Schiphollijn krijgt steeds meer vorm eidse agenda BURGERLIJKE STAND Alkemade wil loon veerlieden niet betalen Eigenaar boerderij tegen komst van bedrijf STAD EN RAND MAANDAG 16 JULI 1979 BOLLENSTREEK/HAARLEMMERMEER - De Schip hollijn, die als „een rits" door de bollenstreek en de Haar lemmermeer gaat lopen, begint steeds meer vorm te krij gen. Er wordt de laatste weken hard ge werkt aan de bouw van viaducten in het stuk Leiden-Amsterdam. Zo wordt over de Ringvaart bij Buitenkaag een zogenaamde bascule-brug aangelegd. Nabij het dorp Abbenes komt een via duct over de Hoofdvaart. Verder wordt in de buurt van Sas- senheim met man en macht ge werkt aan de bouw van een brug over de Sassenheimervaart. Deze brug krijgt een breedte van liefst twaalf meter en wordt 182 meter lang. Achttienhonderd kubieke meter beton en 200 ton beton-ij- zer zijn in het viaduct verwerkt. Enige tijd geleden is het ver keersknooppunt als gevolg van de aanleg van de Schiphollijn op deze plaats al gedeeltelijk verlegd en aangepast. De kosten van de Schiphollijn worden voorlopig geraamd op 600 tot 700 miljoen gulden. Voor wat betreft het gedeelte tussen Den Haag en Schiphol. Op de lijn tussen Schiphol en Amsterdam rijden al enige tijd treinen. Het ligt in de bedoeling dat in mei Hard gewerkt wordt er aan bouw van het viaduct over de Ringvaart bij Buitenkaag. 1982 de eerste treinen van Am sterdam via Schiphol naar Den Haag gaan rijden. Volgens een woordvoerder van de Nederland se Spoorwegen verloopt de aan- gaan van de nieuwe dienstrege- leg geheel naar wens en kunnen ling in mei 1982 niet gereden kan alleen nog twee zeer strenge win- worden op het baanvak Schip- ters voorkomen dat met het in- hol-Leiden LEIDEN, LEIDERDORP, VOOR SCHOTEN, WASSENAAR, ZOETER- WOUDE-GEBOREN: Daniel zv G.T.M. Kwee en P. Willemse (Leiden); Anette dv J.G. Verweij en G. Postma (Voorscho ten); Iris dv R.P. Marchand en V. Bosch (Leiden); Pascal zv C.V., Van Raem- donck en D.C. Klein (Leiden); Thomas zv T. Ankersmit en L.J. Duijsters (Lei den); JelmerzvH.M. HielkemaenM.J.A. Maarse (Leiderdorp); Monique dv C.M. Olsthoorn en A.M. Leereveld (Leiden); Anne dv C.M van Putten en G.I. Engels )Leiden); Marloes dv J.P. van Hove en C Sinon (Leiden) Mark zv L.F. van Vliet en A.M. Stoute (Zoeterwoude); Karin dv A. Sasburg en M. Erades (Leiderdorp); Sonja dv C.J.A. Dijkers en C.A. Williams (Zoeterwoude); Marieke Anna dv W.M. Mich iels en Kessenich en A. van Beve- ren (Leiderdorp); Marc zv C. Rocaar en P.H. Martijn (Leiden); Nicole dv H. van Duivenbodeen M. Sloos (Leiden); Oscar dv C.J.L.M. de Grauw en M.L.P.H. Kok- keler (Leiderdorp); David zv W.N. Kroone en A.M. Sweegers (Leiderdorp); Marc zv H.J. van der Steeg en W.M. van Zwieten. (Zoeterwoude); Gijsbert zv F Schraverus en E.S.L. Ten Velden (Lei derdorp); Brent zv K.V.M. Peterse en M.F.P. van Stikvoort (Zoeterwoude); Tamar dv P.G.M. Bos eb J.M.A. Turk (Zoeterwoude); Madeion dv R. van der Hoeve en J.A.T. Sévaux (Leiden); Ardy zv j.F. van der Hulst en J. van Stien (Lei den); Frans zv R.C.T. Noordermeeren C Tas (Leiden); Tamara dv H. Laman en L Geerlings (Leiden); Marlous dv J.F.A. Hienen en M L. de Wolff (Leiderdorp); Christian zv H.J. Sierat en c.W.M. Pot (Leiden); Silvia dv A L. Borsboom en C.A.M. Dobbe (Voorschoten); Manon dv G.A. Vogelezang en H.M.M. van Rijn (Leiden); Jorien dv J.D. Hoogendorp en J.E. in 't Hout (Leiden); Saskia dv W Varkevisser en M.H.M. Brederode (Was senaar). HUWELIJKEN: A. Brugmans (Leiden) en J. van Gelder (Leiden); R. J. Pol (Lei derdorp) en H. I. F. Erades (Leiderdorp); B. Wouters (Leiderdorp) en A. B. Cortel (Leiderdorp); R. J. C. van Ekris (Bos koop) en M. A. M. Knufmann (Leider- O VERLIJDEN: N. J. Baars 82 jaar, (Lei den); A. G. Fasseur 72 jaar (Leiden) geh. met M. Botermans; L. de Graaff 74 jaar (Leiden) geh. met A. M. van Rooijen; J. Smits 48 jaar (Leiden) geh. met P. v.d. Vlis; H. Blasjaar 81 jaar (Leiden) geh. geweest M. F. Wagemans; E. M. Laman 59 jaar (Leiden) gehuwd met S. J. de Ru-. J. Streng 74 jaar (Voorschoten) geh. met E. A. M. Erberveld; A. van der Vlist (Lei den) gehuwd geweest met F. M. den Hollander; M. de Bake 64 jaar (Leider dorp) gehuwd met P M. Stolwijk; J. N. Korswagen 78 jaar (Leiden) gehuwd met W. M. van Kampenhout. AMSTERDAM - De heer H. Timmerman uit Voorschoten is tot hoogleraar benoemd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam Timmerman (41) wordt hoogle raar aan de faculteit der wiskun de en natuurwetenschappen. Hij volgt W. Nauta op. Timmerman is nu wetenschappelijk directeur van de pharmadivisie van de ko ninklijke