„Mooiste Tour sinds jaren succesvol voor Nederland Jo Maas: „Zevende plaats ook voor mij een verrassing Post wil Zwitserse klimmer Beat Breu ZESTIG UITVALLERS JOHAN Y. D. VELDE: „VEEL GELEERD" MAANDAG 23 JULI 197! SPORT SPORT SPORT Chaumaz niet op doping controle PARIJS (GPD) - Bernard Hi- naults knecht Gilbert Chau maz zal met weinig plezier te rugkijken op de feestelijke gebeurtenissen aan het eind van deze Tour. Hij liep in Pa rijs namelijk een schorsing op van vier maanden, wat hem door gemis aan criteriumcon tracten veel geld kost, plus dat hij aan de internationale federatie een boete van 5000 Zwitserse francs (ongeveer zes mille) moet betalen. Chaumaz riep deze rampspoed over zich af, door niet naar de dopingcontrole te gaan, waarvoor hij bij lotbepaling was aangewezen. Eerder in deze Tour werd hij positief bevonden, zodat zijn besluit om de controle in Parijs te ne geren als tweede overtreding werd aangemerkt. PARIJS (GPD) - Nadat hij voor het begin van het huidige seizoen reeds twee Zwitsers in zijn ploeg heeft opgenomen (Ulli Sutter en Stefan Mutter) heeft Peter Post thans het oog laten vallen op een derde Helveet. Het is Beat Breu. Deze renner is 22 jaar en maakte evenals Mutter een aantal maan den geleden zijn debuut bij de professionals. Beat Breu, die in Sankt Gallen woont, heeft vanwege zijn klim- capaciteiten indruk gemaakt op Post In de Ronde van Italië legde Breu beslag op de tweede plaats in het bergklassement beslag. Kort hierna toonde hij zich in de Ronde van Zwitserland de beste klimmer. Tevens won Breu een etappe. Een dopingcontrole wees uit dat de jonge Zwitser verboden stimulantia had gebruikt. „Mijn ploegleider bij Willora (Renè Francesci - red.) had me een middel gegeven waarvan hij zei dat het geen kwaad kon", luidde de repliek van Beat Breu. Na afloop van het wereldkam pioenschap in Valkenburg vindt er een nieuw gesprek plaats tus sen de Zwitser en Peter Post. In tussen is het nog niet zeker dat zowel Mutter als Sutter in de ploeg van de vroegere zesdaag- sekeizer blijven. Sutter, die in de etappe naar Alpe d'Huez de tijds limiet overschreed, schijnt er veel voor te voelen opnieuw in Italiaanse wielerdienst te tre den. Merck-ploeg? Eddy Merckx onderzoekt de mo gelijkheden om in 1981 met een eigen profwielerploeg op de markt te komen. „Ik wil", aldus de beroemde Belg die de laatste week van de Tour als toerist volgde, „eerst eens kijken hoe mijn nieuwe fietsenfabriek loopt. Gaat het zoals ik hoop, dan wil ik over twee jaar met een ploeg be ginnen. Ik ben daarvoor nu al be gonnen met de nodige voorbe reidingen". Behalve Fietsen gaat Eddy Merckx ook een nieuw massageprodukt op de wielermarkt brengen met een naam waarin die van hem makkelijk is te herkennen: Emerxil. PARIJS (GPD) - Geen twijfel mogelijk. Bernard Hinault won de mooiste Tour die er de laatste jaren werd verre den. Boeiend vanaf de start in Fleurance. Sensationeel in vele etappes. Pas toen Zoetemelks machtsgreep op de flanken van Alpe d'Huez niet meer dan de ritzege en 47 seconden winst opleverde, gevolgd door een explosie van Hinault in de tijdrit rond Dijon, stond vast dat