Kleurrijk "One Love-festival" trekt slechts 2000 bezoekers Al 33 maal wisselden Leiden en Oxford gasten nit Interpellatie in raad over sluiting pensions? MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 LEIDEN Duivensport (1) LPC hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Es sen. Aantal duiven: 271De uit slag was: 1. P. Koenen, 2,9. A Singeling,3. N. de Groot, 4,6. P Landesbergen, 5. J. v.d. Meij- deji, 7,8. P. Groenendijk, 10. J Rozier Duivensport (2) PV "Leiderdorp" hield een navlucht vanaf Essen met 283 duiven. De uitslag was: 12. J v.d. Blom, 3,8. W. de Roode, 4,7 H.van Laar,5,10.G.v.Velzen,6 Th. Habraken, 7. H. v. Laar, 9 A. Hoogervorst. Duivensport (3) PV "De Rijnklievers" hield een vlucht met 260 jonge duiven vanaf St Dizier. De uitslag was: 1 2.4.9. H. Kok,2,5. P v. Griens- ven, 6. Brugman. 7,8,10. J. v.d. Wal. Verder werd met 438 jonge en oude duwen gevlogen vanaf EssenDe u i tslag was: l.H. Kok 2.P.v.d. Wal.3.J. Pracht.4.S. v Goozen, 5. Zwaan den Oude, 6. P. Griensven, 7. J. v. Alphen. 8. P. Veelenturf, 9. J. v.d. Wal, 10 Gebr. Hoogervorst. Duivensport (4) LPV "De Snelvlieger" hield wedvlucht vanaf Soissons n Agenda Morgen is er aan vakantiebe zigheden het volgende te doen Vrolijcke Arke terrein gedemp te Trekvliet - hutten bouwen, film, poppentheater 10 232 duiven. De uitslag was: 1 Gebr. Brink,2.1. Klinkhamer. A.Compier,4.8.9F. Compier, B. Delsasso, 7. M. de Lange t Zn., 10. W. v. Berk. Hengelsport "De Gulden Voorn hield een viswedstrijd in de Vliet met ma tig resultaat. De uitslag was: 1 M. Hoogkamer 2500 gram (16 stuks). 2. H. v. Alphen sr. 1740 14). 3. G. Harland 1710(12).4. W. Lardee 1270 (15). 5. H. v. Al phen jr. 1190(11). 6. B. Velthuij- zen 940 (8),7 F.Smit 890 (12). 8 C. Schouten 560 (5), 9. E. Gerte- naar 420 7). 10. v.d. Bent 350 Tamboerijn, Valeriusstraat 73 -film (vanaf 15 jr.) 20 uur. Leidse jeugd vakantiebezighe den - Zwemmen 9 uur Morschwijck, Topaaslaan 19 - Handenarbeid 10-1130 en 14-1530 uur. Klein Matilo, Zaanstraat 126 - Tocht naar Avifauna 9 uur (6-12 jr.). Mierennest, Morsweg 59 - Crè che (2-4 jarigen) 9-12 uur, tocht naar molen De Valk 1330 uur De Mirt, Lage Rijndijk 64 - Tocht naar Noordwijkse dui nen, vertrek 10 uur. Kwaliteit gebodene verdiende meer belangstelling LEIDEN - Voor de 33ste keer wordt deze week de jaarlijkse uitwisseling Leiden-Oxford ge houden. Zaterdagochtend streek een gezel schap van 100 mensen in Leiden neer waarna koers werd gezet naar het gemeentecentrum van Oegstgeest alwaar het gezelschap door onder meer het burgemees tersechtpaar van Leiden werd ontvangen. Deze ontvangst in Oegstgeest werd door een verte genwoordiger van het organisa- tiecomitee als noodgedwongen omschreven omdat de mogelijk heden in Leiden te gering en te vens te duur waren. Het gezelschap, dat elk jaar weer door andere mensen (meestal van een bepaalde vereniging) wordt gevormd, is ondergebracht bij particulieren. Onder hen bevin den zich ook enige invalide tafel tennissers. De Engelse gasten worden onder andere bezig gehouden met een rondvaart door de Leidse grach ten en bezoekjes aan beziens waardigheden in Leiden en om geving. Daarnaast zijn er strand wandelingen, uitstapjes naar Rotterdam. Amsterdam, Den Haag en Alkmaar, een disco avond en allerlei sportontmoe- tingen georganiseerd. Op het programma staat onder meer een cricketwedstrijd tussen Ajax en Oxford op het sportpark aan de Hofbrouckerlaan in Oegstgeest, die morgenmiddag zal worden gespeeld. Op de foto het gezelschap uit Ox ford bij het ontvangst in het ge meentecentrum van Oegstgeest. Het gezelschap uit Oxford dat zaterdag werd ontvangen in het gemeentecentrum van Oegstgeest LEIDEN - De 'Marokkaanse Lei- denaars', hebben de gemeente raad voorgesteld in zee te gaan met het voorstel van de commis sie