Trekvaartweg toch dicht voor auto's Veidse agenda Eerste echtebad van Voorschoten krijgt vorm NA VEERTIG JAAR PRATEN: OPENING IN VOORJAAR 1980 Burgerlijke stand AUTO ZAKT DOOR STOEP Antiekdie ven slaan toe in Voorschoten STAD EN RAND DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklozen Advies Centrum, woe van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ-beweging, Noordeinde 2A, geopend ma. t/m vr. van 10-17 uur, klachtenspreekuur di. van 17-20 uur. Stadhuis, cie, volks huisvesting, 20 uur. Gemeente huis Oegstgeest, cie. financiën, 19.30 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21-24 uur. Stadhuis, fractie PvdA, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onderwijs, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. welzijn, 20 uur. ARTSEN LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wyk 1 (Mors- wegkwartier, noordbinnenstad, noor derkwartier en Groenoord): J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 120412; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) Y Groeneveld, Bnkkenwal 19, tel. 133834; wijk 3 (Waard, Professoren wijk, Tuin- stadwijk, zuidbinnenstad) E. Fogelberg, de Sitterlaan 18; tel. 132877. wijk 4 (Zuid West, Haagwegkwartier) H. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. leiderdorp - J. v. d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag) en F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Spreekuur van 12.30 tot 13 uur in ge zondheidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462 (zaterdag) en J. H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356 (zon- Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 3 tot 10 augustus door centraal apo theek Leiden, Breestraat 74, tel. 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tele foon 122444) gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor-den van de Rijn 134604 ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijn dijk - Gezondheidscentrum Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim tel 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. V-oor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouwelijk. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246a, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond>en Zoeterwoude. Dierenartsen Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260 Oegstgeest, tel. 153266; B. Broer Boshuizerlaan 26, tel. 764058. FIOM Fiom, bureau voor hulpverlening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap, Noordeinde 40B, tel. 144715. LEIDSCM DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05' Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Straffere maatregel van provincie nu inrij-verbod geen effect sorteert OEGSTGEEST - De Haarlemmertrekvaartweg in Oegst geest zal binnen twee weken geheel worden afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De maatregelen om de weg alleen tijdens de schoolspitsuren af te sluiten voor auto's (door middel van borden) blijkt niet afdoende te zijn ge weest. Teveel automobilisten negeerden de verbodsbor den, waardoor een extra gevaarlijke situatie ontstond, omdat de fietsers op die uren geen auto's verwachtten. LEIDERDORP- De belang stelling voor de vakantie-activiteiten die gisteren in gebouw "Sjelter" in Leiderdorp begonnen zijn, was vrij matig. Het mooie weer bleek voor de meeste kinderen een reden het zwembad te verkiezen boven bezigheden in het wijkgebouw. Met name gistermiddag teas het aantal deelnemers miniem. Opvallend was dat bij het goede weer zelfs de interesse voor het programma-onderdeel vissenslechts gering was. De kinderen die wel gekomen waren konden emailleren, lezen, met glas in lood werken (foto) en spelletjes doen. De organisatoren van de vakantie-activiteiten (allemaal vrijwilligers) verwachten dat de komende dagen meer kinderen zullen komen, omdat het weer opnieuw slechter wordt. Voor morgen staan er weer een heleboel creatieve onderwerpen op het programma. Morgenmiddag is een rommelmarkt. Gedeputeerde Diepenhorst heeft gisterochtend op het provincie huis in Den Haag een delegatie van de gemeentebesturen van Oegstgeest en Warmond meege deeld dat een volledige afsluiting voor auto's onontkoombaar is. Diepenhorst heeft dit plan van daag als een principeuitspraak door het college van Gedepu teerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie) laten