de Fransen evenals vorig jaar konden juichen. Dat er de laatste etappes alleen maar prestigegevechten werden geleverd, nam iedereen in de vol gerskaravaan voor lief. Er was te veel schokkends gebeurd, om ook nog een zinderende spanning op de Champs Elysees te mogen verwachten. Het was trouwens dankzij de vlucht van Hinault en Zoetemelk toch al sensationeel genoeg. Raymond Poulidor, de „eeuwige tweede" uit een vorige renners- generatie, zei het heel duidelijk: „Het was inderdaad de mooiste Ronde van Frankrijk sinds lange tijd. Werkelijk schittend, alhoe wel ik niet durf te beweren dat het ook de zwaarste was". Een succesvolle Tour voor Neder land, ook al moest Zoetemelk dan weer (en dus voor de vijfde keer) met de tweede plaats tevreden zijn en ook al werd Hennie Kui per verder naar achteren gesla gen dan hij had durven vermoe den. De winst voor Nederland bestond immers nietelleen uit de tweede plaats van Zoetemelk en de vierde (want dat is toch ook een prestatie) van Kuiper. Dank zij het sterke rijden van Jo Maas was er zelfs een derde landgenoot bij de eerste tien van het eind klassement te vinden. Bovendien werd een derde deel van de etappes Nederlandse winst. De ploeg van Peter Post won bei de ploegentijdritten en greep voorts met wereldkampioen Knetemann (twee keer), Jan Raas en Leo van Vliet naar etappesuc cessen. Voor hun respectievelijk Belgische en Franse sponsor de den Jo Maas en Joop Zoetemelk dit eveneens. Beiden een keer. Dat de Tourdirectie volgend jaar niet of nauwelijks afwijkt van de structuur die hun evenement dit keer tot een groot succes maakte, is geen verrassing. Waarom zou men het anders doen als de ge hanteerde formule goed gekozen blijkt te zijn? Weinig verplaatsin gen die de renners prikkelbaar en vermoeid maken. Geen halve etappes. Wel tijdritten per ploeg. Individuele tijdritten en een handvol etappes die op de top van een col eindigen. Pollentier was al lang geen kans hebber meer voordat hij, als ge volg van een tuimeling tijdens een etappe over Zwitsers grond gebied, de strijd staakte. De Spanjaarden waren nergens. Slechts een handjevol bereikte Parijs. Didi Thurau was al lang blij dat hij het zoet van de etap pewinst proefde en zich nog net bij de eerste tien van de rang schikking kon nestelen. Nilsson slaagde er niet in zijn goede klas sering tot het einde vasthouden. Gary Verlinden, de Belgische kampioen, evenmin. Hij en zijn enige eveneens redelijk geplaat ste ploegmakker Andrè Dierckx gingen zelfs vroegtijdig naar huis. Uitgeput verdween voorts Ulli Sutter uit de voorste gelede ren en vervolgens uit de kara vaan. Het was een slachting. Kuiper, good-old Agostinho, de re velaties Bernaudeau en Maas, de Italiaan Battaglin, zij konden lang voor het einde alleen nog maar knokken om de derde of volgende plaatsen. Zoetemelk en vooral Hinault waren te sterk. Sterker dan wie ook. Dus ook sterker dan Paul Wellens, Henk Lubberding en Johan van de Velde, drie renners in wie hun ploegleider Peter Post zoveel ver trouwen had gesteld. hertrouwen dat voor een deel (Jo han van de Velde) niet be schaamd werd, maar dat daar naast zowel door Lubberding