Gist-Brocades te Delft. WARMOND - In het kader van de "Kaagweek", werd zaterdag de nationale ringrijderij verreden in Warmond (zie foto). Met mooie Oud-Hollandse wagens werd door ongeveer 33 paren deelgenomen aan deze ringrijderij, die ook voor de competitie meetelde. De ringrijderij die dankzij het warme weer veel publiek trok, was een groot succes. WASSENAAR - De familie Briët uit Wassenaar is het niet eens met de toekomstige vestiging van de firma Van den Dool aan de Oost- dorperweg. De heer en mevrouw Briët hebben hun ongenoegen samengevat in een bezwaar schrift aan de gemeenteraad. Zoals bekend nam de gemeente raad vier maanden geleden een "voorbereidingsbeslu voor een deel van het landelijk gebied aan de Oostdorperweg. De bedoeling van dat besluit was het bestaande bestemmingsplan zodanig te wij zigen, dat daar het bedrijf Van den Dool kan worden gevestigd. Dat bedrijf is nu op gemeente grond aan de Hofcampweg. Deze grond is echter nodig voor een bedrijfspand van de firma West geest uit de kom van het dorp en voorae 'breiding van de wasse rij Heiamga De heer en mevrouw Briët zijn ver ontwaardigd over deze verande ring van het bestemmingsplan Hun grootste bezwaar is dat de ingang van het terrein, waarop de firma Van den Dool twee loodsen en een bedrijfswoning wil bou wen, tegenover hun gerestau reerde boerderij komt te liggen. Toen de familie Briët in 1977 de boerderij kocht, mocht zij op grond van het in 1975 vastgestel de plan Landelijk Gebied ver wachten, dat de grond aan het landelijk deel van de Oostdor perweg een agrarische bestem ming zou houden. Bovendien verwacht Briët overlast van in- en uitrijdende vrachtau to's. Overigens heeft de raad bij het ak koord gaan met het besluit over de nieuwe plek van het bedrijf wel de toezegging gevraagd, dat er gezocht zou worden naar een andere vestigingsplaats voor Van den Dool. Van deze toezegging is nog niet veel terecht gekomen. De heer en mevrouw Briët heb ben zelf al enkele andere moge lijkheden genoemd; aan de Kat- wijkseweg en bij de Maaldrift. Zij vragen zich af of deze alternatie ven ook daadwerkelijk zijn on derzocht. Burgemeester en wethouders heb ben de kwestie nu aan de ge meenteraad voorgelegd en voor gesteld het bezwaarschrift van de familie Briët ongegrond te ver klaren. Burgers kunnen meepraten over plan 'Hofcamp' WASSENAAR - De bewoners van Wassenaar kunnen meepraten wat er in over het plan Hofcamp moet komen staan. Het plan heeft betrekking op het gebied van de "Zijlwatering" en omgeving. Op het raadhuis en in de openbare bibliotheek ligt nu het vooront werp van het bestemmingsplan "Hofcamp" ter inzage. De bur gers van Wassenaar kunnen nu hun oordeel geven over het plan. Het plan ligt ter inzage tot 15 ok tober. In die tussentijd zullen er nog ongeveer twee informatie- discussie bijeenkomsten zijn. Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben het plan on der andere toegestuurd, aan de beide buurtverenigingen in het gebied. Het officiële ontwerp zal nog wel op zich laten wachten tot eind 1980. Pas dan kunnen er eventueel bezwaarschriften te gen het plan worden ingediend. Motorrijders ernstig gewond bij aanrijding LEIDEN- Twee inwoners van Al phen aan den Rijn zijn zaterdag avond gewond geraakt bij een aanrijdig op het Levendaal in Leiden. De slachtoffers, een man van 23 jaar en een vrouw van 19, zaten bei den op een motorfiets en reden van de Korevaarstraat het Le vendaal op. Tegelijkertijd kwam uit de Oranjeboomstraat een per sonenauto bestuurd door een 66- jarige Leidenaar het kruispunt oprijden. De bestuurder van de motorfiets schrok zo van de na derende auto dat hij plotseling af remde en vervolgens met zijn motorfiets kwam te vallen en bo venop de personenauto vloog. De motorfietsbestuurder brak hierbij zijn linkeronderbeen. Zijn duo-passagiere was er erger aan toe. Zij liep zware verwondingen op aan het hoofd. Gevreesd wordt voor ernstig hersenletsel. Beiden zijn opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis. VIJF AUTO'S GESTOLEN LEIDEN - In de loop van vorige week en in het afgelopen week einde zijn er vijf auto's in de Lerid- se binnenstad gestolen. Slechts één daarvan is inmiddels terecht. Eind vorige week werd vanaf de Oude Vest een personenauto van het merk Datsun gestolen. Uit de Cfaeciliastraat verdween een Volkswagen en vanaf het par keerterrein bij de statiónsflat een Fiat 127. Deze werd later elders in de stad teruggevonden. Per soonlijke papieren en sleutels van de eigenares, een 20-jarige inwoonster van Leiden, waren meegenomen. Gisteravond werd tenslotte van het