huisvesting of dat van burge meester en wethouders. In het eerste geval zouden de Marokka nen tijdelijk toch naar de Beu kenschans (Leiderdorp) verhui zen echter onder de voorwaarde dat terugkeer naar Leiden moge lijk is. In het tweede geval zou eerst een onderzoek naar huis vesting buiten de Beukenschans van de gemeente plaatsvinden, in afwachting waarvan de gastar beiders in wisselwoningen kun nen trekken. De buitenlandse werknemers zijn bang dat als zij eenmaal naar Lei derdorp zijn vertrokken terug keer naar Leiden niet meer mo gelijk is omdat in het voorstel van de commissie volkshuisvesting geen garanties zijn ingebouwd. In een brief aan de raad stemmen B en W wel in met het voorgestel de onderzoek, maar in tegenstel ling tot het besluit van de com missie wordt over een termijn van terugkeer helemaal niet ge sproken. Daarom vinden de Ma rokkanen alle tot dusver geno men besluiten en gedane voor stellen nog onvoldoende. Nog altijd houden zij vast aan het compromisvoorstel van Wel- zijnsraad. stichting Rijn en Lek. het instituut Burgerraadslieden en de Rechtswinkel om tijdelijk naar Leiderdorp te vertrekken en na bijvoorbeeld een halfjaar weer naar Leiden terug te keren. Een aantal progressieve raadsle den (van CPN. D'66, PPR en PSP) overweeg om in de raads vergadering van vanavond bur gemeester en wethouder van Leiden te interpelleren over het beleid inzake de te sluiten pen sions voor buitenlanders in de Leidse binnenstad. Dit naar aanleiding van de verkla ring die in de raadscommissie voor volkshuisvesting van afge lopen week werd aangenomen, en waarin werd uitgesproken dat buitenlanders die tegen hun zin naar het woonoord De Beuken schans in Leiderdorp moeten verhuizen, binnen anderhalfjaar een kamer of woning in Leiden moet worden aangeboden. In de eventuele interpellatie willen de raadsleden bereiken dat b en w ook een concrete toezegging LEIDEN - Na dertien jaar zonder te hebben gezeten heeft de volkstuinver eniging "Oostvliet" eindelijk een eigen clubgebouw Dit gebouw aan de Vlietweg werd zaterdag officieel geopend door wethouder Tesselaar. Het gebouw deed voorheen dienst als eethuis voor studenten en is door leden van de volkstuinvereniging helemaal opgeknapt. De werkzaamhe den hebben ongeveer vier maanden in beslag genomen Na de officiële opening brachten de leden van "Oostvliet" de dag verder feestend door. Middags werd er voor de jeugd een bloemschil georganiseerd waaraan ook kinderen van leden van andere verenigingen aan deel konden nemen. Op de foto de feestende leden van Oostvliet. I LEIDEN - Hoe vaak is het niet gezegd of ge schreven dat de thuisblijvers ongelijk hadden. Zonder te overdrijven is deze cli ché van toepassing op het "One Love-festi- val" dat dit weekeinde in de Ton Menken-hal werd gehouden. Slechts iets meer dan tweedui zend bezoekers, verdeeld ovér twee dagen, zijn getuige geweest van dit kleurrijke en swingende muzikale gebeu ren. Vooral de beide hoofd nummers van het festival, op tredens van de uit Engeland afkomstige raggae-groepen Aswad en Steel Pulse, waren van een bijzonder gehalte. De organisatoren van het "One Love-festival", dat be schouwd kan worden als een vervolg op de onlangs in Am sterdam gehouden "Natio nale Minderheden Show", dat ook al een tegenvallende publieke belangstelling ken de, hadden uitgerekend dat er minstens vierduizend bezoe kers naar de IJshal moesten komen om de kosten te kun nen dekken. Dat is er dus bij lange na niet van gekomen. Toch zullen de organisatoren, die met z'n vieren het in Am sterdam gevestigde bureau "Rastafari Promotions" be mannen. op de ingeslagen weg voortgaan. Eén van hen. de 29-jarige Ro nald van Exel zegt: "Dat er weinig mensen zijn gekomen naar dit festival betekent voor ons geen belemmering om door te gaan. Wij kunnen trouwens best tegen een stootje. In elk geval zullen we proberen om via komende festivals het financiële verlies goed te maken" Ook de doelstelling van het "One Love festival", via mu ziek een vriendschapsband kweken tussen gekleurde minderheidsgroeperingen en de blanke meerderheid in ons land, is er niet uitgekomen. Het percentage blanken dat de in totaal zeven concerten bijwoonde viel nagenoeg te verwaarlozen. Ronald van Exel wil evenwel niets weten van onwil bij de Leidse be volking voor het bijwonen van een hoofdzakelijk rag- gae-gebeuren. 