Winst en verlies voor Oranje honkbalploeg MA WH Yan der Feen sterkste in Katwijk In Haarlemse honkbalzesdaagse Win Remmelswaal: eerste Nederlander in de major leaque Medailles voor Ernie Meyers en Van der Kar Israëliër Glickstein pakt prijs en punten in Masterstoernooi MAANDAG 6 AUGUSTUS 1979 SPORT HAARLEM (GPD) De eerste Haarlemse honk balzesdaagse, die vooral als voorbereiding geldt voor het Nederlandse team op het Europees kampioenschap, is voor de Oranjeploeg niet al te florissant begonnen. Dat was niet in de resul taten terug te lezen. Zaterdagmiddag verloor de ploeg van bondscoach Hamilton Richardson met 0-1 van de Dutch American All Stars en gisteren werd met 4-2 gewonnen van de Aztecs, de equipe van de universiteit van San Diego. Alphians voor dertiende maal naar nederlaag ALPHEN AAN DEN RIJN - Al- phians heeft gisteren ook z'n der tiende wedstrijd in de district eerste klasse van Den Haag verlo ren. De Alphense honkballers moesten deze keer het hoofd bui gen voor streekgenoot Gouda: 9-16. Alphians heeft in het aantrekkelij ke duel weliswaar kansen gehad om tot tweemaal toe een voor sprong te nemen, maar de kracht om op dergelijke ogenblikken toe te slaan ontbreekt. De hekkeslui- ter, die pitcher Michel Grollé (vakantie) vervangen had door Frans Schouten (normaal pitcher van het tweede team), raakte in de eerste inning al royaal achter door goed slagwerk van Gouda- 0-5. Een slagbeurt later hielp een home run van Tony Jeambor (voor 't eerst weer van de partij na z'n oogblessure) en honkslagen van De Greef en Van Keulen Al phians weer in het spoor 3-5. In de derde inning liep Gouda op nieuw weg (3-8), doch goed veld werk voorkwam veel ellende. Toen de Goudse pitcher Klaas van Weelden (later vervangen door Peter Bruikman) in de problemen kwam trok Alphians zich daaraan op: 6-8. Via 8-11 snelde Gouda in de negende en laatste inning nog naar 8-16. Al phians had het laatste woord: 9-16. Het bestuur van Alphians, gecon fronteerd met de huidige reeks nederlagen, heeft inmiddels een voorstel ingediend om volgend jaar tot de instelling van een tweede klasse in het district te komen. Woordvoerder Rob van Tuyl: "Vorig jaar heeft Birds alles in deze klasse verloren. Wij gaan nu aardig dezelfde kant op. Maar als we terugkeren in het rayon, kom je ploegen als Storks 5 enzo tegen. Die wedstrijden win je weer dik. Een tweede klasse zou een goede oplossing zijn. Trou wens, in heel Nederland is het zo, alleen bij ons in het district nog niet". Alphians-pitcher Frans Schouten: 4x3-slag, 2x4-wijd, 16 honkslagen tegen en het veld maakte 9 fou ten. Gouda-pitchers: 7x3-slag, 9x4-wijd, 10 honkslagen tegen en 5 veldfouten. Verdedigend zag het er in deze wedstrijden vaak erg goed uit. Zaterdag kreeg pitcher Bart Vol kerijk slechts drie honkslagen tegen en hij werd daarbij goed gesteund door zijn, dat slechts één fout (Charles Urbanus) maakte. Het duel werd beslist door één slechte worp van de Haagse heuvelman, waarom Kinheim-Amerikaan Ed Picor de bal uit het veld sloeg. Honkbal bestaat echter uit verde diging en aanval en dat laatste verliep heel wat minder. Neder land kreeg geen enkele echte sco-. ringskans. Alleen Gerard Blac- quière bereikte een keer het der de honk. De debutant speelde eem goede wedstrijd, maar kon de nul niet van het scorebord af werken. ADVERTENTIE MATCH ie een uniek blauw tenniswinkeltje in het hart van