Wethouder Thorn, één van de ver tegenwoordigers van het Oegst- geester gemeentebestuur in Den Haag, zei gisteravond tijdens de commissievergadering van openbare werken in Oegstgeest, dat de afsluiting evenwel een tij delijke oplossing is, voor een paar jaar. Ook Diepenhorst had er gis terochtend al op gewezen dat rond 1981 een reconstructie van deze weg verwacht kan worden De gedeputeerde liet weten dat bij een grote opknapbeurt van de Haarlemmertrekvaartweg de aanleg van een fietspad voorop staat. Tijdelijk Wethouder Thorn gisteravond: "Over enkele jaren heeft de pro vincie waarschijnlijk het geld om het nieuwe fietspadenplan uit te voeren. Voorlopig zullen bij de Haarlemmertrekvaartweg hek ken komen te staan waar beslist geen auto's doorheen kunnen. Ook zullen er op de hoek van de Abtspoelweg en de Haarlemmer trekvaartweg stoplichten komen, die een veilige oversteek voor de fietsers moeten garanderen" Het voorstel om de aangrenzende gemeente Warmond mee te laten betalen is volgens hem door deze laatste gemeente in. een eerder stadium van tafel geveegd. "Warmond betaalt haar tol al door het extra verkeer dat er doorheen zal moeten gaan. Daarom draait Oegstgeest alleen voor de kosten op. Voor de borden en verkeers lichten zullen we maximaal zo'n 25.000 gulden kwijt zijn" aldus Thorn. Warmond De gemeente Warmond heeft zich gisteren bij de beslissingen van Diepenhorst neergelegd. Toch blijft Warmond bezwaren hou den tegen de afsluiting, omdat men bevreesd is voor een toena me van het autoverkeer door deze gemeente. Warmond is nog steeds voorstander van het op delen van de weg in twee gedeel ten: éénrichtingsverkeer voor au to's en het andere "deel voor fiet sers, aldus gemeentesecretaris Zoetemelk van de gemeente Warmond. "Maar dit laatste vond men bij de provincie niet de gewenste op lossing. Na afweging van alle mogelijkheden heeft Diepen horst gekozen vóór een totale afi sluiting voor gemotoriseerd ver keer" LEIDEN - Tijdens de bouwvak- vakanie is uit de voormalige "Zoutkeet" aan de Oude Singel voor maar liefst 13.000 gulden aan sloopmaterialen gestolen. De sloper, een 40-jarige inwoner van Schipluiden, heeft gister morgen bij de Leidse politie aan gifte gedaan van diefstal van on geveer 4 ton lood en zink, een gró te hoeveelheid ijzer en hout van uit het pand dat al gedeeltelijk is gesloopt. LEIDEN - Op de hoek van de Blauwpoortsbrug en het Kort Galgewater is vanochtend een vrachtwagen met zijn rechter voorwiel door het trottoir gezakt. De vrachtwagen was aan het keren en kwam daarbij met de wielen op de stoep terecht. Volgens de politie was de stoep ter plaatse al enigszins verzakt. Er moest een kraanwagen aan te pas komen om de vrachtauto weer uit de stoep te trekken. VOORSCHOTEN - Het eer ste "echte" zwembad van Voorschoten begint vorm te krijgen. In april/mei van het komend jaar hoopt men het nieuwe overdekte zwembad met daarom heen een uitgebreid re creatieterrein in het ver lengde van de Richard Wagnerlaan te kunnen openen. Na veertig jaar praten over het al of niet bouwen van een bad in de gemeente Voorschoten, ging ik oktober van het vorige jaar dan toch de eerste paal de grond in. Het zwembad dat "Het Wedde" gaat heten, naar een riviertje dat in de middeleeuwen een functie vervulde als drinkplaats, gaat zo'n zeven miljoen gulden kos- ten. Naast het binnenbad met een wed- strijdbad (afmetingen 25 meter bij 15 meter) en een instructiebad van 280 vierkante meter, wordt buiten ook nog ruimte gemaakt technisch snufje waardoor luchtbellen in het water kunnen ontstaan. Onder hoge druk kan verder water in het bad gespoten worden waardoor een massage effect ontstaat. Het oude instructiebad in de Vliet- wijk wordt, zoals bekend, opge heven met de komst van het nieuwe bad. Wat de uiteindelijke bestemming moet worden van dit gebouw is nog niet duidelijk. Er is sprake van een gezond heidscentrum, maar ook de turn vereniging "Avanti" heeft wel belangstelling voor de ruimte. Vandalisme Volgens Korteleever is er van sabo tage bij de bouw van het zwem bad geen sprake. Hij noemt de regelmatig terugkerende vernie lingen "gewoon vandalisme". De uitvoerder van het zwembad, de heer Meydam, vroeg zich vorige maand af of de bouw gesaboteerd wordt, nadat voor de vierde maal de bronbemaling onklaar was gemaakt. Ook leek het er op dat de aard van de vernieling geen