„Ledental stijgt met nieuw clubhuis als trekpleister" i eidst agenda Ons zeewater is zo vies nog niet" Kranteartikel levert buurt brievenbus op I „Fietsklok" moet bijdrage leveren aan energiebesparing PYDA-YRAGEN OYER PLAN JACHTHAYEN STAD EN RAND WOENSDAG 18 JULI lÖENSI •k Uit onze krant van woensdag 11 juli. LEIDERDORP - De PTT gaat een brievenbus plaatsen naast de telefooncel op de hoek Mauritssingel/Hoofd- straat in Leiderdorp. De toe stemming van het postdis- trict plus van burgemeester en wethouders is er al. Waar schijnlijk zal de nieuwe brievenbus eind augustus van het eindpunt van de stadsbus Morskwartier-Lei- derdorp v.v. (lijn 16) worden neergezet. Vorige week woensdag werd in deze krant gemeld dat op de post gedane brieven in Lei derdorp een etmaal in een brievenbus kunnen blijven liggen. Bewoners van de Achthovenerweg en een deel van het Doeskwartier zijn voor hun post aangewezen op een bus aan het pand Hoofd straat 209. maar die wordt alleen gelicht als de postbode met zijn besteltocht langs de huizen bezig is. Wie zijn post sneller bezorgd wil zienmoet een halve kilometer verderop lopen. Daar staan dan twee brievenbussen vlak bij elkaar (winkelcentrum aan de Fre- derik Hendriklaan en aan Hoofdstraat 86) De PTT heeft deze vreemde si tuatie na het kranteartikel eens bekeken en is tot de conclusie gekomen dat het "gezien de bebouwingsdicht heid" wel zinvol is dat er nog een bus wordt geplaatst. Deze brievenbus zal wat centraler komen te staan voor de bewo ners van het Doeskwartier en de Achthovenerweg De andere brievenbussen, ook die aan pand Hoofdstraat 209, (welke alleen wordt ge licht bij de bestelling van de post), blijven gehandhaafd. Voorzitter tafeltennisclub Oegstgeest ziet veel heil in nieuw gebouw Skateboarden in Wassenaar WASSENAAR - Een deel van het parkeerterrein bij het St. Adel- bertcollege in Wassenaar wordt gedurende de vakantie openge steld als tijdelijke skate-board- baan. Naar de mogelijkheden om een of meer permanente banen aan te leggen, wordt een onder zoek ingesteld. Meer ongelukken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - In Zoeterwou- de zijn het afgelopen jaar 133 on gevallen gebeurd. Dit betekent ten opzichte van 1977 een toene ming met 13 procent, hetgeen af wijkt van de landelijke tendens die een lichte daling te zien geeft. In 1978 vielen geen doden te be treuren. Vier personen raakten zwaar gewond, 15 licht. De mees te ongelukken gebeurde in Zoe terwoude op de Hoge Rijndijk (43), gevolgd door de Dr. Kort- mannstraat (12), de Noordbuurt- seweg (9) en de Europaweg (6). OEGSTGEEST - "Wij willen in 1985 in de hoogste klasse van de vaderlandse tafeltenniscompetitie spelen. Daar voor zal mede de ledenaanwas als gevolg van onze nieuwe sporthal gaan zorgen" ringsinstallatie voor rioolwater aan De Voscuijl. En het opval lende is dat de vereniging de be nodigde kwart miljoen gulden zonder gemeentelijke bijdrage weet te financieren. Dit zijn enthousiaste en ambitieuze woorden van voorzitter Sjaak Dema van de Oegstgeester tafel tennisvereniging MIZU. Na aan vankelijk wat oponthoud heeft zijn vereniging kortgeleden dan toch van de gemeente Oegstgeest toestemming gekregen om een tafeltennishal te bouwen. Het gebouw van 26 meter lang en 14 meter breed zal verrijzen op het terrein van de voormalige zuive- Trekpleister De vereniging denkt de rente- en aflossingskosten van de lening voor het grootste deel uit de con- tributiegelden en de kantineop brengst te kunnen financieren "Wij verwachten ook dat het hui dige ledental van 82 met het nieuwe clubhuis als trekpleister sterk zal stijgen" .aldus Sjaarde- ma. Hij baseert deze verwachting op de ledenstops, die enkele andere ta feltennisclubs in de regio invoer den en de ruime speelmogelijk- heden