en (ondanks zijn klassering bij de eerste tien) ook door Wellens niet werd gehonoreerd. De ploeg van Peter Post verloor de slag in de Pyreneeën. Tijdens de histori sche etappe naar Pau werden Wellens, Lubberding en Van de Velde voor eventuele aanspraken op de gele trui of een klassering in de onmiddellijke nabijheid daar van uitgeschakeld. Beeld, uit de ritwaarin illusies werden gekraakt. In de etappe naar Roubaix, door de hel van het noorden leidt Hennie Kuiper de jacht op Joop Zoetemelk en zijn medevluchters. Vliet niet meer tot het deelne mersveld behoorden. En Stefan Mutter v Tegenover dit alles stond natuur lijk wel de sportieve en publici tair belangrijke winst die de Ra- leighs veroverden in dagsucces sen. Grote winst zelf. Alleen de ploeg van Bernard Hinault slaag de erin om meer etappes buit te maken dan de formatie van Peter Post. Het waren er acht voor de Misschien lag het niet alleen aan de structuur van de wedstrijd dat de koers zo'n hard karakter droeg. Want hard was het zonder meer. Vanaf de start. Er werden illusies /an de Velde mocht gekraakt toen de karavaan amper drie dagen onderweg was. Lucien van Impe behoorde al niet meer tot de favorieten nadat pas de helft van de Pyreneën-cols over wonnen was. Johan de Muynck verdween roemloos. Johansson was een naamloze. Zijn kopman Gibi Braonchelli werd (evenals Jan Raas) genadeloos getroffen door de afschuwelijke kasseiwe gen in het noorden van Frankrijk, die van de rit naar Roubaix in derdaad een tocht door de hel maakten. PARIJS (GPD) - Honderd vijftig man sterk was het peloton toen bijna vier weken geleden in Fleurance de 66e Tour de France begon. Negen tig man bereikten gistermiddag de Champs Elysèes. Slechts drie van de vijftien ploegen waren nog compleet. Eèn team had onderweg geheel opgehouden te bestaan. Dat was de formatie onder leiding van de vroegere Italiaanse renner Luciano Pezzi. nog het gebrek aan Tourerva ring meegeven. Zijn twee ploeg- makkers niet. Lubberding kon zich in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer herstellen van de klappen die op de flanken van Peyresourde, Aspin en Sou- lor werden uitgedeeld. Peter Post had meer tegenvallers. Bert Pronk bijvoorbeeld viel door de mand toen op hem gerekend werd, nadat eerst Wilfried Wese- mael (val in ravijn), vervolgens Jan Raas (tuimeling in de hel van het noorden) en de zieke Leo van equipe van de eindwinnaar (die er hoogstpersoonlijk liefst zeven buitmaakte) en zes voor de Post- renners. Het zouden er zeven ge weest zijn als „de Kneet" in Dijon niet was gediskwalificeerd we gens vasthouden aan een au to. Verrasingen waren niet van de lucht. Fred de Bruyne, van wie men tevoren had gezegd dat hij met zijn jonge ploeg beter nog een jaar kon wegblijven, kwam ook met vijf man in Parijs. Hij had in de persoon van Jo Maas zelts een van de grootste revela ties onder zijn hoede. De presta tie van Maas was groot. Limburg werd weer knettergek van de Tour zoals het vele jaren niet meer was geweest. De Flandria's, die een samenraap sel werden genoemd, sleepten onder leiding van Jos Huysmans en Brick Shotte toch drie etappes in de