André Bolhuis: Rentree na 'Vat langere pauze Hugo Ekker zorgt voor surprise op Roomburg FAVORIET MICHIEE SCHAPERS UIT TOERNOOI GEWERKT Testwedstrijden tegen Pakistan prestigezaak voor hockeyers Raas hervindt vorm in Westduitse ronde REGEN SPELBREKER BIJ JEUGDTENNISTOERNOOI ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1979 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Juist op tijd brak de zon door op tennispark Roomburg. Omdat er donderdag door de zeer slechte weersmstandig- heden helemaal niet ge speeld kon worden, mocht er geen spatje hemelwater op het toch al doornatte gravel vallen om de open Leidse kampioenschap pen niet in het honderd te laten lopen. Zover kwam het niet, alhoewel de wed strijdleiding om de be langrijkste partijen te la ten doorgaan tot het afge lasten van het heren en damesdubbel C moest be sluiten. In herenenkel A viel er een dave rende verrassing. Hugo Ekker, als eerste geplaatst in de B-cate gorie, bewees dat een als nummer één geplaatste speler niet altijd tot de finales behoeft door te dringen. De 18 jarige Amster dammer presteerde het om de geplande finalist Michiel Scha pers het toernooi uit te kegelen. Deze Leimonias speler toonde in de eerste set weliswaar zijn kun nen (6-3) maar vervolgens nam de hondsbrutale Ekker het initiatief en dreef zijn boomlange oppo nent in het nauw. Ekker zege vierde in de tweede set met overmacht: 1-6. In de derde, te vens beslissende set hielden bei de spelers elkaar aardig in even wicht maar in de beslissende fa se, toen Schapers zich niet meer geheel fit voelde, toonde Hugo Ekker zich koelbloedig: 8-6. Enkele uren voor deze confrontatie had de Popey-speler de grootst mogelijke moeite met Herman van der Capellen in het B-toer nooi. De Forescate'r won de eer ste set met 6-3 en nam vervolgens een riant lijkende 5-4 voor sprong. Bij de stand 30-30 plaat ste Van der Capellen een ver keerde drop-shot en kreeg de re kening daarvoor in de vorm van een 7-6 (na een tiebriek dus) ge presenteerd. Ook in de derde set had Van der Capellen winstkan sen maar Ekker liet zich niet meer verrassen. Klasse In de avond moest Hugo Ekker voor de derde maal op de dag aan treden voor de kwartfinales van het HEA tegen Hak. Ook in deze partij toonde de Amsterdammer voldoende klasse maar door de vermoeidheid was de finesse verdwenen. Ekker hield Hak nog tot 5-5 bij maar toen was het ge beurd met de Popey-speler. Via 7-5,6-1 werd Ekker eervol uit het A-toernooi gewerkt. Voor de hal ve finales plaatsten zich René Boers die de zeker niet onbeken de Fried Schmitz deklasseerde: 7-5, 6-2. Via winstpartijen op Joop Driessen (6-4, 6—4) en Hans Adama van Scheltema (6-1, 6-1) plaatste de als tweede geplaatste Marian Laudin zich voor de halve finale. Deze gevluchte Tjechos- lowaak toonde nog voldoende capaciteiten, al gaat het allemaal wat minder snel, om dergelijke spelers als Driessen en Adama van Scheltema een kansloze ne derlaag te presenteren. De partij René Gorter-Gerbrand Appel boom, die als vierde geplaatste Mentink uitschakelde, moer de vierde halve-finalist opleveren. Woordenwisseling In het herenenkel B liep de partij tussen Marinus Brooshoofd en de als vierde geplaatste Arnold van der Capellen meer dan eens uit de hand. Beide spelers wilden koste wat het kost niet van elkaar ver liezen. Lijnballen werden door Brooshoofd evenals Arnold van der Capellen meer dan eens ver keerd beoordeeld waardoor er af en toe een fikse woordenwisse ling ontstond. Roomburg speler Brooshoofd zegevierde in de eer ste set maar moest in de tweede set met 6-3 capituleren. Ook in de beslissende set bleven de twee bakkeleien. Brooshoofd leek na een 