parkeerterrein aan de Kaasmarkt een vrachtwagen van het merk Hanomag gestolen, evenals een personenauto die geparkeerd stond aan de Van Huisweg. OEGSTGEEST - Uit een woon huis aan de Kennedylaan te Oegstgeest zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie kunst werken gestolen. De inbrekers zijn binnengekomen via de ach terdeur, waarvan het slot werd geforceerd met een schroeven draaier. Naast de schilderijen hebben de inbrekers een aantal oude boeken meegenomen. De politie kon niets meedelen over de waarde van de gestolen goede ren. Maandag Jeugd omgeving Dirk de Raet- laan heeft speelterrein WASSENAAR - De jeugd in de omgeving van de Dirk de Raet- laan te Wassenaar heeft haar speelterrein. Het terrein, dat vroeger weiland was, is dit week einde opengesteld. Het terrein is toegankelijk via vlonders die lo pen over de sloot langs het voor malige weiland. Overigens is het terrein nog niet geheel gereed. De afrastering rond het veld moet nog worden verbeterd en er zullen ook nog twee verplaatsbare kanteldoelen worden geplaatst. Verder zal men een deel van het terrein nog moe ten egaliseren. Aanleiding tot het openstellen van dit stuk grond als speelterrein waren klachten van bewoners van de flats aan de Dirk de Raet- laan. De bewoners waren niet erg gelukkig met de spelende jeugd op de groenstrook, die bij de flats hoort. De problemen kunnen nu uit de wereld zijn 'Kinderspeelvlaats" en geen hondetoilet, zo maakt dit bord duidelijk over de nieuux- Wassenaar Ambtenarenrechter moet uitspraak doen KAAG - Vijf voormalige veer lieden van het Kaagpontje zijn naar de ambtenaren rechter gelopen, omdat de gemeente Alkemade (eige nares van de pont) weigert hun salaris uit te betalen over de periode dat zij waren geschorst. De gemeente wil wel geld uit keren, maar dan moeten de pontjesbazen bekend maken wat zij in die geschorste tijd bij een andere baas hebben verdiend. Dit bedrag wil de gemeente aftrekken van het salaris dat zij moet uitbeta len. De veerlieden vinden dit on juist. Zij eisen in verband met het doorstane leed, het hele bedrag op inclusief toe slagen en de daarover gel dende rente. De zaak dient donderdag (19 juli) voor de ambtenarenrechter in Den Haag De veerlieden waren bij de gemeente Alkemade in dienst voor het bedienen van de motorpont tussen Kaagei land en Buitenkaag. Ruim twee jaar geleden werden zij geschorst, omdat ze ervan werden verdacht geind veergeld in hun eigen zak te hebben gestoken. Het uitbe talen van salaris werd on middellijk stopgezet. In oktober 1977 verklaarde de ambtenarenrechter dat het inhouden van loon niet mo gelijk was (de beroepen te gen de schorsingen zelf zijn toen, behalve één geval, on gegrond verklaard). De gemeente ging tegen deze uitspraak aanvankelijk ho ger beroep, maar trok dit in een later stadium weer in. Dit gebeurde nadat de recht bank in Den Haag drie van de vijf veerlieden vrijsprak en er twee voorwaardelijk ver» oordeelde. Kantine NEM, ingang Vijf Meilaan, ruil en veilingavond van "De Postzegei vrienden", 20 uur. Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateu» fotografie, 20 uur. Wassenaar, gemeentehuis, gemeente raad, 19.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordi waargenomen van 13 tot 20 juli door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek vl Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei-j dei dorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met, het openbaar vervoer naar de apotheek' te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge-i zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouweliik. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, wer ken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en augustus geopend di. er do. van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Dienstencentrum Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van! 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vrij- Dierenbescherming Asiel melding zwe Dewall, Kloksteei Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten telefoon 142154/761557 Vrijwillige hulpverlenirtg Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246a, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di.. 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Vari Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr 14-15, 20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur Tel. 126802. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f fiO 90 Jaarabonnement Jaarabonnement per post Losse nummers f232,10 .f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2