wacht. Zij brachten „vete raan" Agostinho bovendien op de derde plaats van het ereplatform. Het eindklassement had overi gens dezelfde volgorde als vorig jaar. Ook toen gingen Hinault en Zoetemelk de Portugees vooraf. Alleen was het verschil tussen de twee heersers en Agostinho in 1978 beduidend minder. Vorig jaar had Hinault op Zoete melk 3 minuten en 56 seconden voorsprong en op Agostinho bij na zeven minuten. Dit keer was de achterstand van Zoetemelk ruim een halve minuut minder. Agostinho's achterstand daaren tegen bedroeg bijna het viervou dige van 1978. Het accentueerde- alleen maar de superioriteit van Hinault. Een superioriteit die de tweede plaats van Joop Zoete melk nog meer glans gaf. Want de strijd over bijna 3800 kilometer was dan weliswaar een gevecht dat schitterend voor het Franse fïetswonder eindigde, maar het was evenzeer het gevecht dat vooral door Zoetemelk zo'n he roïsch karakter droeg. Kuipers kamikaze-achtige aanval tussen Rochefort en Metz kon daaraan niets veranderen. NOGENT SUR MARNE - De uitslag van de 23e etappe van de Ronde van Frank rijk luidt: 1. Bernard Hinault (Fra-Gui- mard) 5.52.56, 2. Mare Demeyer (Bel- Huysmans), 3. Guido van Calster (Bel-de Bruyne), 4. Dietrich Thurau (Wdl-Jos- sart), 5. Jean Chassang (Fra-Guimard), 6. Johan van de Velde (Ned-Post), 7. Jean- Francois Pescheux (Fra-Everaert), 8. Sean Kelly (Ier-Lauwers), 9. Jos Jacobs (Bel-Jossart), 10. Stephane Muter (Zwi- Post) z.t., 11. Jacques Bossis (Fra-de Muer), 12. Pierre-Raymond Villemiane (Fra-Guimard), 13. Didier van Over- schelde (Fra-Everaert), 14. Rudy Peve- nage (Bel-Jossart), 15. Jean-Rene Ber naudeau (Fra-Guimard), 16. Joop Zoe temelk (Ned-Danguillaume), 17. Bruno Leali (Ita-Boifava), 18. Gilbert Lelay (Fra-Geminiani), 19. Giovanni Battaglin (Ita-Boifava), 20. Paul Sherwen (Gbr- Geminiani), 21. Lucien van Impe (Bel- Lelangue), 22. Paul Wellens (Bei-Post), 23. Jo Maas (Ned-de Bruyne), 24. Gerrie Knetemann (Ned-Post), 25. Hennie Kui per (Ned-de Muer), 26. Henk Lubberding (Ned-Post), allen in dezelfde tijd als Hi nault, 58. Bert Pronk (Ned-Post) op 11 sec, 61. Fedor den Hertog (Ned-Jossart) op 29 sec, 90. en laatste Garcia (Spa-San Emeterio) op 7,55. naudau) 23.31.44, 2. Post (Van de V^lde, Mutter, Wellens, Knetemann) z.t., 3. Eve- MOTORSPORT - De Brit Gerald Short is gisteren in Assen Euro pees kampioen grasbaanracen geworden. Hij behaalde 19 pun ten. De beste Nederlander was Tjalle Rijtsma, die als derde ein digde. BASKETBAL - Het Nederlandse meisjesbasketbalteam heeft tij dens het Europees kampioen schap, dat op het eiland Sicilië in Capo a'Orlando wordt gespeeld, al twee wedstrijden verloren. De openingswedstrijd tegen Honga rije werd met 60-96 verloren ter wijl in de tweede wedstrijd de Sowjet Unie een veel te sterke te genstander bleek: 92-55. TENNIS - Het Nederlandse (ten nis) meisjesteam, bestaande uit meisjes tot 16 jaar, is zaterdag in de Franse plaats Thonon-Les- Bains uitgeschakeld voor de Hel- vetiabeker. Nederland verloor met 2-3 van Spanje. AUTOSPORT - De gebroeders JeamMichel en Philippe Martin uit Frankrijk hebben het afgelo pen weekeinde met een Ford