Leiden. rr*n itverkoopl De laatste stukken van de tenniskollek- tie moeten plaats maken voor de nieuw ste aanwinsten op wintersportgebied. Want *8 winters is MATCH voor vele sportmensen het startpunt van hun skiplezier. Het MATCH TENNISC1R- CUIT wordt deze week gespeeld op: T. C. Roomburg Open Leidse Kampioenschappen Nieuwe Rijn *+2fLeiden tel. 071-123953 WASSENAAR - De Wassenaarder Win Remmerswaal is de eerste Neder landse honkballer, die als professional in de Amerikaanse major league, de hoogste afdeling, heeft gespeeld. Na een verblijf van vier jaar in Amerika werd Remmerswaal, die in Nederland het laatst voor het Haag se Storks speelde, vrijdagavond opgeroepen om te werpen in het eerste team van The Boston Red Sox. De 25-jarige Wassenaarder maakte zijn debuut ten aanschouwe van ruim 50.000 toeschouwers die met een uit bundig enthousiasme het eerste optreden van "The Dutch pitcher" be groette. Remmerswaal nam het werpen over van zijn voorganger Steve Renko na zes innings bij een 4-1 achterstand en stond gedurende drie innings op de heuvel. Hij noteerde de cijfers 4 - 3 - 3 en kreeg één run tegen. Remmerswaal vertrok in 1975 naar Amerika en speelde twee jaar in A-lea gue in Florida. Aan het einde ervan promoveerde hij naar de AA-league in Connecticut. Een jaar later werd Remmerswaal gekozen voor de zogenaamde triple A-league in Rhode Island. Augustus 1979 kwam dan de doorbraak met het eerste optreden voor de Red Sox tegen de Mil waukee Wewers. Gisteren was het duel ronduit slaapverwekkend. In de eerste vier slagbeurten gebeurde er he lemaal niets en pas in de vyfde inning kwam er wat vuurwerk. Eddy Halman was de eerste die voor Nederland scoorde, ook al had hij daarvoor een blunder no dig van de Aztecs-werper John MacClnnon. die de bal uit de hand liet vallen. Even kreeg Ne derland de smaak te pakken. Ar nold Smith leverde een goede klap af, waarop Horeman en Wedman de stand opvoerden tot 3-0. Met een buiksliding is Richard Reichle van de Dutch American All Stars op het derde honk beland Nederlands derde honkman Blaquiere hem vergeefs probeert uit te tikken. Verdedigend was er geen vuiltje aan de lucht. De ploeg uit Cali- fornië ziet de trip naar Nederland kennelijk meer als een aardige vakantie dan als een serieus honkbalevenement. Martin Ron- nenberg kende op de Nederland se heuvel geen enkel probleem en werd na zeven slagbeurten door Richardson naar de dug-out ge haald. Dat gebeurde bij de prima werpcijfers van 9-3-0-0. Pas tegen zijn vervanger Rock Angela kon San Diego iets uitrichten. Nadat Paul Smit voor 4-0 had gezorgd (automatische run bij drie hon ken bezet en vier wijd voor Wed- man) scoorden de Amerikanen tegen. Het kon echter de wed strijd niet meer redden. Die was en bleef teleurstellend. The Fighting Sycamores van The Aztecs, die in zeven in nings met 14-1 tenonder gingen. De All Stars versloegen gister avond de Sycamores met 5-0 en leiden met 4 punten. Werpcijfers: All Stars-Nederland: AU Stars: Mark Weber 7-2-7-0. Nederland: Bart Volkerijk 6-3-3-1. Nederland-Aztecs: Nederland: Martin Ronnenbergh (7 inn.) 9-3-0-0, Rocky Angela (2 inn.) 3-2-3-0. Aztecs: John Mc Climon (5 2/3 inn.) 2-2-5-3, Ken Gerdau (2 1/3 inn.) 0-0-1-0. HAARLEM - Leo van der Kar werd voor de wedstrijd Ne- derland-Aztecs door bonds voorzitter Guus van der Hey- den de gouden eremedaille van de KNBSB overhandigd. Leo van der