Trofee Be Fair naar Telstar Garantie tot1992v Thaler klopt Thurau op geboortegrond Honkbalstrijd financieel succes "Tillers" uit Duitsland bij Spartaan UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? mui] n m'i 11 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1979 SPORT PAGINA 15 Van Staveren: hoofdprijs SNEEK - Ondanks de vrij harde wind op de laatste dag van de Sneekweek zijn behalve in de 30 kwadraatklasse, die ongeldig werd verklaard, nagenoeg alle boten gefinisht. De teamwed strijd in de Regenboogklasse werd uiteindelijk gewonnen door Friesland met 94.25 tegen 97 puni- ten.In nagenoeg alle klassen werden de winnaars op de laatste dag ook de hoofdprijswinnaar over de zes wedstrijddagen. Een uitzondering daarop vormde de Regenboogklasse. De laatste wedstrijd werd gewonnen door Harry Amsterdam uit Sneek, die daarmee voor de enige indivi duele Friese zege in deze klasse zorgde. Jan van Staveren uit Leimuiden werd de superieure hoofdprijswinnaar, hij finishte in drie van de zes wedstrijden als eerste. Bodegraven uit Nieuw koop won de 16 kwadraatklasse. DEN HAAG - De eerste lotto van augustus, nummer 31, heeft één winnaar opgeleverd, die bruto een bedrag van bijna 550.000 gul den ontvangt. De 'cijfers' van lotto 31 zijn: inleg 2.7Q6.342.00 en een prijzenbedrag van 1.381.882,09 gulden. De prijzen worden als volgt ver deeld: eerste prijs: een winnaar, 546.299,00, tweede prijs: acht winnaars, 16.068,90, derde prijs: 127 winnaars, 1.518,30, vierde prijs: 5837 winnaars, 44,00, vijf de prijs: 14.307 winnaars, 17,90. DORDRECHT (GPD) - DS'79 wil het voetbal voor de regio Drechtsteden behouden zien. Niet alleen heeft de club zich onder de bezielende leiding van de heren Nico de Vries, voorzitter van het interim- bestuur, en Gerard Bouwer, secretaris, ontdaan van alle schuldenlast maar men heeft tevens een plan ont worpen dat zijn vruchten binnen enkele jaren af zal moeten gaan werpen: een voetbalschool voor spelers in de leeftijd variërend van 16 tot en met 19 jaar die zal worden geleid door Frans de Munck. Wat het meest aan deze voetbalschool opvalt, is wel dat die volledig afhanke lijk zal gaan functioneren van de A-selectie van DS'79. Secretaris Gerard Bouwer: "Het zal velen misschien verbazen waarom wij die jonge spelers niet met de A- selectie willen confronteren. Welnu, ons standpunt is erg DS '79 richt blik op de toekomst eenvoudig: wij trachten te voorkomen dat die jongere spelers zich aan het resultaat moeten gaan onderwerpen. Jonge spelers moeten de ge legenheid krijgen naar een bepaald niveau te groeien, ze moeten niet ineens voor de leeuwen worden gegooid. En met de plannen van het Bud get Bewakings Instituut (BBI) In ons achterhoofd - bezuinigen om een sluitende begroting te kunnen waar maken, wat dus zoveel bete kent als het minder contrac teren van spelers - is dat jeugdkader dus erg belang rijk geworden. Clubs die vroeger dertig spelers onder contract hadden, en nu terug zijn gegaan naar ongeveer twintig, kunnen hun spelers bij ons onderbrengen. Wij zijn inmiddels al een over eenkomst aangegaan met FC Utrecht en Sparta omtrent het uitlenen van spelers. En dat loopt erg soepel." Gerard Bouwer benadrukt dat DS'79 niet te regionaal aan het werk is. "Dacht ik niet. In de agglomeratie van de Drechtsteden wonen onge veer 200.000 mensen. Daar moet toch genoeg publiek uit te halen zijn. Vandaar dan ook, dat we regelmatig con tact zullen onderhouden met de amateursclubs in de buurt. Dat deze werkwijze resultaat zal gaan opleveren, daarvan ben ik overtuigd. Nu al zijn meer dan 1600 sei zoenkaarten verkocht. Dat is toch al meer dan het gemid delde aantal toeschouwers van het vorige seizoen." ADVERTEN/IE Dat kan. doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad. Julianastraat 19. Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad. Witte Singel 1Leiden. Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). BAD HOMBURG (ANP) - Didi Thurau kan niet winnen op zijn geboortegrond. Na twee nederla gen in de semi-klassieker rond om de Henninger Toren (Knete- mann en Willems), was er ook in de derde etappe van de Ronde van West-Duitsland, die in Bad Homburg, vlak bij zijn geboorte stad Frankfort, eindigde, geen overwinning voor hem wegge legd. De derde etappe werd zeer tot zijn verdriet gewonnen door zijn aartsvijand Klaus-Peter Thaler uit de ploeg van Peter Post. Tha ler won de sprint van een kop groep van drie met verder de Belg Flip van den Brande en de Ita liaan Luigi Zuanel. Thurau smaakte wel het genoegen in de gele leiderstrui Bad Homburg binnen te rijden. De twee Duitse kemphanen waren in de derde rit over 175 kilometer tussen Heilbronn en Bad Hom burg de actiefste renners. Twee maal was Thurau het eerst boven op bergtoppen, terwijl Thaler twee tussensprints met tijdsver- goeding op zijn naam schreef. Dat deed hij door negentig kilo meter voor het einde in een kop groep van drie te ontsnappen. Zijn metgezellen vielen vrij snel te rug. Thaler ging door en kreeg veertig kilometer voor het einde gezelschap van Zanuel en Van den Brande. De sprint won hij ondanks de eerder geleverde in spanningen afgetekend. De uitslag van de derde etappe: 1. Klaus-Peter Thaler Wdl.) 175 km in 4 uur, 15 min. 47 sec., 2. Flip van den Bran de (Bel) z.t., 3. Luigi Zuanel (Ita) op 6 sec., 4. Jan Raas (Ned) op 26 sec., 5. Noel de Jonckheere (Bel) z.t, 11. Bert Scheune- man (Ned) z.t., 26. Francesco Moser (Ita) z.t., 28. Aad van den Hoek (Ned) z.t, 32. Didi Thurau (Wdl.) z.t., 44. Priem, 59. Knetemann. Algemeen klassement' 1. Didi Thurau (Wdl 15 uur, 3 min. 43 sec., 2. Aad van den Hoek (Ned) op 1 min. 12 sec., 3. Francesco Moser (Ita) op 2 min 58 sec., 4. Gerrie Knetemann (Ned) op 4 min. 22 sec., 5. Danny Clark (Aus) op 4 min. 23 MC. Lonk Sanders op weg naar NIET INVULLEN NIET INVULLEN Clientnr Wi|knummer Opzending is gratis in Nederland en Belgie Overige landen 1 90 per dag Bk De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording ne- W men voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw vakantieadres. Klaus Peter Thaler: sprintwinst. WADDINXVEEN - Excelsior bleek gisteravond op sport park De Sniep de derde tegenstander van formaat die zich in de stugge volharding van de Be Fair-defensie verslikte. Het schamele optreden van de kersverse ere-divisionist resulteerde in een minimale 0-1 overwinning. De trofee met de bijbehorende prij zen van het Waddinxveense ne- derlagentoernooi gaat dan ook naar Telstar dat vorige week eveneens moeite had met de ver dedigende zwart-witte muur 0-2. Trainer Nico Gottenbos kan de competitie met vertrouwen te gemoet zien. Van zijn voorhoede hoefde hij vooralsnog weinig te verwachten tegen de professio nals maar verdedigend gaf men geen krimp. De doelmannen Goos van Vliet en Kees Verhoef werden enkel van afstand be proefd en slechts één keer bleek dat effectief (Carlo van Tour, 0-1) ondanks snoeiende knaller van Dick Ernst en Tonny Pattinama. Aanvallend kwam Be Fair alleen in de tweede rondgang wat uit de verf, toen Wim Bron de spitsposi- tie innam. Dreigend waren zijn acties wel maar mede door de stringente bewaking van Patti nama niet werkelijk gevaarlijk. Dat Be Fair niet aan scoren toe kwam zal Gottenbos geen angst inboezemen. In oefenduels tegel verschillende andere verenigin gen toonde Be Fair al aan ook daarmee weinig moeite te heb- ben. Daarbij kan nog aangete- VOETBAL - Uitslagen van Ameri kaanse voetbalwedstrijden: Chi cago S.