Ca pri de 24 uurs race van Francor- champs gewonnen. Het Belgisch- Franse duo Eddy Hoosen/An- druet eindigde met een BMW als tweede. GOLF - De 22-jarige Spanjaard Se- veriano Ballesteros heeft zater dag in Lytham de open Britse golftitel veroverd. Hij maakte in de vier ronden in totaal 283 slagen Nicklaus en Ben Crenshauw deelden de tweede plaats met 286 slagen. MOTORSPORT - Gerrit Wolsink heeft gisteren in Zeeland (Noord- Brabant) de internationale mo torcross in de 500 cc-klasse met overmacht gewonnen. Wolsink, die reed met een Suzuki, zege vierde in alle drie manches. Ge rard Rond, eveneens rijdend met een Suzuki, eindigde respectie velijk als tweede, derde en nog maals als tweede en bezette in de eindstand de tweede plaats. VOLLEYBAL - Nederland heeft zaterdag in Madrid de eerste wedstrijd vóór groep A van het volleybaltoernooi om het Euro pees kampioenschap voor meis jesteams tegen de Sowjet Unie met 1-3 verloren. Op de tweede dag verloor Oranje met 0-3 van Polen. BOKSEN - De Panamese bokser Eusebio Pedroba heeft afgelopen weekeinde in Houston zijn we reldtitel in het vedergewicht be houden door een overwinning op de Mexicaanse uitdager Ruben Olivares. Eddy Merckx PARIJS (GPD) - Veertig jaar nadat zijn streekgenoot Jan Lambrichs de achtste plaats in het eindklassement van de Tour de France bezette, heeft Jo Maas de beste prestatie geleverd, ooit door een Lim burger in 's werelds grootste etappekoers gereali seerd. Jo Maas werd zevende. Dat is nog altijd een handvol plaatsen beter dan een vroegere Limburgse Tourcrack (Jan Nolten) in de wacht sleepte. Noltens beste eindklassering was de vijftiende plaats in de eerste Tour waaraan hij (in 1952) deelnam. De prestatie van Jo Maas was groot, en werd bejubeld door zijn sup porters die met 50 a 60 bussen naar Parijs waren gekomen. Echt verwonderlijk voor insiders in de wereld van het professionele wielrennen overigens niet. Voor dat de 24-jarige Limburgse belof te naar de startplaats Fleurance reisde, had hij immers zijn kwali teiten reeds duidelijk getoond. Elfde in Parijs Nice, vijfde in de Dauphinè Libèrè, vierde in het nationaal kampioenschap Het waren verrichtingen die er niet om loger Ze logen ei vooral nie om vanwege de manier waarop ze behaald werden. Jo Maas toonde zich niet alleen een oplettend renner. Hij bewees te vens uitstekend te kunnen klimmen. Iedereen sprak lovend over hem. Zoetemelk, Hinault, Kuiper en andere coryfeeën heb ben Maas trouwens volledig geaccepteerd. De weg naar de top zal hem door deze en andere kop-' stukken weliswaar niet gemak kelijker worden gemaakt, maar de toon waarop zij met de renner uit de ploeg van Fred de Bruyne over het métier spraken, was wel een bewijs van waardering. Col legiale waardering tussen ren ners die in de grote wedstrijden de vaste prijzen opeisen. Zonder dat er een spoor van emotie merkbaar is, zegt Jo Maas: „Dat ik een goede Tour zou rijden, had ik verwacht. Mijn doel was echter niet zozeer een klassering bij de eerste vijftien. Wel het opdoen van een brok ervaring. Dat ik uit eindelijk als zevende in Parijs zou arriveren, heeft me verbaasd. Eerlijk. Ook voor