach op het programma. Het beiaardgedeelte van dit concert wordt verzorgd door Rien Ritter. Hij zal werk ten gehore brengen van De Boismortier en Röntgen. De volgende concerten vinden plaats op 27 augustus, en 3,10,17 en 24 september. Kraan zwaait bus van weg LEIDEN - Een autobus van de NZH is gisteren op de Ooster kerkstraat geraakt door het contragewicht van een bouw- kraan, dat plotseling de weg opzwaaideDe buschauffeur die dacht dat de kraan niet werkte, had de afzettingsbor den op de Oosterkerkstraat verwijderd. De schade aan de bus bleef be perkt tot een gebroken ruit. VOORSCHOTEN - In Voorschoten is botulisme geconstateerd. De bewo ners van Voorschoten wordt verzocht geen eenden meer te voeren. Bij het vinden van dode watervogels wordt men verzocht contact op te nemen met de dienst openbare werken of de Rijkspolitie. Het is onver standig de dode watervogels met de blote hand aan te raken. INBRAAK IN AZ-KIOSK LEIDEN - Uit de kiosk bij de bezoekersingang van het Academisch Zie kenhuis aan de Rijnsburgerweg zijn 50 aanstekers, enkele sloffen siga retten, wat shag en doosjes sigaren gestolen. De dader heeft zich in de nacht van maandag op dinsdag toegang verschaft door een ruit te force- subsidie te geven voor de ver bouwing van het voormalige Kruisgebouw aan de Splinter laan tot een moskee. Het voorstel werd uiteindelijk toch aangenomen, omdat de vroegere gebedsruimte in het oude woon oord voor buitenlanders (aan de Zijlkade) in het belang van de gemeente werd afgebroken. Hiertegenover moet toch min stens gemeentelijke medewer king staan om een nieuw gebeds onderkomen mogelijk te maken, zo werd geredeneerd. Tegenargumenten Alvorens dit voorstel werd overge nomen door de commissie liet Hekkelman zijn tegenargumen ten horen. Volgens de CDA-er moet de gastarbeider niet be voorrecht worden, omdat dit vol gens hem in feite weer discrimi natie is. VOORSCHOTEN - Dit gebouw van de stichting Horst en Vliet in Voorschoten zal de komende vier maanden onder handen genomen worden. Het is het Dr. Van de Stoel Gezondheidscentrum. De bedoeling is, dat er een gedeelte van de wachtruimte omgebouwd wordt tot werkruimte. Morgen vertrekken de medewerkers van de stichting naar het Cultureel Centrum om daar hun werkzaamheden voort te zetten. Eind deze- of begin volgende week zal worden begonnen met de verbouwing. "De mensen die zo'n gebedsruimte nodig hebben zijn echt zo 'arm nog niet. Hun inkomen is best re delijk. Ze zouden een moskee, net als wij onze kerken, zelf moe ten betalen. We buiten ze niet uit, zoals dat met de pensions in Lei den wordt gedaan", aldus het commissielid. Wethouder Bezemer was echter van mening dat er bij de afbraak van het oude onderkomen voor de buitenlanders aan de Zijlkade, duidelijk verwachtingen zijn ge wekt, omtrent een vervangende gebedsruimte die met de sloop van het oord is verdwenen. "Het gaat hier om een bijzonder ge val. Het is een wens van de ge meente geweest om het oude woonoord te slopen. We hebben de gastarbeiders in "de Beuken schans" gepoot met de belofte dat we ons best zouden doen om een vervangende gebedsruimte voor hen te vinden. Het is een soort ereschuld die we met het voormalige Groene Kruisge- bouwtje kunnen inlossen". Iets makkelijker De wethouder voegde er nog aan toe dat de onderhandelingen over de verhuizing indertijd, door het eventuele zicht op een andere ge bedsruimte, iets makkelijker wa ren verlopen. "Alhoewel we nu nog steeds moeilijkheden heb ben met het aantrekken van huurders. Inmiddels heeft de Leidse raad een motie aangeno men waarbij de sluiting van de slechte pensions naar een later tijdstip is verschoven. De motie heeft in elk geval wel de strek king dat het nieuwe woonoord volgende week misschien weer leegstaat". PvdA-raadslid Hewitt voerde nog een ander punt aan. "Een grote discriminatie", zo noemde hij de voorwaarde die de eigenaar van het Kruisgebouwtje had gesteld om te gaan verbouwen en aan passen. "De eigenaar heeft te kennen gegeven pas tot verhuur bereid te zijn wanneer de ge meente de tijdige betaling van de Turkse huurders wilde garande ren. Dat zou niet gevraagd wor den bij andere, blanke huurders", aldus Hewitt. Toch werd het voorstel met een kleine meerder heid aangenomen. Nu moet de gemeenteraad zich er nog over uitspreken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te ten noorden van de Rijn 134604, tel. te: zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - G« zondheïdscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/n do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3398. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood ver keert of eenzaam bent, kunt u altijd per -\j telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging LEj Stichting gezinsverzorging Leiden, gj Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor va hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzotging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). 8^ Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,G0 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Apotheken iyr De avond-, nacht- en zondagsdienst dl_ 1 J w T9 "TB "TB apotheken in de regio Leiden won Ml III m waargenomen van 10-17 augustus doo r I J gd S Apotheek Leiden Zuid-West, Brahm 1 ri O iA 11 1 OT laan 20' teL 071-763134; Ap(|-| I JjiCbtll 11111 lilt; L ?£^:rr:rri:p PAGINA 2 LEIDERDORP - Tegenwoor dig geen "mini-songfestival" of er klimt wel een dame- striootje het toneel op met een LUV-imilatie Zo ook gisteren in leiderdorp, waar in gebouw Sjelter zo'n artiestenconcours werd ge houden ter verpozing van de jeugd, voor wie volgende week de schoolbel weer luidt. Overigens wisten de LUV-da- mes niet door te stoten naar de absolute top. Die eerste plaats was weggelegd voor Ingeborg Vis, met haar uitvoering van een Frans liedje. WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1910EN; Drie mille nodig voor straatdrempels WASSENAAR - Er is een bedrag van 3.000 gulden nodig voor het aanbrengen van verkeersdrem pels in het wegdek van het An- thonie Duyckplein, de Hugo de Grootstraat en de Hogerbeets- straat. Bewoners van deze straten hebben reeds enige tijd geleden om ver keersdrempels gevraagd. Om de stoplichten op de hoek van de Van Oldenbarneveldtweg te vermijden, kiest veel verkeer namelijk het Anthonie Duyck plein als sluiproute. Nadat er enkele gesprekken heb ben plaatsgevonden met de buurtbewoners, is het plan voor een verkeersdrempel voorgelegd aan het Verkeers- en Welzijns- overleg, dat zich voor deze maat regel uitsprak. Burgemeester en wethouders zul len de aanleg van de drempels nu als voorstel in de raad brengen. AHOB liet het afweten LEIDEN - De AHOB (Automati sche Halve Overweg Bomen) van de spoorwegovergang bij De Vink zijn gisteren ongeveer een uur lang defect geweest. Een po litiepatrouille regelde het ver keer. Kleine meerderheid van commissie Leiderdorp achter Kruisgebouw-plan Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtski dige dienst leden van het CNV Leid 19.30-20.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, algemi raad gemeentelijke vuilverwerki Leiden, 20 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, do. 15 uur. Cultureel Centrum, Voorschot cie, welzijn, huisvesting en onderw 20 uur. Donderdag LAK-Foyer, Levendaaal 150, "200 I produkties" van Chris Dercon, gehi Donderdag 4 ?g, Werk Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofij open café avond, 21-24 i Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewl 33, Voorschoten, tel. 01717-33 spreekuur voor Invaliden, 19-2( Architektenwinkel, Hooglandse Ke gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 u Architektenwinkel, Pieterskerkhof vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, zen Advies Centrum, vr. van 14 tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 B, op sociëteit, 19-21 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Klos Leemburggen, ruilavond philatelic |v 19.30 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening,

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2