-Fort Lauderdale S. 2-0, New York Cosmos-Tampa Bay R. 4-3, Minnesota K.-Detroit E. 5-3, California S.-Edmonton D. 2-0, Houston H.-Tulsa R. 3-1, Atlanta C.-Washington D. 4-0, Dallas T.-New E.T.M. 3-0, San Diego S.-Portland T .5-3, Van couver W.-San Jose E 1-0. ATLETIEK - Roelof Veld (Daven- tria) heeft gisteravond de ronde van Ter Heye, een stratenloop over 12,5 km gewonnen, Henk Nugteren van AAC eindigde op de tweede plaats. kend worden dat de snelle Joop Schaap nog niet voldoende her steld is van een dijbeenblessure. In Nieuw Leusden won de eredivi sieclub PEC/Zwolle met ruime cijfers van Union SV. Dankzij doelpunten van Van 't Land (2x), Frandsen(2x), Israël, Hoekstra, Rasmussen, Hendriksen en Kamstra won de Zwolse club uit eindelijk mét 0-9. Ook Haarlem scoorde er tegen de amateurclub Didam'26 lustig op los. Niet minder dan tienmaal wisten de volgelingen van trai ner/quizmaster Barry Hughes te scoren. Er waren slechts 700 toe schouwers. Zaterdageersteklasser Baren- drecht hield SW op 0-0. Eerste- divisieclub Heerenveen versloeg amateurclub Harlingen met rui me cijfers; 0-9. De oefenwed strijd LFC-VUC ging niet door, omdat VUC geen elftal op de been kon brengen. Real Madrid heeft gisteravond in Brussel het internationale voet baltoernooi, dat ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van de Belgische hoofdstad werd ge houden, gewonnen. De Span jaarden versloegen in de finale na strafschoppen 1 FC Köln (Wdl). Na de reglementaire speeltijd was de stand: 1-1. De Westduitsers hadden bij de rust de leiding door een treffer van Littbarski (11e minuut). De ge lijkmaker van Real Madrid kwam van de voor de Spanjaarden spe lende Westduitser Uli Stielike, die vier minuten voor het eind signaal scoorde uit een hoek schop. In de strijd om derde en vierde plaats zagen 30.000 toeschouwers de Brusselse clubs Anderlecht en RWDM tegen elkaar spelen. An derlecht won met 4-1, na een ruststand van 1-1. tennisrecord? HAARLEM (GPD) - De voortdu rend neerstromende regen op de laatste dag heeft een geslaagde Haarlemse honkbalzesdaagse niet in de weg gestaan. Tenmin ste, niet in organisatorisch en fi nancieel opzicht. De 25.000 toe schouwers die in vijf dagen de kassa's passeerden, hebben vol doende geld in het laatje gebracht om in elk geval de kosten te kun nen dekken. Piet Tromp, voorzitter van het or ganisatiecomité: ,JZr is duidelijk meer publiek gekomen dan wij hadden verwacht. Vooral het be zoek van de middag wedstrijden is erg meegevallen. De overwin ning van de Nederlandse ploeg op de All Stars heeft extra publiek naar het stadion getrokken" Organisatorisch en financieel der halve een succes. Sportief gezien ligt de zaak anders. De Fighting Sycamores uit Indiana bleken van een zeer behoorlijk niveau. Van de Aztecs uit San Diego kan dat niet gezegd worden. Die ploeg is te zwak voor een evenement als dit. Natuurlijk was de Zesdaagse" primair een training voor de na tionale ploeg, maar het publiek verwacht van een internationaal honkbalevenement in het Pim Mulier-stadion nu eenmaal meer. Hoewel niet terecht, wordt