[Le/cfee agenda "Er heerst nog steeds een zekere angst voor geestelijk gehandicapten Provincie wil geen bredere Hoofdstraat LANGSPEELPLAAT OVER ZWAKZINNIGENZORG "Kroon" bekijkt situatie Valkenburg Burgerlijke stand Woningbezetting daalt sterk in Leiderdorp Orgelbespeling in de Marekerk druk bezocht PAGINA 2 STAD EN RAND ZOETERWOUDE - "Met deze langspeelplaat willen we aange ven welke gevoelens er bij de mensen binnen de zwakzinni genzorg leven. Het gaat hier vooral om de mensen die daarin werken". Dit zegt Harry Diede- riks uit Zoeterwoude, die het voor elkaar heeft gekregen om in samenwerking met de stichting "Gemiva" een echte langspeler "op de markt te brengen", waar van de teksten geheel zijn gewijd aan de wereld van de zwakzinni genzorg. Harry Diederiks kwam onlangs in het nieuws toen hij samen met twee vrienden plannen lanceerde voor de uitvoering van de neger opera "Porgy and Bess" door Zoeterwoudenaren. Eerder heeft hij zich beziggehouden met caba ret en nu dan de LP die "Over peinzingen" heet. Harry's kriti sche kijk op de maatschappij in relatie tot de gezondheidszorg, bracht hem tot de conclusie dat er nog heel wat onbegrip bestaat bij de buitenwacht "Ons werk be hoeft geen grote bewondering, of met een speciale roeping gedaan te worden. Veel mensen hebben medelijden met de zwakzinnige kindertjes die ze dan zielig noe men. Nog steeds heerst er een ze kere angst voor de geestelijk ge handicapte mens". Schande "Vroeger was geestelijk gehandi capt zijn een schande, in de reli gie was het een straf en deze ge straften werden dan ver buiten de stad weggestopt. Tegenwoordig verandert deze houding geluk kig. Kijk maar naar de gezinsver vangende tehuizen. Het perso neel stelt zich tegenwoordig so cialer op, de geestelijk gehandi capte is niet echt ziek er is alleen De Raad van State staat voor de taak de Kroon te adviseren over de wenselijkheid van de verbre ding. De Kroon moet dan de knoop doorhakken en kiezen tussen het standpunt van het ge meentebestuur van Valkenburg: verbreding, of dat van het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol land: geen verbreding. Gedeputeerde Staten waren tot de ze opvatting gekomen bij de beoordeling van het bestem mingsplan Dorp 1974. Daarin wordt voorzien in de verbreding van de Hoofdstraat. Een aantal inwoners van Valkenburg en de verkeerswerkgroep Valkenburg- Katwijk gingen bij Gedeputeerde Staten met succes in beroep, waarop de gemeente op haar beurt bij de Kroon aan de bel trok. Schrik Burgemeester Van 't Wout gaf gis teren toe dat het gemeentebe stuur niet alleen door overwegin- LEIDEN ZOETERWOUDE WAR MOND Geboren: Bianca, dochter van J. Ru waard en N. van der Bent (Leiden); Aart, zoon van A. Troost en L.M.J.E. Imanse (Leiden); Yasemin, dochter van R. Kah- raman en H. Ugur (Leiden); Tanja, doch ter van B.J. Kapper en P.D.Boland (Lei den); Monique, dochter van M. Gijsman en H. van Vliet (Leiden); Reina Kirsten, dochter van A. Sonneveld en W. A.M. van Ommen (Leiden); Stijntje Crista, doch ter van A.Heemskerk en A. Doornbos (Leiden); Patricia Henderika, dochter van P.J. van Es en G. Bleijenberg (Lei den); Selved, zoon van C. Bayram en S. Al Bayrak (Leiden); Aysen, dochter van H. Yarim en L. Güvendikler (Leiden); Ronald Peter Jan, zoon van P.J. Zand bergen en M.G. Heemskerk (Leiden); Samira Alberdina, dochter van M.S. Ben Caid en M.J.A. Betram (Leiden); Arjan, zoon van A.A, Kralt en G. van Duyn (Leiden); Jantine, dochter van M.J.A. Geerlings en M. van Loon (Leiden); Krijntje Karin, dochter van P. van Put ten en A. Spies (Leiden); Jacobus Mari- nus Fredericus, zoon van S.J. van Tol en A.T.C. Janson (Leiden); Marcelus Petrus Hendrik, zoon van M.C.M. Montanus en J. Smit (Leiden); Jan-Willem, zoon van P. van Hoek en A.D. Vooijs (Leiden); Itir, LEIDEN - Een 21-jarige metse laar en een 40-jarige loodgieter, beiden uit Leiden, zijn gister middag licht gewond geraakt bij het omvallen van een bouwstei- ger op de Hogewoerd. Bij