4-3 voorsprong de beste pa pieren in handen te hebben maar zijn hoofd raakte na een balinci dent (Van der Capellen wilde per sé met nieuwe ballen spelen, die hij dan ook kreeg) zo 'broos' dat Van der Capellen gemakkelijk via 6-4 de'partij op zijn naam kon brengen. Later op de dag plaatste de Forescate-speler, die plannen heeft om de club te gaan verlaten, zich via een gemakkelijke zege op Dick Bouman voor de halve fi nales. Naast Hugo Ekker en Arnold van der Capellen plaatste zich vrij onverwacht Theo van Rooyen (die Bram Madera elimineerde) en servicekanon Jon Visbeen (ten koste van Alfred Gelevert). In het damesenkel A waren er geen verrassingen te bespeuren. De geplaatsten Marijke Schaar en Elly Vessies wisten zich ten koste van Ellen Driebergen (B-speel ster) voor de halve finale te plaat- In het herendubbel B kwam het als eerste geplaatste koppel Arnold van der Capellen/Hennv Koe mans niet in problemen. Het duo Bub van der Zee/Tako Janzen werd kansloos met 6-1.6-2 van de baan geveegd. Uitslagen: HEA: Michiel Schapers - Hugo Ek ker 6-3,1-6, 6-8, Hak - Ekker 7- 5, 6-1, Mentink - Appelboom 6-7, 2-6, Gorter - Van Erven 6-7, 6-2, 6-2, Laudin - Driessen 6-4, 6-4, Adama van Scheltema - Blom 6-1,6-1, Boers - Schmitz 7-5,6-2, Laudin - Adama van Scheltema 7-5, &-1. DEA: Elly Vessies - Ellen Drieber gen 6-0, 6-1, H. Taphoorn - Yvet- te de Ruyt 6-7, 7-6, 5-7, Ineke Kallenberg - Wendela Giel 6-2, 4-6, 2-6, Marijke Schaar - Wen dela Giel 6-2, 6-1, M. Albers - BernadetteSluyter 4-6, 6-3, 6-1. HDA: Gebr. Panmann - Bastiaans Hak 3-6, 4-6, Van Rooyen/Van Erven - Castelein/Veentjer 4-6, 1-6, Boers/Everaars - Castelein Veentjer 6-2, 6-4 GDA: Walhof/Veentjer - Bouwer/ Everaars 5-7, 4-6. HEB: Ekker - Herman van der Ca pellen 3-6, 7-6, 6-3, Arnold van der Capellen - Brooshoofd 1-6, 6-3,6-4, Gelevert-Steensma 6-7, 6-4, 6-3, Van Rooyen - Van der Meer 6-2, 6-2, Arnold van der Ca pellen - Bouman 6-3, 6-2, Gele vert - Visbeen 4-6, 4-6, Madera - Van Rooyen 0-6, 4-6. DEB: Ellen Driebergen - Ineke Kallenberg 6-0, 6-1, Bernadette Sluyter- Maureen Meyer 6-3,6-1 HDB: Arnold van der Capellen/ Koemans - Janzen/Van der Zee 6-1, 6-2, Brooshoofd/Visbeen - Haazebroek/Van Marwijk 6-1, 6-0, Bollerman/Bouman - Van Maren/Simons 6-2, 6-1, Meyer/ Vergoed - Harris/Poetert 4-6,6-1 5-7, Gebr.van der Meer - Herman van der Capellen/Madera 4-6.4-6. GDB: Visser/Koemans - Consen- heim/Peters 6-3, 4-6, 6-3, Hees termans/Bruin - De Groot/Vroe- gop 6-4, 6-3, Van der Koogh Pasma - Van Wijk/Bosch 6-2,6-3 DDB: Van de Ruyt/Visser - Kallen- berg/Verdegaal 6-0, 6-3, Drieber gen/Giel - Meyer/Schouten 6-2, 6-0. HEC: Snik - Kantebeen 6-3, 7-6, Salman - Wolterink 7-5, 1-6, 4-6. Slavenburg - Ruysenaars 1-6, 2-6, Tonjann - Staal 6-1. 6-0, Jonkheer - Kuyk 3-6, 2-6, Snik - Van Offeren 6-3, 7-6, Goemans - Wolterink 6-7, 1-6. DEC: Karl - Guyt 6-2, 4-6, 4-6. Bakker- Lafav Bakker w.o.. Wes terhout - Vroom 4-6, 0-6, Dem- mink - Gijsouw 6-2, 6_ UTRECHT - Met het oog op de Olympische Spelen in Moskou heeft de Koninklijke Nederland se Hockeybond een zeer intensief trainingsprogramma samenge steld, waarmee in feite in april van dit jaar al een begin is ge maakt. Nederland werkte die maand eerst een serie interland wedstrijden in en tegen Maleisiè af en reisde vervolgens door naar Australië, waar in Perth werd deelgenomen aan een tien-lan- dentoernooi, met onder andere wereldkampioen Pakistan, India, Nieuw-Zeeland, Groot-Brittan- nië en Canada. De volgelingen van Wim. vain Heumen bereikten in dat toernooi de halve finales waarin zij evenals tijdens de we reldkampioenschappen in Ar gentinië in 1978 verloren van Pa kistan (5-2), dat later de eerste