Kar werd hiermede geëerd voor zijn verdiensten die hij voor de honkbalsport heeft gehad. Het naar hem genoemde sportfonds heeft vele jaren veelbelovende honkballers uitgezonden naar de Verenigde Staten waar zij bij befaamde clubs stage konden lopen. In totaal elf honkballers (onder wie Win Remmerswaal) en een softbalster konden op kosten van het Leo van der Karfonds in Amerika trainingskampen meemaken. Ernie Meyers, de voormalige coach van de Nederlandse honkbalploeg kreeg zaterdag na de officiële opening van de honkbalzesdaagse al het bondsonderscheidingsteken opgespeld. Meyers, die van 1973 tot en met 1978 als coach van de nationale ploeg optrad heeft tweemaal de Europese titel met Nederland behaald. Bij zijn laatste optreden - vo rig jaar in Italië bij het toer nooi om het wereldkam pioenschap - besloot Meyers zijn fraaie reeks met een zeer goede zevende plaats. Robert Jan v.d. Feen. AMERSFOORT - De hoofdprijs in het Masterstoernooi plus elf ATP-punten waren voor de Is raëliër Shelomo Glickstein, die gistermiddag op het door 2500 toeschouwers omzoomde Flehi- te-park in Amersfoort de Duitser Peter Holl naar een volstrekt kansloze nederlaag speelde 6-1, 6-3. In één opzicht had het toer nooi een onbevredigend slot, omdat de favoriete Zwitser Max Hürlimann - na een zege in de Masters al verzekerd van het maximale aantal van veertien ATP-punten en als zodanig win naar van het Satelliet-circuit - er de voorkeur aan gaf al vrijdag af te reizen voor een SateUiettoer- nooi in Italië. De Zwitser liet in de kwartfinale Holl winnen, waar door de Duitser bij toeval in de eindstrijd kwam. Hierin had hij uiteraard geen schijn van kans. Het herendubbel werd na span nende strijd gewonnen door Theo Gorter en zijn Engelse part ner John Paise. Zij versloegen in de finale de Australiërs Peter Doohan en Greg Braun met 3-6, 7-5, 6-4 en waren daarmee het sterkste Satelliet-dubbel. Overi gens hebben in Amersfoort de af gelopen week ongeveer tiendui zend toeschouwers de wedstrij den gevolgd. Er was ook een sterk bezet A-toernooi gewonnen door Louk Sanders. Hij bleef ge makkelijk de baas over Michiel Schapers, 6-2, 6-0. In de dames A-groep won Tine Zwaan met 6-1, 6-4 van Micky Albers. Marianne van de Torre uit Schie dam is gisteren in de Zweedse plaats Baastad Europees jeugd kampioene tennis geworden in de categorie meisjes tot 18 jaar. In de finale versloeg zij de Zweedse Lena Sandin met 6-3 6-1. TENNIS - John McEnroe heeft gis teren het Grand Prix toernooi van South Orange gewonnen. De Amerikaan versloeg in de eind strijd John Lloyd (Gbr) met 6-7, 6-4, 6-0. De uitslagen van de halve finales waren: McEnroe (VS)-Lapidus (VS) 6-2, 6-1, Lloyd (Gbr)-Geru- laitis (VS) 6-4, 1-6, 6-4. Arnold v.d. Capellen kansloos in eindstrijd KATWIJK - Robert Jan v.d. Feen heeft zaterdag het Katwijkse "Zee en Duin-tennistoernooi" gewonnen. In de finale versloeg de B-speler Arnold v.d. CapeUen met 6-4, 6-4. Bij de dames triom feerde Tine Langeveld, die de als nummer twee geplaatse speelster Veenman met 6-4, 3-6 en 6-1 te rugwees. De eindstrijd van het HEB was ove rigens een allerminst spannende affaire. De uitermate koel en op vastheid spelende Robert Jan van der Feen gaf opponent Ar nold v.d. Capellen weinig kans om in zijn spel te komen. Met 6-4 trok Van der Feen de eerste set naar zich toe. In de tweede ronde had het er aanvankelijk alle schijn van