in de nieuwe hal. De mensen vinden in de gymzaal van het Rijnlands Lyceum, waar we nu twee avonden per week spelen, niet de gezelligheid die ze zoeken. En tevens is de speelduur er nogal beperkt, zodat men vaak een uur moet wachten om een half uurtje te kunnen spelen" Het toekomstige aantal leden schat hij dan ook op minimaal 150 en maximaal 250. Maar het sportge bouw kan zelfs wel het regelma tige bezoek van tussen de 400 en 500 leden verwerken. Het ligt dan ook in de bedoeling om vooral de recreatiesporters naar het club huis te krijgen. "In plaats van trimmen in het bos een partijtje tafeltennis", raadt Sjaardema aan, die daarom ook mogelijkhe den voor dames- en herenclubjes en ouders wil scheppen Ereklasse De contributiegelden van al deze nieuwe leden moeten de finan ciële ruimte bieden om een eerste team in de hoogste, de ereklasse, sportief en financieel mogelijk te maken. "Want bijvoorbeeld trai ningskampen en aparte instruc- WASSENAAR-Eriseen nieuwe regeling gemaakt voor het be zoeken van de molen "Windlust" aan het Molenplein te Wassenaar. Zoals een bord op de gevel aan de kant van het Molenplein aangeeft is er vrij entree in de molen als de wieken draaien en als de grote groene deuren (Molenplein 10, de originele ingang van de molen) open staan. Dan is namelijk mo lenaar Van Krieken uit Leiden aanwezig. Misdragingen Sjaardema Wij willen in 1985 in de hoogste klassen van de vaderland se tafeltenniscompetitie spelen tie kosten een vereniging erg veel geld", aldus Sjaardema. Hoewel de Oegstgeester tafelten nisvereniging haar naam aan een sponsor ontleent, ontkent Sjaar dema dat het sportieve gebeuren slechts een reclame-object is "Wij worden natuurlijk wel ge- subsidieërd door onze sponsor maar als vereniging zijn en blij ven wij onafhankelijk" .aldus de voorzitter. In Voorschoten Hij erkent ook wel het risico voor een sportclub om door een be drijf financieël te worden ge steund. "Maar dat risico neemt elke Nederlandse sportclub met een sponsor", relativeert hij. Ge ruchten als zou de geldlening met een borgstelling door de sponsor zijn verkregen, verwijst Sjaar dema naar het rijk der fabelen. "De bank zal aan MIZU zonder garantie van anderen het geld le nen omdat onze vereniging ver trouwen heeft in de financiële haalbaarheid van de plannen" Uit de begroting blijkt dat met na me de inkomsten uit de bar/kan tine de tafeltennissers de nodige geldelijke dekking moet bieden. Oegstgeester horecabedrijven zullen dat wel niet zo leuk vin den", vreest Sjaardema, "maar voor ons is het een noodzakelijke inkomstenbron" Vooral op zaterdag zou de bar-kas- sa wel eens flink kunnen gaan rinkelen want het bestuur wil hiervan een open dag maken. Ie dereen, lid of geen lid, kan dan binnen lopen en van die tafelten nistafels gebruik maken. HANS SONDERS VOORSCHOTEN - Het PvdA-ge- meenteraadslid J. Visser uit Voorschoten wil weten of bur gemeester en wethouders nog steeds vinden dat op Voorscho- tens gebied een jachthaven voor de kleine watersport moet ko men. In een brief aan B en W vraagt Visser wanneer een voor stel aan de raad te verwachten is als wordt vastgehouden aan dit plan. Ook over het stadium waarin de voorbereiding verkeert wil de PvdA-er meer duidelijkheid. Verder vraagt hij zich af welk ty pe schepen voor de haven zullen zijn bestemd en welke voorzie ningen bij dat type schepen noodzakelijk zijn. "Aan hoeveel ligplaatsen wordt ge dacht?" zo luidt een volgende vraag van Visser. Daarbij wil hij ook weten of het aantal plaatsen gegrond is op de Voorschotense behoefte of dat er ook wordt ge dacht aan ligplaatsen voor niet- Voorschotenaren. De PvdA-er vraagt B en W welke op dit moment ingenomen ligplaat sen bij het gereed komen van een Noordwijkse wethouder in de