plaats opeiste door gastland Au stralië met 4-2 terug te wijzen. Pakistan, dat na het WK onder meer winnaar werd van de Azia tische spelen in Bangkok en het toernooi om de Champions Trophy in Lahore, is door de Ko ninklijke Nederlandse Hockey- bond uitgenodigd om in Neder land zes zogenaamde testwed strijden te spelen tegen het Ne derlandse team. Vandaag wordt daarmèe een begin gemaakt in Groningen. Morgen wordt ge speeld in het Wagenstadion in Amstelveen waarna op 15, 16, 18 en 19 augustus achtereenvolgens wedstrijden worden afgewerkt in Utrecht, Rotterdam, Eindhoven en Amstelveen. Na deze wed strijdenreeks wordt eind augus tus, begin september nog deelge nomen aan een vier-landentoer- nooi in Brussel, terwijl voor ja nuari 1980 nog een toernooi in Pakistan op de agenda staat. Van de serie ontmoetingen tegen Pakistan wil vooral bondscoach Van Heumen een prestigeslag maken. Dat is op zich niet zo ver wonderlijk, want van de zes ont moetingen tegen Pakistan die onder zijn supervisie werden ge speeld, werd er niet één in winst omgezet. De minst plezierige herinnering is ongetwijfeld het verlies (2-3) in de finale van het WK in Buenos Aires. Dat er der halve revanche-gedachten leven in het Oranjekamp is niet onbe grijpelijk. De testontmoetingen tegen Pakis tan kunnen voor de bondscoach eveneens een goede indicatie zijn hoe zijn sterk gewijzigde selectie er met het oog op Moskou voor staat. Want, hoewel de Interna tionale Hockey Federatie (FIH) pas in januari 1980 definitief be slist welke landen naar de Spelen zullen worden afgevaardigd, is vrijwel uitgesloten dat Neder land geen acte de presence zal geven. En aangezien het hockey team, evenals voor het WK in Ar gentinië, ongetwijfeld geen ge hoor zal geven aan het oproepen van actiegroepen in ons land om de spelen vanwege de misstan den in de Sowjet-Unie te boycot ten, staat het nu wel vast dat Ne derland niet in Moskou zal ont breken. André Bolhuis: Moskoudaar wil ik heen UTRECHT (GPD) - Topsporters zijn een beetje gek. Welk welden kend mens pijnigt zichzelf in ruil voor een grijpstuiver of een vleugje vergankelijke roem? Na de Tour de France vult de „top tien" de zakken via ritjes om de kerktoren, na een wereldkam pioenschap voetbal verhuist de elite naar een steenrijke club om en passant een bedrag van zes cij fers op de bankrekening te laten bijschrijven. Er zijn vele voor beelden, waarbij de grootte van de winstsom afhankelijk is van het levensgevaar, maar in alle ge vallen wordt er stevig aan de weg getimmerd. In schrille tegenstel ling staat de man of vrouw die zijn sportactiviteit pas dan kan bedrijven als de dagtaak achter de rug is. Ook van hem wordt het uiterste verlangd. En het rende ment? Een verziekt examen, der ving aan inkomsten, hooguit een medaille en terugvallen in de anonimiteit. Zolang ik er plezier aan beleef, blijf ik het doen. Al die nevenza ken interesseren me minder". De enige beweegreden voor de 32-ja- rige Utrechtse tandarts André Bolhuis om terug te keren in het milieu waaruit hockeybonds- coach Wim van Heumen zijn groep kiest die volgend jaar in Moskou moet zorgen voor een medaille. De 105-voudige international is vanaf 2 april 1978 weggeweest. De verloren finale om het we reldkampioenschap in Buenos Aires was zijn laatste contact met tophockey. Een gedwongen af scheid, zoals hij zelf zegt. „Ik maak dus geen rentree, ik heb een langere pauze achter de rug". Wat alles te maken had met een slepende hernia. Uiteindelijk belandde hij, evenals collega Hans Jorritsma, op de operatieta fel. „Bolle", zoals de „gemeenste speler ter wereld", door zijn teamgenoten wordt genoemd, was afgeschreven. Een glanzende