het afbreken kwam de steiger te vallen en stortte het tweetal van een hoogte van ongeveer twee meter op straat. Ook werd een geparkeerd staande auto zwaar beschadigd. en goede begeleiding nodig. Je probeert het kind een stuk ont wikkeling mee te geven voor een plaats in de business die we dan maatschappij noemen", aldus Harry, die steeds vaker in aanra king kwam met teksten waarmee hij wat meer wilde doen. Het idee voor een plaat begon pas sterk te worden tijdens een caba retoptreden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van "Huize De Weipoort" in Zoeterwoude in oktober van het vorig jaar. "Toen ben ik aan de slag gegaan om iets met een singletje te doen: een plaatje met twee liedjes die het meest aanspraken. Met dit eerste idee ben ik naar de directeur- psycholoog van de stichting "Gemiva", de heer Arts gestapt en die vond het direct leuk". Eigen nummers "Na veel bellen met onder andere Johnny Hoes was het duidelijk dat een elpee bijna evenveel zou kosten als een singletje. Het per sen van de plaat en het drukken van de hoes werden gratis ver zorgd. Met dit gegeven ben ik wederom naar het Gemivabe- stuur gestapt, waarbij ik kon voorrekenen hoeveel de plaat productie precies zou kosten. Het bestuur van de stichting ging ak koord en in november zijn we ge start met de muzikale voorberei dingen", zegt Harry Diederiks, die evenals de andere enthousias te medewerkers en muzikanten een studio-ervaring aan het ge hele project hebben overgehou den. "Het idee was om zoveel mogelijk eigen nummers op de plaat vast te leggen. Nummers maar ook teksten die onder andere door Ferry Moorman ter gelegenheid van het gehouden cabaret ge- gen van verkeersveiligheid wordt gedreven, maar ook bevreesd is subsidie te verspelen als de Hoofdstraat niet verbreed wordt. Het gaat daarbij met name om het gedeelte in de richting Leiden, vanaf de kruising met het Boon rak. Het gedeelte in de richting Katwijk is al zes meter breed. De Hoofdstraat geldt als een zgn. ter tiaire weg, wat inhoudt dat de gemeente slechts een kwart van de onderhoudskosten zelf moet betalen. Maar, aldus burgemees ter Van 't Wout, volgens de wet moet een tertiaire weg zes meter breed zijn. „We willen aan de wet voldoen". Volgens provinciaal ambtenaar Herwich hoeft de wet niet zo strikt geïnterpreteerd te wor den als de gemeente Valkenburg meent. Hij bezorgde burgemees ter Van 't Wout overigens enige schrik met de mededeling dat de Hoofdstraat in de toekomst waarschijnlijk toch van het ter tiaire wegenplan wordt afge- dochter van T. Tünay en H.E. Tekin (Leiden); Orlando Raymond, zoon van R.C. Mehciz en N. van der Plas (Leiden); Jeanne Catharina Maria Straathof (Zoe terwoude); Laura Harteveld (Zoeter woude); Olaf Marinus Bunnik (Zoeter woude); Friso Pieter Doeven (Zoeter woude); Markus Hergen Jan Baas (Zoe terwoude); Albert Josephus Johannes Wilhelmus Badoux (Zoeterwoude); Pe ter Christiaan de Groot (Zoeterwoude); Robin Paul de Tombe (Zoeterwoude); Leontine Sabine de Rooij (Zoeterwou de); Petrus Leonardus Vermeulen (Zoe terwoude); Yvonne Scheepers (Zoeter woude); Adrianus C., zoon van A.H. van Loon en G.J.C. Wouters (Warmond); Paul, zoon van J.C.J. Robbers en A.J.M. van Brakel (Warmond); Leon J.A., zoon van J.G.M. van Juffermans en M.H. van Velzen (Warmond); Robin, zoon van H.W.E. de Bock en M.T.M. de Krou (Warmond);Bianca, dochter van A. van Mastrigt en J.M. Sieval (Warmond); Mar- tinus Herman L., zoon van H.J.J. Hoeij- mans en C.M.P. Belt (Warmond). Gehuwd: A. de Graaf en H.P.M. van der Hoeven (Zoeterwoude); R.P.M. van Veen en C.M. van der Salm (Zoeterwou de); C.T.N.M. Deckers en P.H.M. Uljee (Zoeterwoude); R.F. Dee en A.G. Fen- nema (Warmond). Overleden: M. Rösch (1970); A. van der Blo'rrt (1917); C.C. Lange (1901),echtge note van H.J. Fennes; H. Ligeron (1890), gehuwd geweest met V.J. Ruben; N. Rietkerk (1903); G.C. Benning (1937), echtgenote van H.J.K. Finger; J.M. Sloos (1915), echtgenote van J.P.J. Vink; W