auto matisch een vergelijking getrok ken met de Honkbalweek. Dat is niet alleen in Nederland het ge val. Zo kwamen bij het persbu reau AP over dit toernooi vragen binnen uit Japan en de Verenigde Staten. Waarom er bijvoorbeeld geen echt sterke ploegen waren uitgenodigd. Piet Tromp: ,JDat is natuurlijk voor ons een probleem. Maar de echte Honkbalweek wordt nu eenmaal om de twee jaar gehouden. Dit was gewoon een tussendoortje. De komende jaren hebben we dat probleem in elk geval niet. Vol gend jaar staat de elfde Honk balweek op het programma, ver volgens het Europees kampioen schap en dan de twaalfde „week". We hoeven dus pas weer in 1983 te gaan denken aan een eventuele wijziging van de formule" Voor de Honkbalweek van volgend jaar zijn de plannen nog niet vast omlijnd. Het eerste probleem is de planning van de data. In princi pe wil men starten op 9 of 10 au gustus, maar wanneer dat op be zwaren stuit bij de KNBSB in verband met de competitie, dan kan worden uitgeweken naar 12 augustus. In elk geval kan de slotdag niet later dan 19 augustus worden gepland, omdat vier da gen daarna in Japan het wereld kampioen schap van start gaat. Dat impliceert dat er vrijwel zeker geen Aziatische ploeg naar Haarlem komt, omdat de belang stelling voor een Europees toer nooi zo kort voor het WK in Tokio, zal ontbreken. De deelneming van Italië staat vrijwel vast, terwijl men ook in de Verenigde Staten wel oren heeft naar een voorbe reiding op het WK in Nederland. Verder staat Cuba zeer hoog op de verlanglijst. HILVERSUM - Elly Vessies en Louk Sanders, de titelhouders in het dames- en herenenkelspel, zijn voor het toernooi om de na tionale tenniskampioenschap pen (van 13 tot en met 19 augus tus op de Metsbanen in Scheve- ningen) als eerste geplaatst. Bij de dames is Marijke Schaar als tweede gerangschikt. Bij de he ren zijn achter Sanders geplaatst Paul van Min (juist teruggekeerd van een satellietcircuit in Brazi lië) Marc Albert (vorig jaar fina list) en de nationale indoorkam- pioen Theo Gorter. De 29-jarige Sanders lijkt op weg de zesde titel in successie. Daar mee zou hij het record van Tom Okker overtreffen. Dit jaar ontbreken Wouter Fok (polsblessure), Rolf Thung (toer nooien in Brazilië en de Verenig de Staten) en Maarten Keunen (enkelblessure). Frits Don is na een slepende blessureperiode weer van de partij. LEIDEN - De gewichtheffers van de LKV De Spartaan krijgen de gelegenheid hun krachten te me ten meteen Westduitse ploeg. De KSV 1884 uit Mannheim komt door bemiddeling van de Kracht- sportbond morgen naar Leiden voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Nederlandse clubkampioen. Bij de senioren doen mee John ten Brinke, Herman Filippo, Arie Swagers en Theo Sanders. De ju nioren zijn sterk vertegenwoor digd met jeugdinternational Jan Nieuwpoort, Peter Keizer, Wim v. d. Putte en de weer op record- jacht zijnde Dio Deegenaars. De ontmoeting vindt plaats in het clubgebouw van LKV De Spar taan in de Groenesteeg en begint om 17 uur. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. ADVERTENTIE Omdat wij alles in eigen hand houden, vanaf het met zorg selekteren van het hout, het drogen, het met liefde bouwen van het meubel, tot en met de aflevering bij u thuis, durven wij die lange garantie te geven van 12 jaar op het hout en de konstruktie. 12 jaar garantie Massief Europees eiken geloogd volgens oud recept ongekende service ook na jaren voorzien van eigen brandmerk

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15