carrière was afgesloten. „Ho ho, dat mogen anderen mis schien hebben gezegd, ik heb al tijd geloofd in een terugkeer. Ik ben heus niet de enige sportman die aan zijn rug is geholpen. Zoiets unieks is het niet. In over leg met mijn arts kon ik rustig weer beginnen. Dat ik buiten het competitieveld ben gebleven, lag aan priv-omstandigheden. Door dat mijn dochtertje van vier ern stig ziek werd, ben ik een tijdje gestopt, maar niet met de bedoe ling er een punt achter te zet ten". Ook zijn vereniging Kampong zag hem na een incidentele training niet meer opdagen. En toen kwam ineens het besluit „Ik kom terug", klonk het vastbera den. „Niet om mezelf te bewijzen, maar simpel om het feit dat ik nog zo verdomd graag hockey. Het klinkt velen wellicht vreemd in de oren, maar Alma, mijn vrouw, miste het ook. De sfeer, de gezel ligheid. Dat viel ineens weg. In een jaar bemerk je dat. Nou, toen stond mijn besluit vast en heb ik Wim van Heumen tijdens een toevallige ontmoeting gezegd: ik ben weer beschikbaar als je me nog nodig mocht hebben. Nou, dat had-ie kennelijk". Tot 2 sept. De Bossche bondcoach, die tot en met Moskou zijn werk aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Tilburg heeft neer gelegd (met goedvinden van mi nister Pais), meldt nadrukkelijk: „Ik denk aan André een zeer waardevolle kracht als voorstop per te hebben. Maar, hij krijgt in twee duels tegen Pakistan en tij dens het vierlandentoernooi in Brussel dat op 2 september af loopt, de kans om zich waar te maken. Na die datum krijgt hij te horen of ik hem kan gebrui ken". Bolhuis vult aan: „Die beslissing is dus aan Van Heumen, maar als ik zelf voel dat ik het niet kan red den, stap ik op. Vergeet niet dat ik in een enorm moeilijk parket ben verzeild. Donderdag hebben we tegen Ierland gespeeld. Dat zegt me niets. Na een jaar verstoken te zijn geweest van wedstrijdhoc- key, word ik tegen de wereld kampioen ingezet. Drie wedstrij den in vier dagen en in Brussel nog eens drie dagen achtereen. Van een gerichte opbouw is dus geen sprake. Het is pompen of verzuipen, want ondanks de rou tine die ik heb, ben ik de echte feeling kwijt. Dat merk ik al in trainingspartijtjes. Daar komt nog bij dat ik na de eer ste twee wedstrijden van de zes die we tegen Pakistan spelen met vakantie naar Spanje ga. Mijn dochter moet naar de zon, heeft de dokter bevolen. Die vakantie was al eerder gepland dan de testserie tegen de Pakistani. Ik heb Van Heumen gezegd dat ik wegga. Dat hoeft hij, zij het met tegenzin, geaccepteerd, maar ik voel ook wel aan dat het mijn po sitie niet versterkt". Twijfel i zekere twijfel te bespeu ren bij de Stichtse „bikkel". Het niet zeker zijn van jezelf. Een ei genschap die hem vreemd is, omdat hij een grote dosis onver zettelijkheid uitstraalt. In Argen tinië slikte hij de pijn van een ge broken middelvinger weg om Pakistan - tevergeefs - van de gouden medaille af te houden, in de halve finale tegen Australië dook hij binnen een minuut de eerste goal binnen en vijfjaar ge leden in Amstelveen voorkwam hij met een inmiddels steeds mooier wordende snoekduik de winnende goal van India. Type rend voor zijn instelling. Gevolg ook, een wrijving met zijn ploeggenoten. „Anders waren we wereldkampioen geweest", is het enige dat hij kwijt wil als de Haags-Utrechtse „vete" wordt aangehaald. „Die bestaat niet. Alleen hebben we wel eens ver schil van mening over het te spe len patroon. Ik wil zelfs beweren dat de verhoudingen binnen de ploeg nog nooit zo goed zijn ge weest als nu. In één woord opti maal. Heus, ook met Ties Kruize en Wouter Leefers. Al die verha len over stromingen en onenig heden, zijn onzin". Terug