mij is zo'n plaats een verrassing". Voor Maas had er bijna nog meer in gezeten. De lekke tube in de helse finale van de negende etappe Amiens-Roubaix kostte hem an derhalve minuut. De gretigheid waarmee Knetemann een paar dagen geleden naar etappewinst joeg, in gezelschap van Battaglin, betekende voor Maas zoveel ver lies dat Battaglin hem in het klas sement passeerde. Daarbij kwam nog dat hij in de individuele tijd ritten de ervaring miste om de krachten goed te verdelen. Alles bij elkaar toch al gauw een mi nuut of vijf, zes. Te veel om Bat taglin en Bernaudeau in de eind rangschikking te pesseren. Ploegleider Fred de Bruyne zegt: „Het rijden van Jo Maas heeft me veel plezier bezorgd. Hij zal nog grote dingen laten zien. Je moet weten dat Maas in eerste instantie naar de Tour ging als tweede man van onze ploeg. Eddy Schepers zou kopman zijn. Het feit dat Jo Maas behalve een goed klimmer- tje ook een leergierig renner is, maakt hem tot een echte belofte. Hij behoort tot de categorie die zich gelukkig niet het hoofd op hol laat brengen". Dat Jo Maas aanlokkelijke aanbie dingen van andere ploegleiders kreeg, was in de loop van deze Tour de France reeds niet ver wonderlijk. Hij wimpelde ze af en zal ook voigend jaar voor DAF- Trucks uitkomen. Een carrière, die door Jo Maas evenzeer werd uitgestippeld als door zijn vader, zal dus een vervolg krijgen. Maas heeft duidelijk gemaakt dat een zorgvuldige opbouw, geen plaats is voor enge rivaliteit in het wereldje van regionale „grootheden", tot succes leidt. Vooral in Limburg was het hoog tijd dat er eindelijk zo'n renner kwam. Jo Maas („Jammer dat ik een paar maanden te oud was om voor het jongerenklassement in aanmerking te komen"), zal na tuurlijk gekozen worden in de WK-ploeg die 26 augustus in Val kenburg aan de slag gaat. Hij rijdt tevens een groot aantal criteria, zonder dat deze reeks te lang en (voor een jonge renner) dus fu nest wordt. Zijn programma vermeldt voorts de Ronde van Nederland. Johan van de Velde, de andere Ne derlandse Tourdebutant, is even als Maas tevreden. Van de Velde eindigde als veertiende. „Ik heb veel geleerd en dat stond bij mij bovenaan toen ik besloot om in mijn tweede jaar als beroepsren ner aan de Tour deel te nemen. De ervaring van de voorbije weken zal me in volgende jaren goed van pas komen. Dan gebeurt me niet meer wat nu in een van de eerste bergetappes plaatsvond. Ik miste de slag in de Pyreneeën omdat ik dacht dat er tussen de eerste en laatste col toch wel weer een her groepering zou plaatsvinden". aldus de renner uit Rijsbergen die vandaag in zijn woonplaats het eerste van een serie criteria zal rijden. Dat de zware strijd vanaf het prille begin geen sporen bij Johan van de Velde heeft achtergelaten, was met name in de laatste week goed merkbaar. Zelf constateert hij: „Ik ben inderdaad steeds beter gaan rijden". Hij onderstreepte dat onder meer nog in de sprint gevechten tijdens de laatste etappes. Een vermoeid renner doet daaraan niet mee. Johan van de Velde, wiens plaats in de WK- ploeg verzekerd lijkt, was zelfs enkele keren de best geklasseer de man van zijn ploeg. En chef