'Het is overdreven om te stellen dat er bij de blanken geen belangstelling bestaat voor de cultuur van zwarte minder heidsgroeperingen. Daar ge loof ik niet in. Bij dit soort fes tivals moetje het in Leiden in belangrijke mate van de stu denten hebben. Dat die niet gekomen zijn moetje volgens mij zoeken in het feit dat er nog velen met vakantie zijn of net teruggekomen zijn en het zodoende financieel niet op kunnen brengen om naar een concert te gaan", aldus Ro nald van Exel die liet door schemeren dat er mogelijk nog dit ngjaar of volgend vooijaar een tweede "One Love-festival", in de Sleutel stad zal worden georgani seerd. Ondanks het geringe bezoe kersaantal was de sfeer in de ijshal beide dagen ronduit goed. Daar waren de muzi kale attracties, vier raggae- groepen, drie salsa-groepen (Latijns-Amerikaanse-mu- ziek vermengd met jazz-tin- ten) en een steelband. ver antwoordelijk voor. Vooral Aswad, Amba en Steel Pulse (allen raggae) wensten tot op de bodem van hun muzikale- kunnen te gaan. Raggae, voor alle duidelijkheid, is een muzieksoort die af komstig is van het voormalige Britse eiland Jamaica en waarvan de basis wordt ge vormd door een oersterk rit me dat wordt geproduceerd door voornamelijk percussie instrumenten. De muziek is doorspekt met religieuze tin ten. Als een rode draad loopt door deze muziek de godde lijke aanbidding door de Ras tafari (zoals de gelovigen zichzelf noemen) van de laat ste keizer van Ethiopië. Haile Selassi. Alleen al vanwege de teksten, die dikwijls sterk politiek ge richt zijn en bijna allemaal over een hereniging van de zwarte bevolking in een vrij Afrika gaan, is raggae-mu- ziek de moeite zonder meer waard. Het is in elk geval weer eens wat anders dan zingen over de roos in iemands blon de haren of hoe blauw de ogen van die ander wel zijn. Voor liefhebbers van deze mu zieksoort, en dat aantal is in Nederland gezien de popula riteit van vooral Bom Marley en Peter Tosh sterk groeien de, viel er tijdens het "One Love-festival" voldoende te genieten. Allereerst was er za terdagavond het wervelende optreden van Aswad. Deze uit vijf muzikanten, bijna alle maal fraai getooid met de tra ditionele "dreadlocks" (pij- pekrullen), bestaande forma tie maakte vooral met hun meest recente nummers, "It's not our wish that we should fight" en "Stranger" een ster ke indruk. Datzelfde geldt voor Amba dat een kort maar uitermate swingend concert gaf. Hoog tepunt was het optreden van het uit Birmingham afkom stige Steelpulse. Deze band wordt op dit moment be schouwd als de beste raggae- groep van Engeland en dat was te merken ook. Zij brach ten herhaaldelijk met num mers van hun laaste lang speelplaat "Tribute to the Martyres" (hulde aan de mar telaren) het publiek in extase. Het "One Love-festival" is in tweeërlei opzicht een uniek gebeuren geworden. In posi tief opzicht gezien de kwali teit van het gebodene en in negatief opzicht gezien de matige belangstelling JAAP VISSER De Engelse raggea-groep Amba- gaf een kort maar uiterst swingend concert. De steelband "High Chapparals zorgde tijdens het "One Love-festi val" dat dit weekeinde in de Men- kenhal werd gehouden voor een uit stekend "blikken" geluid.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3