dat Van der Capellen een passend weerwoord had ge vonden op het spel van zijn te genstander. Hij kwam zelfs op een 3-1 voorsprong, waarna hij echter lelijk in de fout ging. Juist daardoor kon Van der Feen te rugkomen (4-4), waarna die laat ste vervolgens de partij bekwaam uitmaakte: 6-4. Bij de dames vierde Tine Lange veld, die enige jaren niet in wed- strijdtennis is uitgekomen, een geslaagde "come back". Nadat zij in de halve eindstrijd de als nummer één geplaatste Maureen Meyer met de alleszeggende cij fers 6-2 en 6-3 uit het toernooi had "gekieperd", moest ook Veenman, die Meyer in de halve finale met 6-0 en 6-2 had versla gen, de kracht van de gerouti neerde speelster ondervinden. Na een enerverende wedstrijd trok Tine Langeveld met een 6-4, 3-6 en 6-1 score de partij en de hoofdprijs naar zich toe. Hoofdschotel van de finaledag was het herendubbelspel, waarin het gelegenheidskoppel Temminck/' Van der Capellen op fraaie wijze het duo Marius Brooshooft/John Visbeen met de neus op de feiten drukte: 6-3, 6-4. In het gemengd dubbelspel lever den Consenheim en Peters een knappe prestatie, nu dat tweetal Liefbroer en Van der Maart onder de duim wist te houden: 6-4 6-4. Het DEC leverde een overwinning op voor Veenman, die overigens in het DEB eveneens tot de eind strijd had weten door te dringen. Waar zij echter in die laatste fi nale het hoofd had moeten bui gen voor Tine Langeveld, bleef zij nu gemakkelijk overeind tegen haar opponente Overloop: 6-2 en 6-3. Tönjann toonde zich in het HEC de sterkste. Na een van spanning zinderende partij trok die speler aan het langste eind tegen de Noordwijker Kuipers, die in de laatste set met 7-5 zijn meerdere in Tönjann moest erkennen. De 14-jarige "Pimmetje" Lughthart gaf in de eindstrijd van het HED tegenstander Thuis weinig kans. Thuis werd met 7-6, 6-4 aan de kant gezet. Verdere uitslagen: Finale HDC; Bauw/Duivenvoorde- Guyt/Harmsen 4-6, 6-4, 8-10; DDC: Guyt/De Groot-Den HoedI Verschoor 4-6, 2-6; GDC: Den Hoed/Hoffmann-De Groot/Nie- kel 1-6, 4-6; HDD: Bulck/Pröp- per-Schonenberg/Lughthart 6-0, 4-6, 8-6; DDD: De Groot/Mooy- man-Brétonière/Levy 6-3, 6-4. Veteranen. De Groot-Rooden- burg 6-2, 7-6. GDD: Guyt/Lugh- thart-Van Wijk/Key 6-0, 6-1. Voorhout Zimmerman bleek zaterdag in Voorhout de sterkste van het plaatselijke tennistoernooi. In de finale van het HEC versloeg hij Van Tright, die met een twee- setsnederlaag (6-4, 6-4) de kleed kamer mocht opzoeken. In het DEC bewees HTC-speelster Van der Meer haar goede vorm, nu zij het bestond Voorhout speelster Van Balen op eigen bo dem te kloppen. Met afwisselend kort en diep spel belette Van der Meer haar opponente de door tocht naar de titel: 6-4, 6-4. Het HED leverde een triomf op voor Jansen, die na een uitput tingsslag aan het langste eind trok tegen Vonk: 1-6, 6-4 en 6-1. Vonk, die in de halve finale een goede prestatie had geleverd door de als nummer één geplaat ste Uljee met 6-2 en 6-3 uit te schakelen, wist alleen in de eerste set te imponeren. Na zijn 1-6 winst, was zijn kruit evenwel ver schoten. Schoutsen zorgde voor een Voor- houts succes in het DED. Tegen de als nummer één geplaatste Jordaan profiteerde de speelster uit Voorhout van het terrein voordeel. Met 7-5 en 6-4 sloot zij de partij winnend af. Het DDC en het HDB gingen even eens naar Voorhout. Vlekke en Heezen lieten Demminck en Ten Hage in het DDC geen