naar de twijfel. „Tja, mag het. Ik speel van 1970 in het Neder landse team. Ik weet wat het is om op wereldniveau te acteren. Nou ben ik een jaar weg en moet me in een absurd korte periode waarmaken. Daar komt het op neer. Je denkt toch niet dat ik Moskou ben vergeten. Daar wil ik graag heen, mijn derde Olympi sche Spelen meemaken. Maar. als het niet gaat, word ik er uitge- kiept. Zoals ik zei, ik speel nog zo graag..." - Maar, er staat niets tegenover. „Nou... Wie kan er zeggen dat hij HURTH (ANP)- De Profronde van West-Duitsland is bij de wedergeboor te een weinig spectaculaire gebeurtenis. Ook de vierde etappe, gewon nen door Jan Raas, veranderde niets aan het klassement. Didi Thurau behield de leiding met één minuut en 18 seconden voorsprong op Aad van den Hoek en twee minuten 35 seconden voorsprong op oud-wereld kampioen Francesco Moser. Het is duidelijk dat deze voor het eerst sinds 1962 weer gehouden profron de een Duitse winnaar op moet leveren. Vrijwel het complete peloton heeft zich bij dit gegeven neergelegd en profiteert verder van de rijkelijk aanwezige start- en prijzengelden. De profronde van West-Duitsland is dan ook niet veel meer dan een demonstratie onder het mom van een echte wedstrijd. Tot nu toe is iédereen tevreden gesteld. Thurau leidt het klassement, Thaler won al een etappe, terwijl de enige Duitse profploeg met de etappewinst van de Zwitser René Savary ook al een succesje boekte. Moser De enige, die zich niet bij het leiderschap van Thurau neerlegde was Francesco Moser. De Italiaan maakte gisteren 23 seconden van zijn achterstand goed tijdens de tussensprints met tijdvergoeding, maar hij deed geen serieuze aanval om Thurau nog in moeilijkheden te brengen. De enige serieuze ontsnappingen van gisteren kwam op naam van de Zwitser Joseph Wehrli, die 200 kilometer voorop reed meteen maximale voorsprong van dertien minuten, en van Jan Raas tijdens de laatste kilometer. De Zeeuw, die naar zijn topvorm voor het wereldkampioen schap toewerkte, plaatste zijn bekende demarrage en was daardoor twee seconden sneller bij de eindstreep dan het sprintende peloton. Het was Raas' dertiende overwinning van 5. Klaus-Peter Thaler (Wdl) z.t., 6. Aad van den Hoek (Ned) z.t., 7. Francesco Moser (Ita)z.t., 8. Wladimiro Panizza(Ita)z.t.,9. Fndolin Keller (Zwi)z t 10. Gerrie Knetemann (Ned) z.t., 11 Bert Scheuneman (Ned) z.t.. 24. Didi Thurau (Wdlz.t.. 35. Cees Priem (Ned) z.t.. 40. Fedor den Hertog (Ned) z.t., 41Martin Havik (Ned) z.t.46. Bert Pronk z.t ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Didi Thurau (Wdl) 22.42.13, 2. Aad van den Hoek (Ned.) op 1 min. 18 sec., 3. Francesco Moser (Ita) op 2.35, 4. Danny Clark (Aus) op 4.15. 5. Gerrie Knetemann (Ned)op 4.28.6. Ludo Peeters (Bel) op 4.31.7. Ferdi van den Haute (Bel) op 4.418. Gody Schmutz (Zwi) op 4.50,9. Eric van de Wielc (Bel) op 4.56, 10. Fedor den Hertog (Ned) op 4.56. Lubberding alle werelddelen heeft gezien? Vele beroemd- en bekendheden de hand heeft gedrukt? En ga maar door". - Financieel word je er niets wijzer „Als ik dat zou willen, stond ik nu, op dit moment, tanden te repare ren en kiezen te vullen. Kijk, als je dat als levensdoel hebt gesteld, moet je alleen maar werken. Ik vind het heerlijk dat ik nu ook nog wat anders kan doen. Enkele jongens hebben uitgerekend dat we tussen heden en het vertrek naar Moskou tussen de 130 en 150 wedstrijden moeten afwerken, in clubverband en met de selectie. Dat komt neer op één duel per twee en een halve dag. Toch zegt niemand neen". - Gevarep? „Ja, natuurlijk. Ik heb mijn handen moeten verzekeren. Daar moet ik mijn brood mee verdienen, maar ook dat van mijn