verdediging: Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtsl dige dienst leden van het CNV Lei 19.30-20.30 uur. Donderdag LEIDEN - De drie mannen die gis terochtend door de politie zijn aangehouden in verband met een mishandeling in de Bunny Club, blijken nog wat meer op hun ge weten te hebben. Nadat ze de Club de avond tevoren bezocht hadden, verschaften ze zich na sluitingstijd opnieuw toegang door de toegangsdeur met ge weld te forceren. Daarna richten ze in het pand vernielingen aan, dronken zonder te betalen, mis bruikten een animeermeisje, per sten de eigenaar 700 gulden af en mishandelden hem. hij heeft zich met licht inwendig letsel en een gebroken neus onder doktersbe handeling moeten stellen. De drie mannen 23, 25 en 29 jaar, hebben de eigenaar en drie ani- meermeisjes nog enkele uren in de Club opgesloten en vertrok ken vroeg in de ochtend. VOETBAL - Roda JC heeft gister avond een oefenwedstrijd van de zaterdag derde klasser De Meeu wen met 7-2 gewonnen. Voor Roda scoorden de Jong (2), Bregman (2), Nanninga, Meuser en Hansen. De 2000 toeschou wers zagen Lankhaar en Breg man (eigen doel) voor de Zeeuw se amateurs scoren. BOKSEN - Oud-wereldkampioen Carlos Monzon (Arg) heeft een aanbod van anderhalf miljoen dollar (drie miljoen gulden) ge kregen om in de ring terug te ke ren voor een gevecht om de we reldtitel middengewicht tegen de kampioen Vito Antuofermo Monzon heeft het aanbod in be raad gehouden. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homolj» open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsel® 33, Voorschoten, tel. 01717-3J1 spreekuur voor invaliden. 19-20 uur Architektenwinkel. Hooglandse K^ gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uu Architektenwinkel, Pieterskerkhof vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 7 Femke, ontmoetingscentrum vrouwen, 9.30-12.30 uur; open societ 19-21 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos Leembruggen, ruilavond philateb 19.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht-en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden waargenomen van 13 tot 20 juli d« Zuider Apotheek, Lammenschansv 7, Leiden, tel. 071-123553; ApotheeV Breest Smallenburg, Loevestein 6, li derdorp, tel. 071-890000. Indien het nq uur 's avonds niet meer mogelijk i: het openbaar vervoer naar de apothi te komen, kan men uitsluitend spoedrecepten van een taxi, tel. 122' gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38,1 ten noorden van de Rijn 134604, tel. f zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoetcrwoude Rd. - zondheidscentrum, Berkenkade. I derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. i vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, 154500. Voorschoten - Gezondheidscentru Hj> v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat1 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst heden verkeren. Van 9 juli tot 11 ai bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 u van vrijdagavond tot maandagmorj doorlopend bereikbaar. Vertrouwelii Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde] R (voormalig marinecomplex), tel. 1307') voor advies op gebied van wonen, wt ken, uitkeringen en .belastingen. I maanden juli en augustus geopend di. n?TT do. van 18.30-20.30 uur. ron Dierenhulpdienst het Dierenhulp- en ambulancedienst 1 den e.o. tel. 071-125141. Gratis h lening aan gewond geraakte c zins in nood verkerende dieren i gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegsdei geest, Warmond en Zoeterwoude. St6 Dienstencentrum [e Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 1404&~ Algemene informatie dag. 9.00-10.r uur. nu Ca Maatschappelijk werk^ Bureau Maatschappelijk werk, Oud+a, Rijn 44c, spreekuur dagelijks va 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.CWc uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwangept schap en alleenstaand ouderschap. Telvo weepark 2, tel. 151068. tui m\ Onderwijs winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, te! 071-126325, geopend maandag t/m vrijaf* dag van 12-17.30 uur. Cé va Dierenbescherming rj. Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. va] u, Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, vot mensen die door spanningen of andei oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten telefoon 142154/761557. Socialist Visser: "Wiewat, waar, wanneer, waarom?" jachthaven moeten worden vrij gemaakt. "Heeft het college daarover al overleg gevoerd met betrokken booteigenaren of hun organisaties?" zo vraagt hij tot slot. WASSENAAR - De heer Oudshoorn, tuinman en onderhoudsmonteur bij het Nederlands Instituut voor voortgezet wetenschappelijk onder zoek, heeft wel een zeer eigenaardige klok gemaakt. De originele klok is vervaardigd van uitsluitend fietsonderdelen. De wijzerplaat is ge tooid met 12 gebruikte fietsbellen. Boven de klok is de spreuk aange bracht: "Neem de tijd, pak de fiets", waarmee de ontwerper een bij drage zegt te willen leveren aan de energie-besparing en een meer milieubewust handelen. De klok is te zien in de kantine van het NIAS- gebouw, Mcijboomlaan 1 in Wassenaar. Op de foto de heer Oudshoorn met zijn fietsklok. NOORDWIJK - "Het zeewater voor de kust van Noordwijk en Katwijk is zeker niet van mindere kwaliteit dan bijvoorbeeld dat in Zandvoort." Wethouder Jansen van Noordwijk, tevens sta tenlid voor de VVD, is tot deze conclusie ge komen na het lezen van een rapport van het ministerie van volksgezondheid. De gege vens heeft hij vergeleken met die van de ANWB, die onlangs het zeewater voor het strand van beide badplaatsen als 'vies' be stempelden. "Volgens het rapport", aldus Jansen, "kan de kwaliteit niet verschillen met die van het wa ter in Zandvoort. Als het zeewater in deze badplaats goed is, is het bij ons (Noordwijk en Katwijk) hetzelfde. Het kustwater van Hoek van Holland tot Scheveningen is in derdaad slecht. Dit komt doordat Den Haag Het rijk wil van deze situatie af. Den Haag en het hoogheemraadschap van Delfland on derhandelen over het overnemen van zuive ringsinstallaties. De situatie in Rotterdam is beroerder. De onderhandelingen hier zijn in het slop geraakt; De waterschappen Schie- land, IJsselmonde en Delfland konden geen overeenstemming bereiken met Rotterdam, Capelle aan den IJssel en Schiedam. Zowel gedeputeerde staten (dagelijks bestuur van de provincie) als enkele commissies hebben zich over de zaak gebogen. Zij zijn tot de conclusie gekomen dat de kloof (nog) niet te overbruggen is. Het gevolg hiervan is echter dat er uit Rotterdam nog altijd vuil afvalwa ter wordt geloosd in de zee bij Hoek van Hol land. Vragen Jansen en het statenlid Van Bemmelen (WD) hebben in vragen aan het provinciaal bestuur gewezen op de bedenkelijke kwaliteit van het zeewater. Beiden willen weten of de vuile zee inderdaad een gevolg is van het niet vol ledig zuiveren in enkele delen van Zuid- Holland. Jansen en Van Bemmelen vragen of gedeputeerde staten kunnen bevestigen dat de bouw van een zuiveringsinstallatie in de weg wordt gestaan door de problemen tussen Delflapd en een aantal gemeenten. Als er inderdaad sprake is van een duidelijk probleem of een conflict dan willen beide sta tenleden dat het provinciaal bestuur bemid delt, zodat snel met de bouw van de gewenste zuiveringsinstallatie kan worden begonnen. "Enige politieke druk kan wellicht bijdragen tot een spoedige oplossing", meent Jansen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers .f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2