d'equipe Peter Post toonde zich uiterst tevreden over hem. Algemeen ploegenklassement - 1. Gui- mard 395.27.52.2. Huysmans 395.36.03,3. Post 395.40.56. Demeyer 104, 5. Kuiper 79. Zoetemelk 116, 6. Kuiper 108. Einduitslag: 1. Hinault (Fra Guimard) 181,3 km in 4 uur 47 min 45 sec, 2. Zoete melk (Ned-Danguillaume) z.t. 3. Thurau i (Wdl-Jossart) op 2.18, 4. Bossis (Fra-De I Muer), 5. Sherwen (Gbr-Geminiani), 6. Kelly (Ier-Lauwers), 7. Van Overschelde (Fra-Everaert), 8. Knetemann (Ned- Post), 9. Sanders (Fra-San Emeterio), 10. j Gauthier (Fra-Danguillaume), 11Van de Velde (Ned-Post), 12. Bonnet (Fra- Huysmans), 13. Villemiane (Fra-Gui- j mard), 14. R. Pevenage (Bel-Jossart), 15. i Chalmel (Fra-Guimard), 16. Michel (Fra- Everaert), 17. Gallopin (Fra-Danguil- 1 laume), 18. Pescheux (Fra-Everaert), 19. j Seznec (Fra-Danguillaume), 20. Jacobs (Bel-Jossart), 21. Friou (Fra-Danguil- laume), 22. Legeay (Fra-De Muer), 23. Lelay (Fra-Geminiani), 24. Bazzo (Fra- Everaert), 25. Chassang (Fra-Guimard), 34. Wellens (Bei-Post), 38. Kuiper (Ned- De Muer), 40. Maas (Ned-De Bruyne), 41. Pronk (Ned-Post), 47. Lubberding (Ned- Post) allen in dezelfde tijd als Thurau, 49. Den Hertog (Ned-Jossart) op 7.00, 86. Mutter (Zwi-Post) z.t. 90. en laatste Al- j fonsel (Spa-Lelangue) op 20.13. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Hinault (Fra-Guimard) 103 uur 6 min 50 sec, 2. Zoetemelk (Ned-Danguillaume) op 3.07,3. Agostinho (Por-Huysmans) op 26.53, 4. Kuiper (Ned-De Muer) op 28.02, 5. Bernaudeau (Fra-Guimard) op 23.43, f Battaglin (Ita-Boifava) op 38.12, 7. Maas (Ned-De Bruyne) op 40.57, 8. Wellens (Bei-Post) op 41.24, 9. Criquielion (Bel- Lelangue) op 41.38/10. Thurau (Wdl-Jos sart) op 44.35, 11. Van Impe (Bel-Lelan gue) op 47.26, 12. Nilsson (Zwe-Dan- guillaume) op 48.16, 13. Villemiane (Fra- Guimard) op 59.09, 14. Van de Velde (Ned-Post) op 59.13, 15. Schepers (Bel- De Bruyne) op 59.51, 16. Martinez (Fra- Everaert) op 1.01,36, 7. Hezard (Fra-De Muer) op 1.03,05, 18. Lubberding (Ned- Post) op 1.03,09, 19. Alban (Fra-Gemi niani) op 1.06,47, 20. Vallet (Fra-Eve- raert) op 1.08,26, 21. De Schoenmaeker (Bel-Huysmans) op 1.09,32. 22. Seznec (Fra-Danguillaume) op 1.09,52, 23. R. Pevenage (Bel-Jossart) op 1.11,24, 24. Martin (Fra-Danguillaume) op 1.14,40, 25. Martens (Bel-Huysmans) op 1.14,46, 26. Bittinger (Fra-Huysmans) op 1.19,57, 27. Knudsen (Noo-Ferretti) op 1.24,38, 28. Galdos (Spa-Lelangue) op 1.26,49,29. Didier (Lux-Guimard) op 1.27,28, 3 (Bel-Huysmans) op 1.43,00, 33. Bazzo (Fra-Everaert) op 1.43,07,34. Mesiet (Fra- Geminiani) op 1.45,39,35. Chassang (Fra- Guimard) op 1.46,46, 36. Peeters (Bel- Jossart) op 1.52,40, 37. Laurent (Fra-De op 1.57,13, 40. Pronk (Ned-Post) op 1.58,48, 41. Van Overschelde (Fra-Eve- raert) op 1.59,22, 42. Becaas (Fra-Gui mard) op 1.59,26, 43. Borguet (Bel-Le- langue) op 2.00,07,44. Delcroix (Bel-Jos sart) op 2.03,24,45. Duclos Lassalle (Fra- De Muer) op 2.10,07, 46. Le Guilloux (Fra-Guimard) op 2.10,49,47. Den Hertog (Ned-Jossart) op 2.11,29,48. Jacobs (Bel- Jossart) op 2.13,17, 49. Mathis (Fra-Dan guillaume) op 2.13,38, 50. Gauthier (Fra- Danguillaume) op 