kinderwerk was voor een zogenaamde "spartel en plons gedeelte" Geen openluchtbad De heer C. Korteleever, hoofd van de afdeling sportzaken van de gemeente Voorschoten licht toe dat de twee waterplassen die bui ten komen beslist geen open- luchtbaden zijn. "Het kleine van 50 vierkante meter is geheel on diep en het grotere bad van 350 vierkante meter gaat van 40 cen timeter tot een diepte van 1.40 meter. Er komt dan ook geen duikplank" In de zomermaanden blijft het bin nenbad, naast de plassen buiten, geopend. Op het recreatieterrein komen ver der een midgetgolfbaan en (aan de gevel van het binnenbad vast- gebouwd) een verwarmd zomer en winterbassin. Het binnenbad zal met speciale hulpmiddelen worden uitgerust, zodat ook zwemmen voor bejaar den en gehandicapten mogelijk wordt. Er kunnen zelfs therapeu tische behandelingen worden uitgevoerd. Een zogenaamde i bekistingen: straks een gloednieuw (f 7 miljoen kostendzwembad in Voorschoten 'whirlpool" in het bad is een LEIDEN - Geboren- Alwin Jasper, z.v. W.J. van Harskamp en J. Sluijmer; Harpreet, z.v. S. Singh en M. Kaur; Jonathan Anne, z.v. A. Vondeling en E.P. den Hartog; Ker Chung, z.v. S.N. Ong en N.H. Hoong; Esther Roselynn, d.v. H.L.A. Erkelens en W. van Veld huizen; Henriëtte Elise Willemijn, d.v P.C. Franke en A.W. Oosterlee; Deb bie. d.v. W.J. Zwaan en W.J.M. Derk- sen; Hellen, d.v. W.J. Zwaan en W.J.M. Derksen; Leontien Augusta Elvire, d.v. H.C.M. Cammaert en O.C. de Smet; Sebastiaan, z.v. P P Cabri en T.A.C. Zuiderduin; Christiaan, z.v. J. Koekebakker en P. J. de Ruijter; Silvia Birgitta, d.v. W.A.A. Frank en G. Hen- nig; Maarten Nicolaas, z.v. W.C.J. Ver- sluijs en M.E. Vink; MargarethaMaria, d.v. R. Koudijs en E.C.M. Rijerse; Ro- salien Marie Cilia, d.v. F.J.A. Ouadek- ker en M.J.W. van Eekeren; Natascha Veronica, d.v. Y. Koekebakker en A.M. van Doom. Kim, d.v. E. van den Berg en J.C. van de Weerd; Janneke Jasmijn Godelief, d.v. V.J.W.M. Vroom en G.T.J. Manders; Sanne Ma- non, d.v. R.J. vam Asperdt en Y. van der Riet; Peter, z.v. J. van Duijn en I.A. Serdijn; Stephan, z.v. M.C. Wassenaar en M.A. Dekkers. Overleden: S. Kas- kowi, (1979); D. Veldhuizen van Zan ten, (1895) gehuwd geweest met E. Groenendijk; W.M. van der Plas, (1979); S.H.W Springer. (1906) ge huwd geweest met J. de Jong; B.M. Beemsterboer, (1979); M M. Erkelens (1906). Ondertrouwd: J.M.A. Biesheu vel en E. Gutlich; E.M. van Ingen en E. van Keppel; T. de Water en A.C. God- dijn; D.A. de la Rie en J.C. Maas; W.N. Timmers en J.P.van Hcyningen; E.A.H. Niggebrugge en E.J. van der Weg; C.J. Pelt en M.E.M. Kleinheren- bnnk; R.M. Eibers en R.E. Janssen; P. Moerland en P. van der Bent; C.J.J. Westerveld en C.A. de Stoppelaar; R.R Molenaar en A.M. Kuiters; A.J. Wijfje en Y. Jagel; P. J.M. van Steijn en A.Q.M.J. van Tol; E. van Raalte en H M. Buhrman; P. Ouwerkerk en M.J. Hulsman. Gehuwd: G.M. Pieterse en C M. Laterveer; T.B. van Kesteren en A. Mendes; M.J.L.M. Dekkers en A.A. Stofberg; A.T. Dijkstra en M. Rijsdam; C.A.J. van Beukering en C.F.M.L. Mi- chielsen; H. Oostrom en A.E. Blans- VOORSCHOTEN - De afgelopen nacht is in Voorschoten voor tienduizenden guldens gestolen aan antiek. De buit werd in twee huizen - één in de J.P. Coen- straat, en het andere aan het Ge rard Douplantsoen - door de da ders vergaard. Hoewel de wonin gen ver van elkaar verwijderd liggen, neemt de politie aan dat het hier om dezelfde daders gaat. Vermoedt wordt, dat het een bende betreft. De dieven hadden zich toegang verschaft door een gaatje in het raam te boren. Op deze manier konden ze bij de sluiting komen. De bewoners van beide huizen waren aanwezig en sliepen bo ven. Volgens de politie moeten de dieven hebben toegeslagen tus sen half twee en vijf uur 's mor gens. Hoewel men geen exacte omvang heeft van de schade, schat men de waarde toch op enige tiendui zenden guldens. VOORSCHOTEN - Aan de Treubstraat in Voorschoten is gisteren de bouw van 16 dure appartementwoningen weer hervat. De bouwvakkers konden na hun vakantie weer aan de slag om dit complex woningen, dat twee verdiepingen hoog zal worden, te voltooien. Op de begane grond komt een winkel. De prijzen van de appartementen, die in april volgend jaar klaar zijn, beginnen bij 150.000 gulden voor 2-kamerappartementen. De grootste woningen tellen drie kamers.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2