C. Lovink (1913), (LEIDEN); J. van Donk (1890); C. Boot (1886), gehuwd ge weest met Boot; M. Hulsbos (1960), (ZOETERWOUDE); C.C. Zwetsloot (1900), echtgenoot van A.M. Langelaan; J.C. Sollie (1943), echtgenoot van I. Ma- rijt; A.P. Swaneveld (1886), weduwe van G. van der Wal; J.P. Dekkers (1898), (WARMOND). schreven waren, zouden erop komen. Natuurlijk heb ik wel een tijdje moeten zoeken naar de mu zikanten die enthousiast voor dit idee waren en op een muzikaal redelijk niveau stonden. On danks dat iedereen er kosteloos aan mee heeft gewerkt hebben we met zijn allen geprobeerd er een zo goed mogelijk geheel van te maken. En het werd inderdaad voerd (en de gemeente het on derhoud dus geheel zelf zal moe ten betaien): als de secundaire weg 4, de verbindingsweg Lei- den-Katwijk om Valkenburg is aangelegd. „Dat betekent het bankroet voor de gemeente", verzuchtte de burgemeester. Over de noodzaak van een omlei- dingsweg om Valkenburg is ie dereen overtuigd. Zowel het ge meentebestuur, het provinciaal bestuur, ais de dorpsbewoners die protesteren tegen de verbre ding van de Hoofdstraat. Ambte naar Herwich voorspelde dat de nieuwe verbindingsweg Leiden- Katwijk binnen tien jaar gereed zal komen. Er wordt niet meer gediscussieerd over de vraag hoed de weg om Valkenburg zal komen; wel hoe de nieuwe weg in Leiden aansluiting moet krijgen. Herwich opperde zelfs de moge lijkheid om het gedeelte langs Valkenburg al eerder aan te leg gen en voorlopig aan te laten slui ten op de Voorschoterweg. Als de secundaire weg Leiden- Katwijk is aangelegd, zal het ver keer op de Hoofdstraat (8000 voertuigen per dag volgens tel lingen in 1977) belangrijk afne men. Daarom is de verbreding ook niet nodig, aldus het provin ciaal bestuur. Het verkeer dat nu door Valkenburg gaat, mijdt de eigenlijke hoofdroute Leiden- Katwijk, die door Oegstgeest en Rijnsburg loopt. Daar zijn wel wegverbredingen gemaakt, zon der veel succes, blijkens een op merking van Herwich: „In Val kenburg moet niet dezelfde fout als in Rijnsburg worden ge maakt". De bewoners die bezwaar hebben tegen verbreding van de Hoofd straat, waren het daarmee eens. H. J. M. Sloos zei: „Iedereen kan constateren wat de verbredingen hebben betekent voor de leef baarheid van Rijnsburg en Oegstgeest: een dagelijks bezoek van de ambulance". Twee be woonsters van de Hoofdstraat, de dames Van Venetiën en Van Kralingen, vonden dat juist doordat de Hoofdstraat niet ver breed is (de weg is ruim vijf meter breed in het gedeelte richting LEIDEN - Eindelijk weer eens een instroming van honderden voor een Marekerk-orgelbespreking Leiden miskent z'n eigen zonen niet: Han Kapaan, gelieft hoboïst en J an Schmitzorganist der Har- tebrug-kerk. De laatste welis waar Hagenaar, zelfs op nonac- tief door orgelrestauratie. Maar Leiden heeft hem van stonde af aan geaccepteerd, hij is een man die recht op de mensen af gaat door zijn aansprekend sociaal karakter. Zij programma's zoe ken graag het ongecompliceerde Hier vooraan een der Vivaldi- strijkconcerto's in Bach's revisie studiewerk voor een meisjesor kest in een Venetiaans pensio naat. Al sierlijkheid en bevallig- een plaat voor elk wat wils. Niet alleen een rockplaat, maar ook een stukje tango of easy listening komt erop voor. Want de plaat is ook bedoeld voor de oudere men sen die nauw betrokken zijn bij de zwakzinnigenzorg". Vrijgevochten bende Met plezier denkt Harry terug aan Leiden) het verkeer gedwongen wordt niet te hard te rijden. „Daardoor gebeuren er niet veel ongelukken". Dat laatste werd door burgemees ter Van 't Wout bevestigd. Waar tegenover staat dat de onder houdskosten van de Hoofdstraat extra hoog zijn doordat menig vrachtauto het trottoir regelma tig aan stukken rijdt. Verder be vestigde de burgemeester dat de breedte van de nieuwe brug over de Torenvlietswatering in het verlengde van de Hoofdstraat weliswaar voorlopig vijf meter is, maar op zes meter gebracht kan worden, als de Kroon toestaat