2.15,23, 51. Levavas- seur (Fra-Danguillaume) op 2.15,30, 52. Julien (Fra-Geminiani) op 2.16,05, 53. Friou (Fra-Danguillaume) op 2.16,37, 54. Santonu (Ita-Ferretti) op 2.17,21, 55. De Carvalho (Fra-Geminiani) op 2.22,32, 56. Teirlinck (Bel-Lelangue) op 2.23,20, 57. De Meyer (Bel-Huysmans) op 2.23,49,58. Van Calster (Bel-De Bruyne) op 2.24,29, 59. Chalmel (Fra-Guimard) op 2.27,3160. Bossis (Fra-De Muer) op 2.28,58, 61. Dil len (Bel-Lelangue) op 2.29,45,62. Bonnet (Fra-Huysmans) op 2.30,35, 63. Legeay (Fra-De Muer) op 2.32,06, 64. Vanzo (Ita- Boifava) op 2.33,50, 65. Balbuena (Spa- Geminiani) op 2.34,23, 66. Parsani (Ita- Ferretti) op 2.37,45, 67. Gallopin (Fra- Danguillaume) op 2.42,06, 68. Jourdan (Fra-Everaert) op 2.43,31, 69. Thevenard (Fra-Huysmans) op 2.43,39,70. Chaumaz (Fra-Guimard) op-2.43.54,71. Mollet (Fra- Danguillaume) op 2.46,32, 72. Verschue- re (Bel-Huysmans) op 2.46,53,73. Michel (Fra-Everaert) op 2.48,02, 74. Pescheux (Fra-Everaert) op 2.48,12, 75. Arbes (Fra- Guimard) op 2.49,43, 76. Mutter (Zwi- Post) op 2.52,29, 77. Mijnheer (Bel-Lau- wers) op 2.55,00, 78. Leali (Ita-Boifava) op 2.56,59, 79. Alfonsel (Spa-Lelangue) op 3.00,12, 80. Bourreau (Fra-De Muer) op 3.02,04, 81. Lelay (Fra-Geminiani) op 3.02,22,82. Sherwen (Gbr-Geminiani) op 3.03,46, 83. Bellet (Ita-De Bruyne) op 3.09,25, 84. Oliva (Spa-San Emeterio) op 3.11,14, 85. Sanders (Fra-San Emeterio) op 3.13,58, 86. De Cauwer (Bel-De Muer) op 3.20,28,87. Garcia (Spa-San Emeterio) op 3.27,13, 88. Beuscherie (Fra-Geminia- ni) op 3.38,54, 89. Van Linden (Bel-Fer- retti) op 3.49,57, 90. en laatste Schónba- cher (Oos-De Bruyne) op 4.19,11. Uagploegenklassement: 1. Danguil- laume (Zoetemelk, Gauthier, Gallopin, Seznec) 19.17,54 (48 plaatsen), 2. Gui mard (Hinault, Villemiane, Chalmel, Chassang) z.t., (54 plaatsen), 3. Jossart (Thurau, Pevenage, Jacobs, Peeters) 19.20,12 (64 plaatsen), 4. Everaert z.t. (65 plaatsen), 5. Post z.t. (94 plaatsen), Ge- miniani z.t. (95 plaatsen), 7. Huysmans z.t. (103 plaatsen). Eindploegenklasscment: 1. Guimard 414.45,46, 2. Huysmans 414.56,15, 3. Post 415.01,08, 4. Danguillaume 415.08,58, 5. Jossart 415.26,36, 6. Lelangue 416.34,37, 7. De Muer 417.05,53, 8. Everaert 417.15,08, 9. Geminiani 418.16,58, 10. De Bruyne 48.25,32, 11. Ferretti 419.08,23. Jongerenklassement (eindstand): 1 Bernaudeau. 2. Criquielion op 7.55, 3. Van de Velde op 26.30, 4. Schepers op 27.08, 5. Martens op 42.03, 6. De Vos op 1.07,17. Sprintklassement (eindstand): 1. Teir linck 83 punten, 2. Villemiane 82, 3. Hi nault 53, 4. Thurau 31, 5. Kuiper 30, 6. Zoetemelk 29. Bergklassement (eindstand): 1. Bat taglin 239 punten, 2 Hinault 196. 3. Mar-, tinez 158, 4. Zoetemelk 141, 5. Van Impe 118, 6. Kuiper 108, 7. Agostinho 96, 8. a 67, 10. Bittin- Puntenklassement (eindstand): 1. Hi nault 253 punten, 2. Thurau 157, 3. Zoe temelk 137,4. De Meyer 104,5. Kuiper79, 6. Van Impe 67, 7. Kelly 66,8. Van Calster 65. 9. Battaglin 64. 10. R. Pevenage 61 Strijdlustigste renner van de 66e Ron de van Frankrijk: Joop Zoetemelk, voor Hennie Kuiper en Gerrie Knetemann.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10