kans (6-4, 6-4) en het duo Vonk/Vlekke liet van het duo Kuyt/Nierop geen spaander heel: 6-4, 6-2. Verdere uitslagen: Finale HDC: Homan/Rey-Van Ba- ren/Zimmerman 6-3, 1-6, 5-7; GDC: Wessels/De Jong-Schout- sen/Homan 1-6, 6-2, 7-5; DDD: Borsje/Van 't Wout-Ruys/We- gener 4-6, 6-3, 6-3; GDD: Vink Luxen-Van der Meer/Kampen 4-6, 6-7. Roomburg De open Leidse kampioenschap pen, die op het Tennispark Roomburg worden gespeeld, bieden ook dit jaar kwalitatief weer een behoorlijk deelnemers veld. Behalve in het herenenkel A, waarin maar liefst 26 A-spelers zijn ingedeeld, waaronder de 1 tl m 4 geplaatsten Schapers, Lau- din, Boers en Mentink, nu ook een goede bezetting in het dame senkel waarin o.a. Elly Vessies- Appel en Marijke Schaar van de partij zijn. In het herenenkel B eveneens een zeer sterke bezetting met Ekker, Alfred Gelevert, Bram Madera en Arnold van de Capellen als ge plaatsten en met gevaarlijke out siders Bouman, Van Rooyen en Vergoed. Gisteren werden de eerste ronden, met uitzondering van de A-cate- Moedig winnaar Kennedy-mars RIJSBERGEN - De Leidse rolstoelatleet André Moedig heeft za terdag in Rijsbergen de Kennedy-mars over tachtig kilometer gewonnen. Moedig was de snelste man van een deelnemersveld van 140 atletenonder wie ook een groot aantal snelwandelaars. Hij legde het parcours in negeneneenhalf uur af. Ook de tweede en de derde plaats werden ingenomen door rolstoelatleten. Jan Za gers uit Wemhout finishte als tweede, terwijl Ebo Roek uit Nijme gen als derde over de eindstreep kwam. Als eerste snelwandelaar kwam de Brabander De Rooy binnen,op 25 minuten van Moedig. "Zagers, Roek en ik zijn tegelijk met de snelwandelaars gestart aldus Moedig. "We hebben even flink doorgereden en die jongeiu vervolgens niet meer gezien". veel tegenstand tegen de tech nisch bijna perfecte Herman van de Capellen Na verlies van de eerste set (4-6) werd het V.d. Ca pellen duidelijk dat-hij deze partij eigenlijk niet mocht verliezen. Hij haalde vervolgens de tweede en derde set (6-3, 6-4) binnen. Haazebroek liet z'n thuisfront niet in de steek. Korteweg werd de weg naar de volgende ronde versperd: 4-6, 6-1, 6-1. Paul Kallenberg had het zwaar te verduren tegen de jonge Foresca- te-speler De Jong: 7-6, 3-6, 6-1 voor Kallenberg. Van Maren, in de nachtelijke uren hamburgers fabricerend, liep tegen Gorree de slaap uit de ogen te wrijven. Gor ree raakte hierdoor zo ingedom meld dat Van Maren toch wist te zegevieren: 6-4, 4-6, 7-5. Vrees wijk had geen kind aan Weben 6-0,6-3. Crépin, vorig jaar op de C-lijst ge plaatst, ondervond dat het nog knap lastig is om de eerste ronde C door te komen. Uiteindelijk wist de veteraan te zegevieren. Janzen hield Alderwereldt op twee games. Marwijk rekende af met R. Koemans. Padding speel de een monsterpartij tegen Van Paridon, die door laatstgenoem de werd gewonnen. Verdere uit slagen: HEB: Matulessa-De Mooy 6-1,6-1. Van de Berg-Dop: 2-6, 6-3, 6-4, Rooy-König 6-2, 6-0. HEC: Gorree-Liem 6-0, 6-2, A. Kapelle-Wijsman 6-1, 6-4. DEC: C. Brooshoofd-Matulessa 6-1, 6-2, Voom-V.d. Salm 6-2, 6-1. Stand Match tenniscircuit 1. Arnold van de Capellen 98, 2. John Visbeen 80, 3. Henny Koe mans 75, 4. Marius Brooshoofd 72,5. Bram Madera 68,6. Herman van de Capellen 64, 7. Har Meyer 60, 8. Ronald Blommendaal 58, 9. Bub van der Zee 46, 10. Alfred Gelevert.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12