dat hetzelfde met de Hoofdstraat ge beurt. Spoed Verbreding van de Hoofdstraat is noodzakelijk volgens een advies dat een ambtenaar van het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aan de Raad van State heeft uitgebracht. Of de Raad en vervolgens de Kroon die opvatting delen, zal nog moeten blijken. Staatsraad Brouwer zeg de toe van zijn kant spoed te zul len betrachten met het uitbren gen van een advies aan de Kroon. heid. Franck's Préludefugue et variation is zorgeloos van aard en heeft een belangrijke hobo- melodie,passend in het kader van dit duo-concert. Alleen is het Franckiaanse coloriet moeilijk te realiseren in de Marekerk. De Fantasie Ps. 33 van de romanti cus Cornells de Wolf bleek een op wekking uit de slaap zeker waard. Tussenin bevonden zich twee "nieuwelingen". De eerste Jo- de keren waarop de "vrijgevoch ten bende" van de uit verschil lende uithoeken afkomstige mu zikanten aan het repeteren was. "Vanaf november tot maart heb ben we elke vrijdagavond geoe fend. Hier en daar een tekst aan gepast en ook het inspelen op el kaar was van groot belang. En toen de studio in. Nou dat was voor iedereen een leuke ervaring. hann Hanff die invloed had op Bach. Buiten zijn hier uitgevoer de koraalbewerking is vrijwel heel zijn oeuvre verloren gegaan. De tweede, Boëly (suite) is een fi guur om te ontdekken in een kraampje langs de Seine, hij is honderd jaar ten achter, schrijft een beschaafde markt- en mario nettenstijl Enig. Nog eens doen'. Schmitz heeft een bijzonder vlotte hand voor zulke scènes. Hard werken was het in ieder ge val wel om alles mooi en foutloos op te nemen. Als beloning moch ten de muzikanten een eigen in strumentaal werk aan het geheel toevoegen. Vooral Sjaak van Vugt en Hans Stoop hebben een belangrijke eigen muzikale bij drage geleverd. De ervaringen van de studio en de lol die we er gehad hebben zal niemand van ons gauw vergeten", zegt Harry Diederiks, die nu al veel enthou siaste reacties heeft gehoord. "Een meisje die als vakantiehulp in een inrichting werkte kon over het werk wat zij deed niet met haar ouders praten. Onze plaat heeft ze thuis gedraaid en de tek sten spraken haar ouders zo aan dat ze er diezelfde avond nog heel lang over heeft kunnen praten. En dat is ook precies de bedoe ling geweest van "Overpeinzin gen". Ook drs. G. F. J. Arts vindt de plaat een leuk resultaat. Hij vindt het geheel goed aansluiten bij het ge stelde doel. "Het is een beetje commerciëler dan het cabaret, maar je bereikt nu wel een breder publiek. Met de verkoop hopen we een gedeelte van de verkeers- tuin te financiëren in het nieuw te bouwen instituut voor geestelijk gehandicapten in Zoeterwoude. In deze tuin wordt in besloten kring met verkeersobstakels ge fietst en gestept" Het ligt in de bedoeling dat op 1 oktober de eerste paal geslagen gaat worden voor dit instituut. De plaat zal op 28 september in "Huize de Weipoort overhandigd worden. Een tientje van de 17,50 gulden die de plaat moet gaan kosten is voor de tuin bestemd. De rest moet de productiekosten zo'n beetje dekken. ROEL ZAADNOORDIJK Han Kapaan bezette vier van de negen om- en ommetjes: Sonate van Emanuel Bach (de begelei ding wilde wel een lichtere tint), een verrassend mooie Fantasie van Krebs, een prachtig Piece van Fauré (fijn gevonden orgel registratie daarbij) en een Air Pastoral van Eugene Bozza (hui dig dirigent van de Parijse Ope ra comique), een allerfraaist con- certstrek. Han Kapaan heeft de volle rijping van zijn hobo-spel bereikt, zijn toongeving en voordrachtsop- bouw staan gedoopt in het onver getelijk voorbeeld van zijn magi strale leermeester Jaap Stotijn. Een nobel, hoogbekwaam schal meien. kees VERHOEF. Zaterdag Sanders, Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, vanaf 21 Vlietweg, opening clubgebouw tuin- groep Oostvliet, 10 uur. Tom Menken-hal, reggae-festival, 17-22 Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoetingscentrum voor Tom Menken-hal, reggae-festival, 14-21 Frans Halsplantsoen, Voorschoten, kuipje steken te water, 11 uur. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Kantine NEM, ingang 5 Meilaan, ruil- en veilingavond van "De Postzegelvrien den", 20 uur. Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateur- fotografie, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer en vervoer, 17.15 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën, 20. uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm, tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): R. M. G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): R. van Leeuwen, Hooi gracht 48a, tel. 133834; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wijk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier): van zaterdag 10 tot zon dag 8 uur vm.: W. Schellekens, Pagani- nistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 tot 24 uur A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - L. Middendorp/P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070. Zater dag en zondag spreekuur van 12.30-13 Oegstgeest - H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. van Dam, Palestrina- laan 29, tel. 3960 (zaterdag); B. van Beu- sekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10-17 augustus door Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, Leiden, tel. 071-763134; Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3398. Dierenartsen Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling/Roest/Helden G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 071-890405; Weekendregeling dierenart sen Krol/v. Gool/Vestjens: J. Vestjens, Rijn en S'chiekade ,23, Leiden, tel. 071-144323. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. FIOM Fiom, bureau voor hulpverlening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap, Noordeinde 40B, tel. 144715. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05- Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. VALKENBURG - Maakt een ver breding van de Hoofdstraat in Valkenburg tot zes meter het verkeer daar nu veiliger of niet? De gemeente zelf vindt van wél. De provincie van niét. Dat bleek gisteren in Den Haag tijdens een zitting van de Raad van Sta te. LEIDERDORP - Het inwonersaantal van Leiderdorp stijgt nog steeds. Dit komt vooral doordat de wijken aan de rand van de gemeente steeds worden uitgebreid met nieuwbouwhuizen en flats. In de laatste 10 jaar zijn er bijna 4.000 woningen bijgekomen. Het woningbestand is daar door gegroeid Van 2.894 huizen in het jaar 1969 tot 6.882 in 1979. Er zijn in die periode ruim 9.000 mensen bijgekomen (11.469 in 1969, 20.576 in 1979). In verhouding is het aantal nieuwe huizen sneller gestegen dan het aantal inwoners. Dit heeft tot gevolg dat de woningbezetting de laatste jaren sterk is gedaald. Globaal genomen kan er gezegd worden dat er nu in elk huis te Leiderdorp één persoon minder woont dan 10 jaar geleden. Eigenlijk is deze ontwikkeling niet zo vreemd. Allereerst is het tegen woordig de tendens minder kinderen per gezin te hebben. Ook groeit het aantal mensen dat zich wil beperken tot een 'e'en- of tweepersoonshuis houden. In Leiderdorp is hiermee bij de bouw van nieuwe woningen rekening gehouden. De gemeente verwacht dat de woningbezetting ook in de komende jaren nog zal zakken. Dit valt op te maken uit het Leiderdorpse woningpro gramma. In dit programma is een behoorlijk aantal huizen voor kleine huishoudens opgenomen. Zet de ontwikkeling zich voorlopig in hetzelfde tempo voort, dan is een woningbezetting van 2,7 in het jaar 1986 waarschijnlijk. Harry Diederiks op de plek waar het nieuwe instituut wordt gebouwd. (Aan de StompwijksewegDe tekening op de LP is gemaakt door een bewoner van Huize Weipoort. t in Valkenburg die het gemeentebestuur in tegenstelling tot het provinciale bestuur graag tot zes meter. De Hoofdstraat verbreed zou zien t

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2