assistenten. Toen ik in Buenos Aires mijn vinger brak, kon ik een maand niet werken. Toch moet er brood op de plank komen. Ik ben ook verantwoordelijk voor mijn men sen. Dat moet iïc zelf opbrengen. En. ik verzeker je dat die premie niet misselijk is, zelfs bij een maand eigen risico". - Je bent in 1973 wereldkampioen geweest, hebt zilveren en bron zen medailles, je hebt Europa- Cuptoernooien gespeeld. Waar om dan doorgaan? „Goud halen in Moskou zou mooi zijn. Ik heb in 105 interlands zes goals gescoord en er zes voorko men. Dat laatste getal wil ik graag opvoeren. Maar bovenal: ik heb er nog zo ontzettend veel plezier in. Als ik 2 september haal. haal ik Moskou. Misschien houd ik er dan wel mee op...." Henk Lubberding uit Voorst heeft gisteravond de profronde van Pijnac- ker gewonnen. Na 120 kilometer versloeg de Nederlandse kampioen voor 25.000 toeschouwers Roelof Groen in de eindsprint. De profronde van Pijnacker kreeg aldus dezelfde uitslag als de ronde van Heerhugo- waard, afgelopen zondag. Lubberding en Groen ontsnapten in Heerhu- gowaard eveneens kort voor het einde uit het peloton. Maria van Vlimmeren heeft gisteren de leiding heroverd in de Ronde van Kempen voor amateurs in België. Van Vlimmeren maakte deel uit van een kopgroep van zeven renners, die bijna zes minuten uitliep op het peloton. In het algemeen klassement had Van Vlimmeren een voor sprong van één minuuten drie seconden op de Belg Benny van Brabant. EINDHOVEN (ANP) - De regen heeft het verloop van de tennis toernooien om de Nederlandse kampioenschappen voor junio ren tot en met 16 jaar in Goirle en tot en met 18 jaar in Eindhoven danig vertraagd. Noodgedwon gen heeft men nu moeten besluiten dat beide toernooien pas morgen in Eindhoven zullen worden afge sloten met de finales. Gisterochtend werd in Eindhoven het een dag eerder afgebroken programma voor de categorie tot en met 16 jaar van Goirle ver volgd met de halve finales. Bij de meisjes bereikten Mariene de Wouters en Alice hembeek de eindstrijd. Mariene de Wouters WOH met 6-1 6 2 van YvettcFtuCU Alice Lembeck versloeg Annema- rie Jurg met 6-3 7-6. In de kwart finales was de als tweede ge plaatste Mirjam de Groot verras send uitgeschakeld door Anne- marie Jurg (7-5 4-6 4-6). Bij de jongens tot en met 16 haalden titelverdediger Eric Wilborts en Bernard van Poelgeest de finale. Wilborts won in de halve finales met 6-2 6-3 van C/iv en Van Poelgeest bedwong rassend de als tweede geplaatste René Moos met 3-6 6-3 6-2. In de categorie tot en met 18 jaar kwam het schema voor de kwart finales rond. De paring voor vandaag is: Marianne v.d. Torre- Alice Lembeck, Inge Cu pers- Marlene de Wouters. Karin Moos- Henny Fehling, Nanette Schutte- Yvette den Bieman. Bij de jongens raakte het schema verder achterop. Slechts drie spelers waren gisteren zeker van een plaats bij de laatste acht: Eric Wilborts, René Moos en Bernard van Poelgeest. Ji Coi Amerikaans Tenniskampioen op verharde banenis in de derde ronde van de strijd in Indianapolis liium uit geschakeld door de Hongaar Balasz Tarozy.Connors had in de derde en beslissende set een ach terstand van 2-5 en kreeg een wedstrijdpunt tegen op 4-5 Hij doorstond echter de moeilijkhe den en won ten slotte met 5-7,6-1 John mcEnroe. na Connors als tweede geplaatst, kwam heel wat gemakkelijker in de kwartfina les. Hij versloeg Ricurdo Ycazu Ecuadormet 6-1 en 6-1. r Het koppel Arnold van der Capellen r)/Henny Koemans, dat in de strijd op de open Leidse kampioenschappen ngeslagen bleef. Beide spelers zijn overigens van plan om van Forescate naar De Metselaars over te stappen

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13